Półfinały play-off 2021

Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: Verdungo »

BuenoSausage pisze:Przede wszystkim trzeba skończyć z oklepaną narracją, jakoby mecze Skrze przegrywali Łomacz i Piechocki.

Nie ma żadnego przypadku w tym, że Skra przegrała do jaja oba mecze, w których fatalnie grali lewoskrzydłowi, a wygrała ten, w którem Ebadipur i Sander zagrali na poziomie Śliwki i Semeniuka.
Po prostu Skra powinna wyciągnąć wnioski po sezonie i zbudować drużynę, a nie robić zbieraninę zawodników. Podziękować zawodnikom, którzy nie grają tego co powinni, pozyskać takich zawodników, żeby to wszystko ze sobą współgrało. Bo jak na razie system gry Bełchatowa to jest albo się uda, albo się nie uda.
Vivo
Posty: 477
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: Vivo »

Vilgefortz pisze:
Vivo pisze:
Tak.
Dzika karta.
Nie, nie ma w LM dzikich kart, ew. kwalifikacje, ale nie wiadomo czy będzie Polsce przysługiwało
Ok, dzięki.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1808
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: hardy »

kuchcik77 pisze:przynajmniej zdarzylem kase postawic...coz, pech pe chem, playoffs to playoffs, jedyna szansa na uratowanie sezonu 1 maja...
Mam nadzieję że niemałą.
Nie wiem jak sie można szczycić tym że sie stawia pieniądze przeciwko swojej drużynie. Słabe to.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: tomasol »

ZAKSA swoje zrobiła. Zagrała jak klasowy zespół, przypilnowała swojej gry, potrafiła dodać w kilku momentach coś ekstra i w sumie wystarczyło. Skra tak jak przypuszczałem po meczu środowym, nie była w stanie zagrać dwa razy pod rząd bardzo dobrego meczu. Ale w sumie najlepsze spotkanie w sezonie można zagrać tylko raz ;) .
Cichy bohater gospodarzy to dla mnie Staszewski, w niczym nie odstawał od kolegów i udanie zastąpił Zatora. Trochę bez wyrazu środkowi, w sumie jednak nie byli specjalnie dzisiaj potrzebni. Najważniejsze, że swoje zrobili skrzydłowi plus Toniutti.

Skra w każdą piłką w tym meczu gasła, a kontuzja Sandera ich dobiła. Prawda jest taka, że ten mecz to prostu prawdziwe oblicze Bełchatowa w tym sezonie. To środowe spotkanie było anomalią. Co do personaliów to napiszę tak, zagrali to co potrafią i nie zawiedli Petkovic, Łomacz, Piechocki. Bieniek nie zawiódł, ale potrafi grać lepiej. Reszta pod kreską, a zwłaszcza obaj przyjmujący, którzy w tym play off mocno falują i nijak nie idzie oprzeć na nich gry. A to oni przecież mieli być siłą pociągową Skry razem z Bieńkiem, reszta miała ich uzupełniać.

Finał będzie oddawał układ sił z tego sezonu, zagrają dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego. Faworytem ZAKSA nawet jak zabraknie Zatorskiego. Jastrzębie nierówne jednak, ratuje ich ławka, ale Kędzierzyn to zespół z innej półki niż Zawiercie czy Warszawa. No i jego liderzy nie zawodzą.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2021, o 15:50 przez tomasol, łącznie zmieniany 1 raz.
Patrol035
Posty: 370
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: Patrol035 »

Co tu dużo gadać? ZAKSA po prostu wróciła do swojej gry i tyle. Staszewski dźwignął potężne brzemię. Zastąpić Zatorskiego nie było łatwo, ale dał radę.
Skra nie może bronić się tym, że Sander nie grał, bo Kędzierzyn bez swojego filara jakoś dał radę.
Semper fidelis
Vivo
Posty: 477
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: Vivo »

hardy pisze:
kuchcik77 pisze:przynajmniej zdarzylem kase postawic...coz, pech pe chem, playoffs to playoffs, jedyna szansa na uratowanie sezonu 1 maja...
Mam nadzieję że niemałą.
Nie wiem jak sie można szczycić tym że sie stawia pieniądze przeciwko swojej drużynie. Słabe to.
Właśnie to chciałem napisać. Żadna inna drużyna nie ma takich antykibicow (ok, Skra, ale oni akurat mają solidne powody do narzekań jeszcze PRZED meczem).
Wstyd.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: compact »

Sandera nie było już przed kontuzją, wygladal jak w rewanżu z Zenitem, nieobecny i wyizolowany. Myślę, że w obecnym stanie zdrowia nie byl w stanie grać częściej niż raz na tydzień.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Śmieszna jest siatkówka klubowa tak btw. - szanse Skry na medal i Ligę Mistrzów są w sumie uzależnione od tego czy Petkovic im go wygra, na co pewnie jest jakieś 20-30% szans: ten sam Petkovic, który od 2 miesięcy wie, że jest na wylocie. 4. miejsce i Puchar Challenge, a za rok Bińczyk opisujący epickie boje ze Sportingami Lizbona w pucharach: niezła perspektywa.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 867
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: Jacek »

Mnie ciekawi, czy Skra skorzysta z transferu medycznego. Problemem może być to, że i Serb i Amerykanin grali na tej samej pozycji i może jednemu i drugiemu zabraknąć procentów do transferu medycznego. A jeżeli by tych % wystarczyło to np Kurek jest już po sezonie ;-)
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: skrowiec »

Patrol035 pisze:...Skra nie może bronić się tym, że Sander nie grał, bo Kędzierzyn bez swojego filara jakoś dał radę.
Nie porównuj przyjmującego który - przyjmuje, atakuje, zagrywa, blokuje i broni, do libero...
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Jacek pisze:Mnie ciekawi, czy Skra skorzysta z transferu medycznego. Problemem może być to, że i Serb i Amerykanin grali na tej samej pozycji i może jednemu i drugiemu zabraknąć procentów do transferu medycznego. A jeżeli by tych % wystarczyło to np Kurek jest już po sezonie ;-)
Mecze o brąz zaczynają się w środę, ze dwa razy potrenują z Sawickim w szóstce i tyle.
Vivo
Posty: 477
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: Vivo »

skrowiec pisze:
Patrol035 pisze:...Skra nie może bronić się tym, że Sander nie grał, bo Kędzierzyn bez swojego filara jakoś dał radę.
Nie porównuj przyjmującego który - przyjmuje, atakuje, zagrywa, blokuje i broni, do libero...
Sandera nie było i tak w meczu. Nawet gdy był zdrowy.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: compact »

WysokiPortorykanczyk pisze:Śmieszna jest siatkówka klubowa tak btw. - szanse Skry na medal i Ligę Mistrzów są w sumie uzależnione od tego czy Petkovic im go wygra, na co pewnie jest jakieś 20-30% szans: ten sam Petkovic, który od 2 miesięcy wie, że jest na wylocie. 4. miejsce i Puchar Challenge, a za rok Bińczyk opisujący epickie boje ze Sportingami Lizbona w pucharach: niezła perspektywa.
Petkovic w meczach o brąz dostaje po 60 piłek jak w Sorze i prowadzi Skrę do medalu, ja to widzę i ja w to wierzę.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: johnnyrotten »

skrowiec pisze:
Patrol035 pisze:...Skra nie może bronić się tym, że Sander nie grał, bo Kędzierzyn bez swojego filara jakoś dał radę.
Nie porównuj przyjmującego który - przyjmuje, atakuje, zagrywa, blokuje i broni, do libero...
Słaby libero może położyć organizację gry w przyjęciu, co przekłada się na ofensywę. Siatkówka to system naczyń połączonych, gra pełna przyczyn i skutków, łańcuchów zdarzeń. Sami macie pretensje od lat do Kacpra. Czy to nie potwierdza mojej tezy o istotności libero?

Banach w miejsce Staszewskiego i Skra miałaby według mnie o wiele łatwiejszy cel. Adrian wywiązał się z zadań świetnie w obu meczach i nie należy tego deprecjonować.
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: kuchcik77 »

Panowie, oczywiscie ze Zaksa była faworytem- pryzmat składu, samego sezonu aczkolwiek ostatni mecz, brak Zatora i sytuacja fifty fifty.....-kibicowanie kibicowaniem, realnie na kilka spotkań Zaksy ze Skrą w takim ustawieniu petkovic mogł miec dzień konia i poprowadzić ekipe do wygranej.
Zaksa zagrała prawie bezbłędnie
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: BuenoSausage »

Patrol035 pisze:Co tu dużo gadać? ZAKSA po prostu wróciła do swojej gry i tyle.
To też jest nieprawda. Zaksa cały czas grała swoją grę, różnicę stanowił poziom gry przeciwnika.
Dla potwierdzenia, porównanie wskaźników skuteczności:
- Atak Zaksy: 55/41% środa, 52/33% dzisiaj
- Przyjęcie Zaksy: 45/20% środa, 50/27% dzisiaj
- Bloki Zaksy: 7 pkt. środa, 6 pkt. dzisiaj
- Zagrywka Zaksy: 9 asów środa, 3 asy dzisiaj
Czy indywidualnie:
- Śliwka: 67/52% atak środa, 67/44% atak dzisiaj, 53/29% przyjęcie środa, 50/35% przyjęcie dzisiaj
- Semeniuk: 50/39% atak środa, 46/25% atak dzisiaj
- Kaczmarek: 57/32% środa, 53/42% dzisiaj

Krótko mówiąc, Zaksa zagrała nieco lepiej w przyjęciu i obronie, ale gorzej w ataku i zagrywce.
A teraz proponuję przejrzeć statystyki Skry. Na przykład atak Ebadipura. 63/52% w śtodę i... 24/0% dzisiaj !!!
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2021, o 16:03 przez BuenoSausage, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 867
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: Jacek »

WysokiPortorykanczyk pisze:Mecze o brąz zaczynają się w środę, ze dwa razy potrenują z Sawickim w szóstce i tyle.
W sumie masz rację. Zauważ jednak, że - tfu tfu - w razie kolejnej kontuzji nie ma pola manewru na przyjęciu. No i stawką jest udział lub nie w LM w przyszłym sezonie.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: skrowiec »

johnnyrotten pisze:
skrowiec pisze:
Patrol035 pisze:...Skra nie może bronić się tym, że Sander nie grał, bo Kędzierzyn bez swojego filara jakoś dał radę.
Nie porównuj przyjmującego który - przyjmuje, atakuje, zagrywa, blokuje i broni, do libero...
Słaby libero może położyć organizację gry w przyjęciu, co przekłada się na ofensywę. Siatkówka to system naczyń połączonych, gra pełna przyczyn i skutków, łańcuchów zdarzeń. Sami macie pretensje od lat do Kacpra. Czy to nie potwierdza mojej tezy o istotności libero?

Banach w miejsce Staszewskiego i Skra miałaby według mnie o wiele łatwiejszy cel. Adrian wywiązał się z zadań świetnie w obu meczach i nie należy tego deprecjonować.
ja mówię o tym że głupim jest porównanie braku podstawowego libero, do braku podstawowego przyjmującego na którego barkach spoczywa więcej obowiązków
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Jacek pisze:W sumie masz rację. Zauważ jednak, że - tfu tfu - w razie kolejnej kontuzji nie ma pola manewru na przyjęciu. No i stawką jest udział lub nie w LM w przyszłym sezonie.
Sander i Katic nie musieliby mieć rozegranych 70% setów? Bo chyba ciężka sprawa.

Piechocki powinien przede wszystkim sypnąć Petkoviciowi jakąś potencjalną premią, bo jak ma już kontrakt na przyszły sezon i umiarkowanie go ekscytuje brązowy medal ligi dwukrotnych mistrzów świata, to serio skończy się na tym Challenge Cupie.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: BuenoSausage »

Nisko cenicie Warszawę, jeśli myślicie, że Skra z Sawickim i fatalnym Ebadipurem ma jakiekolwiek szanse na brąz.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: reeman »

Kaczmarek to jest jednak stan umysłu
polskikrul
Posty: 57
Rejestracja: 7 kwie 2017, o 18:45
Płeć: M

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: polskikrul »

reeman pisze:Kaczmarek to jest jednak stan umysłu
co zrobił ?
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: TommyLeeJones »

Jacek pisze:W sumie masz rację. Zauważ jednak, że - tfu tfu - w razie kolejnej kontuzji nie ma pola manewru na przyjęciu. No i stawką jest udział lub nie w LM w przyszłym sezonie.
Może to dlatego jeszcze przed końcem meczu Gogol zagadywał o coś Filipiaka :D ?

Ewentualnie Milczarek: Reaktywacja.

Brak Sandera i Katicia to potężny cios dla Skry ale Sawicki jest wszakże zawodowym siatkarzem. Aby przytrzymał swoją strefę i nabił kilka punktów z rozegranych ataków, Warszawa to nie ZAKSA. Raczej niech Milad zepnie to i owo w sobie, bo wygląda nader słabo. Reszta postrzela serwisem i Kanistry mogą przegrać. Przynajmniej póki nie ma nikogo z transferu medycznego.

Za to ZAKSA oprócz zawalczenia o zdrowie Zatora musi odzyskać świeżość, popsuli sobie sprawę tym trzecim meczem, a wypoczęty JW rzuci się na nich z pozycji pretendenta, nie mówiąc o czekającym finale LM.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: mewa »

Jacek pisze:Mnie ciekawi, czy Skra skorzysta z transferu medycznego. Problemem może być to, że i Serb i Amerykanin grali na tej samej pozycji i może jednemu i drugiemu zabraknąć procentów do transferu medycznego. A jeżeli by tych % wystarczyło to np Kurek jest już po sezonie ;-)
Wydaje mi się, że w regulaminie warunkiem koniecznym do przeprowadzenia takiego transferu jest zgłoszenie go przed rozpoczęciem fazy play-off.
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: kuchcik77 »

świeżość to jedno ale rytm meczowy to drugie a zmęczenie sezonem to trzecie. Czy Jastrzebie ma lepsza ławkę niż Skra? Trentino jest na wakacjach od środy- 24 dni przerwy miedzy meczami o stawkę
Patrol035
Posty: 370
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: Patrol035 »

skrowiec pisze:
Patrol035 pisze:...Skra nie może bronić się tym, że Sander nie grał, bo Kędzierzyn bez swojego filara jakoś dał radę.
Nie porównuj przyjmującego który - przyjmuje, atakuje, zagrywa, blokuje i broni, do libero...
Porównuje bardziej pod kątem psychicznym ;)
Semper fidelis
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: compact »

kuchcik77 pisze:świeżość to jedno ale rytm meczowy to drugie a zmęczenie sezonem to trzecie. Czy Jastrzebie ma lepsza ławkę niż Skra? Trentino jest na wakacjach od środy- 24 dni przerwy miedzy meczami o stawkę

No tak w zasadzie to, oprócz Hubera, JW ma lepszych zmienników na każdej pozycji.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 867
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: Jacek »

mewa pisze:Wydaje mi się, że w regulaminie warunkiem koniecznym do przeprowadzenia takiego transferu jest zgłoszenie go przed rozpoczęciem fazy play-off.
Chyba nie ma takiego zapisu. W ciągu miesiąca od kontuzji można o to wystąpić. Warunkiem jest rozegranie 70% setów.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: Blanco »

Zepsuł mi Toniutti narrację, bo wystawił w tej końcówce meczu za nisko piłkę Smithowi i udało się środkowym Skry chociaż raz zablokować Zaksę. Pomijając już Ebadipoura, nie da się wygrać meczu, gdy Twoi środkowi mają łącznie jeden blok.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Półfinały play-off 2021

Post autor: drukjul »

Jacek pisze:
mewa pisze:Wydaje mi się, że w regulaminie warunkiem koniecznym do przeprowadzenia takiego transferu jest zgłoszenie go przed rozpoczęciem fazy play-off.
Chyba nie ma takiego zapisu. W ciągu miesiąca od kontuzji można o to wystąpić. Warunkiem jest rozegranie 70% setów.
Mewa ma oczywiście rację - jest
"klub występujący o transfer medyczny jest zobowiązany do doręczenia wniosku o jego przeprowadzenie do siedziby zarządzającego najpóźniej 24 godziny przed pierwszym meczem fazy play-off rozgrywek"
Natomiast co do Sandera, to ja przynajmniej do jutra, przed wykonaniem badań bym jego możliwości gry, zwłaszcza w drugim, rewanżowym meczu o III miejsce w Bełchatowie, który i tak o wszystkim będzie decydował, jednak nie skreślał. To podkręcenie kostki wyglądało rzeczywiście źle, ale już nie takie kontuzje stawu skokowego widziałem, po których siatkarze zwijali się z bólu i byli znoszeni z boiska, aby parę dni później jak gdyby nigdy nic normalnie brykać. Więc lepiej dać sobie na razie na wstrzymanie i zaczekać na diagnozę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”