PlusLiga sezon 2023/2024 Kolejka I

Pomocniczka
Posty: 2176
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2023/2024 Kolejka I

Post autor: Pomocniczka »

A tak z ciekawości: kto nią może być? Malinowski czy rozgrywający właśnie świetny sezon Kevin Sasak?
dyletant
Posty: 5111
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/2024 Kolejka I

Post autor: dyletant »

Janek Król albo Patryk Strzeżek, chociaż nie wiem czy jeszcze gra.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
hottakesbot
Posty: 1067
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2023/2024 Kolejka I

Post autor: hottakesbot »

krzychszp pisze: 24 paź 2023, o 16:20 Fajna ta nowa Skra, taka nie za mocna
Do tego nie ma tam nawet jednego zawodnika, dla którego warto by oglądać ich mecze. Najnudniejszy skład w lidze oprócz Katowic, nawet Częstochowa ma Dulskiego.
Pomocniczka
Posty: 2176
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2023/2024 Kolejka I

Post autor: Pomocniczka »

dyletant pisze: 24 paź 2023, o 23:09 Janek Król albo Patryk Strzeżek, chociaż nie wiem czy jeszcze gra.

To jest to legendarne, merytoryczne forum.
Szary Wilk
Posty: 8047
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/2024 Kolejka I

Post autor: Szary Wilk »

Nie, no. Kaczmarek udowodnił, że na ten moment na grę w kadrze zasługuje. Mamy rok przed Igrzyskami, więc naturalnym jest, że nie ma sensu ryzykować powoływaniem zawodników, którzy w tej kadrze jeszcze nic nie pokazali na wielkich imprezach i nawet nie wiadomo czy dźwignęliby taki turniej psychicznie (Bołądź,Butryn).

Mi się styl Kaczmarka w ogóle nie podoba, czasem to sam się zastanawiam jak on kończy te ataki, kiedy plasuje za blok w 2 metr lub wybija się wygięty jak struna może 20 cm od podłoże i klepie piłkę nabijając ją o blok. Atakujących, co grają tak często bez pełnej mocy w łapie, to za wiele nie ma.

Ale teraz mamy Grbicia i może Grbić wiedział, jak z Kaczmarka wycisnąć 100 %, więc gra Łukasza w tym roku się obroniła, choć tylko nieobiektywny lub głupi powie, że Kaczmarek nie zawodził w reprezentacji w ostatnich latach, czego dowodem jest brak powołań w 2018 i 2019 roku, a w 2021 to Muzaj się sam wyoutował, bo miał mocniejszą pozycję przed sezonem kadrowym.

Ale w 2025 już nie będzie Kurka, cykl olimpijski otwiera się na nowo i wtedy można pokombinować z innymi zawodnikami. I na to też liczę. Że obecne , uparte wybory Grbicia poprowadzą nas do medalu olimpijskiego, ale po medalu kadra stanie się bardziej otwarta dla innych zawodników i nie będzie już wiecznego przełamywania czy trzymania się czegoś nawet jak nie działa. Fajnie byłoby zobaczyć różne warianty składu, przetestować inny styl gry.

Jedyne co może zaszkodzić tej kadrze i poszczególnym zawodnikom, to sytuacja, w której np na Igrzyskach (odpukać) Kaczmarek (jeśli będzie 1, a nie jest powiedziane, bo zdrowy Kurek może jeszcze się dźwignąć) lub Śliwka będą grać bardzo słabo w ważnym meczu i Grbić nie będzie ich zmieniał, kiedy trzeba, wpuszczając np Fornala/Semeniuka/Bednorza, tylko utopi turniej.

Na pewno chciałbym zobaczyć Janka Firleja na dłuższym dystansie, bo do tej pory w kadrze to on pełnił taką rolę, że albo grał ze zmiennikami, albo z tymi, co i tak nie jadą na duży turniej. A ja chętnie bym go zobaczył we współpracy z zawodnikami z pierwszego składu, może nawet raz wyjść na jakiś mecz z całym, pierwszym garniturem, w ramach odpoczynku dla Janusza i niech się wykaże. Oby tylko na treningach mógł się z nimi zgrać i pracować, bo tempo z Szalpukiem, zbiegnięcia do środka, przyspieszenia, wszystko wygląda super, pytanie tylko czy Grbić pozwala na trochę szaleństwa czy ma być do bólu prosto, bo tak było skutecznie?
hottakesbot
Posty: 1067
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2023/2024 Kolejka I

Post autor: hottakesbot »

Szary Wilk pisze: 25 paź 2023, o 08:07

Na pewno chciałbym zobaczyć Janka Firleja na dłuższym dystansie, bo do tej pory w kadrze to on pełnił taką rolę, że albo grał ze zmiennikami, albo z tymi, co i tak nie jadą na duży turniej. A ja chętnie bym go zobaczył we współpracy z zawodnikami z pierwszego składu, może nawet raz wyjść na jakiś mecz z całym, pierwszym garniturem, w ramach odpoczynku dla Janusza i niech się wykaże.
A czym sobie na to Firlej zasluzyl do tej pory? Slaba gra w Lidze Narodow?
Szary Wilk
Posty: 8047
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/2024 Kolejka I

Post autor: Szary Wilk »

hottakesbot pisze: 25 paź 2023, o 09:24
Szary Wilk pisze: 25 paź 2023, o 08:07

Na pewno chciałbym zobaczyć Janka Firleja na dłuższym dystansie, bo do tej pory w kadrze to on pełnił taką rolę, że albo grał ze zmiennikami, albo z tymi, co i tak nie jadą na duży turniej. A ja chętnie bym go zobaczył we współpracy z zawodnikami z pierwszego składu, może nawet raz wyjść na jakiś mecz z całym, pierwszym garniturem, w ramach odpoczynku dla Janusza i niech się wykaże.
A czym sobie na to Firlej zasluzyl do tej pory? Slaba gra w Lidze Narodow?
Świetną grą w lidze. A czym sobie zasłużył Łomacz? Bo on ani w lidze nie błyszczy, ani w reprezentacji.
hottakesbot
Posty: 1067
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2023/2024 Kolejka I

Post autor: hottakesbot »

Szary Wilk pisze: 25 paź 2023, o 10:36 Świetną grą w lidze. A czym sobie zasłużył Łomacz? Bo on ani w lidze nie błyszczy, ani w reprezentacji.
Przecież Firlej nie miał indywidualnie lepszego sezonu niż Łomacz, to które miejsce zajęły ich zespoły nie ma z tym nic wspólnego. Pare sezonów Firleja z Kacprem Piechockim i wysyłalibyście obu do pierwszej ligi. W meczu z Rzeszowem Firlej nie zachwycał, co chwile wystawy na środek na podwójny, sporo śmieci na lewe. Firlej ma po prostu sprawnych technicznie przyjmujących, którzy są w stanie tuszować jego niedokładności, coś czego bardzo brakuje Drzyzdze w Rzeszowie.
dyletant
Posty: 5111
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/2024 Kolejka I

Post autor: dyletant »

Pomocniczka pisze: 25 paź 2023, o 06:24
dyletant pisze: 24 paź 2023, o 23:09 Janek Król albo Patryk Strzeżek, chociaż nie wiem czy jeszcze gra.

To jest to legendarne, merytoryczne forum.
Zgadam się, trzymajmy jednak poziom. Oczywiście Patryk Strzeżek jest czynnym zawodnikiem, obecne gra w Jaworznie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
damianho
Posty: 749
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/2024 Kolejka I

Post autor: damianho »

qtp pisze: 24 paź 2023, o 09:11
damianho pisze: 24 paź 2023, o 06:16 Jakub Bucki to zdecydowanie najlepsza opcja jako „2” 😀
No i Cezary Sapiński 🔥
Czyli w sytuacji gdy taki Sapiński (Sasak, ktokolwiek) gra genialny sezon, jest czołowym zawodnikiem ligi, nie powołujemy go bo nazywa się Sapiński (Sasak/jakkolwiek) ?


Każdy kto śledzi reprezentacje to wie, że selekcja jest ograniczona do 16/17 zawodników i sezon życia tego nie zmieni :) osobiście liczę, że Panowie zagrają genialne sezony :)
Pomocniczka
Posty: 2176
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2023/2024 Kolejka I

Post autor: Pomocniczka »

No, Sapiński po pierwszym meczu zwiastującym sezon życia w trzecim wrócił już do normy. Przy setowej wyrzucił atak w aut, chwilę później podbity i Zaksa wygrywa 3-0.

Zapewne podobnie będzie z Sasakiem, któremu dobrze życzę, i który rozgrywa jak na razie sezon życia.
Pomocniczka
Posty: 2176
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2023/2024 Kolejka I

Post autor: Pomocniczka »

Biciut pisze: 22 paź 2023, o 20:25
Pomocniczka pisze: 22 paź 2023, o 19:26 Miałem takie dwa bezpieczniki: Kacpra w Skrze i Fabiana w Rzeszowie. Niestety, został już tylko jeden. W wątku reprezentacyjnym wklejałem parę popisowych akcji Fabiana a dzisiaj chyba doszła kolejna. "Chyba", bo realizator uprzejmie nie dał powtórki, mimo, że był czas, a ja oglądałem jednym okiem i nie wiem, co się tam zdarzyło. Bardzo długa akcja, w pewnym momencie DeFalco przebiega z lewego na prawe do asekuracji, wyciąga w górę trudną piłkę i bez tchu biegnie szybko z powrotem na lewe do ataku. W tym czasie piła spokojnie spada sobie w boisko. Jutro powtórka to się zobaczy, co tam się stało - chyba że ktoś zauważył? Torey nie potrafi ukryć swojej irytacji. Z tego chleba mąki nie będzie.
Sypacza przyspawało dp parkietu
Mecz jest już na ipla. Nie można winić Fabiana za niedobiegnięcie do tej piłki. Był bardzo daleko, przed nim ktoś stał. Raczej Kochanowski powinien się ruszyć. Coś dziwnego się jednak wydarzyło wcześniej w tej akcji. Drzyzga zamienił pozycję z jedynki na szóstkę na 9-10 metrze, w sumie nie wiadomo po co i dlaczego. Mniejsza z tym, takie rzeczy się zdarzają. Najgorsza reakcja DeFalco - tak się koledzy z drużyny nie powinni zachowywać.
kader14
Posty: 665
Rejestracja: 1 kwie 2010, o 14:08
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/2024 Kolejka I

Post autor: kader14 »

Jw
Mam nadzieję,że dożyje czasów,kiedy siatkarze staną na olimpijskim pudle
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”