Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

tomikon
Posty: 382
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 13:14

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: tomikon »

kanap pisze:Kiedyś następuje taki etap gdzie dochodzi się do ściany i dalej już nic nie ma.
Myślicie, że po 3 sezonie z 5 miejscem trener nie zostanie wyrzucony? Dodatkowo wykładane są większe pieniądze.
Dlatego przedłużono kontrakt o 2 lata, a nie o rok i to dodatkowo w czasie sezonu, a nie po sezonie? Powiedzmy sobie szczerze nikt by Kowala Resovii nie podkupił. Resovia nie działa logicznie.

Zresztą dostanie lepszy zespół, wejdzie do 4 i będzie poprawa i w następnym walka o najwyższe cele.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: reeman »

Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: kanap »

Ciekawa rozmowa, Muzaj zrezygnował z wysokiego kontraktu zagranicą, aby trenować u Anastasiego. Leon planuje 2-3 lata w Włoszech a potem ligii azjatyckie. Plus liga ma tylko trzy gwiazdy Deroo, Toniutti i Wlazły reszta to zawodnicy do grania. Zmiana Muzaja na Konarskiego w JW to żadne wzmocnienie.

Nie zgodzę się z liczbą 3 gwiazd, ja dodałbym jeszcze do nich Ebadipura, w play off grał jak zawodnik na najwyższym poziomie, na tej pozycji zdecydowanie najlepszy w lidze (Deroo po kontuzji jakoś nie zdążył się odbudować).
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: drukjul »

tomikon pisze:
Zresztą dostanie lepszy zespół, wejdzie do 4 i będzie poprawa i w następnym walka o najwyższe cele.
Podbijam - myślę, że z takim składem jaki się rysuje, czy też raczej - jaki nieoficjalnie już poznaliśmy, to Resovia ma duże szansę powalczyć o najwyższe cele już w przyszłym roku. Patrząc na dotychczasowe ruchy transferowe zespół z Rzeszowa wzmacnia się zdecydowanie najbardziej w całej Pluslidze, wiec nie podzielam tutaj zupełnie sceptycyzmu i ponuractwa Wojciecha Drzyzgi co do perspektyw tej ekipy powiedzmy w dwóch następnych sezonach. Uważam, że ten projekt ma wyjątkowo duże szansę wypalić - dojdzie przecież do drużyny dwóch ciągle jeszcze aktualnych mistrzów świata, dwóch brązowych medalistów IO w Rio z 2016 i zwycięzców LŚ, dwukrotny mistrz NCAA i MVP rozgrywek ligi akademickiej w Stanach - a więc wszystko to siatkarze, którzy udowodnili już w swojej karierze, że potrafią wygrywać. A do tego jeszcze najlepszy atakujący Plusligi w minionym sezonie i najzdolniejszy w światowej siatkówce młody australijski libero, którego nie mam żadnych wątpliwości cały Rzeszów bardzo szybko pokocha.

Także jeżeli chodzi o zarzut jakiegokolwiek braku konsekwencji w budowaniu składu drużyny w perspektywie kilkuletniej nie do końca się z tym zgodzę, bo choćby na przykład wypowiedzi o tym, że wymarzoną, docelową parą przyjmujących w Sovii to powinien być w jakiejś perspektywie czasowej Mateusz Mika z Oliegiem Achremem to ja słyszałem z ust Andrzeja Kowala już bodaj z 6 lat temu. Olieg co prawda na realizację tych zapowiedzi w Sovii się już nie doczekał, ale można uznać, że Nicolas w ciągu kilku lat ma szansę stać się godnym sukcesorem Alka, oraz Igły jednocześnie i że Sovia stawia teraz właśnie przede wszystkim na żądła, co potrafią ukłuć. Na środku bloku, oczywiście jeżeli wszyscy środkowi będą zdrowi, Kowal będzie miał wybór bogactwa. Generalnie zatem, tak jak od samego początku krytykowaliśmy w ubiegłym roku tutaj na forum skład Resovii 2017/2018 i przewidywaliśmy, że już awans do czwórki w tym składzie personalnym będzie dużym sukcesem tego zespołu, to akurat do tego nowego, nieoficjalnie zapowiedzianego już składu na sezon 2018/2019 nie ma specjalnie jak się przyczepić - na warunki naszej ligi to powinna być niezwykle mocna, bardzo sensownie zbudowana i dobrze zbilansowana we wszystkich formacjach drużyna, która za rok powinna mieć szansę powalczyć być może nawet i o mistrzostwo.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: leeon »

Tak im dopomóż Gandalf :]
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Kiepski »

Resovia wzmocniła zespół niby dużymi nazwiskami, ale zauważmy ze tych dwóch mistrzów świata ostatni sezon miało kiepski, w szczególności Buszek i jakoś nie wydaje mi się że w tym sezonie zacznie o niebo lepiej grać. Więcej już wierzę w Mikę, tylko żeby problemy zdrowotne go ominęły. Rozegranie to tez mam mieszane uczucia czy będzie duży skok jakościowy. Shoji jakoś mnie nie przekonuje, ale względem Tichacka raczej gorzej też nie. Wzmocnienie to widzę w dwóch nazwiskach przede wszystkim - Schulz oraz Perry. Jeśli chodzi o atak to wiele nazwisk byłoby wzmocnieniem ataku Resovii w porównaniu do pary atakujących z tego sezonu. Ale ściągnięcie Schulza to bardzo dobry ruch. Jeśli utrzymałby formę z tego sezonu to rewelacja. Ale boję się że przy Kowalu to nie zbuduje on takiej formy jak przy Anastasim. No i Perry. Kiedyś Kanap (choć często się z nim nie zgadzam) poruszał sprawę libero w Resovii i właśnie taki libero moim zdaniem się trafił, czyli młody, zdolny i robiący różnicę.
Zmiany w Resovii na pewno na plus. Szkoda, że do jednej tylko zmiany jeszcze nie doszło. Taki Andrea Anastasi pokazałby co można zrobić, a tak to nie ma nawet pewności czy będzie czwórka :D
mati510
Posty: 55
Rejestracja: 4 kwie 2009, o 07:13
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: mati510 »

Odnośnie przyszłego transferu Resovii, czy ktoś z kibiców (Gdańska) widział Damiana Schulza zagrywającego flotem ? :P
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: reeman »

W meczu o 3 miejsce 3 metrowy aut :D
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Skrzypek »

Kiepski pisze: Ale ściągnięcie Schulza to bardzo dobry ruch. Jeśli utrzymałby formę z tego sezonu to rewelacja. Ale boję się że przy Kowalu to nie zbuduje on takiej formy jak przy Anastasim.
Zobaczymy, jak sam zawodnik zareaguje w zupełnie nowych dla siebie warunkach, czyli po pierwszym w życiu rocznym cyklu treningu bez żadnego odpoczynku (zakładam, że nie zostanie skreślony z kadry). Damian nie jest atletycznym kolosem, więc Kowal i jego kompan od przygotowania fizycznego będzie mieć pole do popisu.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Kiepski »

Kowal i przygotowanie do sezonu to jest właśnie co czego się boję najbardziej.
gregy69
Posty: 381
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 09:30

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: gregy69 »

mati510 pisze:Odnośnie przyszłego transferu Resovii, czy ktoś z kibiców (Gdańska) widział Damiana Schulza zagrywającego flotem ? :P
Patrząc na budowany skład, to mam wrażenie, że ktoś w końcu wyciągnął w klubie wnioski i potencjał w zagrywce był istotnym elementem, który był brany pod uwagę przy doborze zawodników. Nawet nowy rozgywający i środkowy, dysponują bardzo dobrą i mocną zgrywką z wyskoku. Jeśli popatrzymy ilu zawodników potrafi "kopnąć", to lista jest pokażna: Shoji, Schulz, Rossard, Buszek, Szerszeń, Smith. Jeśli swoje dołożą od czasu do czasu Dryja i Jarosz, to ja nie widzę w Pluslidze zepołu, który może konkurować w tym elemencie gry, jeśłi chodzi o ilość zawodników z dobrą, atakującą zagrywką.
Mam nadzieję, że raz na zawsze pożegnaliśmy drużynę wesołych floatowców.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: qtp »

Kiepski pisze:względem Tichacka raczej gorzej też nie.
Względem Tichego to naprawde ciężko dobrać kogoś żeby było gorzej. Na tej pozycji powinien być bardzo duży skok jakościowy.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Kiepski »

qtp pisze:
Kiepski pisze:względem Tichacka raczej gorzej też nie.
Względem Tichego to naprawde ciężko dobrać kogoś żeby było gorzej. Na tej pozycji powinien być bardzo duży skok jakościowy.
Powiem może inaczej, Tichacek nigdy mnie nie przekonywał i już wolałem chyba Kędzierskiego, ale Shoji dotychczas też mnie nie przekonuje. Mam nadzieję że będę miał okazję zmienić zdanie.

Edit. Co do transferów jeszcze jestem ciekawy Szeszenia i mam nadzieję że zaskoczy pozytywnie
ollo0
Posty: 383
Rejestracja: 3 kwie 2017, o 18:07
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: ollo0 »

Awatar użytkownika
radosoviak
Posty: 731
Rejestracja: 31 paź 2011, o 20:08
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: radosoviak »

Sebastiano Chittolini dalej będzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne zawodników czy będzie ktoś nowy?
"Zagrywką meczu się nie wygrywa. " Ljubomir Travica
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: hubert »

Perry BRV i Sohji ex-BRV. Jak Resovia chce walczyć o medale jak zciąga graczy z poziomu 7-9 ekipy PLS ?
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: kanap »

hubert pisze:Perry BRV i Sohji ex-BRV. Jak Resovia chce walczyć o medale jak zciąga graczy z poziomu 7-9 ekipy PLS ?
A Mika z Hejnału Kęty. :]
wolf22
Posty: 15
Rejestracja: 10 sty 2018, o 16:46
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: wolf22 »

hubert pisze:Perry BRV i Sohji ex-BRV. Jak Resovia chce walczyć o medale jak zciąga graczy z poziomu 7-9 ekipy PLS ?
Gadanie. A Toniutti, Deroo, Lisinac itd. to z Perugii, Moden i innych Zenitów zostali wyciągnięci...

Fajne transfery, mam nadzieję, że chłopaki stworzą charakteną Drużynę
dyletant
Posty: 5111
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: dyletant »

Resovia personalnie wygląda dobrze, bogate cv zawodników. Ale już chyba gdzieś to widziałem...No tak, bardzo przypomina mi kluby tureckie z ostatniego sezonu. Bardzo dobre nazwiska (Petric, Matic, Fromm, Hernandez, Subasi itd.), ale nie przełożyło się to na występy w EP. Co więcej, dostali tam spore lanie od takich klubów jak Knack czy VfB o Włochach nie wspominając. Jedynie zespół Kurka uratował trochę honor, no ale w finale zostali zdemolowani. Więc na papierze naprawdę wygląda to ciekawie, ale jest jeszcze kwestia jaki sezon będzie miał Shoji. Mieliśmy w tej lidze i Pujola i Nillsona i Cernica i Millara i to wszystko były...niewypały. Tak więc poczekam z zachwytami.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: leeon »

Na pewno trenejro będzie miał najszerszy skład w lidze. Czy to dobrze czy źle to zadania są podzielone.
rocky
Posty: 1201
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: rocky »

To jest ten sam libero który na ostatnich IO był jeszcze całkiem młodziutki i ogólnie dostawał poziomem nawet od swoich kolegów z reprezentacji?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: drukjul »

rocky pisze:To jest ten sam libero który na ostatnich IO był jeszcze całkiem młodziutki i ogólnie dostawał poziomem nawet od swoich kolegów z reprezentacji?
Ostatnie IO to były w 2016 w Rio i drużyna australijska do turnieju siatkówki tym razem się nawet nie zakwalifikowała.
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Castard8 »

Kowal bez szerokiego składu MP nie wywalczy.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: leeon »

A i z szerokim ma kolosalne problemy.

W sumie to fajnie ma jako trener.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Murilo0 »

leeon pisze: W sumie to fajnie ma jako trener.
Mało powiedziane :] Nie wiem czy ktoś w historii PLS-u miał bardziej cieplarniane warunki i równie dużą cierpliwość decydentów.

Swoją drogą ciekawe jest to, że już 10 dni czekam na potwierdzenie rejestracji na forum Resovii przez administratora. Próba rejestracji zbiegła się czasowo z blamażami Kowala. Czyżby zablokowali czasowo przyjmowanie nowych członków forum przeczuwając, że będzie wśród nich duża ilość krytyków obecnego porządku rzeczy? :) Najpierw kult jednostki, teraz blokowanie innych opinii, zaczyna mi to przypominać poprzedni ustrój...
Ostatnio zmieniony 17 maja 2018, o 10:16 przez Murilo0, łącznie zmieniany 1 raz.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Castard8 »

Jestem bardzo ciekaw czy i tym razem to spieprzy. Co prawda nie jest to zdrowotnie zbyt mocny skład póki co bo dwóch środkowych wraca po poważnych urazach, Schulz będzie po pełnym cyklu klub+kadra, a już w PO było widać że chwilami ledwo zipie, Mika wiadomo jak reaguje na duże obciążenia. Z kolei Buszek pokazał w ZAKSIE że grę na wysokim poziomie ma już chyba za sobą. Optymistyczne jest to, że pozycja rozgrywającego będzie bardziej ucementowana niż w ubiegłych latach pod Kowalem. Nie wiem kto będzie zmiennikem Shoji'ego, ale nie wygląda na to by był ktoś kim Kowal mógłby szantażować Amerykanina, więc tu Resovia sama może związać Kowalowi łapy. Biorąc pod uwagę i ruchy i pogłoski o ruchach Resovia wyrasta na faworyta ligi i jestem bardzo ciekaw jak Kowal to zepsuje bo to, że będzie miał medyczne alibi wydaje się dość pewne
barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: barti522 »

Transfer Redwitza jest Ci obcy ? ;)
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Castard8 »

barti522 pisze:Transfer Redwitza jest Ci obcy ? ;)
Racja. Gdzieś to wyparłem jak przypomniało mi się, że grał w Częstochowie :D :D :D
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: pk+ »

Murilo0 pisze:
leeon pisze: W sumie to fajnie ma jako trener.
Mało powiedziane :] Nie wiem czy ktoś w historii PLS-u miał bardziej cieplarniane warunki i równie dużą cierpliwość decydentów.
A może to Kowal ma cierpliwość do decydentów, chciałby dobrze ale musi robić byle jak ;)
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: pewniak »

Murilo0 pisze:Swoją drogą ciekawe jest to, że już 10 dni czekam na potwierdzenie rejestracji na forum Resovii przez administratora. Próba rejestracji zbiegła się czasowo z blamażami Kowala. Czyżby zablokowali czasowo przyjmowanie nowych członków forum przeczuwając, że będzie wśród nich duża ilość krytyków obecnego porządku rzeczy? :) Najpierw kult jednostki, teraz blokowanie innych opinii, zaczyna mi to przypominać poprzedni ustrój...
Cierpliwość jest cnotą. Ja czekałem półtora roku :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”