16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: johnnyrotten »

WysokiPortorykanczyk pisze:
(nie, nie świadczy, źle by świadczyło gdyby to zrobił)
A pamiętasz, kiedy Vincić odchodził z Bełchatowa? Aż sobie teraz sprawdziłem - pod koniec listopada. Zastąpił go wtedy Boninfante. Czy był to dobry ruch - trudno powiedzieć. Ale bez wątpienia Słoweniec dopiero w Radomiu dobre kilka lat później pokazał, że jest w stanie grać tak, jak oczekiwano wtedy.

Nie trzeba nawet przywoływać przykładów sprzed kilku lat. W tym sezonie Lubin pożegnał się z Oliveirą i uważam, że to było rozsądne ze strony klubu. Ale tutaj jeszcze mogłaby być nadzieja, że chłopak zrobi jakiś mały progres - w końcu ma 23 lata. W przypadku Trinidada naprawdę trudno szukać jakiegoś usprawiedliwienia dla niego. Który to już miesiąc, kiedy jest z drużyną? Sierpień, wrzesień, październik, listopad. Jeśli po czterech miesiącach wspólnych treningów i meczów zawodnik nie wykazuje żadnego postępu, to coś tu jest nie tak.

I jego - w przeciwieństwie do Brazylijczyka - wiekiem trudno tłumaczyć. Chłop ma 27 lat, zaraz 28. Jeśli gra w określony sposób, to już stylu nie zmieni. Firlej i Komenda są parę lat młodsi, a grają lepiej. O Tavaresu, który jest równolatkiem Hiszpana, nawet nie wspominam, bo to jest przepaść. W zeszłym sezonie już po jednym czy dwóch meczach byłem pewien, że Katowice i Lubin dzięki sypaczom będą bardzo przyjemne do oglądania. I tutaj również nietrudno było orzec, jak będzie się oglądało grę Warszawy, jeśli Anastasi będzie się upierał przy Trinidadzie.

Masz pełne prawo uważać, że trzymanie Hiszpana i forowanie go w szóstce ma sens. Być może wyjdzie na Twoje za parę miesięcy. Ale ja jestem zdania, że w siatkówce cudów nie ma i taka przemiana nie będzie możliwa. Rozgrywający ma ogromny wpływ na zespół, co było widać po Bydgoszczy rok temu. Za Lipińskiego przyszedł Masny. Filip wyglądał przy nim niesamowicie. Inni przeciętni siatkarze również zyskali. W Warszawie jest odwrotnie. Być może nie z wyłącznej winy Trinidada. Ale on nie pomaga. Inni grają przy nim gorzej niż normalnie.

Chciałbyś takiego sypacza w Będzinie, Lubinie albo Nysie? Bo ja nie. A przypominam, że on gra nie o utrzymanie, tylko w pucharach z Modeną i Kemerowem. Jeśli w dwa tygodnie przejdzie cudowną metamorfozę, to obiecuję, że nie napiszę ani słowa krytyki pod jego adresem. Ale na razie nic tego nie zwiastuje i niestety obawiam się kompromitacji w Lidze Mistrzów.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: Blanco »

adamow pisze:Jedyną indywidualnością jaką ma Zaksa to Ben. Cała reszta to solidni rzemieślnicy i tak Kędzierzyńska maszyna funkcjonuje od lat
:] :] :]

Pierwszy mecz ze Skrą - 2/3 set - Skra prowadzi w końcówce, wchodzi Semeniuk na zagrywkę i bije 6 serwisów: Zaksa wygrywa seta. Wczoraj 2 set, Zaksa przegrywa 18-20, wchodzi Semeniuk na zagrywkę, schodzi przy 23-21. No, rzeczywiście, ZAKsa w ogóle nie ma indywidualności xD

Butryn, Ben Tara, Żygałow. To kolejny sezon z rzędu, w którym Filip przegrywa rywalizację. I ja nie wiem, z czego to wynika.

Nie spodziewałem, że Stal znajdzie defensywnego, który im zapewni balans. A jeszcze bardziej nie spodziewałem się, że tym defensywnym będzie Bućko - naprawdę dobrze gra Bartek.
Ostatnio zmieniony 5 gru 2020, o 10:29 przez Blanco, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: skrowiec »

Szary Wilk pisze:A kto by się spodziewał, że Sander zrobi sobie z Bełchatowa ośrodek do rehabilitacji z możliwością zagrania kilku meczów przedolimpijskich przed powrotem do Włoch, a Bieniek potraktuje ten sezon jako zastojowy?
Skad to Twoje przekonanie ze sander po tym sezonie wroci do Włoch?
Musze cie zmartwić:..
Taylor zostanie w skrze przynajmniej na jeszcze jeden sezon.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: Blanco »

Tutaj są gromy na Trinidada, ale ja sobie dopiszę, że to, co się udało jakimś fuksem z Cuprum - wyjście bez Kwolka i niestracenie punktów - nie przeszło z Nysą.

Mamy taką ligę (i dobrze), że jak nie wychodzisz najmocniejszym zestawieniem, to jest trudno.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: grzegorzg »

Blanco pisze:Butryn, Ben Tara, Żygałow. To kolejny sezon z rzędu, w którym Filip przegrywa rywalizację. I ja nie wiem, z czego to wynika.
Wynika to wprost z braku skuteczności i/lub ( w zalezności od okoliczności) ilości błędów, lub na odwrót. Warto zwrócic uwagę, że Ben Tara na 49 ataków zrobił 1 błąd i bodaj 2 razy został zablokowany, a W Wa-wie ma kto blokowac, i to praktycznie wszędzie. Mecz skonczył z fantastycznym ratio +19.
Warto też moim zdaniem zwrócic uwagę na przepaśc na środku jednak. Nie chce mi się sprawdzac dokładnie, ale z tego co pamietam staty, śrdokowi Vervy wyszli w ratio na + 12-13 chyba wzgledem Nysy. To jednak dramat.

Szkoda, ze nikt nie napiszę parę ciepłych słów o Stelmachu. Nalezy mu się. Progres u zawodników, chocby w przyjęciu, to jego zasługa, jestem przekonany o tym. Pisałem zresztą przed sezonem. No i jak zwykle zresztą,organizacja gry świetna.

W Nysie słabości na skrzydłach przyjmujacych i na środku w bloku. Niby 19 wybloków, ale z tego 10 zrobili Ben tara i Komenda.

Nie dotrwałem do końca, a dzisiaj z żalem stwierdziłem, ze jednak Nysa Przegrała.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: Blanco »

grzegorzg pisze:Wynika to wprost z braku skuteczności i/lub ( w zalezności od okoliczności) ilości błędów, lub na odwrót.
To oczywiste, ale i Filip robi mecze z podobnym ratio - mnie bardziej zastanawia, z czego wynika to, że on nie może ustabilizować formy nawet przez relatywnie niedługi okres.
grzegorzg pisze:Szkoda, ze nikt nie napiszę parę ciepłych słów o Stelmachu. Nalezy mu się. Progres u zawodników, chocby w przyjęciu, to jego zasługa, jestem przekonany o tym. Pisałem zresztą przed sezonem. No i jak zwykle zresztą,organizacja gry świetna.
No, i ja tutaj mam mały dysonans, bo jestem przekonany, że gdyby nie ta absencja Bartmana, to Bućko dalej byłby na ławce, Nysa grałaby Bartmanem i Łapszyńskim, przez co tego przyjęcia wciąż by nie było. Zobaczymy, kto będzie wychodzić, gdy wróci Zibi.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: Matson »

WysokiPortorykanczyk pisze:
johnnyrotten pisze:Gdyby to była koszykówka, to po paru tygodniach by było pakowane walizek przez Hiszpana. Jak się nie nadajesz na pewien poziom, to się nie nadajesz A tutaj Anastasi na złość babci odmraza sobie uszy, chcąc udowodnić, że Angel to dobry sypacz. Szkoda, że kosztem utraconych punktów i wrażeń z oglądania.
To bardzo dobrze świadczy o Anastasim, że nie zrezygnował z Trinidada na początku grudnia.

(nie, nie świadczy, źle by świadczyło gdyby to zrobił)
Matson pisze:Przypomnę że według forum to Skra miała wygrać ligę tyłem do siatki
Co masz na myśli przez ''forum''? Jaki procent wszystkich typów przedsezonowych na forum to 'Skra wygra ligę tyłem do siatki'? Jedną z kompletnie niezrozumiałych manier NIEKTÓRYCH użytkowników tego FORUM jest, że jak czasem ktoś walnie jakąś, ekhm, intrygującą opinię, to potem ktoś podłapie i pisze, że 'forum uważa X'.
Forum w domyśle że niektórzy użytkownicy tego forum, przecież to oczywiste że nie chodzi mi o wszystkich i to był skrajny przykład, trochę przerysowany tego, że kibice bardzo często po paru meczach czy nawet jeszcze w tym przypadku przed meczami wystawiają opinie i chcą albo zwalniać albo kogoś wywyższają. Mówi się że Niemcy wywołały wojnę, zastanawia się ktoś ile % Niemców chciało wojny? To jest uogólnienie po prostu i proszę nie brać sobie tego do siebie że wsadzam komuś czyjeś zdanie w usta. Zamiast szukać kto to dokładnie napisał (bo mam lepsze rzeczy do roboty) to pisze ogólnie, bo pisało to kilku użytkowników po prostu i tyle, skrót myślowy .
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: grzegorzg »

Blanco pisze:To oczywiste, ale i Filip robi mecze z podobnym ratio - mnie bardziej zastanawia, z czego wynika to, że on nie może ustabilizować formy nawet przez relatywnie niedługi okres.
Aż zerknałem w staty Filipa i nigdy nie miał 49 ataków przy 1 błedzie i 2 blokach. Zawsze tych błedów i bloków było więcej.

A odpowiedz na Twoje pytanie wynika wprost ze statystyk - jeszcze się nie nauczył, że o wyniku meczu decyduje przewaga punktowa, a nie kto zaatakuje mocniej. No i bardzo często atakuje na siłę bez pomysłu. Zresztą podobnie na zagrywce.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: grzegorzg »

Przeraszam za post pod postem, ale jeszcze drugi wątek:
Blanco pisze:No, i ja tutaj mam mały dysonans, bo jestem przekonany, że gdyby nie ta absencja Bartmana, to Bućko dalej byłby na ławce, Nysa grałaby Bartmanem i Łapszyńskim, przez co tego przyjęcia wciąż by nie było. Zobaczymy, kto będzie wychodzić, gdy wróci Zibi.
Często zapominamy o tym, że i rozwój i forma zawodnika są zmiennymi, które najpierw są obserwowane przez trenera na treningu. By może Bucko na tyle rozwinął się lub ustabilizował "meczowo", że Bartman już nie wróci. A jak wróci, to raczej nie za Buckę jesli ten utrzyma poziom.

PS zresztą podobnie może być z Sasakiem. Wniar byc moze uznał, ze bilansuje już się podobnie czy lepiej od Wlazłego, a ze wzgledu na potencjał rozwojowy warto stawiac na młodego
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7997
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

johnnyrotten pisze:A pamiętasz, kiedy Vincić odchodził z Bełchatowa? Aż sobie teraz sprawdziłem - pod koniec listopada. Zastąpił go wtedy Boninfante. Czy był to dobry ruch - trudno powiedzieć. Ale bez wątpienia Słoweniec dopiero w Radomiu dobre kilka lat później pokazał, że jest w stanie grać tak, jak oczekiwano wtedy.
Porównujesz klub, który miał w playoffach na ławce rezerwowych Wlazłego, na ławce miał Woickiego i był w stanie zastąpić Vincicia reprezentantem Włoch i medalistą olimpijskim, do klubu, który gra na ataku w szóstce Superlakiem.
W przypadku Trinidada naprawdę trudno szukać jakiegoś usprawiedliwienia dla niego. Który to już miesiąc, kiedy jest z drużyną? Sierpień, wrzesień, październik, listopad. Jeśli po czterech miesiącach wspólnych treningów i meczów zawodnik nie wykazuje żadnego postępu, to coś tu jest nie tak.
Wielu dobrych siatkarzy w nowej lidze miało słabą pierwszą połowę sezonu. Jak uważasz, że z Trinidada nic już nie będzie, to pewnie masz do tego prawo i podstawy, ja sam nie uważałem go za dobry transfer, ale różnica między kibicem, a trenerem, jest mniej więcej taka, że ten pierwszy bez żadnych konsekwencji może napisać ''zwolnić Trinidada, wrzucić go na ławkę, to nie ma sensu'', a drugi musi kalkulować, że albo przełamie Trinidada, albo nic w tym sezonie nie ugra. Jest początek grudnia, a w lidze na wysokim poziomie grają trzy drużyny, z czego jednej pewnie braknie potencjału na czwórkę, nie ma co dramatyzować z tym jak to Warszawa przegrywa w tym momencie sezon. Przypominają się piękne czasy gdy najbardziej krytykowanym graczem polskiej ligi był Paul Lotman.
Diomedea
Posty: 4518
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: Diomedea »

Niby masz racje. Ja liczylam, ze po 3 miesiacach jakas stabilizacje zobaczymy, lecz sezon jest bardzo rwany i wszystkim zabierze to wiecej czasu. Nie przypadkiem najladniej i najrowniej gra Trefl, ktory w wiekszosci przechorowal przed sezonem.
Zreszta tak jak pisalam, mialam tez potwierdzenie kibica z Tours, piszacego, ze pierwsze 3 miesiace ekipy byly fatalne.

Niemniej jest to irytujace, do jakiego stopnie gosc potrafi zafalowac, nie tylko miedzy meczami, ale i w jednym meczu.
Jak potrafi uproscic gre, dodatkowo gubiac dokladnosc. Oczy bola, a gdzie o tym napisac, jak nie w temacie kolejki.

Nie zgodzilabym sie, ze jest gorszy od Kedzierskiego.
Nie zgadzam sie tez, z takim zbiorowym wychwalaniem Firleja, bez zadnych niuansow. Owszem czesto gra dobrze, ale miewa slabsze momenty, bywa zmieniany, i jakos nikt nigdy nie wspomina o tym na forum.

Tavares potrafi sie pogubic z wyborami, niestety bywa tak przy koncowkach na styku. I tez rzadko o tym mowa.

Komenda ma calkiem solidne mecze. Tez rzadko sie ten fakt wspomina, bo dostal latke przechwalonego.
Drzyzga, generalnie chwalony, miewa momenty fatalnej gry i zastepowny jest przez Woickiego.
Nie wspominajac Droszynskiego, ktory szans dostal sporo mnizj niz Trinidad, chociaz oczywiscie pare niezlych spotkan Hiszpan juz rozegral, nawet w poprzednim sezonie, a Droszynski jest ciagle niewiadoma.

Chyba tylko Janusz ma wzglednie rowna forme, z malym dolkiem po powrocie.

Podoba mi sie praca Stelmacha w Stali. Jesli Bucko sie ustabilizuje w poblizu poziomu zademonstrowanego wczoraj, to ekipa bedzie na spokojne utrzymanie i powinni przegonic Lubin, a moze jeszcze kogos. Bardzo poukladana gra. Zeby jeszcze jakis blokujacy srodkowy tam zaistnial.
Sa informacje, czemu nie bylo Lapszynskiego?
Ostatnio zmieniony 5 gru 2020, o 15:07 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: Matson »

A tymczasem Zawiercie próbuje się odbić w końcu, tym razem z Olsztynem. Olsztyn ma warunki żeby ich ruszyć zagrywką, Żurek to ewidentnie najsłabszy punkt tego zespołu, choć w obronie często fajnie wyłapuje, to w przyjęciu jest bardzo łatwy do złamania. Szykuje się ciekawy mecz
tomaszn
Posty: 164
Rejestracja: 22 lut 2013, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Zgierz

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: tomaszn »

Tez uważam, że widać super pracę Stelmacha. Drużyna z początku sezonu, a teraz to niebo do ziemi. Fajnie poukładana gra w wybloku, obronie. Stal gra fajną siatkówke dla oka. Wpadka z Będzinem to zdecydowanie słabość po convidzie, podobnie jak w meczu Będzina z Lubinem { zarówno Lubin jak i Nysa zagrały 4-5 dni po kwarantannie}. Powolne wejście Ben Tary w naszą ligę nie spaliło tego chłopaka. Bućko też wygląda coraz lepiej. Liczę, że ta drużyna nie pokazała jeszcze swoich 100%.
Lynn
Posty: 971
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: Lynn »

Zawiercie - Olsztyn 2:0

Pierwszy i drugi set bliźniaczo podobne. W pewnym momencie seta gospodrze odskakują, a pod koniec partii Olsztyn odrabia straty by przegrać do 23.

Brakuje tego czegoś by przełamać własną gre i odskoczyć gospodrzom. Może w III secie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7997
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

+1 za muzykę z X-Files przy challenge'ach.

Za to Flavio ma tylko przebłyski tego, co może/powinien grać.
Lynn
Posty: 971
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: Lynn »

Ostatecznie żadnego przełamania nie było i Olsztyn przegrywa do zera. Andringa kompletnie bezużyteczny w ataku. Czas chyba na zmiane otoczenia po sezonie.
Diomedea
Posty: 4518
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: Diomedea »

Schott nie byl lepszy.
IMHO najbardziej tam brakuje sypacza. Stepien jest beznadziejny.
Zalinski zagral fajne zawody.
Jakby nie zaslugi trenera Pawlika, to moze Czerwinski by cos pokazal. Ale jak sie wypuszcza 7 razy w podstawie zawodnika ze zlamanym obrabkiem panewki, to jesne ze klub robi potem za senatorium.
dyletant
Posty: 5114
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: dyletant »

Świetnie grał Gruszczyński w 2 setach, ale trzeciego to on położył. Rozpracowali go floatem. Po wejściu Halaby Zawiercie też złapało większy luz, a Cavanna zaczął grać to czego się od niego oczekuje.
Wygrali 3:0 bez Malinowskiego (bez sprawdzania znowu na jakieś 30% i 10 efektywności, aczkolwiek tu duża zasługa Jędrzeja, który wybronił kilka jego ataków).
Do pochawały środek i Żalu.

Mecz i tak przegrał do spółki Castellani z Droszyńskim. Generalnie lepszy mecz od tego lania z Olsztyna, ale i tak zakładałem 0:6 w tych meczach, więc jakoś nawet nie potrafię się zdenerwować.
Andringa kompletnie bezużyteczny w ataku. Czas chyba na zmiane otoczenia po sezonie.
4 na 8 w ataku, as i 70% przyjęcia.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1072
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: MWi »

Niestety nie mogłem oglądać meczu Zawiercia z Olsztynem, ale ten wynik chyba potwierdza, że drużyna Indykpolu ma zbyt niski potencjał, aby znaleźć się w ósemce. Poprzednie spotkania udowodniły jednak, że walka o utrzymanie też raczej nie grozi i jestem skłonny już teraz założyć, że skończy się na miejscach 9-11. Brakuje rozgrywającego (co dla każdego powinno być już oczywiste), ale też siły ze skrzydeł i jakichś osobowości, team leadera (w takich Suwałkach jest np. Tuaniga i Bołądź). A najbardziej brakuje chyba budżetu.

Co do Nysy, której mocno się przyglądam, to niestety sporo w tej drużynie transferowych niewypałów. Numer jeden to dla mnie Bartman, który nie tylko nie przyjmuje, ale wyraźnie przegrywa już ze swoją fizyką na ataku. Przed covidem było już słabo, co mówić teraz, a kontrakt ma pewnie jeden z najwyższych w drużynie. Innym słabym transferem jest Ruciak, który przegrywa rywalizację na obronie z Dembcem, a i w przyjęciu jest bardzo niepewny. Lemański, mimo dobrej skuteczności w ataku, popełnia masakryczną liczbę błędów, a w bloku jest ogrywany jak dziecko - dla mnie kolejny nieudana decyzja. Filip też raczej nie przekonuje, w mojej opinii balansuje się znacznie gorzej niż Ben Tara, a swoje kosztuje.

Najlepiej, poza Tunezyjczykiem, wyglądają gracze, którzy przyszli z Nysą z 1 ligi - Łapszyński, Bućko, Dembiec. Mbaye niestety jest po prostu za niski, a dodatkowo nie ma za bardzo czucia w bloku i tutaj przydałby się ktoś mocniejszy. Wolałbym chyba nawet Gawryszewskiego, nie mówiąc o np. Kosoku.

W Komendę warto dalej inwestować, wraz ze wzrostem doświadczenia i ustabilizowaniem na pozycji, powinna rosnąć jakość gry. Niektóre wybory ma fatalne (nie będący w stanie oddychać Łapszyński w meczu z Będzinem, czy leżący na boisku po przyjęciu Długosz wczoraj w tie-breaku), ale niech się uczy. Stelmach, Komenda, Ben Tara, Łapszyński/Bućko to jakaś podstawa na parę sezonów, solidna baza. Lepszy ofensywny przyjmujący, libero i chociaż przywoity środek, a wyniki powinny być sporo lepsze. Tylko warto by było nie patrzeć na nazwiska graczy (Bartman, Filip), a na ich rzeczywistą wartość na ten moment. Może warto zaufać scoutingowi trochę bardziej (Ben Tara wygląda dobrze, a taki Tavares w Lubinie to świetny transfer).
Szary Wilk
Posty: 8061
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: Szary Wilk »

Drużyna Indykpolu? To rozumiem, że dzisiaj z Wartą grali pracownicy firmy, którzy na co dzień zajmują się produkcją mięsa?

Nic dziwnego, że Warta wygrała ten mecz gładko.


Jest AZS Olsztyn, janusze...
Asia_Ku
Posty: 72
Rejestracja: 23 mar 2020, o 10:51

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: Asia_Ku »

Blanco napisał:

Pierwszy mecz ze Skrą - 2/3 set - Skra prowadzi w końcówce, wchodzi Semeniuk na zagrywkę i bije 6 serwisów: Zaksa wygrywa seta. Wczoraj 2 set, Zaksa przegrywa 18-20, wchodzi Semeniuk na zagrywkę, schodzi przy 23-21. No, rzeczywiście, ZAKsa w ogóle nie ma indywidualności xD

Wygląda na to że Śliwka to jest niesoba (z ang. Unperson – patrz George Orwell „1984”).

Przytoczmy zatem kilka statystyk.

25 punktów. Kolejny zawodnik 19.

Ratio +15. Kolejny zawodnik 8.

3 asy (najwięcej w meczu).

2 bloki punktowe,

Skuteczność ataku 65% (najwyższa w meczu spośród skrzydłowych)

Efektywność ataku 55% (najwyższa w meczu spośród skrzydłowych)

Nie liczyłam na żywo i muszę zaczekać na iplę ale chyba z 1/3 wystaw dostał nie od Toniuttiego a od Zatorskiego Semeniuka Klutha.

Zezwala się obejrzeć wspomniane przez Blanco serie i zobaczyć co się wtedy działo na siatce.

Zezwala się też zobaczyć kto został MVP spotkania.
janek50
Posty: 219
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:38
Płeć: M

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: janek50 »

Okazuje się,że Zawiercie wygrało mecz mimo słabej postawy Malinowskiego(tylko 8 zdobytych punktów i 21% efektywności).Polscy przyjmujący zagrali w ataku wspaniale. Orczyk zdobył 13 punktów i miał efektywność w ataku 57 %.Wchodzący w drugim secie Halaba zdążył zdobyć 7 punktów i miał galaktyczną efektywność 86%.Co mocno kontrastowało z efektywnością Garreta 18%(zdobył 6 punktów).Okazuje się,że przy słabej dyspozycji atakujących,Aluron musi grać dwoma ofensywnymi przyjmującymi.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: Lucarelli »

Ciekawy mecz się szykuje, pojedynek Janusz - Tavares.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1072
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: MWi »

Szary Wilk pisze:Drużyna Indykpolu? To rozumiem, że dzisiaj z Wartą grali pracownicy firmy, którzy na co dzień zajmują się produkcją mięsa?

Nic dziwnego, że Warta wygrała ten mecz gładko.


Jest AZS Olsztyn, janusze...
Po pierwsze - takie personalne komentarze zostaw dla kolegów i rodziny. Po drugie - nie sądzę, aby oficjalna nazwa sponsora będąca członem nazwy klubu komuś urągała (poza pewnymi niedojrzałymi fanboyami, którzy nadmiernie emocjonują się nazewnictwem). Zawodnicy mają tę nazwę i na kontrakcie, i na koszulce. Po trzecie - wolałbym dyskusje merytoryczne, więc jak nie masz nic takiego do napisania, to chyba nie jest forum dla Ciebie.

Zaczął się mecz Lubina z Gdańskiem. I od razu informacja, że Mika odmikowuje i ma problem z plecami. Szkoda, bo naprawdę dobrze to już wyglądało. Niezły pierwszy set Lubina, chyba zabrakło trochę Jimeneza w ataku, który jakby z dużymi obawami atakuje. Problem w tym, że chyba nie za bardzo potrafi atakować technicznie i kończy się to prostymi plasami lub atakami w taśmę. Za to trzeba mu oddać dobrą postawę na zagrywce.
Lynn
Posty: 971
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: Lynn »

Fajny mecz do oglądania Cuprum - Trefl

dużo mocnych uderzań, dobra dynamika i spektakularne bloki (m.in ten na Wlazłym)
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1072
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: MWi »

Lynn pisze:Fajny mecz do oglądania Cuprum - Trefl

dużo mocnych uderzań, dobra dynamika i spektakularne bloki (m.in ten na Wlazłym)
No i Wlazły na razie zdecydowanie najsłabszym aktorem tego widowiska, jeśli Gdańsk nie poprawi szybko gry, to chyba zobaczymy zaraz Sasaka.

No i Wlazły wbija się w blok, mamy 2:1 dla Lubina. Bardzo dobra atmosfera u Miedziowych i walka do końca. Bardzo dobrze obaj lewoskrzydłowi, Penchev jakby się odbijał od ziemi - dawno go takim nie widziałem.
Ostatnio zmieniony 5 gru 2020, o 19:24 przez MWi, łącznie zmieniany 1 raz.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: Lucarelli »

Winiarski swoimi decyzjami położył seta.
Dzisiaj Tavares wygląda lepiej od Janusza.
ciorny17
Posty: 8589
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: ciorny17 »

Lucarelli pisze:Winiarski swoimi decyzjami położył seta.
Trzymanie Wlazłego na boisku, a przede wszystkim wpuszczenie Janikowskiego na przyjęcie za Lipińskiego to strzał w kolano, bo Mateusz ani jednej zagrywki Bułgara pozytywnie nie przyjął.
Kłamca.
Lynn
Posty: 971
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: Lynn »

No i Cuprum odwróciło seta od stanu 19-22

Nie wiem co podkusiło Winiara wstawiać w końcówce Janikowskiego, który przyjął dwie ostatnie dość łatwe zagrywki na 3 metr.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: 16. kolejka PlusLigi - 4-6.12

Post autor: TommyLeeJones »

Wlazły faktycznie dba o ilość spektakularnych bloków, nawet jaka na siebie stara się nader skrupulatnie.

Co do meczu Olsztyn-Zawiercie, szkoda mi zawodników AZS-u, bo to jakie piłki dawał im dzisiaj Stępień.. Oczy bolały.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”