PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. typy

hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: hvar18 »

Chal naprawdę nie widzisz ze coś jest nie tak z ta decyzja Zawiercia? Jesteś działaczem tego Klubu czy lubisz się spierać z innymi?
Przyszła pandemia. Cześć sponsorów się wycofalo z klubow. Kolega który jest blisko Prezesa Rzeszowa powiedział mi ze pomimo sytuacji , sponsorzy Ligi czyli Plus i Polsat nie obniżyły wynagrodzeń za poprzedni sezon. Aby zrobić zadośćuczynienie, robi się m.in. Lige Letnia aby Polsat miał dodatkowy event i dużą oglądalność. Kto nie chciał ten się nie zgłosił (Radom) . Każdy mógł wystawić swoich rezerwowych lub juniorów. Ale brać najemników ? Chodzi o wygranie za wszelką cenę ligi letniej? Chodzi o to aby pokazać że są kruczki w przepisach? Kibice Zawiercia którzy według mnie są jednymi z najlepszych jeżeli nie najlepsi w Polsce pojadą na Turniej i będą identyfikować się z zawodnikami, których na oczy nie widzieli?
Kontuzje? To nie grajmy meczów towarzyskich bo też mogą być kontuzje? To nie trenujemy na 100% bo mogą być kontuzje. Cześć chłopaków miedzy sezonami trenuje właśnie na piasku aby nie mieć rozbratu z siatkówka. Ja mimo wszystko nie mogę się doczekać fajnej zabawy. Zawierciu kibicować nie będę.
dknvxx
Posty: 72
Rejestracja: 23 lut 2018, o 08:05
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: dknvxx »

Decyzja Zawiercia to absurd. Można zrozumieć wystawienie juniorów czy rezerwowych danego klubu, ale zatrudnienie najemników na turniej plażowy to śmiech na sali. Po drugie trzeba wziąć pod uwagę, że rezerwowy pewnego klubu może być na plaży lepszy niż ten podstawowy na hali.
Camillo Marcotti

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Camillo Marcotti »

dknvxx pisze:Decyzja Zawiercia to absurd. Można zrozumieć wystawienie juniorów czy rezerwowych danego klubu, ale zatrudnienie najemników na turniej plażowy to śmiech na sali. Po drugie trzeba wziąć pod uwagę, że rezerwowy pewnego klubu może być na plaży lepszy niż ten podstawowy na hali.
Dlaczego śmiech? Nie śledzę jakoś bardzo trybów szkoleniowych w Zawierciu, ale nie kojarzę armii juniorów wywodzących się z Zawiercia. Więc może nie mają i zatrudnili chłopaków do pomocy, żeby nie narażać głównego składu. A jeżeli wygrają, a sami sądzicie że to śmieszne zawody o nic, to w czym problem?

Dla mnie śmieszniejsze od Zawiercia jest tutejsza g****burza o jakiś półamatorski turniej mający na celu przypomnienie, że istnieje siatkówka.
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Por.Columbo »

Camillo Marcotti pisze:
dknvxx pisze:Decyzja Zawiercia to absurd. Można zrozumieć wystawienie juniorów czy rezerwowych danego klubu, ale zatrudnienie najemników na turniej plażowy to śmiech na sali. Po drugie trzeba wziąć pod uwagę, że rezerwowy pewnego klubu może być na plaży lepszy niż ten podstawowy na hali.
Dlaczego śmiech? Nie śledzę jakoś bardzo trybów szkoleniowych w Zawierciu, ale nie kojarzę armii juniorów wywodzących się z Zawiercia. Więc może nie mają i zatrudnili chłopaków do pomocy, żeby nie narażać głównego składu. A jeżeli wygrają, a sami sądzicie że to śmieszne zawody o nic, to w czym problem?

Dla mnie śmieszniejsze od Zawiercia jest tutejsza g****burza o jakiś półamatorski turniej mający na celu przypomnienie, że istnieje siatkówka.
O ile jestem w stanie w niewielkim stopniu zrozumieć trenerów i ich argumentację o zaburzeniu treningów, to kompletnie nie rozumiem narzekania kibiców na ten turniej. Żyjemy w czasie wyjątkowym, w którym rozegranie sezonu halowego stoi pod dużym znakiem zapytania, co pokazuje nawet wczorajsza sytuacja Łks-u. W sezonie najprawdopodobniej nie uniknie się co najmniej pojedynczych zakażeń, które będą paraliżować rozgrywki nieustannym wysyłaniem na kwarantanne poszczególnych klubów. Czy w takiej sytuacji, z tak nieciekawą wizją, stać nas - kibiców - na strojenie fochów i wieczne narzekanie?

Co do samego prestiżu ligi letniej, nie zauważyłem, aby ktokolwiek nawet starał się jej nadawać jakieś większe znaczenie. Od początku miała być to forma zabawy, odskoczni, zadośćuczynienia dla sponsorów, którzy choć w niewielkim wymiarze mogliby zareklamować swoje firmy. Wszystkim powinno zależeć, aby taki projekt wesprzeć w sytuacji tak bardzo niepewnego jutra.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2020, o 13:45 przez Por.Columbo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Chal »

Camillo Marcotti w sumie wyraził wszystko co myślę. Pomysł na ligę letnia jest nawet ciekawy, ale wykonanie ewidentnie na kolanie, wliczając w to przede wszystkim formę i terminy rozgrywek. I nie porównujmy tego do sparingów, te drugie służą przygotowaniu drużyny do sezonu, zgraniu, wypracowaniu automatyzmów itepe itede, podobny wpływ gry po czterech na piasku jest mocno wątpliwy. Więc nie ukrywam, że gdy dowiedziałem się, kto zagra jako Zawiercie, to miałem minę jak Piotr Cyrwus w pewnej kultowej już scenie filmu Fanatyk, bo to idealne podsumowanie organizacyjnej bylejakości, jaką od lat prezentuje spółka, która zarządza naszymi rozgrywkami ligowymi. I tak, lubię się spierać, po to jestem na tym forum, nawet jeśli od pewnego czasu znacznie ograniczyłem tu swoją aktywność. Jeśli z kimś się nie zgadzam, to lubię przedstawić swoje racje i staram zrobić się to w sposób może i czasem stanowczy, ale kulturalny, a jednocześnie czekam na argumenty drugiej strony, niekoniecznie po to, by mnie przekonały, ale by przynajmniej zrozumieć, dlaczego ktoś ma inne zdanie. Na razie nie potrafię zrozumieć, dlaczego dla potencjalnego widza zabawowego odbijania piłki na plaży lepsze byłoby oglądanie w akcji anonimowych 18-latków niż gości, którzy mają pojęcie o tym, jak grać w jakichś w miarę podobnych okolicznościach. Bo co do tego, że trudno mieć pretensje o to, że pewnie mało kto wystawi największe gwiazdy, chyba nikt nie ma specjalnych wątpliwości.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Vilgefortz »

Chal pisze:Na razie nie potrafię zrozumieć, dlaczego dla potencjalnego widza zabawowego odbijania piłki na plaży lepsze byłoby oglądanie w akcji anonimowych 18-latków niż gości, którzy mają pojęcie o tym, jak grać w jakichś w miarę podobnych okolicznościach.
Może ze względu na szacunek dla pozostałych 15 drużyn, które wystąpią w turnieju, a nie zatrudniły, przynajmniej o tym nie słychać, graczy plażowych i dla kibiców tychże drużyn.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Camillo Marcotti

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Camillo Marcotti »

Vilgefortz pisze: Może ze względu na szacunek dla pozostałych 15 drużyn, które wystąpią w turnieju, a nie zatrudniły, przynajmniej o tym nie słychać, graczy plażowych i dla kibiców tychże drużyn.
Jakbyś mógł, uzasadnij proszę, jak na szacunek dla pozostałych 15 drużyn wpływa wystawienie juniorów, a jak wystawienie najemców. Jakie są różnice, gdzie jest granica pozwalająca zachować szacunek dla innych drużyn. O braku szacunku moglibyśmy mówić w momencie, gdyby 15 drużyn wystawiło pełne składy, a Zawiercie wyjechało z Plażowiczami. W momencie gdy część wysyła pół składu, część juniorów, część pół na pół, to od tych podejść moim zdaniem nieszczególnie odbiega załatwienie dodatkowych zawodników na ten turniej.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: mewa »

w żeńskim zespole Budowlanych Łódź Kinga Legieta i Jagoda Gruszczyńska.

Ciekawe, czy w przypadku odpadnięcia zespołów z plażowiczami w pierwszym turnieju, w turnieju finałowym będą oni mogli wystąpić w innych koszulkach, reprezentując już inną drużynę.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Chal »

Vilgefortz pisze:
Chal pisze:Na razie nie potrafię zrozumieć, dlaczego dla potencjalnego widza zabawowego odbijania piłki na plaży lepsze byłoby oglądanie w akcji anonimowych 18-latków niż gości, którzy mają pojęcie o tym, jak grać w jakichś w miarę podobnych okolicznościach.
Może ze względu na szacunek dla pozostałych 15 drużyn, które wystąpią w turnieju, a nie zatrudniły, przynajmniej o tym nie słychać, graczy plażowych i dla kibiców tychże drużyn.
A gdzie tu brak szacunku?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Camillo Marcotti

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Camillo Marcotti »

@Chal

Poprosiłem grzecznie o listę argumentów w czym wystawienie juniorów pokazuje większy szacunek dla rywali od wystawienia najemników, odpowiedzi nie otrzymałem, pewnie dlatego, że ciężko ją stworzyć :)
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Vilgefortz »

Ale kto pisze o wystawianiu juniorów?

Zawiercie wystawiło swoich graczy + 4 plażowiczów + chłopaka z rocznika 01'. Prasa zmanipulowała fakty i wypowiedź Barana, przez co można było to interpretować jako niewystawienie plusligowych graczy i zastępowanie ich zawodnikami grającymi na co dzień w warunkach jak na turnieju.

Nie wnikam, co kto uważa, ale w mojej opinii samo zatrudnienie takich graczy nie jest fajne, niezależnie jaki klub by to zrobił.

Co do wystawiania juniorów w tym turnieju. Przecież nikt nie oddeleguje do turnieju samych dziewiętnastolatków, bo po prawie poł roku kibice czekają, żeby zobaczyć zawodników swoich drużyn (jeden z powodów mojego niesmaku w stosunku do decyzji Zawiercia). Wiele klubów zgłosiło kilkunastu zawodników, więc myślę, że o takie precedery nie ma sensu się bać.

Pozdrawiam,
Miłego dnia.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
themiel
Posty: 94
Rejestracja: 1 maja 2017, o 10:22
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: themiel »

Vilgefortz pisze:Ale kto pisze o wystawianiu juniorów?

Zawiercie wystawiło swoich graczy + 4 plażowiczów + chłopaka z rocznika 01'. Prasa zmanipulowała fakty i wypowiedź Barana, przez co można było to interpretować jako niewystawienie plusligowych graczy i zastępowanie ich zawodnikami grającymi na co dzień w warunkach jak na turnieju.

Nie wnikam, co kto uważa, ale w mojej opinii samo zatrudnienie takich graczy nie jest fajne, niezależnie jaki klub by to zrobił.

Co do wystawiania juniorów w tym turnieju. Przecież nikt nie oddeleguje do turnieju samych dziewiętnastolatków, bo po prawie poł roku kibice czekają, żeby zobaczyć zawodników swoich drużyn (jeden z powodów mojego niesmaku w stosunku do decyzji Zawiercia). Wiele klubów zgłosiło kilkunastu zawodników, więc myślę, że o takie precedery nie ma sensu się bać.

Pozdrawiam,
Miłego dnia.
Trener Resovii dodaje filmiki jak trenują na piasku. Wydaje mi się że wystąpią w normalnym składzie.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Vilgefortz »

themiel pisze: Trener Resovii dodaje filmiki jak trenują na piasku. Wydaje mi się że wystąpią w normalnym składzie.
Też to zauważyłem, ale nie wiadomo kogo zgłosili...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Camillo Marcotti

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Camillo Marcotti »

@Vilgefortz

Rozumiem, że przedstawione przez Ciebie argumenty mogą u niektórych ludzi budzić jakiś niesmak, aczkolwiek mnie nie przekonują. Takich "niesmaków" możemy znaleźć tutaj setki, a jako że to turniej towarzyski, to raczej nie w tym rzecz.

Przede wszystkim, jest to swoista rekompensata za poprzedni sezon. Zatem gdzie np. powinien zagrać Mariusz Wlazły? W Bełchatowie czy w Gdańsku? Gdańsk teoretycznie personalnie się osłabił, zatem kibice mogą czuć się źle z tym, że są to niby rozgrywki za ubiegły sezon, a grają ekipą z przyszłego, słabszą. Czy Warszawa powinna ściągnąć na piasek Kevina Tillie? Przecież takich rzeczy można mnożyć. Czy wspomniany chłopak z rocznika 01 będzie w składzie PlusLigi na przyszły sezon? Pewnie nie. Czy w innych ekipach będą siatkarze tego typu? Pewnie tak. Dla mnie więc nie ma wielkiej różnicy czy ktoś "dopchał" swój skład juniorem, siatkarzem plażowym, czy synem księgowej, bo ta miała haka na prezesa. To jest turniej o nic, w którym chodzi o zabawę, o pokazanie siatkówki w TV, o rozruszanie zastałych kości siatkarzy.
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: hvar18 »

Rzeszów miał grać w letniej lidze juniorami a jedzie m.in. Woicki i Szerszen
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: hvar18 »

A Gdańsk jedzie całą drużyna z Wlazym na czele.
Tylko Zawiercie mądre i nie wysyła pierwszej szóstki :)
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Vilgefortz »

hvar18 pisze:A Gdańsk jedzie całą drużyna z Wlazym na czele.
Tylko Zawiercie mądre i nie wysyła pierwszej szóstki :)
1. Gjorgji Gjorgjiew
2. Adrian Sdebel
3. Michał Żurek
4. Jędrzej Brożyniak
5. Patryk Niemiec
6. Mateusz Malinowski
7. Dominik Depowski
8. Klaudiusz Głowacki
9. Krzysztof Andrzejewski
10. Piotr Janiak
11. Marcin Kania
12. Grzegorz Bociek
13. Flávio Gualberto
14. Maximiliano Cavanna
15. Paweł Halaba
16. Adam Parcej
17. Piotr Orczyk
18. Garrett Muagututia
19. Patryk Czarnowski

Lista zgłoszonych przez Zawiercie ;)
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
dyletant
Posty: 5105
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: dyletant »

Zarówno Resovia jak i Zawiercie postępują nie fair. Resovia dlatego, że obniża poziom prestiżowy, Zawiercie postępuje w tym momencie jak szejkowie, którzy na 2 tygodnie sprowadzają sobie lepszych zawodników.
A że profesjonalni zawodnicy plażowi, nawet mniej znani są lepsi na piasku od plusligowych to chyba oczywiste. Tak samo jak prawdopodobnie reprezentacja beach soccera ograłaby polską reprezentację z Lewym i resztą. Bo to są 2 różne dyscypliny, inny poziom ogrania, automatyka ruchów etc. Nie dołącz się w trakcie sezonu siatkarzy plażowych do hali, choć przecież indywidualnie to są świetnie wyszkoleni zawodnicy.
Założeniem turnieju było pokazanie kibicom jak zawodnicy ich klubów poradzą sobie w nowych warunkach, a jednocześnie jest to zawsze jakaś forma przygotowań. Resovia i Zawiercie po prostu pokpiły sprawę.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Camillo Marcotti

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Camillo Marcotti »

Zaksa:

Krzysztof Rejno, Filip Grygiel, Korneliusz Banach, Bartłomiej Kluth, Mateusz Zawalski i Rafał Prokopczuk.

Jak to było, Zawiercie i Resovia olewają rywali? :D
dyletant
Posty: 5105
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: dyletant »

A to jacyś siatkarze plażowi czy może rezerwowi mistrza Polski, część nawet już fajnie ograna na poziomie ligowym? Hm zastanówmy się czy istnieje szansa, że jeszcze zobaczymy tych zawodników w przyszłym sezonie...
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: dezerter »

Stal Nysa do turnieju zgłosiła wszystkich swoich zawodników poza Marcinem Komenda.
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: firefoxkk »

Camillo Marcotti pisze:Zaksa:

Krzysztof Rejno, Filip Grygiel, Korneliusz Banach, Bartłomiej Kluth, Mateusz Zawalski i Rafał Prokopczuk.

Jak to było, Zawiercie i Resovia olewają rywali? :D
No a jak mieli wybrać inny skład, jak powiedział Świder, że zdrowiem Łukasika i Kaczmarka nie będą ryzykować. Toniutti do plażowej nie nadaje się, a Smith dopiero przylatuje. Zatorski i Śliwka na kadrze z Kochanem, który ma kontuzje barku.
Zostają praktycznie ci zawodnicy, którzy są zgłoszeni. Nie ma tylko Staszewskiego i Semeniuka.
Camillo Marcotti

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Camillo Marcotti »

Aha, rozumiem. Czyli Zaksa wspaniałomyślnie oszczędza pierwszy skład, a Resovia i Zawiercie olewają rywali. Szczyt hipokryzji :)
Diomedea
Posty: 4469
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Diomedea »

firefoxkk pisze:
Camillo Marcotti pisze:Zaksa:

Krzysztof Rejno, Filip Grygiel, Korneliusz Banach, Bartłomiej Kluth, Mateusz Zawalski i Rafał Prokopczuk.

Jak to było, Zawiercie i Resovia olewają rywali? :D
No a jak mieli wybrać inny skład, jak powiedział Świder, że zdrowiem Łukasika i Kaczmarka nie będą ryzykować. Toniutti do plażowej nie nadaje się, a Smith dopiero przylatuje. Zatorski i Śliwka na kadrze z Kochanem, który ma kontuzje barku.
Zostają praktycznie ci zawodnicy, którzy są zgłoszeni. Nie ma tylko Staszewskiego i Semeniuka.
Kadra to sie niedlugo konczy. :D Na final by zdazyli.
Olsztyn zaryzykowal swoim jedynym ofensywnym przyjmujacycm. Wystawia tez podstawowego przyjmujacego z ekipy przygotowujacej sie do mlodziezowych ME. Nie boja sie?
A Zaksa nie moze Semeniukiem i ....Staszewski, o Lukasiku i Kaczmarku nie wspominajac? Przypomne, ze Kaczmarek chyba w dalszym ciagu ma za soba wiecej sezonow na plazy niz w hali, a na pewno wiekcej medali w plazowce. Zas Lukasik ze 2 sezony temu mial znakomity sezon plazowy. Sa to wiec zawodnicy swietnie to srodowisko znajacy i umiejacy sie w nim poruszac.

Moze po prostu potraktowac to jako zabawe i nie wypominac zadnemu klubowi podjetych krokow. Kibice Zaksy wypominajacy cokolwiek Zawierciu, czy Resovii zwyczajnie sie osmieszaja.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2020, o 07:21 przez Diomedea, łącznie zmieniany 3 razy.
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: hvar18 »

A kto powiedział że Resovia wysyła juniorów? Pisałem że jedzie Woicki, Szerszen i chyba Krulicki. Reszty nie wiem
Camillo Marcotti

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Camillo Marcotti »

hvar18 pisze:A kto powiedział że Resovia wysyła juniorów? Pisałem że jedzie Woicki, Szerszen i chyba Krulicki. Reszty nie wiem
No widzisz, a mimo to ktoś tam wyżej podnosił lamenty, że Resovia olewa rywali.
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Xenio »

Jak zwykle ile głosów tyle opinii. Moja jest taka. Miała być zabawa zawodników na piachu, zawodników zakontraktowanych w karuzeli transferowej do danego klubu. Nie widzę by Zawiercie zakontraktowało Janiaka, Brożyniaka, Parceja . Kiedyś Aluron ich sponsorował na plaży i tyle. Dla mnie jest proste, że zgłoszona jest < 14, a kto będzie grał okaże się na miejscu.
Camillo Marcotti

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Camillo Marcotti »

Czyli rozumiem, że jak np. właściciel Aluronu przyszedł do właścicieli klubu i powiedział "słuchajcie, dajemy kasę, weźcie 4 plażowiczów z którymi współpracujemy, będzie większy rozgłos", właściciel miał białorycersko powiedzieć "nie, nie możemy, jak się poczują kibice z Katowic, weźcie swoje pieniądze i idźcie gdzie indziej, a my na turnieju o nic wystawimy nasz skład, na który nam zostanie pieniędzy, co by się inni nie poczuli gorzej".

Nie wiem czy tak było, ale mogło. Czasem trzeba na coś spojrzeć z innej strony niż przez klapki swojego klubu.
dyletant
Posty: 5105
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: dyletant »

Camillo Marcotti pisze:Aha, rozumiem. Czyli Zaksa wspaniałomyślnie oszczędza pierwszy skład, a Resovia i Zawiercie olewają rywali. Szczyt hipokryzji :)
Seri9o nie widzisz różnicy między wystawieniem zawodników rezerwowych (którzy w słabszych klubach grali w pierwszych składach jak Kluth czy Rejno), znanych kibicom i w miarę ogranych a jakichś no name'ów?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Camillo Marcotti

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Camillo Marcotti »

dyletant pisze:
Camillo Marcotti pisze:Aha, rozumiem. Czyli Zaksa wspaniałomyślnie oszczędza pierwszy skład, a Resovia i Zawiercie olewają rywali. Szczyt hipokryzji :)
Seri9o nie widzisz różnicy między wystawieniem zawodników rezerwowych (którzy w słabszych klubach grali w pierwszych składach jak Kluth czy Rejno), znanych kibicom i w miarę ogranych a jakichś no name'ów?
Nie widzę. To czy ktoś zna danego zawodnika, zależy na ile się interesuje dyscypliną. Ja np. znam siatkarzy z pierwszej ligi, a nie znam koszykarzy z NBA. Czyli idąc Twoim tokiem rozumowania, gdyby drużyna NBA wysłała na sparing z naszą jakąś drużyną koszykarską swoich ludzi, których ja nie znam, mógłbym się czuć obrażony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”