Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: mewa »

Vilgefortz pisze:Plotki transferowe mają to do siebie, że nie zawsze pokrywają się z prawdą. IMO taka dyskusja ma sens, bo jest to temat, który budzi jakieś emocje. A plany o zmianie atakującego w JW chyba nie są tajemnicą.
pełna zgoda, czymś trzeba żyć :) Ja trochę piszę z perspektywy klubu (akurat żeńskiego) i trochę wiem, kto te plotki i po co rozsiewa. Ale masz racje - ma budzić emocje i budzi!
Pawel9221
Posty: 1194
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Pawel9221 »

Ma ktos jakies informacje gdzie Bartman leci? Fot. Instagram
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

Na emeryturę leci...
Pawel9221
Posty: 1194
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Pawel9221 »

Czyli to takie sprawy osobiste Zbynia zmusiły do zerwania kontraktu, poprostu chciał sobie w Dubaju ""poodbijac"" :] :D
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

Wracając do JW, Boyer to jedyne wymieniane nazwisko, o którym słyszeli w klubie. Żadne Płotnickie i Hubery, o których pisał Gałązka nie wchodzą w grę.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Blanco »

Szampon093 pisze:
Lucarelli pisze:Ten mityczny "potencjał" i ta cała gadka pisana palcem po wodzie odnośnie jakiegoś siatkarza zawsze mnie śmieszyła.
Chciałbym zobaczyć kiedyś na oczy ten słynny "potencjometr" którym szanowni koledzy mierzą potencjaly siatkarzy. :D
Nienawidze tego calego gadania o potencjalne, wiec podpisuje sie w 100%. Mam dosc sluchania o tym..
Mi tez mowili, ze mam mega potencjal i gram w 3 lidze..
Bo to jest jedno słowo, które ma milion zmiennych. Na przykład kontekst. O tym, że Boyer ma ten potencjał mówiło się już od juniora (on chyba wtedy nawet grał na przyjęciu z tego, co kojarzę) przez ligę francuską. A więc u niego ten kontekst jest globalny. U Ciebie, mniemam, że lokalny. Inną zmienną jest na przykład obiektywizm: o jego potencjale piszę ja, gdzie rok temu wolałem Butryna w Rzeszowie od Francuza. Gdzie Boyera nie znam, widziałem go tylko na meczu. Tobie mówili to pewnie Ci, którzy Cię znali, co tę obiektywność odrobinę obniża. A cała dyskusja o potencjale rozbija się o to, że mylicie potencjał z rzeczywistością - czyli wykorzystywaniem, czy materializowaniem potencjału vel talentu: Boyer miał wielki potencjał, a gra w Katarze. Muzaj miał wielki potencjał, a wróci do Resovii. Bednorz stał z boku, a zjadł ligę włoską i gra w Zenicie.

Co muszę Boyerowi też oddać to to, że w lidze włoskiej miał pecha, bo w pierwszym sezonie do momentu przyjścia Kazijskiego grał sam, bo Ci Irańczycy się kompromitowali, a Jeaschke się połamał, w następnym sezonie znowu grał sam, bo na przyjęciu dostał Muagututię i tego dzieciaka, Asparuchowa, ze Stoczni. No, a w 3, to wiadomo.

A komu, jak komu, ale Artemowi warto dać wiarę, bo jest rzetelny.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8013
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Blanco pisze:Co muszę Boyerowi też oddać to to, że w lidze włoskiej miał pecha, bo w pierwszym sezonie do momentu przyjścia Kazijskiego grał sam, bo Ci Irańczycy się kompromitowali, a Jeaschke się połamał, w następnym sezonie znowu grał sam, bo na przyjęciu dostał Muagututię i tego dzieciaka, Asparuchowa, ze Stoczni. No, a w 3, to wiadomo.
Raczej nieprawda: w pierwszym sezonie do Werony pod koniec pierwszej rundy przyszedł Kazijski, który z miejsca stał się liderem drużyny, a Werona miała wtedy bardzo solidny zespół (Sole, Kazijski, Boyer, Spirito, Birarelli) i z grubsza była na papierze 5-6 zespołem Serie A. Tyle, że sam Boyer po przyjściu Bułgara grał na marnych procentach (24% efektywności ataku jako druga opcja) i publicznie zaczęto mówić o jego ... podejściu do zawodu. Ten drugi rok paradoksalnie miał lepszy (aczkolwiek Werona musiała pozyskać Kazijskiego z Japonii żeby myśleć o playoffach), ale w tym sezonie też wydawało się, że Werona może powalczyć o wysokie miejsce w tabeli z Kazijskim od początku sezonu, zdrowym Jaeschke i Boyerem. Problem w tym, że Francuz był w katastrofalnej formie i działacze Werony wprost mówili, że tak źle grającego Francuza zarabiającego takie pieniądze nie mogą zostawić w składzie. Więc o jakim pechu mowa, skoro Boyer dwukronie grał w dobrym zespole w najlepszej lidze świata i sobie nie poradził, w tym sezonie wprost psując swojej ekipie cały sezon? Gdyby trafił do Civitanovy i tam by go zwolnili, to dopiero wtedy nie miałby 'pecha'? ;)
dyletant
Posty: 5116
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: dyletant »

Słabo trochę. Miało być wzmocnienie JW a przychodzi Boyer. Może jeszcze włodarze JW się rozmyślą.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

dyletant pisze:Słabo trochę. Miało być wzmocnienie JW a przychodzi Boyer. Może jeszcze włodarze JW się rozmyślą.
To może być wzmocnienie, może być wymiana 1:1, a jest oczywiście też opcja, że wyjdzie z tego klapa.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Pawel9221
Posty: 1194
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Pawel9221 »

dyletant pisze:Słabo trochę. Miało być wzmocnienie JW a przychodzi Boyer. Może jeszcze włodarze JW się rozmyślą.
To prosze zaproponowac ciekawsze i lepsze rozwiazanie : Nie liczac takich Sci Fi jak Atan, Zaytsev,Nimir. Jedyna realna opcja porownywalna to Patry, ale czy potencjal i jako zawodnik jest ogolnie lepszy od Boyera? Muzaj jest w Rzeszowie, Kurek raczej zostanie w Japonii. To na dobra sprawe kto pozostanie?
Moze Rychlicki, ale to chyba tylko w przypadku jesli z niego w Lube zrezygnuja
Luburic - bardzo slaba opcja uwazam, mega przereklamowany gracz, gorszy wedlug mnie od Petkovicia,ktory Plusligi nie pozamiatal.
Poletaev na 99% nie ruszy sie z Rosji
Ostatnio zmieniony 6 sty 2021, o 16:45 przez Pawel9221, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

Pawel9221 pisze:. To na dobra sprawe kto pozostanie?
Może jeszcze Stern...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8013
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pawel9221 pisze:Jedyna realna opcja porownywalna to Patry, ale czy potencjal i jako zawodnik jest ogolnie lepszy od Boyera?
Jest, ale Patry ma ważny kontrakt.
Pawel9221
Posty: 1194
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Pawel9221 »

Vilgefortz pisze:
Pawel9221 pisze:. To na dobra sprawe kto pozostanie?
Może jeszcze Stern...
NIe jest to moim zdaniem lepsza opcja, jeszcze powiedzmy gdzies w zaswiatach jest Wallace czy Hernandez, ale widzialem ich mecze w Turcji to stosunek jakosci do ceny nie oplaca sie ich brac.
Kiril Klec jest mlodym ciekawym rosyjskim atakujacym , ale to bylaby raczej inwestycja i niewiadomo czy by sie sprawdzil
Fozgen79
Posty: 55
Rejestracja: 26 paź 2014, o 18:33
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Fozgen79 »

Wiadomo coś odnośnie Olsztyna i Gdańska kim są zainteresowani działacze w tych klubach a komu raczej podziękują?
dyletant
Posty: 5116
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: dyletant »

To prosze zaproponowac ciekawsze i lepsze rozwiazanie
Hadrava, Tuerlinckx, Egleskalns, podobna jakość sportowa, większe ogranie, mniejsze pieniądze, mniej konfliktowi, lepiej pasują do Toniuttiego. Albo krajowe podwórko: Malinowski, Bołądź, myślę też, że jeszcze bardziej rozwinąłby się Jimenez.

Hernandez zjada Boyera, ale może sobie dużo życzyć. Ghafour też byłby myślę fajną opcją.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Blanco »

dyletant pisze:
To prosze zaproponowac ciekawsze i lepsze rozwiazanie
Hadrava, Tuerlinckx, Egleskalns, podobna jakość sportowa, większe ogranie, mniejsze pieniądze, mniej konfliktowi, lepiej pasują do Toniuttiego. Albo krajowe podwórko: Malinowski, Bołądź, myślę też, że jeszcze bardziej rozwinąłby się Jimenez.

Hernandez zjada Boyera, ale może sobie dużo życzyć. Ghafour też byłby myślę fajną opcją.
Please :| Hernandez, Ghafour, może Malinowski.

Zrobię off-top, ale wybaczcie. Dla mnie przypadek Tuerlinckxa jest niesamowity. Gość nigdy nie wyszedł poza ligę belgijską, nie zaistniał w reprezentacji, bo albo Cox, albo Van der Dries, albo van Valle, zagrywa floatem, będac chyba jedynym mi znanym atakującym, który tak serwuje, a on co jakiś czas wrzucany a to do Resovii, a to do JW, a to jeszcze gdzieś do Plusligi.
Ostatnio zmieniony 6 sty 2021, o 17:19 przez Blanco, łącznie zmieniany 1 raz.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: iron »

Rany. To ja już wolę Momo, po którym wiadomo czego się spodziewać. Dodatkowo skoro Totti zrobił gwiazdy z Kaczmarka i Konara to z niego też zrobi ;) Poza tym lubię siłowego młota :D
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

iron pisze:Rany. To ja już wolę Momo, po którym wiadomo czego się spodziewać. Dodatkowo skoro Totti zrobił gwiazdy z Kaczmarka i Konara to z niego też zrobi ;) Poza tym lubię siłowego młota :D
Jesteś pewien, że JW z nim negocjuje?
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: iron »

Vilgefortz pisze:
iron pisze:Rany. To ja już wolę Momo, po którym wiadomo czego się spodziewać. Dodatkowo skoro Totti zrobił gwiazdy z Kaczmarka i Konara to z niego też zrobi ;) Poza tym lubię siłowego młota :D
Jesteś pewien, że JW z nim negocjuje?
Tak. Nie wiem tylko jako którą opcję.
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

Raczej nie pierwszą, skoro w grę wchodzą głośne nazwiska.

Artem podał też, że zostają Eemi i Jura. Też o tym słyszałem
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: jinx »

iron pisze:
Vilgefortz pisze:
iron pisze:Rany. To ja już wolę Momo, po którym wiadomo czego się spodziewać. Dodatkowo skoro Totti zrobił gwiazdy z Kaczmarka i Konara to z niego też zrobi ;) Poza tym lubię siłowego młota :D
Jesteś pewien, że JW z nim negocjuje?
Tak. Nie wiem tylko jako którą opcję.
Ty chyba dostrzegasz absurd totalny w robieniu drugiego atakującego w przyszłym sezonie z podstawowego młota tego sezonu?
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Blanco »

jinx pisze:Ty chyba dostrzegasz absurd totalny w robieniu drugiego atakującego w przyszłym sezonie z podstawowego młota tego sezonu?
Resovia i Butryn? :D
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

Chodziło ironowi raczej o opcję w negocjacjach, logiczne, że nie poszedlby na zmiennika
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: iron »

Vilgefortz pisze:Chodziło ironowi raczej o opcję w negocjacjach, logiczne, że nie poszedlby na zmiennika
Tak
No sympathy for fools...
dyletant
Posty: 5116
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: dyletant »

Zrobię off-top, ale wybaczcie. Dla mnie przypadek Tuerlinckxa jest niesamowity. Gość nigdy nie wyszedł poza ligę belgijską, nie zaistniał w reprezentacji, bo albo Cox, albo Van der Dries, albo van Valle, zagrywa floatem, będac chyba jedynym mi znanym atakującym, który tak serwuje, a on co jakiś czas wrzucany a to do Resovii, a to do JW, a to jeszcze gdzieś do Plusligi.
Od kiedy zastąpił Contrerasa (potem chyba jeszcze Rouzier grał tam przez sezon) gość jest podstawowym atakującym swojego zespołu od wielu lat. Jako jedyny utrzymał się na przyzwoitym poziomie, w porównaniu do atakujących, których wymieniłeś. Co roku gra w LM i raczej gra dobrze. Bołądź w VfB u Heynena też zagrywał floatem, czasami nawet przegrywał rywalizację z Danielem Maleschą, a w Suwałkach sobie poradził i jest teraz jednym z lepszych atakujących i zagrywajacych w lidze. Belg ma zagrywkę hybrydową, potrafi też zagrywać mocno. Na pewno brakuje mu centymetrów, ale ma za to świetną technikę i kontrolę ataku, można grać mu bardzo szybkie piłki i grać efektownie i efektywnie. Fakt w reprezentacji nie potrafił tego sprzedać, ale to też kwestia piłek, jakie dostawał od Valkiersa.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Szary Wilk
Posty: 8088
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Tuerlinckx i Egleskalns to lepsze opcje niż Boyer :] :] :]
Jimenez...Boże, widzisz i nie grzmisz...

Ciężko czasem wypisywane tu bzdury komentować. No, ale.już czytałem, że Kaczmarek lepszy od Kurka, Schulz to najlepszy polski atakujący, Butryn jest topowym grajkiem i mnóstwo innych mitów, ktore są potem brutalnie weryfikowane

Muzajowi wytyka się, że gra w słabych klubach, a nad Maliną czy Butrynem są co.rok zachwyty. Jakoś Egleskalns gra w Grecji, więc zanotował zjazd. Tuerlicnkx to będacy dobrze po 30stce atakier bez zasięgu. Boyer jest dość uznanym zawodnikiem

Czasem.jak czytam te posty, to nie dowierzam. Z siatkarzami, o któryxh piszecie, to może grać Cuprum czy Nysa.

Ale wiadomo,że siatkarski świat jest zakłamany i to qy macie rację
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

Muzaj w wieku 24 lat przegrał JW ćwierćfinał PLS i ogólnie też walczył z głową. W miarę broniły go statystyki, ale często problemy JW wychodziły od niego.
Szansa należy się każdemu, ale Boyer został już skreślony... Przed sezonem narzekałem na ew. transfer Francuza do Rzeszowa, ale tam nie miało szans to z nim wyjść (i klimat rzeszowski, niepasujące otoczenie), w JW widzę cień nadziei. Przy tej optymistycznej wizji zostaję.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

Szary Wilk pisze: Jimenez...Boże, widzisz i nie grzmisz...
Ale Jimeneza to zostaw w spokoju. Gość gra świetnie, rozwija swój wachlarz zagrań i nie idzie tylko na sile i zasięgu. Jeśliby jeszcze nie zaginał tak często i psuł mniej zagrywek, to moglibyśmy mówić o fenomenalnym sezonie.

Boyer jest młody, a Jimenez ma 30 lat. Stephen we Francji grał podobno fenomenalnie, a Jimenez ponoć nieźle, ale bez szału. Piszę "podobno" i "ponoć", bo widziałem tylko urywki ich gry. Ronald gra z Tavaresem, który przypomina stylem gry Toniuttiego. A Ben wcale z Boyerem jakoś za dobrze nie wyglądał. Dlaczego jakiś rozkapryszony dzieciak psujący własną karierę ma dostawać szansę od topowego klubu w Polsce i Europie, a nie może jej dostać człowiek, który przez Finlandię, Austrię i lata we Francji przebił się do jednej z trzech czołowych lig i udowadnia w niej, że nie pęka?

Jeśli Boyer jest takim kozakiem, to dlaczego nikt się nim w Weronie nie zachwycał? Dlaczego gość psuł tyle zagrywek? Dlaczego zawiódł na całej linii w meczu o IO z Polską? Dlaczego w obliczu jego konfliktu z Earvinem trener postanowił zostawić Ngapetha, a zrezygnować z Boyera?

@Lucarelli i @Szampon093 wypunktowali tu wcześniej te frazesy o potencjale. Jak się tego potencjału, nawet wielkiego, nie poprze ciężką pracą i poukładaną głową, to marzenia o wielkiej karierze pryskają. Widocznie ta obietnica wielkiego zysku z inwestycji w Boyera już tak nie kusi i człowiek w wieku 24 lat jest poza kadrą Francji i poza Weroną, która do jakiegoś ścisłego topu włoskiej siatkówki nie należy.

Jestem wielkim przeciwnikiem tego ruchu. Moim zdaniem to niepodobne do Jastrzębia, które buduje od dwóch sezonów skład bardzo rozważnie. Mam nadzieję, że to tylko jakieś gierki menadżera, żeby ktoś się dał podpuścić i nabrać na wysoki kontrakt dla tego enfant terrible.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

johnnyrotten pisze: Dlaczego w obliczu jego konfliktu z Earvinem trener postanowił zostawić Ngapetha, a zrezygnować z Boyera?
Bo Earvin jest jedną z gwiazd światowej siatkówki...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

Vilgefortz pisze: Bo Earvin jest jedną z gwiazd światowej siatkówki...
To tylko potwierdza, że Boyer nią nie jest. A bez gry na arenie międzynarodowej nigdy nią zapewne nie będzie, bo to ona w ogromnej mierze kreuje takie postacie. Nie twierdzę, że to leszcz. Ale gość jedzie na łatce talentu i tyle.

Pamiętacie, co tu się pisało o Ben Tarze i Boyerze nie tak dawno temu? Gdzie jest teraz Tunezyjczyk, a gdzie Boyer?

Wassim pracuje, wie, jakie ma braki i widać, że się rozwija. Zaczyna dokładać technikę, choćby wczoraj był tego wspaniały przykład. Jeśli już miałbym wybrać któregoś z byłych dwudziestoczteroletnich atakujących Chaumont, to byłby to obecny gracz Nysy.

Charakter zawodnika w tak bardzo zespołowym sporcie, jakim jest siatkówka, to absolutna podstawa. Warto sobie posłuchać wywiadów ze skautem Denver Nuggets Rafałem Juciem. Relacje zawodnika z innymi ludźmi, kolegami z zespołu, rodziną itd. to wcale nie jest poboczny aspekt naboru. Są gracze o ogromnym talencie, którzy jednocześnie nie mają głowy, pokory lub szacunku do innych.

Boyer jest idealnym tego przykładem. Umiejętności czysto siatkarskie nie powinny być jedynym kryterium. Ci, którzy nie biorą pod uwagę innych czynników, proszą się o kłopoty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”