Plotki transferowe 23/24

Paragon
Posty: 294
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Paragon »

Orzi pisze: 8 maja 2023, o 07:38
Rusticola pisze: 8 maja 2023, o 07:34 Dramatycznie się zapowiada ten skład Radomia. Chyba większy kandydat do spadku niż Bielsko w tym sezonie. Taki Będzin będzie miał o wiele lepszy jeśli awansuje.
No nie wiadomo jeszcze co tam skleci Skra, bo może być walka tytanów ;)
Bo ja wiem? Obcokrajowcy to młode chłopaki co chcą coś udowodnić. Serbski duet wygląda nieźle jak na to miejsce i budżet. Po prawdzie tylko drugi przyjmujący mnie martwi, jak dla mnie będzie utrzymanie mimo to. Skra i prawdopodobnie Cuprum raczej będą słabsze.
Zgadzam sie, że nie wygląda to tragicznie, jest wiele znaków zapytania, ale jak nie będzie wielkich niewypałów to może się utrzymają, choć Cuprum lepiej mi się podoba i lepiej na papierze wygląda. Zobaczymy jeszcze co zmontuje ostatecznie Skra i beniaminek.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Orzi »

Paragon pisze: 8 maja 2023, o 07:43
Orzi pisze: 8 maja 2023, o 07:38
Rusticola pisze: 8 maja 2023, o 07:34 Dramatycznie się zapowiada ten skład Radomia. Chyba większy kandydat do spadku niż Bielsko w tym sezonie. Taki Będzin będzie miał o wiele lepszy jeśli awansuje.
No nie wiadomo jeszcze co tam skleci Skra, bo może być walka tytanów ;)
Bo ja wiem? Obcokrajowcy to młode chłopaki co chcą coś udowodnić. Serbski duet wygląda nieźle jak na to miejsce i budżet. Po prawdzie tylko drugi przyjmujący mnie martwi, jak dla mnie będzie utrzymanie mimo to. Skra i prawdopodobnie Cuprum raczej będą słabsze.
Zgadzam sie, że nie wygląda to tragicznie, jest wiele znaków zapytania, ale jak nie będzie wielkich niewypałów to może się utrzymają, choć Cuprum lepiej mi się podoba i lepiej na papierze wygląda. Zobaczymy jeszcze co zmontuje ostatecznie Skra i beniaminek.
Z Cuprum sporo zależy od tego, czy Hanes pójdzie do Korei i jeśli tak, to kogo zatrudnia zamiast Amerykanina.
kamil1999
Posty: 5592
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: kamil1999 »

Cuprum ma bardzo fajną parę na przyjęciu
Berger-Kwasowski
To jest podstawa i nie wydaje mi się by Radom mógł ich przeskoczyć. Radom wydaje się mimo wszystko najsłabszy, ale i tak ciekawszy niż Bielsko czy Radom w tym roku. Szczególnie Meljanac czy Hofer wydają się niezłymi ruchami
Ale ta Skra może być jakimś ratunkiem dla Radomia bo Lwów czy Katowice również będą wzmocnione
No o ile Vasina jest może delikatnym wzmocnieniem za Belga o tyle Palonsky+Kovalov to już duże wzmocnienie za Kvalena i Firkala. Kanajewa też wymieniają, więc wzmacniają 3 najsłabsze ogniwa
Rusticola
Posty: 138
Rejestracja: 24 mar 2023, o 19:09
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Rusticola »

Hofera pamiętam z meczu VNL z Kanadą gdzie rezerwowym składem wygraliśmy jakoś do 11,12 i 14.
Niezły był z niego ananas. Zebrał tyle czap ze nawet jakby się postarać do nikt by mu nie dorównał. Piłka albo by blok przełamała albo wyszła na aut a on równo i powtarzanie zbierał te bloki.
Meljanac to taki jezdziec bez głowy udarzający jednym tempem. Będzie łatwy do wyblokowania bo nie szuka kierunków, obicia bloku tylko na pałę próbuje zmierzyć blok. Raz się udaje a raz nie.

Cuprum ma lepszy skład. GKS i Lwów także. Zagadką jest Skra bo Bóg wie kim oni wystartują oraz Norwid Częstochowa jeśli awansuje.
Streeter
Posty: 7422
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Streeter »

W ogóle tu debata o tym kto spadnie, jakby już co najmniej składy drużyn były znane :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
PioterZJastrzebia
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: PioterZJastrzebia »

Parę oficjalnych transferów wychodzących z ligi już mamy ogłoszone. Poza wspomnianymi wcześniej Lanzą w Taranto i Krage w Tuluzie mamy jeszcze Jendryka również w Taranto oraz Seganowa, który zagra w Alanya, beniaminku ligi tureckiej.
przemik
Posty: 1600
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: przemik »

Kto będzię rozgrywającym w GKS ?
___
Noworoczny Kibic Siatki
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Simao »

przemik pisze: 9 maja 2023, o 00:57 Kto będzię rozgrywającym w GKS ?
Wszystko wskazuje na to, że będzie to Łukasz Kozub.
Osobiście cieszy mnie to, chłopak z Rzeszowa, super że wraca do PlusLigi.
Siekier
Posty: 307
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Siekier »

przemik pisze: 9 maja 2023, o 00:57 Kto będzię rozgrywającym w GKS ?
Łukasz Kozub
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Streeter
Posty: 7422
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Streeter »

Simao pisze: 9 maja 2023, o 01:35
przemik pisze: 9 maja 2023, o 00:57 Kto będzię rozgrywającym w GKS ?
Wszystko wskazuje na to, że będzie to Łukasz Kozub.
Osobiście cieszy mnie to, chłopak z Rzeszowa, super że wraca do PlusLigi.
Śledził ktoś Pro A na tyle, by powiedzieć, czy obecny Kozub to lepszy zawodnik niż przed wyjazdem do Francji? Tak czy tak Seganov to nie była jakoś wysoko zawieszona poprzeczka, więc raczej gorzej nie będzie, a zawsze jedno miejsce na zagranicznego się pojawia.

Mnie bardziej ciekawi co GKS zrobi z atakiem. Kubę już powoli czas robić drugim atakującym, a na jedynkę wprowadzić kogoś nowego. Pytanie czy pozwala na to budżet? Jakąś opcją jest zostawienie obecnej pary i w jeszcze większym stopniu niż w tym sezonie stawianie na Domagałę, z tym że wątpię, by z Damiana jeszcze zrobił się sensowny atakujący. Tak żeby zagrać sezon i się odbył, no to może zostać, ale walki o Play-off'y w takim zestawieniu nie widzę.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Rusticola
Posty: 138
Rejestracja: 24 mar 2023, o 19:09
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Rusticola »

Streeter pisze: 9 maja 2023, o 06:42
Simao pisze: 9 maja 2023, o 01:35
przemik pisze: 9 maja 2023, o 00:57 Kto będzię rozgrywającym w GKS ?
Wszystko wskazuje na to, że będzie to Łukasz Kozub.
Osobiście cieszy mnie to, chłopak z Rzeszowa, super że wraca do PlusLigi.
Śledził ktoś Pro A na tyle, by powiedzieć, czy obecny Kozub to lepszy zawodnik niż przed wyjazdem do Francji? Tak czy tak Seganov to nie była jakoś wysoko zawieszona poprzeczka, więc raczej gorzej nie będzie, a zawsze jedno miejsce na zagranicznego się pojawia.

Mnie bardziej ciekawi co GKS zrobi z atakiem. Kubę już powoli czas robić drugim atakującym, a na jedynkę wprowadzić kogoś nowego. Pytanie czy pozwala na to budżet? Jakąś opcją jest zostawienie obecnej pary i w jeszcze większym stopniu niż w tym sezonie stawianie na Domagałę, z tym że wątpię, by z Damiana jeszcze zrobił się sensowny atakujący. Tak żeby zagrać sezon i się odbył, no to może zostać, ale walki o Play-off'y w takim zestawieniu nie widzę.

Streeter
Domagała w tym sezonie naprawdę dawał radę. Myślę że w kolejnym to on będzie jedynką.
ciorny17
Posty: 8577
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: ciorny17 »

Rusticola pisze: 9 maja 2023, o 06:52
Domagała w tym sezonie naprawdę dawał radę. Myślę że w kolejnym to on będzie jedynką.
Brat Jarosza, Marcin, został trenerem zespołu 1. ligi dolnośląskiej, to może przekona Kubę aby wspomógł zespół, tym bardziej, że sam Jarski jest moim "sąsiadem" pod Wrocławiem, także jak coś mogę go nawet wozić na treningi :D
Kłamca.
przemik
Posty: 1600
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: przemik »

Simao pisze: 9 maja 2023, o 01:35
przemik pisze: 9 maja 2023, o 00:57 Kto będzię rozgrywającym w GKS ?
Wszystko wskazuje na to, że będzie to Łukasz Kozub.
Osobiście cieszy mnie to, chłopak z Rzeszowa, super że wraca do PlusLigi.
Siekier pisze: 9 maja 2023, o 02:37
przemik pisze: 9 maja 2023, o 00:57 Kto będzię rozgrywającym w GKS ?
Łukasz Kozub

Dzięki chłopaki, bardzo dobra informacja.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Diomedea
Posty: 4502
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Diomedea »

Streeter pisze: 9 maja 2023, o 06:42
Simao pisze: 9 maja 2023, o 01:35
przemik pisze: 9 maja 2023, o 00:57 Kto będzię rozgrywającym w GKS ?
Wszystko wskazuje na to, że będzie to Łukasz Kozub.
Osobiście cieszy mnie to, chłopak z Rzeszowa, super że wraca do PlusLigi.
Śledził ktoś Pro A na tyle, by powiedzieć, czy obecny Kozub to lepszy zawodnik niż przed wyjazdem do Francji? Tak czy tak Seganov to nie była jakoś wysoko zawieszona poprzeczka, więc raczej gorzej nie będzie, a zawsze jedno miejsce na zagranicznego się pojawia.

Streeter
Az tak uwaznie jak Hunter nie sledzilam. Raczej przecietnie.
Troche zmieniany, bylo tez pare fajnych spotkan. Dobrze gral ze srodkiam ale i srodkowych mial niezlych w ataku. Gorzej z prawym, ale zawsze mial tam gorsza wystawe niz na lewe. Coz, doswiadczenie na pewno zebral, sypacz po sezonie grania zawsze lepszy niz po sezonie siedzenia na lawce.
No i przyjecie mial nienajlepsze.

Seganow akurat zle nie rozgrywal (niedoceniany) i ruch raczej na minus. Ewentualnie status quo, jesli policzyc wieksza motywacje, jakies zgranie z Domagala z mlodziezowek.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1051
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: hunter »

Diomedea pisze:Troche zmieniany, bylo tez pare fajnych spotkan. Dobrze gral ze srodkiam ale i srodkowych mial niezlych w ataku. Gorzej z prawym, ale zawsze mial tam gorsza wystawe niz na lewe. Coz, doswiadczenie na pewno zebral, sypacz po sezonie grania zawsze lepszy niz po sezonie siedzenia na lawce.
No i przyjecie mial nienajlepsze.
Generalnie zgadzam się ze wszystkim.
Trudno jest ocenić grę rozgrywającego, jeśli Twój libero jest statystycznie najsłabiej przyjmującym libero w lidze Cannessant (52/26), a przyjmujący mają w przyjęciu takie cyferki Manavi (50/24), Noda (40/19), Bouguerra (45/22). Pisałem o tym przed sezonem, że Kozub lekko tutaj mieć nie będzie i wyszło na moje.
Początkiem sezonu Kozub młócił niesamowicie środkiem, ale te wystawy do prawego naprawdę ciężko się oglądało. Z czasem dotarł się z Candido na tyle, że współpraca wyglądała już dobrze. Całościowo jego grę oceniam pozytywnie, nie zrobił takiego wrażenia jak Ma'a, ale też w mojej ocenie wypadł lepiej niż Zimmermann czy Carisio. Miał odwagę wyjechać, zebrał doświadczenie, to powinno zaprocentować. Inna sprawa, że wybrał klub (czy tam manager wybrał dla niego taki klub), który jest budowany bez pomysłu, z sezonu na sezon, byle przetrwać.
Pisałem chyba w tym temacie, że wolałbym Kozuba od takiego Gelinskiego, który jest przymierzany/podpisany w Lubinie i zdania nie zmieniam.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Simao »

hunter pisze: 9 maja 2023, o 11:35
Diomedea pisze:Troche zmieniany, bylo tez pare fajnych spotkan. Dobrze gral ze srodkiam ale i srodkowych mial niezlych w ataku. Gorzej z prawym, ale zawsze mial tam gorsza wystawe niz na lewe. Coz, doswiadczenie na pewno zebral, sypacz po sezonie grania zawsze lepszy niz po sezonie siedzenia na lawce.
No i przyjecie mial nienajlepsze.
Generalnie zgadzam się ze wszystkim.
Trudno jest ocenić grę rozgrywającego, jeśli Twój libero jest statystycznie najsłabiej przyjmującym libero w lidze Cannessant (52/26), a przyjmujący mają w przyjęciu takie cyferki Manavi (50/24), Noda (40/19), Bouguerra (45/22). Pisałem o tym przed sezonem, że Kozub lekko tutaj mieć nie będzie i wyszło na moje.
Początkiem sezonu Kozub młócił niesamowicie środkiem, ale te wystawy do prawego naprawdę ciężko się oglądało. Z czasem dotarł się z Candido na tyle, że współpraca wyglądała już dobrze. Całościowo jego grę oceniam pozytywnie, nie zrobił takiego wrażenia jak Ma'a, ale też w mojej ocenie wypadł lepiej niż Zimmermann czy Carisio. Miał odwagę wyjechać, zebrał doświadczenie, to powinno zaprocentować. Inna sprawa, że wybrał klub (czy tam manager wybrał dla niego taki klub), który jest budowany bez pomysłu, z sezonu na sezon, byle przetrwać.
Pisałem chyba w tym temacie, że wolałbym Kozuba od takiego Gelinskiego, który jest przymierzany/podpisany w Lubinie i zdania nie zmieniam.
Dokładnie, nic więcej nie mam do dodania. Uważam, że Łukasz Kozub jest jeszcze graczem rozwojowym. Obecnie jest już lepszy od Kędzierskiego. Szkoda, że nie ma trochę lepszych warunków fizycznych. Jest jednak dziurą w bloku...
Streeter
Posty: 7422
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Streeter »

Dzięki za przybliżenie. No ale fajnie, że dostanie w Polsce szansę jako jedynka, 25 lat to najwyższy czas, by zacząć regularnie występować w PlusLidze, jeżeli myślimy o nim gdzieś lepiej w hierarchii niż o Droszyńskim czy Stępniu.
hunter pisze: 9 maja 2023, o 11:35 Inna sprawa, że wybrał klub (czy tam manager wybrał dla niego taki klub), który jest budowany bez pomysłu, z sezonu na sezon, byle przetrwać.
Dziwną masz opinię o Katowicach :D w sensie od strony zarządzania może rzeczywiście furory nie ma (wydaje się, że w Katowicach pozyskać jeszcze z 2-3 miliony to by pies z kulawą nogą potrafił), ale jak na to czym dysponują, to robią to bardzo dobrze. W zasadzie zawsze Katowice grają ponad to, co na papierze powinien ten skład grać, oczywiście tu już nie zarządu, a trenerów dobra robota. No ale ciężko uznać to za złe miejsce, dla zawodnika, który chce zagrać w Polsce sezon w pierwszym składzie i zostać zauważonym wyżej.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Orzi »

Streeter pisze: 9 maja 2023, o 12:21 Dzięki za przybliżenie. No ale fajnie, że dostanie w Polsce szansę jako jedynka, 25 lat to najwyższy czas, by zacząć regularnie występować w PlusLidze, jeżeli myślimy o nim gdzieś lepiej w hierarchii niż o Droszyńskim czy Stępniu.
hunter pisze: 9 maja 2023, o 11:35 Inna sprawa, że wybrał klub (czy tam manager wybrał dla niego taki klub), który jest budowany bez pomysłu, z sezonu na sezon, byle przetrwać.
Dziwną masz opinię o Katowicach :D w sensie od strony zarządzania może rzeczywiście furory nie ma (wydaje się, że w Katowicach pozyskać jeszcze z 2-3 miliony to by pies z kulawą nogą potrafił), ale jak na to czym dysponują, to robią to bardzo dobrze. W zasadzie zawsze Katowice grają ponad to, co na papierze powinien ten skład grać, oczywiście tu już nie zarządu, a trenerów dobra robota. No ale ciężko uznać to za złe miejsce, dla zawodnika, który chce zagrać w Polsce sezon w pierwszym składzie i zostać zauważonym wyżej.

Streeter
Hunter chyba pisał o jego francuskim klubie ;)
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1051
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: hunter »

Orzi pisze: 9 maja 2023, o 12:34
Streeter pisze: 9 maja 2023, o 12:21 Dzięki za przybliżenie. No ale fajnie, że dostanie w Polsce szansę jako jedynka, 25 lat to najwyższy czas, by zacząć regularnie występować w PlusLidze, jeżeli myślimy o nim gdzieś lepiej w hierarchii niż o Droszyńskim czy Stępniu.
hunter pisze: 9 maja 2023, o 11:35 Inna sprawa, że wybrał klub (czy tam manager wybrał dla niego taki klub), który jest budowany bez pomysłu, z sezonu na sezon, byle przetrwać.
Dziwną masz opinię o Katowicach :D w sensie od strony zarządzania może rzeczywiście furory nie ma (wydaje się, że w Katowicach pozyskać jeszcze z 2-3 miliony to by pies z kulawą nogą potrafił), ale jak na to czym dysponują, to robią to bardzo dobrze. W zasadzie zawsze Katowice grają ponad to, co na papierze powinien ten skład grać, oczywiście tu już nie zarządu, a trenerów dobra robota. No ale ciężko uznać to za złe miejsce, dla zawodnika, który chce zagrać w Polsce sezon w pierwszym składzie i zostać zauważonym wyżej.

Streeter
Hunter chyba pisał o jego francuskim klubie ;)
Dokładnie tak.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Streeter
Posty: 7422
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Streeter »

hunter pisze: 9 maja 2023, o 12:52 Dokładnie tak.
A to w takim razie sorry, zrozumiałem, że chodzi Ci o ten ruch teraz do Katowic.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8577
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: ciorny17 »

Simao pisze: 9 maja 2023, o 12:02 Obecnie jest już lepszy od Kędzierskiego. Szkoda, że nie ma trochę lepszych warunków fizycznych. Jest jednak dziurą w bloku...
Poza karuzelą w Bielsku-Białej, to nie wiem czy był szóstkowy gorszy sypacz niż Kędzierski rezerwowy. A wśród rezerwowych to West z Radomia, Brazylijczyk Torelli z Lublina i oczywiście Mitic - na pewno gorsi do Kędzierskiego. Nie wiem jak rezerwowy rozgrywający Lwowa, bo go w akcji nie widziałem. Także ciężko być gorszym jak Kędzierski. Coś złego się z nim stało po powrocie ze Sory. Tam wyglądał całkiem, całkiem.
Kłamca.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Orzi »

Swoją drogą wiadomo, gdzie idzie Masłowski? Lubin albo Lwów nadal aktualne?
marekreg2020
Posty: 53
Rejestracja: 14 mar 2021, o 12:04
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: marekreg2020 »

Orzi pisze: 9 maja 2023, o 13:25 Swoją drogą wiadomo, gdzie idzie Masłowski? Lubin albo Lwów nadal aktualne?
Lubin
kamil1999
Posty: 5592
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: kamil1999 »

ciorny17 pisze: 9 maja 2023, o 13:18
Simao pisze: 9 maja 2023, o 12:02 Obecnie jest już lepszy od Kędzierskiego. Szkoda, że nie ma trochę lepszych warunków fizycznych. Jest jednak dziurą w bloku...
Poza karuzelą w Bielsku-Białej, to nie wiem czy był szóstkowy gorszy sypacz niż Kędzierski rezerwowy. A wśród rezerwowych to West z Radomia, Brazylijczyk Torelli z Lublina i oczywiście Mitic - na pewno gorsi do Kędzierskiego. Nie wiem jak rezerwowy rozgrywający Lwowa, bo go w akcji nie widziałem. Także ciężko być gorszym jak Kędzierski.
Dokładnie tak samo to widzę. Torelli czy West to nieporozumienie. Mitić był drugim bo wysoki+nieprzyjemna zagrywka i mimo wszystko jakieś tam nazwisko. Od nich Kędzierski był lepszy, ale od całej reszty gorszy. Kiepski rozgrywający. A wydawało się, że będzie prezentował przynajmniej poziom solidnego Stępnia.
Ja czasem coś z francuskiej lubię oglądnąć, ale zespół Kozuba dla mnie był totalnie nieciekawy, więc oglądałem na tyle mało, że ciężko mi się wypowiedzieć, ale w Polsce wielkiego potencjału nie pokazał. Może być solidny, ale za Seganova, który na teraz jest solidny jest to osłabienie. Mam nadzieję, że podpiszą kogoś do rywalizacji z Kozubem. Jakiegoś Jovovicia czy innego przeciętnego zawodnika bo Kozub nie gwarantuje odpowiedniego poziomu. Może dać solidny poziom, ale nie musi. Słaby transfer
Co do tego Hołowenia to ja go oglądałem nie raz i bardzo mi się podoba jego odbicie. Zaryzykuję stwierdzenie, że to talent na 1 w kadrze bo ma większy potencjał niż te całe Didienki, Storożyłowy czy kto tam gra jeszcze, ale na razie jest strasznie nie równy. Po fajnym rozegraniu za chwilę potrafi zagrać takiego babola, że skrzydłowi muszą uważać by kontuzji przy jego piłkach nie dostać. Reasumując potencjał na dobre plusligowe granie według mnie ma, ale jest mocno nie opierzony. Nie wiem kiedy zaczął grać w siatkówkę. Aż tak bardzo młody nie jest, ale nie zdziwię się jeśli stosunkowo późno zaczął grać w siate a wcześniej wykładał towar w sklepie jak Semeniuk Ukraiński

Kędzierski w pierwszym sezonie w Radomiu też nie wyglądał w sumie źle. Grał wolne i podwieszone piłki co pasowało Butrynowi czy Sanderowi, ale był w miarę dokładny. Co prawda nie rozumiałem dlaczego trener zaczął stawiać na niego kosztem Vincicia, ale był solidny. Sezon później gdy próbował przyspieszyć grę to równia pochyła. Szczególnie te piłki na lewe do Sandera i Loha to były śmieci jakich mało
Streeter
Posty: 7422
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 9 maja 2023, o 18:13 Mam nadzieję, że podpiszą kogoś do rywalizacji z Kozubem. Jakiegoś Jovovicia czy innego przeciętnego zawodnika bo Kozub nie gwarantuje odpowiedniego poziomu.
To teraz pojechałeś :] nie żebym był jakimś fanem talentu Jovovicia, ale patrząc gdzie on gra/grał to byłby mimo wszystko warty z pół Katowic, więc jakby już jakimś cudem przyszedł, to raczej nie do rywalizacji z Kozubem, tylko zamiast i na jedynkę. Ale wolałbym, by nigdy do nas nie trafił, bo przez to ME to On ma jeden z najbardziej powalonych stosunków ceny do jakości, i to nie w tą dobrą stronę.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Simao »

kamil1999 pisze: 9 maja 2023, o 18:13
ciorny17 pisze: 9 maja 2023, o 13:18
Simao pisze: 9 maja 2023, o 12:02 Obecnie jest już lepszy od Kędzierskiego. Szkoda, że nie ma trochę lepszych warunków fizycznych. Jest jednak dziurą w bloku...
Poza karuzelą w Bielsku-Białej, to nie wiem czy był szóstkowy gorszy sypacz niż Kędzierski rezerwowy. A wśród rezerwowych to West z Radomia, Brazylijczyk Torelli z Lublina i oczywiście Mitic - na pewno gorsi do Kędzierskiego. Nie wiem jak rezerwowy rozgrywający Lwowa, bo go w akcji nie widziałem. Także ciężko być gorszym jak Kędzierski.
Dokładnie tak samo to widzę. Torelli czy West to nieporozumienie. Mitić był drugim bo wysoki+nieprzyjemna zagrywka i mimo wszystko jakieś tam nazwisko. Od nich Kędzierski był lepszy, ale od całej reszty gorszy. Kiepski rozgrywający. A wydawało się, że będzie prezentował przynajmniej poziom solidnego Stępnia.
Ja czasem coś z francuskiej lubię oglądnąć, ale zespół Kozuba dla mnie był totalnie nieciekawy, więc oglądałem na tyle mało, że ciężko mi się wypowiedzieć, ale w Polsce wielkiego potencjału nie pokazał. Może być solidny, ale za Seganova, który na teraz jest solidny jest to osłabienie. Mam nadzieję, że podpiszą kogoś do rywalizacji z Kozubem. Jakiegoś Jovovicia czy innego przeciętnego zawodnika bo Kozub nie gwarantuje odpowiedniego poziomu. Może dać solidny poziom, ale nie musi. Słaby transfer
Co do tego Hołowenia to ja go oglądałem nie raz i bardzo mi się podoba jego odbicie. Zaryzykuję stwierdzenie, że to talent na 1 w kadrze bo ma większy potencjał niż te całe Didienki, Storożyłowy czy kto tam gra jeszcze, ale na razie jest strasznie nie równy. Po fajnym rozegraniu za chwilę potrafi zagrać takiego babola, że skrzydłowi muszą uważać by kontuzji przy jego piłkach nie dostać. Reasumując potencjał na dobre plusligowe granie według mnie ma, ale jest mocno nie opierzony. Nie wiem kiedy zaczął grać w siatkówkę. Aż tak bardzo młody nie jest, ale nie zdziwię się jeśli stosunkowo późno zaczął grać w siate a wcześniej wykładał towar w sklepie jak Semeniuk Ukraiński

Kędzierski w pierwszym sezonie w Radomiu też nie wyglądał w sumie źle. Grał wolne i podwieszone piłki co pasowało Butrynowi czy Sanderowi, ale był w miarę dokładny. Co prawda nie rozumiałem dlaczego trener zaczął stawiać na niego kosztem Vincicia, ale był solidny. Sezon później gdy próbował przyspieszyć grę to równia pochyła. Szczególnie te piłki na lewe do Sandera i Loha to były śmieci jakich mało
Prawda jest taka, że jest naprawdę mało dobrych rozgrywających. Gdyby taki Sanchez miał ze 190 cm to byłby rozchwytywany przez najlepsze kluby w PlusLidze, Europie. Wciąż wierzę w Marcina Komendę, cieszy mnie to, że gra regularnie w PlusLidze, jest jedynką w Lublinie. Super, że otrzymał powołanie do kadry. Grbić na pewno widzi w Nim potencjał, ma bardzo dobre warunki fizyczne jak na rozgrywającego, ogólnie talent, potencjał. Potrzeba mu tylko dobrego mentora, a jestem pewny że wejdzie na wysoki poziom. Jest przed Nim jeszcze dużo grania, może nawet z 10 lat, jeśli tylko zdrowie pozwoli.
kamil1999
Posty: 5592
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: kamil1999 »

No niby faktycznie brakuje jakościowych rozgrywających, ale myślę, że taki Corre jak najbardziej byłby w zasięgu Katowic. Nie wygląda na to by mieli problem z limitami. Wręcz przeciwnie i wydaje się, że nie do końca te limity wykorzystają.
Gelinski, który będzie rywalizować z Kubickim też jest solidniejszy niż Kozub. No przynajmniej moim zdaniem bo pewnie Hunter się nie zgodzi. Jest jeszcze D'Hulst, Ropret jest solidny i też w zasięgu(choć IMO też trochę przehypowany). Katowice chcą chyba powtórki z Firlejem, ale Kozub nie był ani talentem skali Firleja ani nie jest po takim super sezonie jak byk wtedy Firlej sądząc z tego co pisze Diomedea

Może Maa czy Firleja już nie wyciągną, ale była masa ciekawszych wyborów.
No może przesadziłem z Jovoviciem i może cenowo nie będzie taki tani by pełnić rolę Gelinskiego w Cuprum.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7982
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Simao pisze: 9 maja 2023, o 19:15 Prawda jest taka, że jest naprawdę mało dobrych rozgrywających.
Jest odwrotnie, odkąd zmienił się sposób grania w siatkówce i standardem stało się tempowe granie - rozgrywających na dobrym poziomie jest więcej niż kiedyś, a sama pozycja przestała tak decydować o wynikach. Jeszcze 10 lat temu w Londynie w topowych reprezentacjach grali Travica, Bratoew, Żygadło, Kampa czy Suxho, to jak miałeś Bruno to z automatu grałeś zupełnie inną siatkówkę, teraz Warszawa gra podobną siatkówkę do Zenita Kazania (nie mylić z jakościowo podobną siatkówkę), bo jedni mają Christensona, a drudzy potężnego Janka Firleja.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Simao »

WysokiPortorykanczyk pisze: 9 maja 2023, o 20:03
Simao pisze: 9 maja 2023, o 19:15 Prawda jest taka, że jest naprawdę mało dobrych rozgrywających.
Jest odwrotnie, odkąd zmienił się sposób grania w siatkówce i standardem stało się tempowe granie - rozgrywających na dobrym poziomie jest więcej niż kiedyś, a sama pozycja przestała tak decydować o wynikach. Jeszcze 10 lat temu w Londynie w topowych reprezentacjach grali Travica, Bratoew, Żygadło, Kampa czy Suxho, to jak miałeś Bruno to z automatu grałeś zupełnie inną siatkówkę, teraz Warszawa gra podobną siatkówkę do Zenita Kazania (nie mylić z jakościowo podobną siatkówkę), bo jedni mają Christensona, a drudzy potężnego Janka Firleja.
Polemizowałbym, ja tego bogactwa na rozegraniu nie dostrzegam. Zawsze był problem z tą pozycją. Zgadzam się co do zmiany stylu gry, ale nie do końca z tym, że jest więcej dobrych wykonawców. Mało jest rozgrywających, którzy potrafią trzymać jakość, odpowiedni poziom na dłuższym dystansie sezonu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7982
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

To już kwestia perspektywy, jakoś w 2015 roku w Final Four LM rozgrywali Drzyzga, Kobzar, Shoji i Uriarte, a polskie kluby eliminowały drużyny z Baranowiczem i Butką, teraz czesc z nich ma 33-34 lata, więc dobry wiek dla rozgrywających, a pewnie by się łapali do grupy tych nieklasowych rozgrywających, no i od lat nie grają w klubach z czołówki. Jak Perugia wzięła Travice, to wszyscy mieli ,,Sirci, co Ty robisz", a ten Travica jeszcze kilka lat wcześniej wygrał scudetto, LM, serię medali z reprezentacją etc. Poziom rozegrania obecnie, a 10 lat temu, to przepaść, na takim uśrednionym poziomie. JW zrobiło finał KMŚ z Brianem Thorntonem chyba.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”