PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

ciorny17
Posty: 8580
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: ciorny17 »

Wejście Kapicy bardzo fajne.
Mika jak AD 2014
Kłamca.
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: yfysk »

Indyk AZS Ol pisze:
Verdungo pisze:
greatworldofvolley pisze:Wanio właśnie powiedział że podstawowy rozgrywający Ślepska to Joshua Takvam.
Przygotowanie do meczu obu komentatorów to jest dno. Nie kojarzą zawodników, przekręcają imiona i nazwiska. Nie wspomnę o tym o się dzieje na parkiecie. Np. Tuaniga zrobił przejście linii środowej, komentatorzy tego nie widzą i twierdzą, że było podwójne odbicie przy dograniu itp.
Nie wiem czy chociaż raz skomentowali pozytywną akcję Olsztyna. Też lubię drużynę Ślepska ale ta jednostronność w komentowaniu to trochę przesada.
'

Tak czytam te komentarze o stronniczości i ja chyba oglądam inny mecz. Poziom komentowania faktycznie niski, ale jeżeli mowa o rozpływaniu się nad kimś to chyba tylko nad Mikę i Kapicą. Słusznie z resztą. Po stronie Ślepska Joshua rewelacyjnie. Takvam bardzo dobrze.
Marcin Podwysocki na prezydenta!
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: mily66 »

Żalina dziś na minusie, a Woicki na siłę mu gra.
Kapica bez stresu, szanuję.
Jak AZS chce wejść do play off to zero punktów z taką drużyną nie może się przytrafiać.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2019, o 17:09 przez mily66, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Edd
Posty: 31
Rejestracja: 13 lis 2019, o 17:43
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: Edd »

Ale jajca ślepsk wygrał
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: mmb »

W sumie nic wielkiego nie grali, nawet ciężko było MVP wybrać, ale brawa dla nich, ładne otwarcie hali :D

Bołądź gorszy od Konara..
Ostatnio zmieniony 23 lis 2019, o 17:16 przez mmb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: firefoxkk »

Edd pisze:Ale jajca ślepsk wygrał
Przypadkowo nie wygrali, bo to była naprawdę dobra siatkówka w ich wykonaniu... Można powiedzieć, że Olsztyn dzisiaj w top formie nie dojechał, ale byli w stanie to zawodnicy ze suwałek wykorzystac, co pokazuje że w tej lidze utrzymają się i walka o 14 miejsce odbędzie się między bydgoszcza i będzinem :)
andrusek
Posty: 10
Rejestracja: 2 mar 2018, o 09:49

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: andrusek »

Ma ktoś dostęp do statystyk?
Adamde
Posty: 834
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: Adamde »

Olsztyn nie mógł wygrać tak serwując. Tak jak zawsze bronię Pawła Woickiego tak dzisiaj muszę przyznać że zagrał fatalne zawody, to samo Andringa i Żaliński. Na plus Kapica i Mika (oby zdrowie mu dopisywało). W Suwałkach miło było popatrzeć na Tuanigę, coś czuje że w przyszłym sezonie będzie grał we Włoszech albo Rosji.
witalis99
Posty: 143
Rejestracja: 17 gru 2017, o 14:27
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: witalis99 »

andrusek pisze:Ma ktoś dostęp do statystyk?
https://pbs.twimg.com/media/EKEfQL7WwAA ... =4096x4096
greatworldofvolley
Posty: 131
Rejestracja: 18 maja 2018, o 14:37
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: greatworldofvolley »

mmb pisze:W sumie nic wielkiego nie grali, nawet ciężko było MVP wybrać, ale brawa dla nich, ładne otwarcie hali :D

Bołądź gorszy od Konara..
Zależy czy wolisz nieskończone ataki podbijane Konarskiego czy jak Bołądź wali w środek bloku z całej siły.
Mam nadzieję że Tuaniga jednak zostanie w Polsce na dłużej, najlepiej w Suwałkach, chociaż wiadomo że taki rozgrywający przydałby się w Bełchatowie czy Olsztynie. Fajna ekipa powstała w Suwałkach i jeżeli będą się rozwijać jak Zawiercie to za rok mogą mieć naprawdę bardzo mocną drużynę.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: johnnyrotten »

Adamde pisze: W Suwałkach miło było popatrzeć na Tuanigę, coś czuje że w przyszłym sezonie będzie grał we Włoszech albo Rosji.
Josh podpisał w Suwałkach na 2 lata, więc jeżeli tam zagra, to jego kontrakt będzie musiał zostać wykupiony.

A co do meczu, to Olsztyn mimo solidnych nazwisk grał bardzo przeciętnie przez większość spotkania i samym Miką wygrać tego nie mógł. Przede wszystkim Woicki w sytuacji, gdy nie ma przyjęcia, próbuje wymyślać kwadraturę koła. Na szczęście nie mamy sypaczy jak w lidze rosyjskiej i nie idą tu świece do atakującego co akcja, ale mimo fajnej i szybkiej gry czasem trzeba zagrać wolniej, wyżej i dokładniej. A tego Woicki nie robi. Owszem - przyjmujący nie pomagali w pierwszych dwóch setach, ale te wrzutki do Seyeda pokazywały bezradność i gorącą głowę rozgrywającego Olsztyna.

Suwałki będą urywać punkty niejednej drużynie, bo ta ekipa gra efektownie i pomysłowo. Łączy młodość z doświadczeniem w bardzo ciekawy sposób. Bołądź zawsze ma zmiennika w osobie Szwaradzkiego, który już w finałach I ligi zrobił bardzo dobre wrażenie.

Komentatorzy, którzy dziś byli, są raczej dobierani zwykle na hity typu Bydgoszcz - Będzin, dlatego byłem mocno zdziwiony, gdy ich usłyszałem. Rzeczonego Szwaradzkiego pan Wanio najpierw nazwał Klinkenbergiem, a potem Siekiem. Dopiero po paru akcjach, gdy ten pojawił się na zagrywce, zorientował się, że to żaden z tych dwóch i w chwili konsternacji nie zauważył nawet belki z imieniem i nazwiskiem zagrywającego :]
kanimo

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: kanimo »

Edd pisze:Ale jajca nie z tej ziemi, dopiero się dowiedziałem że Suwałki nie nalezą do wojewodztwa warmieńsko-mazurskiego :O
Ani do wojewodztwa, ani tym bardziej do krainy geograficznej "Mazury".
JanuszzPodkarpacia
Posty: 401
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Jak na razie bardzo apatycznie Katowice, mam nadzieję że Daszkiewicz przestanie sobie robić żarty z Fijałkiem i od nowego seta zaczną z Firlejem i energią. Inaczej będzie kolejna porażka.
Adamde
Posty: 834
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: Adamde »

Komentatorzy, którzy dziś byli, są raczej dobierani zwykle na hity typu Bydgoszcz - Będzin, dlatego byłem mocno zdziwiony, gdy ich usłyszałem. Rzeczonego Szwaradzkiego pan Wanio najpierw nazwał Klinkenbergiem, a potem Siekiem. Dopiero po paru akcjach, gdy ten pojawił się na zagrywce, zorientował się, że to żaden z tych dwóch i w chwili konsternacji nie zauważył nawet belki z imieniem i nazwiskiem zagrywającego :]
W azs-ie grającego na przyjęciu przez dość długi czas Zabłockiego też nie wyczaili, można narzekać czasami na Swędrowskiego, ale to i tak najlepszy komentator siatkarski Polsatu, najlepiej do pary z Dacewiczem jako ekspertem.
greatworldofvolley
Posty: 131
Rejestracja: 18 maja 2018, o 14:37
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: greatworldofvolley »

Katowice bardzo słabo na razie. Jak z Bydgoszczą nie wygrają to ładna gra z mocniejszymi drużynami może nie wystarczyć do utrzymania. Póki co z bezpośrednimi rywalami do pozostania w lidze radzą sobie słabo. Porażka z Lubinem, przegrywają z Bydgoszczą, czeka ich już tylko Będzin bo wydaje się że jednak Suwałki są na tyle mocne że się utrzymają.
kuba94
Posty: 47
Rejestracja: 22 lis 2019, o 09:11

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: kuba94 »

Te Katowice to się utrzymają wgl? :O
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: mbor3k »

kuba94 pisze:Te Katowice to się utrzymają wgl? :O
I jedni i drudzy będą walczyć o utrzymanie. Tak jedni jak i drudzy otatnie 5 meczów przegrali.
Odnośnie komentatorów... Wanio i Jarosza nie trawię, drażnią mnie obydwaj najbardziej spośród wszystkich fachowców. Meczu nie oglądałem całego, jedynie urywki, w których Bołądź nie prezentował poziomu reprezentanta kraju, natomiast Mika tak.
Dacewicza i Mazura lubię, oni chyba dosyć często komentują mniej lotne mecze. Chyba po to właśnie, żeby im polotu dodać.
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
kamien
Posty: 217
Rejestracja: 28 lut 2012, o 15:55

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: kamien »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 23 lis 2019, o 22:07 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Cytowanie!!!
reprezentacyny rozrywający:" gdyby wiosną 2020, w momencie przerwania rozgrywek, Warszawa lub Bełchatów były na pierwszym miejscu to mielibyśmy Mistrza Polski"
PabloFX
Posty: 821
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: PabloFX »

Niektórzy wczoraj niezłą bekę kręcili z tych typów a kolega pietrus póki co, jeśli chodzi o typowanie zwycięzców ma 100% skuteczności 8-)
kanimo

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: kanimo »

Troche kolejka cudow jak na razie, bo Katowice jednak wygraly. A ospa Fereiry (w tym wieku- to jednak i rzadkie i grozne) byla trudna do przewidzenia w zestawie z kontuzja Walinskiego.

No i Suwalki, niezaleznie od typow, na Mazurach nijak sie nie znajda, (to i geograficznie troche co innego, a historycznie to troche jak Litwa ), a w wielu zdaniach sensu trzeba sie domyslac z racji przedziwnej skladni. Skad zreszta przyszlo mi do glowy, ze kolega to np jakas Polonia amerykanska, czy z innej strony swiata i polskiego sie uczy.

Jedno mnie intryguje-czy JW tak chwilowo sie otrzasnal, czy jakos na dluzej. I czy bardziej oni sie otrzasneli, czy bardziej Zawiercie im to ulatwilo, bo nie ogladalam. Poziom spotkania byl usprawiedliwiajacy obejrzenie z odtworzenia?
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: Aershis »

A może trochę pokory? :) Zjechałaś kolegę z góry na dół, również za typy, moim zdaniem przeprosiny byłby przyzwoite.

No i też wytykanie komuś problemów z językiem polskim, jest trochę nie na miejscu, gdy się samemu ideałem w tej materii nie jest. :)
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2908
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: hubert »

kanimo pisze: Skad zreszta przyszlo mi do glowy, ze kolega to np jakas Polonia amerykanska, czy z innej strony swiata i polskiego sie uczy.
Polonia z KK ? https://twitter.com/pietrus72?lang=en ;)

Do tej pory mną telepie po meczu Olsztyna. Jak zobaczyłem wczoraj pierwszą, plasowaną zagrywkę Żalińskiego w siatkę to coś mnie tknęło, że ch... z tego będzie. Po zobaczeniu Woickiego, wyglądającego jak ja po maratonie, wrzucającego piłkę z piątego metra do Pietraszko to byłem pewny. Po takim meczu wszystkich poza Miką i Kapicą powinno się wybatożyć na starówce w Olsztynie. Na dobicie jeszcze Wanio z Jaroszem.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: leeon »

Grac się nie oduczyli.
kanimo

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: kanimo »

Aershis pisze:A może trochę pokory? :) Zjechałaś kolegę z góry na dół, również za typy, moim zdaniem przeprosiny byłby przyzwoite.

No i też wytykanie komuś problemów z językiem polskim, jest trochę nie na miejscu, gdy się samemu ideałem w tej materii nie jest. :)

Kolejka sie nie skonczyla. Trafienie 2 fuksow, raz na kilka kolejek, to hazard a nie znajomosc rzeczy. Powiedzmy, ze Slepsk pokazywal momenty dobrej gry i mial dodatkowy bodziec, zreszta pisalam. W Olsztynie szkoda potencjalu :(.

Ale braku trzech podstawowych skrzydlowych w Zawierciu, z czego jednego w wyniku choroby zwykle przechodzonej w dziecinstwie :o , raczej nie dalo sie przewidziec opierajac na logice.

Co do polskiego-bywa, pisze bez korektora, i bez polskich znakow, co zaburza ocene wizualna. Na azerty ciezko zainstalowac polskie fonty w sposob sensowny, instaluja sie jak na querty :< . Niemniej moje zdania raczej sens maja. I nie obrazam sie, jak zwrace mi sie uwage. Mozesz to spoko robic, prywatnie i publicznie.

Wroc do mojego posta i powiedz mi, czy sens cytowanego tam zdania mozna znalezc inaczej niz intuicyjnie. I o to mi chodzilo.
Pare postow nizej podziekowalam koledze za trud wlozony w zalozenie watku, bronilam przed posadzeniem o troling, napisalam
ze typowac mozna roznie i przeszkadza mi glownie ten chaos jezykowy.

Obejrzyj tez typowania poprzednich kolejek. Te typy to czesto gra na niespodzianke, czyli hazard. Wolno? Wolno. A skrytykowac tez mozna :D .

Wracajac do niespodzianek- czy TB w meczu Warszawy bylby naprawde niespodzianka? W meczu z Zaksa, poza genialna gra Kwola, podgrzanego do bialosci, to podziwiac nalezy Brizarda za umiejetne ukrycie slabosci na prawym.
Radom atuty ma, dotychczas nie specjalnie potrafili z nich korzystac.

Ale juz w padake Skry nie ugrywajacej ani seta to nikt nie uwierzyl. Chyba, ze Milad ma odre a Szalpuk z Katicem jelitowke.

Kawa Noworocznego, owszem, zmienila wlasciciela :D . Kluczem miala byc wlasnorecznie ubita, prawdziwa, smietana. Z racji oddalenia sprawa sie przeciaga. Wiec albo Noworoczny zgodzi sie na scedowanie, albo ja te smietane ubije. Lokalizacje mozliwe w tym ostatnim przypadku to Warszawa, poludniowa Francja. Francuska Gujana raczej odpada-daleko na kawe.
W odruchu ostroznosci nie postawilam zakladu Rafaka, ciagle mam syrop klonowy z brandy czy tez burbonem w zapasie.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 401
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

kanimo pisze: Jedno mnie intryguje-czy JW tak chwilowo sie otrzasnal, czy jakos na dluzej. I czy bardziej oni sie otrzasneli, czy bardziej Zawiercie im to ulatwilo, bo nie ogladalam. Poziom spotkania byl usprawiedliwiajacy obejrzenie z odtworzenia?
Cały mecz nie, ale warto zerknać na fragmenty, szczególnie pierwszego seta, żeby zobaczyć jak JW może grać w optymalnej dyspozycji. Bardzo ciekawy styl. Mnóstwo środka, dobre przyjęcie, fajnie działająca blok-obrona i czyszczący problematyczne piłki Konar.
Adamde
Posty: 834
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: Adamde »

Katowice znowu z tie-breakiem, czy siatkarze gks-u mają płacone od rozegranych setów?:)
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 534
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: pietrus72 »

No no ...głośny jestem w tej materii,jedni mnie chwalą za typy ,jedni mnie krytykują za język polski ,mimo że jestem urodzonym Polakiem a nie jakaś Polonia Amerykańska,a jedni wytyczą mi błąd z Suwałkami ,choć jestem dobry z geografii :] oby tak dalej -robi się ciekawie... :D
Tak jak mówiłem wolność słowa a po drugie piszesz co chcesz ,czytam posty to nie każdy potrafi zwięźle i konkretnie rzeczowo pisać zdania.
Dzisiaj kolejne spotkania ,zobaczymy co się wydarzy na boisku :] w tej kolejce ani jednego meczu nie oglądałem w TV-siła wyższa od siatkówki :D
DuszanKubica
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2019, o 19:54
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: DuszanKubica »

Piotrze, ty chytry lisie!
uszat
kanimo

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: kanimo »

pietrus72 pisze:No no ...głośny jestem w tej materii,jedni mnie chwalą za typy ,jedni mnie krytykują za język polski ,mimo że jestem urodzonym Polakiem a nie jakaś Polonia Amerykańska,a jedni wytyczą mi błąd z Suwałkami ,choć jestem dobry z geografii :] oby tak dalej -robi się ciekawie... :D
Tak jak mówiłem wolność słowa a po drugie piszesz co chcesz ,czytam posty to nie każdy potrafi zwięźle i konkretnie rzeczowo pisać zdania.
Dzisiaj kolejne spotkania ,zobaczymy co się wydarzy na boisku :] w tej kolejce ani jednego meczu nie oglądałem w TV-siła wyższa od siatkówki :D

W momim odczuciu robisz postepy ;)
I zalozenie watku to jednak jest jakas konkretna robota.
A splywy i w ogole Suwalszczyzne goraco polecam, moze jej jeszcze nie zadeptali. Wielkiej urody to kraina, jak i Mazury zreszta.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 534
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 6. kolejka: 23.11

Post autor: pietrus72 »

kanimo wątek założyłem co kolejkę, że poprzednie ograniczały się do godziny meczów i par wspomnianych kolejek,pierwszą kolejkę założył Noworoczny ,druga jest dziełem skrowca,a trzecią opisał Kauchuck.
Podjąłem sytuację jasno że założę wątek każdej kolejki , no szczerze powiedziawszy lubię pisanie streszczeń spotkań ligowych ,wychodzi mi fajny relaks przy muzyce :D a po drugie plusy i minusy dają mi poprawność pisania wątku. :]
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”