Skra Bełchatów

Taco
Posty: 60
Rejestracja: 12 sie 2016, o 10:55
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Taco »

Z tego co ja słyszałem wynika, że temat Cebulja w Skrze jest już od jakiegoś czasu - w zasadzie jeszcze sporo przed oficjalnym ogłoszeniem odejścia Kurka.

Problemem jeszcze jakiś czas temu było to, że Klemen miał życzyć sobie jeszcze więcej, niż dostać miał Kurek.

@Bad True, mógłbyś potwierdzić czy słyszałeś coś podobnego?
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Adik_wwy »

Kurek to wyrobiona siatkarska marka na świecie, jeden z najlepszych zawodnikow na swojej pozycji a ten Słoweniec to poczatkujacy grajek z olbrzymim potencjalem i nic wiecej
Taco pisze:Z tego co ja słyszałem wynika, że temat Cebulja w Skrze jest już od jakiegoś czasu - w zasadzie jeszcze sporo przed oficjalnym ogłoszeniem odejścia Kurka.

Problemem jeszcze jakiś czas temu było to, że Klemen miał życzyć sobie jeszcze więcej, niż dostać miał Kurek.

@Bad True, mógłbyś potwierdzić czy słyszałeś coś podobnego?
Bzdura jakich malo nie bylo zadnego tematu Cebulja w Skrze. Przyjmujacymi mieli byc Katic Bednorz Kurek i Penchew. Wypadl Kurek i wroci ktorys z grajkow z wypozycznia i tyle w temacie
Ostatnio zmieniony 31 maja 2017, o 07:02 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 20 regulaminu forum
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: StanLee »

Z tym młodym Cebuljem to też proponuję nie przesadzać, oczywiście rozwojowy i perspektywiczny gracz, ale ma już 25 lat, Conte był rok młodszy gdy przychodził do Skry, a Kurek był jakiś czwarty sezon liderem kadry w tym wieku.
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skra Bełchatów

Post autor: iti »

W Polsce w takim wieku dalej jest sie talentem, a niedlugo pozniej zmarnowanym talentem :P

Jezeli to prawda z tym cenieniem sie to troche zenada z jego strony, nawet nie ma co komentowac.
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Adik_wwy »

Niestety jak się ma takich graczy jak Conte czy Kurek którzy są gwiazdami światowego formatu i grają za naprawdę korzystne jak na Polskie warunki pieniądze trzeba ma nich chuhac i dmuchać a nie każdemu z nich dawać kontrakty mniejsze od Wlazłego. Z tego co wiem byl i jest to nadal element wielu sporów i niezadowolenia. Podobnie było z Atanasijeviciem który chciał zostać w Skrze za wcale nie duże pieniądze biorąc pod uwagę fantastyczny sezon jaki zagrał ale niestety do akcji wkroczyła pewna osoba która byłaby bardzo niezadowolona z takiego stanu rzeczy
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Adik_wwy »

Podobno ta osoba ma też duży wpływ na to jacy zawodnicy trafiają do klubu. Dlatego zalatuje mi to z lekka patologia
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: VolleyFan10 »

Już nie róbcie ze Skry takich biedaków.. Kasa na pewno jest na dobrego przyjmującego. Problem w tym, że rynek wąski a Cebulj coś kręci nosem jeśli chodzi o polską ligę. Kto oprócz niego byłby godny uwagi ? Szczerze brak pomysłów.. Konrado niby w wywiadach mówi, że Skra ma nadal walczyć o wysokie cele więc byle kogo nie ma sensu ściągać. A nóż ktoś pokaże się fajnie w Lidze Światowej. Jeśli ktoś wróci z wypożyczeń to ewentualnie na czwartego. Jest Piazza, może on coś podpowie. Chcociaz zawsze uważałem go troszkę za takiego "dziwaka" z zachowania :)
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Adik_wwy pisze:Niestety jak się ma takich graczy jak Conte czy Kurek którzy są gwiazdami światowego formatu i grają za naprawdę korzystne jak na Polskie warunki pieniądze trzeba ma nich chuhac i dmuchać a nie każdemu z nich dawać kontrakty mniejsze od Wlazłego. Z tego co wiem byl i jest to nadal element wielu sporów i niezadowolenia. Podobnie było z Atanasijeviciem który chciał zostać w Skrze za wcale nie duże pieniądze biorąc pod uwagę fantastyczny sezon jaki zagrał ale niestety do akcji wkroczyła pewna osoba która byłaby bardzo niezadowolona z takiego stanu rzeczy
Kolega się zaraz zagotuje. Dla Alexa nie było miejsca przy Uriarte, Antidze, Facu.
Cebulj będzie lub nie.
ciorny17
Posty: 8577
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: ciorny17 »

Też jakoś wielce pozytywnie zaskoczony nie jestem tym co się dzieje personalnie w Skrze, ale de facto parząc na analogiczny okres czasu w ubiegłym roku to sytuacja wyglądała podobnie. W szóstce zajdzie jedna kluczowa zmiana Łomacz za Uriarte, ale tym kto będzie występował na przyjęciu też wiadomo nie było. Bednorz i Szalpuk byli pod dobrych sezonach w Olsztynie i Radomiu, pewne było, że Winiarski za wiele nie pogra i naśmiewanie z Penczewa (czego między innymi i ja byłem inicjatorem). Przyjście Kurka i gra dopiero od spotkania z Lotosem. A do tego czasu, co prawda wyniki były lepsze jak gra (poza wpadką w Szczecinie). Jednakże dla mnie plusem będzie osoba Piazzy. Możemy się naśmiewać z Nawrockiego, ale w ostatnich latach, to właśnie Francuz był dla mnie najgorszym trenerem Skry. Jego bierność aż bolała. Mam nadzieje też, że nasz sympatyczny przyjaciel z Półwyspu Apenińskiego mimo personalnie słabszego składu ugra niemniej jak poprzednik.
Kłamca.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Tylko musi mieć z kim pracować.
ciorny17
Posty: 8577
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: ciorny17 »

leeon pisze:Tylko musi mieć z kim pracować.
Ja wiem, że to mierna wykładnia, ale podobnie jak w zeszłym sezonie ogórkowym, Skre można typować jako pewniaka do podium. JW na przedzie, Zaksa póki co stagnacja z lekkim wskazaniem na pikowanie, Resovia duży minus. Czarni, Lotos (szczegolnie oni) i Olsztyn powalczą o czwórkę. W Europie i tak nic Skra nie ugra, bo Trentino, Zenit, Dynamo, Lube, Perugia, Modena poza absolutnym zasięgiem.
Kłamca.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Jak nie usensownią linii przyjęcia to i w PLS medalu nie będzie...
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Skra Bełchatów

Post autor: ldz »

Piazza ok. Co prawda jak miał być Blain to też mi się tak wydawało :D więc z hurraoptymizmem poczekam, ale daję kredyt zaufania. Dobrze, że w ogóle jest trener, bo zaraz by się faktycznie okazało, ze do wyboru zostanie Nawrocki.

musi przyjść ktoś do Pencheva. Ok, może być Bednorz + "Kasztaniak" na rezerwę, ale do Pencheva musi być ktoś rozsądny. Nie Anderson, ale Cebulj/ktoś pokroju Cebulja (o ile są jeszcze tego typu wolni siatkarze na rynku). Nie twierdzę, że Bednorz nie da rady i nie dawać mu szans - ale raczej nie na pewniaka do pierwszego składu, a na rezerwę Katic i Penchev vol. 2.....

nie wiem co myśleć o tym potencjalnym Witczaku. Parę lat temu bym się ucieszyła jak nie wiem, ale wtedy Mariusz sprawiał wrażenie, że mu się jeszcze trochę chce. Czy Dominik da radę dawać Wlazłemu zmiany, kiedy ten będzie niedomagał? Mam wątpliwości. No ale niech Piazza lepi coś z tego. Na polską ligę może na coś styknie.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skra Bełchatów

Post autor: VernonRoche »

Kompletnie zdemotywowany Witczak kiedy był rezerwowym w Resovii to zmiany dawał od słabych do tragicznych. Teraz kilka lat później chyba spokojnie możemy go zaliczać do grona kasztaniaków. Ale i tak będzie grał Wlazły, więc co za różnica. Może i Winiar "zagrać".
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: BadTrue »

Spokojnie nie skończy się na kasztaniaku, aha i Cebujli Skra naprawdę się interesuje.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Guilder »

VernonRoche pisze:Kompletnie zdemotywowany Witczak kiedy był rezerwowym w Resovii to zmiany dawał od słabych do tragicznych.
A w finale z Zaksą we wspomnianym sezonie 15/16 i tak był najlepszym (no dobra, na wszelki wypadek: jednym z najlepszych) zawodnikiem Resovii.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

No tak ale z kilku źródeł poszedł sygnał że myśli o zakończeniu kariery. Z motywacją słabo chyba.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

Chcesz spokojnie skonczyc karierę? Masz problemy zdrowotne? Skra Cie przytuli, ukoi twoje nerwy, zrobi pożegnanie...

Żeby nie było - Witczak to cholernie pozytywny typ, ale chyba nie tędy droga. Kiedyś inwestowano w młodych na rezerwę jak Wlazły, Atan czy Muzaj. Oczywiscie nie było samych sukcesów, były i porazki jak Hebda, ale był sens. No ale sens - jak pisał Compact - zdaje się gdzieś umknął . Dzisiaj mamy skupowanie zawodników u schyłku lub na równi (tej pochyłej oczywiście) jak Gromadowski czy Witczak. Chyba nie tędy droga panie Piechocki...
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Kasztaniak Katic będzie.założenie że nie trzeba szukać atakującego do gry za Mariusza zgubi Kondzia.
SerCos
Posty: 3019
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: SerCos »

Mihajlo Stankovic zostaje w Turcji. Jeden mniej do wyboru ;)
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: krzysiu »

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35137,21 ... -cele.html może fajne,ale nie mogę przeczytać jak nie wykupie dostępu :D

Jarosław Bińczyk: Spadł panu kamień z serca?
Konrad Piechocki: Dlaczego?

Bo PGE Skra wreszcie ma trenera...
– Na pewno sytuacja była mało komfortowa, bo wydawało się, że negocjacje z Danielem Castellanim zakończyły się pomyślnie i kontrakt był gotowy do podpisania. Z rozmów z nim nie wynikało, żeby miał jakieś wątpliwości. Nie spodziewałem się, że w ostatniej chwili zmieni zdanie. Gdy się wycofał, pojawił się stres, gdyż wiadomo, jak ważny w klubie jest trener. A na rynku nie było zbyt wielu dobrych fachowców.

Cieszę się bardzo, że proponujemy zespołowi najwyższą jakość pracy, ponieważ Roberto Piazza jest szkoleniowcem z najwyższej półki.
Zbierał pan opinie na jego temat?
– Tak, i wszędzie słyszałem, że jest świetnym fachowcem.

Skąd wzięły się jednak wcześniejsze niepowodzenia, z Castellanim i Dominigue Beayensem? To pech czy coś innego?
– Nie nazwałbym tego pechem, ale raczej niefortunnym zbiegiem okoliczności. Wielu trenerów chciało pracować w Bełchatowie, ale wybraliśmy Castellaniego. Pojawiły się jednak życiowe okoliczności, w obu przypadkach zaważyły czynniki rodzinne. Obaj trenerzy mieli duże chęci, ale po rozmowach z rodziną podejmowali inne decyzje.

Roberto Piazza ma opinię trenera bardzo wymagającego. Nie boi się pan konfliktów z zawodnikami?
– Słyszałem o tym, że dużo wymaga, bo jego dewiza brzmi: jak trenujesz, tak grasz. Stawia na ciężką pracę, prowadzi drużynę twardą ręką. Czy to wada? Ma opinię kontrowersyjnego, ale skoro wiele daje od siebie, to tego samego wymaga od siatkarzy.

Z Modeny odszedł po konflikcie m.in. z Earvinem Ngapethem.
– Znam kulisy tej sytuacji. Łatwiej wymienić jednego trenera czy kilku siatkarzy. Tak to funkcjonuje w sporcie. Wierzę, że w Bełchatowie trafi na dobry grunt i razem będziemy pracować, by osiągnąć sukces.

Negocjacje były trudne?
– Bardzo profesjonalnie do nich podszedł. Przyleciał nawet do Warszawy na rozmowy, by przedstawić swoją wizję. Miał też propozycję z Rosji, ale cieszę się, że chce u nas pracować. Negocjacje nie trwały długo, przyjął bez większych problemów naszą ofertę.

Trener już jest, a teraz czas na zbudowanie drużyny. Nie będzie to łatwe, zwłaszcza po wycofaniu się Bartosza Kurka, który podpisał kontrakt z Ziraatem Bankasi Ankara.
– To nasz największy kłopot, zwłaszcza przy vacatach na przyjęciu. Kontrakty mają Bartosz Bednorz i Nikołaj Penczew, ale zostają dwa wolne miejsca. Przyznam, że zmiana decyzji Kurka była niemiłą niespodzianką. Zwłaszcza że dwa czy trzy dni wcześniej kontrakt z Lotosem Treflem Gdańsk podpisał Artur Szalpuk. Spowodowało to, że w jednej chwili straciliśmy dwóch zawodników.

To prawda, że Szalpuk uzależniał pozostanie w zespole od odejścia Kurka?
– Tak, miałem taką rozmowę z jego menedżerem. Po zmianie pozycji przez Kurka w trakcie sezonu Szalpuk wypadł z szóstki i obawiał się, że w nowym sezonie też nie będzie grał. Rozumiem to. W konsekwencji odeszło od nas dwóch reprezentantów Polski.

Nie będę ukrywał, że jesteśmy w trudnej sytuacji, bo potrzebujemy silnego zawodnika do szóstki. Analizujemy rynek, rozmawiamy z trenerem i w najbliższym czasie podejmiemy decyzję. Pada kilka nazwisk, ale zobaczymy, na kogo będzie nas stać.
A co z Milanem Katiciem, Rozalinem Penczewem i Mihajło Stankoviciem? Wszyscy mają ważne umowy z PGE Skrą i są przyjmującymi. Dwaj pierwsi to reprezentanci Serbii i Bułgarii.
– Być może jeden z tej trójki trafi do Bełchatowa.

Zostaje jeszcze drugi atakujący. Czy będzie nim Dominik Witczak?
– Też rozważamy różne opcje, a jedną z nich jest sprowadzenie Dominika Witczaka. Decyzji jeszcze nie ma.

Spodziewał się pan, że czas po sezonie będzie w PGE Skrze aż tak burzliwy?
– No nie. Zaskakujące było zdarzenie z Bartkiem Kurkiem, który był bardzo ważną postacią w naszej drużynie. Problem z trenerem skończył się dobrze, wierzę, że tak samo będzie z kompletowaniem zespołu. Mogę uspokoić kibiców, że będzie z powodzeniem grać o najwyższe cele.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: pewniak »

Brawo Piechocki. Takiego wywiadu brakowało. Wyjaśnił ogólnie co zaszło i to powinno oczyścić atmosferę gdybania wśród kibiców.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kibic-alk »

Nieoceniony redaktor Bińczyk. On zawsze dąży do wyjaśnienia sprawy;)
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

Cóz oznacza w języku dyplomacji "niemiła niespodzianka"? :D
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Słowa nie dające się powtórzyć xD
Awatar użytkownika
maciek0812
Posty: 674
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 14:46
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: maciek0812 »

Skoro Stankovic zostaje w Turcji na kolejny sezon, a Piechocki mówi, że któryś z będących na wypożyczaniu zawodników może zostać na nowy sezon, to tak całkiem już poważnie pytając, kto lepszy Katic czy młodszy Penchev?
Zagumny, Świderski, Kadziewicz, Wlazły, Winiarski, Pliński, Ignaczak
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: drukjul »

maciek0812 pisze:Skoro Stankovic zostaje w Turcji na kolejny sezon, a Piechocki mówi, że któryś z będących na wypożyczaniu zawodników może zostać na nowy sezon, to tak całkiem już poważnie pytając, kto lepszy Katic czy młodszy Penchev?
IMHO R. Penczew. Bułgar w przeciwieństwie do Serba ma jednak spory potencjał w ataku, choć niestety w przeciwieństwie do starszego brata równocześnie duże problemy w przyjęciu. Mimo to ciągle jeszcze można uznać, że ten 23-latek "dobrze rokuje" i w końcu przyjdzie taki sezon, że zrobi zauważalny progres i ustabilizuje jakość swojej gry - przypadek dosyć podobny do jego równolatka Bednorza.

O Katicu osobiście nie jestem w stanie powiedzieć niczego dobrego. Tego, że Grbic na tego zawodnika wyraźnie jednak stawiał i nadal stawia w reprezentacji w ostatnich trzech sezonach i że to właśnie Katic jest czwartym przyjmującym Serbów np. w rozgrywkach LŚ zupełnie nie potrafię sobie wyjaśnić.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Rychu artykuł dla Ciebie na Skra.pl

http://www.skra.pl/pl/aktualnosci-przeg ... niarskiego
betkrzys
Posty: 883
Rejestracja: 6 maja 2012, o 10:41
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: betkrzys »

W Bełchatowie cisza przed burzą? Ktos cos wie?
zespół nie da rady to sędzia pomoże - finał czelendż 2019.
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: BadTrue »

betkrzys pisze:W Bełchatowie cisza przed burzą? Ktos cos wie?
Szukanie gwiazd troszkę czasu zajmuje ;) .
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”