Faza Play-Off 2021

johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: johnnyrotten »

@barti522

Dzięki.

O Reichercie napisałem tuż przed meczem, że on i Wlazły będą kluczowymi graczami Gdańska i to się sprawdziło. Niemiec ogólnie gra dużo lepiej drugą część sezonu i atakuje mniej bojaźliwie. Ten jeden cios po skosie naprawdę zrobił wrażenie. Wniosek, że to zagrywki rozstrzygnęły mecz byłby zbyt dużym uproszczeniem, ale jednocześnie trzeba powiedzieć, że jak Wlazły z Reichertem i Lipińskim mieli moment, to dawali parę punktów przewagi, podobnie w pewnym momencie Nowakowski.

Dla mnie kluczem zawsze jest gra blok-obrona. Skra i Verva są gorzej zorganizowane pod tym względem od rywali w playoffach. Nawet dziś było widać, że parę podbitych piłek uskrzydliło Warszawę. Ale to wszystko trzeba wypracować - Zaksa jest najlepszym tego przykładem.

Z tego względu dziś wieczorem stawiam na Resovię, która mimo paru dość drewnianych graczy (czy może właściwie Klemena) broniła od Skry o wiele lepiej, mimo że tam jest indywidualnie Piechocki, Sander i Milad, którzy powinni dawać radę. Nie funkcjonuje jednak gra zespołowa. Mój typ to 3-1 dla Resovii, choć z pewnym znakiem zapytania, bo ekipa Giulianiego też ma swoje wahania, a u rywali dzień konia Bieńka czy Petkovicia może wiele zmienić.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: grzegorzg »

barti522 pisze:Wiem, że to tylko staty i nie oddają tego z jakich piłek atakowali, ale gdyby mi ktoś przed meczem powiedział, że Kwolek wykręci najgorszy % z tej szóstki, to bym nie uwierzył.
Tyko świetnie z tych porównań wynika, że staty w ataku maja się srednio do rezultatów. To tylko potwierdza tezę, że atak nie ma takiego wpływu na grę jak inne elementy,vide oczywiście Łomacz vs Toniutti. ;)
Ostatnio zmieniony 20 mar 2021, o 17:46 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: leeon »

miro1905 pisze:Piłkarska Resovia wygrała z liderem 1 ligi Termalicą. Zazwyczaj, gdy wygrywają to siatkarze nie lubią wygrać. Jestem przesądny ale dzisiaj 3:0/3:1 dla Skry.
Musiałaby w grze Skry zajść guntowna przemiana. Nie ma żadnych podstaw do wiary w dobrą grę tego zespołu. Po obserwacji tego sezonu - szybkie 2 : 0 dla Resovii i bye bye Skra. Resovia też prawdopodobnie w nastepnej rundzie przegrywa.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: Blanco »

Fajne te statystyki skrzydłowych, ale Mariusz do którejś części drugiego seta miał 8/10.
leeon pisze:Musiałaby w grze Skry zajść guntowna przemiana. Nie ma żadnych podstaw do wiary w dobrą grę tego zespołu. Po obserwacji tego sezonu - szybkie 2 : 0 dla Resovii i bye bye Skra. Resovia też prawdopodobnie w nastepnej rundzie przegrywa.
Zawsze mnie zastanawia, skąd to czarnowidztwo u długoletnich kibiców Skry, gdy wszystkie wygrane przez Resovie mecze o coś, play-offy, to zawsze były wygrane o dwie piłki. Na złość Compactowi, of course :)
dyletant
Posty: 5111
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: dyletant »

3. Verva pewnie pokona Trefla nie dając Gdańszczanom cienia nadziei na wygranie chociażby seta. Przebieg podobny jak w meczu z JW. 0-3
Chciała Warszawa Gdańsk, żeby mieć łatwiej hehe
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: Tharaster »

johnnyrotten pisze:Po tym meczu naszła mnie taka refleksja a propos rozgrywających.

Zobaczcie, że dziś Janusz grał w sumie to, co zwykle gra Grzesiu Łomacz, czyli środek i lewe, a z czasem w sumie samo lewe. Gdyby mu Reichert z Lipińskim zaniemogli, to zbierałby baty, jako główny winowajca. Ale egzekucja była skuteczna i zwycięzcy się nie sądzi. Żeby jednak nie było - przy piłkach dogranych robił wiatr na bloku przez dwa sety i grał świetnie. Te piłki sytuacyjne u niego są wyraźnie wolniejsze niż rozegrane na lewe skrzydło, ale dzięki temu nie gubi dokładności jak wspomniany Łomacz.
Hmm... 27 piłek dostał Wlazły, 29 Reichert, 24 Lipiński, 23 środkowi. - wszyscy wybronili się na skuteczności ponad 50%, nie wspominając już o tym, że pierwsze dwa sety to duży udział Wlazłego w grze. Gdzie tu granie lewe-środek? :| :| :|
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: johnnyrotten »

Tharaster pisze: Hmm... 27 piłek dostał Wlazły, 29 Reichert, 24 Lipiński, 23 środkowi. - wszyscy wybronili się na skuteczności ponad 50%, nie wspominając już o tym, że pierwsze dwa sety to duży udział Wlazłego w grze. Gdzie tu granie lewe-środek? :| :| :|
Na pewno nie w statystykach :D

To tylko dowodzi, że same cyferki wiele nie mówią. Przez pierwszą fazę meczu Wlazły dostawał sporo piłek, bo był w gazie, ale dużo szło też na środek (pierwsze tempo, bo chyba pipe był jeden przez cały mecz). Ale była taka faza, gdzie każda piłka sytuacyjna szła do lewego i blok się w ciemno ustawiał. Wlazły przez sporo czasu był całkowicie zamrożony.

Ja się sugeruję tym, co widzę, a nie cyferkami, stąd różnice w percepcji. Mecz ma różne etapy, a ten, gdy było oranie lewym, utkwił szczególnie w mojej głowie, bo z punktu widzenia rozkładu ataku było to niesamowicie schematyczne.

Ale jednak lewoskrzydłowi mają 53 piłki, a środkowi 23, czyli 86 kontra 27 Wlazłego. Czy to nie jest dysproporcja? Jak widziałeś grę MKS-u Będzin, to przyznałbyś mi rację.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: Tharaster »

Faktem jest, że dwa pierwsze sety to duża zasługa Wlazłego i środkowych. A o Januszu w dalszym etapie meczu świadczy to, że jest pełną gęba rozgrywającym który widzi, co się dzieje kiedy ktoś ma kłopoty i przesuwa ciężar gry na innych zawodników. To w ogóle jakakolwiek ujma dla niego stawiać go w świetle Łomacza w tym sezonie. I nie, nie przyznałbym Ci racji.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: niepoinformowany »

Pięknie się te play-offy zaczynają. Nie lubię takiego kunktatorstwa i celowego podkładania meczów. Ktoś tu nie docenił Gdańska, a potrafią grać świetnie. Co za mecz Reicherta, zresztą byli bez słabego punktu (no może Wlazły w drugiej części meczu). To teraz czas na wieczorny klasyk. Tam to chyba wszystko zdarzyć się może, bardzo nieprzewidywalne i chimeryczne są oba zespoły w tym sezonie. Jednego na pewno nie zabraknie, emocji. ;)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: johnnyrotten »

Tharaster pisze:To w ogóle jakakolwiek ujma dla niego stawiać go w świetle Łomacza w tym sezonie. I nie, nie przyznałbym Ci racji.
Sam sposób rozłożenia gry był akurat w tym meczu bardzo łomaczopodobny. Doceniłem zresztą dokładność Janusza, którą Grzegorz nie grzeszy.

A skoro nie przyznasz mi racji - cóż, szat rozdzierać nie będę. Ale dziwię się, że nie trafia do Ciebie porównanie z Rafałem Faryną. Tam jest rozkład ataku prawe-prawe, czasem lewe (Ademar), bardzo sporadycznie drugi lewoskrzydłowy i marginalny środek. Wlazły, jak sam napisałeś, dostał w tym meczu o dwie piłki mniej od Reicherta i o trzy więcej od Lipińskiego, czyli był opcją drugą ex-aequo w ataku. Przewaga lewego skrzydła jest nie do podważenia, a od pewnego momentu wręcz miażdżąca, a udział środka znaczący. Dlatego nieco mnie dziwi, że nie przyjmujesz tego do wiadomości.

Żeby nie było, ja nie krytykuję Janusza, bo się obronił swoimi wyborami - skrzydłowi kończyli. Ale faktem jest, że pewien etap meczu był niezwykle monotonny. Było kilka takich spotkań nie tak dawno temu, gdy Janusza zmieniał Kozub i Marcin padał właśnie ofiarą braku skuteczności, a niekoniecznie własnych niedociągnięć. Po prostu skrzydłowi mu nie kończyli i on za to zapłacił.

Dziś było inaczej i o tym pisałem w kwestii zmiany percepcji gry rozgrywającego w zależności od wyniku. Jak Trefl by to przegrał, to jestem pewien, że zostałaby zauważona ta jednostajna w pewnym momencie dystrybucja.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: niepoinformowany »

Świetny mecz Janusza, podręcznikowy rozkład ataku w statystkach. To, że grał więcej do Wlazłego gdy mu szło, a mniej gdy mu nie szło pokazuje tylko jego siatkarską mądrość. Nie rozumiem czepialstwa i mędrkowania. Pierwsze chyba jego PO co by nie mówić pod presją (wbrew słowom prezesa Trefla, apetyt jednak rośnie w miarę jedzenia, grają bardzo fajnie i mają potencjał na medal to dlaczego by o niego nie walczyć) i wg mnie zdał ten egzamin co najmniej dobrze.

Ball i Grbić też czasami rozgrywali tak, że cała hala wiedziała, kto dostanie piłkę. Tylko co z tego, skoro była ona dokładna (grali do każdego skrzydłowego tak jak ten lubi) a ten pewniak kończył? Na tym też polega geniusz rozgrywającego, a nie tylko na szaleństwie, wręcz szarlataństwie, jak Ricardo.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: grzegorzg »

Myślę, że warto dodać także świetną gre w obronie Janusza.
niepoinformowany pisze:Na tym też polega geniusz rozgrywającego(...)
Może nie tyle geniusz - absolutnie nie wchodząc w dyskusję o przewagach ;) , co przede wszystkim czesto jest wazniejsza zwykła mądrosc taktyczna. Jak są słabi blokujacy jak niski sypacz czy słabo blokujacy skrzydłowy jak Kwolek, to tam się gra po prostu, anie deliberuje o "dystrybucji". ;)
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1072
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: MWi »

To, że Wlazły, mimo bycia nominalnym atakującym, nie dostaje najwięcej piłek w meczu, niekoniecznie przecież znaczy, że rozkład ataku był monotonny. Nie ukrywajmy, Wlazły nie jest ani najmłodszy, ani najpewniejszy i częstszy wybór Lipińskiego, czy będącego ewidentnie w wysokiej formie Reicherta, świadczy właśnie o dobrych wyborach Janusza. Jeśli Wlazły miałby dzień konia, to pewnie byłby mocniej obciążony, a siłą dobrego myślącego rozgrywającego jest zmiana akcentów i reagowanie na sytuację na boisku.

W mojej opinii bardzo dobry mecz Janusza, mam wrażenie, że najlepszy od tygodni.
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: kibic_siatki »

Co do prowadzenia gry przez Janusza: jak przez 2 sety miał przyjęcie, to grał prawe, środek, a lewe od czasu do czasu- słabo chodziło (Lipiński miał po I secie 33% w ataku z 6 piłek+ jakiś błąd, a Reichert był często podbijany). W 3 secie w Treflu skończył się środek: 2x pod rząd błąd w ataku Urbanowicza i blokowany Crer przez Nowakowskiego. Przy słabym przyjęciu na 3-4 metr, ten sam przyjmujący dostawał piłkę do ataku i Lipiński zaczął dopiero zbierać punkty, a Niemiec dopiero w 4 secie był pewniejszy w ataku. Jednocześnie było widać, że Wlazły opadł z sił.
Dlatego uważam, że Marcin dobrze obserwował co się dzieje i reagował odpowiednio do sytuacji.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: leeon »

Blanco pisze:Fajne te statystyki skrzydłowych, ale Mariusz do którejś części drugiego seta miał 8/10.
leeon pisze:Musiałaby w grze Skry zajść guntowna przemiana. Nie ma żadnych podstaw do wiary w dobrą grę tego zespołu. Po obserwacji tego sezonu - szybkie 2 : 0 dla Resovii i bye bye Skra. Resovia też prawdopodobnie w nastepnej rundzie przegrywa.
Zawsze mnie zastanawia, skąd to czarnowidztwo u długoletnich kibiców Skry, gdy wszystkie wygrane przez Resovie mecze o coś, play-offy, to zawsze były wygrane o dwie piłki. Na złość Compactowi, of course :)
Skra nie ma bazy do wygrywania. Indywidualne wyskoki tego nie zmienią. Brak pewnosci przyjęcia oraz rozegrania i wałkowany tu temat ułomnego ststemu gry blok- obrona "cuzamen do kupy" dają obraz nędzy i rozpaczy.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: Matson »

O ile Resovia będzie w pełni zdrowa ;) wieczór może przynieść wiele niespodzianek
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: Rysio z Klanu »

Jeśli klęska skry miałaby spowodować - marzenia - wypieprzenie na śmietnik historii obu piechockich i klosa to ja mocno kibicuje Resovii. Praktykant bez grama talentu ma wylecieć wiec choć tyle dobrze. Bez wstrząsu to ta nędzna zbieranina dalej będzie utrzymywana. Meczu na pewno nie obejrzę, od samego patrzenia na tych gamoni zbiera się na wymioty.
bryt.bryt
Posty: 395
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: bryt.bryt »

Pan komentator Mazur dziwnie się wypowiada ...
kinagyo
Posty: 760
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: kinagyo »

a teraz pojedynek reprezentacyjnych rozgrywających. Kto będzie zwycięzcą?
Rothen86
Posty: 30
Rejestracja: 2 gru 2020, o 16:47

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: Rothen86 »

W Rzeszowie wszyscy zdrowi wg komentatorów, a gdzie jest Tath?
Heimlock
Posty: 627
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: Heimlock »

Klemen niepewnie w ataku i zaczął od nieskutecznej kiwki ale seria zagrywek fajna.
bono
Posty: 3532
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: bono »

Niech Rzeszów modli się o zdrowie Szerszenia.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: Bezowy »

Na razie Drzyzga nie pomaga swoim skrzydlowym.
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 776
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: jimiq »

a cóż to na nóżętach zagościło Mateusza Bieńka...:)
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: Murilo0 »

Ten ćwierćfinał to różnica kilku klas w porównaniu do meczów Zaksy w LM. Jeśli kędzierzynianie nie stracą formy wciągną nosem w półfinale zarówno jednych jak i drugich ;)
All work and no play makes Jack a dull boy...
azirck
Posty: 161
Rejestracja: 12 sty 2017, o 14:14
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: azirck »

Powalający jest narazie poziom tego meczu. Więcej błędów niż udanych akcji.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: Resofan »

Na razie poziom meczu tragicznie słaby.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: Resofan »

Jak się Drzyzga nie ogarnie i Butryn nie wejdzie na swój poziom, to szybciutko ten mecz się skończy.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: mmb »

Oczy bolą w porównaniu do Zaksy :]
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Faza Play-Off 2021

Post autor: kibic_siatki »

Jakoś Skra przepchała tego I seta. Sama gra nie powala: Resovia na sytuacyjnych radzi sobie dużo lepiej. Samą zagrywką, to meczu raczej się nie wygra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”