GKS Katowice 2020/2021

Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

GKS Katowice 2020/2021

Post autor: mewa »

viewtopic.php?f=18&t=7656 - link do poprzedniego wątku.

Proszę, by ktoś wkleił skład zespołu na sezon 2020/2021
PioterZJastrzebia
Posty: 1243
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: PioterZJastrzebia »

Rozgrywający:
Jan Firlej
Jakub Nowosielski

Atakujący:
Jakub Jarosz
Wiktor Musiał

Środkowi:
Emanuel Kohut
Jan Nowakowski
Miłosz Zniszczoł
Kamil Drzazga

Przyjmujący:
Kamil Kwasowski
Adrian Buchowski
Jakub Szymański
Sławomir Stolc

Libero:
Dustin Watten
Dawid Ogórek
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Zaczęła się w wątku o składach mała dyskusja o katowickiej ekipie, a jak widać - ten całkiem zionie pustką.

Kolega @hunter, który śledzi ligę francuską, pozytywnie, ale krótko wypowiedział się o rozgrywającym z USA, który ma zastąpić Firleja.

Micah Ma'a - można coś więcej o nim?

Myślę, że dobre by było porównanie z grającym już w naszej lidze Tuanigą oraz z dwoma sypaczami, którzy rok i dwa lata temu przyszli do nas z Francji, czyli Trinidadem i Tavaresem.
kamil1999
Posty: 5583
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Nie jest tak kreatywny jak Tuaniga i nie kojarzę go z jakiś akcji wow, ale ma fajne tempo rozegrania przy czym jest w miarę dokładny, ale zdarza mu się tą dokładność zgubić. Trochę Shoji, ale z potencjałem na więcej. Fajnie gra za plecy. Jest tez niezły w tych elemenctach poza rozegraniem jak blok czy zagrywka. Ale to takie wrażenie z oglądania meczów bo nie znam np. Jego statystyk bloku. W stosunku do Firleja to mam wrażenie, że lekkie osłabienie, ale jak na Katowice to transfer bardzo fajny.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Dzięki. Nawet na tych powtórkach z VNL jakiegoś szału nie robił. Myślę, że palce ma mało plastyczne i wirtuozem nie będzie, a szkoda. Ale jako taki Trinidad w wersji nieco bardziej ogarniętej - na Katowice mógłby wystarczyć.
Diomedea
Posty: 4466
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Ale on nie jest w wersji ogarnietej. Raczej przeciwnie.
Za to atletycznie jest dobry;)
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

To są bardziej nieogarnięci sypacze od Trinidada?

Przecież temu prawdziwkowi zajęło dobre 3-4 miesiące dojście do takiej dyspozycji, żeby oczy nie krwawiły na jego widok.

Amerykanin jest jednak młodszy o 4 lata i pewnie do oszlifowania.

Gorszy od Hiszpana czy Droszyńskiego albo Kędzierskiego z tego sezonu nie będzie - to trzeba się naprawdę postarać, żeby grać taką padlinę jak oni. Choć oczywiście zastąpić Firleja łatwo nie będzie.
Lynn
Posty: 970
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: Lynn »

Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: lukecik »

Bardzo interesujący ruch Katowic. Rozbiór składu po tym sezonie kazał się zastanawiać, czy to podyktowane jest zwykłą rekonstrukcją drużyny, czy problemami finansowymi. Mam nadzieję, że takie transfery jak Amerykanin i np. Łukasik (choć szklany, to jednak już uznana ligowa marka) pokazują, że finanse ą ustabilizowane i żadnych kłopotów pod tym kątem nie ma.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1051
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: hunter »

A mi tam się podoba, nie jest wirtuozem, preferuje grę skrzydłami i robi to bardzo dokładnie, środkowi raczej za wiatraki robią u niego, dodaje do tego bardzo dobrą zagrywkę, w bloku jest co poprawić. Na pewno cenię go wyżej niż Trynidada.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: dezerter »

hunter pisze:A mi tam się podoba, nie jest wirtuozem, preferuje grę skrzydłami i robi to bardzo dokładnie, środkowi raczej za wiatraki robią u niego, dodaje do tego bardzo dobrą zagrywkę, w bloku jest co poprawić. Na pewno cenię go wyżej niż Trynidada.
Dużo jego meczów obejrzałeś?
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1051
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: hunter »

A nie wiem, w całości raczej niewiele z braku czasu, w miarę możliwości staram się oglądać fragmenty z każdej kolejki.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Maciej Trąbski podaje, że Jakub Szymański ma zostać w Gieksie na kolejny sezon.

Moim zdaniem jeśli będzie zdrowy, to powinien się rozwijać. Mam tylko małe wątpliwości co do koncepcji składu w linii przyjęcia. Kuba raczej nie jest defensywnym przyjmującym, a pojawiają się plotki o powrocie Rousseaux, który tym bardziej takim graczem nie jest i często rywale go męczą zagrywkami. Do tego dochodzą plotki o Łukasiku, co już naprawdę byłoby przedziwne.

Człowiek w rodzaju Kwasowskiego z tego sezonu jest niezbędny, a jak wiemy, Kamil ma odejść. Mariański sam tego nie ogarnie, a też jestem ciekaw, jak radzi sobie Ma'a z wystawami z pola, bo może być to istotna rzecz przy tak ofensywnym przyjęciu. Chyba że kogoś mają tam upatrzonego - przecież Katowice dały się polubić właśnie dzięki defensywie w ostatnich sezonach.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Katowicki "Sport" potwierdza kilka transferów.

Przyjęcie: Rousseaux, Kogut i być może gracz zagraniczny
Atak: Domagała
Środek: Kania, Hain (podstawowa para)
Libero: Mariański
Na rozegraniu był już przez inne źródła awizowany Micah Ma'a.

Mam wątpliwości, czy Domagała w razie ewentualnych problemów Jarosza da radę grać tak dobrze jak Musiał, ale kogoś musieli wziąć, a drogi pewnie nie był. Kania poważnej szansy nie dostał w Zawierciu przez te parę lat, a Hain trochę zardzewiał w mocnych klubach na ławce. Przynajmniej Mariański trochę pograł w Rzeszowie.

Ciekaw jestem tego ewentualnego przyjmującego spoza Polski. Może to niedobrze, bo Szymański pewnego miejsca nie dostanie, ale to trochę podobna sytuacja jak z Gierżotem w Lubinie. Nikt za darmo miejsca w szóstce nie daje. Kuba miał swoje perturbacje zdrowotne, ale pokazał, że mimo pewnych braków może grać na niezłym poziomie. Para Rousseaux-Szymański to byłoby wręcz odwrócenie zeszłorocznego i tegorocznego duetu Kwasowski-Buchowski, który trzymał defensywę.

Moim zdaniem Gieksie przyda się ktoś solidny z dobrym przyjęciem, bo bez takiego gościa może być coś w stylu Radomia z tego roku, a tego raczej nikt by tam nie chciał. Zapowiada się raczej na walkę o ligowy byt z takim składem, chociaż nie jest on wcale jakiś słabiutki, co pokazuje, jak liga się wzmacnia.
kamil1999
Posty: 5583
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

johnnyrotten pisze:
Moim zdaniem Gieksie przyda się ktoś solidny z dobrym przyjęciem, bo bez takiego gościa może być coś w stylu Radomia z tego roku, a tego raczej nikt by tam nie chciał.
Według mnie ciekawym wyborem mógłby być Klinkenberg. Już w poprzednim sezonie grał z młodszym Belgiem. Na pewno przytrzyma przyjęcie. W ataku czasem nie domaga, ale nie jest dziurą. Jest na pewno w zasięgu finansowym Katowic to jest prawdopodobnie najniższego budżetu w lidze. Może Muagututia? Podobno Zawiercie przepłaciło, ale po dość średnim sezonie będzie musiał zejść z ceny i to może nawet mocno. A przyjęcie na pewno przytrzyma. Jak ma dzień konia to i atak pociągnie tylko z nim taki problem, że bardzo rzadko ma ten dzień konia.
We Francji też jest parę ciekawych nazwisk o tej charakterystce. Np. Argentynczyk Mendez. Jest też Jorna lub Marschall.
Choć z tych wszystkich nazwisk to chyba Klinkenberg byłby najsensowniejszą opcją.
gieksik89
Posty: 63
Rejestracja: 17 maja 2018, o 18:32
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: gieksik89 »

Witam , napewno potrzeba 2 przyjmujacego do pary dla Belga , może zagraniczny ale z plus ligi
Brandon Sander ?! Magitutia ? Ok Chcialbym jako kibic :) , dobrze ze wlodarze odeszli od pomyslu Lukasika :)
libero tez szkoda Watten Marianski , slabszy moim zdaniem :) , bardzo ciekawy jestm Domagaly , mlody MS juniorow i kadetow ze zlotej ekipy pamiętajmy:) może rozwine sie w Kato :) Hain , Kania ciężko dzis powiedziec, zmiennicy w tym sezonie ...
Miszczu-xdd
Posty: 551
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: Miszczu-xdd »

Wie ktoś dokąd odchodzi Janek Nowakowski?
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Miszczu-xdd pisze:Wie ktoś dokąd odchodzi Janek Nowakowski?
Nie do JW z tego co wiem. Może Skra się pokusi na trzeciego?
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
gieksik89
Posty: 63
Rejestracja: 17 maja 2018, o 18:32
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: gieksik89 »

Kiedys mialem info o Zaksie
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

gieksik89 pisze:Kiedys mialem info o Zaksie
Fajne uzupełnienie do Rejny
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Miszczu-xdd
Posty: 551
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: Miszczu-xdd »

Vilgefortz pisze:
gieksik89 pisze:Kiedys mialem info o Zaksie
Fajne uzupełnienie do Rejny
Jak na styl budowania drużyny przez Zakse, to chyba byłoby za bogato na środku.. Smith, Huber, Rejno i jeszcze Nowakowski? Chyba że z Huberem coś się zmieniło?
Diomedea
Posty: 4466
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Czemu nie ? Smith nie jest najmlodszy, chyba wymaga troche oszczedzania; Huber jest glodny gry, jeszcze dosyc niestabilny.
Moze postanowili sprobowac mocniej Janka? Wedlug mojej oceny troszke lepszy od Rejno.
gieksik89 » dzisiaj, o 19:49 Witam , napewno potrzeba 2 przyjmujacego do pary dla Belga , może zagraniczny ale z plus ligi
Brandon Sander ?! Magitutia ? Ok Chcialbym jako kibic :) , dobrze ze wlodarze odeszli od pomyslu Lukasika :)
libero tez szkoda Watten Marianski , slabszy moim zdaniem :) , bardzo ciekawy jestm Domagaly , mlody MS juniorow i kadetow ze zlotej ekipy pamiętajmy:) może rozwine sie w Kato :) Hain , Kania ciężko dzis powiedziec, zmiennicy w tym sezonie ...
A Ty @gieksik kolego widziales ile Damian pogral? I ile akcji szlo przez prawe od kiedy doszlusowal do ekipy zlotych juniorow?
Damian zostal celowo przestawiony z przyjecia by byc drugim po Ziobrowskim. Szkoda bo IMHO zanosil sie na pistoleta lepszego niz Bednorz.
Dla mnie to bylo typowe przestawienie-skok na juniorski medal. Przynajmniej wtedy jeszcze parcie trenera na medale nie spowodowalo okaleczania zawodnika.

A na ataku odnajduje sie srednio, bedac z tego samego rocznika uzupelniajacego co Szymanski (98).
Nie mowiac o tym, ze Szymanski teoretycznie lapie 10 cm wyzej. Szymanski 120 pkt, Domagala 40 w tym sezonie.
Nie twierdze na 100 procent ze z Damiana nic nie bedzie na ataku ale on potrzebuje gry. Chocby w I lidze; Mial jej bardzo niewiele, rowniez we Wloszech.

Damian ma juniorskie zloto, bo prawe bylo slabe w tamtej druzynie.
Szymanski go nie ma, bo na przyjeciu bylo ciasno, a z funkcji wyrugowal go w juniorze Jakubiszak.
Niemniej Szymanski jest tym dojrzalszym obecnie.
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: perykles »

Pojawiła się informacja o powrocie Gonzalo Quirogi do Gieksy także skład jest już chyba kompletny. (chociaż po cichu liczę jeszcze na jakąś niespodziankę)

R: Ma'a, Nowosielski
A: Jarosz, Domagała
P: Szymański, Rousseaux, Kogut, Quiroga
Ś: Hain, Kania, Drzazga, Zawalski
L: Mariański, Ogórek

Jako, że Gieksa ma jeden z niższych budżetów w lidze nie oczekiwałem niczego specjalnego. W poprzednich sezonach udawało się osiągać wyniki ponad stan ale tym razem wydaje mi się, że już nie będzie tak kolorowo. Skład porównując do zakończonego sezonu słabszy ale na spokojne utrzymanie powinno wystarczyć i taki też myślę będzie cel postawiony przez władze klubu.
kamil1999
Posty: 5583
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Skład niezły, w poprzednich latach pewnie by nawet plasował ich gdzieś w środku stawki, ale tu nie jestem pewien czy zagwarantuje "spokojne utrzymanie". Jeśli utrzymanie to raczej nie spokojne. Nie ma takiego faworyta do spadku i o utrzymanie mogą walczyć naprawdę solidne zespoły jak ten skład Katowic, Nysa czy Cuprum.
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: dezerter »

kamil1999 pisze:Skład niezły, w poprzednich latach pewnie by nawet plasował ich gdzieś w środku stawki, ale tu nie jestem pewien czy zagwarantuje "spokojne utrzymanie". Jeśli utrzymanie to raczej nie spokojne. Nie ma takiego faworyta do spadku i o utrzymanie mogą walczyć naprawdę solidne zespoły jak ten skład Katowic, Nysa czy Cuprum.
Dodalbym śmiało Radom.
zajczik
Posty: 383
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: zajczik »

perykles pisze:Pojawiła się informacja o powrocie Gonzalo Quirogi do Gieksy także skład jest już chyba kompletny. (chociaż po cichu liczę jeszcze na jakąś niespodziankę)

R: Ma'a, Nowosielski
A: Jarosz, Domagała
P: Szymański, Rousseaux, Kogut, Quiroga
Ś: Hain, Kania, Drzazga, Zawalski
L: Mariański, Ogórek

Jako, że Gieksa ma jeden z niższych budżetów w lidze nie oczekiwałem niczego specjalnego. W poprzednich sezonach udawało się osiągać wyniki ponad stan ale tym razem wydaje mi się, że już nie będzie tak kolorowo. Skład porównując do zakończonego sezonu słabszy ale na spokojne utrzymanie powinno wystarczyć i taki też myślę będzie cel postawiony przez władze klubu.
Quiroga - kompletnie nie rozumiem tego transferu. W Bydgoszczy grał dno, więc nawet jak na czwartego to lepiej stawiać na ambitnego, rozwojowego młodzieniaszka z Polski:)
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

perykles pisze: Ś: Hain, Kania, Drzazga, Zawalski
Zawalski z Cuprum czy z Zaksy?
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: perykles »

johnnyrotten pisze:
perykles pisze: Ś: Hain, Kania, Drzazga, Zawalski
Zawalski z Cuprum czy z Zaksy?
Cuprum
Diomedea
Posty: 4466
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Wchodzil raz czy 2. Mi sie wydaja, ze jekies papiery na granie ma.
Nie wiem czy Katowice wygladaja az tak slabo. Hain i Kania to przyzwoita para.
Rousseaux jakos sobie radzil, Quiroga pewnie jako defensywny na czwartego, Szymanski kaleka w przyjeciu nie jest. Kogut to bardzo ciekawy transfer. Ja bym najchetniej widziala pare Kogut /Szymanski, choc to raczej mrzonki. Do takiej pary to Firlej by pasowal.

Buchowski i Kwasowski to nie jakis top topow, by byli nie do zastapienia.
Paragon
Posty: 294
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2020/2021

Post autor: Paragon »

Obawiam się, że w tak mocnej Pluslidze Katowice powalczą o utrzymanie z Nysą.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”