Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: kanap »

Równie dobrze można napisać, że może taki Martin Atanasow chyba dobrze zagrał w kwalifikacjach do IO z Brazylią. Tylko ZAKSie potrzebny jest zawodnik doświadczony i ograny, który prezentuje wysoki poziom, a nie będzie się dopiero uczył i wspinał na szczyt umiejętności.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: drukjul »

kanap pisze:Równie dobrze można napisać, że może taki Martin Atanasow chyba dobrze zagrał w kwalifikacjach do IO z Brazylią. Tylko ZAKSie potrzebny jest zawodnik doświadczony i ograny, który prezentuje wysoki poziom, a nie będzie się dopiero uczył i wspinał na szczyt umiejętności.
Odpowiem tak. Dyrektor sportowy Lube po tym jak ogłoszono transfer 22 letniego obecnie Kamila Rychlickiego powiedział, że ten obiecał mu, że trafi do jego klubu kiedy miał 18 lat i teraz z rocznym poślizgiem dotrzymuje tej obietnicy
“Me l’aveva promesso quando aveva appena 18 anni, con un anno di ritardo mantiene la promessa e viene a giocare nella mia squadra”, dice il direttore sportivo Giuseppe Cormio.

https://www.lubevolley.it/news/2019-05- ... ivitanova/
Ale jak ktoś uważa, że tylko biedna Civitanova jest zmuszona inwestować w młode siatkarskie talenty, a ZAKS-a może zgarnąć z rynku kogo chce, to nie mam pytań.
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: kanap »

Tylko Rychlicki rozegrał cały sezon w serie A. :]
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: drukjul »

kanap pisze:Tylko Rychlicki rozegrał cały sezon w serie A. :]
Rewelacja. Rozegrał przed tym jak skończył 18 lat?

Mam wrażenie, że nie zrozumiałeś tego co powiedział dyrektor sportowy Lube i co wisi na oficjalnej stronie najlepszej drużyny Europy poprzedniego sezonu. Uzyskał obietnicę gry Kamila w jego zespole już cztery lata temu, kiedy ten był jeszcze nastolatkiem.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 401
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Moim zdaniem jeśli nie uda się ściagnąć Zaksie kogoś naprawdę mocnego to może warto zacząć sezon ze Śliwką, Semeniukiem i być może zabezpieczeniem w osobie Penczewa, jednocześnie czekając i licząc na jakąś okazję pokroju Ferreiry.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

JanuszzPodkarpacia pisze:Moim zdaniem jeśli nie uda się ściagnąć Zaksie kogoś naprawdę mocnego to może warto zacząć sezon ze Śliwką, Semeniukiem i być może zabezpieczeniem w osobie Penczewa, jednocześnie czekając i licząc na jakąś okazję pokroju Ferreiry.
Była wcześniej mowa o Kwolku i Łukasiku w zamian za kogoś z Zaksy, a Warszawa będzie miała dziurę w obsadzie przyjęcia, nawet jeżeli Tillie się jakimś cudem ostoi. Dlatego Semeniuk, który przecież poszedł do Zawiercia, by więcej grać, jako wciąż młody gracz mógłby z chęcią się znaleźć w ekipie Anastasiego. W ściągnięcie Niko nie bardzo wierzę, bo chyba i trener, i prezes mają świadomość, o co chcą grać, a takie skrzydła raczej nie wróżą wielkiej mocy w ataku. Chyba się zgadzamy, że ambicje Kędzierzyna wykraczają poza Plusligę, dlatego poczekajmy - może będzie prawdziwy kozak w stylu Fontelesa.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: jaet »

lobmar pisze:Jest jeszcze opcja zawodnika na poziomie Sama,ale musza zejść z ceny.
Nie żebym się czepiał, ale pozycja negocjacyjna Zaksy jest taka sobie.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

kanap pisze:Równie dobrze można napisać, że może taki Martin Atanasow chyba dobrze zagrał w kwalifikacjach do IO z Brazylią. Tylko ZAKSie potrzebny jest zawodnik doświadczony i ograny, który prezentuje wysoki poziom, a nie będzie się dopiero uczył i wspinał na szczyt umiejętności.
Nie sposób uniknąć skojarzenia z pewnym graczem, którego nazwisko też Atanas... :D Ale nie wiem, czy to dobry pomysł, żeby brać młodych obcokrajowców, bo tak jak Aleksandar szybko się spakują i wyjadą tam, gdzie będzie jeszcze wyższy poziom i jeszcze większe pieniądze - po co hodować żmiję na własnej piersi? :P Obstawiam, że taki Kwolek czy Komenda będą bardziej skłonni zostać w swoich klubach, gdzie jest im dobrze (choć z tym drugim może się wstrzymajmy, bo rzeszowski mikroklimat dość specyficzny :]) niż zagraniczny, który zapewne czmychnie do Włoch. Jasne - Toniutti i do teraz Deroo byli tu długo, Ebadipour też zapuszcza korzenie, podobnie Kampa, ale nie łudźmy się, że topowy talent niebędący Polakiem długo tu zabawi, mimo bardzo dobrego poziomu finansowego i sportowego.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Hirako »

Parodi na testach w Kędzierzynie.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
pragmatykMajk
Posty: 10
Rejestracja: 2 paź 2019, o 10:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: pragmatykMajk »

Jeśli się nie połamie to świetny zawodnik który może jeszcze rok pograć na najwyższym poziomie. Pod warunkiem ze będzie zdrowy. Jak mnie jednak pamięć nie myli Sam Deroo ostatnie dwa sezony też dwa razy kontuzje.
Chyba na lepszego zawodnika nie ma Zaksa co liczyć.
Albo będzie rewelacja i drugi Ebadipour albo powtórka ze Świderskiego.


Edit:
http://www.volleyball.it/polonia-parodi ... zaksa/amp/
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7997
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

To byłby niezły dramat, gdyby faktycznie przyszedł ten Parodi.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Son »

Samica tez przychodził do KK jako ktoś dawno po szczycie formy, a grał świetnie.
Wiec tu tez może jakoś będzie. A z drugiej strony kto powiedział, ze tylko Parodi?
Zaksa na maksa
ciorny17
Posty: 8589
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: ciorny17 »

Ok nazwisko fajne, ale mam wrażenie, że włodarze Zaksy bardziej szukali chyba właśnie samego nazwiska jak faktycznego sportowego zastępstwa pod względem charakterystyki dla Belga. Bo patrząc obiektywnie to Kaczmarek - Parodi - Śliwka (ten z PŚ póki co a nie z LN) to tak w ataku średniawka. Bieńka już tez nie ma więc przeniesienie ciężaru na środek przy całej mojej sympatii dla Wiśniewskiego i Smitha, to nie będzie załatanie luki. Te wysokie też ktoś musi kończyć.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7997
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Samica przychodził do Zaksy po jednym słabszym sezonie w Rosji i nie grał w Kędzierzynie 'świetnie'.

Parodi na starcie października nie ma klubu i trenował przez wakacje chyba w Civitanovie, od czterech (?) lat będąc graczem z rotacji przeciętnych włoskich klubów.

Dobre porównanie.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Son »

WysokiPortorykanczyk pisze:Samica przychodził do Zaksy po jednym słabszym sezonie w Rosji i nie grał w Kędzierzynie 'świetnie'.

Parodi na starcie października nie ma klubu i trenował przez wakacje chyba w Civitanovie, od czterech (?) lat będąc graczem z rotacji przeciętnych włoskich klubów.

Dobre porównanie.
Ja pamietam go z bardzo dobrej strony, chociażby z meczu 3-2 w champions league wygranego z Trento. Średni to był Węgier jak już.
Zreszta, jak się okaże, ze nikogo więcej nie sprowadza, to dopiero wtedy można będzie zastanawiać się nad faktycznym sensem tego transferu. Według mnie jest to gracz zakontraktowany „jakby co”.
Dali by mu kontrakt Belga? Chyba sam w to nie wierzysz. Wezmą jeszcze kogoś, a wtedy ten młody do Strzelców. I mamy czterech.
Zaksa na maksa
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7997
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nom, problemem tamtej Zaksy generalnie było, że najlepiej grała w grudniu. Chyba w tamtym roku zaczęły się plotki, że Samica jest alkoholikiem.

Czy Parodi przyjdzie, nie wiem, ale jak testują kogoś, kto ostatni raz pełny sezon ligowy w wyjściowym składzie zagrał jakieś siedem lat temu, trochę może mówić w kręgu jakich nazwisk operuje Świderski.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Son »

Niby tak, ale może skoro Parodi chce jeszcze pograć (nawet jako zmiennik), to może woli pójść do takiej Zaksy, niż kończyć karierę. Świder do tej pory robił swietne transfery, jak na możliwości, wiec tu wydaje mi się, ze sprawa prawdziwego następcy jest jeszcze otwarta. Pieniądze zapewne jeszcze zostały, nawet jeżeli Parodi zakontraktowany.
Zaksa na maksa
pragmatykMajk
Posty: 10
Rejestracja: 2 paź 2019, o 10:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: pragmatykMajk »

Klub musi się w jakikolwiek sposób zabezpieczyć.

Nie można czekać w nieskończoność na tego Bartka Kwolka który z jednej strony chce grać, zdobywać medale, zarabiać, mieć pewne pieniążki z drugiej chce żyć w Warszawie.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: niepoinformowany »

pragmatykMajk pisze:Jeśli się nie połamie to świetny zawodnik który może jeszcze rok pograć na najwyższym poziomie. Pod warunkiem ze będzie zdrowy.
Chłop był dobry. 10 lat temu przed poważną kontuzją po której nigdy nie doszedł do siebie, a szkoda, bo był fenomenalnym zawodnikiem wtedy (tacy nie grają w polskiej lidze).

Tak więc: nie będzie zdrowy i nie pogra na świetnym poziomie. Prędzej da radę na libero, jak wykręci w jakimkolwiek meczu ~50% w ataku przy ~20 atakach to odszczekam.

Ale kibice zaksy nie zawiedli. Zachwytom nie ma końca :)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Son »

Nie bój, po mistrzostwie tez będą zachwyty.
Zaksa na maksa
bono
Posty: 3538
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: bono »

Bez obrazy ale jacy kibice? 3,4 osoby?Dla mnie Porodii = parodia.Ale jak nie to też odszczekam ;)
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
pragmatykMajk
Posty: 10
Rejestracja: 2 paź 2019, o 10:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: pragmatykMajk »

Ja również nie jestem kibicem Zaksy ale interesuje mnie co dzieje się u mistrza Polski i naszej najlepszej drużyny ostatnich kilku lat.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Son »

bono pisze:Bez obrazy ale jacy kibice? 3,4 osoby?Dla mnie Porodii = parodia.Ale jak nie to też odszczekam ;)
Z całym szacunkiem bono, ale nie pamietam twojego komentarza co do Zaksy, który nie byłby pesymistyczny...
Napisałem wyżej, ze uważam go nie jako właściwego zastępcę, a jako czwartego zawodnika i również to, ze z ewentualnymi opiniami na temat tego transferu należy poczekać do końca okienka. Myśle, ze to nie jedyne nazwisko.
Zaksa na maksa
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: niepoinformowany »

bono pisze:Bez obrazy ale jacy kibice? 3,4 osoby?Dla mnie Porodii = parodia.Ale jak nie to też odszczekam ;)
Jeden to z Węgrem wyjeżdża, to chyba nie pamięta meczów gdzie atakował po 30-40 razy, w większości na podwójnym bloku i trzymał przyjęcie lepiej niż Ignaczak. No ale najważniejsze że Swędrowski krytykował co mecz, bo myślał, że jak gwiazda z Dynama Moskwa przyjdzie to sam ogra całą ligę. Niestety, to nie tenis.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: uszat »

„Darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy”
Poczekajcie na pierwsze nazwisko. Cierpliwości.

Ktoś tu dobrze pisał, Kwolo z dylematem „mieć jabłko i zjeść jabłko”.
Mostostal BB´97´02´08
bono
Posty: 3538
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: bono »

Son pisze:
bono pisze:Bez obrazy ale jacy kibice? 3,4 osoby?Dla mnie Porodii = parodia.Ale jak nie to też odszczekam ;)
Z całym szacunkiem bono, ale nie pamietam twojego komentarza co do Zaksy, który nie byłby pesymistyczny...
Napisałem wyżej, ze uważam go nie jako właściwego zastępcę, a jako czwartego zawodnika i również to, ze z ewentualnymi opiniami na temat tego transferu należy poczekać do końca okienka. Myśle, ze to nie jedyne nazwisko.
Bo w ostatnich dwóch sezonach( mimo ostatniego udanego) polityka klubu jest delikatnie mówiąc średnia i to nie tylko w kwestii transferów.Nie obwiniam tutaj Świdra bo on akurat w wielu kwestiach nie ma niestety ostatniego słowa.
Ujmę to tak, dobra zmiana akurat dla klubu nie jest dobrą zmianą i już nie będzie...
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Ejpok
Posty: 629
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Ejpok »

Witam,
bono pisze:
Son pisze:
bono pisze:Bez obrazy ale jacy kibice? 3,4 osoby?Dla mnie Porodii = parodia.Ale jak nie to też odszczekam ;)
Z całym szacunkiem bono, ale nie pamietam twojego komentarza co do Zaksy, który nie byłby pesymistyczny...
Napisałem wyżej, ze uważam go nie jako właściwego zastępcę, a jako czwartego zawodnika i również to, ze z ewentualnymi opiniami na temat tego transferu należy poczekać do końca okienka. Myśle, ze to nie jedyne nazwisko.
Bo w ostatnich dwóch sezonach( mimo ostatniego udanego) polityka klubu jest delikatnie mówiąc średnia i to nie tylko w kwestii transferów.Nie obwiniam tutaj Świdra bo on akurat w wielu kwestiach nie ma niestety ostatniego słowa.
Ujmę to tak, dobra zmiana akurat dla klubu nie jest dobrą zmianą i już nie będzie...
Tu muszę się niestety zgodzić. Jaki zrobił "porządki" i mamy Odrę Opole tam gdzie mamy kosztem min. Zaksy...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Nagor »

Parodi nie jest dobrą ani optymistyczną wiadomością dla ZAKSY, a my przynajmniej wiemy jakiego pokroju zawodnicy są szukani. To, że dziury po Deroo nie załatają to było wiadome, ale widać, że jej nawet do połowy nie zasypią.
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: firefoxkk »

Nagor pisze:Parodi nie jest dobrą ani optymistyczną wiadomością dla ZAKSY, a my przynajmniej wiemy jakiego pokroju zawodnicy są szukani. To, że dziury po Deroo nie załatają to było wiadome, ale widać, że jej nawet do połowy nie zasypią.
To chyba normalne że taki kaliber 3 tygodnie przed startem rozgrywe. Najlepiej wolny zawodnik, niektórzy naprawdę by chcieli tu Ngapetha albo kogoś podobnego, bo ZAKSA mistrz Polski musi takiego kozaka wykupić z klubu ;) ;)
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Hirako »

Kibice innych klubików widzę że jak zwykle bardzo mili. Patrzcie na siebie lepiej bo to nie Kędzierzyn musi gonić stawkę, a wy Kędzierzyn :]
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”