Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: drukjul »

Ślepsk z AZS Olsztyn wygrał, co prawda na przewagi, Olsztyn też miał swoje szanse, I partię ostatniego dzisiejszego pojedynku suwalskiego memoriału, natomiast w końcówce II wypracował już sobie bezpieczną przewagę i wygrał tego seta wyraźnie. Wziąwszy po uwagę, że Kowal posadził dziś na ławce wszystkich swoich trzech podstawowych skrzydłowych (Bołądź, Rousseaux, Waliński) którzy wczoraj bez większego trudu pokonali Radom i Ślepsk ogrywa dziś swoich rezerwowych, to wychwalanie jakoby wysokiej formy swojego zespołu przez Castelaniego kilka dni temu wydaje się było mocno na wyrost.

Są już statystyki dzisiejszego sparringu w Katowicach pomiędzy Resovią i Będzinem https://pbs.twimg.com/media/EgC2VFNWoAM ... me=900x900

Pomimo przegranej 1:3, wreszcie dobry występ przynajmniej jednego z będzińskich skrzydłowych-Brazylijczyków - Fabio Rodrigues, ex kolega Lucasa Loha z Sesi Sao Paulo zdobył dziś 20 pkt i to przy całkiem dobrej 58% skuteczności. Oby był to sygnał, że problemy z aklimatyzacją w naszym kraju ma już za sobą i zwiastun lepszej formy całego zespołu Kuby Bednaruka.

Olsztyn rozpoczął III seta z całkowicie przemeblowaną "6" - ze Stępniem zamiast Droszyńskiego na sypie, Kapicą zamiast Schulza na młocie, Andringa za Żalińskiego na przyjęciu i jeszcze dodatkowo Wochem zamiast Kubańczyka na środku. Tylko Schotta i Teriomenko ze swojego wyjściowego składu Castellani zostawił. Może te zmiany coś zmienią w grze AZS-u.
Adriano
Posty: 599
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Adriano »

drukjul pisze:Ślepsk z AZS Olsztyn wygrał, co prawda na przewagi, Olsztyn też miał swoje szanse, I partię ostatniego dzisiejszego pojedynku suwalskiego memoriału, natomiast w końcówce II wypracował już sobie bezpieczną przewagę i wygrał tego seta wyraźnie. Wziąwszy po uwagę, że Kowal posadził dziś na ławce wszystkich swoich trzech podstawowych skrzydłowych (Bołądź, Rousseaux, Waliński) którzy wczoraj bez większego trudu pokonali Radom i Ślepsk ogrywa dziś swoich rezerwowych, to wychwalanie jakoby wysokiej formy swojego zespołu przez Castelaniego kilka dni temu wydaje się było mocno na wyrost.

Są już statystyki dzisiejszego sparringu w Katowicach pomiędzy Resovią i Będzinem https://pbs.twimg.com/media/EgC2VFNWoAM ... me=900x900

Pomimo przegranej 1:3, wreszcie dobry występ przynajmniej jednego z będzińskich skrzydłowych-Brazylijczyków - Fabio Rodrigues, ex kolega Lucasa Loha z Sesi Sao Paulo zdobył dziś 20 pkt i to przy całkiem dobrej 58% skuteczności. Oby był to sygnał, że problemy z aklimatyzacją w naszym kraju ma już za sobą i zwiastun lepszej formy całego zespołu Kuby Bednaruka.

Olsztyn rozpoczął III seta z całkowicie przemeblowaną "6" - ze Stępniem zamiast Droszyńskiego na sypie, Kapicą zamiast Schulza na młocie, Andringa za Żalińskiego na przyjęciu i jeszcze dodatkowo Wochem zamiast Kubańczyka na środku. Tylko Schotta i Teriomenko ze swojego wyjściowego składu Castellani zostawił. Może te zmiany coś zmienią w grze AZS-u.
Fabio nie grał w tym meczu. 20 punktów zdobył inny Brazylijczyk Ademar
ciorny17
Posty: 8573
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: ciorny17 »

Fatalnie od jakiegoś roku wygląda Lipiński. Przebłyski w Bydgoszczy dawały więcej nadziei.
Kłamca.
Adriano
Posty: 599
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Adriano »

Podoba mi się gra Droszyńskiego. Przy Castelanim może zrobić duży postęp. Generalnie Olsztyn z dużym potencjałem na fajna grę.
Diomedea
Posty: 4484
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Diomedea »

Adriano pisze:Podoba mi się gra Droszyńskiego. Przy Castelanim może zrobić duży postęp. Generalnie Olsztyn z dużym potencjałem na fajna grę.
A mozesz rozwinac o Olsztynie?
Bo poprzednio ktos tutaj krytykowal ich gre, bodajze @drukjul.
Ja liczylam, ze powalcza conajmniej o PO, wiec chetnie poznam rozne opinie.
Adriano
Posty: 599
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Adriano »

Diomedea pisze:
Adriano pisze:Podoba mi się gra Droszyńskiego. Przy Castelanim może zrobić duży postęp. Generalnie Olsztyn z dużym potencjałem na fajna grę.
A mozesz rozwinac o Olsztynie?
Bo poprzednio ktos tutaj krytykowal ich gre, bodajze @drukjul.
Ja liczylam, ze powalcza conajmniej o PO, wiec chetnie poznam rozne opinie.
Przede wszystkim mają zawodników którzy dobrze przyjmują i bardzo mocny środek z którego Droszynski często korzysta. Na skrzydła gra szybkie i przede wszytskim dokładne piłki. Za wcześnie mówić czy wejdą do PO gdyż rywalizacja zapowiada się niesamowita. Według mnie Aluron Skra Resovia JW Verva i Zaksa są niezagrozone. Gdansk Olsztyn Radom i Suwałki powalczą o pozostałe dwa.
ciorny17
Posty: 8573
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: ciorny17 »

Co do Olsztyna. W mojej ocenie jak Bocian nie zacznie grać jak w Gdańsku z play-offami może być ciężko, ze względu na brak ognia na lewym. Ok, niby przy takim zestawieniu personalnym przyjęcie może być super i dużo grania środkiem, bo cały zestaw środkowych może błyszczeć w ataku, ale dalej z lewej strony odejścia nie będzie. Pokazał to między innymi 3. set, jak Żalińskiego zastąpił Schott, który chyba z 8kg stracił bo wygląda na bardzo wychudzonego.

Należy pochwalić Wocha bo w bloku chodzi bardzo ładnie.
Kłamca.
Diomedea
Posty: 4484
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Diomedea »

Ze Olsztyn ma zawodnikow niezle przyjmujacych to wiem.
Pytanie dotyczylo raczej odejscia na lewym w ataku, gry Zalinskiego, ktora wg mnie w Olsztynie byla gorsza niz w Radomiu,
takze dokladnosci gry na lewe Droszynskiego (czy rzeczywiscie widac postep?) i tego jak wyglada obecnie Schulz.

I czy wynika ze sparingiu, ktory z sypaczy bedzie pierwszym?

Czu kubanski srodkowy pokazl sie z dobrej strony? Na MS juniorow to on mnie jakos nie olsnil, ale mogl zrobic duzy postep, mial czas.

Olsztyn na skrzydlach ma dosyc defensywny sklad. Na 4 przyjmujacych tylko Zalinski jest ofensywnym, w dodatku w lekkim dolku. Nawet sie zdziwilam, jak wzieli Czerwinskiego a nie Gierzota.
ciorny17
Posty: 8573
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: ciorny17 »

Droszyński bardzo ok. Dużo środka, a do skrzydeł szybko i w miarę dokładnie. Jedyne co to momenty gdy na przykład na kontrze chciał przyspieszyć to pojawiała się niedokładność wynikająca raczej z braku zgrania. Ale sama dokładność w porównaniu z pierwszym sezonie w Bełchatowie, niebywała :D Zdecydowanie wygląda na to, że Kamil będzie pierwszym.

Gdy Żaliński był w kwadracie odejścia nie było. Szczególnie mówię o Schocie. Andringa bardzo fajnie. I właśnie tego 3. seta Olsztym, w moim odczuciu przez ten brak opcji na wysokiej na lewym, przegrał.

Kubańczyk na pewno fajny skoczny i dzisiaj bardzo fajnie wyglądał. 7/8 w ataku i 4 bloki. Woch też fajnie.
Kłamca.
bryt.bryt
Posty: 395
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: bryt.bryt »

To co z tym Ziobrowskim?
ciorny17
Posty: 8573
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: ciorny17 »

bryt.bryt pisze:To co z tym Ziobrowskim?
Coś z barkiem.
Kłamca.
Pawel9221
Posty: 1191
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Pawel9221 »

ciorny17 pisze:
bryt.bryt pisze:To co z tym Ziobrowskim?
Coś z barkiem.
Hmm, czyzby w takim wypadku szykowalby sie transfer medyczny Michala Filipa?
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Vilgefortz »

Pawel9221 pisze:
ciorny17 pisze:
bryt.bryt pisze:To co z tym Ziobrowskim?
Coś z barkiem.
Hmm, czyzby w takim wypadku szykowalby sie transfer medyczny Michala Filipa?
Filip ma teraz ciekawą opcję we Francji, może się uda w związku z nieprzejściem testów przez Luana Webera. Ziobrowski wykuruje się pewnie do ligi.
PS Transfer jak już, bo transfer medyczny jeszcze nie wchodzi w grę, trwa jeszcze okienko.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Diomedea
Posty: 4484
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Diomedea »

Ktos wspominal o mozliwej operacji barku. To oznaczaloby sezon w plecy.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Vilgefortz »

Diomedea pisze:Ktos wspominal o mozliwej operacji barku. To oznaczaloby sezon w plecy.
O, to nie słyszałem. Dzisiaj nie oglądałem żadnego meczu.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Pawel9221
Posty: 1191
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Pawel9221 »

Nie wiem na jakim etapie sa negocjacje Filipa we Francji, ale sportowo i dla samego komfortu(ma mieszkanie w Warszawie) lepsza wydaje sie opcja Onico, we Francji watpliwe aby dostal jakis wielki kontrakt, bo w LigueA raczej nie placa kokosow. Dodatkowo po przygodzie w Korei moze byc lekko ostrozny.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Vilgefortz »

IMO dla Filipa lepszą opcją byłoby granie we Francji, gdzie mógłby zostać gwiazdą ligi.

A propos Warszawki, co się stało Grobelnemu?
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: drukjul »

Vilgefortz pisze:
Diomedea pisze:Ktos wspominal o mozliwej operacji barku. To oznaczaloby sezon w plecy.
O, to nie słyszałem. Dzisiaj nie oglądałem żadnego meczu.
Wczoraj o tym, że kontuzja Ziobrowskiego może okazać się poważniejsza niż myślano i że być może potrzebna będzie operacja, mówili papa Drzyzga ze Swędrowskim podczas transmisji. Ale stwierdzili też, że jak właściwie wygląda sytuacja z tym barkiem ciągle nie jest jasna, a zarówno Anastasi, jak i Gacek nie chcą na razie powiedzieć nic więcej, więc całkiem możliwe, że potrzebna będzie jeszcze konsultacja ortopedy-specjalisty, być może nawet jakiegoś zagranicznego od urazów i schorzeń barku. Dziś z meczu Vervy ze Ślepskiem obejrzałem tylko niepełne dwa ostatnie sety, więc też nie wiem, że redaktor Magiera z trenerem Mazurem, którzy ten mecz komentowali, powiedzieli i poplotkowali coś więcej na ten temat.
Pawel9221 pisze:Nie wiem na jakim etapie sa negocjacje Filipa we Francji, ale sportowo i dla samego komfortu(ma mieszkanie w Warszawie) lepsza wydaje sie opcja Onico, we Francji watpliwe aby dostal jakis wielki kontrakt, bo w LigueA raczej nie placa kokosow. Dodatkowo po przygodzie w Korei moze byc lekko ostrozny.
Vilgefortz pisze:IMO dla Filipa lepszą opcją byłoby granie we Francji, gdzie mógłby zostać gwiazdą ligi.

Ostrożność byłaby akurat całkowicie zrozumiała, ponieważ Brazylijczyk Luan Weber (wcześniej Sada Cruzeiro) jak się okazało w ostatnich dniach nie zagra ostatecznie w Tourcoing, z którym wcześniej podpisał dwuletni kontrakt, właśnie ponoć dlatego, że nie przeszedł pozytywnie badań lekarskich we francuskim klubie. Tourcoing, którego nowym trenerem został przez ostatnie lata trener w Japonii Kubiaka Maurício Paes, miał przed nowym sezonem rzeczywiście spore ambicje. Paesowi udało się ściągnąć aż trzech liderów młodej reprezentacji Argentyny z ostatniego Pucharu Świata w Japonii rok temu, którzy na tym turnieju tak nam się bardzo podobali - malutkiego rozgrywającego Sancheza, środkowego Losera i rewelacyjnego młodziutkiego 20-letniego Palonsky'ego, o którym w Argentynie już teraz się mówi, że to nowy, niezużyty i zdrowy Facu Conte, więc to skład - uzupełniony jeszcze od dwóch-trzech niezłych siatkarzy, który nawet śmiało może myśleć o sięgnięciu po mistrzostwo Francji w przyszłym sezonie. Ale rzeczywiście po rezygnacji z usług Webera mają tam aktualnie vacat na pozycji atakującego. We Francji co prawda plotkuje się, że szybciej niż Filip na zastępstwo po Weberze mógłby tam trafić grający ostatnio w Chaumont i oglądany też od czasu do czasu w reprezentacji w trykocie reprezentanta Francji Winkelmuller.

Wracając do możliwości trafienia, a właściwie powrotu Filipa do Warszawy, to zarówno on jak i Ziobrowski mają zdaje się tego samego agenta, więc dopóki sytuacja z barkiem Ziobrowskiego i tego czy potrzebny będzie zabieg, czy też nie się ostatecznie nie wyjaśni w jedną, czy w drugą stronę, sytuacja jest cokolwiek by nie mówić dość delikatna.
Diomedea
Posty: 4484
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Diomedea »

We Francji mowi sie od wczoraj, ze Winkelmuller podpisal w Turcji. W plotkach kibicow nic o polskim atakujacym nie slychac.
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: adamow »

Diomedea pisze:Ktos wspominal o mozliwej operacji barku. To oznaczaloby sezon w plecy.
Hmm... dla Ziobrowskiego to przykra informacja ale dla drużyny być może nie najgorsza. Szczerze to Ziobrowski jako pierwszy nie przekonywał mnie w drużynie kalibru Vervy, która ma aspiracje do walki w o MP i LM. Ziobrowski w wyjściowej szóstce Warszawy byłby jedynym zawodnikiem, który nawet nie liznął seniorskiej reprezentacji i rozgrywek na poziomie międzynarodowym.
Adamde
Posty: 830
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Adamde »

Co do Olsztyna, to wyglada na to ze rozgrywajacy sobie poradza. Forma Schultza wielka niewiadoma, gra naprawde w kratke, Zalinski tez na razie bez wiekszej rewelacji w tych sparingach. Srodek moze byc ciekawy Poreba juz pokazal ze jest dobrym ligowcem w zeszlym sezonie, Woch w tych dwoch sparingach na duzy plus. Kubanczyk ze Slepskiem slabo, ale w drugim sparingu juz sie rozkrecil. Teryomienko bardzo przyzwoicie.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Szampon093 »

adamow pisze:
Diomedea pisze:Ktos wspominal o mozliwej operacji barku. To oznaczaloby sezon w plecy.
Hmm... dla Ziobrowskiego to przykra informacja ale dla drużyny być może nie najgorsza. Szczerze to Ziobrowski jako pierwszy nie przekonywał mnie w drużynie kalibru Vervy, która ma aspiracje do walki w o MP i LM. Ziobrowski w wyjściowej szóstce Warszawy byłby jedynym zawodnikiem, który nawet nie liznął seniorskiej reprezentacji i rozgrywek na poziomie międzynarodowym.
Ziobrowski nie bylby wyjsciowym zawodnikiem prawdopodobnie. Superlak nakrywa go czapeczka
Adamde
Posty: 830
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Adamde »

Hmm... dla Ziobrowskiego to przykra informacja ale dla drużyny być może nie najgorsza. Szczerze to Ziobrowski jako pierwszy nie przekonywał mnie w drużynie kalibru Vervy, która ma aspiracje do walki w o MP i LM. Ziobrowski w wyjściowej szóstce Warszawy byłby jedynym zawodnikiem, który nawet nie liznął seniorskiej reprezentacji i rozgrywek na poziomie międzynarodowym.
Moze Anastasi zrobilby z niego rasowego grajka, warunki motoryczne ma niesamowite, niestety taki troche z niego jezdziec bez glowy, ale Muzaj kiedys tez byl taki, a ostatnimi czasy mocno sie ogarnal. Co w razie kontuzji? Biora pod uwage mozliwosc zatrudnienia Filipa? Czy ten juz znalazl klub?
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Aquino »

Też uważam, że Superlak jest dużo lepszy od Ziobrowskiego, natomiast fakty są takie, że Kuba bardzo dobrze radził sobie w sparingach. Zdobywał najwięcej punktów w zespole prze procencie grubo powyżej 50%.
Wiem że to tylko mecze o pietruszkę ale światełko w tunelu było.

Gdyby Filip dołączył do zespołu co jest rzeczą naturalną to śmiało mógłby grać w pierwszej szóstce. Tylko pytanie co wtedy gdy Ziobrowski wróci po kontuzji? Rozwiązanie kontraktu czy gra na 3 atakujących.
Camillo Marcotti

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Camillo Marcotti »

Jeśli uraz nie wyklucza go na cały sezon, to pewnie będziemy oglądać Superlaka wspieranego w razie potrzeby Grobelnym, nie spodziewałbym się tu jakichś transferów. W razie czego jest też Król, któremu coś nie śpieszno do Lwowa.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: qtp »

Superlak nakrywa czapką Ziobera, a mimo to AA szykował do 6 tego drugiego...

Szykują się jakieś sparingi w tym tyg?
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: johnnyrotten »

W ten weekend turniej Giganci Siatkówki w Kępnie. Zagra Trefl, Skra, Jastrzębski i Verva.

W tym samym czasie turniej w Kozienicach, gdzie zagrają ekipy z Radomia, Rzeszowa, Będzina oraz pierwszoligowiec z Lublina.

We wtorek i środę Cuprum Lubin rozegra sparingi z pierwszoligową Gwardią Wrocław. W weekend zmierzy się z beniaminkiem z Nysy.

To tyle, co na szybko udało mi się znaleźć.
dyletant
Posty: 5110
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: dyletant »

w piątek i sobotę Olsztyn rozegra 2 sparingi ze Ślepskiem.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: qtp »

Dzięki za odpowiedzi.
Kiko
Posty: 278
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 18:46

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Kiko »

johnnyrotten pisze:W ten weekend turniej Giganci Siatkówki w Kępnie. Zagra Trefl, Skra, Jastrzębski i Verva.

W tym samym czasie turniej w Kozienicach, gdzie zagrają ekipy z Radomia, Rzeszowa, Będzina oraz pierwszoligowiec z Lublina.

We wtorek i środę Cuprum Lubin rozegra sparingi z pierwszoligową Gwardią Wrocław. W weekend zmierzy się z beniaminkiem z Nysy.

To tyle, co na szybko udało mi się znaleźć.
Jest może gdzieś transmisją tv z turnieju w Kozienicach ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”