PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Orduna »

Witam, witam i o zdrowie pytam. Stęskniliście się za mną?
Podsumujemy sobie mecze 1 kolejki.
1. JW-GKS
Bardzo dobry GKS przyzwoity JW, jakby tak oceniać na miarę potencjału kadrowego. Nie podobał mi się Toniutti, Boyer i Fornal, generalnie Ptoki nie zachwyciły ale wygrały pewnie bez straty seta. W GKS nie rozumiem dlaczego nie gra Ruso. Quiroga może i przyjmuje lepiej ale w ataku to drugi libero. Jarosz młodszy nie będzie a Szymański sam zespołu nie pociągnie. Fajne wejście Seganowa do naszej ligi.
2. Olsztyn- Zaksa
Zaksa skład ma naprawdę tragiczny i tu nie ma wymówek, jest bardzo źle. Dziwi jednak fakt, że bez problemu ograli Olsztyn. Jak? Bardzo prosto- zagrywką. Linia przyjęcia AZS to strzelnica jeszcze większa niż się wydawało. Lipa zagrał tak jak jego pseudonim, Butryn opadł z sił a w Zaksie jednak ogromną
robotę robił Shoji.
3.
Resovia-Projekt
Jako kibica Projektu ten mecz bolał najbardziej. Graliśmy fatalnie, ale najgorsze jest to że fatalnie zagrał ten którego liczyłem najmocniej- Firlej. To, że Weber cały sezon będzie kopał się po czole wiedziałem już przed sezonem oglądając MŚ i widząc statystyki z ligi włoskiej. Można chłopa wpisać do wielkiego panteonu niewypałów obok takich tuzów jak Gjorgiev, Petkovic, Vernon, Superlak czy Udrys(chociaż on z perspektywy czasu i tak nie wypadł źle). Dla mnie to kompromitacja skautingu który nie potrafi znaleźć jednego dobrego atakującego przez 5 lat. Najlepszym był Rafael Araujo, który grał pół sezonu 18/19(łysego Pana nie liczę).
O Resovii więcej napisać nie można bo grali z zespołem który przegrał przed meczem. Ale i tak wydaje mi się że zaliczą nie jedną wpadkę.
4. Luk Lublin- Radom
Oba zespoły mnie zaskoczyły chociaż Radom nawet bardziej. W zespole gdzie nic nie ma prawa się zgadzać, wszystko zaczęło się zgadzać. Świetny mecz duetu Woicki-Łukasik. Piotr chyba nawet bardziej podobał mi się w przyjęciu, gdzie radził sobie całkiem dobrze z zagrywkami Malinowskiego, Szerszenia czy Włodarczyka. Mauricio pokazał klasę w elementach defensywnych, Lemański zaczął grać jak w 2017 roku. Schulz bezbarwny, grał tak jak przez ostatnie 4 sezony.
W Lublinie zawiedli Szerszeń z Malinowskim, radę dał tylko Włodarczyk. Słabo środkowi, przeciętny Komenda i genialny Watten.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Orzi »

Orduna pisze: 3 paź 2022, o 08:16 Witam, witam i o zdrowie pytam. Stęskniliście się za mną?
Podsumujemy sobie mecze 1 kolejki.
1. JW-GKS
Bardzo dobry GKS przyzwoity JW, jakby tak oceniać na miarę potencjału kadrowego. Nie podobał mi się Toniutti, Boyer i Fornal, generalnie Ptoki nie zachwyciły ale wygrały pewnie bez straty seta. W GKS nie rozumiem dlaczego nie gra Ruso. Quiroga może i przyjmuje lepiej ale w ataku to drugi libero. Jarosz młodszy nie będzie a Szymański sam zespołu nie pociągnie. Fajne wejście Seganowa do naszej ligi.
2. Olsztyn- Zaksa
Zaksa skład ma naprawdę tragiczny i tu nie ma wymówek, jest bardzo źle. Dziwi jednak fakt, że bez problemu ograli Olsztyn. Jak? Bardzo prosto- zagrywką. Linia przyjęcia AZS to strzelnica jeszcze większa niż się wydawało. Lipa zagrał tak jak jego pseudonim, Butryn opadł z sił a w Zaksie jednak ogromną
robotę robił Shoji.
3.
Resovia-Projekt
Jako kibica Projektu ten mecz bolał najbardziej. Graliśmy fatalnie, ale najgorsze jest to że fatalnie zagrał ten którego liczyłem najmocniej- Firlej. To, że Weber cały sezon będzie kopał się po czole wiedziałem już przed sezonem oglądając MŚ i widząc statystyki z ligi włoskiej. Można chłopa wpisać do wielkiego panteonu niewypałów obok takich tuzów jak Gjorgiev, Petkovic, Vernon, Superlak czy Udrys(chociaż on z perspektywy czasu i tak nie wypadł źle). Dla mnie to kompromitacja skautingu który nie potrafi znaleźć jednego dobrego atakującego przez 5 lat. Najlepszym był Rafael Araujo, który grał pół sezonu 18/19(łysego Pana nie liczę).
O Resovii więcej napisać nie można bo grali z zespołem który przegrał przed meczem. Ale i tak wydaje mi się że zaliczą nie jedną wpadkę.
4. Luk Lublin- Radom
Oba zespoły mnie zaskoczyły chociaż Radom nawet bardziej. W zespole gdzie nic nie ma prawa się zgadzać, wszystko zaczęło się zgadzać. Świetny mecz duetu Woicki-Łukasik. Piotr chyba nawet bardziej podobał mi się w przyjęciu, gdzie radził sobie całkiem dobrze z zagrywkami Malinowskiego, Szerszenia czy Włodarczyka. Mauricio pokazał klasę w elementach defensywnych, Lemański zaczął grać jak w 2017 roku. Schulz bezbarwny, grał tak jak przez ostatnie 4 sezony.
W Lublinie zawiedli Szerszeń z Malinowskim, radę dał tylko Włodarczyk. Słabo środkowi, przeciętny Komenda i genialny Watten.
Za takimi wpisami tak, fajne analizy. Acz zdziwiło mnie, że nie skomentowałeś meczu Lwowa, gdyż dostarczyli Ci sporo pretekstów aby powiedzieć "a nie mówiłem?".
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Orduna »

Niedzielnych meczów nie oglądałem.
Streeter
Posty: 7449
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Streeter »

Kilka spotkań widziałem, kilka nie, parę spostrzeżeń ode mnie, bo mam chwilę:

1) Resovia na 1 miejscu, jeśli Cuprum nie rozjedzie dziś Bielska. Dawno nie widziana sytuacja.
2) Obawiam się o Warszawę, jak Szalpuk zdążył się połamać zanim w ogóle granie się zaczęło, znając życie w trakcie sezonu coś dopadnie Nowakowskiego. Bez nich w formie może być ciężko o fajny wynik. Weber póki co uderzył w ścianę, ale nie zapominajmy że on jest po urazie, tu powinno być tylko lepiej.
3) Olsztyn mi nieco przypominał kadrę Brzęczka, takie bez ładu i składu to wszystko. Aczkolwiek Lipiński i Karlitzek chyba słabiej już nie zagrają.
4) Nienajgorzej wszedł w ligę Karyagin, szkoda tego urazu.
5) Gdańsk wyglądał całkiem ciekawie, w przeciwieństwie do szopki politycznej, od której sam mecz się zaczął i chyba nie tylko u mnie wzbudził ciarki żenady. Mówię oczywiście o tej całej pani prezydent, bo samo przywitanie hymnami wydało się miłym akcentem na rozpoczęcie.
6) News kolejki dla mnie, czyli Gierżot w szóstce. Mam nadzieję, że na stałe. Meczu nie widziałem, ale cieszę się, że grał.
7) Radom też sobie odpuściłem, bo wydawało mi się, że będzie mecz do jednej bramki, a tu jednak poszła niespodzianka, bo mimo wszystko personalnie LUK wygląda lepiej.
8) Bełchatów tymi zrywami może parę razy zaszkodzić rywalom, ale na dłuższym dystansie nie wydaje mi się, by głównym faworytom mogli zaskoczyć. Aczkolwiek spodziewałem się, że Lanza będzie wyglądać gorzej, niż wyglądał. Jak Vasina wygryzie Kooya i pogra tak jak na ME, to może nie będzie dramatu
9) Zawiercie z defensywnym atakującym wymęczyło, mam nadzieję tu na więcej szans dla Dulskiego z czasem, bo na mecze na szczycie sam Kovacević z Kwolkiem z wsparciem środka mogą nie wystarczyć. Ale tu też powinno to z czasem wyglądać lepiej, bo Danani jeszcze trochę nie swój, oby tylko Winiar nie przywiązał się do Konara, jak w poprzednim klubie do Wlazłego.
10) Wydaje mi się, że Katowice bez Ma'a jednak sporo stracą na jakości. Ale tu więcej będziemy mogli powiedzieć po meczach z rywalami z podobnej półki.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
buzinga
Posty: 1298
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: buzinga »

bryt.bryt pisze: 2 paź 2022, o 21:20
buzinga pisze: 2 paź 2022, o 20:04 Romanowski z Dacewiczem to jak dla mnie najlepszy duet komentatorów. Dobrze się ich słucha.
Romański
Dzięki za korektę. Nie wiem jak mogłem przekręcić nazwisko. Skoro jeszcze kilka lata temu zdarzało mi się oglądać mecze koszykówki z komentarzem Pana Adama Romańskiego:D Generalnie chciałem pochwalić obu komentatorów wczorajszego meczu pomiędzy Nysą a Suwałkami, bo to jest to co najbardziej lubię. Skupienie się na spotkaniu, z drobnymi uzupełnieniami dotyczącymi notek o danym siatkarzu czy trenerze, ale tak w punkt, że nie jest przegadane. Jedyna drobna uwagą, że niepotrzebnie Pan Adam powoływał się na opinię, które wysłuchał w Prawdzie Siatki. Wiem, że jest jednym z lepiej przygotowujących się komentatorów sportowych w kraju, ale takim przeglądem lepiej się mimo wszystko nie chwalić ;) Nie zmienia to faktu, że sam mecz słuchało się najlepiej z tej pierwszej kolejki i to jest zasługa w/w duetu, bo Dacewicz dobrze go uzupełniał.
buzinga
Posty: 1298
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: buzinga »

A co do spotkań z minionego weekendu. Oczywiście wszystkich nie widziałem, ale dalej uważam, że to Gdańsk będzie czarnym koniem w tym sezonie. Bardzo dobrze zbilansowany skład. Za to totalnie nie wierzę w Lublin. Może się LUK ogarnie, ale to chyba Torelli musiałby wygryźć ze składu Komendę. Totalnie nie pasuje mi Marcin do tercetu Malinowski-Szereszeń-Włodarczyk. No ale na ile "brat" Tavaresa nadaje się na Plusligę to się jeszcze okaże. O Resovii mało kto piszę, bo i ciężko coś napisać. Generalnie trening się udało, chłopaki rozjechali się do domów i tyle. Zobaczymy czy jak przeciwnik postawi im jakieś warunki gry to czy Fabianowi też się zechce. Na razie się chce, ale on jest raczej znany z tego, że jak idą problemy to po najmniejszej linii oporu się je rozwiązuje. A że Warszawa nie postawiła żadnych warunków to wyszło co wyszło. No i ten Radom. Ja w nich dalej nie wierzę. Ciekawi mnie jak będą wyglądać kiedy większość zespołów zacznie się dogrywać i wyglądać lepiej. Choć szczerze życzę im jak najlepiej, ale w Lukasika, który szczerze zachwycił chyba najbardziej w tej pierwszej serii gier nie uwierzę dopóki nie dogra choć połowy sezonu w zdrowiu.
mccuv
Posty: 10
Rejestracja: 7 cze 2021, o 20:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: mccuv »

Gierżot zdobywa chyba swój drugi MVP w historii gier w PLS i drugi raz na Suwałkach.

Suwałki mają duet z gatunku Mały i Duży (Sanchez i Takvam) albo bardzije jak w wierszyku Dwa Michały:

"Tańcowały dwa Michały
Jeden drugi, drugi mały
Jak ten duży zaczął krążyć
To tren drugi nie mógł zdążyć"

I tak to włąśnie wygladało- Sanchez po rękawem Takvama super w ataku a już w bloku komedia.
Diomedea
Posty: 4509
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Diomedea »

Szalpuk po raz kolejny przegrywa z wlasnym zdrowiem. Poniewaz to miesnie brzucha, to powrot do gry i zbudowanie formy potrwa.
A jak z pola gra Firlej to wiadomo. Nieobecnosc Tillie to podkopanie fundamentu druzyny.
Akurat Resovii nie widzialam, nie chcialam ogladac mizerii Warszawy. Wiec trudno mi ocenic szanse Reski na top/medal.

Co do Gierzota-sa 2 opcje. Wez pod uwage, ze jest problem limitow i El Graui nie moze grac w szostce. Watpie by ambitny zawodnik zostal w charakterze rezerwowego. Pytanie kogo zastapi, jesli Ben Tara bedzie gral z polska licencja. Mam nadzieje, ze Kwasowskiego, ale Gierzot ma teraz czas by sie pokazac.

Olsztyn-czas powinien pomoc. Tylko w zeszlym sezonie tez nie bylo widocznej roznicy w organizacji gry. Za to bylo indywidualne wejscie na wyzszy poziom. Moze Hawryluk w szostce pomoze. Ciunajtis zostal zweryfikowany mocno, a Zaksa serwis ma niezly, ale chyba nie najlepszy w lidze.

Skra wyglada niezle, bedzie w piatce, moze wyzej. Vasina-niezle wejscia. Najwieksza slabosc to brak zastepstwa za Lomacza i Atana.
Zrywy zrywami, oni zwyczajnie grali poukladana siatkowke i raczej taka beda grac. I maja mocny serwis.

Radom-pewnie na dlugofalowo moze byc gorzej. Nie cierpie Nawrockiego-cham, mizogin, przemocowiec. Ale nie jest tak zlym trenerem jak usiluje sie go odmalowac. Nie jest tez geniuszem, najlepszym polski trenerem (kto nim jest?), ale w meskiej raczej nalezy do topu polskich trenerow. Cos z tego zespolu wyciagnie, blisko maksa. Problemem moze byc zdrowie Lukasika.
Daszkiewicza uwazam za slabszego trenera i przehejpowanego na tym forum. Mial czas, a poczatek malo blyskotliwy. Moze rzeczywiscie tempo gry Komendy bedzie limitowalo Szerszenia. Niby poprawnie, ale bez blysku. Szerszen dostal najwiecej pilek do ataku, 2x wiecej niz Malina (jakis problem atakujacego?), przy najwiekszym obciazeniu przyjeciem. Moze inny rozklad ataku by pomogl. Srodka mniej niz u przeciwnikow, mimo lepszego przyjecia. Ale tez i srodkowi slabsi w ataku. Pisanie o slabosci Komendy w bloku-2 bloki, 2 wybloki. Slaby to jest Szerszen niestety.

Slepsk rozczarowal, ale czas powinien pomoc. I powrot do zdrowia Halaby, ewentualnie zrzucenia paru kilo przez Takvama. Czy tylko mi sie wydaje, ze do tego sezonu musial przystapic w obszerniejszej koszulce?
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1588
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: lukecik »

Trzeba przyznać, że na pierwsza kolejka całościowo jest na całkiem wysokim poziomie. Miałem nadzieję, że Olsztyn trochę bardziej postawi się Zaksie, ale ogólnie było sporo emocji. Dla mnie oczywistym było, że Warszawa i Lwów zostaną zjedzone, choć dawałem Projektowi szanse na urwanie seta.

Największa, i chyba jedyna niespodzianka, to porażka Lublina z Radomiem. Słabo zagrał Malinowski, średnio Szerszeń i w efekcie znakomity Włodarczyk nie miał wsparcia. W Radomiu fajnie wprowadził się Schulz, bardzo dobrze zagrał Łukasik, ale jakoś nie nastawiam się, by Piotrek utrzymał się na tym poziomie na dłużej. Rok temu w Suwałkach też dobrze zaczął, a potem był ostry zjazd, zobaczymy.
Trefl się przejechał po Ukraińcach i jest to drużyna, którą będę obserwował z dużą ciekawością. Orczyk wreszcie ma status szóstkowego gracza, a jest to bardzo niedoceniany siatkarz. Wiele razy ratował nam cztery litery w Zawierciu, a teraz ma okazję wreszcie pokazać pełnię możliwości. Ciekawy Martinez, Urbanowicz, świetny Perry, solidny Kampa i najlepszy atakujący ligi, czyli Bołądź. ;) Ten zespół powinno się dobrze oglądać.

Nysa zasłużenie pokonała Suwałki. Cieszy dobra gra Gierżota, oby do końca sezonu nie wypadł z szóstki. Ciężko będzie jednak Stali o coś więcej, niż miejsca 10-12, bo środek jest naprawdę mizerny. Brakuje tam jakiegoś dobrego, ogranego środkowego. Ta młodzież raczej będzie kulą u nogi. W Suwałkach nieźle Filipiak. Podoba mi się ten Sanchez, naprawdę szybko rozgrywa i do tego niekonwencjonalnie. Fajna była akcja, gdy stojąc poza boiskiem obok słupka wysłał ekspres do Takvama, który zakończył się mini gwoździem. Gdyby facet miał chociaż te 190 wzrostu, to byłoby z niego jeszcze więcej pożytku. Będą piłki nad nim śmigały od atakujących przeciwników.

No i najważniejszy mecz dla mnie, czyli Warta vs Skra, skończył się happy endem, choć blisko było porażki. Dużo nerwów mnie ten mecz kosztował. Momentami robiliśmy za kaczki, do których Skra strzelała. Bieniek po dramatycznym początku, gdy był zneutralizowany kompletnie, wziął się za siebie i po prostu się bawił. To samo Atanasijević. Serb mnie mocno zaskoczył swoją grą. Jakoś mi się ukształtował w głowie obraz Atana, który już nie domaga i częściej zawodzi niż ciągnie swój zespół, ale wczoraj od drugiego seta kończył prawie wszystko. Dobrze, że Kłos zagrał słabiutko, bo mogliby to wygrać.
U nas można powiedzieć, po staremu. Często miałem flashbacki z poprzedniego sezonu, gdyż nasze przyjęcie momentami wyglądało katastrofalnie. Nie było jak grać środkiem, a jak już się pojawiał, to ze słabym efektem. Nie jestem fanem Zniszczoła i nie rozumiem, dlaczego na dłuższym dystansie nie gra Szalacha. W każdym elemencie Michał jest dla mnie lepszy, w końcu to środkowy z epizodem w reprezentacji. Kwolek bezbarwnie zaczął, wyglądało na to, że będzie potrzebował więcej czasu, by wprowadzić się do zespołu, zresztą podobnie jak Danani, ale potem się rozkręcił i w piątym secie skończył chyba wszystko, co miał, a parę ataków było naprawdę spektakularnych. MVP dostał jednak na wyrost, bo tradycyjnie najwięcej w ataku robił Uros, który chyba kolejny sezon będzie dostawał więcej piłek, niż powinien. Mam nadzieję, że z biegiem czasu dystrybucja pilek będzie bardziej urozmaicona. Oby też atakujący nie przeszkadzał, bo z Konarem różnie bywa. Zagrał świetne play-offy, ale fazę zasadniczą miał słabiutką, stąd też mam obawy, ile będzie wnosił do gry. O wiele spokojniej bym się czuł mając na ataku Bołądzia czy Ben Tarę.

Dzisiaj zamykamy kolejkę meczem dla koneserów i coś mi mówi, że akurat to spotkanie nie będzie stało na specjalnie wysokim poziomie. Bielsko w tym zestawieniu personalnym pasuje do tej ligi jak pięść do nosa.
kamil1999
Posty: 5595
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: kamil1999 »

Zniszczoł od Szalachy jest lepszy w bloku, na wybloku i na zagrywce.
Dlatego pewnie on gra. W ataku raczej przewaga Szalachy, ale tak na pewno było gdy Szalacha był jeszcze zdrowy. Nie przecenialbym tego, że Szalacha był w reprezentacji
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1588
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: lukecik »

Zniszczoł ma flota, a Szalacha ma dobrą, silną zagrywkę z wyskoku. Wiadomo, że od jego gry w kadrze minęło kilka lat, ale przecież nie zapomniał, jak się gra. Parę meczów pewnie by potrzebował na rozruch, zwłaszcza po ostatnim roku, gdy nie grał wcale, ale jestem pewien, że na dłuższym dystansie byłoby z niego więcej pożytku niż ze Zniszczoła.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2908
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: hubert »

Fajnie mi się oglądało Nysę. Widać, że jest klimat w zespole i pograją o wyższe miejsca niż utrzymanie. Suwałki mają straszną dziurę na bloku z rozgrywającym, ale samo rozegranie to miodzio.

Trochę in minus zaskoczyło mnie Zawiercie bo myślałem, że linia przyjęcia będzie totalnie nie do ruszenia a tak nie było. Początkowo nie podobał mi się pomysł Lanzy w Skrze, ale widać, że jest zaangażowany i nie będzie odcinał kuponów.

Trefl - nie schodzi poniżej jakiegoś poziomu. Dobrze wprowadził się Bołądź.

O ile w Treflu dobrze wprowadził się Bołądź o tyle w Olsztynie Lipiński w ogóle się nie wprowadził. I to nie jest kwestia Tuanigi bo już w sparingach grał piach. Jeden wygrany sparing na 7 nie jest przypadkiem. Olsztyn nie przegrał z Zaksą a z drugim rozgrywającym, emerytem na jednym skrzydle i pół zdrowym Śliwką. Taki skład to w sobotę by ograło 3/4 ligi. Obecnie Olsztyn jest na poziomie miejsc 12-16 i twierdzę, że długo z tego zakresu się nie wydostanie bo po prostu przy 16 zespołach nie ma czasu na spokojne trenowanie. Ale to dla działaczy z Olsztyna wyższa szkoła jazdy. Zamiast lizać się po jajkach, że jest vce mistrz świata, kadrowicz Butryn, reprezentanci USA i Niemiec wzięliby ludzi którzy byliby do dyspozycji w lipcu. Także Olsztyn do stycznia się zgrywa a w styczniu połowa będzie miała kontrakty poza Olsztynem i gdzieś dalszą grę. Z miejsca zamieniłbym cały skład Olsztyna na Nysę.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Diomedea
Posty: 4509
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Diomedea »

Tylko te kontrakty, jak zagraja tak jak obecnie, beda sporo nizsze.
Zreszta Lipa odpadl dosyc szybko z reprezentacyjnego grania, Butryn tez do konca nie byl zaangazowany. Czy przyczyna jest w krotszych przygotowaniach? Kariltzek chyba podobnie (nie sledzilam Niemwcow zbyt uwaznie).
kamil1999
Posty: 5595
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: kamil1999 »

lukecik pisze: 3 paź 2022, o 12:27 Zniszczoł ma flota, a Szalacha ma dobrą, silną zagrywkę z wyskoku. Wiadomo, że od jego gry w kadrze minęło kilka lat, ale przecież nie zapomniał, jak się gra. Parę meczów pewnie by potrzebował na rozruch, zwłaszcza po ostatnim roku, gdy nie grał wcale, ale jestem pewien, że na dłuższym dystansie byłoby z niego więcej pożytku niż ze Zniszczoła.
Ma zagrywkę z wyskoku, ale nie zbyt mocną. Taka jak gdy Szalpuk próbował serwować z wyskoku co też było nieefektywne i przeszedł na flota. A flot Zniszczola jest całkiem niezły.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2908
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: hubert »

Diomedea pisze: 3 paź 2022, o 15:09 Tylko te kontrakty, jak zagraja tak jak obecnie, beda sporo nizsze.
Zreszta Lipa odpadl dosyc szybko z reprezentacyjnego grania, Butryn tez do konca nie byl zaangazowany. Czy przyczyna jest w krotszych przygotowaniach? Kariltzek chyba podobnie (nie sledzilam Niemwcow zbyt uwaznie).
Słuszna uwaga. Jeśli tak jest to sytuacja wyglada jeszcze gorzej. Tutaj kulisy transferów: https://gazetaolsztynska.pl/sport/84538 ... ztyna.html
TLTR: „Walić przyjęcie. Ma być siła * ramię i rozgrywający który dobrze biega”. Lekko śmiesznie, lekko strasznie.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Diomedea
Posty: 4509
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Diomedea »

Rzeczywiscie. Chyba bardziej smieszne.
Po pierwsze koncepcja jakby troche wychodzi z mody. A Castellani wyszedl z mody kompletnie.
Po drugie akurat jak chce sie miec 2 ofensywnych, mlodego libero i sypacza co dobrze biega, to trzeba ich miec. Josh nie wiem kiedy wrocil, pewnie razem z Weberem. A Hawryluk jeszcze pozniej.
No i przyjmujacy jak na razie nie powalili forma, a obaj potrafia zagrac lepiej.
Jedna ciekawa informacja-Hawryluk jest przewidziany na jedynke.
Czasu na prace duzo nie ma.
Ostatnio zmieniony 3 paź 2022, o 16:25 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
granvorka
Posty: 757
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: granvorka »

Najlepsze, że Tuaniga to nie jest imho rozgrywający, który dobrze biega. To jest robienie dobrej miny do złej gry.
Diomedea
Posty: 4509
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Diomedea »

Powiedzmy ze z okolic 4 metra jest dokladniejszy od Firleja.

Nie wiem co reprezentuje soba Mierzejewski jako trener i czy daloby sie przygotowac skrzydlowych lepiej, bez podstawowych sypacza i libero.
Wyszlo srednio.
PioterZJastrzebia
Posty: 1258
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: PioterZJastrzebia »

Włączyłem właśnie w połowie I seta, widzę Lubin gra na trzech przyjmujących. Co z Kapicą?
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Orzi »

Na razie to oczy krwawią na tym meczu. A szkoda, bo zeszłoroczne Cuprum z Walinskim czy Sekitą to był jeden z fajniejszych zespołów do oglądania
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Dejwu »

Zgadzam się, tyle błędów dawno nie widziałem.

Szkoda, że Remek jeszcze nie jest gotowy do gry.

Pierwszy set dla Lubina. Zepsuta zagrywka idealnie obrazuje pierwszego seta.
Awatar użytkownika
Mordimer Madderdin
Posty: 229
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Mordimer Madderdin »

Aj tam. Zespoły z pierwszoligowego poziomu, to i taki mecz. Ja bym powiedział że wcale nie tragiczny. I Pan Mazur uczy kolegę fachu co jakiś czas zwracając uwagę na to i owo.
"Come on. Let's keep a little optimism here." Han Solo
Na forum od 2009
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Orzi »

Mordimer Madderdin pisze: 3 paź 2022, o 17:29 Aj tam. Zespoły z pierwszoligowego poziomu, to i taki mecz. Ja bym powiedział że wcale nie tragiczny. I Pan Mazur uczy kolegę fachu co jakiś czas zwracając uwagę na to i owo.
No właśnie szkoda Cuprum, bo zeszłoroczne to nie był pierwszoligowy poziom, ale solidny średniak z przebłyskami.
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Dejwu »

Kubicki z pierwszym punktem w Plus lidze.

Na razie bilans 1 as i 2 błędy
Diomedea
Posty: 4509
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Diomedea »

Fijalka to na razie sytuacja przerasta. Oby to mu minelo.
Kubickiego wcale nie :D
Awatar użytkownika
Mordimer Madderdin
Posty: 229
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Mordimer Madderdin »

Ja oglądam ten mecz z wielką ciekawością. Chyba mamy debiut komentatorski?
I do tego Jake Hanes,. którego jestem ogromnie ciekaw na przestrzeni sezonu. Dla mnie to może być taki "Góra" z GoT. Potężny chłop i ma do tego zacnego trenera. Po drugiej stronie Berger, którego drugi sezon w lidze wg mnie pokaże,.jak wartościowym może być zawodnikiem. Najgorsze jednak, że nie może grać Remek, który jest moim osobistym kandydatem do reprezentacji jeszcze na sezon 2023.
"Come on. Let's keep a little optimism here." Han Solo
Na forum od 2009
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Simao »

To bardzo ważny mecz dla obu drużyn, bo mogą nie mieć za dużo okazji do punktowania i ciężko będzie im wygrać jakiś mecz. Lubin to taka drużyna o zbliżonym poziomie do Suwałk. Katowice i Radom jak na razie to drużyny trochę lepsze. BBTS czy Lwów jeśli chcą nie być na samym dole tabeli, muszą zdobywać jakieś punkty, wygrywać mecze z takimi drużynami jak Lubin, Suwałki. BBTS będzie walczył z Lwowem o tą 15 pozycję. Na pewno obie drużyny stać na dobre mecze, fajną siatkówkę. Resovia przed sezonem przegrała z BBTS jeden mecz, to był sparing, jednak mecz przegrany :] Kubicki wszedł na boisko i od razu punkt bezpośrednio z zagrywki :)
Lubin w poprzednich sezonach wyglądał lepiej, fajnie oglądało się tą drużynę. Mam jakiś sentyment do tej drużyny od początku ich występów w PlusLidze. Zawsze są tam jacyś fajni, ciekawi gracze i potrafią zaskakiwać pozytywnie zwycięstwami w dobrym stylu. Z drużynami, z czołówki. Teraz jest tam Kubicki, Kapica którym kibicuję. W Lubinie zawsze też jest jakiś gracz z zagranicy mniej znany, a później na przestrzeni sezonu zaskakuje pozytywnie poziomem, jakością. Nie zgodzę się, że Lubin to poziom 1 ligi, to jest po prostu drużyna dołu tabeli w PlusLidze. Odnośnie poziomu 1ligi to BBTS i Lwów. Drużyny, których nie powinno być w PlusLidze. BBTS przynajmniej wywalczył sobie miejsce wygrywając 1 ligę, dlatego zasłużyli przynajmniej na sezon w PlusLidze.
Ostatnio zmieniony 3 paź 2022, o 17:57 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4509
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Diomedea »

Kto jest tym debiutujacym komentatorem?
Mazur powinien byc niezlym nauczycielem. Dyskretnie studzi emocjonalna paplanine. Ale jest jakies przygotowanie teoretyczne.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Simao »

Diomedea pisze: 3 paź 2022, o 17:55 Kto jest tym debiutujacym komentatorem?
Mazur powinien byc niezlym nauczycielem. Dyskretnie studzi emocjonalna paplanine. Ale jest jakies przygotowanie teoretyczne.
Wiesz, polemizował bym, Mazur czasami mówi coś od rzeczy. W sensie opowiada o rzeczach w ogóle nie związanych z meczem, skupia się na jakiś nieistotnych rzeczach, trochę jak Wanio :) Na pewno jest pozytywnie, często śmiesznie :)
Diomedea
Posty: 4509
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Diomedea »

Mazur mowi od rzeczy jak ma okazje albo partnera. Albo natchnienie :D . Przeplatajac to wypowiedziami do rzeczy.
Ten komentator takim parterem nie jest. Kto to?
Wiec Mazur musi mowic serio.
Jakos sie nie dziwie, ze Haynes duzo nie pogral w wakacje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”