Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: pewniak »

Trzeba być niezłym badass'em, żeby odważyć się i zaryzykować prognozę w tym wątku, wystawiając się na strzał twardziela, który pod koniec sezonu wyciągnie to przewidywanie i powie ci śmiejąc się w twarz: "You know nothing" :] :] :] :] :] :]

Ale do rzeczy :)
(zakładamy oczywiście sytuację teoretyczną bez dużych kontuzji)
1. Moim zdaniem Królem Polowania jest JW. Wzmocnili się, utrzymując trzon - na boisku i na ławce trenerskiej. Przyszły Mistrz AD 2018.
2. Skra Bełchatów - ważne będzie zgranie Łomacza z Lisinaczem, bo przy pozytywnym przyjęciu będzie miał pole do popisu. Zobaczymy czy Mariusz odżyje, gdy piłki będą bardziej takie jak lubi niż nie lubi.
3. Zaksa - trener był ojcem sukcesu i teraz ojca zabraknie. Wybito im też dwa trzonowce wstawiając dwa implanty... to nie będzie ta sama pewność siebie co przez ostatnie dwa sezony.
4. Resovia - myślę, że po sezonie zasadniczym Reska będzie piąta za Onico, ale liczę że play offy będą dla nas. Skład odświeżony. nowy trener, będzie o wiele lepsza atmosfera, ale armaty nie te. Mam nadzieję, że Rossard stanie się naturalnym liderem tego zespołu, bo takowego w ostatnich latach brakowało. Ja jednak daję więcej niż Wy szans Śliwce na grę. To na nim będzie ciążyło utrzymanie przyjęcia i czas by wreszcie pokazał swój talent i sprostał oczekiwaniom. Olek! Wiary w siebie, bo głowa to chyba największy Twój problem.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Camillo Marcotti

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: Camillo Marcotti »

Prognozy mają to do siebie, że często się nie sprawdzają. Gdyby zawsze się sprawdzały nie byłyby prognozami. Zresztą jaki sens byłoby grać ligę, gdyby 100% z nas znało ostateczny układ tabeli?
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: compact »

Nie ma co oczekiwać, że nagle z wolniejszych i dokładniejszych łomaczowych wystaw Wlazły przestanie pałować przed siebie, skoro od lat na wysokich piłkach, gdzie ma mnóstwo czasu na staranne uderzenie, wali bez żadnej refleksji centralnie w blok.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: pewniak »

Camillo Marcotti pisze:Prognozy mają to do siebie, że często się nie sprawdzają. Gdyby zawsze się sprawdzały nie byłyby prognozami. Zresztą jaki sens byłoby grać ligę, gdyby 100% z nas znało ostateczny układ tabeli?
Jednakowoż jeden kibic Zaksy miał nieskrywaną satysfakcję pod koniec sezonu, cytując moje przedsezonowe typy, w których prognozowałem, że Schmitt przesądzi o wygranej Resovii w sezonie :) Nie ma to tamto, w takich momentach psycha klęka :( ..... :] :] :] :] :]
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
koofel
Posty: 160
Rejestracja: 14 maja 2017, o 09:54

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: koofel »

Ja już wcześniej obsatwiłem i trzymam się tego co napisałem. Chciałbym tylko dodać kilka słów odnośnie prognoz na nadchodzący sezon. Z typowaniem wyników jest jak z pogodą. Ona będzie albo jej nie będzie. Wystarczy jedna kontuzja (czego oczywiście nikomu nie życzę) by precyzyjny mechanizm uległ zatarciu. Wiele czynników wpływa na formę sportową. W samym sporcie to jest piękne, że jest on przewidywalny ale nieobliczalny. Dziś pokonujemy Zenit a jutro tracimy punkty np z Bielskiem i tu często nogi i ręce chcą a głowa nie pozwala
"Skoczył jak dzik w żołędzie"
lipa210
Posty: 407
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:11
Płeć: M

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: lipa210 »

Widzę dużo osób niedocenia Gdańska. Według mnie jeśli Mika będzie zdrowy to będą wyżej niż Resovia i Onico Warszawa. Według mnie faworytem jest Jastrzębie o finał walczyć będą ZAKSA, Skra i Lotos dużo będzie zależało w Zaksie od Gardiniego i Torresa, w Skrze od aklimatyzacji Ebadipoura i przede wszystkim od gry Wlazłego, a w Lotosie od zdrowia Miki. 5-6 miejsce to Onico (brak dobrego przyjmującego do Wlodarczyka chyba, że jakimś cudem z Kwolkiem dadzą radę) i Resovia (kiepskie rozegranie). Dalej Cuprum, Radom, Olsztyn, Bedzin, reszta nie ma jeszcze w większości składów skompletowanych ale fajerwerków się nie spodziewam.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: Szampon093 »

lipa210 pisze:Widzę dużo osób niedocenia Gdańska. Według mnie jeśli Mika będzie zdrowy to będą wyżej niż Resovia i Onico Warszawa. Według mnie faworytem jest Jastrzębie o finał walczyć będą ZAKSA, Skra i Lotos dużo będzie zależało w Zaksie od Gardiniego i Torresa, w Skrze od aklimatyzacji Ebadipoura i przede wszystkim od gry Wlazłego, a w Lotosie od zdrowia Miki. 5-6 miejsce to Onico (brak dobrego przyjmującego do Wlodarczyka chyba, że jakimś cudem z Kwolkiem dadzą radę) i Resovia (kiepskie rozegranie). Dalej Cuprum, Radom, Olsztyn, Bedzin, reszta nie ma jeszcze w większości składów skompletowanych ale fajerwerków się nie spodziewam.
Ja bym nie przekreślał Kwolka.. Chlopak ma jaja, jesli on po 70-100% wykreca na juniorach, czemu nie ma grac solidnie w PL, jedyny problem Warszawy to przyjecie, Wojtaszek + Włodarczyk?
koofel
Posty: 160
Rejestracja: 14 maja 2017, o 09:54

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: koofel »

Przeskok z siatkówki juniorskiej do tej "dorosłej" jednak jest dość znaczący. Ja myślę, że nikt Kwolka nie przekreśla. Chłopak ma papiery na przyzwoite granie, ale czy już jest gotowy, by w seniorskiej siatkówce odegrać znaczącą rolę? Mam wątpliwości
"Skoczył jak dzik w żołędzie"
Camillo Marcotti

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: Camillo Marcotti »

Niby jest znaczący, ale jednak zazwyczaj goście, którzy w juniorach dostają wszelkiej maści mvp i wygrywając te imprezy częściej kończą jako Ngapeth niż jako Kryś :)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: StanLee »

Kwolek może być w przyszłym sezonie istotną postacią naszej ligi, niesamowicie się wybija na tle rówieśników i ciężko sobie wyobrazić, żeby w przyszłym sezonie nie grał do najmniej dobrze jako podstawowy zawodnik, dlatego bardzo wysoko oceniam szansę PW (OW?) na fajny wynik, czyt. walka o czwórkę.
tedo
Posty: 206
Rejestracja: 13 maja 2016, o 21:34
Płeć: M

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: tedo »

A wg mnie wcale nie będzie szóstkowym tylko będzie grzał ławe...ale mi go nie szkoda skoro wybrał ściemę że będzie graj w PW zamiast prawdę w JW, wolał wybrać brednie o szóstkowym zamiast walczyć o szóstkę
cohen
Posty: 8
Rejestracja: 22 lut 2015, o 19:48
Płeć: M

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: cohen »

tedo pisze:A wg mnie wcale nie będzie szóstkowym tylko będzie grzał ławe...ale mi go nie szkoda skoro wybrał ściemę że będzie graj w PW zamiast prawdę w JW, wolał wybrać brednie o szóstkowym zamiast walczyć o szóstkę
Nie wiem czy Kwolek będzie w Warszawie szóstkowym graczem (choć póki co wszystko na to wskazuje), ale nie bardzo rozumiem dlaczego miałby "ściemiać" i o ową szóstkę nie powalczyć u Antigi, tylko miałby to robić wyłącznie i prawdziwie w JW, gdzie pewnie na dzień dobry łyknąłby Olivę, z Tillie na deser....
astronauta
Posty: 2904
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: astronauta »

Mniemam, że @tedo pisze o ubiegłym sezonie.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
NIEMAMLANCII
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2016, o 13:55
Płeć: M

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: NIEMAMLANCII »

StanLee pisze:Kwolek może być w przyszłym sezonie istotną postacią naszej ligi, niesamowicie się wybija na tle rówieśników i ciężko sobie wyobrazić, żeby w przyszłym sezonie nie grał do najmniej dobrze jako podstawowy zawodnik, dlatego bardzo wysoko oceniam szansę PW (OW?) na fajny wynik, czyt. walka o czwórkę.
No właśnie. dobrze napisane" niesamowicie się wybija na tle rówieśników". W PL ich mało ma
tedo
Posty: 206
Rejestracja: 13 maja 2016, o 21:34
Płeć: M

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: tedo »

pisałem o poprzednim sezonie
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: Aranger »

Niecały miesiąc do sezonu, składy chyba wszystkich drużyn skompletowane (niektórzy ich nie ujawnili...), można przejść do prognoz.

Spodziewana (według mnie) szóstka, prognozowane miejsce, krótki opis.

1. ZAKSA Kędzierzyn Koźle: Toniutti-Torres, Deroo-Buszek, Bieniek-Wiśniewski, Zatorski (L).
Skład prawie identyczny do tego, który niemal bez straty seta wygrał play-off, jedyna zmiana to Torres za Konarskiego, ale myślę, że Portorykańczyk da sobie radę. No i oczywiście inny trener, ale jako, że skład Zaksa ma najmocniejszy w lidze, a Gardini w Olsztynie dawał radę, to myślę, że i tu ogarnie.

2. PGE Skra Bełchatów: Łomacz-Wlazły, Penczew-Ebadipour, Lisinac-Kłos, Piechocki (L).
W tym składzie Skra będzie mieć zapewne świetne przyjęcie, rozgrywającego który z tego powinien dobrze skorzystać, (Lisinac na środku w tym układzie to będzie jeszcze większa rzeź niż w zeszłym sezonie), na tle konkurencji to wygląda bardzo solidnie i powinno wystarczyć do spokojnego medalu.

3. Jastrzębski Węgiel: Kampa-Muzaj, Quiroga-Oliva, Kosok-Boruch, Popiwczak (L).
Wielka szkoda tego Tillie, uważam, że przy tak dobrym trenerze JW z Francuzem to byłby główny kandydat do złota, Quiroga to jednak nie ta półka, mimo że jak na moment zakontraktowania to dobre zastępstwo. Pytanie jak Oliva i Muzaj zareagują na większą liczbę meczów, aczkolwiek obstawiam dosyć pewny brązowy medal.

4. Onico Warszawa: Brizard-Gjorgiev, Kwolek-Włodarczyk, Wrona-Kowalczyk, Wojtaszek (L).
Zdecydowanie największy skok jakościowy w składzie w porównaniu do tego co było w zeszłym sezonie. Problemem będzie najprawdopodobniej jakość przyjęcia, ale ci skrzydłowi są dobrzy w ofensywie, więc do walki o medal powinno wystarczyć, ale obstawiam, że ostatecznie go przegrają.

5. Asseco Resovia Rzeszów: Kędzierski/Tichacek-Schoeps, Śliwka-Rossard, Możdżonek-Lemański, Masłowski (L).
Tu mamy chyba największy spadek jakości składu na papierze w porównaniu do poprzedniego sezonu, a szczególnie kiepsko zaczęło to wyglądać gdy Perrin zakochał się w Chinach. Na czołówkę to wystarczy, może na walkę o medal jeśli Śliwka odpali, ale na ten moment mój typ to 5 miejsce.

6. Trefl Gdańsk: Sanders-Schulz, Mika-Szalpuk, McDonnel-Nowakowski, Olenderek (L).
W ostatnich dniach wyszły te wiadomości o ucięciu sponsorowania przez Lotos, więc ze składem różnie może być, ale póki co zostaję przy tym, co skompletowali.
Sama wymiana Hebdy na Szalpuka gwarantuje spory skok jakości, bo przy całym szacunku, Miłosz kładł całą grę Gdańszczanom, Szalpuk, mimo swoich wad, to jednak znacznie lepszy siatkarz. Poza tym mam nadzieję że Mice po operacji nie będzie już nic dolegało w tym kolanie i wjedzie w ten sezon z buta będąc jednym z najlepszych siatkarzy w lidze.

7. Cuprum Lubin: Masny-Kaczmarek, Taht-Pupart, Hain-Smoliński, Kryś (L).
Skład bardzo podobny do zeszłosezonowego, szkielet zespołu (skrzydła) ten sam, zmiana na rozegraniu to IMHO zmiana jeden do jednego pod względem jakości. Solidny Lubin pozostanie solidnym Lubinem i zagości w górnej połowie tabeli, ale walkę o medal to za mało.

8. Cerrad Czarni Radom: Vincic-Filip, Żaliński-Fornal, Teremienko-Huber, Watten (L).
Skład moim zdaniem prezentuje się lepiej od zeszłorocznego - Filip to lepszy atakujący od Bołądzia, tak jak Vincic jest lepszym sypaczem od Kędzierskiego, do tego Fornal to siatkarz bardzo rozwojowy i w tym sezonie powinien być lepszy niż w poprzednim, osłabili się jedynie na środku. Tyle tylko że konkurencja w środku tabeli powinna być mocna i na nic więcej niż to 8 miejsce może nie wystarczyć.

9. GKS Katowice: Komenda-Butryn, Quiroga-Kapelus, Kohut-Kalembka, Mariański (L).
Może skład jest minimalnie lepszy od zeszłorocznego, ale na więcej niż środek tabeli chyba nie ma co liczyć.

10. AZS Olsztyn: Woicki-Hadrava, Andringa-Rosseaux, Kochanowski-Pliński, Żurek (L).
Wyżej napisałem o tym, że największy spadek jakości w składzie zaliczyła Resovia, ale tutaj mocnym kandydatem do tego miana jest Olsztyn. Skład złożony z solidnych siatkarzy, ale może brakować siły ognia, przyjmujący w ataku są kiepscy.

11. Aluron Virtu Warta Zawiercie: Pająk-Bociek, Guimaraes/Patak-Żuk, Smith-Swodczyk, Koga (L).
Jak na beniaminka naprawdę świetny skład udało się skompletować, Smith to absolutny hit. Póki co środek tabeli i mam nadzieję na stały rozwój.

12. Espadon Szczecin: Tervapotti-Kluth, Ruciak-Menzel, Gawryszewski-Duff, Mihułka (L).
Na pewno skok jakościowy na rozegraniu, Kluth w drugim sezonie powinien grać pewniej, a pierwszy miał przyzwoity, lepiej to wygląda na środku. Skład szału nie robi, ale jest przyzwoicie, chociaż transfer Fina na rozegranie narobił apetytów na lepsze wzmocnienia.

13. Łuczniczka Bydgoszcz: Goas-Filipiak, Sacharewicz-Jurkiewicz, Batagim-Ananiev, Kowalski (L).
Skład trochę lepszy od zeszłorocznego, wygląda mi to na pewne utrzymanie.

14. MKS Będzin: Kozub-Araujo, Waliński - Yordanov, Ratajczak-Grzechnik, Potera (L).
Jedyna zmiana to odejście Rejno do Zaksy, czego z perspektywy MKS-u szkoda, bo Rejno bardzo dobrze grał. Poza tym na utrzymanie powinno styknąć.

15. Kielce: nie mam pojęcia jak będzie wyglądać szóstka, bo nie wiem kto w tych Kielcach w ogóle zagra.
Spadek.

16. BBTS Bielsko Biała: nie mam pojęcia kto z tej zgrai słabych siatkarzy zagra w szóstce.
Pewny spadek.

Reasumując: poziom ligi powinien być przyzwoity. Tzn. zespoły z czołówki albo się osłabiły, albo się nie wzmocniły, więc nie bardzo widzę szanse na dobre wyniki w LM, chyba że przy jakiejś bardzo korzystnej drabince dla któregoś z naszych klubów -
pod tym kątem wygląda to po prostu słabo. Ale z drugiej strony prawie wszystkie zespoły ze środka tabeli, a niektóre z jej dołu się wzmocniły - Onico Warszawa, Cuprum Lubin, Gdańsk, Czarni Radom, GKS Katowice, Warta Zawiercie, Espadon Szczecin, w mniejszym stopniu Będzin czy Łuczniczka mają bardzo solidne składy jak na swoje możliwości. Więc o ile nasza liga jest w tym momencie bardzo daleko od Serie A, sporo lepiej wygląda rosyjska Superliga, dogoniła nas chyba także liga turecka, o tyle powinno być na naszym podwórku przynajmniej bardzo ciekawie.
Resoviak03
Posty: 13
Rejestracja: 1 maja 2017, o 11:00
Płeć: M

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: Resoviak03 »

Myślę, że Resovię nareszcie czeka dobry sezon. W sumie skład jest przyzwoity. Jeśli Śliwka będzie błyszczał to przyjęcie powinno być naprawdę dobre. Atak z Schoepsem w słabej formie albo z Jaroszem w jeszcze gorszej jest troche niepokojący ale jesli złapią dobry rytm to będzie przyzwoicie. Środek bardzo mi się podoba - Lemańskim zachwycają sie niemal wszyscy, a Możdżonek to klasa sama w sobie. Tutaj będzie super. Libero raczej dobrze Rusek/Masłowski wygląda dość solidnie. Pytanie co z rozegraniem. Z Kędzierskim, który jeszcze nie jest w stanie zapewnić drużynie dobrych piłek i co z Tichackiem który przez większość ostatnich dwóch sezonów grzał ławę.

Mocne będą ONICO, Olsztyn, wiadomo - Skraz, Zaksa, JW, może powalczyć Lotos, no i Resovia. Chyba zapowiada się jeden z ciekawszych sezonów ostatnich lat
kanimo

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: kanimo »

Prawie wszystkie niewiadome znikly. Pozostaja szczegoly jak ewentualny nowy rekrut Onico czy finansowanie Trefla Gdansk
Pokusze sie o przewidywania. Pierwsza piatka nastepujaca: Zaksa, JW, Onico, Skra, Resovia.
Kolejnosc: 1 Zaksa-chyba najmniejszy spadek jakosci, sporo zalezy od Buszka, moze sie wreszcie ocknie. I od trenera. Prywatnie licze, ze wreszcie ktos nauczy Bienka blokowac.
2 JW choc tutaj chwiejnie i nizsza pozycja mnie nie zdziwi. Kompletny brak lawki. Zalezy jak Muzaj i Oliva uciagna calosc sezonu. A chyba maja puchary. Plus liczba druzyn i spotkan dziala na ich niekorzysc.Wiec moze byc i 4 zamiast 2.
3 Onico-To troche zyczeniowo i chyba ze 120% potencjalu. Najciekawsza para na ataku, niezla sypa i srodek. Problem w linii przyjecia. Brak tez zgrania-wiekszosc elementow, w tym pierwszy sypacz, nowa. Powinni miec lepsza druga czesc sezonu.
Duzo zalezy od Stephana. Sezon pokaze na ile dotychczas trafial na fajnych zawodnikow a ile znaczy jego wlasna mysl trenerska.
Ciekawe, czy uciekna sie do kolejnago stragnieri na przyjeciu zamiast Kwolka. Stephan ma medialnego nosa a obecnie jest parcie na rozwoj zlotego rocznika wiec mysle, ze Bartosz dostanie uczciwa szanse. Pytanie jak siada mu wolniejsze wystawy Brizarda. On jednak ma warunki fizyczne i dynamike na szybka pilke. Moze byc i 5 miejsce, nizej nie powinno.
4 Skra. Na papierze pierwsza szostka ma potencjal na 2 miejsce, z szybka kombinacyjna gra. Ale jak w JW-liga dluga, beda puchary. A Wlazly od 2 sezonow slabuje w drugiej czesci. Sporo tez zalezy od zdolnosci i woli adaptacji Persa. Brak ciekawych zmiennikow na przyjeciu,nie wiem czemu nie postawiono na Rozalina, wydaje sie ciekawsza opcja niz Katic.
5 Reska. Troche dziwne to przyjecie. Czy zobaczymy rzadki widok 2 leworecznych przyjmujacych? Atak i sypa nie przekonuja. Srodek chyba nie bedzie duzo punktowal w ataku, oby duzo w bloku. Moze jest potencjal na 3 jak wszystko ulozy sie na maksa.
6 Gdansk. Potencjal ludzki jest. Na PO, na pomieszanie szykow kazdemu. Tylko jak bedzie z finansami?
7 Olsztyn. Dobry trener, ciekawi zawodnicy.
8 Radom. Powinno byc lepiej niz w zeszlym sezonie, bo Fornal bedzie juz od poczatku lepszym zawodnikiem. Potencjal jest na maks 6 miejsce a ponizej tej 8 nie powinni sie znalezc. Powiedzialabym ze Olsztyn i Gdansk maja przewage glownie na lawce trenerskiej.
9 Cuprum
10 Katowice
11Zawiercie
12Bedzin
13 Bydgoszcz
14Szczecin
15 Kielce
16 Bielsko Biala
Widze spore mozliwosci rotacji na pozycjach 1-5, 6-8 lub nawt 6-10, potem grupa ktora powinna sie utrzymac; 2 ostatnie kluby do spadku-brak argumentow personalnych na miare PL.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: madlark »

kanimo pisze:Prawie wszystkie niewiadome znikly.
...
Czy beda grac klasycznie ofensywny (Cupko)
Coś mnie ominęło? :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
kanimo

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: kanimo »

Nie to mnie. Skutek podrozy miedzykontynentalnych, miedzykulturowych i zmian stref czasowych. Wyszlam na tym gorzej niz Phileas Fogg, wcielo mi ponad tydzien.
Co nie zmienia faktu, ze dalej mnie to zestawienie nie powala, glownie na ataku i rozegraniu. Ktos tam bedzie konczyl na wysokiej?
Ostatnio zmieniony 6 wrz 2017, o 10:42 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: Michal5 »

Oglądając ostatni sparing czy treningi jestem bardzo pozytywnie nastawiony na zbliżający się sezon. Poziom przyjęcia będzie lepszy niż w ubiegłym sezonie, a na razie jest tylko Śliwka i Depowski. Swoją drogą, Śliwka aktualnie w mega formie, co też potwierdza prezes w audycji, wybory Fefe - może lepsze dla Resovii. Ogólnie mimo opinii to ten skład mi się podoba, już po sparingu wygląda to jakoś lepiej w sferze mentalne czy zaangażowaniu niż w poprzednim sezonie. Zobaczymy, ale stawiam 2-3 miejsce.
kanimo

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: kanimo »

Mozliwe. Jak pisalam moze ze 2 typowanaia (Onico, JW) byly troche zyczeniowe.
Mam wielka nadzieje, ze Sliwka odpali. Zreszta startuje ze swietnej pozycji, jest do przodu w treningu. Wiec teraz jest jego moment.
Ja mam wieksze watpliwosci co do prawego skrzydla Resovii. A dobre przyjecie trzeba umiec wykorzystac. Kedzior ma problemy z dokladnoscia. Tichacek pekal w chwilach trudnych.

Coz, w porownaniu do JW i Skry-zmiennicy sa ciekawsi. W porownaniu do Onico lepsze jest przyjecie.

Ja licze na dobre sezony ligowe dla polskich atakujacych, ktorych zrobilo sie sporo. I rozwoj dla bacznie obserwowanej 6ki mlodych przyjmujacych. Np Semeniuk i Jakubiszak powinni w tym roku dostac wiecej szans. Mam nadzieje na Szalupe i Sliwke w podstawowych skladach. Oby dobil sie do 6ki Kwolek. Warto rowniez popatrzec na gre 2 mlodziutkich przyjmujacych z MOS-u, choc o ile Kacperkiewicz jest potwierdzony, to Kielce oficjalnie nie podaly skladu. Plus molodzi sypacze i debiut Hubera. Bedzie na pewno ciekawie.

Ta Liga po ograniczeniu do 12tki ma potencjal. Moze byc 13cie z jednym pauzujacym. I spadki, zeby casus Czewy i Bielska sie nie powtorzyly.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: reeman »

Jakoś nikt nie wierzy , że Jarosz może zagrać solidny sezon pod Serniottim i nie będzie problemu na prawym. w odwodzie jest Jochen
kanimo

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: kanimo »

Solidny moze. Taki jak w Bydgoszczy. Ale chyba do medalu 3 ligi europejskiej trzeba ciut wiecej.
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: Bezowy »

kanimo pisze:Solidny moze. Taki jak w Bydgoszczy. Ale chyba do medalu 3 ligi europejskiej trzeba ciut wiecej.
Trzeba Schoepsa w przyzwoitej formie. Choćby tylko w decydujących meczach.
Reska jak Reska. Oceniam ją realnie na miejsce III - V, przy czym brąz będzie sukcesem, a miejsce niższe niż piąte, porażką.

Za to mam sporo wątpliwości co do jakości JW. Czy aż tak się wzmocnili? Czy powtórzą wybitnie udany sezon? Czy ominą ich kontuzje, choroby, spadki formy? A ławka jest nieciekawa, gry więcej, Oliva już nie będzie zaskoczeniem, a nie wiadomo czy powtórzy drugi taki sezon. A gdyby był w tym taki regularny, to byłby bardzo markowy i pożądany gracz na siatkarskim rynku, a tymczasem był sporym, pozytywnym zaskoczeniem. A przypomnę jeszcze, że naprawdę niewiele brakowało, a to Olsztyn biłby się w czwórce kosztem Ptoków.
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: weary_skier »

Już dwa razy się zabierałem to zabrania głosu w temacie. Najpierw wybuchła #chinagate a teraz nie jest znana przyszłość Lotosu.
Szkoda, że jedynie negatywne ifnormacje wpływają na ocene potencjałów drużyn.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Johny94
Posty: 188
Rejestracja: 4 maja 2012, o 13:05
Płeć: M

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: Johny94 »

Narzekanie na atakujacych Resovii jest mocno przesadzone. Przeciez Skra jest w gorszej sytuacji. Wlazly bedzie gral tylko gorzej, wolniej, slabiej, a zmiennika ma gorszego niz Jarosz czy Schops. Wiec w przypadku pozycji atakuajcego, to Resovia jest przed Skra w mojej opinii . Ciezko teraz stwierdziec, ktore kluby maja lepszy atak, ale mysle, ze PW i Zaksa na pewno, co do Jastrzebia czy Trefla, nie bylbym taki przekonany.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: aezakmi »

Johny94 pisze:Ciezko teraz stwierdziec, ktore kluby maja lepszy atak, ale mysle, ze PW i Zaksa na pewno, co do Jastrzebia czy Trefla, nie bylbym taki przekonany.
Dobry atak ma Radom (mam tu na myśli głównie Filipa). To jest zespół niedoceniany w przedsezonowych przewidywaniach. A ja uważam, że znajdą się w szóstce po fazie zasadniczej i jak mówi Mariusz, Pudzianowski Mariusz - tanio skóry nie sprzedadzą, w walce o półfinał. :D
kuchcik77
Posty: 2342
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: kuchcik77 »

Nie wiem kiedy buki wystawiły kursy na MP ale z faworyta do detronizacji Zaksy, jastrzębski wylądował na 4tym placu
Zaksa @ 2.5
Bełchatów @3.0
Rzeszów @ 5.0
Jastrzebie @7.5
Warszawa @10.0
Lubik @ 50.0
Gdansk @100
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Przewidywania i prognozy przed sezonem 2017/18

Post autor: ursula127 »

Johny94 pisze: Wlazly bedzie gral tylko gorzej, wolniej, slabiej, a zmiennika ma gorszego niz Jarosz czy Schops.
a jakie znaczenie ma klasa zmiennika Wlazłego? przecież to tylko dwa warianty : ławka albo kwadrat
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”