Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Irenka7
Posty: 121
Rejestracja: 15 lut 2018, o 20:52
Płeć: K

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Irenka7 »

No dobra Lyneel okazał się prawda zobaczymy czy Urnaut też?
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: kanap »

Ciekawe co z Olivą, rozwiążą z nim kontrakt i sprowadzą innego przyjmujacego?
NinaS
Posty: 52
Rejestracja: 30 maja 2017, o 14:40
Płeć: K

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: NinaS »

martamik pisze:
NinaS pisze:Wojciech Sobala polubił profil GKS-u na Facebooku :)
Przecież już od dawna było wiadome, że przechodzi do Katowic
Nigdzie wcześniej nie rzuciło mi się w oczy.
martamik
Posty: 35
Rejestracja: 30 kwie 2018, o 12:10
Płeć: K

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: martamik »

kanap pisze:Ciekawe co z Olivą, rozwiążą z nim kontrakt i sprowadzą innego przyjmujacego?
Sezon jest długi, myśle, ze beda jechac na trzech przyjmujacych.
barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: barti522 »

Czyli 1 skład Jastrzębia z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie wyglądał następująco:
Konarski - Kampa - Fromm - Lyneel - Kosok - Hain - Popiwczak.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Szampon093 »

Nie wiadomo co z kubanskim niemcem na razie, a co do 3 przyjmujacych nie sadze aby ktos powtorzl blad wawy z tego roku.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: drukjul »

Bartolomeo pisze:Araujo fakt robi najwięcej błędów w naszej lidze ale za to zdobywa sporo punktów. Przy lepszych kolegach na przyjęciu i rozgrywającym obstawiam, że tych błędów będzie mniej. Sokołow czy Ngapeth robią ich równie dużo a każdy marzy by taki zawodnik trafił do naszej ligi.
Statystyki sezonu zasadniczego Plusligi z minionego sezonu pokazują, że w przypadku Arujo na każde cztery punkty przez siebie zdobyte atakiem Brazylijczyk oddaje rywalom 1 punkt własny po własnych błędach (103/410 = 25.1%) i dodatkowo jeszcze drugi po zablokowaniu jego ataku/bloku punktowym rywali (102/410 =24.9%). W sumie więc na każde dwa skończone ataki Brazylijczyka, przypada dokładnie jeden (205/410 =50%), który sprezentował rywalom. W przypadku analogicznych statystyk Sokołowa i Ngapetha (sezon zasadniczy Serie A1) - Bułgar popełnia jeden błąd własny w ataku na mniej niż 5 swoich punktowych ataków (54/280 = 19.2%), a Francuz jeden błąd własny na 6 swoich ataków (54/326 = 16.5%).

Możemy więc sobie oczywiście wmawiać, że 4=6 i że Ngapeth i Sokołow robią w ataku tyle samo niewymuszonych błędów co Arujo, ale w niczym nie zmieni to faktu, że w grze brazylijskiego atakującego, co pokazały zresztą oba sezony w Polsce, nie tylko ten ostatni, brakuje wyraźnie jakości.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: ursula127 »

myślę,że Warszawy nie stać , na Sokołowa :(
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
nyszek
Posty: 72
Rejestracja: 25 kwie 2018, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: nyszek »

Być może w JW z kasą jest teraz lepiej i nie wykluczone że na tej pozycji pojawi się jeszcze jeden zagraniczny zawodnik choć to mało prawdopodobne. A co do transferów Fromma i Lyneela to być może De Giorgi chce w ten sposób zmobilizować Olive do większej pracy na treningach i zaangażowania, bo w poprzednich rozgrywkach nie był z tego zadowolony, lecz tak na dobrą sprawę nie miał go kim zastąpić.
Bartolomeo
Posty: 67
Rejestracja: 21 kwie 2018, o 19:29
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Bartolomeo »

ursula127 pisze:myślę,że Warszawy nie stać , na Sokołowa :(

Myślę, że żadnego klubu z plusligi nie stać na Sokołowa. To był przykład, że i Ci wielcy popełniają sporo błędów.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Aranger »

Abstrahując od kwestii około sportowych, to ciekawym posunięciem w warunkach naszej ligi byłoby odstawienie od składu gracza na ważnym kontrakcie, który w sezonie nazwanym przez wielu kryzysem, jest w stanie zrobić 51% ataku przy ponad tysiącu prób, 0,41 asa na set (chyba tylko Wlazły w całej lidze ma więcej), a oprócz tego był zdecydowanie najlepiej punktującym przyjmującym w lidze tak jak i zdobywał wśród nich najwięcej punktów na set.

Zaraz pewnie zostanę zaatakowany przez wrogów statystyki w siatkówce, ale takie cyferki znikąd się nie biorą. Wizualnie to zagrał (szczególnie z czołówką) po prostu więcej nieudanych meczów niż w poprzednim sezonie, gdzie chyba tylko półfinały miał słabe, a w tym w ćwierćfinałach z Treflem wyglądał przecież ok. Bardzo mocno powątpiewam w to, że Fromm będzie w stanie pograć na podobnym poziomie.
Bartolomeo
Posty: 67
Rejestracja: 21 kwie 2018, o 19:29
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Bartolomeo »

drukjul pisze:
Bartolomeo pisze:Araujo fakt robi najwięcej błędów w naszej lidze ale za to zdobywa sporo punktów. Przy lepszych kolegach na przyjęciu i rozgrywającym obstawiam, że tych błędów będzie mniej. Sokołow czy Ngapeth robią ich równie dużo a każdy marzy by taki zawodnik trafił do naszej ligi.
Statystyki sezonu zasadniczego Plusligi z minionego sezonu pokazują, że w przypadku Arujo na każde cztery punkty przez siebie zdobyte atakiem Brazylijczyk oddaje rywalom 1 punkt własny po własnych błędach (103/410 = 25.1%) i dodatkowo jeszcze drugi po zablokowaniu jego ataku/bloku punktowym rywali (102/410 =24.9%). W sumie więc na każde dwa skończone ataki Brazylijczyka, przypada dokładnie jeden (205/410 =50%), który sprezentował rywalom. W przypadku analogicznych statystyk Sokołowa i Ngapetha (sezon zasadniczy Serie A1) - Bułgar popełnia jeden błąd własny w ataku na mniej niż 5 swoich punktowych ataków (54/280 = 19.2%), a Francuz jeden błąd własny na 6 swoich ataków (54/326 = 16.5%).

Możemy więc sobie oczywiście wmawiać, że 4=6 i że Ngapeth i Sokołow robią w ataku tyle samo niewymuszonych błędów co Arujo, ale w niczym nie zmieni to faktu, że w grze brazylijskiego atakującego, co pokazały zresztą oba sezony w Polsce, nie tylko ten ostatni, brakuje wyraźnie jakości.
Ważne aby grał lepiej od Giorgieva.
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Joker »

Oliva w tym sezonie był kompletnie bez "prądu". W wielu meczach patrząc na niego miało się wrażenie, że nie odrywa się od ziemi, bo zwyczajnie nie może. Myśle, że i tak będzie grał z Frommem, a Franzuc też zdąży dołożyć swoje "5 groszy", sezon jak już ktoś pisał jest długi.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: weary_skier »

A mi się wydaje, że Fefe Oliwa w składzie w ogóle nie widzi i nowi gracze przychodzą jako pierwszoszóstkowi.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: grzegorzg »

Aranger pisze:Bardzo mocno powątpiewam w to, że Fromm będzie w stanie pograć na podobnym poziomie.
Oliva chyba tylko w pierwszym meczu z Treflem zagrał na poziomie oczekiwan, a ogólnie, to finały grał zdecydowanie gorzej niz De Rocco notując absurdalny zdaje się wynik skuteczności ataku w ostatnim meczu (bodaj 0). Czy dwa przypadki (finały), to dalej przypadek? ;)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Aranger »

Popatrzyłem teraz w te statystyki w z ćwierćfinałów i wyglądał tam gorzej niż zapamiętałem - w trzech kolejnych meczach notował następującą skuteczność i efektywność: 56%/38%, 41%/26%, 49%/23%. De Rocco grał faktycznie znacznie lepiej.

Tak czy inaczej sytuacja jest dla mnie dziwna - JW bierze Fromma, który jeśli już, to raczej wyraźnie lepszy od Olivy nie będzie, a kubański Niemiec (albo na odwrót ? :D ) ląduje w kwadracie. Wtedy atmosfera w zespole, o którą tu się chyba rozchodzi, to się raczej nie poprawi, a kwestia poziomu sportowego Fromma na tle Olivy pozostaje pod znakiem zapytania jednak.

Chyba że powstanie pierwszy siatkarski klubu kokosa - to by rozwiązywało te problemy w tym wypadku. :]
Ostatnio zmieniony 9 maja 2018, o 14:34 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: leeon »

Jakoś Olivy na ławie nie widzę. W parze z Frommem też.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: drukjul »

Bartolomeo pisze: Myślę, że żadnego klubu z plusligi nie stać na Sokołowa. To był przykład, że i Ci wielcy popełniają sporo błędów.
"Sporo" to pojęcie względne. A znane powiedzonko, że siatkówka ze swojej natury jest grą błędów i że zawsze te błędy muszą się w niej pojawiać jest banałem, ale banałem prawdziwym. Podobnie jak ciągle aktualny pozostaje inny mocno wytarty siatkarski frazes, że przeważnie wygrywa ten, kto popełni tych błędów mniej.
Bartolomeo pisze:
Ważne aby grał lepiej od Giorgieva.

Na ten moment wydaje się akurat, że zakontraktowanie przez Onico akurat Arujo, "arcypsuja" naszej ligi jeżeli chodzi o błędy własne w ostatnich dwóch sezonach, nie zwiększa specjalnie szans jego nowego zespołu w rozgrywkach 2018-2019 na awans do strefy medalowej i wygranie przez Kwolka i spółkę czegoś niebłahego i istotnego, poza identycznie jak do tej pory pojedynczymi meczami w lidze. No chyba że Brazylijczyk w Warszawie pod wpływem kontaktu z jeniuszem trenerskim Antigi jako atakujący przeżyje nagłą metamorfozę, pokaże znacznie więcej niż dotąd jakości i zacznie wreszcie robić wyraźnie mniej błędów. W sporcie nie ma ponoć rzeczy niemożliwych, jeniusz trenerski Antigi już raz się nam objawił w 2014 roku, więc wątpić nie mamy prawa że faktycznie istnieje, choć co prawda czasem bawi się nami w chowanego, a nadzieja - zwłaszcza u kibiców powinna umierać ostatnia. ;)
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: grzegorzg »

Aranger pisze: Chyba że powstanie pierwszy siatkarski klubu kokosa - to by rozwiązywało te problemy w tym wypadku.
:D
Wiem kto i kogo widziałby w tym klubie w ub sezonie... :]
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: drukjul »

leeon pisze:Jakoś Olivy na ławie nie widzę. W parze z Frommem też.
Ja z kolei szczerze wątpię, że Julien Lyneel będzie w stanie wytrzymać w naszej lidze trudy całego, długiego sezonu, jeszcze do tego grając non-stop w "6". Francuz jest akurat takim zawodnikiem, który praktycznie zawsze w trakcie sezonu w swojej karierze miał jakieś większe, czy mniejsze problemy ze zdrowiem i praktycznie stracony pod względem sportowym sezon 2015-2016 jaki spędził w Resovii i tak wcale nie należy w jego karierze pod względem zdrowotnym do tych najgorszych. Przykładowo jak Matusz Mika grał z Lyneelem w Montpellier, to wspólnie wystąpili w "6" na przyjęciu w zaledwie jednym, czy w dwóch spotkaniach. "Klub kokosa" w JW więc raczej nie będzie wcale potrzebny.

PS Jednak pamięć jest zawodna i mocno przesadziłem z tymi dwoma spotkaniami w "6" Lyneela w sezonie 2013/2014. Sprawdziłem teraz na stronie lnv i okazuje się, że do połowy grudnia 2013 Julien jeszcze się nawet całkiem nieźle trzymał. Później jednak przyszły kłopoty ze zdrowiem, po miesięcznej przerwie Lyneel zagrał już tylko w jednym meczu ligowym Montpellier w styczniu, i potem w dwóch meczach w lutym. I to był dopiero koniec tamtego sezonu dla niego. Następny sezon 2014/2015 nie był zresztą wcale lepszy, a wręcz przeciwnie gorszy, bo w międzyczasie Lyneel przeszedł zabieg operacyjny i wrócił na boisko dopiero w styczniu 2015, więc przez cały 2014 rok, poza tymi trzema wspomnianymi meczami w styczniu-lutym praktycznie nie grał wtedy wcale http://www.lnv.fr/joueurs/1185/julien-lyneel.html
bartmix123
Posty: 49
Rejestracja: 13 kwie 2018, o 11:53
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: bartmix123 »

Ciekawe kogo na środek i rozegranie sciagnie Jastrzębski Węgiel.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Szampon093 »

Zasłyszałem o jakiejś ,,bombie” na przyjęciu w Skrze, ale nie znam jeszcze nazwiska i wierzyć mi się nie chce.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1051
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: hunter »

Według L'equipe Teryomenko w Tours od następnego sezonu.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Re_soviaczka »

Na środek do JW trafić ma podobno duet z Cuprum - Gunia i Hain.
O rozegraniu cisza.
Poinformowany
Posty: 50
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 01:13
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Poinformowany »

Buchowski oficjalnie odchodzi z Indykpolu co można przeczytać na klubowej stronie. Chciał chłop zostać, ale Santilli nie widział go w pierwszej 6, szkoda. Najprawdopodobniej kierunek to Będzin lub Katowice.
Awatar użytkownika
belushi70
Posty: 25
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 06:11
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: belushi70 »

weary_skier pisze:A mi się wydaje, że Fefe Oliwa w składzie w ogóle nie widzi i nowi gracze przychodzą jako pierwszoszóstkowi.
Przede wszystkim Olivę może to zmobilizować do pracy i poprawi on swoją kondycję. W tym sezonie wyglądał na zajechanego jak koń po orce.
bartmix123
Posty: 49
Rejestracja: 13 kwie 2018, o 11:53
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: bartmix123 »

Ciekawe o jaka bombe moze chodzic moze kolejny iranczyk ??
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: ursula127 »

belushi70 pisze:
weary_skier pisze:A mi się wydaje, że Fefe Oliwa w składzie w ogóle nie widzi i nowi gracze przychodzą jako pierwszoszóstkowi.
Przede wszystkim Olivę może to zmobilizować do pracy i poprawi on swoją kondycję. W tym sezonie wyglądał na zajechanego jak koń po orce.
Zajechanego? Chyba spasionego :(
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: barti522 »

Re_soviaczka pisze:Na środek do JW trafić ma podobno duet z Cuprum - Gunia i Hain.
O rozegraniu cisza.
Na rozegranie coś wspominano o Falaschim chyba w wątku Zaksy.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 534
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: pietrus72 »

dopóki Zaksa gra jeszcze sezon ,nic nie wypłynie z ust rzecznika klubu :] jakiekolwiek informacja na temat kto i co jak i gdzie..ale wiadomo ,ze Falaschi prawdopodobnie może opuścić szeregi Zaksy..zawodnik miał pomóc zespołowi ale widać decyzje Gardiniego były co innego wypowiedziane przed sezonem niż po sezonie, przesiedział caly sezon w kwadracie.
Spekulacje wciąż brylują w naszym temacie,ale Zaksa nic na razie nie ogłosi.Inni się zbroją o dziwo będzie ciekawie w następnym sezonie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”