Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Murilo0 »

Lux na tyle na ile go pamiętam w rozgrywkach międzynarodowych był wyróżniającym się zawodnikiem, myślę że okaże się lepszy od Rousseaux. Belg moim zdaniem jednak jest niewypałem, w żadnym elemencie nie jest choćby dobry.
All work and no play makes Jack a dull boy...
ciorny17
Posty: 8559
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: ciorny17 »

Murilo0 pisze:Lux na tyle na ile go pamiętam w rozgrywkach międzynarodowych był wyróżniającym się zawodnikiem, myślę że okaże się lepszy od Rousseaux. Belg moim zdaniem jednak jest niewypałem, w żadnym elemencie nie jest choćby dobry.
Jak dla mnie, to co grał Thomas na Euro i nasze oczekiwania z tym związane trochę jednak przekoloryzowały faktyczny potencjał Belga.
Kłamca.
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: rafael86 »

ciorny17 pisze:
Murilo0 pisze:Lux na tyle na ile go pamiętam w rozgrywkach międzynarodowych był wyróżniającym się zawodnikiem, myślę że okaże się lepszy od Rousseaux. Belg moim zdaniem jednak jest niewypałem, w żadnym elemencie nie jest choćby dobry.
Jak dla mnie, to co grał Thomas na Euro i nasze oczekiwania z tym związane trochę jednak przekoloryzowały faktyczny potencjał Belga.
Belg jest jednak jeszcze w wieku rozwojowym i zapewne za te 2-3 lata będzie lepszy. W takich przypadkach zawsze przychodzi mi na myśl Urnaut, który w wieku 22 lat był sezon w Zaksie. Ogólnie to raczej nie spełnił oczekiwań i sporo siedział na ławce, choć z pewnością było w nim widać duzy potencjał, który w tamtym momencie jeszcze w pełni się nie objawił. Obecnie Słoweniec byłby gwiazdą PlusLigi.
Poinformowany
Posty: 50
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 01:13
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Poinformowany »

Lux ten sam rocznik co Tomas, wiec zamiana niewypału na ryzyko, ale być może opłacalne. Rousseaux w Olsztynie zawiódł i to jest niepodważalne. Obejrzałem kilka jego występów z reprezentacji i klubu, wyglada na lidera, który w ataku nie próżnuje i jednocześnie myśli w przeciwieństwie do Belga. Zobaczymy co to wyjdzie, ale niestety kolejna szansa Olsztyna na medal nie powtórzy się zbyt prędko.
Gandalf
Posty: 239
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 11:34
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Gandalf »

Wojciech Jurkiewicz kończy karierę
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Noworoczny »

Jeden z moich ulubionych zawodników. Jeden z najlepszych i jeden z najbardziej niedocenianych. Dzięki!
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Szampon093 »

Sezon transferowy od jutra uważam za otwarty. Jutro mamy finał Ligi włoskiej więc myślę że od poniedziałku tak naprawdę zacznie się nam mocno kręcić to i owo..
PrXmO
Posty: 151
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 12:50
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: PrXmO »

Szampon093 pisze:Sezon transferowy od jutra uważam za otwarty. Jutro mamy finał Ligi włoskiej więc myślę że od poniedziałku tak naprawdę zacznie się nam mocno kręcić to i owo..
Został się jeszcze FF LM to może przyblokować jeszcze ten kołowrotek.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Szampon093 »

PrXmO pisze:
Szampon093 pisze:Sezon transferowy od jutra uważam za otwarty. Jutro mamy finał Ligi włoskiej więc myślę że od poniedziałku tak naprawdę zacznie się nam mocno kręcić to i owo..
Został się jeszcze FF LM to może przyblokować jeszcze ten kołowrotek.
Na FF Mają już ogłosić Leona więc myślę że to ogromnego wpływu mieć nie będzie
Johny94
Posty: 188
Rejestracja: 4 maja 2012, o 13:05
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Johny94 »

Ciekawe kto trafi do Skry na przyjęcie. Zakładam, że Ebadipur i Katic zostaja, a Szalpuk przychodzi za Bednorza. Przydalby sie jakis fajny zawodnik po zdobyciu mistrzostwa no i ciekawe, co na ataku wymysla.
Olwap
Posty: 195
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 21:49
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Olwap »

Jeżeli zostaje Ebadipour i zakładamy że przychodzi Szalpuk to nikt lepszy nie przyjdzie bo oni będą wyjściową dwójką przyjmujących, podobno ma przyjść jeszcze Orczyk - pewnie za Pencheva. A na atak ma podobno przyjść ktoś kto za rok mógłgby zastąpić Wlazłego - ale kto to już nie mam pojęcia.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: azs_oln »

wiadomo cos o transferach w indykpolu? kto przychodzi kto odchodzi? z tego co ja wiem to prawie pewny jest lux na przyjecie i sacharewicz na srodek ale mimo wszystko"prawie"
Olwap
Posty: 195
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 21:49
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Olwap »

Jedyne transfery Olsztyna które wydają się pewne to odejście Kochanowskiego i Rousseaux a przyjście Pietraszki, generalnie oprócz tych zawodników reszta podstawowego składu ma chyba zostać.
Poinformowany
Posty: 50
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 01:13
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Poinformowany »

Olwap pisze:Jedyne transfery Olsztyna które wydają się pewne to odejście Kochanowskiego i Rousseaux a przyjście Pietraszki, generalnie oprócz tych zawodników reszta podstawowego składu ma chyba zostać.
I teraz zasadnicze pytanie czy Pietraszko ma przyjść za Pline czy jako zawodnik do pierwszego składu. Oby nie to drugie, bo z całym szacunkiem, ale duży minus względem Kochanowskiego.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1051
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: hunter »

Poinformowany pisze:
Olwap pisze:Oby nie to drugie, bo z całym szacunkiem, ale duży minus względem Kochanowskiego.
Nie sądzę, żeby AZS był w stanie w tej chwili zatrudnić kogokolwiek kto nie byłby dużym minusem względem Kochanowskiego.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Poinformowany
Posty: 50
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 01:13
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Poinformowany »

hunter pisze:
Poinformowany pisze:
Olwap pisze:Oby nie to drugie, bo z całym szacunkiem, ale duży minus względem Kochanowskiego.
Nie sądzę, żeby AZS był w stanie w tej chwili zatrudnić kogokolwiek kto nie byłby dużym minusem względem Kochanowskiego.
Masz rację, w tym przypadku ten minus może być większy lub mniejszy, ale wciąż będzie, bo Olsztyna nie stać na porównywalnego zawodnika. Pietraszko ciekawy zawodnik, ale zobaczymy jak się sprawdzi w zespole z górnej części tabeli (myślę, że aktualnie można tak powiedzieć o AZSie), gdzie presja będzie większa niż w Katowicach.
Komunista
Posty: 538
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 05:35
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Komunista »

Olwap pisze:Jeżeli zostaje Ebadipour i zakładamy że przychodzi Szalpuk to nikt lepszy nie przyjdzie bo oni będą wyjściową dwójką przyjmujących, podobno ma przyjść jeszcze Orczyk - pewnie za Pencheva. A na atak ma podobno przyjść ktoś kto za rok mógłgby zastąpić Wlazłego - ale kto to już nie mam pojęcia.
Muzaj?
kanimo

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: kanimo »

O Muzaju w Skrze zadnych plotek nie bylo i on potrzebuje gry, a nie siedzenia na lawce. Juz raz posiedzial w Skrze.

Mnie by dotej roli pasowal Rychlicki, jesli dostal by wiecej szans na wejscie. Nawet na swojej obecnej licencji. Ponoc byl zainteresowany PL, a oceniajc jego motoryke to widze wiekszy potencjal na ataku, niz na przyjeciu. Moze zmiana licenji do zalatwienia po 2 latach, jesli zawodnik sie sprawdzi.

Orczyk? Sredni transfer do Skry, obok Szalpuka. Seki w przyjeciu. Przydal by sie jeden zawodnik do jego uspokojenia, w razie potrzeby. Co pokazal final. Katic raczej nim nie jest. Skra pozostaje z jednym przyjmujacym wzglednie solidnym w przyjeciu?
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Szampon093 »

Tak jak pisałem jak narazie młody Włoch ma być drugim atakującym tyle wiadomo. Nie ma żadnych bzdur O kimś kto nagle zastąpi Mariusza.
kanimo

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: kanimo »

"Mlody Wloch" nie jest chyba najlepszym wyjsciem.
Bowiem albo jest slaby, albo po pierwszym dobrym sezonie jako pierwszy (rozumiem, ze ewentualnie za 2 lata), odejdzie do Wloch.
Polak/Luksemburczyk pewnie posiedzial by co najmniej z rok dluzej.
Olwap
Posty: 195
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 21:49
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Olwap »

Ale taki Polak\Luksemburczyk na 99% ani za rok, ani za dwa, ani za 3 nie będzie miał jakości żeby godnie zastąpić Wlazłego. A taki młody Włoch typu Andrea Argenta ma bardzo duży potencjał i gdyby się go udało podpisać na chociaż dwa lata albo 2+1 to według mnie byłby to bardzo dobry pomysł.
Matius

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Matius »

Dwa razy Skrze wypaliło inwestowanie w młodych, czyli Lisinać i Atanasijević. Pierwszy dał im majstra i przerósł poziom aktualnej Skry, zabrakło pieniędzy na inne wzmocnienia na LM, może wtedy by został. Drugi padł ofiarą słabej polityki skoro w odwodzie był Wlazły w tamtym czasie gwiazda światowa.

A tak to jest to ryzykowna praktyka w siatkówce, może być jak Mika, który odpalił dopiero po skreśleniu jego talentu i wypuszczeniu go. Jak Śliwka gdzie kontrakt na 5 lat, ale do tej pory nie spełnił oczekiwań. Może być jak Muzaj, który ma niewątpliwie kolosalny potencjał ale słabszą głowę.
Ostatnio zmieniony 6 maja 2018, o 12:18 przez Matius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4623
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: niepoinformowany »

A jakiś sensowny powód, dla którego Argenta miałby zamieniać Modenę na Skrę? W 1/2 pucharu Włoch z Lube do momentu kontuzji (niecałe 2 sety, było 1-0 dla Modeny i w drugim secie też byli na prowadzeniu) miał 100% w ataku. Raczej wątpię, że talenty takiego kalibru marzą o klaskaniu w kwadracie Skry, z całym szacunkiem :)

Serbowie to trochę inna sprawa, bo szybko przerastają swoją ligę, a każdy sensowny gracz gra na obczyźnie. Włosi wyjeżdżają raczej tylko na konkretny strzał finansowy - Rosja czy Korea, Japonia lub Chiny.
Ostatnio zmieniony 6 maja 2018, o 12:17 przez niepoinformowany, łącznie zmieniany 1 raz.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Szampon093 »

Matius pisze:Dwa razy Skrze wypaliło inwestowanie w młodych, czyli Lisinać i Atanasijević. Pierwszy dał im majstra i przerósł poziom aktualnej Skry, zabrakło pieniędzy na inne wzmocnienia na LM, może wtedy by został. Drugi padł ofiarą słabej polityki skoro w odwodzie był Wlazły w tamtym czasie gwiazda światowa.
Nie zostałby. Wspominał już dwa lata temu że chciałby spróbować sił w lidze włoskiej czy Rosyjskiej ale ma dług jak to ujął.
Ostatnio zmieniony 6 maja 2018, o 12:16 przez Szampon093, łącznie zmieniany 1 raz.
lipa210
Posty: 407
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:11
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: lipa210 »

Mi się wydaje, że obaj mają podobny potencjał. Z tym że Rychlicki większość czasu z ostatnich dwóch sezonów grał na przyjęciu, w ataku ma duży potencjał, potrafi atakować nawet sytuacyjne piłki z paipa. Problem może być jak będzie trzymał prostą w ataku z pierwszej strefy. Ja też jestem zdania, że lepiej inwestować w pół-polaka niż w młodego Włocha który na pewno wróci do ojczyzny przy dobrej ofercie, a takie by na pewno miał jakby grał dobrze bo we Włoszech też są limity.
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Adik_wwy »

Andrea Argenta gdyby to o niego chodziło byłby mega transferem Skry :)chłopak ma niesamowity potencjał w swojej grze przypomina Stokra i naprawę za 2-3 lata przy odpowiednim rozwoju może to być pierwszy młotek reprezentacji Włoch.
Olwap
Posty: 195
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 21:49
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Olwap »

niepoinformowany pisze:A jakiś sensowny powód, dla którego Argenta miałby zamieniać Modenę na Skrę? W 1/2 pucharu Włoch z Lube do momentu kontuzji (niecałe 2 sety, było 1-0 dla Modeny i w drugim secie też byli na prowadzeniu) miał 100% w ataku. Raczej wątpię, że talenty takiego kalibru marzą o klaskaniu w kwadracie Skry, z całym szacunkiem :)
A dlaczego zakładamy od razu klaskanie? Piazza jako Włoch może akurat przekona go do przyjścia tutaj, dodatkowo na włoskiej stronie w zakładce transferów widziałem jakoby Argenta miał odejść z Modeny - bo tam też czeka go póki co tylko ława. Ale nawet nie chodzi tylko o niego, Argente podałem przykładowo, bo innych młodych utalentowanych Włochów za bardzo nie kojarzę - może Kondzio wymyśli jakiegoś innego talenciaka. Jeżeli Piechocki chce już teraz ściągnąć kogoś kto ma w przyszłości zastąpić Wlazłego to z pewnością poczynione zostaną ustalenia z trenerem żeby ten talent grał coraz więcej, a Wlazły coraz mniej. Przynajmniej to wydaje mi się najlogiczniejszym rozwiązaniem. No chyba, że jeszcze na ten sezon ściągnięta zostanie zapchajdziura pokroju Romacia, a konkretnego atakera Skra będzie szukać za rok. Tyle, że ja słyszałem że bardziej prawdopodobna jest ta pierwsza wersja.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: drukjul »

Olwap pisze:Ale taki Polak\Luksemburczyk na 99% ani za rok, ani za dwa, ani za 3 nie będzie miał jakości żeby godnie zastąpić Wlazłego. .
Rychlicki odchodzi z Maaseik i ponoć jest duża szansa, że w przyszłym sezonie zobaczymy go w Pluslidze, ale - tutaj nie zgodzę się z Kanimo - uważam że Kamil nie powinien już zmieniać pozycji, ponieważ w ostatnim czasie grając od początku cały sezon na przyjęciu, w porównaniu z poprzednim sezonem zrobił w tym elemencie bardzo wyraźny postęp.

Trener Knack Roeselare Emile Rousseaux (ojciec olsztyńskiego Tomasa, oraz Helene) właśnie w postępach jakie zrobił Rychlicki w przyjęciu przez ostatni rok, obok drugiego czynnika, życiowej formy drugiego przyjmującego Maaseik Jelte Maana widzi główny powód, że po kilku latach dominacji Roeselare Noliko dosyć łatwo w tym roku odzyskało tytuł i wywalczyło swoje 15 już mistrzostwo kraju. A obie drużyny grały w tym roku w bardzo zbliżonych składach co w ubiegłym, kiedy to Roeselare wygrywało mistrzostwo, tylko że np. Rychlicki z uwagi na swoje wcześniej problemy w przyjęciu znacznie częściej był przez Castellaniego w sezonie 2016-2017 ustawiany po przekątnej z rozgrywającym - czyli klasycznie na prawym ataku, zdarzało się też, że Maaseik z Rychlickim w "6" próbowało grać na trzech przyjmujących.

W tym roku nowy trener drużyny z Limburgii Anglik (!) Joel Banks ustawiał Rychlickiego konsekwentnie na przyjęciu od samego początku sezonu i choć sam początek rozgrywek ligowych w Belgii zarówno dla Kamila, jak i całej drużyny były naprawdę trudne, to później z każdym miesiącem limburczycy się rozkręcali i na finiszu ligi Rychlicki także w elemencie przyjęcia radził sobie naprawdę całkiem dobrze. Powinien się więc przyjęcia trzymać - to naprawdę jeden z najbardziej perspektywicznych i utalentowanych przyjmujących w wieku 20-22 lat w Europie. Heynen, który w dalszym ciągu jest doradcą klubu z Maaseik (facet pracuje na 6 etatów ;) ) w sprawach polityki transferowej też tak uważa, tylko że Noliko Rychlickiego nie udało się już po prostu zatrzymać.
Szary Wilk
Posty: 8019
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Szary Wilk »

Skoro Rychlicki się dobrze zapowiada, chce zostać na pozycji przyjmującego i ma trafić do PlusLigi, to może Warszawa? Do pary z Kwolkiem by pasował. Antiga na stanowisku szkoleniowca to też byłby trafny wybór. Albo może Gdańsk ?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: drukjul »

Szary Wilk pisze:Skoro Rychlicki się dobrze zapowiada, chce zostać na pozycji przyjmującego i ma trafić do PlusLigi, to może Warszawa? Do pary z Kwolkiem by pasował. Antiga na stanowisku szkoleniowca to też byłby trafny wybór. Albo może Gdańsk ?
Rychlicki jest co prawda przyjmującym w typie Anastasiego, bo AA lubił i dalej lubi stawiać na dysponujących wyjątkowo dobrymi warunkami fizycznymi, ofensywnych przyjmujących - np. kiedyś jako trener Bre Banca Cuneo mając w drużynie m.in Gibę, Antigę i Wouta Wijsmansa, Antigę często odsyłał do kwadratu, a zamiast na Stephane'a przez większość sezonu wolał stawiać w "6" na.... Niemca Bjorna Andrae. Nie tak odległe w czasie zauroczenie AA Miłoszem Hebdą też w sumie trudno do końca zrozumieć. Ale tak się składa, że w Gdańsku Włoch ma już w kadrze bardzo perspektywicznego super-ofensywnego młodego Szymona Jakubiszaka, któremu wręcz już wypada dać w przyszłym sezonie szansę pokazania się w znacznie większym wymiarze niż dotychczas i który jednak raczej potrzebować będzie obok siebie znacznie bardziej doświadczonego i lepiej przyjmującego niż on sam partnera z przyjęcia. We Francji plotkuje się ostatnio, że do Gdańska mógłby trafić właśnie ktoś taki - konkretnie Serb Nikola Mijailović grający w tym roku w zespole zdetronizowanego właśnie mistrza Francji Chaumont. Argentyńczyk Nicolas Bruno, który w Maaseik w trakcie sezonu stracił miejsce w "6" na przyjęciu właśnie na korzyść Rychlickiego, akurat jako partner dla Jakubiszaka, jako że reprezentant Argentyny bardzo dobrze przyjmuje i broni ( natomiast gorzej wygląda strona ofensywna) też wydaje się bardziej odpowiedni niż Kamil.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”