Plotki transferowe 23/24

qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: qtp »

MAG siatki pisze: 4 sty 2023, o 16:46 Próbuję się w tych wszystkich ruchach kadrowych doszukać jakiejś logiki. Jest to coraz trudniejsze muszę przyznać.
Ja tu natomiast widzę bardzo dużo logiki.
Poręba jest zwyczajnie przeciętny i moim zdaniem kompletnie nie pasujący do profilu środka Zaksy, puszczają go (a jak jeszcze będą z tego jakieś złotówki to w ogóle mistrzostwo)
Huber na pewno chce gwiazdorski kontrakt (i słusznie), zamiast się kopać z JW czy kim innym, zostaje Paszycki, Smith i jeszcze jakiś Averill czy tym podobny. Poziom sportowy podobny, a na pewno dużo taniej.
bono
Posty: 3534
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: bono »

Huber to niech pokaże sportowo czy jest lepszy od Paszyckiego ;) A później niech gwiazdorzy.Może okazać że Norbert z przed kontuzji a po to całkiem inny zawodnik 8-)
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: qtp »

bono pisze: 4 sty 2023, o 17:28 Może okazać że Norbert z przed kontuzji a po to całkiem inny zawodnik 8-)
Oczywiście, dla tego w interesie zawodnika jest podpisać jak najszybciej wysoki kontrakt.
bono
Posty: 3534
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: bono »

Bieniu w miejsce Hubera może być.
I niech kolega @Mag przestanie biadolić bo słabo się robi czytając to.Normalna kolej rzeczy - transfery mocnych zawodników do mocnych klubów.A to że piniądz rządzi światem to chyba oczywiste ;)
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7990
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Szary Wilk pisze: 4 sty 2023, o 17:06Nie. Piacenza i Perugia to tylko dwa przykłady. Może popytaj jakie kontrakty mają Nikolow czy Yant i jak to się ma do kasy, która maja Fornal czy Śliwka, Kwokek
Napisałeś już któryś raz, że we Włoszech jest ''kryzys'', a to po prostu nie ma miejsca. Jeżeli ''kryzys'' oznacza, że dwa kluby płacą na poziomie rosyjskim, Trentino ma jeden z najlepszych składów w Europie, a Civitanova, która rzeczywiście płaci mniej, bo po prostu nie jest w stanie rywalizować na rynku z Piacenzą, Perugią i Modeną - miała przed sezonem na kontraktach De Cecco, Zaytseva, Garcię, Juantorenę, Yanta, Isaca, Anzaniego, Chinenyeze i Balaso (z czego Isac się połamał, a Juantorena uciekł do Chin, więc nie pykło), to tak, mają ''kryzys''. Jeżeli gdzieś jest kryzys, to dlatego, że głupio wydają fortunę, bo te 650 tysięcy euro Modeny dla Leala dałoby im przed poprzednim sezonem każdego gracza z Plusligi, a paru lepszych i bardziej perspektywicznych by pewnie znaleźli. Oni autentycznie rzucili 33-letniemu Lealowi taki kontrakt, że prezes Civitanovy narzekał w mediach, że nie za bardzo było sens nawet zaczynać negocjacje - i to wcale nie jest pozytywne zjawisko, dobrze, że w Pluslidze nie ma takich sytuacji.

Mnie to aż tak nie interesuje (mógłbym np. udawać, że coś wiem, strzelać, że Anderson jest bliski Zaksy, a potem czytać jak Anderson się śmieje na tę sugestię w wywiadzie ;) ), ale polskie kluby ze ścisłej czołówki to chyba wzięły emeryta Lanzę i rezerwowego Monzy do wyjściowego składu przed sezonem i pewnie ktoś tam we Włoszech pomyślał, że w tej Pluslidze to musi być kryzys, że takie badziewne ruchy, więc w takie wyliczanki to można w obie strony.
ciorny17
Posty: 8588
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: ciorny17 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 4 sty 2023, o 17:54 Napisałeś już któryś raz, że we Włoszech jest ''kryzys'', a to po prostu nie ma miejsca. Jeżeli ''kryzys'' oznacza, że dwa kluby płacą na poziomie rosyjskim, Trentino ma jeden z najlepszych składów w Europie, a Civitanova, która rzeczywiście płaci mniej, bo po prostu nie jest w stanie rywalizować na rynku z Piacenzą, Perugią i Modeną - miała przed sezonem na kontraktach De Cecco, Zaytseva, Garcię, Juantorenę, Yanta, Isaca, Anzaniego, Chinenyeze i Balaso (z czego Isac się połamał, a Juantorena uciekł do Chin, więc nie pykło), to tak, mają ''kryzys''.
Szaremu pewnie chodzi o kryzys w skali makro, który większość ekonomistów Włochom prognozuje. W chwili obecnej Włochy mają 155% długu wobec PKB. Wystarczy, że w kolejnym roku nie znajdą się chętni na zakup obligacji emitowanych przez państwo, a w dodatku obecni "wierzyciele" będą chcieli odzyskać zamrożony kapitał, a mamy Grecję 2.0 w dużo większej skali. A jak wszyscy wiemy, siatkówka we Włoszech oparta jest na pieniądzach z sektora prywatnego więc przez różowe okulary bym w tamtym kierunku nie patrzył.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 8051
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Szary Wilk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 4 sty 2023, o 17:54
Szary Wilk pisze: 4 sty 2023, o 17:06Nie. Piacenza i Perugia to tylko dwa przykłady. Może popytaj jakie kontrakty mają Nikolow czy Yant i jak to się ma do kasy, która maja Fornal czy Śliwka, Kwokek
Napisałeś już któryś raz, że we Włoszech jest ''kryzys'', a to po prostu nie ma miejsca. Jeżeli ''kryzys'' oznacza, że dwa kluby płacą na poziomie rosyjskim, Trentino ma jeden z najlepszych składów w Europie, a Civitanova, która rzeczywiście płaci mniej, bo po prostu nie jest w stanie rywalizować na rynku z Piacenzą, Perugią i Modeną - miała przed sezonem na kontraktach De Cecco, Zaytseva, Garcię, Juantorenę, Yanta, Isaca, Anzaniego, Chinenyeze i Balaso (z czego Isac się połamał, a Juantorena uciekł do Chin, więc nie pykło), to tak, mają ''kryzys''. Jeżeli gdzieś jest kryzys, to dlatego, że głupio wydają fortunę, bo te 650 tysięcy euro Modeny dla Leala dałoby im przed poprzednim sezonem każdego gracza z Plusligi, a paru lepszych i bardziej perspektywicznych by pewnie znaleźli. Oni autentycznie rzucili 33-letniemu Lealowi taki kontrakt, że prezes Civitanovy narzekał w mediach, że nie za bardzo było sens nawet zaczynać negocjacje - i to wcale nie jest pozytywne zjawisko, dobrze, że w Pluslidze nie ma takich sytuacji.

Mnie to aż tak nie interesuje (mógłbym np. udawać, że coś wiem, strzelać, że Anderson jest bliski Zaksy, a potem czytać jak Anderson się śmieje na tę sugestię w wywiadzie ;) ), ale polskie kluby ze ścisłej czołówki to chyba wzięły emeryta Lanzę i rezerwowego Monzy do wyjściowego składu przed sezonem i pewnie ktoś tam we Włoszech pomyślał, że w tej Pluslidze to musi być kryzys, że takie badziewne ruchy, więc w takie wyliczanki to można w obie strony.
Akurat to nie są żadne domysły, bo info mam dobre. Poza tym same pieniądze nie są jedynym czynnikiem wyboru klubu. Większość zawodników mając zbliżone oferty, a nawet gdyby ciut lepsze z Polski, to i tak nie jesteśmy pierwszym wyborem. A te 700 tysięcy euro dla Leala to nie jest kwota niewyobrażalnie wysoka. Gdyby zagrał 1 dobry sezon w Japonii, to w drugim sezonie dostałby już więcej. Pisałem już, że na tym forum panuje przekonanie, że stawki w siatkówce od 10 lat są te same.

A myślisz, że Lanza zarabia mniej niż Pope,Rinaldi,Nikołow? To fajnie, że podałeś przykład Lanzy i Skry, ale teraz pomyśl o tym, że w Polsce BUDŻET POCHŁANIAJĄ KONTRAKTY DLA RODZIMYCH ZAWODNIKÓW. Czyli kontrakt Bieńka waży więcej niż Lanzy. Kłosa to samo. Logiczne, prawda? We Włoszech taki Galassi raczej nie dostaje tyle samo co Chinenyeze czy Flavio ;)

Odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego Kovacević gra tu kolejny sezon z rzędu (a ma jeszcze 2 lata kontraktu), dlaczego Defalco gra w Polsce i będzie przedłużony w Resovii. Potem sobie dolicz, że kontrakty Polaków też ważą dużo i zarobki Fornala są znacznie wyższe niż zarobki Bottolo w Lube. Zarówno Uros, jak i Defalco to obecnie lepsi zawodnicy niż Leal. Chyba, że ktoś się zatrzymał najpóźniej w 2018 roku, to może i nie.

Sam fakt, że polskie kluby sondują pozyskanie Lisinacia,Bednorza,Mozicia i innych. Poza tym Leal czy Simon to emeryci. Więc jak ktoś sobie chce przepłacać, niech przepłaca.

No i zapewne Fornal,Śliwka,Kwolek,Kochanowski,Huber,Bieniek,Zatorski nie mają pewnie ofert z Serie A? Pewnie mają, ale tutaj mają na tyle gwiazdorskie kontrakty, że nie muszą się przeprowadzać. A klub i tak potem musi wykładać dużą kasę na zawodnika z zagranicy (Patrz: Defalco,Kovacević,Atanasijević). Poza tym, u nas obowiązuje limit 3, we Włoszech jest to większy + dużo zawodników na licencji, wobec czego kontrakty "zwykłych" PlusLigowców z polskim paszportem też trochę ważą. Dlatego polscy siatkarze ze środka tabeli, nawet po swietnych sezonach, nie muszą wyjeżdżać, bo żaden klub nie przebije oferty z PL.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7990
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

ciorny17 pisze: 4 sty 2023, o 18:37Szaremu pewnie chodzi o kryzys w skali makro
"we Włoszech z finansowaniem siatkówki jest kryzysowo"
Szary Wilk pisze: 4 sty 2023, o 18:44...
Chyba Ci na tym zależy, więc niech będzie, we Włoszech jest kryzys, whatever.
Szary Wilk
Posty: 8051
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Szary Wilk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 4 sty 2023, o 18:53
ciorny17 pisze: 4 sty 2023, o 18:37Szaremu pewnie chodzi o kryzys w skali makro
"we Włoszech z finansowaniem siatkówki jest kryzysowo"
Szary Wilk pisze: 4 sty 2023, o 18:44...
Chyba Ci na tym zależy, więc niech będzie, we Włoszech jest kryzys, whatever.
Ja nigdzie nie napisałem, że jesteśmy potentatem, ale prawda jest taka, że różnice, które były między nami 10 lat temu zostały już zatarte w dużym stopniu. Poza tym nie podoba mi się twój ton. Nigdzie nie zwróciłem się do Ciebie tak lekceważąco.

A tak w ogóle, to w Olsztynie raczej Bołądzia nie będzie, ale nie wpłynie to na limity
Miszczu-xdd
Posty: 551
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Miszczu-xdd »

Szary Wilk pisze: 4 sty 2023, o 16:26
Kicu pisze: 4 sty 2023, o 16:16 Nie bardzo wierzę, że ZAKSA puściła ot tak Porębę nie mając alternatywy. Więc albo Huber zostaje, albo kogoś innego ściągną. Bieńka?
W innym przypadku będzie to kolejna kompromitacja Pana Prezesa.
Bieniek raczej w ZAKSIE nie zagra, a Skra ma naprawdę ciekawych siatkarzy na oku z naszego podwórka. A czy im się uda ich ściągnąć, to zobaczymy. Już jeden (Butryn) chyba deal done. Zobaczymy co dalej, ale patrząc na info o Porębie po Butrynie i plotki o kolejnych ruchach, to Skra zakupy na następny sezon planuje zrobić w Polsce.
Kogo Skra ma jeszcze na oku z naszego podwórka?
Kogoś na przyjęcie szukają u nas w lidze?
Szary Wilk
Posty: 8051
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Szary Wilk »

Miszczu-xdd pisze: 4 sty 2023, o 19:27
Szary Wilk pisze: 4 sty 2023, o 16:26
Kicu pisze: 4 sty 2023, o 16:16 Nie bardzo wierzę, że ZAKSA puściła ot tak Porębę nie mając alternatywy. Więc albo Huber zostaje, albo kogoś innego ściągną. Bieńka?
W innym przypadku będzie to kolejna kompromitacja Pana Prezesa.
Bieniek raczej w ZAKSIE nie zagra, a Skra ma naprawdę ciekawych siatkarzy na oku z naszego podwórka. A czy im się uda ich ściągnąć, to zobaczymy. Już jeden (Butryn) chyba deal done. Zobaczymy co dalej, ale patrząc na info o Porębie po Butrynie i plotki o kolejnych ruchach, to Skra zakupy na następny sezon planuje zrobić w Polsce.
Kogo Skra ma jeszcze na oku z naszego podwórka?
Kogoś na przyjęcie szukają u nas w lidze?
To, że mają kogoś na oku, to jeszcze nie jest nic oficjalnego. Na ten moment nie jest to dogadane, więc zachowam dla siebie. Uderzam do tego, że Skra odrobiła lekcje i zaczęła bardziej patrzeć na nasz plusligowy rynek i stąd informacje o Porębie czy Butrynie + to, co w "trawie piszczy". Więc jest perspektywa, że może niedługo zacznie być głośniej o kolejnych nazwiskach. Zdecydowanie lepiej decydować się na takie ruchy, niż wyciągać z szafy rzutem na taśmę Kooya czy Lanzę. Napiszę tylko ,że chodzi właśnie o tę pozycję.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7990
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Szary Wilk pisze: 4 sty 2023, o 18:59Ja nigdzie nie napisałem, że jesteśmy potentatem, ale prawda jest taka, że różnice, które były między nami 10 lat temu zostały już zatarte w dużym stopniu.
No spoko, ale z faktu, że 10 lat temu Zawiercie grało w III lidze, a teraz stać ich na Kovacevicia, nie wynika, że w innym kraju jest kryzys. Za ton przepraszam, ale napisałeś kompletnie niezwiązanego z tezą posta, to nie wiem co miałem napisać.

Semeniuk kilkanaście miesięcy temu z Plusligi miał odejść do Biełgorodu (klub z potencjałem spoza rosyjskiej czołówki wyjął najlepszego gracza ligi), więc w ogólnej skali polscy skrzydłowi zarabiają poniżej swojej wartości (w innych miejscach porównywalni/słabsi gracze zarabiają lepiej), dlatego np. Zaksa mogła zbudować zespół na wygraną Ligi Mistrzów: jest (było?) ich wielu przez peak polskiej siatkówki + nie przebili się jeszcze w reprezentacji, więc Modeny i Piacenze wolały Lealów i Lucarellich (dorobek międzynarodowy np. Fornala jest taki sobie, nawet jeśli jest obecnie lepszym graczem). Ale Fornal pewnie prędzej czy później skończy jak Kubiak, Kurek, Leon czy Semeniuk (wieloletni kontrakt w Perugii), czyli najlepsi/najbardziej utytułowani Polacy, którzy załapali się na kontrakty dla graczy ze światowego topu, chyba, że sportowo nie dojdzie do tego poziomu. Za to polscy środkowi są po drugiej stronie barykady (ciężko o kontrakt zagranicą, vide Bieniek + limity), więc są tego beneficjentami, na ich miejscu założyłbym związek zawodowy w kontekście tych proponowanych zmian limitów.

Jak się utrzyma trend, że w Polsce gra się dużo więcej, to na kolejnych Wlazłych tym bardziej bym nie liczył.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 625
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: MAG siatki »

bono pisze: 4 sty 2023, o 17:35 Bieniu w miejsce Hubera może być.
I niech kolega @Mag przestanie biadolić bo słabo się robi czytając to.Normalna kolej rzeczy - transfery mocnych zawodników do mocnych klubów.A to że piniądz rządzi światem to chyba oczywiste ;)
Pod koniec 2022 roku któryś z Szanownych Internautów napisał coś takiego: „No to można się spodziewać, że Huber dostanie propozycję nie do odrzucenia...”. Widocznie Gorol to przeczytał i podłapał :]

Oczywiście zawsze zwycięża kasa i polityka, masz rację bono. Natomiast takim jak ja to przeszkadza, a innym (takim jak Ty) już nie. Ty możesz się z tym bezrefleksyjnie godzić. Nawet bez mrugnięcia okiem przyjmiesz do wiadomości, że tak po prostu ma być, bo od lat w sporcie dominują pewne "pato-standardy". Niektórym mogą nawet calutki zespół rozebrać cegiełka po cegiełce i pozostanie im tylko wyrażanie satysfakcji z tego powodu :D Twoja sprawa, nic mi do tego. Ja natomiast mam inne zdanie na ten temat i nie jest to "biadolenie" - jak raczyłeś stwierdzić - tylko mój sprzeciw.

Każdy zawodnik ma swój rozum. Są jednak i tacy siatkarze, którzy mają i rozum i pewne zasady, którymi kierują się w życiu codziennym. Czy Norbi ma takowe zasady? Przekonamy się za klika tygodni, a może miesięcy.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Resofan »

Zawsze podziwiam ludzi rzucających z taką pewnością siebie kwotami rocznych kontraktów które podpisali zawodnicy. Kwotami, które są jedną z najbardziej strzeżonych tajemnic.
"Bajki z mchu i paproci". Starsi pamiętają, bo oglądali....
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Szary Wilk
Posty: 8051
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Szary Wilk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 4 sty 2023, o 20:02
Szary Wilk pisze: 4 sty 2023, o 18:59Ja nigdzie nie napisałem, że jesteśmy potentatem, ale prawda jest taka, że różnice, które były między nami 10 lat temu zostały już zatarte w dużym stopniu.
No spoko, ale z faktu, że 10 lat temu Zawiercie grało w III lidze, a teraz stać ich na Kovacevicia, nie wynika, że w innym kraju jest kryzys. Za ton przepraszam, ale napisałeś kompletnie niezwiązanego z tezą posta, to nie wiem co miałem napisać.

Semeniuk kilkanaście miesięcy temu z Plusligi miał odejść do Biełgorodu (klub z potencjałem spoza rosyjskiej czołówki wyjął najlepszego gracza ligi), więc w ogólnej skali polscy skrzydłowi zarabiają poniżej swojej wartości (w innych miejscach porównywalni/słabsi gracze zarabiają lepiej), dlatego np. Zaksa mogła zbudować zespół na wygraną Ligi Mistrzów: jest (było?) ich wielu przez peak polskiej siatkówki + nie przebili się jeszcze w reprezentacji, więc Modeny i Piacenze wolały Lealów i Lucarellich (dorobek międzynarodowy np. Fornala jest taki sobie, nawet jeśli jest obecnie lepszym graczem). Ale Fornal pewnie prędzej czy później skończy jak Kubiak, Kurek, Leon czy Semeniuk (wieloletni kontrakt w Perugii), czyli najlepsi/najbardziej utytułowani Polacy, którzy załapali się na kontrakty dla graczy ze światowego topu, chyba, że sportowo nie dojdzie do tego poziomu. Za to polscy środkowi są po drugiej stronie barykady (ciężko o kontrakt zagranicą, vide Bieniek + limity), więc są tego beneficjentami, na ich miejscu założyłbym związek zawodowy w kontekście tych proponowanych zmian limitów.

Jak się utrzyma trend, że w Polsce gra się dużo więcej, to na kolejnych Wlazłych tym bardziej bym nie liczył.
Akurat rosyjskie kluby płacą więcej niż włoskie, więc nie widzę za bardzo zdziwienia, że miał iść do Biełgorodu. Mało tego. On wybrał pierwotnie ofertę z Biełgorodu, kosztem Perugii, o czym wspominał sam Sirci. Rosjanie przed wojną byli w stanie finansowo przebić każdą ofertę. A mimo to nie każdy chciał grać w Rosji, więc jak widzisz - pieniądze nie są jedyną determinantą.

Fornal prędzej czy później skończy jak Kurek,Kubiak czy Semeniuk? No nie wiem, przecież Zenit odstraszyła kwota odstępnego za Fornala. Poza tym kto ma go kupić? Lube? Modena? No daj spokój, przecież nie są w stanie w obecnej chwili. Może sytuacja się jeszcze odwróci, ale jak widać po prognozach, to na ten moment niekoniecznie.

No jak twierdzisz, że Fornal nie dostaje ofert, bo ma za słabe nazwisko, to już w ogóle odbiera mi mowę, bo w takim razie sugerujesz, że Nikołow,Herrera(Yant),Pope,Dzavoronok to większe nazwiska od Fornala, a to bzdura. Dla mnie to brzmi tak, jakbyś usprawiedliwiał ich "Gdyby Włosi chcieli, to by w moment kupili Fornala", nie mając za bardzo argumentów, by poprzeć tę tezę. A co do Semeniuka, to pisałem już, że PErugia akurat ma kasę (podobnie jak Piacenza), co nie znaczy, że ma ją cała reszta czołówki. Poza tym Kamil z ZAKSĄ wygrał wszystko co się dało.

A Kurek w Japonii też ma kontrakt taki, o którym we Włoszech większość zawodników może pomarzyć, a nawet może pomarzyć każdy poza Leonem. Zresztą sam Kurek mówił o tym, że w okresie podpisywania kontraktu w Nagoi, nie zarobiłby tyle nigdzie. Od tamtego czasu minęły już ponad 2 lata, a uznanym zawodnikom, którzy przedłużają kontrakty, to płaci się konkretne stawki i jeśli dla kogoś milion euro to kwota niewyobrażalna poza Leonem, to najwidoczniej wydaje mu się, że stawki nie rosną i od 10 lat siatkarze "dopłacają do tego interesu".

Nie wiem czy Fornal w ogóle ma ofertę z Japonii, bo faktycznie nie ma tak wyrobionego nazwiska jak Kurek czy Kubiak, ale pewnie gdyby miał, to na tym etapie kariery i tak by tam nie poszedł grać, bo w jego przypadku (duża konkurencja w kadrze, wciąż młody wiek etc) byłaby to wręcz rezygnacja z marzeń o medalach z reprezentacją, zwłaszcza tego z Igrzysk.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Resofan »

MAG siatki pisze: 4 sty 2023, o 20:03 Oczywiście zawsze zwycięża kasa i polityka, masz rację bono. Natomiast takim jak ja to przeszkadza, a innym (takim jak Ty) już nie. Ty możesz się z tym bezrefleksyjnie godzić. Nawet bez mrugnięcia okiem przyjmiesz do wiadomości, że tak po prostu ma być, bo od lat w sporcie dominują pewne "pato-standardy". Niektórym mogą nawet calutki zespół rozebrać cegiełka po cegiełce i pozostanie im tylko wyrażanie satysfakcji z tego powodu :D Twoja sprawa, nic mi do tego. Ja natomiast mam inne zdanie na ten temat i nie jest to "biadolenie" - jak raczyłeś stwierdzić - tylko mój sprzeciw.
Kiedyś ZAKSA "rozebrała" z tego Hubera Skrę, z Janusza Trefl, ze Śliwki Resovię i tak dalej mógłbym wymieniać. Jak Kali ukraść krowa, to jest dobry uczynek.....
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Szary Wilk
Posty: 8051
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Szary Wilk »

Resofan pisze: 4 sty 2023, o 20:17
MAG siatki pisze: 4 sty 2023, o 20:03 Oczywiście zawsze zwycięża kasa i polityka, masz rację bono. Natomiast takim jak ja to przeszkadza, a innym (takim jak Ty) już nie. Ty możesz się z tym bezrefleksyjnie godzić. Nawet bez mrugnięcia okiem przyjmiesz do wiadomości, że tak po prostu ma być, bo od lat w sporcie dominują pewne "pato-standardy". Niektórym mogą nawet calutki zespół rozebrać cegiełka po cegiełce i pozostanie im tylko wyrażanie satysfakcji z tego powodu :D Twoja sprawa, nic mi do tego. Ja natomiast mam inne zdanie na ten temat i nie jest to "biadolenie" - jak raczyłeś stwierdzić - tylko mój sprzeciw.
Kiedyś ZAKSA "rozebrała" z tego Hubera Skrę, z Janusza Trefl, ze Śliwki Resovię i tak dalej mógłbym wymieniać. Jak Kali ukraść krowa, to jest dobry uczynek.....
ZAKSA zabrała Hubera ze Skry, bo klaskał tam sobie radośnie w kwadracie.
ZAKSA zabrała Janusza z Trefla, bo Trefl nie jest liczącym się klubem i to normalne, że lepsi biorą zawodników od słabszych
Resovia na sezon 2018/2019 klepnęła Mikę na podobno bardzo dobrym kontrakcie, mając dalej Rossarda. To nie był taki przykład, gdzie ZAKSA sobie złożyła ofertę i bezradna Resovia nie mogła nic zrobić, bo oferta z Kędzierzyna była tak poważna.

Tak jak często czepiam się ZAKSY, tak ciężko znaleźć polskiego zawodnika, którego wyjęli w takim samym stylu jak robi to Resovia czy Jastrzębie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7990
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Szary Wilk pisze: 4 sty 2023, o 20:13No jak twierdzisz, że Fornal nie dostaje ofert, bo ma za słabe nazwisko, to już w ogóle odbiera mi mowę, bo w takim razie sugerujesz, że Nikołow,Herrera(Yant),Pope,Dzavoronok to większe nazwiska od Fornala, a to bzdura. Dla mnie to brzmi tak, jakbyś usprawiedliwiał ich "Gdyby Włosi chcieli, to by w moment kupili Fornala", nie mając za bardzo argumentów, by poprzeć tę tezę. A co do Semeniuka, to pisałem już, że PErugia akurat ma kasę (podobnie jak Piacenza), co nie znaczy, że ma ją cała reszta czołówki. Poza tym Kamil z ZAKSĄ wygrał wszystko co się dało.
To, co napisałem, było dla mnie dosyć oczywiste, jak ktoś jeszcze wyrazi niezrozumienie (możliwe, że jednak napisałem coś niezrozumiałego, nie wiem) to się odniosę, bo nie ma nic nudniejszego niż tłumaczenie co się miało na myśli.
Resofan pisze: 4 sty 2023, o 20:17Kiedyś ZAKSA "rozebrała" z tego Hubera Skrę, z Janusza Trefl, ze Śliwki Resovię i tak dalej mógłbym wymieniać. Jak Kali ukraść krowa, to jest dobry uczynek.....
Taa, i to kopiowanie Cuprum z Kaczmarkiem, Cretu i Paszyckim, przyprawia o mdłości.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Resofan »

Szary Wilk pisze: 4 sty 2023, o 20:27 ZAKSA zabrała Hubera ze Skry, bo klaskał tam sobie radośnie w kwadracie.
ZAKSA zabrała Janusza z Trefla, bo Trefl nie jest liczącym się klubem i to normalne, że lepsi biorą zawodników od słabszych
Resovia na sezon 2018/2019 klepnęła Mikę na podobno bardzo dobrym kontrakcie, mając dalej Rossarda. To nie był taki przykład, gdzie ZAKSA sobie złożyła ofertę i bezradna Resovia nie mogła nic zrobić, bo oferta z Kędzierzyna była tak poważna.

Tak jak często czepiam się ZAKSY, tak ciężko znaleźć polskiego zawodnika, którego wyjęli w takim samym stylu jak robi to Resovia czy Jastrzębie.
Czyli Trefl to jakiś "gorszy sort" z którego można sobie brać kogo się chce i to jest jak najbardziej w porządku, a z Kędzierzyna już nie, bo to "liczący się klub". Byłbym wdzięczny gdybyś doprecyzował definicję "liczącego się klubu", to byśmy wszyscy wiedzieli z których klubów zawodników brac nie można, bo to nieeleganckie.
Ty czytasz czasem co piszesz?
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Szary Wilk
Posty: 8051
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Szary Wilk »

Resofan pisze: 4 sty 2023, o 20:35
Szary Wilk pisze: 4 sty 2023, o 20:27 ZAKSA zabrała Hubera ze Skry, bo klaskał tam sobie radośnie w kwadracie.
ZAKSA zabrała Janusza z Trefla, bo Trefl nie jest liczącym się klubem i to normalne, że lepsi biorą zawodników od słabszych
Resovia na sezon 2018/2019 klepnęła Mikę na podobno bardzo dobrym kontrakcie, mając dalej Rossarda. To nie był taki przykład, gdzie ZAKSA sobie złożyła ofertę i bezradna Resovia nie mogła nic zrobić, bo oferta z Kędzierzyna była tak poważna.

Tak jak często czepiam się ZAKSY, tak ciężko znaleźć polskiego zawodnika, którego wyjęli w takim samym stylu jak robi to Resovia czy Jastrzębie.
Czyli Trefl to jakiś "gorszy sort" z którego można sobie brać kogo się chce i to jest jak najbardziej w porządku, a z Kędzierzyna już nie, bo to "liczący się klub". Byłbym wdzięczny gdybyś doprecyzował definicję "liczącego się klubu", to byśmy wszyscy wiedzieli z których klubów zawodników brac nie można, bo to nieeleganckie.
Ty czytasz czasem co piszesz?
No niestety tak to w sporcie wygląda. Jeśli przykładowo Liverpool wyciąga zawodnika z Southampton, to jest to naturalne. Ale jeśli Manchester United np wykorzystuje jakiś problem Liverpoolu i podbiera im w kilka okienek kilku zawodników, to jest już dym.

Jeśli dla Ciebie nie ma różnic między klubami w PlusLidze, no to nie mam co nawet się produkować. Jeśli Jastrzębie chce mieć za wszelką cenę zawodników, bo grają w ZAKSIE i wygrywają, gdzie poziom sportowy tych zespołów to ta sama półka (gdzie ZAKSA jest nawet lepsza), to jest to coś innego niż sytuacja, w którym ZAKSA jednorazowo wyciąga sobie kogoś z Trefla, Ślepska czy innego Cuprum.

Akurat dziwne, że piszesz coś takiego jako kibic Resovii, której polityka transferowa przypomina dziecko z bogatego domu, które zobaczyło fajną zabawkę na półce i musi ją mieć. A jak się okaże niefajna i przepłacona, to pójdzie w kąt.
Ostatnio zmieniony 4 sty 2023, o 20:47 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7990
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Dokładnie, jak masz budżet jak Jastrzębie, to wyciągasz graczy Zaksy, jak masz budżet jak Zaksa, to wyciągasz graczy z Cuprum, a jak jesteś Cuprum, to wyciągasz graczy z Estonii i Victorii Wałbrzych.

Tak jak we Włoszech jak jesteś Perugią, to wyciągasz graczy z Kazania i Trentino, jak jesteś Trentino, to wyciągasz graczy z Mediolanu lub Werony, jak jesteś Mediolanem to bierzesz graczy z Cisterny czy Padwy, a jak jesteś Padwą, to bierzesz typów z Roeselare.

Jak Trentino miało budżet jak Perugia, to Trentino wyciągało ludzi z Dynama Moskwa czy innej Piacenzy, a kibice Perugii przychodzili raz na sezon pooglądać Juantorenę.

Tak że jedyna różnica jest taka, że kibice Victorii Wałbrzych są pogodzeni z losem, Cuprum też, a niektórzy kibice Zaksy to hipokryci, bo udają, że na miejscu Jastrzębia nie robiliby (tzn. nie chcieliby) dokładnie tego samo. ;)

''Mogę sobie podpisać kontrakt z Norbertem Huberem, ale nieeee, chyba jednak wezmę tego Porębę, braci się nie traci''. Yeah, right.
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: jinx »

WysokiPortorykanczyk pisze: 4 sty 2023, o 20:46 Dokładnie, jak masz budżet jak Jastrzębie, to wyciągasz graczy Zaksy, jak masz budżet jak Zaksa, to wyciągasz graczy z Cuprum, a jak jesteś Cuprum, to wyciągasz graczy z Estonii i Victorii Wałbrzych.

Tak jak we Włoszech jak jesteś Perugią, to wyciągasz graczy z Kazania i Trentino, jak jesteś Trentino, to wyciągasz graczy z Mediolanu lub Werony, jak jesteś Mediolanem to bierzesz graczy z Cisterny czy Padwy, a jak jesteś Padwą, to bierzesz typów z Roeselare.

Jak Trentino miało budżet jak Perugia, to Trentino wyciągało ludzi z Dynama Moskwa czy innej Piacenzy, a kibice Perugii przychodzili raz na sezon pooglądać Juantorenę.

Tak że jedyna różnica jest taka, że kibice Victorii Wałbrzych są pogodzeni z losem, Cuprum też, a niektórzy kibice Zaksy to hipokryci, bo udają, że na miejscu Jastrzębia nie robiliby (tzn. nie chcieliby) dokładnie tego samo. ;)

''Mogę sobie podpisać kontrakt z Norbertem Huberem, ale nieeee, chyba jednak wezmę tego Porębę, braci się nie traci''. Yeah, right.
Tej my z Cuprum bezpośrednio ściągnęliśmy Kaczmarka, a JW Bena, Wiśnię, chcieli fizjo. Nie chcę pisać, kogo od nas jeszcze chcieli/ chcą. Jest różnica.
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: niepoinformowany »

Ale MAGiczne teorie tu tworzycie niektórzy. Może niech ZAKSA łaskawie sobie skompletuje skład, jaki chce i na jaki jej pozwala budżet, a potem niech reszta zacznie sezon transferowy? Nikt zawodnikom do głowy pistoletu nie przykłada, chce zmienić klub z jakiegoś powodu (których oprócz oczywiście pieniędzy jest cała masa) to go zmienia i tyle. To nie te czasy i dyscyplina, że sobie Xavi, Totti, Giggs czy Del Piero pograją ~20 lat w jednym klubie.

Co do tej rehabilitacji Hubera. Jest pod kontraktem to chyba normalne, że klub go rehabilituje i dochodzi w tym czasie do formy. Nic dziwnego w tym nie ma. Pamięta ktoś jeszcze jak Bociek kiedyś płakał w mediach, jaka to ZAKSA zła i niedobra przy jego chorobie gdy chyba myślał, że będzie miał dożywotnio przedłużany kontrakt, za to, że był chory. Pomimo faktu, że ZAKSA mu pomogła, wypełniła kontrakt chyba nawet z jednym przedłużeniem (tu mogę się mylić).
WysokiPortorykanczyk pisze: 4 sty 2023, o 20:46 Dokładnie, jak masz budżet jak Jastrzębie, to wyciągasz graczy Zaksy, jak masz budżet jak Zaksa, to wyciągasz graczy z Cuprum, a jak jesteś Cuprum, to wyciągasz graczy z Estonii i Victorii Wałbrzych.

Tak że jedyna różnica jest taka, że kibice Victorii Wałbrzych są pogodzeni z losem, Cuprum też, a niektórzy kibice Zaksy to hipokryci, bo udają, że na miejscu Jastrzębia nie robiliby (tzn. nie chcieliby) dokładnie tego samo. ;)
Pozwoliłem sobie skrócić cytat tylko do tego fragmentu, choć zgadzam się absolutnie z całością.

Jak zwykle w punkt. Ale niektórzy chyba dalej nie zrozumieją przekazu i jak to działa w tych czasach z powodu wspomnianej hipokryzji. Wolą żyć w swojej rzeczywistości, gdzie my możemy, ale nam nie wolno.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Resofan »

Szary Wilk pisze: 4 sty 2023, o 20:39 No niestety tak to w sporcie wygląda. Jeśli przykładowo Liverpool wyciąga zawodnika z Southampton, to jest to naturalne. Ale jeśli Manchester United np wykorzystuje jakiś problem Liverpoolu i podbiera im w kilka okienek kilku zawodników, to jest już dym.

Jeśli dla Ciebie nie ma różnic między klubami w PlusLidze, no to nie mam co nawet się produkować. Jeśli Jastrzębie chce mieć za wszelką cenę zawodników, bo grają w ZAKSIE i wygrywają, gdzie poziom sportowy tych zespołów to ta sama półka (gdzie ZAKSA jest nawet lepsza), to jest to coś innego niż sytuacja, w którym ZAKSA jednorazowo wyciąga sobie kogoś z Trefla, Ślepska czy innego Cuprum.

Akurat dziwne, że piszesz coś takiego jako kibic Resovii, której polityka transferowa przypomina dziecko z bogatego domu, które zobaczyło fajną zabawkę na półce i musi ją mieć. A jak się okaże niefajna i przepłacona, to pójdzie w kąt.
Chyba się orientujesz, ale jeśli zapomniałeś, to ci przypomnę - PLS to liga zawodowa. W związku z tym, że jest zawodowa, to grają tam zawodowcy, czyli na tym graniu zarabiają. Kluby są niczym zakłady pracy i jest naturalnym, że zawodnicy idą tam, gdzie lepiej płacą. To tak jak w normalnym życiu pracownicy idą zwykle do zakładu gdzie są wyższe pensje lub lepsze warunki pracy. Właściciele klubów lub sponsorzy wykładając pieniądze na ich działalność chcą, żeby wygrywały, więc by to zrealizować kluby muszą sprowadzać lepszych zawodników (nie ma przynajmniej w Polsce klubu który "robiłby wynik" wychowankami), więc siłą rzeczy sprowadzają takich, którzy już coś wygrywali gdzie indziej. Tak funkcjonuje chyba każdy zawodowy sport na całym świecie i oburzanie się na to jest po prostu dziecinne. Dzisiejszy sport zawodowy to przemysł. Siatkówka to i tak zaścianek w porównaniu do piłki nożnej, koszykówki czy hokeja a takie biadolenia kibiców oburzonych na rzeczy oczywiste powodują, że siatkówka wydaje się jeszcze większym zaściankiem niż jest.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 625
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: MAG siatki »

A potem się dziwią, że ktoś na JW mówi ZAKSA BIS. Kto bogatemu zabroni zbudować ZAKSĘ BIS - prawda panie Gorol ??? :] Ale do oryginału jeszcze trochę brakuje, więc możemy oddać nawet mopersów i dziewczynki do podawania piłek. Jak już brać to wszystko z całym dobrodziejstwem inwentarza :]

A teraz pytanie do oburzonych, którzy mówią o hipokryzji i podwójnych standardach. Ilu zawodników przeszło w ostatnich latach z JW do ZAKSY ??? Czas start !!!
Ostatnio zmieniony 4 sty 2023, o 21:04 przez MAG siatki, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7990
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

jinx pisze: 4 sty 2023, o 20:52 Tej my z Cuprum bezpośrednio ściągnęliśmy Kaczmarka, a JW Bena, Wiśnię, chcieli fizjo. Nie chcę pisać, kogo od nas jeszcze chcieli/ chcą. Jest różnica.
1. Żartowałem trochę z tym Cuprum. W siatkówce, gdzie nie ma odstępnych za transfery i żadnej klubowej lojalności (Kochanowski w wieku 25 lat to już obskoczył cztery z pięciu najbardziej utytułowanych klubów Plusligi i nikt za bardzo nie ma pretensji, dobry rozmach), łańcuch pokarmowy jest łatwy do zidentyfikowania, pechem Zaksy jest, że pożreć próbuje ją ktoś większy. Pewnie kiedyś to się odwróci i Zaksa będzie szczebel wyżej od JW. Tu nie ma drugiego dna.

2. Z tym fizjo to akurat xD.
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: jinx »

Jak klub ma takiego magika to nie jest xD
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: niepoinformowany »

Kogo to obchodzi ilu przyszło z JW do ZAKSY? Co mają dać takie wyliczenia oprócz małostkowości lub nieudolnej próby leczenie frustracji/kompleksów? Widocznie w ostatnich latach niektórzy zawodnicy uznają Jastrzębie za lepsze miejsce pracy skoro w odwrotnym kierunku ruchów jest więcej, ot cała tajemnica zagadki. Uzna Huber JW za lepsze miejsce pracy na kontynuowanie kariery to tam przejdzie, uzna, że nie jest lepszym to zostanie. Po co dorabiać do tego dziwne teorie i filozofie? Wiadomo, że najlepsi gracze generują największe zainteresowanie, więc każdy by chciał mieć Hubera, DeFalco, Fornala, Urosa, Semeniuka, Bieńka czy Kurka (nazwiska i pozycje przypadkowe) - to jest oczywiste, a tylko niektórzy będą mieli to szczęście, tak działa rynek. A kibice każdego klubu raczej nie będą się cieszyć na wieść o utracie najlepszego (czy też jednego z najlepszych) zawodników i to niezależnie czy chodzi o Hubera i ZAKSę, AZS i DeFalco, Resovię i Grozera czy Gdańsk i Janusza. Może nie odbierajmy im do tego prawa uzurpując je tylko sobie w odniesieniu do klubu któremu kibicujemy bo wygląda to groteskowo momentami.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Szary Wilk
Posty: 8051
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Szary Wilk »

Resofan pisze: 4 sty 2023, o 20:56
Szary Wilk pisze: 4 sty 2023, o 20:39 No niestety tak to w sporcie wygląda. Jeśli przykładowo Liverpool wyciąga zawodnika z Southampton, to jest to naturalne. Ale jeśli Manchester United np wykorzystuje jakiś problem Liverpoolu i podbiera im w kilka okienek kilku zawodników, to jest już dym.

Jeśli dla Ciebie nie ma różnic między klubami w PlusLidze, no to nie mam co nawet się produkować. Jeśli Jastrzębie chce mieć za wszelką cenę zawodników, bo grają w ZAKSIE i wygrywają, gdzie poziom sportowy tych zespołów to ta sama półka (gdzie ZAKSA jest nawet lepsza), to jest to coś innego niż sytuacja, w którym ZAKSA jednorazowo wyciąga sobie kogoś z Trefla, Ślepska czy innego Cuprum.

Akurat dziwne, że piszesz coś takiego jako kibic Resovii, której polityka transferowa przypomina dziecko z bogatego domu, które zobaczyło fajną zabawkę na półce i musi ją mieć. A jak się okaże niefajna i przepłacona, to pójdzie w kąt.
Chyba się orientujesz, ale jeśli zapomniałeś, to ci przypomnę - PLS to liga zawodowa. W związku z tym, że jest zawodowa, to grają tam zawodowcy, czyli na tym graniu zarabiają. Kluby są niczym zakłady pracy i jest naturalnym, że zawodnicy idą tam, gdzie lepiej płacą. To tak jak w normalnym życiu pracownicy idą zwykle do zakładu gdzie są wyższe pensje lub lepsze warunki pracy. Właściciele klubów lub sponsorzy wykładając pieniądze na ich działalność chcą, żeby wygrywały, więc by to zrealizować kluby muszą sprowadzać lepszych zawodników (nie ma przynajmniej w Polsce klubu który "robiłby wynik" wychowankami), więc siłą rzeczy sprowadzają takich, którzy już coś wygrywali gdzie indziej. Tak funkcjonuje chyba każdy zawodowy sport na całym świecie i oburzanie się na to jest po prostu dziecinne. Dzisiejszy sport zawodowy to przemysł. Siatkówka to i tak zaścianek w porównaniu do piłki nożnej, koszykówki czy hokeja a takie biadolenia kibiców oburzonych na rzeczy oczywiste powodują, że siatkówka wydaje się jeszcze większym zaściankiem niż jest.
Jasne, zgodzę się z tobą, ale chyba mnie nie zrozumiałeś. Ja nie piszę, że to jest złe. To normalne na rynku. Chodzi mi o to, że transfery z Trefla do ZAKSY to nie jest to samo i faktycznie JW podbiera zawodników ZAKSIE, bo ich kusi lepszymi warunkami. I to jest naturalne, ale odnoszę się do tego, że rozumiem ból 4 liter kibiców z Kędzierzyna.
febel
Posty: 141
Rejestracja: 27 sie 2008, o 14:34

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: febel »

Kibice Zaksy (zwłaszcza Mag) swoje żale powinni kierować do prezesów Świderskiego i Szpaczka bo to Oni mając drużynę z największymi sukcesami w siatkówce klubowej z polskich klubów nie potrafili przekuć tych zwycięstw w większy budżet. Nikt też nie bronił podpisania długoletnich kontraktów z graczami na dorobku np.Semenem czy Huberem. Ale najłatwiej mieć pretensje do garbatego że ma dzieci proste.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”