Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Marek908
Posty: 18
Rejestracja: 14 mar 2020, o 11:48
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Marek908 »

Żartujesz sobie? Kwestia chociażby złota nierozstrzygnięta, 2 punkty przewagi
Marek908
Posty: 18
Rejestracja: 14 mar 2020, o 11:48
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Marek908 »

Pomysł z graniem 1-meczowych play-offów to najgłupsza propozycja jaką słyszałem
Garp
Posty: 600
Rejestracja: 18 mar 2012, o 20:46
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Garp »

Są według mnie cztery możliwości:
1 Dogrywamy sezon po przerwie kończąc rundę zasadniczą i grając play-off - coraz bardziej nierealne (przerwa w treningach, terminy, wyjazdy zawodników)
2. Dogrywamy sezon po przerwie jako finał z udziałem dwóch pierwszych zespołów - jakieś racje za tym stoją, choćby to że te dwa kluby mają sporą przewagę nad pozostałymi co wskazuje, że to i tak główni pretendenci do złota. Zaletą jest , że znajdą się terminy bo będzie tylko kilka meczów. Oczywiście będą protesty pozostałych drużyn, przede wszystkim tych z "czwórki"
2. Kończymy sezon
a) bez ogłoszenia mistrza - według mnie najbardziej realne (wybaczcie porównanie - tak zakończyła sezon ekstraklasa piłkarska w 1939 r. z wiadomych przyczyn)
b) z ogłoszeniem mistrza według stanu aktualnego - tak sobie myślę, że PLS może to rozważać, ale się chyba nie odważą... A poza tym nie zrobiliby takiego kuku Vervie...

P.S. Gdyby skończono sezon bez ogłoszenia mistrza, to w przyszłej edycji LM musiałyby chyba reprezentować Polskę te same kluby.
zibibobi
Posty: 797
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: zibibobi »

Na chwilę obecną nie ma dobrego rozwiązania. Jakiekolwiek by ono nie było będzie krzywdzące dla X zespołów.
HenrykG
Posty: 44
Rejestracja: 2 mar 2020, o 12:01
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: HenrykG »

Oczywiście. Wypracowane wspólnie rozwiązanie to kompromis. Jak już pisałem wcześniej, będą tutaj ludzie którym ono się nie spodoba. Jest to jednak bez znaczenia.
Stan jest wyjątkowy i wymaga nadzwyczajnych decyzji.
kanimo

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: kanimo »

zibibobi pisze:Na chwilę obecną nie ma dobrego rozwiązania. Jakiekolwiek by ono nie było będzie krzywdzące dla X zespołów.

To prawda.
Wiec jest troche czasu, warto pomyslec jak to ugryzc.
Tak, by tych pokrzywdzonych bylo jak najmniej.

Ja jestem za nieprzyznawaniem medali.
Pozostaje kwestia miejsc w pucharach. Jesli medali sie nie przyzna to logiczne byloby wyslanie do LM i CEV tych samych zespolow. W sprawie LM pokrzywdzona moze sie czuc Skra, choc bedzie miala slabszy puchar jako rekompensate. Moze tez narzekac Gdansk, badz jakis inny klub ze srodka, majacy ochote i sile na puchary. A dostanie je dolujace Zawiercie ???

Jesli miejsca pucharowe zostana przyznane wedlug obecnej kolejnosci to z LM wypada JW. Klub, ktorego wystepy pucharowe z reguly ogladalo sie z duma i satysfakcja, walczacy zawsze do konca. I klub, ktory w tym roku dostarczyl nam najwiecej satysfakcji. Ja odebralabym to jako duza niesprawiedliwosc.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2020, o 14:58 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
User2020
Posty: 6
Rejestracja: 12 mar 2020, o 12:26
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: User2020 »

zibibobi pisze:Na chwilę obecną nie ma dobrego rozwiązania. Jakiekolwiek by ono nie było będzie krzywdzące dla X zespołów.
Anulowanie sezonu jest najmniej krzywdzące, bo nikt na tym nie straci. Regulaminowo i tak miejsca w sezonie miały być przyznawane na podstawie play-offów, więc za anulowanie rundy zasadniczej nikt nie może mieć pretensji.

Na prawdę nie ma lepszej opcji. Każde inne kryterium przyznawania miejsc, poza regulaminowymi play-off, ugodzi w określone kluby i nie będzie sprawiedliwe.
HenrykG
Posty: 44
Rejestracja: 2 mar 2020, o 12:01
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: HenrykG »

User2020 pisze: Każde inne kryterium przyznawania miejsc, poza regulaminowymi play-off, ugodzi w określone kluby i nie będzie sprawiedliwe.
To jest bez znaczenia.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7951
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

User2020 pisze:Anulowanie sezonu jest najmniej krzywdzące, bo nikt na tym nie straci. Regulaminowo i tak miejsca w sezonie miały być przyznawane na podstawie play-offów, więc za anulowanie rundy zasadniczej nikt nie może mieć pretensji.
Nieprawda. Delecta i tak by spadła. Ekipy z miejsc 5-13 - nie przejmują się, skoro i tak nie ma playoffów. Zaksa - najwięcej na tej patologii zyskuje. Verva, Skra - lepsze srebro/brąz i LM - niż ich brak. Tylko Jastrzębski traci, bo nie ma medalu i miejsca w LM. Dlatego te miejsca na podstawie rundy zasadniczej są przyznane. Dla zdecydowanej większości lepiej/obojętne - żeby jakoś sezon się skończył.

To, że prawie nikt nie będzie tego traktować na poważnie, to inna sprawa. Ale "to jest bez znaczenia". :)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze:
User2020 pisze:Anulowanie sezonu jest najmniej krzywdzące, bo nikt na tym nie straci. Regulaminowo i tak miejsca w sezonie miały być przyznawane na podstawie play-offów, więc za anulowanie rundy zasadniczej nikt nie może mieć pretensji.
Nieprawda. Delecta i tak by spadła.
A w tej sytuacji Bydgoszcz spadnie z ligi? Przecież rozgrywki I ligi też są zawieszone (realnie pewnie na czas nieokreślony), więc wygląda na to że w tym roku do Plusligi nikt też nie awansuje i jeżeli tylko budżet będzie się zgadzał, to o miejsce w przyszłorocznych rozgrywkach klub z Bydgoszczy może być spokojny.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7951
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

drukjul pisze:A w tej sytuacji Bydgoszcz spadnie z ligi? Przecież rozgrywki I ligi też są zawieszone (realnie pewnie na czas nieokreślony), więc wygląda na to że w tym roku do Plusligi nikt też nie awansuje i jeżeli tylko budżet będzie się zgadzał, to o miejsce w przyszłorocznych rozgrywkach klub z Bydgoszczy może być spokojny.
Zakładam, że jeżeli zostaną przyznane miejsca w Pluslidze na podstawie rundy zasadniczej, to tak samo stanie się w I lidze.

Ale owszem - z perspektywy Delecty lepiej, żeby sezon okazał się niedobyty, tu rozważałem perspektywę medale po rundzie zasadniczej/medale po playoffach. Delecta nic nie "traci" - w tym sensie - że tak czy siak by spadli.
bono
Posty: 3525
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: bono »

kanimo pisze:
zibibobi pisze:Na chwilę obecną nie ma dobrego rozwiązania. Jakiekolwiek by ono nie było będzie krzywdzące dla X zespołów.

To prawda.
Wiec jest troche czasu, warto pomyslec jak to ugryzc.
Tak, by tych pokrzywdzonych bylo jak najmniej.

Ja jestem za nieprzyznawaniem medali.
Pozostaje kwestia miejsc w pucharach. Jesli medali sie nie przyzna to logiczne byloby wyslanie do LM i CEV tych samych zespolow. W sprawie LM pokrzywdzona moze sie czuc Skra, choc bedzie miala slabszy puchar jako rekompensate. Moze tez narzekac Gdansk, badz jakis inny klub ze srodka, majacy ochote i sile na puchary. A dostanie je dolujace Zawiercie ???

Jesli miejsca pucharowe zostana przyznane wedlug obecnej kolejnosci to z LM wypada JW. Klub, ktorego wystepy pucharowe z reguly ogladalo sie z duma i satysfakcja, walczacy zawsze do konca. I klub, ktory w tym roku dostarczyl nam najwiecej satysfakcji. Ja odebralabym to jako duza niesprawiedliwosc.
Jeżeli Zaksa się nie wzmocni - a się nie wzmocni, to niech sobie odpuszczą LM.Może za nich grać JW.
Bez mocnego składu przy tej hierarchii włoskich drużyn półfinał zawsze będzie maxem - korzyści żadnych tylko dokładanie kasy której przy obecnym układzie w KK zawsze będzie brakować.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Didek »

Marek908 pisze:Żartujesz sobie? Kwestia chociażby złota nierozstrzygnięta, 2 punkty przewagi
Jest już po ptakach. Liga się zakończyła. Wszelkie informacje o dogrywaniu sezonu można między bajki wsadzić bo zespoły obecnie nie trenują. I niby z marszu mają siatkarze wejść w ligę? Nawet mecz o Mistrzostwo na neutralnym gruncie będzie dla kogoś krzywdzący.
Nie ulega wątpliwości, iż kluby z Warszawy i Kędzierzyna to dwa najlepsze kluby w tych rozgrywkach. O tym, iż zawieszenie rozgrywek może być możliwe wiedzieli siatkarze od pewnego czasu. Dlatego zawodnicy Warszawscy jak mantrę powtarzali, iż muszą utrzymać pierwsze miejsce. Na wszelki wypadek, jakby się sytuacja w kierunku Chin potoczyła. Pech chciał, iż wyłożyli się na ostatniej prostej.
Anulowania ligi nie będzie. Za dużo kolejek rozegrano aby to zrobić. Utrzyma się to co jest.
kamil1999
Posty: 5583
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: kamil1999 »

W Belgii anulowano ligę a tam rozegrano całą rundę zasadniczą. To jest najlepsze możliwe rozwiązanie. Jedyny minus jaki widzę to Bydgoszcz która się przez to utrzyma przy przysłowiowym zielonym stoliku, ale tak będzie najbardziej sprawiedliwie, choć rozumiem iż fani Skry mogą mieć całkowicie inne zdanie(brak miejsca w europejskich pucharach dla ich zespołu wtedy). Chodź o dziwo to fani Zaksy są najgłośniejsi a ten klub nic nie straci jakąkolwiek decyzje podejmie zarząd ligi. Bo z Barottim było by im ciężko znaleźć się w 3.
Marek908
Posty: 18
Rejestracja: 14 mar 2020, o 11:48
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Marek908 »

Tak czytam kilkanaście ostatnich postów i chyba macie straszny kompleks Zaksy. Zaksa to, Zaksa tamto. Zaczynam mimowolnie odczuwać nadzieję na zakończenie rozgrywek z kolejnością, która jest aktualnie w tabeli. Parę osób chyba dostałoby tu zawału ze złości
kamil1999
Posty: 5583
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: kamil1999 »

Nie nie trafiłeś. Lubie Zaksę, podoba mi się ich techniczny styl, ale po pierwsze to niektórzy jej kibice jak choćby son trochę irytują a po drugie jako kibic Jastrzębskiego uważam za nie w porządku fakt by mój klub był pozbawiony medalu i LM za rok bo nie można dokończyć rozgrywek i ktoś sobie wymyśli, że w czasie gry zmieniamy reguły by wyłonić mistrza. To nie w porządku. Choc wiem jak wygląda sytuacja i liczę się z tym, że liga może podjąć tą decyzje którą tak ja jak i inni fani jastrzębskiego nie chcą, nie mniej irytujący dla mnie są ci niektórzy fani Zaksy z tym całkowitym brakiem obiektywizmu czy z tym "to wszystko nie istotne". Jeżeli mistrz zostanie wyłoniony to on nie będzie wyłoniony sprawiedliwie. To fakt wynikający z przepisów a nie opinia. Więc po co go wyłaniać? Nie lepiej uciąć konflikty nie przyznając tytułu ani medali nikomu? To nie krzywdzi Zaksę, która szansę na medal miała taki sam jak Jastrzębie, choc z Węgrem ja im dawałem nawet mniejsze, ale to już moja nieistotna subiektywna opinia.
Awatar użytkownika
alfer
Posty: 44
Rejestracja: 7 lut 2012, o 13:38
Płeć: M
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: alfer »

https://siatka.org/pokaz/belgii-zdecydo ... rza-kraju/

Uznano, że wznowienie rozgrywek w warunkach równych szans i sportowej rywalizacji będzie już w tym sezonie niemożliwe i zdecydowano, że w tym sezonie tytuł mistrza kraju nie zostanie przyznany.

Władze ligi belgijskiej wraz z CEV ustalą, które kluby będą mogły być zgłoszone w przyszłym sezonie do europejskich pucharów. Belgia jest kolejnym krajem po Niemcach i Estonii, który podjął takie decyzje dotyczące rozgrywek siatkarskich.


Jestem kibicem Zaksy…ale też kibicem całej siatkówki i wydaje mi się, że to jest jedyny sensowny pomysł… sensowne wyjście z tej sytuacji z zawieszeniem rozgrywek. Bo na pewno nie uda się tego już dokończyć w sprawiedliwej sportowej rywalizacji. (zawodnicy będą bez formy, wybici w rytmu gry, obciążeń, zamknięte hale..itd).
Jedyna sugestia by do CEV można było zgłosić nasze 4 drużyny do LM … (choćby z każdego kraju w takim przypadku i rozszerzyć formułę LM), ponieważ nie rozstrzygnięta jest sprawa tego 3-go miejsca pomiędzy Skrą a JW i oba kluby powinny mieć szansę wystąpić w LM.
Więc najrozsądniej będzie nie przyznawać tytułów, zakończyć sezon i tylko wypracować formułę zgłoszeń do pucharów europejskich.
niebiesko-biało-czerwony ( ZAKSA fan)
cba
Posty: 196
Rejestracja: 12 mar 2009, o 19:54
Płeć: K

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: cba »

kamil1999 pisze:nie mniej irytujący dla mnie są ci niektórzy fani Zaksy ........z tym "to wszystko nie istotne".
ja odbieram te słowa w kontekście zagrożenia epidemiologicznego, ale to moja subiektywna opinia, pozostałe kwestie 100% racji; rozgrywki powinny zostać zakończone bez przyznawania medali, co do LM niech "mądre głowy " myślą, pomysł #alfera wydaje się dobry
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Lucarelli »

W PLK kolejność końcowa zostanie ustalona na podstawie tabeli w momencie przerwania rozgrywek.
W lidze kobiet zostanie wyłoniona kolejność końcowa na podstawie sezonu zasadniczego, wszystkie kluby się zgadzają, nikt nie czuje się pokrzywdzony, nie ma z tym problemu i nikt nie opowiada bajek i mrzonek o anulowaniu sezonu.
Jest to "zjawisko" wyłącznie występujące na tym forum, nieistotne w obliczu obecnej sytuacji w kraju i Europie.
To jasne jak słońce, że klasyfikacja końcową będzie ustalona a medale rozdane.
HenrykG
Posty: 44
Rejestracja: 2 mar 2020, o 12:01
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: HenrykG »

cba pisze:ja odbieram te słowa w kontekście zagrożenia epidemiologicznego, ale to moja subiektywna opinia
Dziekuje! Wydawało mi się to oczywiste.
Nie ma sensu skakać sobie do gardeł bo to jak zakończony zostanie sezon jest w tym momencie ba prawdę sprawą mało istotną.
Ani Zaksa ani Verwa nie chce być papierowym mistrzem a z drugiej strony inne kluby zdają sobie sprawę że te dwa zespoły w przekroju sezonu były najlepsze więc nikt nie protestuje.
Tu najbardziej stratne jest Jastrzębie a zyskuje Skra. Dla Warszawy i Kędzierzyna nic się nie zmienia.

Jak ktoś już pisał, życzeniowo, zakończenie sezonu „19/20 z zwycięzcą rozgrywek ligi po 24 kolejkach, drugim i trzecim miejscem” bez medali.
Jak to nazwiemy jest totalnie bez znaczenia.

Więcej empatii. Zdrowia wszystkim koledzy.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2020, o 09:53 przez HenrykG, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7951
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Lucarelli pisze:Jest to "zjawisko" wyłącznie występujące na tym forum, nieistotne w obliczu obecnej sytuacji w kraju i Europie.
W Belgii i w Niemczech to "zjawisko'' jednak występuje, bo tam oficjalne postanowiono w ostatnich dniach, że wyłonienie medalistów na podstawie niedokończonej rundy zasadniczej nie ma żadnego sensu. W Belgii chyba nawet na podstawie całej rundy zasadniczej.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Lucarelli »

WysokiPortorykanczyk pisze:
Lucarelli pisze:Jest to "zjawisko" wyłącznie występujące na tym forum, nieistotne w obliczu obecnej sytuacji w kraju i Europie.
W Belgii i w Niemczech to "zjawisko'' jednak występuje, bo tam oficjalne postanowiono w ostatnich dniach, że wyłonienie medalistów na podstawie niedokończonej rundy zasadniczej nie ma żadnego sensu. W Belgii chyba nawet na podstawie całej rundy zasadniczej.
Odnosiłem się bardziej w kontekście Polski i tego jak polskie ligi rozwiązują tą sytuację gdyż to dobry prognostyk jak skończy się to w Pluslidze.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3943
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Klugenhammer »

Przyznanie miejsc do przeszłorocznej LM to jedno, ale decyzja ws anulowania sezonu/przyznania medali pociągnie za sobą szereg innych konsekwencji, także finansowych dla klubów i zawodników.
- zawodnikom nie zostaną wypłacone przez kluby premie za zajęcie określonych miejsc w klasyfikacji końcowej. To oczywiście duża strata finansowa dla samych siatkarzy, ale zarazem spore oszczędności w budżetach klubowych,
- kluby nie otrzymają ewentualnych bonusów przewidzianych w kontraktach ze sponsorami, co z kolei uszczupli ich budżety,
HenrykG
Posty: 44
Rejestracja: 2 mar 2020, o 12:01
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: HenrykG »

Widzisz, na te jakże ważne aspekty nikt nie zwraca tutaj uwagi.

Sezon nie zostanie anulowany. Tu nie ma o czym dyskutować.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3943
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Klugenhammer »

Dlatego myślę, że to sami siatkarze będą naciskali na to, żeby jednak ustalono w jakiś sposób klasyfikację końcową.
Zawodnicy takich klubów jak np. GKS, a zwłaszcza ci z „drugiego planu”, wcale nie zarabiają góry złota. Dla nich premia za zajęcie 5-go miejsca na koniec sezonu to solidny zastrzyk gotówki. Nie wspominając już nawet o premiach wypłacanych przez kluby za miejsca medalowe.
Dla siatkarzy jest to więc wybór między niczym (w przypadku anulowania sezonu) albo konkretną premią finansową na koncie bankowym za zajęcie jakiegoś miejsca w klasyfikacji.
lobmar
Posty: 761
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: lobmar »

Przyznac dwa zlote medale dla Zaksy i Verwy,i dwa brązowe dla JW i Skry.Jest to premia za caly prawie rozegrany sezon.Wyniki po polowie rundy zasadniczej,tylko dlatego,ze została dograna do konca kompletnie bez sensu.Nie można tez ustalić kolejności po niedogranym sezonie.ktory zresztą nigdy nie zostanie dograny,gdyz zapewnie już nikt nie trenuje.Praktycznie tylko mogla się zmienić kolejność Zaksa,Verwa na pierwszym miejscu i Skra,JW na trzecim.Jakas premia za caly sezon musi być,a nie uwazac sezon za nierozegrany.
cba
Posty: 196
Rejestracja: 12 mar 2009, o 19:54
Płeć: K

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: cba »

znalezione na stronie Liverpool FC
https://medium.com/@biesiadmichal/koron ... 539a6383bf
to wszystko jeszcze trochę potrwa,
wygląda na to że świat już nie bedzie taki sam
PabloFX
Posty: 822
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: PabloFX »

bono
Posty: 3525
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: bono »

słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: mewa »

myślę, że nie ma to żadnego przełożenia.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”