Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: jaet »

Vilgefortz pisze:
Aquino pisze:Wygląda na to, że jedynym ratunkiem dla ligi jest osoba Ryszarda Czarneckiego. Mam nadzieję, uda mu się przekonać władzę aby np. skrócić kwarantannę dla siatkarzy bezobjawowych. W innym przypadku nie dokończymy ligi bo zabraknie po prostu terminów na przekładane spotkania.
Nadzieją są legendarne działania PLSu... Moim zdaniem rowiązanie leży u siatkarzy, którzy powinni ograniczyć życie towarzyskie dla dobra klubów... Ja osobiście organizowałbym turnieje, ale to tylko moje widzimisię
I to w dobie pandemii jedyne możliwe rozwiązanie, tak żeby ligę pchać do przodu. Wystarczyło popatrzeć na USA. Pytanie czego brakło, chęci klubów, czy wyobraźni PLSu? Natomiast nawet to niczego nie gwarantowało, bo dochodzą puchary.
Aquino pisze: Na poważnie. A masz jakieś lepsze rozwiązanie. To przyjęte aktualnie przez ligę będzie katastrofalne w skutkach.
Chciałbyś dopuścić do gry chorych zawodników, tylko dlatego że są bezobjawowi? No to nie mam więcej pytań...
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
slimak
Posty: 58
Rejestracja: 27 kwie 2018, o 20:54
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: slimak »

W 1 lidze mezczyzn od sierpnia nie ma znanego zadnego przypadku - wystarczy nie robic testow. Liga smiga pieknie, gorzej jak ktos zrobi test i wyjdzie pozytywny i pozniej wszystkie druzyny beda musialy zrobic to nagle moze wyskoczyc 10-20% zawodnikow calej ligi ze ma.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: Aquino »

Tak , chciałbym dopuścić do gry siatkarzy bezobjawowych, podobnie jak w poprzednich sezonach grali bezobjawowi nosiciele grypy. Tylko, że nikt ich wtedy nie testował i nie siał paniki. Gdyby w poprzednich sezonach testowano siatkarzy na obecność grypy to pewnie wyszłoby, że w przynajmniej połowie drużyn grali bezobjawowi nosiciele. I tragedii nie było.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: drukjul »

slimak pisze:W 1 lidze mezczyzn od sierpnia nie ma znanego zadnego przypadku - wystarczy nie robic testow.
Nasze drużyny Plusligi w przeciwieństwie do drużyn piłki nożnej, zwłaszcza na zachodzie, też nie robią żadnych cyklicznych, obowiązkowych badań na obecność koronawirusa. Po prostu w Suwałkach charakterystyczne objawy miał trener, teraz w Warszawie jak informują media któryś z zawodników, wcześniej w Gdańsku również, więc nawet gdyby ktoś chciał, to nie dało się tego faktu ukryć.

Drużyny Plusligi grają w większych halach, do których mimo ograniczeń wchodzi więcej ludzi, odwiedzają większe ośrodki - wszystko to sprawia, że ryzyko zarażenia jest w ich przypadku większe, niż w przypadku I ligi.
Aquino pisze:Tak , chciałbym dopuścić do gry siatkarzy bezobjawowych, podobnie jak w poprzednich sezonach grali bezobjawowi nosiciele grypy. Tylko, że nikt ich wtedy nie testował i nie siał paniki. Gdyby w poprzednich sezonach testowano siatkarzy na obecność grypy to pewnie wyszłoby, że w przynajmniej połowie drużyn grali bezobjawowi nosiciele. I tragedii nie było.
Powtórzę Ci jeszcze raz, że namawiasz do czynów za które prokuratura, całkiem niedawno jednego z piłkarzy I ligi piłkarskiej, który zataił fakt, że jest chory i zarażony koronawiusem, zamknęła - i to tymczasowo - na całe trzy miesiące w areszcie, stawiając mu poważny zarzut "sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób" https://sport.dziennik.pl/pilka-nozna/a ... erzow.html

Nie podoba Ci się obowiązujący w Polsce porządek prawny, albo że w Polsce obowiązuje ruch prawostronny, a nie lewostronny, kontestujesz że dniami wolnymi od pracy są sobota i niedziela, a nie środa i piątek - to zostań politykiem, startuj w wyborach i sobie to zmień - oczywiście jeżeli potrafisz znaleźć dla swoich przekonań poparcie większości dorosłych obywateli tego kraju, posiadających do tego czynne prawa wyborcze. Natomiast po raz n-ty nawoływanie na forum do łamania obowiązujących przepisów i samowoli, która - jeżeli ktoś by Twoich apeli rzeczywiście posłuchał - grozi także sportowcom jak udowadnia wspomniany przypadek zawodnika I ligi, nawet wsadzeniem na kilka miesięcy do więzienia, nie wspominając już o wysokiej grzywnie, jak się sam nad tym chwilę spokojnie zastanowisz, to już naprawdę niezły odlot. :(
kamil1999
Posty: 5596
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: kamil1999 »

Aquino pisze:Wygląda na to, że jedynym ratunkiem dla ligi jest osoba Ryszarda Czarneckiego. Mam nadzieję, uda mu się przekonać władzę aby np. skrócić kwarantannę dla siatkarzy bezobjawowych. W innym przypadku nie dokończymy ligi bo zabraknie po prostu terminów na przekładane spotkania.
Dlatego zaczęliśmy ligę we wrześniu. Myślę, że mimo wszystko uda się ją dokończyć. Oczywiście jeśli nie będzie powrotu pomysłu z kwarantanną. Ale myślę, że teraz już to nie przejdzie. Strach przed wirusem w społeczeństwie jest zbyt mały a... rozczarowanie społeczne nim zbyt duże by społeczeństwo miało się zgodzić na powrót kwarantanny.
Swoją drogą to ten temat jest już tak na pograniczu siatkówki i abstrahując od twoich poglądów to myślę, że Drukjul ma rację, jakkolwiek swego czasu bardzo mi przeszkadzało jak już gdzies około stycznia w każdy swój komentarz musiał wplec koronawirusa i wtedy tak jak teraz uważałem go za niebezpieczeństwo dość mocno przesadzone i napompowane przez media(choć myślę, że nikt nie powinien kwestionować tego, że jest groźniejszy od grypy). W każdym razie to jednak forum siatkówki. To co postulujesz ma faktycznie więcej wspólnego z polityką i prawem. Naprawdę jest wiele forów internetowych zajmujących się tym popularnym wirusem w tym i takich o podobnym dyskursie do twojego i to są właśnie miejsca na dyskusję o tym jak groźny jest wirus, czy powinno się skracać kwarantannę dla bezobjawowych nosicieli i td. Tutaj dyskutujmy o JW, Skrze czy Resovi.
Vilgefortz pisze: Nadzieją są legendarne działania PLSu... Moim zdaniem rowiązanie leży u siatkarzy, którzy powinni ograniczyć życie towarzyskie dla dobra klubów... Ja osobiście organizowałbym turnieje, ale to tylko moje widzimisię
Trudno tego wymagać. Są ludźmi a liga średnio trwa co najmniej pół roku. To dość długi okres by wymagać od siatkarzy braku kontaktu z innymi ludźmi lub ograniczenia do minimum. Postawmy się na ich miejscu. Poza tym ten wirus jest bardziej zaraźliwy od grypy. To nie takie łatwe sie nim nie zarazić. Nie zdziwiłbym się gdyby około połowa użytkowników tego forum albo go pokonała myśląc, że to grypa albo była tym bezobjawowym nosicielem. Siatkarze, członkowie sztabów są regularnie badani. Temu dopiero początek sezonu a już mieliśmy Gdańsk oraz Suwałki. Jak dla mnie obecna forma wygląda dobrze. Jeśli drużyny będą miały możliwość pauzować przez covid najwyżej 2 kolejki to na pewno da się radę znaleźć jakieś wolne terminy by odrobić stracone mecze.
slimak pisze:W 1 lidze mezczyzn od sierpnia nie ma znanego zadnego przypadku - wystarczy nie robic testow. Liga smiga pieknie, gorzej jak ktos zrobi test i wyjdzie pozytywny i pozniej wszystkie druzyny beda musialy zrobic to nagle moze wyskoczyc 10-20% zawodnikow calej ligi ze ma.
To nie takie łatwe. W pierwszej lidze może to przejść bo generuje mniejsze zainteresowanie. Wątpię by przeszedł start PlusLigi bez robienia testów na covid-19.
bono
Posty: 3538
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: bono »

Jest imprezka, jest gotowanie, jest i wirus :) Wiem że trzeba żyć normalnie ale myślę że teraz w okresie wzrostu zachorowań chłopaki z Vervy powinni sobie odpuścić pewne rzeczy.
https://www.instagram.com/p/CFfXuLUhSyC/
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
ciorny17
Posty: 8589
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: ciorny17 »

bono pisze:Jest imprezka, jest gotowanie, jest i wirus :) Wiem że trzeba żyć normalnie ale myślę że teraz w okresie wzrostu zachorowań chłopaki z Vervy powinni sobie odpuścić pewne rzeczy.
https://www.instagram.com/p/CFfXuLUhSyC/
Abstrahując tego posta Wojtaszka, ale lekki brak samokontroli i brak świadomości wynikający z konsekwencji pewnych zachowań, gdzie jest się osobą rozpoznawalną, a przez moje zachowanie nagle okazuje się, że liga może stanąć, jest słabe. Bierność PZPS czy PLS w tej kwestii także jest absurdalne. Już nie mówię o zamykaniu się na świat zewnętrzny, ale wprowadzenie wytycznych, lekko ograniczających pewne zachowania w celu ograniczenia potencjalnego przerwania ligi czy przekładania spotkań, powinno się pojawić.
Kłamca.
bono
Posty: 3538
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: bono »

A teraz już na poważnie - skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie :x Nie tylko tam był Wojtaszek.
PLS powinien wyciągnąć konsekwencję wobec zawodników a być może i klubu.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Camillo Marcotti

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: Camillo Marcotti »

Ale chcesz wyciągać konsekwencje z tego, że Wojtaszek ugotował obiad? Jakby zamówił, dostawca też mógłby go zarazić, zresztą nawet nie wiemy czy Damian jest chory i czy ma to związek z powyższą sytuacją.

Może nie popodajmy w skrajności. Jeden by tu grał chorymi, bo nie kaszlą, a drugi zamykał w więzieniu za gotowanie obiadu. Myślę, że można znaleźć rozwiązanie "po środku".
bono
Posty: 3538
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: bono »

No to się bawmy - i nie płaczcie że za chwilę z 7 meczy będzie 2 lub 3.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: Matson »

Z tego co widziałem na relacjach żony Wrony to tam nie tylko byli wszyscy siatkarze i ich osoby towarzyszące ;) nie widziałem żeby w innych drużynach takie spotkania miały miejsce, jedynie przed sezonem. Główny odpowiedzialny za zdrowie w PLS powiedział przed sezonem, ze jeżeli chcemy rozegrać ligę to siatkarze musza się zachowywać jakby dalej był lockdown. Możemy się bawić w to ze to tylko ludzie, ze nie można się tak bać itp. Owszem- możemy tak do tego podejść ale potem nie narzekajmy ze w jeden weekend będą dwa mecze a za miesiąc w jakiś weekend będzie 12 i drużyny będą grać co drugi dzień. Albo to są zawodowcy i rezygnują z pewnych przyjemności albo są celebrytami jak Anżej i się zajmują wyjściami i programami.
ciorny17
Posty: 8589
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: ciorny17 »

Matson pisze:Z tego co widziałem na relacjach żony Wrony to tam nie tylko byli wszyscy siatkarze i ich osoby towarzyszące ;) nie widziałem żeby w innych drużynach takie spotkania miały miejsce, jedynie przed sezonem. Główny odpowiedzialny za zdrowie w PLS powiedział przed sezonem, ze jeżeli chcemy rozegrać ligę to siatkarze musza się zachowywać jakby dalej był lockdown. Możemy się bawić w to ze to tylko ludzie, ze nie można się tak bać itp. Owszem- możemy tak do tego podejść ale potem nie narzekajmy ze w jeden weekend będą dwa mecze a za miesiąc w jakiś weekend będzie 12 i drużyny będą grać co drugi dzień. Albo to są zawodowcy i rezygnują z pewnych przyjemności albo są celebrytami jak Anżej i się zajmują wyjściami i programami.
+5
Tylko szkoda, że to wszystko leży na sercu niekoniecznie tym, którzy w tym całym przedsięwzięciu są głównymi aktorami.
Kłamca.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: jaet »

Camillo Marcotti pisze:Ale chcesz wyciągać konsekwencje z tego, że Wojtaszek ugotował obiad? Jakby zamówił, dostawca też mógłby go zarazić, zresztą nawet nie wiemy czy Damian jest chory i czy ma to związek z powyższą sytuacją.

Może nie popodajmy w skrajności. Jeden by tu grał chorymi, bo nie kaszlą, a drugi zamykał w więzieniu za gotowanie obiadu. Myślę, że można znaleźć rozwiązanie "po środku".
Mógłby się też zarazić przebywając na balkonie, bo akurat sąsiadka z mieszkania obok kichnęła przy otwartym oknie. W przypadku wirusa może się zdarzyć oczywiście wszystko, natomiast nie oszukujmy się - zawodowi sportowcy grający za niemałe pieniądze powinni jednak do minimum ograniczyć swoje aktywności w dużych skupiskach ludzkich, poza obowiązkami wynikającymi bezpośrednio z ich zawodu. Jeżeli w obecnych warunkach ktoś tego prostego faktu nie rozumie, to słabo u niego z rozumieniem czegokolwiek. I nie chodzi tu rzecz jasna jedynie o Damiana, bo jak wiadomo niektórzy siatkarze Vervy chwalili się też fotkami z klubowych melanży. I nie chodzi tu o ich klub macierzysty :].
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Camillo Marcotti

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: Camillo Marcotti »

Szczerze mówiąc ciężko mi w tym temacie obrać jednoznaczne stanowisko. No bo niby racja z tym co mówicie, że profesjonalny sportowiec, że wytyczne, że z tego żyją, no ale z drugiej strony jak do mnie by szef przyszedł i powiedział, że mam nie wychodzić z domu, bo mogę się zarazić i będzie problem w firmie, to pierwsze co bym tam przyniósł zamiast wirusa to by było wypowiedzenie.

Tak więc proponuję najpierw pomyśleć, czy my na miejscu siatkarzy chcielibyśmy żyć dom - hala - dom. A nawet jeżeli, to patrząc na Januszadę mającą miejsce na trybunach, to chyba prościej zarazić się od tych kibiców, niż na obiadku gdzie są siatkarze i ich partnerki.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: jaet »

Camillo Marcotti pisze:Szczerze mówiąc ciężko mi w tym temacie obrać jednoznaczne stanowisko. No bo niby racja z tym co mówicie, że profesjonalny sportowiec, że wytyczne, że z tego żyją, no ale z drugiej strony jak do mnie by szef przyszedł i powiedział, że mam nie wychodzić z domu, bo mogę się zarazić i będzie problem w firmie, to pierwsze co bym tam przyniósł zamiast wirusa to by było wypowiedzenie.

Tak więc proponuję najpierw pomyśleć, czy my na miejscu siatkarzy chcielibyśmy żyć dom - hala - dom. A nawet jeżeli, to patrząc na Januszadę mającą miejsce na trybunach, to chyba prościej zarazić się od tych kibiców, niż na obiadku gdzie są siatkarze i ich partnerki.
Oczywiście mógłbyś zawsze odmówić podpisania kontraktu. Takie ograniczenia w różnych sportach nie są specjalnie jakąś nowinką - lata temu bardzo obiecujący rookie Chicago Bulls Jay Williams w trakcie letniej przerwy postanowił poszaleć na ścigaczu, a wszyscy koszykarze mieli ograniczenia w kontraktach dotyczące zajęć podnoszących ryzyko kontuzji. I pech chciał, że Jay wywinął mega fikołka, który skończył jego zawodową karierę, zanim ją tak naprawdę sam zawodnik zaczął. Ten wyskok pozbawił go całości kontraktu i tylko łaskawości właścicieli Bulls zawdzięczał później to, że te kilkaset tysięcy dolarów (z kilku milionów) mu dodatkowo wypłacili.
To oczywiście przykład brzegowy i maksymalnie drastyczny, ale rozumiem zasadność wprowadzenia takich obostrzeń. Natomiast w przypadku Vervy nie do końca wiadomo, o co przy okazji tej imprezy chodziło, być może to jakieś obowiązki wobec któregoś ze sponsorów. Tak czy siak, IMHO proszenie się o kłopoty.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2020, o 12:30 przez jaet, łącznie zmieniany 1 raz.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: Matson »

Camillo Marcotti pisze:Szczerze mówiąc ciężko mi w tym temacie obrać jednoznaczne stanowisko. No bo niby racja z tym co mówicie, że profesjonalny sportowiec, że wytyczne, że z tego żyją, no ale z drugiej strony jak do mnie by szef przyszedł i powiedział, że mam nie wychodzić z domu, bo mogę się zarazić i będzie problem w firmie, to pierwsze co bym tam przyniósł zamiast wirusa to by było wypowiedzenie.

Tak więc proponuję najpierw pomyśleć, czy my na miejscu siatkarzy chcielibyśmy żyć dom - hala - dom. A nawet jeżeli, to patrząc na Januszadę mającą miejsce na trybunach, to chyba prościej zarazić się od tych kibiców, niż na obiadku gdzie są siatkarze i ich partnerki.
Jasne że mogą się zarazić od innych nieodpowiedzialnych (vide klub kibica Zawiercia wrzeszczący metr od boiska) ale z takim podejściem to można powiedzieć ze w ogole nie wprowadzajmy żadnych ograniczeń bo i tak możemy się od kogoś zarazić. Każda forma ograniczania spotykania się daje jakieś wymierne korzyści.
Co do tego złożenia wypowiedzenia jakby szef ci kazał nie wychodzić z domu- proszę bardzo, jeżeli nie odpowiada im taki tryb życia to oczywiście mogą zmienić profesje jak każdy pracownik. Tylko wydaje mi się ze im na rynku pracy byłoby dosyć ciężko się odnaleźć :D
Camillo Marcotti

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: Camillo Marcotti »

@Matson

Dlatego właśnie mówię, że ciężko mi jednoznacznie obrać którąś stronę, bo rozumiem argumenty i po jednej i po drugiej stronie.

A jeżeli wymagamy od siatkarzy życia "w celibacie", to fajnie byłoby też przestrzegać zasad na hali, co chyba zrozumiałeś odwrotnie. Bo bardziej niż napchać całą halę kibicami miałem na myśli przestrzeganie tam obowiązujących zasad. Bo jaki sens ma trzymanie zawodników pod kloszem, gdy później na hali mamy metr od boiska klub kibica.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: Matson »

Camillo Marcotti pisze:@Matson

Dlatego właśnie mówię, że ciężko mi jednoznacznie obrać którąś stronę, bo rozumiem argumenty i po jednej i po drugiej stronie.

A jeżeli wymagamy od siatkarzy życia "w celibacie", to fajnie byłoby też przestrzegać zasad na hali, co chyba zrozumiałeś odwrotnie. Bo bardziej niż napchać całą halę kibicami miałem na myśli przestrzeganie tam obowiązujących zasad. Bo jaki sens ma trzymanie zawodników pod kloszem, gdy później na hali mamy metr od boiska klub kibica.
Właśnie tak cię zrozumiałem, może zle się wyraziłem ale zgadzam się z tym że "kibicowanie" w pluslidze obecnie to jakiś absurd na niektórych halach. Można ogladnac ligę włoska dla porównania- miejsca zajęte z zasada szachownicy plus wszyscy w maseczkach. Ja i tak byłem za pomysłem żeby w tym roku faza zasadnicza odbyła się bez kibiców, można sobie odpuścić i obejrzeć w telewizji te pare meczów a nie potem siedzieć "o suchym pysku" kolejne miesiące
Camillo Marcotti

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: Camillo Marcotti »

Dokładnie. Dlatego właśnie obecnie wymaganie od siatkarzy bunkrowania się nie wydaje mi się zbyt rozsądne. Należy zacząć od zapewnienia bezpieczeństwa na hali. A skoro tam się zawodnicy mogą zarazić, to dlaczego mają się pozbawiać prywatnego życia?

Dopiero jak w halach zostanie zapewnione bezpieczeństwo, powinniśmy zacząć rozmawiać o dalszych formach zapewnienia bezpieczeństwa i ciągłości rozgrywek.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: qtp »

Problem z kibicami rozwiąże się sam po pierwszym grupowym zarażeniu. U nas inaczej się nie da...
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: BuenoSausage »

Moim zdaniem kibice jak najbardziej powinni mieć możliwość wstępu na halę. Ilość 50% wypełnienia jest odpowiednia, a przy stosowaniu zasad bezpieczeństwa ryzyko masowego zarażenia jest marginalne.
Jedyne co może budzić niesmak to ułożenie kibiców, to znaczy brak dystansu. Skoro połowa hali w założeniu jest pusta, to kibice powinni być porozsadzani co najmniej co drugie miejsce. Tymczasem w Zawierciu czy Bełchatowie wyglądało to tak jakby żadnego dystansu nie było. Tu jest problem. W przestrzeganiu prostych reguł.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: Aquino »

,,Ja uważam, że w ogóle powinniśmy grać, nawet jak jesteśmy chorzy. Nawet nie chorzy, a zarażeni, bo to jest ta różnica. Z tego co wiem, to w Suwałkach kilkunastu siatkarzy nie wiedziało, że są zakażeni. My chcemy grać. Nie przesadzajmy. Nie boję się choroby”
Ogromnie się cieszę, że Jakub Bednaruk poruszył tą ważną kwestię. Mam nadzieję, że trenerzy innych klubów się przyłączą i wspólnie z PZPS ustalą rozsądne reguły rozgrywania ligi.
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: krzysiu »

Ano bo zgodnie z zasadami ktore byly na poczatku mialo byc ze kazdy siedzi co drugie siedzenie a jak patrze na wiele sportów to każdy ma to w d... z kibiców, nikt tego nie egzekwuje i jest bajlando ..
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: Matson »

Aquino pisze:,,Ja uważam, że w ogóle powinniśmy grać, nawet jak jesteśmy chorzy. Nawet nie chorzy, a zarażeni, bo to jest ta różnica. Z tego co wiem, to w Suwałkach kilkunastu siatkarzy nie wiedziało, że są zakażeni. My chcemy grać. Nie przesadzajmy. Nie boję się choroby”
Ogromnie się cieszę, że Jakub Bednaruk poruszył tą ważną kwestię. Mam nadzieję, że trenerzy innych klubów się przyłączą i wspólnie z PZPS ustalą rozsądne reguły rozgrywania ligi.
Ale może chłopcy od podawania piłek się boja? Może sędziowie się boja? Kto przyjdzie na obsługę takiego meczu wiedząc że będzie dotykał potu zakażonej osoby. Sportowiec przeważnie nie odczuje jakoś mocno tego, ale ci co obsługują ten mecz niekoniecznie mogą mieć takie zdrowie jak sportowcy.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: qtp »

BuenoSausage pisze:Jedyne co może budzić niesmak to ułożenie kibiców
A i właśnie o to chodzi, krzykacze z Zawiercia w spotkaniu z JW stali jeden przy drugim w liczbie kilkudziesięciu(?) osób, stawiam że na innych spotkaniach było podobnie (w Kato KK Resovi tak samo jedne przy drugim)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: drukjul »

Aquino pisze:,,Ja uważam, że w ogóle powinniśmy grać, nawet jak jesteśmy chorzy. Nawet nie chorzy, a zarażeni, bo to jest ta różnica. Z tego co wiem, to w Suwałkach kilkunastu siatkarzy nie wiedziało, że są zakażeni. My chcemy grać. Nie przesadzajmy. Nie boję się choroby”

Ogromnie się cieszę, że Jakub Bednaruk poruszył tą ważną kwestię. Mam nadzieję, że trenerzy innych klubów się przyłączą i wspólnie z PZPS ustalą rozsądne reguły rozgrywania ligi.


Jeżeli Bednaruk zapowiada, że świadomie zamierza łamać reguły i zasady kwarantanny i liczy się z tym, że grając, lub raczej prowadząc jako trener z ławki zespół będąc zarażonym może otrzymać karę do dwóch lat pozbawienia wolności, oraz także tym, że zostanie ukarany surową karą pieniężną - kilkadziesiąt tysięcy złotych, to jego sprawa. To dorosły człowiek w końcu chyba wie co mówi, może przede wszystkim - bo same słowa w sumie akurat może na szczęście niewiele tutaj pana Jakuba kosztują - robi, ciekawe tylko co na to rodzina i władze klubu, który go zatrudnia? A jeżeli nie wie i jest nieświadomy, że może wkroczyć w ten sposób na ścieżkę przestępstwa, to nieznajomość prawa też nie stanowi okoliczności łagodzącej, szczególnie w przypadku siwiejącego już 40-latka.

Kto wie, może i znajdzie się ktoś taki, kto będzie potem przynosił takim ludziom wałówkę najpierw do aresztu, a później więzienia? Ale na czyjąkolwiek solidarność przy płaceniu grzywny bym już raczej nie liczył.
Camillo Marcotti

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: Camillo Marcotti »

To Bednaruk chyba przeszedł sam siebie tym wywiadem. Z jednej strony zrozumiałe, bo jak się zaraz kasa opróżni, to część zawodników może nie będzie chciała czekać pół roku na wyrównanie, więc chce zagrać jak najwięcej meczów póki ma pełen skład. Z drugiej strony jego ekipa i tak 90% meczów przegra 3:0 lub 3:1, więc w zasadzie jak się rozchorują, to można powpisywać 3:0 dla rywali, żeby potem nie musieli odrabiać.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: Resofan »

qtp pisze:[
A i właśnie o to chodzi, krzykacze z Zawiercia w spotkaniu z JW stali jeden przy drugim w liczbie kilkudziesięciu(?) osób, stawiam że na innych spotkaniach było podobnie (w Kato KK Resovi tak samo jedne przy drugim)
Akurat w przypadku klubów kibica rozdzielanie ich co drugie miejsce jest trochę bez sensu, bo poza halą i tak chodzą "kupą", jadą jednym autobusem, razem piją piwo itd. Co miałoby dać rozdzielenie ich w hali?

Co do zawodników, to myślę, że gdyby za mecz odwołany z powodu wirusa był walkower, to kluby wymogłyby na nich trochę inną dyscyplinę prywatną (że tak ją nazwę). Ale nakazy w tym kierunku powinny być z centrali PLS. Nie mówię o jakimś reżimie czy zabunkrowaniu w domu, ale powinny być zdecydowane ograniczenia co do udziału w imprezach publicznych i wyjściach do lokali, dyskotek, na koncerty itd. Wiem, że w siatkówce nie są może najwyższe pieniądze w sporcie, ale jednak zawodnicy zarabiają sporo powyżej średniej krajowej. Za takie pieniądze w takiej sytuacji wyjątkowej jak jest obecnie, można tego od nich wymagać. Jak się któremuś nie podoba, to może pójść na ochroniarza do "Biedronki". Tam nikt go nie będzie ograniczał.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: drukjul »

.....do dwóch lat pozbawienia wolności
Sorry - zapomniałem, że oprócz artykułu 161 par. 2 kodeksu karnego, jest jeszcze artykuł 165 par. 1 kodeksu karnego.

A mówi on że "Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej [...] podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat".

Natomiast jeżeli sprawca działa nieumyślnie, to grozi mu "tylko" do 3 lat więzienia.

Śpieszmy się wiec oglądać pana Kubę przy ławce trenerskiej, bo długo możemy sobie na jego powrót do Plusligi poczekać. ;)
Camillo Marcotti

Re: Plusliga 2020/2021 - 3 kolejka (25-27.09.2020)

Post autor: Camillo Marcotti »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2020, o 18:56 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: nie chcemy tu polityki
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”