Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Szary Wilk
Posty: 8042
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Żadnego tematu Douglasa w PlusLidze pewnie i tak nie będzie, więc nie ma co dywagować.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Resofan »

Szary Wilk pisze:Żadnego tematu Douglasa w PlusLidze pewnie i tak nie będzie, więc nie ma co dywagować.
A czy to pierwszy raz gdy jakiś forumowicz wyciąga z d...py nazwisko, po czy są trzy strony dywagacji, czy bardziej pasowałoby ono do Skry, czy też JW lub Resovii?
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Adriano
Posty: 599
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Adriano »

Douglasa to zobaczycie jak sobie włączycie film Miłość Szmaragd i Krokodyl
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1493
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Biciut »

Resofan pisze:
Szary Wilk pisze:Żadnego tematu Douglasa w PlusLidze pewnie i tak nie będzie, więc nie ma co dywagować.
A czy to pierwszy raz gdy jakiś forumowicz wyciąga z d...py nazwisko, po czy są trzy strony dywagacji, czy bardziej pasowałoby ono do Skry, czy też JW lub Resovii?
Przynajmniej wesoło się zrobiło zamiast gó...wnem się przerzucać tylko dlatego, że ktoś ma swoje zdanie
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

Resofan pisze:
A czy to pierwszy raz gdy jakiś forumowicz wyciąga z d...py nazwisko, po czy są trzy strony dywagacji, czy bardziej pasowałoby ono do Skry, czy też JW lub Resovii?
No właśnie zazwyczaj to 20 stron pisze się o Resovii. Polecam uważne czytanie, bo ja stwierdziłem tylko, że po takiego Douglasa czy Mauricio mogłyby się zgłosić polskie zespoły. Dobrze wiemy, że te, które na nich stać tego nie zrobią ;)
PS. Po to jest ten wątek, aby o tym pisać...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: iron »

Update: Będzin nie straci zawodnika. Nie ma zgody. Za to w jego miejsce pójdzie zawodnik z TOP 4 naszej ligii. Stay tuned.
No sympathy for fools...
tomkasz
Posty: 88
Rejestracja: 2 paź 2008, o 08:45
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: tomkasz »

Ależ irytujące jest to pisanie o "ligii". Co to jest ta "ligia"?
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Szampon093 »

Newsa mam, niepotwierdzony jeszcze ale ze środowiska naszych złotych juniorow. Ziobrowski przeniesie się do Politechniki Lublin. Warszawa w parze Superlak - Król. Król i tak byl najczesciej zmiennikiem i to rownym.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: iron »

tomkasz pisze:Ależ irytujące jest to pisanie o "ligii". Co to jest ta "ligia"?
Przepraszam. Jako domorosły grammar nazi kładę głowę na pieniek.
No sympathy for fools...
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: iron »

Szampon093 pisze:Newsa mam, niepotwierdzony jeszcze ale ze środowiska naszych złotych juniorow. Ziobrowski przeniesie się do Politechniki Lublin. Warszawa w parze Superlak - Król. Król i tak byl najczesciej zmiennikiem i to rownym.
Hehe. Aż jestem ciekaw jak daleko od siebie biją nasze źródła ;)
No sympathy for fools...
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

Szampon093 pisze:Newsa mam, niepotwierdzony jeszcze ale ze środowiska naszych złotych juniorow. Ziobrowski przeniesie się do Politechniki Lublin. Warszawa w parze Superlak - Król. Król i tak byl najczesciej zmiennikiem i to rownym.
W sensie - przeniesie się już teraz, na koniec okienka transferowego? Czy może od przyszłego sezonu?

W Lublinie chyba jest Romać na ataku. Nie daje sobie rady?

A z tym Będzinem to obstawiam, że pewnie chodzi właśnie o Lublin. To znaczy - chcieli zapewne Farynę, ale łatwiej było wziąć ze stolicy jednego z trzech atakujących niż podstawowego gracza MKS-u. Verva jest w top 4 obecnie, więc by pasowało.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Aquino »

Wreszcie Ziobrowski trafi tam gdzie jego miejsce. Chociaż kierunek Lublin wydaje się zaskakujący bo zarówno Goss jak i Romać trzymają dobry poziom. Tam problemem są przyjmujący bo nikt z trójki Wachnik, Mehić, Rusin nie gra zadowalająco. Bardziej Ziobrowski pasuje do Avii gdzie gra naprawdę fatalny Rećko czy do Gwardii Wrocław która ma problemy bo Wierzbcki nie odnajduje się po Covidzie a Frąc nie gwarantuje pewności n prawym skrzydle.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: iron »

johnnyrotten pisze:
Szampon093 pisze:Newsa mam, niepotwierdzony jeszcze ale ze środowiska naszych złotych juniorow. Ziobrowski przeniesie się do Politechniki Lublin. Warszawa w parze Superlak - Król. Król i tak byl najczesciej zmiennikiem i to rownym.
W sensie - przeniesie się już teraz, na koniec okienka transferowego? Czy może od przyszłego sezonu?

W Lublinie chyba jest Romać na ataku. Nie daje sobie rady?

A z tym Będzinem to obstawiam, że pewnie chodzi właśnie o Lublin. To znaczy - chcieli zapewne Farynę, ale łatwiej było wziąć ze stolicy jednego z trzech atakujących niż podstawowego gracza MKS-u. Verva jest w top 4 obecnie, więc by pasowało.
Już! Dziś lub jutro. Co do Romacia to oczekiwania były wyższe.
Fsryna był dogadany ale w ostatniej chwili Będzin zmienił zdanie.
Podobno nowy prezes zaczął robić dobrą robotę. Jest szansa że klub się podniesie. Przy czym i tak będą strzelać do byłego prezesa za wałki.
No sympathy for fools...
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Szampon093 »

Ja już w Będzin ani razu nie uwierze. Dla mnie klub, który jak żaden zasługuje na spadek.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

Szampon093 pisze:Ja już w Będzin ani razu nie uwierze. Dla mnie klub, który jak żaden zasługuje na spadek.
Też jestem tego zdania. Już poprzedni prezes miał sprzątać i poza zapowiedziami nic się nie zmieniło, a może jest nawet gorzej.

Mam jakieś deja vu z Częstochową. Tam też - nowa hala, czołganie się na zasadzie "aby przetrwać kolejny rok". A niestety jak się problemy nawarstwią do wielkiej góry, która przytłacza, to już nawet najlepsze chęci niewiele zmienią.

A co do Faryny, to moim zdaniem dość odważny ruch z jego strony. Jeśli wejdzie tylko jedna ekipa z pierwszej ligi, to ponowna jego gra w elicie taka pewna by nie była, bo oprócz Lublina jednak Bielsko i Bydgoszcz mają szansę na awans. No chyba że rzeczywiście brak spadków jest przyklepany i wejdą dwie z zaplecza.

Ale Rafał moim zdaniem mógłby się zaczepić na kolejny sezon w PlusLidze bez problemu, np. jako zmiennik Wlazłego w Gdańsku albo pójść do Radomia za trenerem.
Kali BBTS
Posty: 461
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Kali BBTS »

johnnyrotten pisze:
Szampon093 pisze:Ja już w Będzin ani razu nie uwierze. Dla mnie klub, który jak żaden zasługuje na spadek.
Też jestem tego zdania. Już poprzedni prezes miał sprzątać i poza zapowiedziami nic się nie zmieniło, a może jest nawet gorzej.

Mam jakieś deja vu z Częstochową. Tam też - nowa hala, czołganie się na zasadzie "aby przetrwać kolejny rok". A niestety jak się problemy nawarstwią do wielkiej góry, która przytłacza, to już nawet najlepsze chęci niewiele zmienią.

A co do Faryny, to moim zdaniem dość odważny ruch z jego strony. Jeśli wejdzie tylko jedna ekipa z pierwszej ligi, to ponowna jego gra w elicie taka pewna by nie była, bo oprócz Lublina jednak Bielsko i Bydgoszcz mają szansę na awans. No chyba że rzeczywiście brak spadków jest przyklepany i wejdą dwie z zaplecza.

Ale Rafał moim zdaniem mógłby się zaczepić na kolejny sezon w PlusLidze bez problemu, np. jako zmiennik Wlazłego w Gdańsku albo pójść do Radomia za trenerem.
To nieprawda, nie ma w tym momencie intencji poszerzania PlusLigi – mówi prezes Popko. – Gramy według reguł ustalonych przed sezonem, czyli ostatnie ekipy po zakończeniu fazy zasadniczej PlusLigi i TAURON Ligi opuszczają nasze ligi, w ich miejsce awansują najlepsi z zaplecza, oczywiście spełniający podstawowe wymogi regulaminu. Pragnę uspokoić, iż nic się w tej sprawie nie zmieniło od startu sezonu 2020/2021.
Naprzód małymi łyżeczkami :)
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

Kali BBTS pisze:
To nieprawda, nie ma w tym momencie intencji poszerzania PlusLigi – mówi prezes Popko. – Gramy według reguł ustalonych przed sezonem, czyli ostatnie ekipy po zakończeniu fazy zasadniczej PlusLigi i TAURON Ligi opuszczają nasze ligi, w ich miejsce awansują najlepsi z zaplecza, oczywiście spełniający podstawowe wymogi regulaminu. Pragnę uspokoić, iż nic się w tej sprawie nie zmieniło od startu sezonu 2020/2021.
Nie żebym podejrzewał pana prezesa o nadzwyczajną troskę o wypowiadane słowa, ale tutaj wnikliwy odbiorca zwróci uwagę na okolicznik czasu, czyli po ludzku: "w tym momencie". Popko nie powiedział, że nie ma w ogóle takiej intencji i że takiej nie było ani nie będzie.

Może nie ma w tym momencie, ale była we wcześniejszym, tylko tego nie zdradza? :D
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7987
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pasini pisze, że Kozamernik powinien zameldować się w Rzeszowie, a Lanzy ofertę złożyło Zawiercie. [*]
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

WysokiPortorykanczyk pisze:Lanzy ofertę złożyło Zawiercie. [*]
Uroczy byłby to ruch :]
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: miro1905 »

Maszyna losująca Pasiniego poszła w ruch :D
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

miro1905 pisze:Maszyna losująca Pasiniego poszła w ruch :D
Nie mówię, że jest to nierealny ruch, bo Lanza to jest Włoch niechciany, więc jak wyląduje w polskim pretendencie do play-off nie zdziwię się
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

WysokiPortorykanczyk pisze:Pasini pisze, że Kozamernik powinien zameldować się w Rzeszowie(...)
Cóż, skoro Góralowi nie udało się stworzyć zespołu ścisle - czy tam prawie ścisle - polskiego, to postanowił zbudować wersję stricte słowiańską. To jeszcze jako hymn proponuje kawałek Donatana i Cleo "My Słowianie". ;)
Kiko
Posty: 278
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 18:46

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Kiko »

Kozamernik jak i Urnaut podobno już klepnięci.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: miro1905 »

Vilgefortz pisze:
miro1905 pisze:Maszyna losująca Pasiniego poszła w ruch :D
Nie mówię, że jest to nierealny ruch, bo Lanza to jest Włoch niechciany, więc jak wyląduje w polskim pretendencie do play-off nie zdziwię się
I zarabia pewnie tyle co wszyscy przyjmujący Zawiercia razem wzięci. Jeśli nie więcej.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: knightrider »

Kiko pisze:Kozamernik jak i Urnaut podobno już klepnięci.

Urnaut w formie wzmocnienie do walki o medale + Kozamernik 1 z lepszych Środkowych we Włoskiej lidze. Zdecydowanie lepszy środkowy od dwójki zagranicznych Jankes i Estończyk (?) w Resce.
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: alimak »

Tymczasem w Lubinie podobno dość "egzotyczny" trener.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1588
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: lukecik »

WysokiPortorykanczyk pisze:Pasini pisze, że Kozamernik powinien zameldować się w Rzeszowie, a Lanzy ofertę złożyło Zawiercie. [*]
Ta świeczka chyba oznacza mało prawdopodobny scenariusz zakontraktowania Lanzy przez Zawiercie, a nie wątpliwy ruch pod względem sportowym? Bo chyba nikt mi nie wmówi, że gdyby do tego doszło, to nie byłby to hitowy transfer w skali całej ligi. No ale wracam do pierwszego zdania, byłbym mocno w szoku, gdyby Wartę było stać na takiego grajka.
kamil1999
Posty: 5595
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Raczej oznacza upadek sportowy Lanzy bo kiedyś mówiono o nim jako o włoskiej gwieżdzie i nadziei tamtejszej siatkówki a teraz poważny dziennikarz pisze o nim w kontekście takkiej polskiej Werony/Mediolanu
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

Ale czy to nie świadczy pozytywnie o naszej lidze?

Kiedyś jako hitowe transfery były traktowane te Veresa czy Cernicia do Resovii. A oni byli już całkiem po drugiej stronie rzeki.

Tutaj mówimy o Zawierciu, czyli drużynie na miejsca 5-7 w naszej lidze. Ja rozumiem, że można by było kręcić nosem na przyjście Lanzy do Warszawy czy Rzeszowa.

Ale Zawiercie już moim zdaniem jest w porządku. Medialnie na pewno duży plus, a sportowo - zobaczymy. Był Verhees z dużym doświadczeniem we włoskiej lidze i widzieliśmy, jak się to skończyło.

Jednak jeśli Kolaković ma Włocha odkurzyć, to jestem za. Lepsza para pewniaków do gry niż taka maszyna losująca, jaką widzimy obecnie, nawet jeśli będą jakieś koszty stawiania na zawodnika bez względu na wszystko.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Bartek O »

lukecik pisze:
WysokiPortorykanczyk pisze:Pasini pisze, że Kozamernik powinien zameldować się w Rzeszowie, a Lanzy ofertę złożyło Zawiercie. [*]
Ta świeczka chyba oznacza mało prawdopodobny scenariusz zakontraktowania Lanzy przez Zawiercie, a nie wątpliwy ruch pod względem sportowym? Bo chyba nikt mi nie wmówi, że gdyby do tego doszło, to nie byłby to hitowy transfer w skali całej ligi. No ale wracam do pierwszego zdania, byłbym mocno w szoku, gdyby Wartę było stać na takiego grajka.
Średnio wierzę w sprowadzenie Lanzy do Zawiercia. Ze względów finansowych przede wszystkim.
Natomiast sportowo? Na pewno jest to zawodnik lepszy od każdego z przyjmujących, których w obecnym sezonie ma w swoim składzie Warta. Więc gdyby to wypaliło, transfer należałoby traktować jako niewątpliwe wzmocnienie Zawiercian. Ale czy byłby to hitowy transfer w skali całej ligi? W top 10 przyjmujących PlusLigi sezonu 2021/22 miałby szanse się znaleźć ;).

A całkiem poważnie, to zgadzam się z Kolegą o nicku Johnnytrotten, że to tylko dobrze świadczy o naszej lidze.
A ja trzymam kciuki za każdy transfer, który powoduje, że PlusLiga staje się silniejsza.
"Krzywiłbym się" nieco gdyby brała go powiedzmy ZAKSA (np. za Olka, który już był w drodze do Rzeszowa ;) ), ale w przypadku Aluronu byłby to bardzo pozytywny transfer.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”