COVID-19 w Pluslidze

Lynn
Posty: 970
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: Lynn »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 10 paź 2020, o 20:42 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: nie chcemy tu polityki
torlo
Posty: 19
Rejestracja: 25 lip 2014, o 10:41
Płeć: M

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: torlo »

Niestety pierwszy przypadek w JW.
http://jastrzebskiwegiel.pl/komunikat-k ... iel-s-a-5/

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: Rysio z Klanu »

Dlaczego mecz jest przełożony skoro cała reszta Jastrzębia jest negatywna? Gdy wykryto u Winiarskiego, Treflowi nie odwołano meczów, o co tu chodzi?
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: Aquino »

Verva Warszawa walczy z Covidem a tymczasem Andrzej Wrona znów bawi się w gotowanie... Z takim podejście, to chyba zawodnicy chyba nigdy nie wrócą do trenningów.
kottot
Posty: 13
Rejestracja: 30 paź 2019, o 17:57
Płeć: M

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: kottot »

Aquino pisze:Verva Warszawa walczy z Covidem a tymczasem Andrzej Wrona znów bawi się w gotowanie... Z takim podejście, to chyba zawodnicy chyba nigdy nie wrócą do trenningów.
1. Andrzej od początku otrzymywał negatywne wyniki testów.
2. Skąd wiesz, że program nagrywany był w ostatnim czasie?
3. Chłopaki powoli wracają do treningów.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: jaet »

Ciekawą rzecz właśnie Zagumny powiedział, bo wychodzi na to że polski Sanepid to jednak pędzący burdel na kółkach. My się dziwimy, że różne dyscypliny, a nawet poszczególne drużyny w tej samej dyscyplinie są traktowane inaczej, a tu wychodzi na to, że to wszystko zależy od tego, co wymyślą sobie w tej czy innej stacji Sanepidu, bo genialni urzędnicy ten sam przepis są w stanie odczytywać na 1500 sposobów. No i mamy cyrk.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: reeman »

Od wczoraj mamy cały kraj w strefie żółtej i obowiązuje noszenie maseczek nawet na zewnątrz, a w hali w Zawierciu klub kibica bez maseczek, to jak może nie być zakażeń, W KK i Nysie też nie wszyscy mieli maseczki
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: Vilgefortz »

torlo pisze:Niestety pierwszy przypadek w JW.
http://jastrzebskiwegiel.pl/komunikat-k ... iel-s-a-5/

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Kilku zawodników (Szymura, Fornal czy Tervaportti) wrzuca na insta stories zdjęcie z... kwarantanny...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
PioterZJastrzebia
Posty: 1243
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: PioterZJastrzebia »

Vilgefortz pisze:
torlo pisze:Niestety pierwszy przypadek w JW.
http://jastrzebskiwegiel.pl/komunikat-k ... iel-s-a-5/

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Kilku zawodników (Szymura, Fornal czy Tervaportti) wrzuca na insta stories zdjęcie z... kwarantanny...
Jeśli to faktycznie kwarantanna, to w zasadzie JW żegna się z Ligą Mistrzów.

Edit. Może nie będzie tak źle. Turniej w Jastrzębiu anulowany, będą rozmowy co do rozwiązania sytuacji.
http://jastrzebskiwegiel.pl/turniej-lig ... bCShueQJvY
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: drukjul »

PioterZJastrzebia pisze:
Edit. Może nie będzie tak źle. Turniej w Jastrzębiu anulowany, będą rozmowy co do rozwiązania sytuacji.
http://jastrzebskiwegiel.pl/turniej-lig ... bCShueQJvY
Wkrótce potem CEV podjęła decyzję o odwołaniu jastrzębskiego turnieju 2. rundy Ligi Mistrzów, nadmieniając, że w poniedziałek odbędzie się wideokonferencja z udziałem wszystkich trzech klubów oraz europejskiej centrali dotycząca dalszych działań w sprawie
O to, to, to - wideokonferencja. W sumie to w tej sytuacji można pomyśleć o wyłonieniu uczestnika IV rundy Champions League dzięki wykorzystaniu Spike Volleyball, czy też innego symulatora siatkówki. :]
Diomedea
Posty: 4455
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: Diomedea »

drukjul pisze:
PioterZJastrzebia pisze:
Edit. Może nie będzie tak źle. Turniej w Jastrzębiu anulowany, będą rozmowy co do rozwiązania sytuacji.
http://jastrzebskiwegiel.pl/turniej-lig ... bCShueQJvY
Wkrótce potem CEV podjęła decyzję o odwołaniu jastrzębskiego turnieju 2. rundy Ligi Mistrzów, nadmieniając, że w poniedziałek odbędzie się wideokonferencja z udziałem wszystkich trzech klubów oraz europejskiej centrali dotycząca dalszych działań w sprawie
O to, to, to - wideokonferencja. W sumie to w tej sytuacji można pomyśleć o wyłonieniu uczestnika IV rundy Champions League dzięki wykorzystaniu Spike Volleyball, czy też innego symulatora siatkówki. :]
Jestem za. :] :] :]
Byle sie nie skonczylo jak z pucharem Francji. Kazde inne rozstrzygniecie bedzie lepsze.
liniaprosta
Posty: 120
Rejestracja: 10 maja 2018, o 18:12
Płeć: K

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: liniaprosta »

reeman pisze:Od wczoraj mamy cały kraj w strefie żółtej i obowiązuje noszenie maseczek nawet na zewnątrz, a w hali w Zawierciu klub kibica bez maseczek, to jak może nie być zakażeń, W KK i Nysie też nie wszyscy mieli maseczki
W pierwszej połowie trzeciego seta w Zawierciu poproszono kibiców o założenie maseczek, 95% kibiców miało maseczki - na moje, plus większość siedziała z odstępem 3-4 krzesełek. Chyba, że rodzina przyszła. Zresztą, na GKS kibiców tyle co i nic chodzi a zawodnicy mają wirusa.
Lynn
Posty: 970
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: Lynn »

Wlazły i Reichert zakażeni, a mecz z Bełchatowem i tak się odbędzie, bo nie ma konieczności badań już zakażonych wcześniej ;)

W sobote prawie wszyscy zawodnicy Jastrzębia mieli negatywne wyniki, ale grać nie mogli

#rozumiektoścośztego
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: Aquino »

Lynn pisze:Wlazły i Reichert zakażeni, a mecz z Bełchatowem i tak się odbędzie, bo nie ma konieczności badań już zakażonych wcześniej ;)

W sobote prawie wszyscy zawodnicy Jastrzębia mieli negatywne wyniki, ale grać nie mogli

#rozumiektoścośztego
Hahaha to jest już kabaret. Rozumiem, że tylko pierwsze bezobjawowe zakażenie Covidem jest groźne dla otoczenia a jak drugi raz się zakazisz to już nie stanowisz żadnego zagrożenia.
Lynn
Posty: 970
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: Lynn »

Na miejscu Skry protestowałbym, bo później wystarczy jeden pozytywny przypadek i witamy na 10-dniowej kwarantannie

gra nie warta świeczki moim zdaniem

Edit: A na interii pogrubiony tytuł newsa: "Okropne wieści. Polski gigant ma wirusa, wielki mecz bez niego!" - to o Wlazłym :D
Camillo Marcotti

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: Camillo Marcotti »

Lynn pisze:Wlazły i Reichert zakażeni, a mecz z Bełchatowem i tak się odbędzie, bo nie ma konieczności badań już zakażonych wcześniej ;)
A ten trzeci, co za pierwszym razem nie był zakażony i teraz też nie? Cyborg?
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: jaet »

Lynn pisze:Wlazły i Reichert zakażeni, a mecz z Bełchatowem i tak się odbędzie, bo nie ma konieczności badań już zakażonych wcześniej ;)

W sobote prawie wszyscy zawodnicy Jastrzębia mieli negatywne wyniki, ale grać nie mogli

#rozumiektoścośztego
Tak już całkiem szczerze, to mogli. Decyzję o tym, że zespół zawrócił jednoosobowo podjął Gorol. Tzn Sanepid by taką decyzję też podjął, ale praktycznie nie mógł tego zrobić, bo była sobota i nie pracowali :]. No to Gorol ich wyręczył. Więc z czysto technicznego punktu widzenia JW mógł w Bełchatowie zagrać.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Kali BBTS
Posty: 461
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: Kali BBTS »

jaet pisze:
Lynn pisze:Wlazły i Reichert zakażeni, a mecz z Bełchatowem i tak się odbędzie, bo nie ma konieczności badań już zakażonych wcześniej ;)

W sobote prawie wszyscy zawodnicy Jastrzębia mieli negatywne wyniki, ale grać nie mogli

#rozumiektoścośztego
Tak już całkiem szczerze, to mogli. Decyzję o tym, że zespół zawrócił jednoosobowo podjął Gorol. Tzn Sanepid by taką decyzję też podjął, ale praktycznie nie mógł tego zrobić, bo była sobota i nie pracowali :]. No to Gorol ich wyręczył. Więc z czysto technicznego punktu widzenia JW mógł w Bełchatowie zagrać.
Sanepid pracuje codziennie.
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: jaet »

Kali BBTS pisze:
jaet pisze:
Lynn pisze:Wlazły i Reichert zakażeni, a mecz z Bełchatowem i tak się odbędzie, bo nie ma konieczności badań już zakażonych wcześniej ;)

W sobote prawie wszyscy zawodnicy Jastrzębia mieli negatywne wyniki, ale grać nie mogli

#rozumiektoścośztego
Tak już całkiem szczerze, to mogli. Decyzję o tym, że zespół zawrócił jednoosobowo podjął Gorol. Tzn Sanepid by taką decyzję też podjął, ale praktycznie nie mógł tego zrobić, bo była sobota i nie pracowali :]. No to Gorol ich wyręczył. Więc z czysto technicznego punktu widzenia JW mógł w Bełchatowie zagrać.
Sanepid pracuje codziennie.
Może ten w Bielsku :]
Ten, któremu regionalnie podlega JW nie pracował i Gorol decyzję podjął samodzielnie, o czym sam zresztą poinformował:
https://siatka.org/pokaz/adam-gorol-pod ... pic-meczu/
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: dezerter »

Lynn pisze:Wlazły i Reichert zakażeni, a mecz z Bełchatowem i tak się odbędzie, bo nie ma konieczności badań już zakażonych wcześniej ;)

W sobote prawie wszyscy zawodnicy Jastrzębia mieli negatywne wyniki, ale grać nie mogli

#rozumiektoścośztego
W dodatku nagle się okazało, że jednak można podać nazwiska chorych....
Cyrk na kółkach. :D :D
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: fwasilcz »

Proszę, nie udawajmy głupszych niż jesteśmy. Każda z decyzji dot. odwołania meczów da się prosto wytłumaczyć. Tak jak pisałem wcześniej, jeśli jest podejrzenie, że ktoś ma wirusa i może go rozsiewać trafia na kwarantannę. W przypadku Trefla poza Wlazłym i Reichert wszyscy są świeżo po chorobie i można w miarę bezpiecznie założyć, że nie zarażają. A w Jastrzębiu, jak pisali poprzednicy, decyzja nie wyszła od sanepidu. Także nie trzeba się wcale wysilać, żeby te sytuacje zrozumieć, trzeba tylko myśleć z punktu widzenia osoby, której celem jest maksymalne ograniczenie epidemii, a nie z punktu widzenia kibica, który chce jak najwięcej meczów.
Z pozytywów, niedługo temat koronki w +Lidze zniknie, bo wszystkie drużyny będą go miały za sobą (albo wystarczająca część drużyny będzie po chorobie i będzie się dało grać). Wtedy te regulacje PLSu się na coś przydadzą.
Camillo Marcotti

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: Camillo Marcotti »

I przyznaje, że stworzyli procedury, których nie da się stosować :] cyrk na kółkach

Skoro wymyślili i podpisali takie procedury, to Jastrzębski powinien przegrać walkowerem. W końcu każdy z nich podpisał, że jak 8 to grają, a prezes samodzielnie zablokował wyjazd drużyny.

Z punktu widzenia zdrowia zrobił może i dobrze, tym bardziej że już jest drugi pozytywny w Jastrzębiu, ale skoro sobie wynegocjowali i podpisali takie zasady i procedury, jakie wynegocjowali i podpisali, to powinni ich przestrzegać albo ponosić konsekwencje nieprzestrzegania, bo inaczej jaja się robią co raz większe: "tak, uzgodniliśmy że gramy w 8, u nas jeden chory, postanowiłem że nie jedziemy".

Chociaż jeszcze większym hitem jest dla mnie Gdańsk:
- Skąd założenie, że skoro zawodnicy byli chorzy w sierpniu, to teraz nie trzeba ich nawet testować, tylko mogą grać? Z posiadanej wiedzy na temat koronawirusa, którą zebrałem, nie widziałem, żeby przebycie choroby uodparniało w 100% na kolejne zachorowania.
- Dlaczego ten mityczny "trzeci zawodnik" nie został poddany kwarantannie? Uznajmy, że reszta nie może się zarazić, bo już chora była, ale ciągle mamy jednego cyborga, którego nikt nie zaraził w pierwszym i drugim podejściu. Czym więc on różni się od zawodników Jastrzębia czy Będzina, którzy podobnie jak on nie chorowali, a mieli kontakt z zakażonym i test im wyszedł negatywny?

Miałem się już w tym temacie nie wypowiadać, ale poziom absurdu tych wszystkich decyzji i losowość działań jest tak niesamowita, że ciężko to pozostawić bez komentarza.

@fwasilcz
Po pierwsze nie wszyscy pozostali przebyli chorobę, a po drugie jak już wspomniałem w powyższym wywodzie mamy jakieś naukowe potwierdzenie, że nie da się drugi raz zachorować? Bo ja się z takim nie spotkałem, a relacje o osobach które zachorowały drugi raz widywałem.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: fwasilcz »

Camillo Marcotti pisze: Po pierwsze nie wszyscy pozostali przebyli chorobę, a po drugie jak już wspomniałem w powyższym wywodzie mamy jakieś naukowe potwierdzenie, że nie da się drugi raz zachorować? Bo ja się z takim nie spotkałem, a relacje o osobach które zachorowały drugi raz widywałem.
Jasne, że nie ma 100% pewności na temat niczego, co jest związane z Covidem, natomiast przypadki ponownego zakażenia był pojedyncze i każdy był głośno komentowany w mediach, więc to jednak jest margines. Jakieś ryzyko trzeba podjąć.
Jeśli chodzi o trzeciego zawodnika, to miał test negatywny, więc może grać, chyba że wg. procedur trzeba dwóch negatywów, wtedy powinien trafić na kwarantannę. Tutaj się szczęśliwie złożył terminy, bo Trefl nie grał w weekend, inaczej z pewnością wszyscy bez negatywnego testu zostali by uziemieni.
Przypadku JW nie rozumiem, tu chyba prezes zaczął kombinować.
Kali BBTS
Posty: 461
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: Kali BBTS »

Może ten w Bielsku :]
Ten, któremu regionalnie podlega JW nie pracował i Gorol decyzję podjął samodzielnie, o czym sam zresztą poinformował:
https://siatka.org/pokaz/adam-gorol-pod ... pic-meczu/
Jeżeli prezes jednego z największych klubów Plusligi nie ma bezpośredniego kontaktu do dyrektora "swojego" sanepidu to rzeczywiście jesteśmy w czarnej ...
Naprzód małymi łyżeczkami :)
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: reeman »

Stworzony został precedens, teraz każdy prezes może odwołać mecz posługując się wymówką "covid"
Camillo Marcotti

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: Camillo Marcotti »

Ponawiam pytanie: czym się różni niezakażony wcześniej zawodnik Trefla Gdańsk z negatywnym wynikiem od niezakażonego wczesniej zawodnika Będzina bądź Jastrzębia czy Katowic z negatywnym wynikiem? Dlaczego ten pierwszy nie ma obowiązku przechodzenia kwarantanny, a pozostali mają?
Kali BBTS
Posty: 461
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: Kali BBTS »

Camillo Marcotti pisze:Ponawiam pytanie: czym się różni niezakażony wcześniej zawodnik Trefla Gdańsk z negatywnym wynikiem od niezakażonego wczesniej zawodnika Będzina bądź Jastrzębia czy Katowic z negatywnym wynikiem? Dlaczego ten pierwszy nie ma obowiązku przechodzenia kwarantanny, a pozostali mają?
Polecam kontakt z ogólnopolską infolinią dotyczącą kwarantanny :] no chyba że też w weekendy nie działa..
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: Aranger »

Polityka informacyjna też kuleje, zostały dwa dni do planowanego terminu meczu Vervy Warszawa z Olsztynem, a ciągle nie wiemy, czy ten mecz ma szansę się odbyć, strona internetowa warszawskiego klubu od prawie tygodnia milczy.

O, fantastycznie, znalazłem na twitterze niezwykle precyzyjną informację od klubu o aktualnym stanie rzeczy! Na pytanie jednego z kibiców, kiedy wracają na halę, odpisali wczoraj, że "dzisiaj", więc chyba powinni zagrać.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: fwasilcz »

Camillo Marcotti pisze:Ponawiam pytanie: czym się różni niezakażony wcześniej zawodnik Trefla Gdańsk z negatywnym wynikiem od niezakażonego wczesniej zawodnika Będzina bądź Jastrzębia czy Katowic z negatywnym wynikiem? Dlaczego ten pierwszy nie ma obowiązku przechodzenia kwarantanny, a pozostali mają?
Jeśli to do mnie, to nie wiem. Kiedyś była mowa o dwóch negatywach, zanim są dopuszczeni do gry, może o to chodzi?
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1491
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: COVID-19 w Pluslidze

Post autor: Biciut »

fwasilcz pisze:
Camillo Marcotti pisze:Ponawiam pytanie: czym się różni niezakażony wcześniej zawodnik Trefla Gdańsk z negatywnym wynikiem od niezakażonego wczesniej zawodnika Będzina bądź Jastrzębia czy Katowic z negatywnym wynikiem? Dlaczego ten pierwszy nie ma obowiązku przechodzenia kwarantanny, a pozostali mają?
Jeśli to do mnie, to nie wiem. Kiedyś była mowa o dwóch negatywach, zanim są dopuszczeni do gry, może o to chodzi?
Ktoś się wypowiadał, że chodzi o kwestie sanepidu w danej lokalizacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”