Transfery i plotki na sezon 2021/2022

WysokiPortorykanczyk
Posty: 8007
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Ten Urnaut to byłby trochę kontrakt a'la Veres, nie miał chyba takich problemów zdrowotnych, ale dawno nie był w optymalnej formie, a we wrześniu 33 lata na karku. Ciekawe czy tym razem uda się Resovii, bo w formie sprzed 3 lat to światowa klasa, co do czego nikt nie ma chyba wątpliwości.
bono
Posty: 3546
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: bono »

Kiko pisze:Łudziłem się, że Butryn zostanie w Resce, ale dzisiaj rozwiano moje nadzieje. Faktycznie przychodzi Muzaj jak i Kochanowski, Zatorski, Kozamernik i Urnaut. Co pocieszające to zostaje Cebulj, Szerszeń i Buszek.
No to paka na majstra - nie da się tego spierdzielić.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

bono pisze:
Kiko pisze:Łudziłem się, że Butryn zostanie w Resce, ale dzisiaj rozwiano moje nadzieje. Faktycznie przychodzi Muzaj jak i Kochanowski, Zatorski, Kozamernik i Urnaut. Co pocieszające to zostaje Cebulj, Szerszeń i Buszek.
No to paka na majstra - nie da się tego spierdzielić.
Będzie pojedynek z Jastrzębskim poważny...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Szary Wilk
Posty: 8086
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Jendryk out czy rywalizacja z Kozamernikiem? Przypuszczalne składy TOPu:

Drzyzga-Kochanowski,Kozamernik-Urnaut,Cebulj-Muzaj-Zatorski

Janusz-Huber,Smith-Śliwka,Semeniuk-Kaczmarek-Shoji(?)

Toniutti-Gładyr,Wiśniewski-Fornal,(?)-Boyer-Popiwczak

Tavares/Łomacz-Kłos,Bieniek-Ebadipour,Sander-Filipiak-Piechocki

Ciekawie, nie powiem.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Aquino »

Zestawianie słów Resovia i TOP jest lekko zabawne.
Warto jeszcze wrzucić skład Vervy bo również zapowiada się ciekawie.
Kampa?-Hernandez-Kwolek-?-Nowakowski-Wrona-Wojtaszek. Tutaj jedyną niewiadomą jest drugi przyjmujący do Kwolka bo Szalpuk chyba nie zostaje.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

Aquino pisze:Zestawianie słów Resovia i TOP jest lekko zabawne.
Warto jeszcze wrzucić skład Vervy bo również zapowiada się ciekawie.
Kampa?-Hernandez-Kwolek-?-Nowakowski-Wrona-Wojtaszek. Tutaj jedyną niewiadomą jest drugi przyjmujący do Kwolka bo Szalpuk chyba nie zostaje.
Hernandez taki pewny?
Z Kampy to bym się tak nie cieszył, patrząc na to jak spada jego jakość rozegrania...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
slimak
Posty: 58
Rejestracja: 27 kwie 2018, o 20:54
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: slimak »

Szary Wilk pisze:Jendryk out czy rywalizacja z Kozamernikiem? Przypuszczalne składy TOPu:
Janusz-Huber,Smith-Śliwka,Semeniuk-Kaczmarek-Shoji(?)
Skad tego Janusza tam wziales? Powtorze poraz drugi, ze odrzucil oferte zaksy
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Resofan »

bono pisze:
Kiko pisze:Łudziłem się, że Butryn zostanie w Resce, ale dzisiaj rozwiano moje nadzieje. Faktycznie przychodzi Muzaj jak i Kochanowski, Zatorski, Kozamernik i Urnaut. Co pocieszające to zostaje Cebulj, Szerszeń i Buszek.
No to paka na majstra - nie da się tego spierdzielić.
Wszystko się da spierdzielić, ale fakt - teraz będzie trudniej, bo zatrudniono trenera a nie atrapę.
A z tym majstrem, to czuję trochę sarkazmu, bo według plotek JW nie będzie na pewno słabsze a i ZAKSA pomimo, że (chyba jednak) trochę osłabiona, odstawać nie będzie. Najmniej pewne wydają się Skra i VERVA, bo i u jednych i u drugich przyszłość (Skra - trener, Verva - finanse i skład) jest trochę mętna.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: BuenoSausage »

bono pisze: No to paka na majstra - nie da się tego spierdzielić.
Czy ja wiem czy na majstra? Jak na razie to w Jastrzębiu zapowiada się nie gorzej, a może i lepiej. No i wciąż mało wiemy o transferach Skry, więc trzeba zostawić ten margines, choć pewnie znowu przystanie na karykaturze drużyny siatkarskiej.
przemik
Posty: 1610
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: przemik »

Vilgefortz pisze:
Aquino pisze:Zestawianie słów Resovia i TOP jest lekko zabawne.
Warto jeszcze wrzucić skład Vervy bo również zapowiada się ciekawie.
Kampa?-Hernandez-Kwolek-?-Nowakowski-Wrona-Wojtaszek. Tutaj jedyną niewiadomą jest drugi przyjmujący do Kwolka bo Szalpuk chyba nie zostaje.
Hernandez taki pewny?
Z Kampy to bym się tak nie cieszył, patrząc na to jak spada jego jakość rozegrania...
Ten Kampa w Vervie... to też takie troche życzenie tego forum. Nie mówie, że nie realne.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Aquino »

przemik pisze:
Vilgefortz pisze:
Aquino pisze:Zestawianie słów Resovia i TOP jest lekko zabawne.
Warto jeszcze wrzucić skład Vervy bo również zapowiada się ciekawie.
Kampa?-Hernandez-Kwolek-?-Nowakowski-Wrona-Wojtaszek. Tutaj jedyną niewiadomą jest drugi przyjmujący do Kwolka bo Szalpuk chyba nie zostaje.
Hernandez taki pewny?
Z Kampy to bym się tak nie cieszył, patrząc na to jak spada jego jakość rozegrania...
Ten Kampa w Vervie... to też takie troche życzenie tego forum. Nie mówie, że nie realne.
Nie tylko tego forum. Rozmowy Vervy z Kampą potwierdził też Mielewski w Prawdzie Siatki.
bono
Posty: 3546
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: bono »

Dlatego napisałem paka na MP, natomiast zdobycie to inna para kaloszy - najważniejsze będzie zgranie.
Co do JW to też wooow nazwiska i oczywiście Toniutti ale tu też musi wszystko się zgrać + nowy trener(mam wrażenie że Ben w Jastrzębiu nie będzie tak funkcjonował jak w Kędzierzynie - to jak wyjęcie silnika z M5 i włożenie RS6 ;) )
Zaksa czy Skra wyglądają gorzej na papierze ale czas pokaże - generalnie wszystko to wrózenie z fusów - ja tam delektuje się tym sezonem bo pomimo aktualnej dominacji Kentacky walka o pozostałe pozycje zapowiada się pasjonująco.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
choe
Posty: 218
Rejestracja: 2 mar 2020, o 14:31
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: choe »

KK wybiera się na północ i nie mówimy tu o Kędzierzynie-Koźlu.
Miszczu-xdd
Posty: 551
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Miszczu-xdd »

choe pisze:KK wybiera się na północ i nie mówimy tu o Kędzierzynie-Koźlu.
Kłos?
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: jinx »

choe pisze:KK wybiera się na północ i nie mówimy tu o Kędzierzynie-Koźlu.
A ten drugi pono tak.

Czyli w Skrze jest ogień.
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: krzychszp »

Kampa-Hernandez-Kwolek--Nowakowski-Wrona-Wojtaszek
Drzyzga-Kochanowski,Kozamernik-Urnaut,Cebulj-Muzaj-Zatorski

Zastanawiam się który z tych oczywiscie teoretycznych składów jest silniejszy..wydaje się że Resovii, ale różnica nie jest ogromna.
Kiko
Posty: 278
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 18:46

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Kiko »

Jeżeli Niko będzie zdrowy, to Urnaut wraz z biegiem sezonu będzie jego zmiennikiem.
Szary Wilk
Posty: 8086
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

krzychszp pisze:Kampa-Hernandez-Kwolek--Nowakowski-Wrona-Wojtaszek
Drzyzga-Kochanowski,Kozamernik-Urnaut,Cebulj-Muzaj-Zatorski

Zastanawiam się który z tych oczywiscie teoretycznych składów jest silniejszy..wydaje się że Resovii, ale różnica nie jest ogromna.
Resovii, bo ma jednego siatkarza więcej na przyjęciu ;)

Kłos w Gdańsku?

Janusz na pewno odrzucił ofertę ZAKSY?
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Aquino »

To zależy od tego kto obok zagra obok Kwolka. Na razie nie ma żadnych przecieków. Znaczy, były, że Lipiński ale temat upadł podobnie jak Kwolka w Skrze. Jest miejsce dla dobrego obcokrajowca. Coś tam słyszałem o Ferreirze ale dawno temu i chyba, również nie ma tematu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8007
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kiko pisze:Jeżeli Niko będzie zdrowy, to Urnaut wraz z biegiem sezonu będzie jego zmiennikiem.
Urnaut, jeśli trafi do Rzeszowa, ma ten atut, że w każdym elemencie jest dobry, więc lepiej balansuje grę obok kogoś takiego jak Cebulj. No i jeżeli Rzeszów zrobi drugą reprezentację Słowenii, to przecież wiadomo, że dlatego, że tak chce Giuliani, a wtedy wiadomo też, że to wokół Słoweńców chce budować swoją drużynę. Sam Urnaut najlepsze lata być możet ma za sobą, ale dalej obroni się techniką, a przy Muzaju (mocny przede wszystkim z rozegranych piłek) i Kochanowskim aż prosi się o budowaniu drużyny od 'defensywy'. Resovia będzie bardzo mocna, ale mając pewnie najlepszych Polaków w lidze (zakładając, że się potwierdzi Fabian, Zator, Kochan i Muzaj), słoweńskie uzupełnienia podobają mi się już mniej.
kamil1999
Posty: 5602
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Kiko pisze:Jeżeli Niko będzie zdrowy, to Urnaut wraz z biegiem sezonu będzie jego zmiennikiem.
Jeśli Szerszen trafi z jakąś super formą to Cebulj trafi na ławkę. Urnaut to poziom wyżej niż Cebulj. Nawet jeśli to nie będzie ten sam Urnaut, który wygrywał LM z Trentino czy który liderował w Modenie. No i urnaut to jest zawodnik typu Deroo. Bardzo uniwersalny przyjmujący i w parze z ofensywnym Szerszeniem to on się będzie lepiej komponował. Choć Cebulj ostatnio zrobił spory postęp w przyjęciu
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Matson »

Sam Urnaut to byłby bardzo dobry transfer, abstrahując od pensji bo nie wiem jak się będzie cenił, ale do Cebulija i Zatora pasuje właśnie taki zbalansowany przyjmujący, z dobra techniką i doświadczeniem. Kozamernik mi się nie podoba akurat, bo może aktualnie jest lepszy od Jendryka w bloku i zagrywce to w ataku jest słabszy.
kamil1999
Posty: 5602
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

slimak pisze:
Szary Wilk pisze:Jendryk out czy rywalizacja z Kozamernikiem? Przypuszczalne składy TOPu:
Janusz-Huber,Smith-Śliwka,Semeniuk-Kaczmarek-Shoji(?)
Skad tego Janusza tam wziales? Powtorze poraz drugi, ze odrzucil oferte zaksy
To jeśli Christenson nie trafi do Zaksy to ta będzie miała problem. Ale to nie wykluczone bo Zenit interesuje się raczej Bruno a w Modenie Amerykanin nie zostanie.
ciorny17
Posty: 8595
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Super że Uranut wróci do naszej ligi, ale ostatni top sezon to on zagrał w 2016 roku z epizodami dobrej gry na kadrze. Teraz odbudowuje się w Mediolanie, a wcześniej rok w Chinach i 2 słabe sezony w Modenie.
Kłamca.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: miro1905 »

kamil1999 pisze:
slimak pisze:
Szary Wilk pisze:Jendryk out czy rywalizacja z Kozamernikiem? Przypuszczalne składy TOPu:
Janusz-Huber,Smith-Śliwka,Semeniuk-Kaczmarek-Shoji(?)
Skad tego Janusza tam wziales? Powtorze poraz drugi, ze odrzucil oferte zaksy
To jeśli Christenson nie trafi do Zaksy to ta będzie miała problem. Ale to nie wykluczone bo Zenit interesuje się raczej Bruno a w Modenie Amerykanin nie zostanie.
Jest jeszcze drugi Zenit.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: BuenoSausage »

slimak pisze: Skad tego Janusza tam wziales? Powtorze poraz drugi, ze odrzucil oferte zaksy
A to ciekawe. To w końcu wraca do Skry, czy po prostu gra w Gdańsku jest tak atrakcyjna, że odrzucił zapewne lepszą finansowo ofertę?
kamil1999
Posty: 5602
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Matson pisze:Sam Urnaut to byłby bardzo dobry transfer, abstrahując od pensji bo nie wiem jak się będzie cenił, ale do Cebulija i Zatora pasuje właśnie taki zbalansowany przyjmujący, z dobra techniką i doświadczeniem. Kozamernik mi się nie podoba akurat, bo może aktualnie jest lepszy od Jendryka w bloku i zagrywce to w ataku jest słabszy.
Czy ja wiem czy Kozamernik gorszy w ataku? Zasięg ma raczej słąbszy, ale moim zdaniem jest lepszy.
Jendryk choć ostatnio gra już lepiej to dalej ma przeciętne statystyki ataku:
https://www.plusliga.pl/statsPlayers/id/2100848.html
Nie wiem jak Kozamernik radzi sobie we Włoszech bo z włoskich zespołów oglądam teraz przede wszystki Vibo Valentię i Modenę, ale na mistrzostwach europy to on i Pajenk atakowali dużo i byli bardzo pewnymi punktami w ataku. Do tego Kozamernik dokładał blok, którego Pajenk nigdy nie miał.
miro1905 pisze:
Jest jeszcze drugi Zenit.
A jak tam ich sytuacja finansowa? Bo kiepskie informacje dochodziły do niedawna.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2021, o 19:35 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
ciorny17
Posty: 8595
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Drugi Zenit chyba kusić będzie Pankowa z Dynama. Oni też szukają kogoś do pary z Kljuka no i może w pełnym wymiarze będzie grał Paszycki.

Ponoć niewykluczony jest transfer między imiennikami, ale to raczej gruba plota.
Kłamca.
kamil1999
Posty: 5602
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

ciorny17 pisze:Super że Uranut wróci do naszej ligi, ale ostatni top sezon to on zagrał w 2016 roku z epizodami dobrej gry na kadrze. Teraz odbudowuje się w Mediolanie, a wcześniej rok w Chinach i 2 słabe sezony w Modenie.
O czym ty mówisz? Przecież pierwszy sezon w Modenie miał rewelacyjny. Był tam razem z Ngapethem najlepszą gwiazdą tego zespołu. Drugi miałsumarycznie chyba nawet lepszy niż Bednorz wtedy no i dostawał więcej piłek, ale Polak był młodszy i miał świetną końcókę jeśli się nie mylę, więc go zostawili i wyszli na tym na plus bo wiemy na jakim poziomie Bednorz grał swój drugi sezon w Modenie
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8007
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze:Urnaut to poziom wyżej niż Cebulj.
Nie sądzę, z ciekawości posprawdzałem sobie jak to wyglądało na kadrze i Urnaut jedzie na reputacji w ostatnim czasie.
Obrazek

(nie wiem jak było w Gdańsku, bo statystyki wyparowały, wiem, że z nami Cebulj miał 20 punktów, a Urnaut - 11)
ciorny17 pisze:Super że Uranut wróci do naszej ligi, ale ostatni top sezon to on zagrał w 2016 roku z epizodami dobrej gry na kadrze. Teraz odbudowuje się w Mediolanie, a wcześniej rok w Chinach i 2 słabe sezony w Modenie.
Nieprawda - Urnaut w Trentino był rozczarowaniem, na swoim poziomie zagrał tylko Final Four LM w 2016 (?) roku, ale potem poszedł do Modeny i miał pierwszy, bardzo dobry sezon (ten ze Stojczewem i Bruno). Drugi sezon miał dziwny: grał dobrze w rundzie zasadniczej, ale w playoffach był kiepski, miał dalej ważny kontrakt, ale Modena wybrała Bednorza i lekką ręką go oddała do Chin, bo na koniec sezonu tam grał Bednorz z Tilliem. Teraz Urnaut poszedł do Mediolanu i gra średnio, ale Mediolan przez problemy zdrowotne Patry'ego ma duży bałagan w składzie i często gra na trzech przyjmujących. Na kadrze, jak wyżej, w ostatnim czasie wyszedł mu z tych ważnych meczów chyba tylko ten z Polską na ME. :]

Statystyki Urnauta w playoffach Serie A wyglądały tak:

2019: https://www.legavolley.it/statistiche/? ... URN-TIN-88
2018: https://www.legavolley.it/statistiche/? ... URN-TIN-88
2017: https://www.legavolley.it/statistiche/? ... URN-TIN-88
2016: https://www.legavolley.it/statistiche/? ... URN-TIN-88

Urnaut to dalej dobry gracz, bo - jak wyżej - techniką zawsze się obroni, ale cudów bym nie oczekiwał. Ciekawe czy finansowo kalkuluje się jego kontrakt.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”