Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2019, o 15:09 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Aquino »

Ale obiektywnie mówiąc to z czarnoskórych mieliśmy w tamtym sezonie tylko Vernona, Akalę i Fiela i wszyscy ligę opuścili. Zaraz znajdzie się ktoś kto nazwie naszą ligę rasistowską.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Aquino »

Noworoczny pisze:Jednakże istnieje przepaść pomiędzy nieukrywaniem a propagowaniem.

Nie, żebym bronił wymiaru sprawiedliwości rosji, co to to nie, ale przecież i osobom podobnym do Clarka na codzień nic się w Polsce nie dzieje.
Dokładnie.
O orientacji Clarka nic nie wiedziałem gdy grał w Bydgoszczy. A Souza się tym chwali. Mogłoby do tego dojść, że Douglas zamiast gry będzie walczył o prawa Lgbt
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: uszat »

Aquino pisze:Tak, jest jakby to powiedzieć,,częścią od roweru".
Wstyd!!! Co to jest w ogóle za wyrażenie?

Generalnie jestem w głębokim szoku o czym tutaj dyskutujecie. Takie zacne forum, taki poziom.
Brak mi słów.
Mostostal BB´97´02´08
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: jaet »

Aquino pisze: O orientacji Clarka nic nie wiedziałem gdy grał w Bydgoszczy. A Souza się tym chwali. Mogłoby do tego dojść, że Douglas zamiast gry będzie walczył o prawa Lgbt
Souza się chwali, że jest gejem? Gdzie, kiedy, jak? Po prostu chłopak o tym poinformował, tyle.
Ktoś tu chyba fora pomylił...
Aranger pisze: Z Penchevem Zaksa zachowa swój styl gry...
A to się dopiero pod Grbicem okaże. Ja wiem, że ma w składzie, kogo ma, ale taki styl nigdy chyba w naturze Serba nie leżał.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2019, o 13:46 przez jaet, łącznie zmieniany 1 raz.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: firefoxkk »

Chyba trzeba wrócić z chmur i nie marzyć o jakimś dobrym zawodniku jak Douglas, bo jak każdy zna Świdra to do tej pory nie kupił żadnej gwiazdy od kiedy jest prezesem... Chyba nie będziemy mówić że Maurice Torres był megagwiazda...
Brakuje tu jeszcze w tym temacie spamu,że może Kliuka albo Volkov, bo też długo grają w Rosji i może chcą zmienić otoczenie :]

A tak realistycznie, bo ZAKSA ma defensywnych przyjmujących to może ten Łukasik z ONICO? Kiedyś Świder w telewizji mówił, że były z nim rozmowy jak był jeszcze zawodnikiem Bielsko-Biała, a on raczej w ataku dałby radę.. Zależy jak jego sytuacja w Warszawie, ale po przyjściu Tillie raczej graliby parą z Kwolkiem, więc może chciałby zmienić otoczenie, nie wiem jak tam z jego kontraktem :)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: drukjul »

Noworoczny pisze:Jednakże istnieje przepaść pomiędzy nieukrywaniem a propagowaniem.

Nie, żebym bronił wymiaru sprawiedliwości rosji, co to to nie, ale przecież i osobom podobnym do Clarka na codzień nic się w Polsce nie dzieje.
I słusznie że nie bronisz, bo Rosja to taki kraj, gdzie władze bardzo często uważają, że to nie policjant powinien stać na straży prawa, tylko prawo powinno chronić policjanta.

W związku z czym policjanci włączają się do walki z taką orientacją, gdzie widzą dla siebie korzyść i mają okazję do nadużyć. Okazuje się, że w państwie, gdzie prawo interesuje się seksualnością obywateli, paragraf znajdzie się na wszystko. I ludziom dzieje się krzywda. Niedawno bardzo boleśnie przekonała się o tym reprezentantka Rosji w plażówce, 17 - letnia dziewczyna :( :( :( https://newizv.ru/news/society/29-08-20 ... ennoletney
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

Żaden Łukasik. Pamiętam, jak był zdejmowany co set w finałach.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Aquino »

Z artykułu SF wynika, że jest ikoną Lgbt w Brazylii. Żeby było jasne nie mam nic przeciwko zwykłym gejom. Ale taki Douglas mógłby nie chcieć grać w Polsce bo np. wiceprezes PZPS jest według niego homfobem.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

No więc to jest to, o czym pisze Drukjul. Nie tyle jemu coś tutaj może grozić, co może mu się coś tam wydawać, że mu będzie grozić. A jako aktywista być może z powodów ideologicznych nie będzie chciał grać.

Pamiętajmy jednak, że dyskusja o gościu w wątku Zaksy jest na razie stuprocentowo na wyrost, bo takie nazwisko nigdzie, poza postem Drukjula, nie padło. Lepiej już odpuścić.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Aranger »

jaet pisze:A to się dopiero pod Grbicem okaże. Ja wiem, że ma w składzie, kogo ma, ale taki styl nigdy chyba w naturze Serba nie leżał.
Z takim rozgrywającym i skrzydłowymi którzy muszą bazować na tempie gry w ataku chyba nie ma za bardzo innej opcji.
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: firefoxkk »

Noworoczny pisze:Żaden Łukasik. Pamiętam, jak był zdejmowany co set w finałach.
Przyjęcie nie jest może w jego wykonaniu najlepsze, ale miał koło siebie Wojtaszka i Kwolka, a gdyby miał koło siebie Zatora, to wyglądało by to podobnie jak teraz z Leonem w kadrze, że na flota Zator by mu brał i praktycznie musiałby tylko atakować, a w tym akurat w poprzednim sezonie był bardzo dobry :|
Olwap
Posty: 195
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 21:49
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Olwap »

Ale Leon przyjmuje lepiej od Łukasika, już nie mówiąc o reszcie elementów. Leon ma problem z flotami ale mocne przyjmuje całkiem przyzwoicie, uważam że wyraźnie lepiej od Łukasika. Może faktycznie lepszy Łukasik niż Penchev no ale to też nie jest za wysoki poziom.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: leeon »

Zaksa w ciemnym miejscu. Bardzo ciemnym. Liga słabnie coraz bardziej.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Nagor »

Nie wiem jakich źródeł musiałby się naczytać Douglas, żeby uważać Polskę z homofobiczny kraj. Niemniej myślę, że zarabia niemało i nie zgodziłby się tu grać za nawet podobną stawkę.
Radomiak97
Posty: 109
Rejestracja: 11 cze 2019, o 14:30

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Radomiak97 »

kuchcik77 pisze:Było pięknie, nie mogło to trwać wiecznie. Nie przegrali złota na boisku to przegrali przy kasie..Będzie wyrównana liga, eh Szymury brak....
Przecież przegrali rok temu ze Skrą.

Dla mnie to i tak Deroo by zwiał z ligi. Zakładałem, że dopiero po nadchodzącym sezonie, a tu proszę, jakie bagienko. Drugi Perrin.
Nie oszukujmy się, liga słabnie zarówno finansowo jak i sportowo, to i najlepsi gracze odchodzą. Szkoda tylko, że odbywa się to w tak żenującym stylu na wzór Perrina czy niegdyś Tillie.
Jak jeszcze Warszawa nie wyrobi to dopiero będzie liga - na poziomie belgijskiej...
JanuszzPodkarpacia
Posty: 403
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Radomiak97 pisze: Jak jeszcze Warszawa nie wyrobi to dopiero będzie liga - na poziomie belgijskiej...
Chyba Cię trochę poniosło.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8004
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nagor pisze:Nie wiem jakich źródeł musiałby się naczytać Douglas, żeby uważać Polskę z homofobiczny kraj.
Przede wszystkim, w porównaniu do Brazylii...

Ale Douglas w sezonie przed Igrzyskami nie odejdzie z zespołu trenowanego przez selekcjonera reprezentacji.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Son »

leeon pisze:Zaksa w ciemnym miejscu. Bardzo ciemnym. Liga słabnie coraz bardziej.
Nie no, spaść to nie spadnie ;)
Można być kibicem Zaksy albo nie, ale trzeba przyznać, że Sam przerastał tę ligę.
Zaksa na maksa
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: firefoxkk »

Trochę w tym dynamo często jest weryfikacja zawodnika który nie jest Rosjaninem co pokazały przykłady Kurka czy Zaytseva nie dali rady w tym klubie grać na miarę oczekiwania, a Deroo zobaczymy
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: VolleyFan10 »

Niestety zawodnicy robią z klubami co chcą.. Na pewno Deroo w Zaksie drobnych nie zarabiał a i tak poleciał na kasę. Z niewolnika nie ma pracownika ? Ok, w takim razie kluby powinny traktować zawodników w następujący sposób: nie spełniasz oczekiwań w trakcie sezonu ? Lub doznałeś kontuzji ? Baj baj "koleszko", szukaj sobie nowego klubu bo nam się trafiła okazja w postaci zawodnika X a ty w porównaniu do swoich zarobków grasz piach, albo wcale nie grasz a nam szkoda kasy na ciebie. I umowa rozwiązana z dnia na dzień a nie bawienie się w wysyłanie na trybuny.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8004
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Czasami się zdarza, że pracownik klubu okrada zawodnika, tak że nie ma reguły.
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: firefoxkk »

Deroo pożegnał się widziałem na FB, czyli official że odszedł ze ZAKSY :( :( :<
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: VolleyFan10 »

WysokiPortorykanczyk pisze:Czasami się zdarza, że pracownik klubu okrada zawodnika, tak że nie ma reguły.
A to już jest przestępstwo więc inna kategoria. Ale może dajmy już spokój tej Zaksie. Szkoda mi Kędzierzynian bo niestety nie są w stanie w chwili obecnej zastąpić Belga 1:1. Penchev ok ale nie do pary ze Śliwką czy Semeniukiem. Siła na skrzydłach niestety sporo zmaleje. No chyba, że zaskoczą wszystkich kimś innym.
Awatar użytkownika
b^free
Posty: 315
Rejestracja: 21 sty 2014, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: b^free »

Deroo zamieścił oficjalny post na IG. Odchodzi.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1069
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: mitam »

Klub też potwierdził na FB no żesz ......
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8004
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Raczej, już tak na poważnie, zmierzałem do tego, że tak to działa w siatkówce, że z jednej strony zawodnicy potrafią mocno liberalnie podchodzić do respektowania podpisanych umów, ale z drugiej - regularnie się zdarza w każdej lidze, że jakieś kluby zalegają na grubo z wypłatami, albo w ogóle nie płacą - co widzieliśmy i u nas w poprzednim sezonie, a jak to wyglądało z Panem D. w Kędzierzynie, też nie trzeba przypominać. Np. Dragan Travica w wakacje musiał wystosować publiczny apel do FIVB i zostać poparty przez zawodników i trenerów, żeby FIVB wzięło się za irański klub z Urmii, który po kilku latach nie wypłacił mu pieniędzy za grę, wlepiając mu chyba bana na pozyskiwanie zagranicznych siatkarzy do momentu uregulowania sytuacji. Teza, że to zawodnicy robią co chcą z biednymi klubami, w siatkówce nie ma racji bytu. Ciężko mieć pretensje do Belga, że mając jeszcze kilka lat gry na tym poziomie wybrał finansową ofertę życia z Rosji, bo pewnie dostał tam podobny kontrakt do kontraktu Taylora Sandera, co jak na nasze warunki daje astronomiczne kwoty, chociaż jego zespół będzie miał problemy powalczyć tam o cokolwiek, a w poprzednim roku nawet nie zakwalifikował się do pucharów.

Wygląda na to, że sprawa potoczyła się bardzo szybko, bo sam o tym pisze na instagramie Deroo - jeszcze na początku ME twitter Zaksy normalnie informował o występach Sama na ME, więc wygląda na to, że Zaksa nijak na taką sytuację przygotowania nie była i nie jest. Ciekawe, czy Zaksa dostała w ogóle jakieś pieniądze za rozwiązanie tego kontraktu - i czy pozyska kogoś wolnego na rynku, czy wykupi innego zawodnika, jeśli na pierwsze pytanie odpowiedź brzmi twierdząco. Oficjalny komunikat Zaksy mówi o rozwiązaniu kontraktu na prośbę zawodnika, więc cięzko powiedzięć.

Co to oznacza dla ligi, nie trzeba pisać, Zaksa w obecnych warunkach finansowych Plusligi była, co tu dużo gadać, niepowtarzalna.
Awatar użytkownika
b^free
Posty: 315
Rejestracja: 21 sty 2014, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: b^free »

to jest jakiś żart.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Kicu »

Ot i wartość naszej ligi w pigułce. Kolejny zawodnik pokazuje ile tak naprawdę jest warta. Z jednej strony kariera zawodnika jest krótka, więc rozumiem chęć większego zarobku. Z drugiej, niesamowicie mnie wkur**a takie zachowanie tuż przed rozpoczęciem ligi, gdy na rynku nie ma już wartościowych zawodników.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1069
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: mitam »

Za chwilę się okaże że i Francuz dostanie mega ofertę i zrobi papa ....
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”