PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Arw165
Posty: 1452
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: Arw165 »

Szary Wilk pisze: 8 paź 2022, o 16:00 ligi ukraińskiej ,której zapewne nawet się nie da nawet w internecie na pirackich streamach obejrzeć.
Jeżeli kogoś przerasta korzystanie z Youtube'a to może być to problem.
PioterZJastrzebia
Posty: 1265
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: PioterZJastrzebia »

Lwów do końca zgasł, raczej już nie wyciągną tego tiebreaka.
Szary Wilk
Posty: 8081
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: Szary Wilk »

Arw165 pisze: 8 paź 2022, o 16:09
Szary Wilk pisze: 8 paź 2022, o 16:00 ligi ukraińskiej ,której zapewne nawet się nie da nawet w internecie na pirackich streamach obejrzeć.
Jeżeli kogoś przerasta korzystanie z Youtube'a to może być to problem.
No tak, bo na pewno oglądanie na YouTube najlepszych zagrań z ligi ukraińskiej dużo nam powie na temat zawodnika. Poza tym, żeby kogoś wyszukać na YouTube, trzeba go przede wszystkim znać choćby z widzenia/słyszenia, a przed dołączaniem Barkomu do PlusLigi zapewnie nikt nie sprawdzał na YouTube siatkarzy pokroju Shevchenki czy Shchurova, więc raczej mało mądre jest to co napisałaś.

Mój post odnosił się do wypowiedzi Diomedei, która twierdzi, że "wcale nie są tacy anonimowi". A ty przytakujesz jej tezie, że przecież w momencie dołączenia do PlusLigi można było zobaczyć filmik z YouTube. Wiesz, na tej zasadzie ja mogę siatkarzy z ligi rumuńskiej sprawdzić i powiedzieć, że są dość znani...
Ostatnio zmieniony 8 paź 2022, o 16:16 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
PioterZJastrzebia
Posty: 1265
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: PioterZJastrzebia »

Szary Wilk pisze: 8 paź 2022, o 16:11
Arw165 pisze: 8 paź 2022, o 16:09
Szary Wilk pisze: 8 paź 2022, o 16:00 ligi ukraińskiej ,której zapewne nawet się nie da nawet w internecie na pirackich streamach obejrzeć.
Jeżeli kogoś przerasta korzystanie z Youtube'a to może być to problem.
No tak, bo na pewno oglądanie na YouTube najlepszych zagrań z ligi ukraińskiej dużo nam powie na temat zawodnika. Poza tym, żeby kogoś wyszukać na YouTube, trzeba go przede wszystkim znać choćby z widzenia/słyszenia, a przed dołączaniem Barkomu do PlusLigi zapewnie nikt nie sprawdzał na YouTube siatkarzy pokroju Shevchenki czy Shchurova, więc raczej mało mądre jest to co napisałaś.
Ależ ty się dzisiaj odklejasz... Wiesz że istnieje coś takiego jak transmisje meczów ligowych na żywo?

Katastrofalna gra Lwowa w piątym secie.
Ostatnio zmieniony 8 paź 2022, o 16:17 przez PioterZJastrzebia, łącznie zmieniany 1 raz.
Szary Wilk
Posty: 8081
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: Szary Wilk »

PioterZJastrzebia pisze: 8 paź 2022, o 16:16
Szary Wilk pisze: 8 paź 2022, o 16:11
Arw165 pisze: 8 paź 2022, o 16:09

Jeżeli kogoś przerasta korzystanie z Youtube'a to może być to problem.
No tak, bo na pewno oglądanie na YouTube najlepszych zagrań z ligi ukraińskiej dużo nam powie na temat zawodnika. Poza tym, żeby kogoś wyszukać na YouTube, trzeba go przede wszystkim znać choćby z widzenia/słyszenia, a przed dołączaniem Barkomu do PlusLigi zapewnie nikt nie sprawdzał na YouTube siatkarzy pokroju Shevchenki czy Shchurova, więc raczej mało mądre jest to co napisałaś.
Ależ ty się dzisiaj odklejasz... Wiesz że istnieje coś takiego jak transmisje meczów ligowych na żywo?
To ile razy oglądałeś tych zawodników przed dołączeniem do PlusLigi? :D Zaznaczam, że chodzi mi o siatkarzy ukraińskich z pominięciem Tupchiiego i Smolara.
Ostatnio zmieniony 8 paź 2022, o 16:18 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Arw165
Posty: 1452
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: Arw165 »

Szary Wilk pisze: 8 paź 2022, o 16:11
Arw165 pisze: 8 paź 2022, o 16:09
Szary Wilk pisze: 8 paź 2022, o 16:00 ligi ukraińskiej ,której zapewne nawet się nie da nawet w internecie na pirackich streamach obejrzeć.
Jeżeli kogoś przerasta korzystanie z Youtube'a to może być to problem.
No tak, bo na pewno oglądanie na YouTube najlepszych zagrań z ligi ukraińskiej dużo nam powie na temat zawodnika. Poza tym, żeby kogoś wyszukać na YouTube, trzeba go przede wszystkim znać choćby z widzenia/słyszenia, a przed dołączaniem Barkomu do PlusLigi zapewnie nikt nie sprawdzał na YouTube siatkarzy pokroju Shevchenki czy Shchurova, więc raczej mało mądre jest to co napisałaś.
Sama oglądałam długie fragmenty spotkań Epicentra, żeby popatrzeć na Szalpuka, bo spotkania są transmitowane w całości. Nie zrzucaj winy za twoje lenistwo albo brak zainteresowania na brak możliwości oglądania. Tylko teraz nie odpisuj, że bez powtórek i jakości 4K to tak naprawdę się nie opłaca oglądać i się nie da nic ocenić.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1588
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: lukecik »

15-3 w piątym secie. Masakra.
Szary Wilk
Posty: 8081
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: Szary Wilk »

Arw165 pisze: 8 paź 2022, o 16:17
Szary Wilk pisze: 8 paź 2022, o 16:11
Arw165 pisze: 8 paź 2022, o 16:09

Jeżeli kogoś przerasta korzystanie z Youtube'a to może być to problem.
No tak, bo na pewno oglądanie na YouTube najlepszych zagrań z ligi ukraińskiej dużo nam powie na temat zawodnika. Poza tym, żeby kogoś wyszukać na YouTube, trzeba go przede wszystkim znać choćby z widzenia/słyszenia, a przed dołączaniem Barkomu do PlusLigi zapewnie nikt nie sprawdzał na YouTube siatkarzy pokroju Shevchenki czy Shchurova, więc raczej mało mądre jest to co napisałaś.
Sama oglądałam długie fragmenty spotkań Epicentra, żeby popatrzeć na Szalpuka, bo spotkania są transmitowane w całości. Nie zrzucaj winy za twoje lenistwo albo brak zainteresowania na brak możliwości oglądania. Tylko teraz nie odpisuj, że bez powtórek i jakości 4K to tak naprawdę się nie opłaca oglądać i się nie da nic ocenić.
Ale co z tego, że ty oglądałaś. Dla 80 % tego forum to są zawodnicy anonimowi, bo mało kto oglądał ligę ukraińską, bo to siatkarzy trzeci świat. Więc tak, to są zawodnicy po prostu bardzo słabo znani. Jeśli masz/miałaś tyle czasu w życiu, by oglądać Szalpuka na Ukrainie, to współczuję. To naturalne, że znajdzie się kilka osób, które śledzą ligi na całym świecie, co nie zmienia faktu, że to procent. Sugerujesz mi lenistwo, ze nie interesowałem się mało znaczącą ligą?

A ligę austriacką czy fińską śledzisz? No właśnie. Jak ja bym teraz Arcadę Galati w Rumunii oglądał, to nie stawiałbym tezy, że to wcale nie są mało znani zawodnicy i nie zarzucałbym lenistwa tym, którzy się nie katowali oglądaniem takiego poziomu.
Arw165
Posty: 1452
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: Arw165 »

Szary Wilk pisze: 8 paź 2022, o 16:20 Sugerujesz mi lenistwo, ze nie interesowałem się mało znaczącą ligą?

A ligę austriacką czy fińską śledzisz? No właśnie. Jak ja bym teraz Arcadę Galati w Rumunii oglądał, to nie stawiałbym tezy, że to wcale nie są mało znani zawodnicy i nie zarzucałbym lenistwa tym, którzy się nie katowali oglądaniem takiego poziomu.
Nie - napisałam, że jak ktoś uważa, że nie ma możliwości oglądania tej ligi (ty tak zasugerowałeś, pisząc coś o pirackich streamach), to oznacza, że nie szukał tej możliwości. A jeśli tego nie zrobił, to pewnie z lenistwa ALBO (użyłam tego słowa, ono było kluczowe dla interpretacji mojego komentarza) z braku zainteresowania, co nie jest zbrodnią.

Napisałeś, że pewnie się nie da śledzić, to napisałam, że piszesz bzdury. Tylko tyle, reszta twojej wypowiedzi mnie nie interesuje i możesz na pozostałe poruszone przez ciebie kwestie dyskutować z resztą forum.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2811
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: Simao »

Nie oglądałem tego meczu, śledziłem tylko wynik w wolnym czasie. Co takiego wydarzyło się w tym piątym secie? Ja nie pamiętam takiego wyniku. Ten set to trochę kompromitacja dla drużyny ze Lwowa.
PioterZJastrzebia
Posty: 1265
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: PioterZJastrzebia »

Szary Wilk pisze: 8 paź 2022, o 16:17
PioterZJastrzebia pisze: 8 paź 2022, o 16:16
Szary Wilk pisze: 8 paź 2022, o 16:11

No tak, bo na pewno oglądanie na YouTube najlepszych zagrań z ligi ukraińskiej dużo nam powie na temat zawodnika. Poza tym, żeby kogoś wyszukać na YouTube, trzeba go przede wszystkim znać choćby z widzenia/słyszenia, a przed dołączaniem Barkomu do PlusLigi zapewnie nikt nie sprawdzał na YouTube siatkarzy pokroju Shevchenki czy Shchurova, więc raczej mało mądre jest to co napisałaś.
Ależ ty się dzisiaj odklejasz... Wiesz że istnieje coś takiego jak transmisje meczów ligowych na żywo?
To ile razy oglądałeś tych zawodników przed dołączeniem do PlusLigi? :D Zaznaczam, że chodzi mi o siatkarzy ukraińskich z pominięciem Tupchiiego i Smolara.
Wystarczająco wiele razy żeby wyrobić sobie jakieś zdanie na ich temat.
Rozumiem, ciebie to kompletnie nie obchodziło, a teraz mierzysz wszystkich swoją miarą. Ale jakie to ma teraz znaczenie, kto kogo wcześniej oglądał? Dyskusja była chyba o tym czy ten zespół sportowo może się w naszej lidze obronić, a nie jak bardzo są sławni poszczególni zawodnicy. Natomiast takie gadanie typu "skoro ich nie oglądałem wcześniej to znaczy, że przez to, że nie są warci oglądania" jest, jak to ładnie ująłeś, raczej mało mądre. Ty ich nie znałeś wcześniej, co jednak nie przeszkadza w wyciąganiu dalekich wniosków jacy to oni są słabi. Inni jednak znali.

Te bzdury o braku możliwości oglądania ukraińskiej ligi to już pominę, poza jednym zdaniem - nie powinno się wypowiadać na tematy o których nie ma się pojęcia.

A już wracając do tematu meczu i całej wokół niego otoczki. Skoro już ustaliliśmy, że Lwów nie zasługuje żeby grać w potężnej PlusLidze bo sportowo za słaby i powinien spaść, to ja bym proponował krok dalej. Każda drużyna, która zhańbi się utratą punktów z Lwowem powinna spaść z ligi, w trybie natychmiastowym. To w końcu ten sam albo jeszcze słabszy poziom.
Ostatnio zmieniony 8 paź 2022, o 16:37 przez PioterZJastrzebia, łącznie zmieniany 1 raz.
kamil1999
Posty: 5601
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: kamil1999 »

Znalezienie streamu nawet z mało znanej ligi to żaden problem. Sporo lig tych mniej znanych a też fajnych jak liga francuska za darmo pozwala oficjalnie na oglądanie jej meczów. Właściwie największym problemem może być zobaczenie meczu PlusLigi nie będąc Polakiem. Dlatego pisałem kiedyś, że Polsat sporo pomaga, ale czasem nawet sporo szkodzi polskiej siatkówce. Nie pozwoli sobie na to by za darmo transmitować meczów a trudno o chętnych do wykupienia praw do polskiej ligi poza Polską. Chyba tylko na Bałkanach czasem transmitują. Mogli by wprowadzić ogolno dostępną ligę z tym, że mecze premium byly by do obejrzenia za konto premium czy coś w tym stylu. Jakiegoś grosza od zagranicznych kibiców Polsat by zarobił a polska liga stała by się mniej "anonimowa", że pozwolę sobie użyć zwrotu który w tym wątku parę razy podnął. Bo o ile by Butryna czy Semeniuka znaliśmy od dawna to pewnie jeszcze do niedawna byli to zawodnicy anonimowi dla typowego wlocha czy francuza oglądającego siatkówkę
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: jeep »

Lwów to poziom dolnej połowy naszej 1 ligi i już z tego powodu nie powinien grać w ekstraklasie, bo nie ma uzasadnienia sportowego, żeby kiepska drużyna była uprzywilejowana kosztem tych, które na awans zasługują. Niezależnie od tego, czy te bażany zaczną grać lepiej, czy nie. Jest to wyłącznie decyzja propagandowo-polityczna i jako taka jest zaprzeczeniem dobrych zasad rywalizacji sportowej. Najgorsze jest to, że politykierzy grają swoje kosztem zdrowia zawodników, bo takie obciążenia, dwie kolejki co tydzień, zwłaszcza dla najlepszych drużyn, grających dodatkowo w pucharach, grożą przemęczeniem i zwiększeniem podatności na kontuzje. I o tym haniebnym posunięciu powinna być mowa na tym forum, a nie p dolenie o tym, czy ten tupczy jest dobry czy zły, jakbyście mieli końskie okulary.
PioterZJastrzebia
Posty: 1265
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: PioterZJastrzebia »

jeep pisze: 8 paź 2022, o 16:35 Lwów to poziom dolnej połowy naszej 1 ligi i już z tego powodu nie powinien grać w ekstraklasie, bo nie ma uzasadnienia sportowego, żeby kiepska drużyna była uprzywilejowana kosztem tych, które na awans zasługują. Niezależnie od tego, czy te bażany zaczną grać lepiej, czy nie. Jest to wyłącznie decyzja propagandowo-polityczna i jako taka jest zaprzeczeniem dobrych zasad rywalizacji sportowej. Najgorsze jest to, że politykierzy grają swoje kosztem zdrowia zawodników, bo takie obciążenia, dwie kolejki co tydzień, zwłaszcza dla najlepszych drużyn, grających dodatkowo w pucharach, grożą przemęczeniem i zwiększeniem podatności na kontuzje. I o tym haniebnym posunięciu powinna być mowa na tym forum, a nie p dolenie o tym, czy ten tupczy jest dobry czy zły, jakbyście mieli końskie okulary.
I na temat tego haniebnego posunięcia są całe dziesiątki stron na tym forum w dedykowanym wątku, jakbyś miał końskie okulary.
Szary Wilk
Posty: 8081
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: Szary Wilk »

Rozkład piłek do ataku w Barkomie Khazany Lwów

Vasyl Tupchii
17/37

Oleh Shevchenko
8/14

Jonas Kvalen
8/24

Artem Smolar
2/6

Vladyslav Shchurov
4/10


To, na co chciałbym zwrócić uwagę, to ilość piłek dla przyjmujących. Shevchenko radził sobie całkiem nieźle, ale były ogromne przestoje w wystawach do niego i trochę zgubił rytm. Miał bodajże 8/9 w ataku i potem przez całego trzeciego seta dostał zaledwie 1 piłkę (a można było go wykorzystać i wyciągnąć to na 3-0), a potem dostał jeszcze kilka, ale to jak drużyna już kompletnie się posypała. Za to Kvalen dostawał ich naprawdę dużo cały mecz i tak na dobrą sprawę nic nie kończył. I to już któryś mecz z rzędu, gdzie gra na słabej skuteczności, ale też słabej efektywności.

Drużyna bazuje na Vasylu Tupchiim. Tupchii gubi skutecznośc i w sumie nie ma co grać. Środkowi na słabej skuteczności kolejny mecz z rzędu. Ilość piłek jest naprawdę niewielka, a mimo to skuteczność i efektywność ataku bardzo słaba. Jeśli przeanalizujemy sobie 3 mecze, to w sumie wszystko opiera się na tym zawodniku, który nie jest w stanie cały mecz brać całego ciężaru na siebie. Jak zacznie się mylić, gra drużyny wygląda zupełnie inaczej niż na początku każdego spotkania, bo początki mają mocne.

Dla mnie dla Yenipazara jednak minus, mimo tego, że był tu doceniany. Nie chcę wchodzić trenerowi w założenia taktyczne, ale jeden i drugi środkowy w ataku grają słabo, mimo że fajnie spisują się w bloku. Shchurov zanotował aż 6 bloków punktowych w tym meczu. Może to jednak problem rozegrania? Druga sprawa rozkład ataku Shevchenko-Kvalen, o czym już pisałem.

Tak już nawiązując do samych siatkarzy, to były tu głosy, że Kvalen w sumie da radę w PlusLidze, bo jest to zawodnik, który grał jednak niedawno 2 sezony w Belgii (Masseik) i Turcji (Tokat Plevenspor), potem co prawda Emiraty, ale niedawno Japonia, więc może będzie okej. Tymczasem jednak te pierwsze 3 mecze go weryfikują, bo 20/55 = 36,36 % w ataku, 16 % efektywności, 2 asy i 2 bloki. Zobaczymy jak będzie dalej, ale biorąc pod uwagę dużą ilość piłek do niego przy słabym wykorzystaniu środka i drugiego przyjmującego, to kariery mu w tym sezonie nie wróżę w naszej lidze.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: efratello »

Szymendera 3 pierwsze kontakty z piłką, wszystkie udane, przyjęcie, punktowy blok i skuteczny atak :) edit: zagrywka też udana. Fajnie
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1588
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: lukecik »

22-16 było dla Katowic i dali się przegonić. Prawie jak 23-17 za Mazura z Jugolami.
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: Dejwu »

Ale Olsztyn wyciągnął seta.

Ciekawe czy drugiego seta Weber rozpocznie z Szymenderą czy powrót do Lipińskiego.
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: iti »

Szymendera odmienił oblicze tego seta swoim wejściem.
PioterZJastrzebia
Posty: 1265
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: PioterZJastrzebia »

No i mamy ciekawe granie, Olsztyn wyciąga tego seta, m.in. dzięki świetnemu wejściu Szymendery za Lipińskiego.
Szary Wilk
Posty: 8081
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: Szary Wilk »

Butryn jest rewelacyjny. W tym sezonie ma dużo mniejsze wsparcie w ataku niż w poprzednim (brak Defalco i słabo go zastępujący Lipiński), ale podwójny, potrójny, nie ma znaczenia, chłop wchodzi jak w masło. I ma już 8 asów serwisowych na koncie w tym sezonie, a trzeci mecz jeszcze trwa.

Kiedyś byłem jego sceptykiem, ale teraz mnie zdecydowanie przekonuje jego gra. Pokazał się świetnie w reprezentacji, utrzymuje stabilny poziom w lidze od sezonu 2019/2020 (wtedy wszedł na bardzo wysoki poziom, wcześniej dobry ligowiec).

Powody do niepokoju ma mimo wszystko AZS, bo właśnie Lipa gra lipę. 28,57 % skuteczności i 4,76 % efektywności w ataku po 3 meczach. Do tego słabe przyjęcie. W tej chwili jeden z najsłabszych szóstkowych przyjmujących w PlusLidze, jeśli chodzi o grę. Trzy bardzo słabe spotkania.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: tomasol »

Butryn Bytrynem, Szymendera Szymenderą, ale AZS wygrywa bo bardzo dobrze serwuje (Gdy to piszę Karlitzek rozstrzelał na początku trzeciego seta Katowiczan) i dobrze przyjmuje. Wypada też pochwalić obu Amerykanów i Ciunajtisa, no i mimo, że GKS to najłatwiejszy jak na razie rywal, to cieszy, że kolejny mecz Olsztyna jest lepszy niż poprzedni.
dyletant
Posty: 5114
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: dyletant »

Już z Jastrzębiem mieliśmy 14 asów na tle być może najlepszej linii przyjęcia w Europie w tej chwili, dzisiaj odpalił Karlitzek ze swoimi 7 asami, ale uważam, że drużynowo mamy tu jeszcze większy potencjał i duże rezerwy. Wydaje mi się, że Tuaniga zagrywający z P5 po długiej przekątnej był efektywniejszy niż teraz zagrywając z P1, ani to mocne ani jakoś trudne.

Wierzę, że Lipiński potrzebuje jednego dobrego meczu i wróci do poziomu z Gdańska, bo z całym szacunkiem, ale kolejny casus Żalińskiego kładzie nam personalnie obiecujący sezon. Szymendera mimo fajnego wejścia raczej ligi nie pociągnie, a Andringa wymusza zmianę na pozycji Averilla lub Tuanigi.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: hubert »

tomasol pisze: 8 paź 2022, o 17:51 Butryn Bytrynem, Szymendera Szymenderą, ale AZS wygrywa bo bardzo dobrze serwuje (Gdy to piszę Karlitzek rozstrzelał na początku trzeciego seta Katowiczan) i dobrze przyjmuje. Wypada też pochwalić obu Amerykanów i Ciunajtisa, no i mimo, że GKS to najłatwiejszy jak na razie rywal, to cieszy, że kolejny mecz Olsztyna jest lepszy niż poprzedni.
Nie da się bazować na samej zagrywce. Zbyt zmienny to element. Ja tam poprawy w grze nie widzę bo wygrana jest indywidualnościami a nie np. dobrze funkcjonującemu rozegraniu czy bloku/obronie.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Diomedea
Posty: 4528
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: Diomedea »

do usuniecia
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1588
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: lukecik »

Szary Wilk pisze: 8 paź 2022, o 17:38 Butryn jest rewelacyjny. W tym sezonie ma dużo mniejsze wsparcie w ataku niż w poprzednim (brak Defalco i słabo go zastępujący Lipiński), ale podwójny, potrójny, nie ma znaczenia, chłop wchodzi jak w masło. I ma już 8 asów serwisowych na koncie w tym sezonie, a trzeci mecz jeszcze trwa.

Kiedyś byłem jego sceptykiem, ale teraz mnie zdecydowanie przekonuje jego gra. Pokazał się świetnie w reprezentacji, utrzymuje stabilny poziom w lidze od sezonu 2019/2020 (wtedy wszedł na bardzo wysoki poziom, wcześniej dobry ligowiec).
Do tej pory nie mogę wyjść z podziwu, jak ktoś, mając Karola w swojej drużynie, który przecież dobrze wyglądał w Rzeszowie, mógł pomyśleć: aaa weźmiemy sobie Muzaja na atak, bo to w końcu reprezentant kraju. Dając przy tym jednocześnie odejść niezadowolonemu Butrynowi. Wzięli sobie opla, mając wcześniej w garażu ferrari. Wisienka na rzeszowskim torcie pieczonym przez ostatnie kilka lat.
Szary Wilk
Posty: 8081
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: Szary Wilk »

lukecik pisze: 8 paź 2022, o 23:51
Szary Wilk pisze: 8 paź 2022, o 17:38 Butryn jest rewelacyjny. W tym sezonie ma dużo mniejsze wsparcie w ataku niż w poprzednim (brak Defalco i słabo go zastępujący Lipiński), ale podwójny, potrójny, nie ma znaczenia, chłop wchodzi jak w masło. I ma już 8 asów serwisowych na koncie w tym sezonie, a trzeci mecz jeszcze trwa.

Kiedyś byłem jego sceptykiem, ale teraz mnie zdecydowanie przekonuje jego gra. Pokazał się świetnie w reprezentacji, utrzymuje stabilny poziom w lidze od sezonu 2019/2020 (wtedy wszedł na bardzo wysoki poziom, wcześniej dobry ligowiec).
Do tej pory nie mogę wyjść z podziwu, jak ktoś, mając Karola w swojej drużynie, który przecież dobrze wyglądał w Rzeszowie, mógł pomyśleć: aaa weźmiemy sobie Muzaja na atak, bo to w końcu reprezentant kraju. Dając przy tym jednocześnie odejść niezadowolonemu Butrynowi. Wzięli sobie opla, mając wcześniej w garażu ferrari. Wisienka na rzeszowskim torcie pieczonym przez ostatnie kilka lat.
Z tym porównaniem ferrari do opla to bym nie przesadzał. Poza tym Muzaj miał naprawdę dobry zeszły sezon, w którym ciągnął Resovię w ataku wobec bezradnego Deroo i przeciętnego Cebulja. No, ale tak, racja. Butryn z pewnością byłby pewniejszą opcją, bo Muzaj faluje i nie ma tak dobrej zagrywki.

Widocznie Butryn był zbyt małym nazwiskiem na Resovię. I chyba nie tylko na Resovię, bo kolejny sezon w AZSie i poza epizodem rzeszowskim, to raczej nie ma wielu chętnych na jego usługi, jeśli chodzi o kluby z TOPu. Ciekawe dlaczego. Butryn do AZS dołączył w 2021 roku. W tym samym roku Zawiercie zaklepało Konarskiego. Dla mnie rzecz kompletnie niezrozumiała.

W Polsce panuje jakieś mega dziwne przywiązanie do nazwisk. To, że na Konarskiego są ciągle chętne kluby walczące o medale to jest dla mnie jakaś abstrakcja. To jest ewenement, bo nie ma drugiego takiego gracza. A sam Muzaj jest okej w takiej koncepcji, że potrzeba polskiego atakującego, bo jest zagraniczna para przyjmujących. I poza Muzajem z dostępnych wówczas zawodników lepszy był tylko Butryn. A że wymienili tego lepszego na słabszego to już inna para kaloszy.

Poza Konarskim bardzo dobrego menadżera to miał jeszcze Bartman, bo jego też dało radę wszędzie wcisnąć i nawet prezentując poziom I/II ligowy załapał się jeszcze niedawno do Nysy, nie wspominając o powrocie do Resovii kilka lat temu. To jest po prostu śmieszne. A jeszcze śmieszniejsze jest to, że pewne grono ekspertów wykazywało ogromne niezadowolenie z braku powołania dla Konara. Za kolejny w sumie taki sobie, no może niezł sezon, gdzie inni byli sporo lepsi. Trzeba mieć kumpli tu i tam ;)

Tak więc uważam, że Butryn to miał schody, a inni mieli windę. I teraz Karol się może odkuć, ale ma 29 lat, więc trochę lat jednak tkwił na takim poziomie, na którym raczej nie chciał być. A że w tej chwili jest lepszy niż kiedykolwiek był Konarski czy Muzaj, to nie ma znaczenia, bo nikomu nie zależy by wstawić się za Butrynem, nie jest "swojakiem".
dyletant
Posty: 5114
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: dyletant »

Pamiętajcie, że Muzaj dalej zostaje reprezentacyjną nadzieją :D To taka wersja siatkarska Zielinskiego, każdy czeka aż mu się przestawi.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Diomedea
Posty: 4528
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: Diomedea »

Szary Wilk pisze: 8 paź 2022, o 16:00 Smolar,Tupchii czy Kvalen to są znani nam zawodnicy. Yenipazar też w sumie, jeśli ktoś śledzi ligę turecką, no i grał też w kadrze. Ale jeśli @Diomdea twierdzi, że reszta nie jest anonimowa, to widocznie jest wybitną fanką ligi ukraińskiej ,której zapewne nawet się nie da nawet w internecie na pirackich streamach obejrzeć.
i dodatkowo
Ale co z tego, że ty oglądałaś. Dla 80 % tego forum to są zawodnicy anonimowi, bo mało kto oglądał ligę ukraińską, bo to siatkarzy trzeci świat. Więc tak, to są zawodnicy po prostu bardzo słabo znani. Jeśli masz/miałaś tyle czasu w życiu, by oglądać Szalpuka na Ukrainie, to współczuję.
Strasznie szybko przeszedles z pozycji goscia, ktory opowiadal ze nie mogl obejrzec plus ligi albo VNL, na pozycje znawcy swiatowej siatkowki, pozwalajacego sobie na krytke innych userow, i osobiste wycieczki, bo za duzo ogladaja (podejrzane) ;) .
Zmije wychodowalam na wlasnej piersi, bronia Twoich pierwszych wpisow :] :] :]
Jak ktos chce, to oglada, albo sledzi statystyki, fora. Jak sledzisz jakies forum pare lat i ogladasz rownolegle, to po paru latach wiesz kto najciekawiej i obiektywnie ocenia. Dodatkowo niektorzy daja rade pracowac/studiowac, uprawiac sporty itp rownolegle

Dalo sie ogladac Mika a pozniej Yanta we Francji, Halabe w Niemczech, Szalupe w lidze ukrainskiej, Kariagina w mlodziezowych ME.
Kiedys funkcjonowala strona z wszystkimi meczami PW, przeciagnietymi przez data volley (zostaje 20 minut samej akcji).
Zreszta dla pasjonatow to mozna sprobowac odnalezc adres serwera gdzie mecze wrzucja statystycy, tez po kondensacji. Ten ktory mialam jest nieaktualny, ale pewnie gdzies to funkcjonuje. Moze kolega parfek pomoze i podrzuci adres? Moze na PW.

A tak BTW to ja polemizowalam z ocena ze Lwow to tylko zawodnicy no name usera Orduny.

A dzis miejmy nadzieje hit kolejki. Pozostale mecze tez ciekawe, powinny byc niezle Jak obstawiacie?
Ostatnio zmieniony 9 paź 2022, o 11:37 przez Diomedea, łącznie zmieniany 3 razy.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka III

Post autor: michal1983 »

Quare Konar
To jest ewenement, bo nie ma drugiego takiego gracza
Jest, nazywa się Dzyzga.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”