Asseco Resovia 2018/2019

Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Skrzypek »

ToxicBoy pisze: Zresztą, bodajże przedostatnia drużyna w tabeli ligi włoskiej ma Maroufa na rozegraniu, czyli lepszego zawodnika niż ma Mistrz Polski. A budżetowo jest pewnie taka przepaść jak między Łomaczem a Maroufem, tyle tylko, że na korzyśc Mistrza Polski.
Myślę, że w Sienie woleliby mieć Łomacza, po tym, co Irańczyk nawywijał w tym sezonie. ;)
lipa210
Posty: 407
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:11
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: lipa210 »

Marouf jest także dużo lepszym zawodnikiem niż Shoij grający w Rzeszowie. To dlaczego gra on w slabiaku Serie A zamiast bić się o mistrza Polski. Obcokrajowcy chcą spróbować sił w Serie A bo jest to najlepsza liga świata, podoba im się i często nawet nie chcą przenosić się do Polski aby walczyć o medale. Nie wystarczy sypnąć tyle co Wlosi, ani trochę wiecej, trzeba przebić Włochów na tyle żeby gracz chciał opuścić słoneczne Włochy które już poznał i spróbować gry w naszym kraju, który jest dla nich całkiem obcy. Jak pracownikowi jest dobrze w jakiejś firmie to nie przejdzie do innej jeśli dostanie niewiele lepszy kontrakt, woli zostać w miejscu znanym. To samo działa w drugą stronę, Deroo, Toniutti, Ebadipour też na pewno mieli lepsze finansowo oferty ale widocznie nie wystarczająco żeby odchodzić.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Szampon093 »

lipa210 pisze:Marouf jest także dużo lepszym zawodnikiem niż Shoij grający w Rzeszowie. To dlaczego gra on w slabiaku Serie A zamiast bić się o mistrza Polski. Obcokrajowcy chcą spróbować sił w Serie A bo jest to najlepsza liga świata, podoba im się i często nawet nie chcą przenosić się do Polski aby walczyć o medale. Nie wystarczy sypnąć tyle co Wlosi, ani trochę wiecej, trzeba przebić Włochów na tyle żeby gracz chciał opuścić słoneczne Włochy które już poznał i spróbować gry w naszym kraju, który jest dla nich całkiem obcy. Jak pracownikowi jest dobrze w jakiejś firmie to nie przejdzie do innej jeśli dostanie niewiele lepszy kontrakt, woli zostać w miejscu znanym. To samo działa w drugą stronę, Deroo, Toniutti, Ebadipour też na pewno mieli lepsze finansowo oferty ale widocznie nie wystarczająco żeby odchodzić.
Nie chodzi o wystarczajaco. Niektórym dobrze żyje się w Polsce, a pieniądze wcale nie są slabe. Oczywicie mogą zarobić lepiej, ale ważne jest również gdzie czuje się dobrze zawodnik wraz z rodzina a to ważne.
Avenged_7x
Posty: 93
Rejestracja: 22 paź 2016, o 01:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Avenged_7x »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 16 mar 2019, o 17:48 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat i wbrew regułom ortograficznym
#kowalout
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: mbor3k »

Avenged_7x pisze:
mbor3k pisze:
mmb pisze:Jak zwykle ktoś się znajdzie, niestety ten limit obcokrajowców wyraźnie zaniża poziom ligi, szczególnie teraz gdy coraz więcej Polaków wybiera grę za granicą.
Limit obniżać może poniekąd co najwyżej, a wg mnie jest OK.
Kwestia doboru obcokrajowców, czyli bezpośrednie decyzje osób odpowiedzialnych za transfery, robią tu robotę.
Strzelam, że chodzisz w dresach, bez obrazy :D Pisze się Polska, ale polacy, Czechy, ale czesi itd.
Strzelam, że nie używasz słownika i niewiele czytasz, bez obrazy ;)
A w dresach chodzę rzadziej, niż bym chciał :D
kamil1999 pisze: Przecież to oczywiste ,że limity osłabiają ligę. Patrz na Resovie i jej problemy kadrowe. Inna sprawa ,że reprezentacja jest przez to silniejsza.
Toteż i napisałem "poniekąd", nie zaś, że nie obniżają wcale :)
O decyzjach Resovii wiele napisano, szczerze powiedziawszy jest to doskonały przykład na to, jak nie prowadzić polityki transferowej w odniesieniu do ograniczeń związanych z limitami.
Być może powinno być 2 zakresy limitów: 3 zawodników w tym samym momencie na boisku i np. 4 ogólnie w kadrze, czemu nie.
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Robert77
Posty: 354
Rejestracja: 28 lut 2016, o 17:20

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Robert77 »

Limity to totalna bzdura, wg mojej oceny pogarszająca jakość widowiska dla nas kibiców, a zarazem dyskwalifikująca nasze kluby w LM. Ponadto demoralizująca finansowo naszych przeciętnych zawodników. Jeśli zawodnik dostaje ,,worek,, pieniędzy za to tylko, że jest polakiem i z urzędu miejsce w szóstce jest mu podarowane, to gdzie tu mobilizacja, chęć rozwoju i podnoszenia swoich umiejętności?
Niech kluby, które mają kasę jak np. Resovia zbudują skład z samych obcokrajowców i niech łupią wszystkich jak leci i napewno przyjemniej będzie popatrzeć na takie widowisko.
Dodatkowo mobilizacja dla innych klubów, żeby szukać kasy, a nie wsadzić dupę w prezesowski stołek i pilnować ciepłej posadki.
Młodzi niech zdobywają doświadczenie w słabszych klubach i niech kładą się, i wstają z marzeniem, żeby być tak dobrym, by pokonać zagranicznych graczy umiejętnościami, a nie paszportem.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: knightrider »

Robert77 pisze:Limity to totalna bzdura, wg mojej oceny pogarszająca jakość widowiska dla nas kibiców, a zarazem dyskwalifikująca nasze kluby w LM. Ponadto demoralizująca finansowo naszych przeciętnych zawodników. Jeśli zawodnik dostaje ,,worek,, pieniędzy za to tylko, że jest polakiem i z urzędu miejsce w szóstce jest mu podarowane, to gdzie tu mobilizacja, chęć rozwoju i podnoszenia swoich umiejętności?
Niech kluby, które mają kasę jak np. Resovia zbudują skład z samych obcokrajowców i niech łupią wszystkich jak leci i napewno przyjemniej będzie popatrzeć na takie widowisko.
Dodatkowo mobilizacja dla innych klubów, żeby szukać kasy, a nie wsadzić dupę w prezesowski stołek i pilnować ciepłej posadki.
Młodzi niech zdobywają doświadczenie w słabszych klubach i niech kładą się, i wstają z marzeniem, żeby być tak dobrym, by pokonać zagranicznych graczy umiejętnościami, a nie paszportem.
PL kluby nie wykorzystują tych limitów co mają tylko biorą słabych obcokrajowców i głównie Polacy podnoszą poziom drużyn.
kamil1999
Posty: 5593
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

knightrider pisze:
Robert77 pisze:Limity to totalna bzdura, wg mojej oceny pogarszająca jakość widowiska dla nas kibiców, a zarazem dyskwalifikująca nasze kluby w LM. Ponadto demoralizująca finansowo naszych przeciętnych zawodników. Jeśli zawodnik dostaje ,,worek,, pieniędzy za to tylko, że jest polakiem i z urzędu miejsce w szóstce jest mu podarowane, to gdzie tu mobilizacja, chęć rozwoju i podnoszenia swoich umiejętności?
Niech kluby, które mają kasę jak np. Resovia zbudują skład z samych obcokrajowców i niech łupią wszystkich jak leci i napewno przyjemniej będzie popatrzeć na takie widowisko.
Dodatkowo mobilizacja dla innych klubów, żeby szukać kasy, a nie wsadzić dupę w prezesowski stołek i pilnować ciepłej posadki.
Młodzi niech zdobywają doświadczenie w słabszych klubach i niech kładą się, i wstają z marzeniem, żeby być tak dobrym, by pokonać zagranicznych graczy umiejętnościami, a nie paszportem.
PL kluby nie wykorzystują tych limitów co mają tylko biorą słabych obcokrajowców i głównie Polacy podnoszą poziom drużyn.
Większość wykorzystuje ,nawet Skra ,mając takiego Katicia na ławce gdyby coś się miało stać z polskim zawodnikiem. Limity są zawsze jakimś ograniczeniem ,bez nich pewnie by całkowicie inaczej wyglądało budowanie składu bo teraz kluby się starają przede wszystkim o dobrych Polaków i też na nich muszą więcej pieniędzy przeznaczyć. Gdyby nie było limitów to na tych samych Polaków kluby mogły by przeznaczyć mniej a zatem więcej mogły by przeznaczyć na siatkarzy zagranicznych. Zatem większe gwiazdy by tu zawitały. Nie zgadzam się też z tym ,że to głównie Polacy podnoszą poziom drużyn. Faktycznie w naszej lidze gra wielu dobrych Polaków na wysokim poziomie ,ale i wielu dobrych zagranicznych. Kto jest najlepszym przyjmującym w naszej lidze? Myślę ,że bez wątpienia Deroo co pokazywały statystyki kiedy jeszcze grał ,niewiele słabsi są Rossard ,Lyneel czy Ebadipour(obecnie to lider Skry). Kwolek ,Śliwka czy Szalpuk są w mojej ocenie jednak trochę słabsi bo mniej wszechstronni. Jeśli chodzi o atakującego to tu faktycznie największą wartość mają polscy zawodnicy jak Kurek ,Kaczmarek czy w tym sezonie Butryn ,chociaż i Żygałow przed kontuzjami był w czołówce. No i Hadrava ,jeden z lepszych atakujących zeszłego sezonu. Jeśli chodzi o rozgrywających to tu numerem 1 jest Toniutti ,za nim będzie pewnie Kampa ,Vincić ,Shoji(od kiedy wszedł na wysoki poziom) ,Łomacz i Masny. Jeśli chodzi o libero to Zatorski ,ale zaraz za nim jest Koga i Perry no i może w tym sezonie Mariański. Środkowi to faktycznie dominacja Polaków ,chociaż Vigrass czy Smith ustępują chyba tylko Kochanowskiemu. Pajenk to też klasa. Zatem nie był bym tego taki pewny czy to tylko Polacy ciągną naszą ligę.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

kamil1999 pisze:(...)za nim będzie pewnie Kampa ,Vincić ,Shoji(od kiedy wszedł na wysoki poziom)(...)
Nie wiem tylko, kiedy i gdzie wszedł Shoji na wysoki poziom. Bardziej napisałbym, ze na poziom, który nie dawał podstaw do natychmiastowej zmiany. Niestety, na ostatnim meczu zszedł był na poziom poczatku sezonu, czyli benzadziejny.
Moim zdaniem, niewiele więcej mozna dobrego napisac o Kampie. Na razie, jak był naprawde potrzebny (finał PP), to zagrał kryminał. Vincica moim zdaniem tez się przecenia. Nie zagrał jeszcze o nic, a juz sie go kreuje na czołowego sypacza ligi.


W tych dyskusjach warto jednak pamiętac o dalekosiężnym sprzezeniu zwrotnym pomiędzy limitami a interesem klubów. W perspektywie krótkoterminowej, pewnie byłoby to na plus klubom. Niekoniecznie jednak długofalowo, poniewaz ewentualny ujemny wpływ na reprezentację szybko odbiłby się na zainteresowaniu siatkówką.
witalis99
Posty: 143
Rejestracja: 17 gru 2017, o 14:27
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: witalis99 »

Ale nie tylko w Polsce są limity. Włosi też je na przykład mają.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Jeszcze jedno - moim zdaniem Paryz nie jest wart tej mszy. Chyba tylko naiwni mogliby sadzic, ze te róznice pomiedzy kontraktami Polaków i zawodników zagranicznych mogłyby wystarczyc na przeskok jakosciowy i zatrudnianie graczy pokroju np Atanasijevica, nie mwówiąc o topowych graczach kubańskiego pochodzenia.
Robert77
Posty: 354
Rejestracja: 28 lut 2016, o 17:20

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Robert77 »

grzegorzg pisze:Jeszcze jedno - moim zdaniem Paryz nie jest wart tej mszy. Chyba tylko naiwni mogliby sadzic, ze te róznice pomiedzy kontraktami Polaków i zawodników zagranicznych mogłyby wystarczyc na przeskok jakosciowy i zatrudnianie graczy pokroju np Atanasijevica, nie mwówiąc o topowych graczach kubańskiego pochodzenia.
No to ja chyba jestem naiwny, bo myślę, że skok jakościowy byłby zauważalny- oczywiście nie mówię, że natychmiast do Polski przyjechałyby największe gwiazdy, bo te i tak można by zakontraktować nawet przy limitach, gdyby były odpowiednie środki, ale czy:
ktokolwiek zatrudniałby szklanego Mikę za grubo ponad bańkę i liczył, że nagle ozdrowieje gdyby nie był polakiem?
Czy płaciliby takim Wronom, czy Kłosom po kilkaset tysięcy gdyby nie trzymały nas i limity i założenie, że środek musi być polski?
Atakujący w polskich klubach są przeważnie nasi tylko dlatego, że przyjmujących i rozgrywających na odpowiednim poziomie jest jak na lekarstwo.
Gdyby limity zniesiono, lub zmniejszono np do dwóch jestem przekonany, że większość polskich zawodników, którzy nie mają szans na zagraniczne kontrakty zjechaliby z ceną.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Robert77 pisze:Czy płaciliby takim Wronom, czy Kłosom po kilkaset tysięcy gdyby nie trzymały nas i limity i założenie, że środek musi być polski?
Abstrahujac od niwybrednego tonu wypowiedzi n/t naszych środkowych i nawiązując do tematu Skry, takze do propozycji zamiany Kłosa na przeciętnego środkowego ligi i dołozenie do lepszego syp;acza, przypomne tylko to co napisałem wtedy opierajac się na przedstawionych szacunkach. Róznica w kontrakcie Kłosa i przeciętnego zarobku środkowego to cirka 100 tys zł ( jesli prawdziwe były podane kwoty o przecietnych zarobkach środkowego w lidze 300-400 tys zł i ok 1/3 wiecej dla Kłosa). To jakies 25 tys euro "luzu" do wydania na inna pozycję,np sugerowanego sypacza. Życzę powodzenia w zmianach.

Nasza liga jest imho bardzo dobrym kompromisem biorac pod uwagę rózne czynniki, a wzrostu poziomu upatrywałbym zupełnie gdzie indziej, tak jak pisałem w innym temacie. Robi sie zreszta ot.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Simao »

Tu ciężko przyjąć jednoznaczne stanowisko, w tych dwóch poglądach sa pewne rzeczy słuszne. Zarówno po stronie zwolenników jak i przeciwników limitów. Prawda jest taka, że kluby mają problem, brakuje wartościowych polskich graczy. Nawet dla czołowych polskich klubów, dlatego ze wielu takich gra za granicami Polski. Np. Kubiak, który twierdzil, że w Polsce rodzimi zawodnicy są niedoceniani pod wzgledem finansowym, o czym mowil w wywiadach w porownaniu do najlepszych zagranicznych zawodników. Tak więc sa rozne poglądy i spojrzenia na ten temat. W mojej opinii obecnie gdy mamy w lidze 14 drużyn mozna by zmniejszyć limity do 4 zagranicznych zawodników jednocześnie na boisku. Wszyscy najlepsi Polscy zawodnicy i tak znalezliby miejsce w składzie wyjściowym różnych klubów, kilku zawodników i tak zawsze wyjedzie za granicę do ligi włoskiej, rosyjskiej spróbować czegoś innego, rywalizacji w rozgrywkach bardziej prestiżowych i gdzie można zarobić wieksze pieniądze, nie osiągalne w Polsce. Niektórzy wybierają jakieś egzotyczne ligi, gdzie decyduje tylko czynnik finansowy.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2019, o 12:46 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
kamil1999
Posty: 5593
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

*Do Grzegorz
W zasadzie się z tobą zgadzam ,zresztą ja nie uważam ,że powinno się zlikwidować limity. Moja teza jest dość prosta i myślę ,że nie aż tak kontrowersyjna czyli ,że limity osłabiają ligę(tu i teraz) ,przynajmniej bezpośrednio poprzez sam fakt ,że istnieją a zatem kluby dysponują ograniczoną liczbą obcokrajowców no i Polacy przy limitach są drożsi niż Polacy bez. Tak samo jest z Rosjanami i Włochami ,dlatego na przykład taki Lanza a może nawet Randazzo prawdopodobnie są siatkarzami nieosiągalnymi dla polskiej ligi. Oczywiście ,że długoterminowo dla całej polskiej siatkówki lepiej jest mieć te limity. Myślę ,że przy braku limitów i tak Polacy nie mogłi by sobie pozwolić na Sokołowa ,ale myślę ,że taka Resovia zamiast pary Rossard-Mika w tym sezonie mogła sobie by pozwolić na parę Rossard-Perrin. Według mnie była by to zauważalna zmiana w poziomie ligi. Tylko ,że mogło by to
osłabić reprezentację a to z kolei mogło by niestety zmniejszyć zainteresowanie siatkówką.
Chociaż rozwiązanie Simao dotyczące bardziej liberalnego limitu jest też dobre.
Robert77
Posty: 354
Rejestracja: 28 lut 2016, o 17:20

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Robert77 »

grzegorzg pisze:
Róznica w kontrakcie Kłosa i przeciętnego zarobku środkowego to cirka 100 tys zł ( jesli prawdziwe były podane kwoty o przecietnych zarobkach środkowego w lidze 300-400 tys zł i ok 1/3 wiecej dla Kłosa). To jakies 25 tys euro "luzu" do wydania na inna pozycję,np sugerowanego sypacza. Życzę powodzenia w zmianach.
Oj grzegorz, grzegorz.
Chyba kosztem matematyki i ekonomi cały czas ganiałeś po boisku :D

A ja Ci mówię, że przy 8-10 tańszych zawodnikach, których mielibyśmy w każdy składzie suma oszczędności może zrobić się naprawdę spora.
Ponadto wg mojej opini, z każdej słabej ligi europejskiej można by wyciągnąć 2-3 środkowych, którzy graliby za ,,czapkę śliwek,, i nikt nie dostrzegłby różnicy.
Prawda jest taka, że nasi środkowi w przeważającej części to drewna bez techniki, motoryki, zagrywki, etc.

Natomiast argumenty o reprezentacji i limitach to dla mnie całkowita abstrakcja.
Naprawdę limity w najwyższej klasie rozgrywkowej mają wpływ na jakość zawodników reprezentacyjnych? Przecież część z nich nie gra nawet w naszej lidze, a dla tych 8-10, którzy i tak teoretycznie są najlepsi miejsce w składach raczej by się znalazło.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Simao »

Robert77 pisze:
grzegorzg pisze:
Róznica w kontrakcie Kłosa i przeciętnego zarobku środkowego to cirka 100 tys zł ( jesli prawdziwe były podane kwoty o przecietnych zarobkach środkowego w lidze 300-400 tys zł i ok 1/3 wiecej dla Kłosa). To jakies 25 tys euro "luzu" do wydania na inna pozycję,np sugerowanego sypacza. Życzę powodzenia w zmianach.
Oj grzegorz, grzegorz.
Chyba kosztem matematyki i ekonomi cały czas ganiałeś po boisku :D

A ja Ci mówię, że przy 8-10 tańszych zawodnikach, których mielibyśmy w każdy składzie suma oszczędności może zrobić się naprawdę spora.
Ponadto wg mojej opini, z każdej słabej ligi europejskiej można by wyciągnąć 2-3 środkowych, którzy graliby za ,,czapkę śliwek,, i nikt nie dostrzegłby różnicy.
Prawda jest taka, że nasi środkowi w przeważającej części to drewna bez techniki, motoryki, zagrywki, etc.

Natomiast argumenty o reprezentacji i limitach to dla mnie całkowita abstrakcja.
Naprawdę limity w najwyższej klasie rozgrywkowej mają wpływ na jakość zawodników reprezentacyjnych? Przecież część z nich nie gra nawet w naszej lidze, a dla tych 8-10, którzy i tak teoretycznie są najlepsi miejsce w składach raczej by się znalazło.
Podzielam to zdanie, jednak nie jestem zwolennikiem całkowitej likwidacji limitów, tylko tak jak pisałem wczesniej, można by wprowadzić zmiany umożliwiające grę 4 zagranicznych zawodników jednocześnie na boisku. Opinia odnośnie środkowych niestety jak najbardziej trafna. U nas w Polsce, wiem jak to zazwyczaj wygląda, odnosnie szkolenia, wysoki, nie ma zagrywki to będzie środkowym. U nas wzorem środkowego powinien zostać taki Kochan, obecnie punktem odniesienia dla młodych środkowych. Nie np. taki Możdżonek czy Kosok, można by wymieniać jeszcze dalej. U nas w Polsce środkowi to przeważnie najslabiej wyszkoleni technicznie zawodnicy. Mamy duzo takich zawodników na dobrym poziomie, ale mało na bardzo wysokim poziomie. Odnośnie techniki, braki w wyszkoleniu technicznym widac nawet u niektorych naszych mistrzów. Z całym szacunkiem dla Pita, gdyby nie jego zasieg, to kto wie czy dzisiaj byłby w tym miejscu ktorym jest. Często zdarza mu się, że prostą piłkę nie potrafi dobrze dograc do rozgrywającego. Niekiedy fatalne dogrania, nawet na stronę przeciwnika. To są niestety fakty.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: knightrider »

Likwidacje limitów mieliśmy dekady temu w kopanej, ręcznej co przy braku odpowiedniego poziomu szkolenia doprowadziło do totalnej zapaści lig, reprezentacji oraz jedną wielką żenadę. PL kluby w każdej dyscyplinie wolą wybulić hajs na śmiesznego obcokrajowca i nie szkolić Polaków po to m.i.n przepisy o limitach są bo jak nie można marchewką to trzeba kijem.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Robert77 pisze:Prawda jest taka, że nasi środkowi w przeważającej części to drewna bez techniki, motoryki, zagrywki, etc.
Prawda jest taka, jak zapotrzebowanie w świecie na zawodników i propozycje dla nich...
Robert77 pisze:Natomiast argumenty o reprezentacji i limitach to dla mnie całkowita abstrakcja.
Faktycznie, myslenie abstrakcyjne, to domena matematyki, tej wykraczajacej poza dodawanie liczb naturalnych oczywiscie. :D
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7983
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nom, ale zwiększenie limitu obcokrajowców z 3 do 4 zbyt wiele w kontekście reprezentacji by pewnie nie zmieniło. Ale nie zmieniłoby też nic w kontekście ligi, poza faktem, że takie Jastrzębie dwa lata temu zamiast Damiana Borucha mogłoby wstawić Grahama Vigrassa.

Pod względem liczby dobrych środkowych, Francuzów, Włochów czy Amerykanów bijemy na głowie, a to ścisła światowa czołówka...
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Re_soviaczka »

Jak to by nie zmieniło? Gdzie młodzi zawodnicy mieliby się ogrywać, żeby w przyszłości stanowić o sile reprezentacji, kiedy pewnie większość klubów wolałaby sobie sprowadzić 4 obcokrajowców średniej jakości, niekoniecznie lepszych od młodych Polaków?
No tak, większość naszych najlepszych zawodników znalazłaby zatrudnienie bez problemu... ale oni będą się starzeć, kończyć kariery... i kto potem miałby ich zastąpić, jeśli 3/4 ligi to byliby obcokrajowcy?

Chyba widzicie, co się dzieje z kadrą Włoch? Juantorena zrezygnował, Zaytsev jest coraz starszy... a nikogo perspektywicznego na takie przyjęcie nie widać. Bo Randazzo czy Maruotti to jednak nie jest ten poziom, który pozwalałby tym Włochom walczyć o wyższe cele.
I chcecie, żeby coś takiego stało się z naszą reprezentacją? Bardzo dobrze, że limity są, jakie są, a kasy trzeba szukać w inny sposób.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2019, o 15:08 przez Re_soviaczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Murilo0 »

Lepsze wrogiem dobrego. Nie warto zmieniać tego co dobrze działa. Sądzę że długofalowo osłabiłoby to szkolenie w Polsce, kluby mniej przeznaczałyby pieniędzy na obserwację młodych Polaków. W konsekwencji mogłoby to zmniejszyć liczbę chętnych do trenowania siatkówki i zmniejszyć liczbę klubów młodzieżowych.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

WysokiPortorykanczyk pisze:Nom, ale zwiększenie limitu obcokrajowców z 3 do 4 zbyt wiele w kontekście reprezentacji by pewnie nie zmieniło. Ale nie zmieniłoby też nic w kontekście ligi(...)
Na już pewnie nic by sie nie zmieniło. Ale w dłuzszej perspektywie? Pamietajmy jednak, ze ten nie tak znowu duzy "proficik" z bycia Polakiem jest tez swoistą zachęta do uprawiania dyscypliny. Sa pozycje, na których dawno nie było takiego tłoku, i wydaje mi się, ze ten fakt jakis wpływ miał.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7983
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Re_soviaczka pisze:Jak to by nie zmieniło? Gdzie młodzi zawodnicy mieliby się ogrywać, żeby w przyszłości stanowić o sile reprezentacji, kiedy pewnie większość klubów wolałaby sobie sprowadzić 4 obcokrajowców średniej jakości, niekoniecznie lepszych od młodych Polaków?
grzegorzg pisze:Na już pewnie nic by sie nie zmieniło. Ale w dłuzszej perspektywie? Pamietajmy jednak, ze ten nie tak znowu duzy "proficik" z bycia Polakiem jest tez swoistą zachęta do uprawiania dyscypliny. Sa pozycje, na których dawno nie było takiego tłoku, i wydaje mi się, ze ten fakt jakis wpływ miał. Do tego zmierzałem.
Z reguły na tej pozycji "czwartego Polaka" grają zawodnicy, którzy dla reprezentacji - choć to pewnie brutalnie powiedziane - nie mają większego znaczenia. Ale nie wpłynęłoby to też na poziom ligi w istotny sposób, więc gra kompletnie nie warta świeczki.
Chyba widzicie, co się dzieje z kadrą Włoch?
Którą? Bo Włoszki z kilkoma ~20-latkami niedawno sięgnęły po wicemistrzostwo świata, a limity mają te same. Włosi w rozgrywkach młodzieżowych osiągają raczej przeciętne wyniki, Włoszki - wręcz przeciwnie.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Re_soviaczka »

Chodzi mi o męską kadrę Włoch.

"nie mają większego znaczenia. Ale nie wpłynęłoby to też na poziom ligi w istotny sposób, więc gra kompletnie nie warta świeczki."
Więc piszę, Ci, którzy grają dla reprezentacji, pokończą kariery. Kto ich zastąpi, kiedy w klubach nie będzie ogranej młodzieży?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7983
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Włosi mają kryzys nie dlatego, że mają limity, a dlatego, że nie mają żadnych godnych uwagi siatkarskich talentów (no, teraz mają, ale to melodia IO 2024) poza Giannellim. To widać jak na dłoni jak ktoś śledzi międzynarodowe turnieje młodzieżowe. Dlaczego miałoby nie być ogranej młodzieży przy czterech obcokrajowcach? Przecież równie dobrze można pisać, że limity trzech obcokrajowców są złe, bo powinny być limity dwóch obcokrajowców. Ale to czysto akademicka dyskusja, bo tutaj nic się nie zmieni. Zresztą niedawno mieliśmy 3 obcokrajowców + kilku de facto obcokrajowców + kilku graczy którzy zakończyli reprezentacyjne kariery.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

WysokiPortorykanczyk pisze:
grzegorzg pisze: Na już pewnie nic by sie nie zmieniło. Ale w dłuzszej perspektywie? Pamietajmy jednak, ze ten nie tak znowu duzy "proficik" z bycia Polakiem jest tez swoistą zachęta do uprawiania dyscypliny. Sa pozycje, na których dawno nie było takiego tłoku, i wydaje mi się, ze ten fakt jakis wpływ miał. Do tego zmierzałem. ( ??? )
Z reguły na tej pozycji "czwartego Polaka" grają zawodnicy, którzy dla reprezentacji - choć to pewnie brutalnie powiedziane - nie mają większego znaczenia. Ale nie wpłynęłoby to też na poziom ligi w istotny sposób, więc gra kompletnie nie warta świeczki.
A do czego zmierzałem? :D
Chyba nie bardzo się zrozumielismy.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2019, o 15:57 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: aezakmi »

WysokiPortorykanczyk pisze:Dlaczego miałoby nie być ogranej młodzieży przy czterech obcokrajowcach? Przecież równie dobrze można pisać, że limity trzech obcokrajowców są złe, bo powinny być limity dwóch obcokrajowców. Ale to czysto akademicka dyskusja, bo tutaj nic się nie zmieni.
Dlatego kompromis pomiędzy ligą włoską, a rosyjską, który zastosowała plusliga - jest najlepszy. Proste!
I wilk syty i owca cała.
Robert77
Posty: 354
Rejestracja: 28 lut 2016, o 17:20

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Robert77 »

Grzegorz dyskusja z Tobą jest jak gonienie własnego ogona- sensu żadnego, a i przyjemność wątpliwa.

Jeśli limity w PL, są po to by ogrywać młodych, to nasza liga zawsze będzie taka jaka jest- niby liga mistrzów świata, a w najbliższym dziesięcioleciu w F4 LM możemy naszej drużyny nie uświadczyć.
Czy w 1-szej lidze brakuje miejsca dla młodych zdolnych? Niech tam łapią doświadczenie, a najlepszych zapraszać do PL.
Ale oczywiście u nas wszystko musi stać na głowie:
młodego żółtodzioba ogrywa się w PL, bo talent i często na tym talencie się kończy.
To samo z trenerami: żółtodziób trenerski dostaje mistrza Polski, bo włoch, a Polak z kilkunastoletnim stażem jest za słaby.
A tak na zakończenie to niedługo żadne limity nie pomogą, bo nasze dzieci i młodzież to w przeważającej części niedorajdy uzależnione od komputerów i telefonów i grać i tak nie będzie kim.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Re_soviaczka »

Robert77 pisze:Czy w 1-szej lidze brakuje miejsca dla młodych zdolnych? Niech tam łapią doświadczenie, a najlepszych zapraszać do PL.
I uważasz, że to narawdę będzie dobre dla reprezentacji?...
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”