PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

ldz pisze:Przynajmniej ja to tak odbieram, może @grzegorz jakoś inaczej
Odbieram dokładnie tak samo. A jak jeszcze zamknie "łuk napiety" troche mocniej, to w zasadzie mozna sie załozyć o wszystko.
Jiroux pisze:Nawrocki wtedy powiedział Wlazłemu, że ma zagrać lekko, żeby piłka została w grze.
Wlazły zrobił co innego, bo za bardzo chciał. Ot tyle.
Niestety, takie sytuacje jak ta na zgrywce (tam nie siedzą ludzie wciemie bici i takie rzeczy jak wyżej wyłapują w moment) czy z Priddim, bardzo przeciwnika osmielaja.
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: kibic_siatki »

Też nie bardzo rozumiem ten rozwój zawodnika. W przypadku Świderskiego pamiętam jak Maceracie położył LM w meczu ze Słoweńcami, gdy został wprowadzony na uspokojenie gry. Po tym sezonie przeszedł do Zaksy, (co miało być hitem transferowym ligi) gdzie zagrał kilka meczów, doznał kontuzji i praktycznie zakończył karierę.
Co do zagrywki Wlazłego: obecnie ma zupełnie inny podrzut, bardziej statyczny, rzadko przekracza linie 9 metra, co było częste z 10 lat temu, gdy wrzucał piłkę w boisko nawet na 7 metr. Regularność zagrywki jest taka sobie, natomiast nie widzę sensu w zagrywce na 70-80%, gdy zawodnik posiada jeden jej typ.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: ldz »

grzegorzg pisze:A jak jeszcze zamknie "łuk napiety" troche mocniej, to w zasadzie mozna sie załozyć o wszystko.
określenie, którego mi bardzo brakowało :D nie wpadłabym na nie sama, a jest idealne ;)
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

kibic_siatki pisze:Też nie bardzo rozumiem ten rozwój zawodnika.
Problemem Świderskiego w odróznieniu od Wlazłego, był mocny spadek parametgró fizycznych. Natomiast na przestrzeni tych lat rozwinął się znacznie w aspektach technicznych.
ldz pisze:nie wpadłabym na nie sama
Ja tez bym nie wpadł, gdyby nie "coś, gdzieś, kiedyś" ;) Najbardziej klasyczny "łuk napiety" mozna zobaczyć obok ;)
PS Może napisałem nieczytelnie - to jest termin uzywany w szkoleniu. Żeby przetłumaczyc z polskiego na nasze, mozna powiedziec "pociagnąc z krzyża" ;)
Ostatnio zmieniony 2 lut 2018, o 21:19 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Didek »

kibic_siatki pisze: (...) O ile uważam Nawrockiego i Kowala za dobrych trenerów, to do czołówki im sporo brakuje (np. Rezende, Alekno).
(...)
Wg. panującej ostatnio w tym temacie retoryki, Rezende czy Alekno to słabi trenerzy. W końcu mieli samograje jeszcze lepsze niż Nawrocki czy Kowal. Co to za sztuka wygrać Ligę Mistrzów z Andersonem, Maximem i Leonem. Każdy by z takim zawodnikami wygrał. Nawet trener Drzyzga. Podobnie Rezende.

W końcu trener nie ma żadnego wpływu na zespół vel. Nawrocki na Skrę.

Niech Rezende czy Alekno potrenują np. Ukrainę i z nimi osiągną sukces. Bo co to za sztuka z Rosją, Brazylią czy Zenitem.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: niepoinformowany »

Za to lepsza jest retoryka, że Heynen to słaby trener, bo w Bydgoszczy "szału nie było".
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

repres1 pisze: Ale wyzywanie Nawrockiego od "wuefistów" było zwykła nieznajomością rzeczy.
Bezrefleksyjnie podkopujemy autorytet polskich trenerów. Natomiast nie zauważamy, że np. Heynen trenował w Polsce i (z całym szacunkiem dla wszystkich jego osiągnięć) szału nie było.
Z Repres1 ciężko się dyskutuje, bo on stosuje tzw. logikę nieformalną czy też logikę alternatywną.

Tutaj mamy doskonały tego przykład. Z faktu, że Nawrocki ze Skrą miał większe sukcesy, niż Heynen z Bydgoszczą wysuwa wniosek, że polscy trenerzy są lepsi od zagranicznych.

To tak, jakby ktoś zobaczył liczby 2 i 5 i z tego wysnuwał wniosek, że liczby nieparzyste są wyższe od parzystych.

Rozumujmy dalej:
Trener Strumiłło nie zdołał się utrzymać w lidze a trener Giorgi na dwa sezony miał dwa mistrzostwa. Nie podkopujmy autorytetu trenerów zagranicznych.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

Forumowy celebryta łowcą manipulacji - śmiać się czy płakać?
kanimo

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: kanimo »

A nie ma racji?
Zobaczymy co Kowal finalnie osiagnie w obecnym sezonie. Potencjal ma zblizony do Skry (moze nieco mniejszy ale bez przepasci), nieco wyzszy niz Warszawa, podobny do Gdanska bez rezerw i ze slabujacym Mika i chyba zblizony do JW. Akurat te zespoly sa prowadzone przez trenerow zagranicznych, dodatkowo Warszawa jest zespole skladanym kompletnie od zera a JW uzaleznionym od jednego, troche sfochowanego zawodnika.
Lubin, Olsztyn i Zawiercie wydaja sie nieco slabsze. I tez sa prowadzone przez trenerow zagranicznych. Wiec Kowal powinien ograc ich do zera :]
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Noworoczny pisze:Nie podkopujmy autorytetu trenerów zagranicznych.
Ba, pomniki im wystawmy.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Didek »

grzegorzg pisze:
Noworoczny pisze:Nie podkopujmy autorytetu trenerów zagranicznych.
Ba, pomniki im wystawmy.
Wiadomo, iż wszystko co zagraniczne lepsze. Trenerzy też. A to że Polacy stworzyli włoską szkołę siatkówki to już inna sprawa.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Didek »

grzegorzg pisze:
Noworoczny pisze:Nie podkopujmy autorytetu trenerów zagranicznych.
Ba, pomniki im wystawmy.
Wiadomo, iż wszystko co zagraniczne lepsze. Trenerzy też. A to że Polacy stworzyli włoską szkołę siatkówki to już inna sprawa.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Didek »

grzegorzg pisze:
Noworoczny pisze:Nie podkopujmy autorytetu trenerów zagranicznych.
Ba, pomniki im wystawmy.
Wiadomo, iż wszystko co zagraniczne lepsze. Trenerzy też. A to że Polacy stworzyli włoską szkołę siatkówki to już inna sprawa.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Skrzypek »

Didek pisze:Wiadomo, iż wszystko co zagraniczne lepsze. Trenerzy też. A to że Polacy stworzyli włoską szkołę siatkówki to już inna sprawa.
Pusty frazes narzucany ludziom przez trenerów, którzy chcą leczyć swoje słabości. Polacy dali jakieś podwaliny pod włoską szkołę trenerska, tyle że to było 40 lat temu ( !!! ). Od tamtego czasu Włosi wszystko rozwinęli i nie ma tam jednego elementu, który byłby implementowany przez Polaków.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

A co rozumiesz pod pojęciem "element"?


A poza tym, jak piszesz cos pod wykrzyknikiem, to chociaz sprawdz, bo nie to nie było 40 lat temu. :D

Przeczytaj sobie chocby, kto to był Skiba i sorry, ale nie wytrzymałem - nie pisz bzdur.

Warto przeczytać

http://siatkowka.legia.com/2017/02/26/z ... der-skiba/
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Skrzypek »

Wiem, kim był Skiba... Swoją pracę we Włoszech rozpoczął 35 lat temu. Ja podałem, że 40. Czy stworzenie podwalin pod włoską szkołę trenerską 5 lat później niż umowna data, jaką podałem we wcześniejszym poście ma aż tak duże znaczenie w kontekście tego, co napisałem, czyli, że wszystko się zmieniło od tamtego czasu? ;)
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: niepoinformowany »

Pewnie na tyle, żeby wypomnieć pisanie bzdur :) Chociaż zawsze mogło być jeszcze gorzej :)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

Weźmy próbkę pięcioletnią. Mam nadzieję, że wszyscy zgadają się, iż porównywanie wyników trenera Skry i Chemika w odniesieniu do zagraniczności trenera nie trzyma standardu analizy, więc porównujemy dokonania w ramach jednego klubu.
1. Skra Bełchatów
a. trener polski - 0 medali na 1 sezon
b. trener zagraniczny 4 medale na 4 sezony
c. trener polski - 0 awansów do F4
d. trener zagraniczny - 1 awans do F2
2. Resovia
wszystkie sezony trenowane przez jednego szkoleniowca - brak porównań
3. JW
wszystkie sezony trenowane przez szkoleniowców zagranicznych - brak porównań
4. Zaxa
a. trener polski - 0 medali na 2 sezony
b. trener zagraniczny - 3 medale na 3 sezony
c. trener polski - 0 awansów do F4
d. trener zagraniczny - 1 awans do F4.

Awanse do F4
a. trener polski - 1 awans (skład na mistrza Polski)
b. trenerzy zagraniczny - 3 awanse (żaden nie był mistrzem Polski w sezonie awansu)
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

O kładzeniu podwalin przez Polaków pod włoską szkołę to ja sam tu pisałem. Ale wydaje mi się, że tamci goście nie są czynni zawodowo?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Skrzypek pisze:Wiem, kim był Skiba... Swoją pracę we Włoszech rozpoczął 35 lat temu. Ja podałem, że 40. Czy stworzenie podwalin pod włoską szkołę trenerską 5 lat później niż umowna data, jaką podałem we wcześniejszym poście ma aż tak duże znaczenie w kontekście tego, co napisałem, czyli, że wszystko się zmieniło od tamtego czasu? ;)
Poza emocjonalnym stwierdzeniem o pisaniu bzdur, zadałem Ci dośc konkretne pytanie na któee nie odpowiedziałeś.
Powtórzę zatem cytat i pytanie.
Skrzypek pisze: Od tamtego czasu Włosi wszystko rozwinęli i nie ma tam jednego elementu, który byłby implementowany przez Polaków.
Co rozumiesz pod pojeciem "element"?

Gwoli scisłosci - 0statni sukces trenerski to było 25 lat temu.

Dla jasnosci - ja jedstem, upierdliwy i nie lubie jak ktos pisze frazesy (zarzucajc nota bene innym), ze "wszystko sie zmieniło", bo to zwyczajna nieprawda. Zmieniło się wiele rzeczy, ale wiele rzeczy pozostało takich samych
niepoinformowany pisze:Pewnie na tyle, żeby wypomnieć pisanie bzdur :) Chociaż zawsze mogło być jeszcze gorzej :)
Napiszesz coś konkretnego? Np na temat tych "elementów"? Nie napiszesz, bo to zwyczajna bzdura, ale nie opuścisz okazji, aby przyłozyć nielubianemu....
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Skrzypek »

grzegorzg pisze:
Poza emocjonalnym stwierdzeniem o pisaniu bzdur, zadałem Ci dośc konkretne pytanie na któee nie odpowiedziałeś.
Powtórzę zatem cytat i pytanie.
Skrzypek pisze: Od tamtego czasu Włosi wszystko rozwinęli i nie ma tam jednego elementu, który byłby implementowany przez Polaków.
Co rozumiesz pod pojeciem "element"?


Dla jasnosci - ja jedstem, upierdliwy i nie lubie jak ktos pisze frazesy (zarzucajc nota bene innym), ze "wszystko sie zmieniło", bo to zwyczajna nieprawda. Zmieniło się wiele rzeczy, ale wiele rzeczy pozostało takich samych
niepoinformowany pisze:Pewnie na tyle, żeby wypomnieć pisanie bzdur :) Chociaż zawsze mogło być jeszcze gorzej :)
Napiszesz coś konkretnego? Np na temat tych "elementów"? Nie napiszesz, bo to zwyczajna bzdura, ale nie opuścisz okazji, aby przyłozyć nielubianemu....
Element - metody treningowe "w piłką", metody przygotowania fizycznego, monitorowanie efektywności treningu, monitorowanie efektywności zawodników podczas meczu, ogromny nacisk na taktykę, dbałość o dietę, przygotowanie mentalne. Myślę, że mógłbym jeszcze kilka rzeczy.

Mówisz, że nic się nie zmieniło. Nie zmieniło się tylko to, że zawodnik musi przyjąć zagrywkę przeciwnika, a potem zdobyć punkt. Pozostałe aspekty gry w siatkówkę są inne, zaczynając od zasad, poprzez warunki fizyczne graczy, ich przygotowanie fizyczne, systemy gry, czy nawet piłkę jaką przychodzi odbijać siatkarzom.
Gwoli scisłosci - 0statni sukces trenerski to było 25 lat temu
Zatem Skiba zbudował fundamenty pod sukcesy włoskiej siatkówki po tym, jak przestał odnosić sukcesy, czy może 10 lat wcześniej, gdy był szkoleniowcem kadry młodzieżowej Italii? ;)
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Skrzypek pisze:Mówisz, że nic się nie zmieniło.
Nie Skrzypku, ja tylko mówię, ze nie wszystko się zmieniło. I o ile Włosi znacznie udoskoanlili metody treningu fizyzcnego, sprawy diety, monitorowania (rozwój analityki !!! ), sa to przeciez sprawy znane, to wbrew temu co piszesz, elementy stricte siatkarskie i metody ich ćwiczenia pozostały w spoirej częsi bez zmian. Czy zmienił się sposób nauki podrzutu do zagrywki? Oczywiście zmiany sa takie, ze dysponując dzisiaj sprzetem audiowizualnym, mozna delikwentowi łatwiej wytłumaczyc błedy. Czy zminił się sposób nauki "koszyczka"? Czy zmienił sie sposób nauki akcentowania nadgarstkiem?
Dalej atakujemy krótką ( zupełnie tak samo w wersji przy rozgrywajacym jak 40 lat temu), zza 3-ego metra (znacznie szybciej), zupelnie tak samo zagrywamy z wyskoku jak 25 lat temu. A to, ze się piłki zmieniły...
Dzisiaj się pewne rzeczy maksymalnie upraszcza, np rzut czy rozegranie. Dzisiaj nie broni sie rzutem, tylko padem z podłozeniem ręki, co kiedyś pewnie wywołałoby śmiesznośc. Kiedys na porzadku dziennym było rozegranie w padzie bocznym. A dzisiaj? Nic z tego, dyszelek. Tylko nie jestem pewein, czy to akurat Włosi wymyslili. Podobnie jak systemy gry, które w znacznej mierze oparte dzisiaj są o rozwiązania brazylijskie.
Aha - trening mentalny - trening mentalny rozwinał się na tyle pewnie, na ile rozwineła się psychologia sportu w ogóle. Pewnie jestes dobry w tej materii. Ale ja w swoim zeszycie z lat 70-tych mam tez zapiosane sporo na ten temat. I mam wrazenie, ze wszystko jest dzisiaj najzupełniej aktualne...

Tak dla rozluznienia atmosfery, nawiazując do tego "łuku napietego", niesamowity Frantz Granvorka. To jest dopiero łuk - w dóch płaszczyznach. Nic dziwnego, ze miał taka zagrywke.

Obrazek
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: niepoinformowany »

grzegorzg pisze: Napiszesz coś konkretnego? Np na temat tych "elementów"? Nie napiszesz, bo to zwyczajna bzdura, ale nie opuścisz okazji, aby przyłozyć nielubianemu....
Hahaha, czepiasz się mnie, że nie rozwijam czegoś, czego sam nie napisałem :) Właśnie przeczytałem co Skrzypek rozumie pod zwrotem, który użył, i co tu więcej dodawać? Prochu nie wymyślę jeśli chodzi o elementy treningu siatkarskiego.

Po prostu irytuje mnie retoryka, jak to polscy trenerzy mają ciężko i są niedoceniani, zupełnie jakby cały świat się na nich uwziął. I to, że kiedyś mieliśmy świetnych trenerów nic nie zmienia w tym temacie. W piłce nożnej też mieliśmy kiedyś Kazimierza Górskiego, Jacka Gmocha czy Henryka Kasperczaka, tylko jak to się odnosi do teraźniejszości? Po prostu nie zgadzam się z tym niedocenianiem polskich trenerów, uważam, że taki jest poziom.

Noworoczny dzięki za wyliczenia, miło było przeczytać takie zestawienie ;)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
astronauta
Posty: 2919
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: astronauta »

Fajne posty, które mają się nijak to tematu wątku, który puchnie w zastraszającym wręcz tempie. Świadomie czy nie, odwalacie robotę PR za/dla Piechockiego.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Astronauto - pewnei masz sporo racji, ale zostawmy to Moderatorom. Szybciutko posprzatali w temacie Resovii, to pewnie i tu jesli uznaja za stosowne, zrobia porządek. ;)
niepoinformowany pisze:Po prostu irytuje mnie retoryka, jak to polscy trenerzy mają ciężko i są niedoceniani, zupełnie jakby cały świat się na nich uwziął(...)
Bardzo słuszny uwaga, bo trenerzy sa zupełnie tacy sami, jak my Polacy. Bo dlaczego zresztą mieliby byc inni? My tez często uwazamy, ze ktos nas krzywdzi...
Poza tym, nie są ani lepszą ani gorszą grupą społeczna. A jak się czyta sporo postów, to odnosi się wrażenie, ze to selekcjonowana grupa imbecyli, masowo popełniająca trenerskie plagiaty...


Ocena trenera poprzez jego osiagnięcia medalowe czy pozycję w lidze, to jest - delikatnie pisząc - daleko idące uproszczenie.Idąc wzorem Noworocznegoo i podając przykład matematyczny, to tak jakbyśmy liczę przyblizali do jej rzędu. A jak odseparować wpływ menagementu ( np wizje włąsciciela Resovii)? Jak odseparowac aklimatyzację zawodników w zespole czy lidze? Jak odseparować mój ulubiony temat ostatnio - skalę zaangazowania zawodnika w dany sezon? Jak odseparować zwykłe dojrzewanie zawodnika zupełnie lub prawie niezalezne od trenera? Jak odseparować to czy dany zawodnik akurat w danym sezonie przekroczy osobniczą liczbę powtórzeń i zacznie grać w danym elemencie na wysokim poziomie? A jak wyeliminować wpływ powołań i gier w rep[rezentacji? A jak odseparować wspływ kontuzji własnych i przeciwnika?
I pewnie mozna wymienić jeszcze kilka rzeczy, które sprawią, ze taka ocena jest słabym przyblizeniem. Natomiast ja przywołam bodaj najwazniejszą. Otóz w sporcie, podobnie jak w innych dziedzinach zycia, do osiagania sukcesów jest niezbędnie potrzebna jest wiara w to co sie robi. Jesli przyjdzie trener Polak, to my z definicji patrzymy mocno nieufnie i bardzo trudno uwierzyć nam w jego program. Najzwyczajniej w świecie łatwiej wierzymy cudzoziemcom. Przykładów na to jest ,mnóstwo, a koronnym przyjcie Lozano do kadry.


Nie mozna oceniac polskich trenerów nie uwzględniając dwóch spraw - wyniki zespoło juniorskich i poziom zaplecza ligi zawodowej. Ani wyniki siatkówki zespołów juniorkich i to nie tylko w ostatnim czasie, ani poziom I ligi, który jest świetnym imho barometrem pracy trenerskiej chocby biorąc pod uwagę jej znaczne odseparowanie od trenerów i zawodników zagranicznych, nie upowaznia do twierdzeń, iż mamy trenerów gorszych niż w innych krajach.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: skrowiec »

To jest temat o Skrze Bełchatów czy rozwoju trenerskim? Tak delikatnie zapytam, bo śmiecicie już tutaj od kilku stron.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Dobra, zeby płynnie przejsc z powrotem do tematu Skry, to napisze, że choc nie uwazam ogólnie polskich trenerów za słabszych, to w istocie z tymi najwileszymi indywidualnosciami jest na pewno problem. Reasumujac - o ile trener Anastasi jest polskiej siatkówce potrzebny, to trener Piazza juz niekonicznie, a nawet w ogóle nie. ;)
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: placid »

Kilka pytań do uważniejszych obserwatorów jeśli pozwolicie
Mariusz traci zasięg nie trzyma kierunków z tego co tu wyczytałem - dlaczego więc ciągle ma bardzo dobre mecze odzyskuje w nich ten zasięg? trzyma kierunki a w innych już nie potrafi ? dostaje akurat w danym meczu super dokładne piłki ?
Odnośnie przyjęcia czy Bartek jest w nim naprawdę tak bardzo kryty? Jest to założenie taktyczne aby odciąży go w ofensywie czy przyjmuje aż tak tragicznie ? Jeśli odciążyć w ataku to czy nie powinien dostawać więcej piłek do kończenia? Czy mając w składzie takiego libero nie powinno być dwóch bardziej tzw uniwersalny przyjmujących coś ala Milad x2? A jeśli już stawiamy na Bednorza jako zawodnika na więcej niż sezon nie powinien jednak starać się przyjmować więcej kiedy tylko to możliwe choćby w pojedynczych meczach, setach? Aby doskonalić ten element.Mam nadzieję że nie bardzo chaotycznie. :D
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: drukjul »

grzegorzg pisze:Dobra, zeby płynnie przejsc z powrotem do tematu Skry, to napisze, że choc nie uwazam ogólnie polskich trenerów za słabszych, to w istocie z tymi najwileszymi indywidualnosciami jest na pewno problem. Reasumujac - o ile trener Anastasi jest polskiej siatkówce potrzebny, to trener Piazza juz niekonicznie, a nawet w ogóle nie. ;)
Dlaczego tak uważasz? To naprawdę wyjątkowo dobry szkoleniowiec - z drużyny JW w sezonie 2014-2015 w sytuacji wypadnięcia ze składu "Ptoków" już na samym początku rozgrywek Kaliberdy, a później jeszcze na prawie trzy miesiące również Bartmana wyciągnął wszystko co było można. A i w obecnym sezonie Skra generalnie jak na razie prezentuje ten poziom, który można byłoby przy takim, a nie innym składzie personalnym oczekiwać, a nawet indywidualnie gra Bednorza jest na pewno znacznie powyżej tych przedsezonowych oczekiwań. Jasne, że kibice zawsze chcą więcej, przede wszystkim chcą zdobywać medale, ale warto uzbroić się w cierpliwość - w gruncie rzeczy Skra po przyjściu w tym roku Łomacza, Ebadipoura i wyciągnięciu z kwadratu przez Piazze Bednorza w porównaniu z ubiegłoroczną Blaina to już całkiem nowa drużyna.

Jak widzimy Skra ma oczywiście swoje problemy, a zwłaszcza jeden naprawdę duży - wtedy kiedy nie siedzi im zupełnie zagrywka i miewają olbrzymie problemy ze zdobywanie punktów w fazie break-point (jak choćby w ostatnim meczu z Treflem w finale PP). Ale znów - akurat Piazza w ostatnich latach na kursokonferencjach trenerskich organizowanych pod egidą włoskiego związku siatkówki miał całkiem ciekawe i instruktywne wykłady na temat korelacji skutecznej zagrywki i potem systemu blok-obrona. Przynajmniej z punktu teorii jest więc to na pewno właściwy człowiek na właściwym miejscu, a że często w życiu jak wiemy jest potem tak, że teoria sobie a praktyka sobie, to już całkiem inna sprawa. :D
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

drukjul pisze: a nawet indywidualnie gra Bednorza jest na pewno znacznie powyżej tych przedsezonowych oczekiwań.
Tylko zauważ, że Bednorz zaczał się w tym sezonie przygotowywac indywidualnie. Zauwazlnie schudł i poprawił parametry. A więc znowu pozostajemy w kwesti oddzielenia nastawienia zawodnika do sezonu, od trenerskich przewag.
O innych sprawach pisano(łem) wiele razy.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”