Transfery i plotki na sezon 2022/23

Wielblad
Posty: 238
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 13:50
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Wielblad »

Moi drodzy, orientuje się ktoś jak duża jest możliwość pozostania Clevenot w JW? Po dzisiejszym meczu jak i na przestrzeni całego sezonu pokazał, że koniecznie trzeba go zatrzymać.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1495
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Biciut »

Wielblad pisze: 26 lut 2022, o 21:07 Moi drodzy, orientuje się ktoś jak duża jest możliwość pozostania Clevenot w JW? Po dzisiejszym meczu jak i na przestrzeni całego sezonu pokazał, że koniecznie trzeba go zatrzymać.
Było to poruszane. Ma kontrakt z Piacenzą i wiele czynników wpływa na to czy zostanie czy nie. W rozmowach prywatnych bardzo chwali pobyt w PL
Adamde
Posty: 838
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Adamde »

Transfer medyczny to nie jest takie wsiadł na rower i pojechał, zastępowany zawodnik musiałby występować w 70% setach rozgrywanych przez drużynę i ulec ciężkiej kontuzji (więc na przykład absencja z powodu koronawirusa nie wchodzi w gre), na ten moment nie widzę kogoś takiego w pluslidze, chociaż nie śledzę wszystkich drużyn. Chyba, że złoży jakiś wniosek w związku z sytuacją nadzwyczajną jaką jest przerwanie rozgrywek na Ukrainie.
kamil1999
Posty: 5603
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Zksiak pisze: 26 lut 2022, o 11:49
kamil1999 pisze: 26 lut 2022, o 00:47
lukecik pisze: 25 lut 2022, o 23:25 Fajna paka się robi w Gdańsku. Waliński, Orczyk, Bołądź, Perry, Kampa. Ciekawe czy Creer zostanie, czy kogoś będą szukać Niemcowi do pary, a może postawią na Urbanowicza. Jeśli AA powrót nad morze dobrze zrobi i okaże się, że jednak całkiem w tej Warszawie nie zdziadział, to jest potencjał na takiego czarnego konia rozgrywek i zespół zdolny do urywania punktów najlepszym.
Bardzo ciekawie się zapowiada następny sezon pod względem tych potencjalnych czarnych koni. Ta drużyna może namieszać i to nawet w meczach z czołówką. Podobnie jak Warszawa. Olsztyn będzie prawdopodobnie równie mocny co w tym sezonie. Pozytywne słuchy dochodzą z Lublina a Nysa też ma mieć niby droższy skład.
A jakie to sklad ma miec Nysa? skoro nie wiadomo czy w ogole beda grac w Pluslidze skoro na Ukrainie wiadomo jak jest?
Składowski mówił, że w przypadku wojny, klub z Ukrainy po prostu będzie grał w Polsce. W tym wywiadzie wypowiadał się jak o sprawie przesądzonej, nawet w przypadku najgorszego scenariusza czyli takiego jakiego teraz mamy. Nie powiem, że jest to pewne na 100%, ale raczej nie zapowiada się by Lwów miał nie zagrać jednak w przyszłym sezonie w Polsce
Szary Wilk
Posty: 8086
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

A mnie transfery Gdańska nie przekonują. W tym sezonie mieli potencjał na większe granie, a wymieniają parę Mika/Reichert-Lipiński na Orczyk-Waliński. I według mnie to jest krok w tył. Jeden i drugi z tych graczy to raczej nie są zawodnicy do grania o play off. Owszem - fajnie się prezentują, ale spójrzcie na pary przyjmujących w klubach, które walczą o ósemkę. Może poza Katowicami, gdzie super robotę robi Micah Ma'a.

Atak by wyszedł im zdecydowanie na plus, transfer Bołądzia byłby strzałem w 10. Ciekawe czy Crer zostanie. Szczerze mówiąc, to myślałem, że Gdańsk będzie mieć większe ambicje. Ściągnęli Kampę, teraz pierwsze plotki o Bołądziu. Liczyłem, że zostawią Lipę i do niego dorzucą kogoś naprawdę mocnego, z zagranicy.

Perry i Bołądź = Sprawdzi się, to super. Ale Orczyk-Waliński...Szczerze, to gdyby mieli kasę i do Lipińskiego dorzucili kogoś takiego jak Louati albo nawet Joao Rafael czy tego typu zawodnik, to bym uznał, że będą czarnym koniem. A tak to raczej walka o 8 miejsce.
Adamde
Posty: 838
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Adamde »

A mnie transfery Gdańska nie przekonują. W tym sezonie mieli potencjał na większe granie, a wymieniają parę Mika/Reichert-Lipiński na Orczyk-Waliński. I według mnie to jest krok w tył. Jeden i drugi z tych graczy to raczej nie są zawodnicy do grania o play off. Owszem - fajnie się prezentują, ale spójrzcie na pary przyjmujących w klubach, które walczą o ósemkę. Może poza Katowicami, gdzie super robotę robi Micah Ma'a.

Atak by wyszedł im zdecydowanie na plus, transfer Bołądzia byłby strzałem w 10. Ciekawe czy Crer zostanie. Szczerze mówiąc, to myślałem, że Gdańsk będzie mieć większe ambicje. Ściągnęli Kampę, teraz pierwsze plotki o Bołądziu. Liczyłem, że zostawią Lipę i do niego dorzucą kogoś naprawdę mocnego, z zagranicy.

Perry i Bołądź = Sprawdzi się, to super. Ale Orczyk-Waliński...Szczerze, to gdyby mieli kasę i do Lipińskiego dorzucili kogoś takiego jak Louati albo nawet Joao Rafael czy tego typu zawodnik, to bym uznał, że będą czarnym koniem. A tak to raczej walka o 8 miejsce.
Scenariusz o którym piszesz, będzie realizowany w Olsztynie, do Lipińskiego mocny przyjmujący z zagranicy, takie przynajmniej chodzą słuchy.
kamil1999
Posty: 5603
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 28 lut 2022, o 11:23 A mnie transfery Gdańska nie przekonują. W tym sezonie mieli potencjał na większe granie, a wymieniają parę Mika/Reichert-Lipiński na Orczyk-Waliński. I według mnie to jest krok w tył. Jeden i drugi z tych graczy to raczej nie są zawodnicy do grania o play off. Owszem - fajnie się prezentują, ale spójrzcie na pary przyjmujących w klubach, które walczą o ósemkę. Może poza Katowicami, gdzie super robotę robi Micah Ma'a.

Atak by wyszedł im zdecydowanie na plus, transfer Bołądzia byłby strzałem w 10. Ciekawe czy Crer zostanie. Szczerze mówiąc, to myślałem, że Gdańsk będzie mieć większe ambicje. Ściągnęli Kampę, teraz pierwsze plotki o Bołądziu. Liczyłem, że zostawią Lipę i do niego dorzucą kogoś naprawdę mocnego, z zagranicy.

Perry i Bołądź = Sprawdzi się, to super. Ale Orczyk-Waliński...Szczerze, to gdyby mieli kasę i do Lipińskiego dorzucili kogoś takiego jak Louati albo nawet Joao Rafael czy tego typu zawodnik, to bym uznał, że będą czarnym koniem. A tak to raczej walka o 8 miejsce.
Orczyk to nie Lipiński, ale Waliński to pólka lub dwie wyżej niż Reichert a Bołądzia i obecnego Wlazłego, który jest najgorszym atakującym PlusLigi to aż szkoda porównywać. Zdecydowanie mocniejszy na papierze ten Gdańsk w przyszłym sezonie jeśli taki będzie niż w tym. A jeszcze w końcu będzie tam sensowny libero. No i nie oszukujmy się. Gdyby Gdańsk potrafił zatrzymać Lipińskiego to zrobiłby wszystko by go zatrzymać. Nie dało się. Są bogatsze kluby niż Gdańsk. Nie rozumiem skąd to narzekanie na Walińskiego i Orczyka skoro Waliński już skutecznie walczył o PO a Orczyk w Zawierciu prezentuje bardzo fajny poziom.
No i Louati już grał w naszej lidze i wcale lepszy od Walińskiego nie był. Poziom podobny. Waliński trochę lepszy w ataku, Louati w przyjęciu.
olek322
Posty: 449
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:09
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: olek322 »

Dla mnie również skład Gdańska szału nie robi właśnie przez zbyt słabą jak na walkę o coś więcej niż stabilne utrzymanie parę przyjmujących. Waliński faluje niemiłosiernie, i w ostatecznym rozrachunku gra po prosto bardzo przeciętnie by nie powiedzieć słabo. Jak ważna jest ta para pokazują w tym Sezonie Suwałki - Rozgrywający na przyzwoitym poziomie, atak ligowa czołówka, środek - Takvam również top ligi i nawet Sapiński mimo że nie jest to znane i uznane nazwisko to jednak daje jakoś radę podobnie jak Libero. A jednak muszą się zadowolić brodzeniem po dnie tabeli, bo nie trafili zdecydowanie w tym roku z przyjmującymi. W sumie z Nysą jest chyba podobnie, może na mniejszą skale, ale atak, rozegranie( Komenda zjechał z formą ale nadal jest to jakiś tam poziom na pewno większy niż ostatnie miejsce w lidze) Częściowo środek ma potencjał na parę miejsc wyżej, może nawet walkę o play-off, i analogicznie, para przyjmujących gra totalny piach, i jest jak jest.
Szary Wilk
Posty: 8086
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 28 lut 2022, o 12:10
Szary Wilk pisze: 28 lut 2022, o 11:23 A mnie transfery Gdańska nie przekonują. W tym sezonie mieli potencjał na większe granie, a wymieniają parę Mika/Reichert-Lipiński na Orczyk-Waliński. I według mnie to jest krok w tył. Jeden i drugi z tych graczy to raczej nie są zawodnicy do grania o play off. Owszem - fajnie się prezentują, ale spójrzcie na pary przyjmujących w klubach, które walczą o ósemkę. Może poza Katowicami, gdzie super robotę robi Micah Ma'a.

Atak by wyszedł im zdecydowanie na plus, transfer Bołądzia byłby strzałem w 10. Ciekawe czy Crer zostanie. Szczerze mówiąc, to myślałem, że Gdańsk będzie mieć większe ambicje. Ściągnęli Kampę, teraz pierwsze plotki o Bołądziu. Liczyłem, że zostawią Lipę i do niego dorzucą kogoś naprawdę mocnego, z zagranicy.

Perry i Bołądź = Sprawdzi się, to super. Ale Orczyk-Waliński...Szczerze, to gdyby mieli kasę i do Lipińskiego dorzucili kogoś takiego jak Louati albo nawet Joao Rafael czy tego typu zawodnik, to bym uznał, że będą czarnym koniem. A tak to raczej walka o 8 miejsce.
Orczyk to nie Lipiński, ale Waliński to pólka lub dwie wyżej niż Reichert a Bołądzia i obecnego Wlazłego, który jest najgorszym atakującym PlusLigi to aż szkoda porównywać. Zdecydowanie mocniejszy na papierze ten Gdańsk w przyszłym sezonie jeśli taki będzie niż w tym. A jeszcze w końcu będzie tam sensowny libero. No i nie oszukujmy się. Gdyby Gdańsk potrafił zatrzymać Lipińskiego to zrobiłby wszystko by go zatrzymać. Nie dało się. Są bogatsze kluby niż Gdańsk. Nie rozumiem skąd to narzekanie na Walińskiego i Orczyka skoro Waliński już skutecznie walczył o PO a Orczyk w Zawierciu prezentuje bardzo fajny poziom.
No i Louati już grał w naszej lidze i wcale lepszy od Walińskiego nie był. Poziom podobny. Waliński trochę lepszy w ataku, Louati w przyjęciu.

Marcin Waliński 2020/2021
29 meczów
42,22 % skuteczności (228/540)
23,88 % efektywności
21 asów
20 bloków
17,62 % przyjęcia perfekcyjnego*

Yacine Louati 2020/2021
27 meczów
44,99 % skuteczności (202/449)
26,28 % efektywności
28 asów
21 bloków
26,55 % przyjęcia perfekcyjnego*

*pozytywnego nie ma w statystykach

Jak widać Louati był w każdym elemencie lepszy od Walińskiego, a więc biorąc pod uwagę całokształt, to lepszy był bardzo wyraźnie.
Streeter
Posty: 7468
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 27 lut 2022, o 12:20 Składowski mówił, że w przypadku wojny, klub z Ukrainy po prostu będzie grał w Polsce. W tym wywiadzie wypowiadał się jak o sprawie przesądzonej, nawet w przypadku najgorszego scenariusza czyli takiego jakiego teraz mamy. Nie powiem, że jest to pewne na 100%, ale raczej nie zapowiada się by Lwów miał nie zagrać jednak w przyszłym sezonie w Polsce
Naprawdę wierzysz, że jak do odbudowania będzie pół Ukrainy, to jakiś ukraiński klub będzie inwestował w Polsce, żeby sobie siatkarze pograli, czego nawet lokalni ludzie nie zobaczą, bo większość nie ma prądu albo ma rozbite telewizory albo ma to gdzieś i kryje się w bunkrach? Bo ja wątpię.

Oczywiście to oświadczenie o którym mówisz pewnie pojawiło się na długo przed wydarzeniami, których mało kto się spodziewał, ale nie wydaje mi się by na chwilę obecną było to w ogóle realne (no chyba, że daj Boże lada chwila się sytuacja uspokoi). Osobiście też zacząłbym się obawiać o sponsoring Warszawy, bo też nie wiadomo czy inwestowanie w polski klub będzie priorytetem w tym przypadku dla właściciela.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: miro1905 »

Streeter pisze: 28 lut 2022, o 13:46
kamil1999 pisze: 27 lut 2022, o 12:20 Składowski mówił, że w przypadku wojny, klub z Ukrainy po prostu będzie grał w Polsce. W tym wywiadzie wypowiadał się jak o sprawie przesądzonej, nawet w przypadku najgorszego scenariusza czyli takiego jakiego teraz mamy. Nie powiem, że jest to pewne na 100%, ale raczej nie zapowiada się by Lwów miał nie zagrać jednak w przyszłym sezonie w Polsce
Osobiście też zacząłbym się obawiać o sponsoring Warszawy, bo też nie wiadomo czy inwestowanie w polski klub będzie priorytetem w tym przypadku dla właściciela.

Streeter
Spokojnie obatel załatwi przed sezonem jakaś SSP. :] A jak nie przed sezonem to w grudniu czy styczniu. Co to za problem nie płacić pensji przez kilka miesięcy. W Warszawie już do tego przywykli.
Szary Wilk
Posty: 8086
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

Jeśli kryzys na Ukrainie spowoduje problemy finansowe Warszawy, to kolejny rok mamy taki sam bałagan. Najpierw ma być kasa, potem jednak nie i czekamy do ostatniej chwili, aż uda się uratować klub i zbudować na szybko jakiś skład. To już jest nudne. Każdy zawodnik, który podpisuje kontrakt z Warszawą, powinien mieć na uwadze, że to wybitnie nieprofesjonalny klub. Dla mnie to jest śmieszne. Nie dość, że co roku zbierają potężne lanie w Lidze Mistrzów, to jeszcze co roku jest telenowela odnośnie tego, czy będą bardzo bogaci czy bardzo biedni. Finalnie udaje się uzbierać kasę, ale oczywiście "na utrzymanie trzonu" i potem są takie kwiatki, że jest sobie Nowakowski, a obok niego Trinidad czy Superlak :D

Jak nie będzie pieniędzy, to sporo zawodników zostaje na lodzie. O ile Nowakowski czy Wrona mogliby liczyć na angaż wszędzie, bo polskich środkowych jak na lekarstwo, tak np Jan Firlej miałby teraz duży problem, bo pozycja rozgrywającego jest obsadzona wszędzie na nowy sezon. Chyba, że ktoś nagle zdecydowałby się na duże przetasowania, biorąc pod uwagę możliwość wyciągnięcia gościa bez problemu, za free. Ale myślę, że finalnie skończyłoby się to wycieczką za granicę, która nie byłaby dobrym ruchem na ten moment kariery.

No i Wojtaszek też miałby problem. Niby polski libero tej klasy to też gorący towar, ale pozycja libero też jest wszędzie obsadzona. Kontrakty są podpisane. Chyba, że poza czołówką. W Skrze nikt juniorowi nie da zrobić krzywdy, ZAKSA,Jastrzębie,Resovia mają już libero. Chyba, że Shoji odchodzi, ale przy luzach z limitami, to ZAKSA może sobie wybierać z całego świata.

Tak sobie gdybam, ale według mnie to jest realny scenariusz i nic mnie absolutnie nie zdziwi. I tak jak wspomniałem - O ile po Nowakowskiego czy Wronę to by się rzuciło Zawiercie (potrzebują mocnego Polaka na środku), a może i nawet ZAKSA (Za Smitha) czy Resovia (oferta last minute na pozbycie się obcokrajowca na środku), tak Damian Wojtaszek czy Jan Firlej mogliby zaliczyć regres względem poziomu zespołu, do którego trafiliby w razie takiej ewentualności.
kamil1999
Posty: 5603
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 28 lut 2022, o 13:46
kamil1999 pisze: 27 lut 2022, o 12:20 Składowski mówił, że w przypadku wojny, klub z Ukrainy po prostu będzie grał w Polsce. W tym wywiadzie wypowiadał się jak o sprawie przesądzonej, nawet w przypadku najgorszego scenariusza czyli takiego jakiego teraz mamy. Nie powiem, że jest to pewne na 100%, ale raczej nie zapowiada się by Lwów miał nie zagrać jednak w przyszłym sezonie w Polsce
Naprawdę wierzysz, że jak do odbudowania będzie pół Ukrainy, to jakiś ukraiński klub będzie inwestował w Polsce, żeby sobie siatkarze pograli, czego nawet lokalni ludzie nie zobaczą, bo większość nie ma prądu albo ma rozbite telewizory albo ma to gdzieś i kryje się w bunkrach? Bo ja wątpię.

Oczywiście to oświadczenie o którym mówisz pewnie pojawiło się na długo przed wydarzeniami, których mało kto się spodziewał, ale nie wydaje mi się by na chwilę obecną było to w ogóle realne (no chyba, że daj Boże lada chwila się sytuacja uspokoi). Osobiście też zacząłbym się obawiać o sponsoring Warszawy, bo też nie wiadomo czy inwestowanie w polski klub będzie priorytetem w tym przypadku dla właściciela.

Streeter
Po obecnych wydarzeniach to pewnie i w Polsce znajdzie się sporo sponsorów dla Ukraińskiego klubu. Można wykorzystać wspieranie biednych Ukraińców do ocieplenia wizerunku własnej firmy. W najgorszym razie prawdopodobnie Lwów może być takim Będzinem wspieranym tylko przez miasto, które i tak za dużo tych środków może nie przeznaczyć przez wojnę, ale wydaje mi się, że będzie lepiej. Może nawet jakąś SSP im ktoś załatwi;)
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: qtp »

kamil1999 pisze: 1 mar 2022, o 11:05 Po obecnych wydarzeniach to pewnie i w Polsce znajdzie się sporo sponsorów dla Ukraińskiego klubu.
Sport jest ostatnim o czym teraz myślą na Ukrainie, nawet jak by jakimś cudem obronili się przed to ruską dziczą to mają kraj w ruinie, wszystkie środki idą w odbudowe, temat Ukraiński klub w PL jest nieaktualny niestety.
Streeter
Posty: 7468
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 1 mar 2022, o 11:05 Po obecnych wydarzeniach to pewnie i w Polsce znajdzie się sporo sponsorów dla Ukraińskiego klubu. Można wykorzystać wspieranie biednych Ukraińców do ocieplenia wizerunku własnej firmy. W najgorszym razie prawdopodobnie Lwów może być takim Będzinem wspieranym tylko przez miasto, które i tak za dużo tych środków może nie przeznaczyć przez wojnę, ale wydaje mi się, że będzie lepiej. Może nawet jakąś SSP im ktoś załatwi;)
O tym w sumie nie pomyślałem, ale myślę podobnie jak napisał qtp, jeżeli znajdą się polskie środki na inwestowanie w Ukrainę to są dużo pilniejsze wydatki od kontraktu dla bułgarskiego środkowego. Nie mówiąc o tym, że ukraińska część zawodników zamiast na treningu to może być wtedy na froncie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Szary Wilk
Posty: 8086
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 1 mar 2022, o 14:57 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
Kiko
Posty: 278
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 18:46

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Kiko »

Biorąc pod uwagę sytuację Rosji (sankcje, które będą miały olbrzymi wpływ na sytuację ekonomiczną tego kraju) za chwilę może się okazać, że będzie do wzięcia wielu bardzo dobrych zawodników. No bo kto tam będzie chciał grać ? Włoska liga wszystkich nie pomieści, a w Europie PlusLiga będzie teraz drugą siłą.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 611
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: rzr »

Ewa Mac na twitterze podaje, że Kozamernik zostaje w Resovii i zamiast Mendeza podpisali jakiegoś Włocha.
https://twitter.com/EwaMac1/status/1498 ... fovnA&s=19
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1531
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: nikt wazny »

ten Włoch to Anastasi :) ??
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: miro1905 »

nikt wazny pisze: 2 mar 2022, o 14:26 ten Włoch to Anastasi :) ??
Anastasi wraca do Gdańska.
sal
Posty: 285
Rejestracja: 17 gru 2009, o 21:37
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: sal »

To może Bernardi,który podobno jest na wylocie?
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 611
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: rzr »

Ja to chciałbym żeby tym Włochem okazał się Stojczew XD
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Kiepski
Posty: 791
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Kiepski »

Szkoda, że nie zostaje Mendez, ciekawe dlaczego? Jeśli ma być w Warszawie (jak tam projekt się nie rozwieje), to nie wchodzi w grę że nie chciał pracować dłużej niż pół roku w Polsce. Podejrzewam, że nie do końca spodobała mu się polityka transferowa w Rzeszowie. To ja już nie wiem teraz jaki trener ten klub może ogarnąć...
Szary Wilk
Posty: 8086
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

Kiepski pisze: 2 mar 2022, o 14:43 Szkoda, że nie zostaje Mendez, ciekawe dlaczego? Jeśli ma być w Warszawie (jak tam projekt się nie rozwieje), to nie wchodzi w grę że nie chciał pracować dłużej niż pół roku w Polsce. Podejrzewam, że nie do końca spodobała mu się polityka transferowa w Rzeszowie. To ja już nie wiem teraz jaki trener ten klub może ogarnąć...
Ktoś tu pisał, że ma być WŁOSKI trener. Szybkie rozeznanie.

Andrea Giani - Modena, Niemcy (M)
Marco Bonitta - Słowenia (K)
Lorenzo Bernardi - Piacenza
Mauro Berutto - Brak (od 7 lat nikogo nie trenuje)
Gianlorenzo Blengini - Cucine Lube
Andrea Gardini - Jastrzębie
Roberto Piazza - Milano, Holandia (M)
Silvano Prandi - Chaumont VB, Bułgaria (M)
Camillo Placi - Hebar Pasardzik
Angelo Lorenzetti - Itas Trentino
Tomaso Totolo - Brak (głównie jest asystentem)
Roberto Serniotti - Cuneo
Ferdinando de Giorgi - Włochy (M)
Andrea Anastasi - Projekt Warszawa
Daniele Bagnoli - Brak
Emanuele Zanini - Consar Ravenna, Belgia (M)
Alberto Giuliani - Olympiacos Pireus
Fabio Soli - Top Volley Cisterna, Estonia (M)


Kandydaci nierealni: Giani,Glengini,Gardini,Piazza,Lorenzetti,de Giorgi,Anastasi

Włosi nie daliby prowadzić równolegle kadry z klubem, w dodatku obcym. Piazza ma robotę u siebie i tutaj nie zawojował, a we Włoszech radzi sobie naprawdę dobrze. Reszta wiadomo, że odpada. Anastasi podobno ma wrócić do Gdańska.

Kandydaci nierealni 2: Berutto,Totolo,Serniotti,Bagnoli,Giuliani,Prandi,Bonitta,Zanini,

Kandydaci albo bezrobotni od dłuższego czasu, albo tacy, którzy już w Polsce byli i im nie wyszło. Plus jeszcze Prandi, który chyba 7 lat pracuje w Chaumont i ma już ponad 70 lat.


Kandydaci do rozważenia:

1.Lorenzo Bernardi - Może Piacenza nie jest z niego zadowolona i wróciłby do Polski trenować Resovię?

2.Fabio Soli - Ma 43 lata i pracował już jako pierwszy trener w Fenerbahce,Monzie,Sorze,Ravennie. Był też asystentem reprezentacji Włoch. Z sukcesów to Superpuchar Turcji, Puchar Challenge i srebro w Pucharze Challenge. W żadnym klubie nie pracował dłużej niż 2 lata. Obecnie trener Cisterny i reprezentacji Estonii.

3.Camillo Placi - 4 lata trenował Fakieł Novy Urengoj, a teraz rok zakotwiczył w Hebarze Pazardzik.


Tak więc według mnie, może być to Bernardi, a jak nie, to biorą trenera byle był trener i dalej decyduje zarząd :D A patrząc na wyniki Piacenzy przy ich składzie (9 wygranych, 12 porażek i dopiero 7 miejsce), to jestem prawie pewny, że będzie to Bernardi. Tym bardziej, że w Polsce jednak miał dobre wyniki i Resovia na pewno to pamięta. Chyba, że zdecydował się na jakiś ruch, o którym nie wiem.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: miro1905 »

Nie zdziwię się jak Bednorz już w tym sezonie zagra w Skrze. Do wyciągnięcia z Rosji m.in:
Bednorz-Skra lub Włochy z naciskiem na Włochy
Urnaut- pewnie daleki wschód
Luburic- może Polska
Perrin- nie mam pojęcia
Christenson- 100% Włochy
Sokolov- może nawet koniec kariery?
Grebennikov- Włochy
Oprócz nich Ivovic, Jovovic, Al Hachdadi... kilka solidnych nazwisk się zwolni
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8012
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Jeżeli dojdzie do eksodusu obcokrajowców z Rosji, dostaniemy dziwaczne transfery w normalnej sytuacji. Gdzie może iść Christenson, skoro top7 we Włoszech i top8 w Polsce ma sypaczy na następny sezon, a w Azji rozgrywający raczej nie grają? Miejsce na Bednorza ma Piacenza, na Sokołowa - może też, ale już Grebennikov - sam nie wiem. Ciężko typować jak to się ułoży, na pewno będzie egzotycznie. Zobaczymy czy do tego eksodusu dojdzie, na pewno zyskamy, ale pod względem całokształtu siatkarskiego to połowiczny sukces.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1495
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Biciut »

Szary Wilk pisze: 2 mar 2022, o 15:22
Tak więc według mnie, może być to Bernardi, a jak nie, to biorą trenera byle był trener i dalej decyduje zarząd :D A patrząc na wyniki Piacenzy przy ich składzie (9 wygranych, 12 porażek i dopiero 7 miejsce), to jestem prawie pewny, że będzie to Bernardi. Tym bardziej, że w Polsce jednak miał dobre wyniki i Resovia na pewno to pamięta. Chyba, że zdecydował się na jakiś ruch, o którym nie wiem.
Roberto Santilli jest wolny. Wątpię w Lolo w Resovii, prędzej Anastasii zamieni Warszawę na Rzeszów. Był łączony z tym klubem przecież. Tomaso Totolo jest dwójką w Kazaniu od wielu lat.
towalowli
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: towalowli »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 2 mar 2022, o 17:13 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: nieprawidłowe cytowanie
Kiepski
Posty: 791
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Kiepski »

Anastasi w Treflu. Mi szkoda Mendeza
Szary Wilk
Posty: 8086
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

miro1905 pisze: 2 mar 2022, o 15:57 Nie zdziwię się jak Bednorz już w tym sezonie zagra w Skrze. Do wyciągnięcia z Rosji m.in:
Bednorz-Skra lub Włochy z naciskiem na Włochy
Urnaut- pewnie daleki wschód
Luburic- może Polska
Perrin- nie mam pojęcia
Christenson- 100% Włochy
Sokolov- może nawet koniec kariery?
Grebennikov- Włochy
Oprócz nich Ivovic, Jovovic, Al Hachdadi... kilka solidnych nazwisk się zwolni
A niby czemu Sokołov miałby kończyć karierę?

Al Hachdadi więcej w Polsce nie zagra. A Urnat z tym dalekim wschodem to nie tak hop siup, bo kto by go teraz chciał. U nas spalił most. Zostaje mu zespół z dolnej części Serie A lub Turcja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”