Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: krzysiu »

Ale tu nie ma napisane ze zapłacili, tylko ,że się dogadali a to różnica ;)
Olwap
Posty: 195
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 21:49
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Olwap »

No tak, na pewno sobie negocjowali dla jaj i bez celu żeby wszystkim było miło i przyjemnie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

A gdzie napisano, że nie dostała? Muszą się ze wszystkiego spowiadać?
barti522 pisze:I ktoś Cię pokonał, ktoś się zna lepiej? Z 1 częścią zdania się zgodzę, takie gdybanie nie ma sensu, bo wszystko się okaże na koniec, więc po co stukać posty 10 razy na godzinę o jednym i tym samym. Osobiście nie jestem ani z Kędzierzyna, ani z Warszawy, ale już strasznie irytujący jest ten brak obiektywizmu, Warszawa przekreślona, upadli, wszyscy mają odejść najlepiej do Kędzierzyna, Deroo odchodzi, Penchev za niego prawdopodobny, ee tam git, Śliwka to pociągnie i nie tyczy się to tylko Ciebie, lecz grupy użytkowników, która sympatyzuje tylko i wyłącznie z Zaksą, co da się zauważyć po 3 postach i nawet bez Deroo muszą wygrać ligę tyłem do siatki.
Emerencja i tylko ona. Na kilkaset osób. Ale spróbuj i Ty w nadchodzącym sezonie.

A forum jest po to, żeby sobie pogadać. Użytkownicy mają prawo płakusiać, mają i prawo nie płakusiać.

Warszawa? Okaże się niebawem, kto ma rację. Czy ci, którzy piszą o składzie skrzydeł z tego klubu, czy raczej ci, którzy widzą ich zawodników w innych klubach. Wymieniamy opinie i potem się wyjaśni, kto lepiej przewidywał.

A Zaksa ze Śliwką Semenem i Penczewem wciąż jest kandydatem do złota i pewnie w typerze tak postawię.

Śliwka? Śmiałem się z Zaksy, jak go kupowała, ale gość robi progres z miesiąca na miesiąc. W każdym elemencie. Ostatnio wszedł na poprawę przyjęcia w meczu z Holandią (?). Abdul (?) walnął ze 130 a Olek w z uśmiechem na ustach przyjął w punkt (Potem w statach mu to pokazali, jako pozytywne 100%, perfekcyjne 0% - co mnie zdziwiło. Może ciut za bardzo na lewo przyjął? Albo statystyk miał zły dzień). Kiwki, przebijanki, oparcia o blok, plasowane ataki. Repertuar zagrań tego kolesia jest niebywały. Oczywiście miłośnicy stylu Połtawskiego dostają skrętu kiszek.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: barti522 »

Noworoczny pisze:Emerencja i tylko ona. Na kilkaset osób. Ale spróbuj i Ty w nadchodzącym sezonie.
NIe chcę Cię zrzucać na niższe miejsce. :( Lepiej raczej żebyś żył w przekonaniu, że jesteś najlepszy, a Śliwka, to faktycznie klasa światowa, dokładnie tak jak mówisz. :)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

Tak myślałem.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: barti522 »

Noworoczny pisze:Tak myślałem.
No i się dogadaliśmy. ;)
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: grzegorzg »

Trzeba przyznac, ze opary absurdu sa coraz gęstsze i wypełniaja coraz wiekszą przestrzeń na tym forum.

Chętnie bym jednak przeczytał, jak kto definiuje "klasę światową" , oraz kogo i gdzie w niej mozna umiejscowic. :D
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: uszat »

1. Strata Deroo to ogromna strata. Nawet jesli pozyskali bysmy zawodnika o zblizonym poziomie (jesli by taki byl na rynku to po niego wlasnie siegnelo by Dynamo) to i tak zgranie jest tu atutem ponad wszytko.

2.Tak Sliwka jest czy to sie komus podoba czy nie "klasa swiatowa***" inaczej nie byl by w reprezentacji. Czy uwazasz (uwazacie) ze Heynen jest idiota? Wszyscy fachowcy wypowiadaja sie w superlatywach. Widocznie sie nie znaja.
Nie wiem co wam ten chlopak zrobil. Serio.

***w moim rozumieniu zawodnicy czolowych reprezentacji to klasa swiatowa
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2019, o 09:40 przez uszat, łącznie zmieniany 1 raz.
Mostostal BB´97´02´08
barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: barti522 »

A to w ten sposób definiujemy słowo ,,klasa światowa'' wystarczy, że ktoś gra w reprezentacji, w takim razie Konarski też się do takiej grupy zalicza. Ja myślałem, że tym słowem określamy bardziej czołowych zawodników na świecie, jak Leon, Anderson, Bruno itp. ;)
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: weary_skier »

uszat pisze: 2.Tak Sliwka jest czy to sie komus podoba czy nie "klasa swiatowa" inaczej nie byl by w reprezentacji. Czy uwazasz (uwazacie) ze Heynen jest idiota? Wszyscy fachowcy wypowiadaja sie w superlatywach. Widocznie sie nie znaja.
Nie wiem co wam ten chlopak zrobil. Serio.
Założenie, że każdy rezerwowy reprezentacji to klasa światowa działa w tym wypadku na niekorzyść Zaksy. Bezpośredni rywale do medlai mają ich albo więcej (Skra), albo tyle samo (Warszawa).
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: uszat »

Dobrze, nie sprzeczajmy sie o definicje. Mi jest totalnie obojetnie jakich zawodnikow ma Skra czy Resovia. Moga miec nawet koszykarzy w skladnie. Po prostu nie rozumiem dlaczego jedzie sie po nim jak po burym koniu?! Zrobil ten chlopak wam cos? Po raz kolejny wracamy do dyskusji o Sliwce.
Mostostal BB´97´02´08
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: weary_skier »

A kto jedzie?
Śliwka to waleczny, ciągle rozwijający się zawodnik. Ma swój wkład w grę reprezentacji jest czołówką ligową na swojej pozycji. Trzymam za niego kciuki.
Mimo, to uważam, że nazywanie go klasa światową jest mocno na wyrost.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: kanap »

Śliwka klasą światową bo grał/a w kadrze, przecież w kadrze to już grali niemal wszyscy Polacy :] .

Tak samo z tą kasą co niby Dynamo przelało na konto ZAKSY czy przeleje, a ja bym bardziej obstawiał że Deroo miał tak skonstruowaną umowę, że mógł sobie odejść kiedy mu się chce za darmo i ZAKSA ani grosza z tego nie przytuli.

Penchev to nie Deroo. I tego typu manewr to spore osłabienie.

Lepiej poczekać może w stolicy zespół się rozsypie i taki Kwolek będzie do zakontraktowania, przynajmniej gracz z dobrym atakiem.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Aquino »

W zeszłym sezonie Aleksander zajmował 22 miejsce wśród najlepiej przyjmujących, 49 wśród zagrywających(16 asów) i 20 wśród punktujących. ,,Klasa światowa” bez dwóch zdań. :]
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: grzegorzg »

Dla mnie "klasa światowa" to zawodnik o umiejętnościach pozwalajacych walnie przyzczynic się do zwycięstw w decydujących meczach rangi mistrzowskiej na arenie międzynarodowej. Mam nadzieję, że Śliwka takim zawodnikiem bedzie, ale na pewno nie jest. Pewnie jakby był, to on leciałby do Moskwy...
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Aranger »

grzegorzg pisze:Mam nadzieję, że Śliwka takim zawodnikiem bedzie, ale na pewno nie jest. Pewnie jakby był, to on leciałby do Moskwy...
Perfekcyjne podsumowanie tego tematu, można zamykać.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

Dobra, Barti, hipotetycznie, żeby mnie znowu o nałóg hazardu nie posądzali. Na którą drużynę tu i teraz postawiłbyś 100 zł, że na koniec będzie wyżej od Zaksy z Penczewem?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: uszat »

No i ok. Kwestia definicji. Zgadzam sie z tym co naisales @grzegorz

Deroo jest jak pisalem nie do zastapienia. Gdyby takowy gracz byl na rynku to Dynamo siegnelo by po niego wlasnie a nie po Sama. Dodatkowo byl zgrany co jest wartoscia dodana.
No szkoda.

@Noworoczny
Nie ustosunkuje sie bo to jest jak zawsze bicie piany. Od 4 lat to damo gadanie.
Mostostal BB´97´02´08
barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: barti522 »

Noworoczny pisze:Dobra, Barti, hipotetycznie, żeby mnie znowu o nałóg hazardu nie posądzali. Na którą drużynę tu i teraz postawiłbyś 100 zł, że na koniec będzie wyżej od Zaksy z Penczewem?
Czysto hipotetycznie, jeśli Warszawa utrzyma skład, to na Warszawę, ale teraz tego stwierdzić nie można, trzeba po prostu poczekać aż sytuacja w stolicy faktycznie się wyjaśni zamiast snuć hipotezy aczkolwiek jeśli tak bardzo chcesz znać moją opinię to, faktycznie uważam, iż:
Udrys - Brizard - Kwolek - Tillie - Nowakowski - Wrona - Wojtaszek
to delikatnie mocniejsze zestawienie niż:
Kaczmarek - Toniutti - Śliwka - Penchev - Smith - Wiśniewski - Zatorski
Anastasiego również wyżej cenię niż Grbica.


Kończąc temat ze Śliwką, to tak:
Noworoczny i Uszat uważają, że Śliwka to klasa światowa.
Cała reszta forum wręcz przeciwnie.
Faktycznie można zamykać.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2019, o 10:06 przez barti522, łącznie zmieniany 1 raz.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Son »

Aranger pisze:
grzegorzg pisze:Mam nadzieję, że Śliwka takim zawodnikiem bedzie, ale na pewno nie jest. Pewnie jakby był, to on leciałby do Moskwy...
Perfekcyjne podsumowanie tego tematu, można zamykać.
Do jakiej Moskwy, chyba do Modeny.
Śliwka był wyżej w rankingach w VNL (chyba Kanimo wrzuciła) niż Bednorz, o którym się pisało, że nawet mógłby grać przed Leonem. Było to sparingach z Holandią...
Zaksa na maksa
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

Son pisze:
Aranger pisze:
grzegorzg pisze:Mam nadzieję, że Śliwka takim zawodnikiem bedzie, ale na pewno nie jest. Pewnie jakby był, to on leciałby do Moskwy...
Perfekcyjne podsumowanie tego tematu, można zamykać.
Do jakiej Moskwy, chyba do Modeny.
Śliwka był wyżej w rankingach w VNL (chyba Kanimo wrzuciła) niż Bednorz, o którym się pisało, że nawet mógłby grać przed Leonem. Było to sparingach z Holandią...
Do Moskwy zamiast Rocka.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2019, o 10:06 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. regulaminu forum.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Son »

Co by nie mówić, to dawno żadna drużyna nie wzbudzała tyle skrajnych emocji co Zaksa. Już nie mogę doczekać się ligi. Może sportowo będzie gorzej, ale emocji na boisku i poza nie zabraknie. Złoto może smakować wyjątkowo ;)
Zaksa na maksa
barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: barti522 »

Bez Deroo sytuacja się po prostu spłaszcza, nikt nie jest bez szans, ani Zaksa, ani Warszawa, ani Jastrzębski, ani Skra, ani Resovia. Obojętne która z tych drużyn by nie wygrała, to nie będzie można nazwać tego sensacją, tylko co najwyżej małą niespodzianką.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

Poleciało, to napiszę szerzej, może się ostoi.
1. użytkownik X mówi: olaboga, drużyna A się tak osłabiła, że już na pewno nie wygra.
2. użytkownik Y mówi: ee tam, i tak wygra.
3. użytkownik X mówi: nie znasz się, nie wygra.
4. użytkownik Y mówi: ma zawodnika Q, który jest klasą światową. wygra. (mówiąc wygra, bierze pod uwagę, że inny kandydat do złota, drużyna B, nie ma pieniędzy i pewnie się rozpadnie albo pozbędzie zawodników)
5. użytkownik X mówi: haha, on nie jest klasą światową, nie wygra
6. użytkownik Y mówi: to kto wg ciebie wygra? podaj odpowiedź na stan tu i teraz. (do Szanownej Moderacji: czy to pytanie naprawdę nic nie wnosi do dyskusji?)
7. użytkownik X mówi: wygra B, jak utrzyma skład i dotrwa do końca rozgrywek
8. użytkownik Y mówi: Barti, nie doczytałeś pytania. Kto wygra wg stanu na dziś. Bez dodatkowych warunków. Potrafisz odpowiedzieć?

Groźni mogą być: Skra - jak posadzą Mańka na ławie. JW - jak Lyneel dotrwa do końca sezonu. Resovia - jak się zgrają i wszystko zatrybi. Itd. Wszyscy mają papiery. Ale bez dodatkowych warunków. Bez "jak", bez "jeśli". Kto przyjdzie wyżej, niż Zaksa z Penczewem?
barti522 pisze:Bez Deroo sytuacja się po prostu spłaszcza, nikt nie jest bez szans, ani Zaksa, ani Warszawa, ani Jastrzębski, ani Skra, ani Resovia. Obojętne która z tych drużyn by nie wygrała, to nie będzie można nazwać tego sensacją, tylko co najwyżej małą niespodzianką.
W ogóle w sporcie zawsze tak jest, że nikt nie jest bez szans. To nieodłączna część sportu.

Tu mamy tego najlepszą ilustrację:
https://www.youtube.com/watch?v=vN7ih57 ... r_embedded
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2019, o 10:22 przez Noworoczny, łącznie zmieniany 2 razy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: jaet »

Son pisze:Co by nie mówić, to dawno żadna drużyna nie wzbudzała tyle skrajnych emocji co Zaksa. Już nie mogę doczekać się ligi. Może sportowo będzie gorzej, ale emocji na boisku i poza nie zabraknie. Złoto może smakować wyjątkowo ;)
Czemu skrajnych? Bo ktoś dyskutuje z pomnikiem stawianym Śliwce w jakimś fanklubowym zwidzie? Skrajne emocje, to od zawze wzbudzała Skra i Andrew Kowal :], Zaksa musi jeszcze na to miano popracować.
A tak poważnie, to wystarczy wzbić się poza fanklubowidztwo i ocenić realnie sytuację - odejście Deroo jest poważnym problemem i tworzy dziurę, którą załatać będzie na tym etapie trudno. Czy Penchev jest jakimś rozwiązaniem? Jakimś tak, ale bez szału, a i to bardzo lekko powiedziane. Czy Zaksie uda się rozwiązać tę sytuację inaczej? Możliwe, po owocach ocenimy.
I nie ma znaczenia, czy omawiana sprawa dotyczy Zaksy czy Resovii lub Jastrzębskiego, bo przy każdym z tych klubów napisałbym to samo. A Zaksa to dodatkowo Mistrz Polski i to też do czegoś zobowiązuje. Słabo, jeżeli z mistrza naszego kraju zawodnik może zostać w taki sposób wyciągnięty, tyle.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

Jaet, kto wg Ciebie przyjdzie wyżej w nadchodzącym sezonie, niż Zaksa z Penczewem?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: barti522 »

Noworoczny pisze: 6. użytkownik Y mówi: to kto wg ciebie wygra? podaj odpowiedź na stan tu i teraz. (do Szanownej Moderacji: czy to pytanie naprawdę nic nie wnosi do dyskusji?)
Tak, nic nie wnosi, bo dlaczego ja się mam bawić w hazard, gdyż ty mi tak każesz? odbiegając już od tego, że Twoje posty rzadko kiedy coś wnoszą.
Noworoczny pisze: 8. użytkownik Y mówi: Barti, nie doczytałeś pytania. Kto wygra wg stanu na dziś. Bez dodatkowych warunków. Potrafisz odpowiedzieć?
Gdybym był jasnowidzem, właśnie bym biegł do bukmachera i stawiał wszystko co mam, zamiast tracić czas na głupie dyskusje z Tobą. Na to pytanie nikt obecnie nie potrafi odpowiedzieć, dowiesz się w dniu ostatniego meczu finału.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: jaet »

Noworoczny pisze:Jaet, kto wg Ciebie przyjdzie wyżej w nadchodzącym sezonie, niż Zaksa z Penczewem?
"Przyjdzie", znaczy się zajdzie?
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2019, o 10:37 przez weary_skier, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Pierwsze i ostatnie ostrzezenie "słowne" przed przyznaniem faktycznego. Każdy użytkownik ma prawo się wypowiedziec w tym temacie swobodnie nie narażając się na Twoje nachalne wypytywanie o koncowe rozstrzygnięcia.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”