ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: TommyLeeJones »

Mogę tylko odesłać do swojego poprzedniego postu. Uważam, że jeśli Deroo miał faktycznie te kilka kilogramów ekstra, a taśmy na nodze nie były od parady, warto było dać mu wrócić do optymalnej formy. Mecz ligowy z Bydzią, nawet taką to jednak nie trening. Oczywiście nie ma nerwów, bo K-K nic z piedestału w fazie zasadniczej nie strąci ale obstaję przy swoim ;) .
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

TommyLeeJones pisze:Oczywiście pewnie zostaniesz przy swoim
Słowo "oczywiście" odczytuję jako wyjątkową uszczypliwośc... :] ;)
I tu Cię zdziwię - absolutnie zgadzam się z tym, że łowienie w przeremblu moze byc niezdrowe, ba - nawet niebezpieczne. :] Myslę, ze kluby znajace upodobania swoich zawodników maja stosowne zapisy w kontraktach. :D ;)

Pewnie masz racje z tym tasmowaniem, chociaz z drugiej strony, tej otwockej, Fornal wygladał osoatnio jak - bez mała - mumia. :]

Jesli Belg miał cos przewlekle niebezpiecznego, to była to pewnie tylko kwestia czasu, kiedy wyjdzie i chyba jeden mecz odpoczynku niewiele by tu pomógł. Skala porównań żadna, opieka i medycyna także, ale tak ponad wierc wieku temu chcieli mnie pokroic (przyczep czwórgłowego) chociaz miałem juz dwutygodniową przerwę, a ostry ból pojawił sie przy wieczornym piwku podczas ogladania tv w fotelu. Prawdopodobnie w naderwanie wdał się stan zapalny. No ale nie ten poziom, nie ta opieka. Chodzi mi o to, ze jak cos ma wyleżc, to zapewne wylezie bez dłuzszej przerwy i solidnego leczenia.


W każdym razie Zaksa ma absolutnie argumenty, szczególnie wobec postawy swoich rywali, na to zeby wygrac to, co wygra powinna. Śliwka, Szymura i s-ka (kolejnośc celowa) maja pole do popisu.
No i jakby po ostatnich meczach tęsknota za Semeniukiem mniejsza... ;)
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: Lucarelli »

Te nawoływania do oszczędzania zawodników i zwalanie akurat w tym przypadku winy na trenera wygląda cokolwiek śmiesznie biorąc pod uwagę, że Zaksa gra dużo mniej spotkań w tym sezonie niż w poprzednim i patrząc chociażby na przykład Serie A gdzie większość zespołów gra jedną szóstką przez cały sezon. Sam nie był w okresie ostatnich kilku miesięcy jakoś bardzo mocno obciążony.
Obawiam się jednak, że drugi rok z rzędu kontuzja Deroo położy sezon Zaksie.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: TommyLeeJones »

grzegorzg pisze:Słowo "oczywiście" odczytuję jako wyjątkową uszczypliwośc...
:D
Mogło być tak jak mówisz, raczej nie dojdziemy prawdy.
Lucarelli pisze:Te nawoływania do oszczędzania zawodników i zwalanie akurat w tym przypadku winy na trenera wygląda cokolwiek śmiesznie
Może się za dużo naoglądałem NBA ale nie wyobrażam sobie, by tam wypuszczono na parkiet zawodnika który nie jest w należytej dyspozycji fizycznej po przerwie. Zawsze myślałem, że znają się na tym jak nikt inny, być może w siatkówce jest inaczej, więc możesz się śmiać, droga wolna. Poza tym do niczego nie nawołuję, po prostu wypowiadam swoje zdanie, nie odrzucając całkowicie teorii, w której uraz Deroo jest z tym co piszę zupełnie niezwiązany toteż nie ma potrzeby się tak wielce napinać.
eleles1
Posty: 20
Rejestracja: 2 gru 2017, o 15:11
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: eleles1 »

Oficjalne info klubu mówi o "minimum kilkunastu dniach" , ważniejsze jest to jak szybko wróci do formy... W poprzednim sezonie raczej się to nie udało.
Cóż, Szymura ma niepowtarzalną szansę się pokazać, choć ja sądzę że Pucharu nie będzie - Sam jednak bardzo pomagał na wysokiej.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
JanuszzPodkarpacia
Posty: 401
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

ZBydgoszą pierwszy skłąd zagrał po to, zeby odbudować sie po laniu z Lube. Bardzo proste, praktycznei każdy trener by tak zrobił.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: iron »

WysokiPortorykanczyk pisze:http://dal15al25.gazzetta.it/2019/01/26 ... lassifica/

Coś mnie ominęło?
Możesz streścić? Nie znam włoskiego i rozumiem tylko, że skandal :)
No sympathy for fools...
WolskiPatriota
Posty: 355
Rejestracja: 13 paź 2018, o 07:42
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: WolskiPatriota »

iron pisze:
WysokiPortorykanczyk pisze:http://dal15al25.gazzetta.it/2019/01/26 ... lassifica/

Coś mnie ominęło?
Możesz streścić? Nie znam włoskiego i rozumiem tylko, że skandal :)
Chodzi mniej więcej o to, że w Zaksie trafił się jakiś oszust odpowiedzialny za opłacenie podatków zagranicznych zawodników, który zwyczajnie nie płacił, i to podobno kilka sezonów. Z tego powodu klub musiał przedłużyć umowy z zagraniczniakami, żeby rozłożyć ten niedobór na części.
zibibobi
Posty: 797
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: zibibobi »

Zastanawia mnie tylko jaki związek mają podpisane/przedłużone umowy do spłaty niedoboru podatkowego. Tym bardzie, ze za ten niedobór odpowiada jakiś gość/oszust, odpowiedzialny za opłacanie podatków zagranicznych zawodników. Jak tego nie robił a kasę chował do własnej kieszeni to niech teraz odpowiada. I to jego winien ścigać fiskus. Z informacji wynika ponadto, że sprawa nie dotyczy li tylko Zaksy, która zresztą odkryła oszustwo, ale także innych obcokrajowców grających w naszej lidze.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7982
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Warto poczekać na dalsze informacje/dementi, bo z jednej strony Pasini pisze o ''kreatywnym księgowym'' w kontekście Zaksy, a z drugiej, że mówi się, że problem może dotyczyć rozliczeń innych obcokrajowców z innych klub. Korzystali z tego samego księgowego wszyscy?

Jak się okaże prawdą, to będzie to kolejna mała kompromitacja nie tylko naszej ligi, ale też polskiego dziennikarstwa sportowego. ;) Ale podchodziłbym na spokojnie.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1072
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: MWi »

Muszę pochwalić Koppersa, jak na 4 przyjmującego bez doświadczenia grającego pewnie za stażowe to daje całkiem wartościowe zmiany. W przyjęciu słabiutko, ale w ataku swoje dokłada. Całkiem elastycznie wchodzi też na prawe skrzydło. W porównaniu do wynalazków typu Mineiro tegoroczny strzał nie taki fatalny.
Szary Wilk
Posty: 8036
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: Szary Wilk »

Nie mogę się doczekać meczu Zaksy z Modena w Polsce. Będzie weryfikacja, na ile stać Zaksę. O ile Lube,Perugia czy Zenit moga być poza zasięgiem, to jestem ciekaw spotkań z takimi drużynami jak Modena czy Zenit Petersburg, ale w tym sezonie z nimi mierzyć się będzie ciężko, bo o samo wyjście z grupy będzie ciężko.

Nie chcę wyjść na naczelnego hejtera Kaczmarka, ale chłopak gra na średnio 45 % w sezonie, to jest zdecydowanie za mało, dziś 46 % w meczu, który wygrali w cuglach poza jednym, zaciętym setem.

I żeby tego było mało, piszecie, że Wiśniewski ma dobre statystyki i nie jest gorszy od Bieńka, bo ma dobre staty w ataku i wyglada lepiej dla oka (chociaż niżej w rankingu blokujacych), trzeba p a jak podać przykład Muzaja, który jest nr 1 MVP i atakujacych , nr 2 punktujaych (grajac w słabym klubie, gdzie rozgrywa mu Janusz nie Toniutti) to piszecie, że nie, co wy, nie sugerować się statystykami. Muzaj jest cieńki, Kaczmarek lepszy. No nie, otóż nie jest.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: Noworoczny »

Dla mnie dwa mecze sezonu już były. Zaxa - Skra. Wynik 6-0. Jeszcze jeden na koniec sezonu i po ptokach. Na to 6-0 wystarczają takie leszcze i git.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7982
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Szary Wilk pisze:Nie chcę wyjść na naczelnego hejtera Kaczmarka, ale chłopak gra na średnio 45 % w sezonie, to jest zdecydowanie za mało, dziś 46 % w meczu, który wygrali w cuglach poza jednym, zaciętym setem.
A na jakiej efektywności?
Muzaj jest cieńki, Kaczmarek lepszy. No nie, otóż nie jest.
A jak wygląda porównanie statystyk Kaczmarka z poprzedniego sezonu i Muzaja?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Szary Wilk pisze:(...)piszecie, że nie, co wy, nie sugerować się statystykami. Muzaj jest cieńki, Kaczmarek lepszy. No nie, otóż nie jest.
Polcz ratio, wyjdzie Ci co innego... ;)
Szary Wilk
Posty: 8036
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: Szary Wilk »

Mi wystarczy, że gołym okiem widzę, że jeden z nich potrafi kończyć na podwójnym, a drugi jest podbijany w większości przypadków, gdy nie ma szybkiej, dobrze rozegranej piłki, lub piły na pojedynczym bloku. Zawodnik na pozycji atakujacego jest po to, by być pierwsza opcja w ataku i liderem drużyny, jak trzeba, kończyć trudne piłki i umieć dobrze uderzyć z zagrywki i ataku. Może Muzaj nie jest co do tego kompletny, ale ma potencjał, który jeśli wykorzysta, to takim ma szansę być, zreszta w tym sezonie gra dobrze.

W Jastrzębiu 1 sezon bardzo dobry, jeden średnio udany. Ten sezon na razie dobry. Kaczmarek grał w Lubinie, to też grał dobrze, choć ostatni sezon w drugiej jego połowie już niekoniecznie, a teraz przeciętnie.

Też nie chcę sugerować się tylko statystykami i gra w słabszym klubie, bo równie dobrze to Butryn mógłby być nr 1 w kadrze , ale biorac pod uwagę całokształt, to raczej Muzaj jest dla mnie lepszy i bardziej perspektywiczny.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7982
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Szary Wilk pisze:Mi wystarczy, że gołym okiem widzę, że jeden z nich potrafi kończyć na podwójnym, a drugi jest podbijany w większości przypadków, gdy nie ma szybkiej, dobrze rozegranej piłki, lub piły na pojedynczym bloku.
Tak po prawdzie to żaden z nich tego dobrze nie umie. :)
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1809
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: hardy »

Zespół zdobywa pierwszy z dwóch krajowych trofeów a koleś sie produkuje uświadamia wszystkich że zawodnicy na pozycjach są za słabi...
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: Bartek O »

hardy pisze:Zespół zdobywa pierwszy z dwóch krajowych trofeów a koleś sie produkuje uświadamia wszystkich że zawodnicy na pozycjach są za słabi...
Dlatego błędem jest wchodzenie z nim w jakąkolwiek polemikę. Z drugiej strony ciekawy jestem co będzie w stanie wymyślić po ewentualnym zwycięstwie ZAKSY z Modeną w najbliższym meczu Ligi Mistrzów, na co bardzo liczę. Już nawet mniej w kontekście walki o wyjście z grupy. Nie "zaszkodzi" jednak zdecydowanemu liderowi tabeli PlusLigi i świeżo upieczonemu tryumfatorowi Pucharu Polski pokonać bardzo mocną włoską drużynę. A jeśli się nie uda? Cóż, Kolega mający na ZAKSĘ wyraźne "uczulenie" niczego, co mogłoby nas zaskoczyć już raczej nie wymyśli ;-).
PabloFX
Posty: 821
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: PabloFX »

Mam nadzieje, że tytuł MVP pozwoli Olkowi uwierzyć w siebie, nabrać wiatru w żagle i w końcu zacząć grać na miarę potencjału, bo że go ma to już kilkakrotnie pokazywał.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: tomasol »

Hejtowana nieraz para Kaczmarek i Śliwka pokazała, że jak najbardziej ZAKSA może mieć z nich pożytek. Oczywiście mają obaj swoje wady, ale moim zdaniem wnoszą coś czego chyba zaczynało brakować. Ochotę do gry, głód sukcesu i dawkę pozytywnej energii. Zresztą biorąc pod uwagę, że cała pierwsza szóstka ZAKSY jest jeszcze przed trzydziestką, to perspektywy dla tego zespołu wyglądają całkiem nieźle. Lekkie odmłodzenie składu póki co wychodzi ZAKSI-e na dobre.
stemar1972
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2014, o 19:03
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: stemar1972 »

WolskiPatriota pisze:
iron pisze:
WysokiPortorykanczyk pisze:http://dal15al25.gazzetta.it/2019/01/26 ... lassifica/

Coś mnie ominęło?
Możesz streścić? Nie znam włoskiego i rozumiem tylko, że skandal :)
Chodzi mniej więcej o to, że w Zaksie trafił się jakiś oszust odpowiedzialny za opłacenie podatków zagranicznych zawodników, który zwyczajnie nie płacił, i to podobno kilka sezonów. Z tego powodu klub musiał przedłużyć umowy z zagraniczniakami, żeby rozłożyć ten niedobór na części.

We Wrocławiu mówiło się, że to były team manager TD.Ciekawe jak to rzeczywiście jest.
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: alimak »

W dzisiejszym Sporcie sprawa jest dość obszernie opisana.

http://sportdziennik.pl/zaksa-problemy-finansowe/
zibibobi
Posty: 797
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: zibibobi »

Przynajmniej znany jest sprawca tego oszustwa. Mam nadzieję, że organy ścigania ustalą jego miejsce pobytu, co nie powinno być aż takie trudne, i zabezpieczą mienie na poczet uregulowania zobowiązań a wszyscy poszkodowani otrzymają należne im pieniądze.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1072
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: MWi »

I kolejny głaz do ogródka polskiej "profesjonalnej" ligi. Nazwisko sprawcy duże, a sprawa bardzo śmierdzi. Potem zdziwienie, że zagraniczni zawodnicy nie chcą zaufać polskim działaczom. Stocznia, Tomasz D., co jeszcze nas czeka w tym roku.

Btw. cała familia D. może dostać mocno rykoszetem...
karmel
Posty: 209
Rejestracja: 2 maja 2014, o 20:29
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: karmel »

Co raz ciekawiej w naszej PlusLidze...
Ciekawe co powiedzą w Prawdzie Siatki
Ostatnio zmieniony 28 sty 2019, o 10:26 przez karmel, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Aż chciałoby się jak Lewandowski po przestrzeleniu karnego.... :(
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: drukjul »

MWi pisze:I kolejny głaz do ogródka polskiej "profesjonalnej" ligi. Nazwisko sprawcy duże, a sprawa bardzo śmierdzi. Potem zdziwienie, że zagraniczni zawodnicy nie chcą zaufać polskim działaczom. Stocznia, Tomasz D., co jeszcze nas czeka w tym roku.

Btw. cała familia D. może dostać mocno rykoszetem...
Nie przesadzajmy. Trudno oczekiwać, żeby rodzice odpowiadali za postępki swoich dorosłych dzieci.

Natomiast Tomasz D był do niedawna także przedstawicielem na Polskę mającego zdecydowanie najwięcej zagranicznych zawodników (oraz trenerów) w naszej lidze agenta - Georgesa Matijasevica, więc najprawdopodobniej to może być także zarówno jego, jak i siatkarzy z jego "stajni" grających kolejny sezon w Polsce duży problem. :(
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Nie chodzi o żadną formalną odpowiedzialnośc, ale postaw się w ich sytuacji. Nic tylko zapaśc się pod ziemię...
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”