Transfery i plotki na sezon 2021/2022

barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: barti522 »

johnnyrotten pisze: ale Szary Wilk jest w tym trochę taki, jak zorientowany politycznie kabaret, który śmieje się tylko z jednej opcji politycznej.
A tam z jednej, pisał przecież, że nie da się z Grobelnym pokonać Modeny albo, że Deroo - Cebulj, to będzie strzelnica. :D
kamil1999 pisze: Czyli słyszałeś, że swojego źródła, że Radom jest zainteresowany Borgesem? Natomiast ja słyszałem o brazulijskim przyjmującym w Radomiu, ale bez precyzowania o kogo chodzi.
No tak, słyszałem o zainteresowaniu Skrimovem oraz Borgesem, ale nie wiem czy chcieliby ich pozyskać jako parę, czy 1 miałby być alternatywą dla 2.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: BuenoSausage »

johnnyrotten pisze:Jeśli Skra nie wytrzaśnie cudem Polaka na przyjęcie, to ten sezon może być jeszcze ciekawszy niż obecny. Łudziłem się, że te wpisy Atana to tylko jego gierki o wyższy kontrakt we Włoszech, ale będziemy mieli powrót. Dwóch zawodników - Tavares i Filipiak - już może być z niego niezadowolonych.
Ten jeden potencjalny transfer moim zdaniem zadecyduje o powodzeniu przyszłego sezonu dla Skry. Z Polakiem na przyjęciu, kiedy Tavares będzie mógł grać po przekątnej z Atanasijeviciem, powinno to wyglądać bardzo dobrze. Bez Polaka - szykuje się powtórka z obecnego sezonu, czyli problemy i rozczarowania.

Tak naprawdę to tylko Kwolek jest realną opcją. A do tego realną na tyle, na ile ustabilizują się finanse Warszawy.
Inni zawodnicy nie wchodzą w grę. Większość już na kontraktach w Rzeszowie, Jastrzębiu czy Zaksie. Bednorz zapewne poza zasięgiem finansowym. Szalpuk z kolei obecnie nie pasuje poziomem sportowym.

Z innych graczy, można wymienić Lipińskiego czy Halabę. Tyle tylko, że Lipiński, choć gwarantuje moc w ofensywie, to byłoby jednak duże osłabienie przyjęcia, niedopuszczalne przy Piechockim w składzie. Z kolei Halaba gra przeciętny sezon, choć zawsze jest szansa, że wróci do poziomu jaki prezentował w Gdańsku. W ostateczności można zaryzykować.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

barti522 pisze: No tak, słyszałem o zainteresowaniu Skrimovem oraz Borgesem, ale nie wiem czy chcieliby ich pozyskać jako parę, czy 1 miałby być alternatywą dla 2.
Jak już to jako parę, bo Mauricio to byłaby średnia alternatywa w ofensywie w stosunku do Bułgara.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: barti522 »

Vilgefortz pisze: Jak już to jako parę, bo Mauricio to byłaby średnia alternatywa w ofensywie w stosunku do Bułgara.
No tak, miałem na myśli bardziej to, że jak sam Skrimov, to do niego dokoptują kogoś z dobrym przyjęciem, a jak sam Borges, to kogoś z dobrym atakiem, ale też sądzę, że mogliby ich chcieć pozyskać jako parę.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: lukecik »

Zacytuję krótką rozmówkę z innego tematu.
hvar18 pisze:
Vilgefortz pisze:
hvar18 pisze:z tego co się mówi w wielkim świecie to Zawiercie zakontraktowało dwa wielkie nazwiska na przyjecie. O ile o Conte juz pisano to ten drugi jak to mówił znajomy Słowak " to so szoki"
Czyżby to oni Urosa przytulili? :]
chyba tak
Uros w Zawierciu? To byłby naprawdę szok.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

Trochę nie wierzę - w takim razie JW oddzwania do Leala, skoro jak pisał @choe się oferował polskim klubom:]

@hvar, a o JW nic nie wiesz?
Ostatnio zmieniony 24 lut 2021, o 14:47 przez Vilgefortz, łącznie zmieniany 1 raz.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Pietroo
Posty: 160
Rejestracja: 16 sie 2016, o 17:48
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Pietroo »

Już Conte w Zawierciu jest świetnym i wydawałoby się mało realnym transferem, ale ten Uros już serio wygląda na sci-fi. Uwierzę dopiero jesli pojawi się oficjalne info z klubu.
kamil1999
Posty: 5592
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Hvar jeśli chodzi o transfery to ma chyba 100% pewne informacje. Nie wiem czy kiedyś się pomylił. Zawiercie już wcześniej zgłaszało się po Uroda, ale odmówił. To by była sensacja gdyby Uros przeszedł do Zawiercia. Zawodnik o lepszej renomie w klubowej siatkówce niż Sander. Czyżby Zawiercie też miało przelicytować JW? Bo jeśli nie to jakie inne nazwisko podpisało w JW? Leal. To by była kolejna sensacja, ale on raczej wyląduje w Modenie no chyba, że ta zdecyduje się pozostawić Lavię. Ale jest jeszcze Rosja. Jeśli by to był jednak on to i tak według mnie nie najlepsza decyzja władz bo Uros dużo bardziej by się wpasował do JW swoim stylem gry.
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: hvar18 »

Deroo w Rzeszowie ale to już chyba było mowione
kamil1999
Posty: 5592
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

hvar18 pisze:Deroo w Rzeszowie ale to już chyba było mowione
A wiesz może o kim się myśli w JW? Maar? Może Urnaut?
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

kamil1999 pisze:Hvar jeśli chodzi o transfery to ma chyba 100% pewne informacje. Nie wiem czy kiedyś się pomylił. Zawiercie już wcześniej zgłaszało się po Uroda, ale odmówił. To by była sensacja gdyby Uros przeszedł do Zawiercia. Zawodnik o lepszej renomie w klubowej siatkówce niż Sander. Czyżby Zawiercie też miało przelicytować JW? Bo jeśli nie to jakie inne nazwisko podpisało w JW? Leal. To by była kolejna sensacja, ale on raczej wyląduje w Modenie no chyba, że ta zdecyduje się pozostawić Lavię. Ale jest jeszcze Rosja. Jeśli by to był jednak on to i tak według mnie nie najlepsza decyzja władz bo Uros dużo bardziej by się wpasował do JW swoim stylem gry.
Pojawiło się ,,chyba" :)

Co do JW - zobaczymy - Modena chce zatrzymać Lavię i ściąga N'Gapetha, czy tam potrzebny jest Leal? Jeśli oferował się, jak pisał @choe - równie pewne źródło - to jego przyszłość może nie być pewna. Tak ofensywny przyjmujący jest potrzebny JW, byłoby to ciekawe, ale już Uros wydaje się nierealny w JASTRZĘBIU, co dopiero w Zawierciu.

W zestawieniu Urosa i Leala miałbym problem z wyborem pod kątem charakterystyki, bo każdy z nich tworzyłby określony charakter zespołu jako wiodąca postać.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: hvar18 »

O Jastrzębiu nic nie wiem niestety
Szary Wilk
Posty: 8036
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Leal kończy w tym roku 33 lata. Głupio by Modena zrobiła, gdyby oddała Lavię, młodego i bardzo perspektywicznego siatkarza, w zamian za gracza, któremu zostały maksymalnie 3 lata grania na topowym poziomie (nieco inny typ zawodnika niż Juantorena, bo bardziej fizyczny).

Leal w Jastrzębiu jest wręcz nierealny, bo on ma na pewno bardzo duże wymagania finansowe. Jakby miał już przenieść się gdzieś poza Włochy, to pewnie do Rosji lub dalekiej Azji.

Zawiercie chyba dostaje dobry zastrzyk finansowy, że bierze Conte i jeszcze dywaguje nad kolejnym zagranicznym przyjmującym.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: lukecik »

No offense Wilku, ale polecam sprawdzić definicję słowa "dywagować". Nie jesteś jedyny na forum, który błędnie używa tego słowa, ale chyba jesteś liderem.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

@Szary, pamiętaj, że wymagania finansowe spadają.

Leal jest faktycznie najpewniej nierealny...
Kto uznaje Urosa za realnego dla JW? Co dopiero dla rycerzyków...

Tak na marginesie - Bednorz też może być wolny po przygodzie w Kazaniu.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Szary Wilk
Posty: 8036
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

A kto powiedział, że Bednorz odchodzi z Kazania? No i on na pewno do Jastrzębia by nie przyszedł. W mniemaniu Bednorza powrót do Polski to krok w tył, on ma duże ambicje. Prędzej do Lube by poszedł, które szuka zastępstwa za Leala i patrząc na spekulacje, jakoś nie mają konkretnego zastępstwa na ten moment. Poszukiwania więc trwają.

Kovacević za dobry na PlusLigę? Nie wydaje mi się. Świetny zawodnik, ale grali w tej lidze już porównywalni siatkarze z zagranicy.
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: krzychszp »

Po Urosa zgłosi się pewnie jakas Perugia albo inny Kazań i tyle go widziano w PL. Jedynym klubem który relanie mogłby pokusić się o Kovacevica jest pewnie Resovia.
Adriano
Posty: 599
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Adriano »

krzychszp pisze:Po Urosa zgłosi się pewnie jakas Perugia albo inny Kazań i tyle go widziano w PL. Jedynym klubem który relanie mogłby pokusić się o Kovacevica jest pewnie Resovia.
Po gościa który rok nie grał siatkówkę miałby sięgnąć klub z górnej półki???Przecież te kluby to nie Skra Bełchatów....
kamil1999
Posty: 5592
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: Kovacević za dobry na PlusLigę? Nie wydaje mi się. Świetny zawodnik, ale grali w tej lidze już porównywalni siatkarze z zagranicy.
Chyba tylko Deroo. Ale on nie przychodził jako taka gwiazda jak Uros. Sander to też wybitne nazwisko, ale pół pólki niżej od Urosa bym powiedział no i przychodził po kontuzji.
krzychszp pisze:Po Urosa zgłosi się pewnie jakas Perugia albo inny Kazań i tyle go widziano w PL. Jedynym klubem który relanie mogłby pokusić się o Kovacevica jest pewnie Resovia.
Ani jeden ani drugi klub nie potrzebuje Urosa. No chyba, że Kazań rozwiąże kontrakt z Bednorzem.
Jedynie chyba tylko Cucine Lube mogło by być zainteresowane Urosem, ale wygląda na to, że kiepsko tam z finansami bo nie dość, że nie utrzymali Leala to możliwe, że stracą też zaraz Simona.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7982
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze:wygląda na to, że kiepsko tam z finansami bo nie dość, że nie utrzymali Leala to możliwe, że stracą też zaraz Simona.
Skąd Ty bierzesz te rewelacje?...
kamil1999
Posty: 5592
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Nie pamiętam gdzie, ale gdzieś czytałem, że co prawda ma ważny kontrakt, ale jeden z rosyjskich klubów planuje go wykupić.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7982
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nom, kiepsko tam z finansami i wzięli sobie Zaytseva z Rosji.
Resfan04
Posty: 133
Rejestracja: 19 lut 2021, o 19:08
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Resfan04 »

Włoskie media potwierdzają!

Jan Kozamernik w Resovii!
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: lukecik »

Artem na tt "potwierdza" Kovacevicia w Zawierciu.

:] :o :] :o :] :o :] :o
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Verdungo »

lukecik pisze:Artem na tt "potwierdza" Kovacevicia w Zawierciu.

:] :o :] :o :] :o :] :o
Jeśli by się potwierdziło przyjęcie w Zawierciu Conte-Kovacevic to pozostaje tylko napisać jedno. Wow :o
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: lukecik »

Gdyby Warta mogła liczyć na takie przyjęcie w obecnym sezonie to biłaby się o medal. Jednak na przyszły sezon wszyscy się tak zbroją na potęgę, że ciężko cokolwiek wyrokować. Jestem w stanie teraz nawet w tego Leala w Jastrzębiu uwierzyć. xD Pandemie srandemie kryzysy sryzysy, a liga w następnym sezonie będzie najmocniejsza w historii. xD
Szary Wilk
Posty: 8036
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

johnnyrotten pisze:
barti522 pisze: Nie jest też jednak tak, że wszystkie jego posty mają mieć charakter satyry, gdyż niekiedy są też poważne wpisy na temat siatkówki.
To prawda, np. post z ciekawostką o Brazylijczykach w Vibo był bardzo dobry.

Ale nie można się dziwić, że wiele osób (w tym ja, czego nie ukrywam) ma problem z postami Szarego. Nie dlatego, że w nich szydzi i trolluje. Nie miałbym do tego żadnych zarzutów, ale Szary Wilk jest w tym trochę taki, jak zorientowany politycznie kabaret, który śmieje się tylko z jednej opcji politycznej. Takie kabarety raczej sympatii nie zyskują.

Gdyby Szary obdzielał razami Zaksę, ale też Skrę, Resovię, Będzin, Warszawę, Radom i kogo popadnie (jeśli są ku temu przesłanki, a często są), to biłbym mu brawo. Ale niestety ostrze jego satyry godzi tylko w niektórych zawodników i praktycznie w jeden klub. Dlatego irytacja kibiców Zaksy zupełnie mnie nie dziwi.

A co do transferów, to pojawiła się ciekawa sugestia z twittera, że do Olsztyna trafi nie tylko Defalco, ale także jakiś jego rodak. Na logikę - będzie to albo drugi przyjmujący, albo środkowy. Ale ja spodziewałbym się raczej tego pierwszego, bo uważam, że jeśli Poręba zostanie, to może dostać więcej szans.

Autor wpisu pracuje w Czarnych Radom (albo z nimi współpracuje), więc obstawiałbym Brendena Sandera. Jednak to tylko moje luźne skojarzenia.
Kadziewicz dziś ewidentnie podsycił moją szyderę, po tym, jak podśmiechiwał się, że Juantorena(gość, który mieszka we Włoszech kupę lat) to "Kubańczyk, no dobra, naturalizowany Włoch", a Leal "Kubańczyk z brazylijskim paszportem".

A Leona jak się nazywa w Polsacie?

POLAK ! :D


Chyba mnie dużo tu ominęło. Kovacević-Conte? A na bloku Kania z Niemcem? Libero Żurek? Trochę Zawiercie będzie wyglądać jak kluby tureckie swego czasu - 2 kotów z zagranicy i reszta taka jakby po cięćiach budżetu. No, oczywiście z szacunkiem dla Maliny, dobry atakujący. Co do reszty mam wątpliwości czy dopasują się poziomem.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Aquino »

Transfer z gatunku nie uwierzę jak nie zobaczę Urosa w koszulce Warty. Uros w 2017 był już opoką swojej reprezentacji i jednym z lepszych graczy ligi włoskiej w Veronie. Zawiercie natomiast grało w 1 lidze.
Biorąc pod uwagę stosunek klasy zawodnika do klubu w jakim będzie grał to jest to majstersztyk porównywalny do Kurka w Onico.
Adriano
Posty: 599
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Adriano »

Sander
U.Kovacević
Conte
Deroo
Toniutti
Atanasijević
E.Shoji
Cebulj
Boyer

Nie mam pytań...
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

To kto w JW w takim razie :]
Prezes Gorol te ruchy zna, wie, że Maar to byłoby za mało xD
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”