Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Oskejt
Posty: 228
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 10:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Oskejt »

Nwm, czy podpisanie Daniela na kolejny sezon to dobry pomysł. Lepiej byłoby chyba wziąć kogoś tańszego np Daszkiewicza (zakładam, że jest tańszy), bo w tym sezonie Daniel kompletnie sobie nie radzi i nie panuje nad sytuacją.
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: hvar18 »

Po co Daszkiewicz. Weźcie trenera z II ligi Waszej . Będzie jeszcze tańszy. I zawodnicy chętnie przyjdą.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Nie padło to w tym wątku, a raczej powinno. Zresztą sam to jakoś przeoczyłem najpierw.

Karol Butryn ma w przyszłym sezonie grać w Olsztynie.

Zdziwił mnie trochę ten ruch, ale to chyba pokazuje, że AZS chce wyjść z przeciętności, bo dalsze popadanie w marazm to mogłyby być nawet widoki na spadek.

Zapewne będzie też ciekawy rozgrywający, ale na razie chyba nic nie wyciekło.

No i padła zapowiedź, że dwaj byli gracze wrócą do klubu. Można zacząć obstawianie.

Ja osobiście skłaniałbym się ku Hainowi i Łukasikowi. Przesiedzieli na ławce albo się leczyli przez ten i ostatni sezon, więc drodzy nie powinni być. A umiejętności mają, tylko kwestia zdrowia i zaufania, by je pokazali wreszcie na parkiecie.

Inne opcje to może Ferens, który się odbudował w Lubinie, Gunia jako doświadczony środkowy, Bartosz Krzysiek na zmiennika dla Butryna. W Katowicach pewnie będą spore zmiany, więc Zniszczoła też bym nie skreślał.

Waliński rozgrywa dość przeciętny sezon w Suwałkach w porównaniu z tym, co grał w Zawierciu. Ale jego powrót albo Włodarczyka lub Buchowskiego to w mojej ocenie trochę mniej realny scenariusz.
mimo82
Posty: 119
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 13:32
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: mimo82 »

johnnyrotten pisze:Nie padło to w tym wątku, a raczej powinno. Zresztą sam to jakoś przeoczyłem najpierw.

Karol Butryn ma w przyszłym sezonie grać w Olsztynie.

Zdziwił mnie trochę ten ruch, ale to chyba pokazuje, że AZS chce wyjść z przeciętności, bo dalsze popadanie w marazm to mogłyby być nawet widoki na spadek.

Zapewne będzie też ciekawy rozgrywający, ale na razie chyba nic nie wyciekło.

No i padła zapowiedź, że dwaj byli gracze wrócą do klubu. Można zacząć obstawianie.

Ja osobiście skłaniałbym się ku Hainowi i Łukasikowi. Przesiedzieli na ławce albo się leczyli przez ten i ostatni sezon, więc drodzy nie powinni być. A umiejętności mają, tylko kwestia zdrowia i zaufania, by je pokazali wreszcie na parkiecie.

Inne opcje to może Ferens, który się odbudował w Lubinie, Gunia jako doświadczony środkowy, Bartosz Krzysiek na zmiennika dla Butryna. W Katowicach pewnie będą spore zmiany, więc Zniszczoła też bym nie skreślał.

Waliński rozgrywa dość przeciętny sezon w Suwałkach w porównaniu z tym, co grał w Zawierciu. Ale jego powrót albo Włodarczyka lub Buchowskiego to w mojej ocenie trochę mniej realny scenariusz.
Są tu te dwa nazwiska :)... Propozycje z Olsztyna ma też Szalacha.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

mimo82 pisze:
Są tu te dwa nazwiska :)... Propozycje z Olsztyna ma też Szalacha.
Szalacha to byłaby petarda w porównaniu z tegorocznym środkiem Olsztyna.

A że są, to nie wątpię, bo trochę nastrzelałem :D

Ale to te, które uznałem za bardziej prawdopodobne, czy może jakieś oceniane przeze mnie mniej realnie?
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Te nazwiska to pewnie Butryn i Hain...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
mimo82
Posty: 119
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 13:32
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: mimo82 »

Vilgefortz pisze:Te nazwiska to pewnie Butryn i Hain...
No to w sumie 3 :) nie liczylem Butryna
IISAC
Posty: 97
Rejestracja: 24 mar 2020, o 15:42
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: IISAC »

Na przyjmującego zagraniczni czy Polacy?
Ostatnio zmieniony 18 sty 2021, o 19:22 przez IISAC, łącznie zmieniany 1 raz.
mimo82
Posty: 119
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 13:32
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: mimo82 »

IISAC pisze:3 to Łukasik, Waliński lub Włodarczyk?
O Łukasiku czy Mariańskim zapomnijcie. Oni nie wrócą do Azs...a na pewno nie przy tym prezesie...
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

mimo82 pisze:
Vilgefortz pisze:Te nazwiska to pewnie Butryn i Hain...
No to w sumie 3 :) nie liczylem Butryna
No to jeszcze Włodarczyk albo Buchowski (Olsztyn może się bawić w powroty).
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

mimo82 pisze:
IISAC pisze:3 to Łukasik, Waliński lub Włodarczyk?
O Łukasiku czy Mariańskim zapomnijcie. Oni nie wrócą do Azs...a na pewno nie przy tym prezesie...
No to może Włodarczyk albo Ferens. Limity chyba nie będą przeszkodą przy polskim ataku, środku i libero. Może do Schotta chcą Polaka o podobnej charakterystyce do Żalińskiego. Kolejny Wojtek - jeden czy drugi - tu by pasował.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: miro1905 »

mimo82 pisze:
IISAC pisze:3 to Łukasik, Waliński lub Włodarczyk?
O Łukasiku czy Mariańskim zapomnijcie. Oni nie wrócą do Azs...a na pewno nie przy tym prezesie...
Mariański wraca do Katowic.
pwpl97
Posty: 356
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: pwpl97 »

miro1905 pisze:
mimo82 pisze:
IISAC pisze:3 to Łukasik, Waliński lub Włodarczyk?
O Łukasiku czy Mariańskim zapomnijcie. Oni nie wrócą do Azs...a na pewno nie przy tym prezesie...
Mariański wraca do Katowic.
Wszystko wskazuje ze prawdopodobnie pojdzie za nim Lukasik.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Lucarelli »

Trzeba mieć żyłkę ryzykanta żeby podpisywać Łukasika, in nie ma zdrowia za grosz.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Lucarelli pisze:Trzeba mieć żyłkę ryzykanta żeby podpisywać Łukasika, in nie ma zdrowia za grosz.
Żyłkę ryzykanta albo po prostu mały budżet. Pan Szczerbowski, prezes GKS-u, wokół którego się zrobił czarny PR w lato, mówił otwarcie, że kontrakty, jakie zostały podpisane przez poprzedniego prezesa sekcji, są zbyt wysokie.

Nie ma się co dziwić, że Gieksa bierze Łukasika i Mariańskiego, bo ich oczekiwania nie powinny być duże. Jeśli w Katowicach oszczędzą na rozgrywającym, to może się to skończyć Olsztynem z tego sezonu. Chociaż utrzymać się pewnie powinni, jeśli Jarosz z Musiałem zostaną na ataku.

Gieksa straci swój ogromny atut, jakim jest stabilność. A AZS, o którym jest ten wątek, może chce jakoś ją budować? Butryn skończy w tym roku 28 lat, więc można z nim wiązać przyszłość. Schott to też zawodnik w sile wieku. Gruszczyńskiego nadal można śmiało zaliczać do młodych graczy.

Jeśli rzeczywiście na środku będzie Hain z Szalachą, to naprawdę personalnie powinno być mocno. Jeszcze tylko porządny rozgrywający i AZS może wracać do gry o coś więcej niż tylko spokojne utrzymanie, ale bez wielkich widoków na playoff. Może nie będzie takich wyników jak półfinał ligi, gdy grał Kochanowski, ale kto wie?

To jest o tyle fajne, że na papierze zapowiada się przynajmniej 6-7 drużyn, które powinny mieć naprawdę mocne składy. A ci z dolnych rejonów też będą się starali nie spaść (mam nadzieję, że spadki będą...), więc motywacja do budowy lepszej drużyny też jest duża.
towalowli
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: towalowli »

Według Artema nowym rozgrywającym AZS-u będzie Jan Firlej.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Oho, czyli jednak nie Radom.

Bardzo dobry wybór. Według Marcina Gałązki następcą Żalińskiego będzie Waliński, czyli kosmetyczna zmiana i leciutka różnica :D
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

Ja stawiam na innego byłego przyjmującego
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

AZS OLSZTYN 1978 pisze:Ja stawiam na innego byłego przyjmującego
Włodarczyk? Albo Buchowski.
IISAC
Posty: 97
Rejestracja: 24 mar 2020, o 15:42
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: IISAC »

Skład może wyglądać tak
Butryn, Kapica, Schott, Waliński?, 3 przyjmujący może Andringa?, Czerwiński, Firlej?, Stępień, Hain?, Szalacha?, Poręba, Gruszczyński, Ciunajtis.
mimo82
Posty: 119
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 13:32
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: mimo82 »

IISAC pisze:Skład może wyglądać tak
Butryn, Kapica, Schott, Waliński?, 3 przyjmujący może Andringa?, Czerwiński, Firlej?, Stępień, Hain?, Szalacha?, Poręba, Gruszczyński, Ciunajtis.
Strzelam troszke inaczej:
Firlej/Stępień
Butryn/Kapica
Schott, Włodarczyk, Waliński, Czerwiński
Szalacha, Poręba, Woch
Gruszczyński/Ciunajtis
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Blanco »

mimo82 pisze:Strzelam troszke inaczej:
Schott, Włodarczyk, Waliński, Czerwiński
Jak już się nie uczysz na błędach swoich, mając 3 ofensywnych i jednego defensywnego w tym sezonie, to możesz sobie popatrzeć na Radom z poprzedniego sezonu, gdzie Włodarczyk grał fatalnie, a Butryn grał sam albo na Suwałki, gdzie para Waliński-Belg wygląda okropnie i Bołądź gra sam. A Ty mając drugiego defensywnego przyjmującego ligi i jej czwartego libero, którzy sobie pokryją boisko od niechcenia, bierzesz na ofensywnego Włodarczyka :|
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: miro1905 »

Kapica ma ważny kontrakt w Olsztynie? Coś mi się obiło o uszy albo oczy, że ma odejść do klubu który co roku walczy o medal :D
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Tak. Kapica podpisał na 3 lata, gdy przyszedł ze Spały. To będzie ostatni rok jego umowy. Chodzi Ci o Resovię? W sumie... Nie grać przy Butrynie lub nie grać przy Muzaju to żadna różnica.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: miro1905 »

johnnyrotten pisze:Tak. Kapica podpisał na 3 lata, gdy przyszedł ze Spały. To będzie ostatni rok jego umowy. Chodzi Ci o Resovię? W sumie... Nie grać przy Butrynie lub nie grać przy Muzaju to żadna różnica.
Tak. Ciekawe bo o Kapicy słyszałem już rok temu i teraz mają młodego ale fatalnie grającego Domagałe. Pytanie czy dadzą mu jeszcze jedną szansę czy postawią na innego młodego lub bardziej doświadczonego zmiennika dla Muzaja.
mimo82
Posty: 119
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 13:32
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: mimo82 »

Blanco pisze:
mimo82 pisze:Strzelam troszke inaczej:
Schott, Włodarczyk, Waliński, Czerwiński
Jak już się nie uczysz na błędach swoich, mając 3 ofensywnych i jednego defensywnego w tym sezonie, to możesz sobie popatrzeć na Radom z poprzedniego sezonu, gdzie Włodarczyk grał fatalnie, a Butryn grał sam albo na Suwałki, gdzie para Waliński-Belg wygląda okropnie i Bołądź gra sam. A Ty mając drugiego defensywnego przyjmującego ligi i jej czwartego libero, którzy sobie pokryją boisko od niechcenia, bierzesz na ofensywnego Włodarczyka :|
Włodi swoj najlepszy sezon w pluslidze mial wlasnie w Olsztynie...szczerze to mysle ze Azs bedzie kombinowal z zagranicznym graczem.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Blanco »

Jeżeli potwierdzi się to, co pisze Artem, a AZS będzie chciał na poważnie walczyć w ćwierćfinale, to niech wypożycza Szerszenia albo bierze zagranicznego.
Adamde
Posty: 835
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Adamde »

Szerszen w pelni formy moze z powodzeniem walczyc o pierwszy sklad Rzeszowa, wiec po co mialby tu przyjsc. Czyzby chcieli pozbyc sie Schulza i Butryn w jego miejsce? Hain czesto jest widywany w Olsztynie, wiec wierze ze to o niego chodzi. A ten drugi? Mam nadzieje ze nie Roussoux, Gunia,Wlodarczyk. Z Walinskiego bym sie cieszyl, z Buchowskiego pewnie w sumie tez. Szalacha w Olsztynie - byly proby sciagniecia go chyba dwa sezony temu - bez powodzenia.
filipek88
Posty: 182
Rejestracja: 28 maja 2020, o 13:42
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: filipek88 »

Trzymam kciuki za pozostanie Andringi. Gosc jest bezcenny, nie marudzi w kwadracie, wchodzi gdy trzeba poprawic przyjecie, a i w ofensywie ma czym postraszyc. Widzielismy w III secie z Nysa. Wymiana Zalinskiego na Walinskiego/Wlodarczyka nie musi byc zmiana na minus. Niestety Zalinski w Olsztynie nie zblizyl sie nawet do poziomu z Radomia.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Nagor »

johnnyrotten pisze:Tak. Kapica podpisał na 3 lata, gdy przyszedł ze Spały. To będzie ostatni rok jego umowy. Chodzi Ci o Resovię? W sumie... Nie grać przy Butrynie lub nie grać przy Muzaju to żadna różnica.
Jeśli resovia co roku walczy o medal, to 80% naszej ligi co roku walczy o medal.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”