Plotki transferowe na sezon 24/25

85jacek
Posty: 110
Rejestracja: 18 lut 2022, o 08:54
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: 85jacek »

Czekam na jakieś info z Olsztyna. Dużo pisało się o Sawickim, mam nadzieję że tym bardzo dobrym polskim przyjęciem nie okaże się Grobelny. Co do Lublina bardzo mocna ofensywa transferowa jak na ten klub i do tego polskie paszporty.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7949
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

PoteznyMaxim pisze: 18 gru 2023, o 22:31Wejdż na konto Artema, sprawwdź co podawał w poprzednich miesiacach/latach, wróc i przeproś. Najbardziej wiarygodna osoba na twitterze od lat.
Niektórzy kibice Zaksy mają problem z @Artemem, bo ogłasza w grudniu odejścia zawodników Zaksy. Poleciało klientami Michalaka, tak że ze Śliwką i Kaczmarkiem pewnie też prawda.
85jacek pisze: 18 gru 2023, o 22:45 Co do Lublina bardzo mocna ofensywa transferowa jak na ten klub i do tego polskie paszporty.
Halaba, Lipiński, Filipiak - Perry też zaczął robić 47% przyjęcia w Zawierciu, a nie 64%, tak że zobaczymy.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: hubert »

85jacek pisze: 18 gru 2023, o 22:45 Czekam na jakieś info z Olsztyna. Dużo pisało się o Sawickim, mam nadzieję że tym bardzo dobrym polskim przyjęciem nie okaże się Grobelny. Co do Lublina bardzo mocna ofensywa transferowa jak na ten klub i do tego polskie paszporty.
Pytanie jaki budżet będzie miał Olsztyn. Sprawa wniknięcia Indykpolu w jakiegoś francuskiego molocha nie napawa optymizmem i nie tylko chodzi o wysokość budżetu a o to kiedy będzie znany. Miałbym kilka zastrzeżeń co do władz AZSu, ale za niepodpisywanie kontraktów z wirtualnym budżetem należy się pochwała. Niestety konsekwencje mogą być takie, że Olsztyn zacznie późno kontraktować zawodników. Chciałbym się mylić, ale jakoś nie widzę aby Indykpol zwiększył budżet a wychodzi na to, że aby zostać w środku tabeli trzeba będzie podbić stawki kontraktów.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
przemik
Posty: 1580
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: przemik »

85jacek pisze: 18 gru 2023, o 22:45 Czekam na jakieś info z Olsztyna. Dużo pisało się o Sawickim, mam nadzieję że tym bardzo dobrym polskim przyjęciem nie okaże się Grobelny. Co do Lublina bardzo mocna ofensywa transferowa jak na ten klub i do tego polskie paszporty.
Jeśli Warta straci cierpliwość, to może to być Kwolek.
___
Noworoczny Kibic Siatki
kamil1999
Posty: 5583
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kamil1999 »

85jacek pisze: 18 gru 2023, o 22:45 Czekam na jakieś info z Olsztyna. Dużo pisało się o Sawickim, mam nadzieję że tym bardzo dobrym polskim przyjęciem nie okaże się Grobelny. Co do Lublina bardzo mocna ofensywa transferowa jak na ten klub i do tego polskie paszporty.
O Sawickim to były czyste spekulacje.
Moje i jeszcze paru osób. Najbardziej pasował biorąc pod uwagę jego grę no i to, że Gdańsk jest biedniejszy
A ja liczę właśnie, że może to będzie Grobelny. Niedoceniany zawodnik.
Szary Wilk
Posty: 8017
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Szary Wilk »

przemik pisze: 18 gru 2023, o 23:06
85jacek pisze: 18 gru 2023, o 22:45 Czekam na jakieś info z Olsztyna. Dużo pisało się o Sawickim, mam nadzieję że tym bardzo dobrym polskim przyjęciem nie okaże się Grobelny. Co do Lublina bardzo mocna ofensywa transferowa jak na ten klub i do tego polskie paszporty.
Jeśli Warta straci cierpliwość, to może to być Kwolek.
Dla klubu, który ma problemy z limitami, oddanie Kwolka to samobójstwo. Niby kogo by znaleźli na jego miejsce?
alk123
Posty: 120
Rejestracja: 10 sty 2023, o 09:25
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: alk123 »

Kamil Drąg w PS:" Nieoficjalnie wiadomo, że kuszony przez rzeszowian był Tomasz Fornal, ale ostatecznie lider Jastrzębskiego Węgla ofertę odrzucił i prawdopodobnie zostanie na Śląsku. Rękawicę ma podnieść za to Bednorz". Widać, że dla RR Tomek był priorytetem, ale się nie udało, więc dobrze świadczy o Resce, że szybko sięgnęła po Bartka. PS. Fajnie widać przywiązanie do klubu u Tomka (wsparte oczywiście kasą) i podejście Bartka (jak to mówi Kadziu- najemnika). To nie krytyka Bartka. Tylko takie spostrzeżenie.
Diomedea
Posty: 4453
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Diomedea »

alk123 pisze: 19 gru 2023, o 11:05 Kamil Drąg w PS:" Nieoficjalnie wiadomo, że kuszony przez rzeszowian był Tomasz Fornal, ale ostatecznie lider Jastrzębskiego Węgla ofertę odrzucił i prawdopodobnie zostanie na Śląsku. Rękawicę ma podnieść za to Bednorz". Widać, że dla RR Tomek był priorytetem, ale się nie udało, więc dobrze świadczy o Resce, że szybko sięgnęła po Bartka. PS. Fajnie widać przywiązanie do klubu u Tomka (wsparte oczywiście kasą) i podejście Bartka (jak to mówi Kadziu- najemnika). To nie krytyka Bartka. Tylko takie spostrzeżenie.
Bartek jest od Tomka starszy, mial tez znaczniewiecej problemow zdrowotnych. Oczywiscie to tylko czesc wyjasnienia.
Ale jest faktem, ze powinien myslec o zakonczeniu kariery wczesniej niz Fornal, ktory dopiero wchodzi na swoj top.

Tomek byl tym czego Reska bardziej by potrzebowala w aktualnym skladzie. A kto tam zostanie po sezonie? Wymiana Dzryzgi na Bena jest imho srednia. Odejscie TJ to jednak szkoda, chyba ze BB jest za niego. A kto do gry obok?
przemik
Posty: 1580
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: przemik »

Z doniesień wynika, ze BB za TJ.
___
Noworoczny Kibic Siatki
alk123
Posty: 120
Rejestracja: 10 sty 2023, o 09:25
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: alk123 »

Jasne. Natomiast cała kariera Bartka trochę tak wygląda ( to nie jest krytyka Bartka, bo wiadomo, że grają dla kasy). A co do Resovii teoretycznie graczem o defensywnej charakterystyce jest Louati. Natomiast do tej pory jego gra nie wygląda oszałamiająco ( jak dostaje szanse). Jest Klemen, ale ustawienie go z Bartkiem to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie. Pytanie kto będzie dostępny na rynku i przede wszystkim za jakie pieniądze. Pewnie Bednorz skonsumował kontrakt TJ-a.
Streeter
Posty: 7365
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Streeter »

Niby jestem sobie w stanie wyobrazić parę Bednorz - TJ, ale nic wiem czy to jest coś, co jest potrzebne Resovii. W sumie dużo zależy też od tego kto będzie na rozegraniu - bo jak ktoś kto średnio lubi rzucać środek gdzieś z 3 metra, to w zestawieniu Bednorz - TJ - ostatniosezonowy Zatorski to na środku można będzie pogonić Kochanowskiego i Kłosa a zatrudnić Wardę z Kalembką. I tak nie dotrze do nich piłka, to po co przepłacać :D

Bardziej bym osobiście obok Bednorza widział zawodnika w typie Clevenota. Do tego Louati i Staszewski na ławce i byłoby moim zdaniem ciekawie i dobrze zbudowane przyjęcie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: weary_skier »

Diomedea pisze: 19 gru 2023, o 11:24 Wymiana Dzryzgi na Bena jest imho srednia.
Pomijając już kwestie sportowe, to horyzonty transferowe tego klubu, to chyba strona plusliga.pl. Ostatnimi ciekawymi(na moment podpisania kontraktu) i nowymi nazwiskami, które przyszły do RR byli Cebulj i Jendryk. To chyba już dobre 5 sezonów minęło.

Jak już mają przepłacać to niech wezmą Bruno, może pewnego medalu to nie przyniesie, ale przynajmniej będzie ciekawie xD.
Albo, nie wiem, tego Giraudo. Nie mam pojęcia co to za typ, ale w Argentyńczyk więc pewnie umie sypać.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Streeter
Posty: 7365
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Streeter »

weary_skier pisze: 19 gru 2023, o 12:30 Pomijając już kwestie sportowe, to horyzonty transferowe tego klubu, to chyba strona plusliga.pl. Ostatnimi ciekawymi(na moment podpisania kontraktu) i nowymi nazwiskami, które przyszły do RR byli Cebulj i Jendryk. To chyba już dobre 5 sezonów minęło.
No w sumie. Ciekawe spostrzeżenie. W teorii taka taktyka wydaje się mieć sens - bierzesz ludzi już sprawdzonych w naszej lidze (w końcu nie jeden już się od niej odbił), przy okazji osłabiasz rywala.

Tyle teoria, bo w praktyce ostatnia najprzyjemniejsza do oglądania Resovia to była chyba ta, gdy Achrem był typem co z Iraklisem ładnie pograł w LM, a Grozer "jakimś Niemcem". Chyba wtedy też był Lotman. Ehh... Gdyby ktoś wtedy powiedział Lotmanowi, że 15 lat później kibice będą tą ekipę wspominać jako najlepszą, to chłop by chyba wybuchł ze śmiechu.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1808
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: hardy »

Bo Lotman był kluczowym zawodnikiem tamtego zespołu, mimo że niedocenianym.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7949
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Streeter pisze: 19 gru 2023, o 12:44Tyle teoria, bo w praktyce ostatnia najprzyjemniejsza do oglądania Resovia to była chyba ta, gdy Achrem był typem co z Iraklisem ładnie pograł w LM, a Grozer "jakimś Niemcem". Chyba wtedy też był Lotman. Ehh... Gdyby ktoś wtedy powiedział Lotmanowi, że 15 lat później kibice będą tą ekipę wspominać jako najlepszą, to chłop by chyba wybuchł ze śmiechu.
Grozer miał bardzo duży hype jak przychodził do Polski, bo regularnie notował kosmiczne występy na tle polskich ekip na kadrze czy w Lidze Mistrzów (co podbijał efekt wizualny), Achrem też był hitem.

Najprzyjemniejsza (i najlepsza) do oglądania była Resovia 2014/15. Tam Resovia dostała w rundzie jesiennej od Skry jakieś kompro-0-3 w Atlas Arena chyba (i był dobry płacz), ale najlepszy wynikowo i ogólnie chyba jedyny sezon Resovii, gdzie na dystansie całego sezonu zgadzała się gra. No i Drzyzga >>> Tichacek, świetnie się to oglądało, kompletny balans, Schops na ataku.

Ale tak, fajnie jakby polskie kluby z czołówki wzięły kogoś fajnego spoza ligi.
Szary Wilk
Posty: 8017
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Szary Wilk »

Resovia interesuje się rozgrywającymi z PlusLigi, to prawda. Oczywiście tymi z górnej półki.

Dla mnie taki transfer byłby świetny, bo to sprawdzone rozwiązanie, a nie kot w worku.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2023, o 13:45 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4453
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Diomedea »

Nie wiem czy transfery w ramach PL mozna uznac za swietne. Cementuja sile PL, ktos traci by zyskal ktos. Jesli dodatkowo jest to transfer na lawke, zawodnika, ktory gral niezle na dole tabeli, to lige i widowisko oslabia.
Mnie bardziej interesuje odrobina Isaacson i nowe postacie.
A na sypie dawno zadnych ciekawych odkryc nie bylo. Ostatnim, i nie byl to kot w worku, bo przychodzil jako najlepszy sypacz ligi francuskiej, byl Tavares. Pozniej chyba nic z tego kalibru. Wczesniej Brizzard do PW.
Takie transfery bym chciala widziec.
Zhukouski i podobni to jednak nizsza liga, ostatnio szczurek zastapil go bez wiekszego problemu.

Wuciagniecie kolejnych gosci z Am PN grajacych we Francji sie narzuca (Isaacson) .
Streeter
Posty: 7365
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 19 gru 2023, o 12:53 Grozer miał bardzo duży hype jak przychodził do Polski, bo regularnie notował kosmiczne występy na tle polskich ekip na kadrze czy w Lidze Mistrzów (co podbijał efekt wizualny), Achrem też był hitem.
Oczywiście, ja nie twierdzę że to były złe ruchy, bo były mocne, ale takiej gry zwłaszcza Grozera to się chyba najwięksi optymiści nie spodziewali. I to był też okres, gdzie zawodnicy dawali z siebie tyle co można się było spodziewać bądź więcej, w przeciwieństwie do ostatnich sezonów. Z Schopsem też to świetnie wyglądało.
hardy pisze: 19 gru 2023, o 12:46 Bo Lotman był kluczowym zawodnikiem tamtego zespołu, mimo że niedocenianym.
Właśnie takiego Lotmanopodobnego zawodnika teraz brakuje - gość w przyjęciu i obronie robił świetne rzeczy, trochę to temu było, ale wydaje mi się że i w bloku pomagał. Swoją drogą Paul to był niesamowity przypadek, bo do Resovii niby nie był planowany do szóstki, ale grał (trochę case Andringi, wtedy niby liczono na Bojicia, innym razem na Veresa, Kovacević starszy też się tam przewinął wtedy chyba, a i tak grał Paul. A po odejściu z Resovii potrzebował dwóch sezonów by zjechać do poziomu gry w Indonezji i Indiach. Gdzie sezon w Jakarta BNI46 to był sezon 17/18, więc Paul miał 32 lata, więc jeszcze nie był to wiek na taki zjazd.
Diomedea pisze: 19 gru 2023, o 13:28 A na sypie dawno zadnych ciekawych odkryc nie bylo.
Warszawa próbowała odkryć Hiszpana, ale chyba źle to wspomina :D przewinęło się też paru Brazylijczyków, ale okazywało się, że bliżej im do Sławomira Mastera niż do Ricardo.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5583
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kamil1999 »

Louati jest podobny do Lotmana tyle, że lepszy a ataku
Siatkówka zrobiła spory postęp
Podobnie jak polskie kluby
Kiedyś potęgą jak na polskie warunki była Resovia z skrzydłem Ivocić, Penchev/Lotman, Schops/Konar a teraz jest to Zaksa: Bednorz/Semeniuk, Śliwka, Kaczmarek, Jastrzębie: Clevenot/Szymura, Fornal, Boyer/Patry czy Zawiercie: Clevenot, Kwolek, Butryn co pokazuje rozwój polskiej czołówki\

Z Trinidadem to rzeczywiście racja
W lidze francuskiej był to taki typ ala Brizard. Dokładny, ale bez poezji, z dobrą zagrywką.
W PL sobie całkiem nie poradził.
Ale po Veloso czy Gelinskim nikt sobie za dużo nie obiecywał. Gelinskiego może uważałem za dobry transfer jako fajny doświadczony rezerwowy i wsparcie dla Kubickiego, ale jest jak jest.
Isaacson to mógłby być jakiś super transfer zbliżony do Tavaresa lub przynajmniej Sancheza
Szary Wilk pisze: 19 gru 2023, o 13:47
Takich niesprawdzonych to może testować drużyna spoza play off lub walczącą o nie. Logiczne, że ani Resovia, ani JW nie pozyskają zawodnika anonimowego pod kątem grania w duzych ligach, jeśli nie jest wybitnym talentem, a po prostu solidnym grajkiem.

Stąd nie dziwi, że wola wyciągnąć Bena czy Miguela
Tak, ale mowa o słabszych zespołach
Czasem być może gwiazda ligi francuskiej będzie lepsza niż odpad z Serie A
Ostatnio zmieniony 19 gru 2023, o 13:52 przez kamil1999, łącznie zmieniany 2 razy.
Szary Wilk
Posty: 8017
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Szary Wilk »

Diomedea pisze: 19 gru 2023, o 13:28 Nie wiem czy transfery w ramach PL mozna uznac za swietne. Cementuja sile PL, ktos traci by zyskal ktos. Jesli dodatkowo jest to transfer na lawke, zawodnika, ktory gral niezle na dole tabeli, to lige i widowisko oslabia.
Mnie bardziej interesuje odrobina Isaacson i nowe postacie.
A na sypie dawno zadnych ciekawych odkryc nie bylo. Ostatnim, i nie byl to kot w worku, bo przychodzil jako najlepszy sypacz ligi francuskiej, byl Tavares. Pozniej chyba nic z tego kalibru. Wczesniej Brizzard do PW.
Takie transfery bym chciala widziec.
Zhukouski i podobni to jednak nizsza liga, ostatnio szczurek zastapil go bez wiekszego problemu.

Wuciagniecie kolejnych gosci z Am PN grajacych we Francji sie narzuca (Isaacson) .
Takich niesprawdzonych to może testować drużyna spoza play off lub walczącą o nie. Logiczne, że ani Resovia, ani JW nie pozyskają zawodnika anonimowego pod kątem grania w duzych ligach, jeśli nie jest wybitnym talentem, a po prostu solidnym grajkiem.

Stąd nie dziwi, że wola wyciągnąć Bena czy Miguela
Diomedea
Posty: 4453
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Diomedea »

Brizzard do druzyny spoza PO nie poszedl. Fakt, jego nastepca w PW mial podobne referncje, co Tavares.
Mozna ewentualnie jeszcze przyjzec sie grze, nie tylko tytulom. ;)

Isaacson jest do wyciagniecia zdecydowanie. I raczej wzglednie szybko. Worsley juz niekoniecznie.
Ze zdolnych Francuzow to 2 starszych jest niskich (do tego Chaboissant jest coraz szerszy ). Wiec nalezy poczekac na najmlodszego i najwyzszego: Tizi-Oualou tak ze 3 latka, bo juz sie przebija. Wprawdzie Wlosi maja duzo swoich niezlych,mlodych sypaczy, ale zawsze ktos moze zechciac na dol albo na lawke, wiec i czekac za dlugo nie mozna.
Za lata 2 moze byc gotow Bakaj na dol-srodek tabeli.

I Kukarcewa nalezy obserwowac, chyba jeszcze kolejka chetnych sie nie ustawila.

Taak logiczne, ze Resovia wezmie Kozuba/Kedzierskiego do Toniuttiego.
Po co im Isaacson (ktory talentem jest). Fakt-on moze byc niegotowy na granie pod duzymi obciazeniami, lepiej mu zrobi zespol srodka, niekoniecznie ogon. Powolywany juz do szerokiej kady USA.
I to mnie nawet cieszy, wolalabym by poszedl do takiego Olsztyna czy innego kubu w tym stylu.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2023, o 14:50 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: weary_skier »

Diomedea pisze: 19 gru 2023, o 14:24
Isaacson jest do wyciagniecia zdecydowanie.
Biorę jednak Giraudo. Nie ufam, że sypacz <190 cm może skompensować rozegraniem braki na bloku.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Diomedea
Posty: 4453
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Diomedea »

Trudno, poczekaj na Tizi Oualou ;) :] Ma 197cm. Urodzony w grudniu 2005. No dzieciak jeszcze, wiekszy niz Chitigoi. Ale talent duzy.

A ile wzrostu ma Ben? ma 183. Sanchez 173 Stepien ma 183, Lomacz, ktory ma te zalete, ze w reprze nie bedzie rozgrywal spod siatki wg pomocnych opinii ma 187.
A i Firlej-188

Ale generalnie mozesz miec racje, tez uznawalabym 190 jako rozsadna wartosc minimum. Ciezko podsumowac jak wyszly Suawalki na Sanchezie w ubieglym roku.
Bo gra ladna, a z miejscami gorzej.

To pozostaje jeszcze sprawdzic Ukrainca, ktory gral z nami w sparingu.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2023, o 15:33 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Streeter
Posty: 7365
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 19 gru 2023, o 13:47 Louati jest podobny do Lotmana tyle, że lepszy a ataku
Niby tak. Nie wiem jak tam Resovia trenuje, wychodzi różnie, ale wydaje mi się że ciągle za parę docelową jest uważana DeFalco-Cebulj. A inaczej się gra z pozycji wchodzącego, a szóstkowego.

Oczywiście ludzi typu Lotman czy Touzinsky to dziś praktycznie nie ma, najbardziej mi ich przypomina warszawski Kevin. Pozycja defensywnego przyjmującego nie jest aż tak ofensywna, podobnie jak atakujący stali się bardziej techniczni niż młotkowi (Miljkovic, Omrcen, Agamez vs. Romano, Patry, Kaczmarek). Ale jedno się nie zmieniło - podobnie jak kiedyś ekipa z dwoma typowo ofensywnymi przyjmującymi na najwyższym etapie nie miałaby racji bytu (nie wiem, Marshall/Kazijski z okresu ~2005/2010), tak samo teraz nie mają pary DeFalco/Cebulj czy DeFalco/Bednorz.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4453
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Diomedea »

Tez mysle, ze jakby Louati dostal wiecej zaufania i wiecej gry w pierwszej szostce, to by sie opmlacilo.
Z ogladanych przeze mnie spotkan gra zespolu jest lepsza przy Louatim. Pojedyncze gwozdzie tego nie zmienia.
Kudi
Posty: 116
Rejestracja: 21 sie 2012, o 10:52

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Kudi »

https://volleybox.net/pl/yurii-synytsia-p28503/movies

internet mówi, że 195 cm ma wzrostu, więc ok jak na sypę
przemik
Posty: 1580
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: przemik »

Artem TT
"Karol Urbanowicz w kolejnym sezonie będzie zawodnikiem Zaksy Kędzierzyn-Koźle".

I druga plotka - Łukasz Kaczmarek dogadany z JW.
___
Noworoczny Kibic Siatki
rafak
Posty: 565
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: rafak »

Diomedea pisze: 19 gru 2023, o 13:28 Wyciagniecie kolejnych gosci z Am PN grajacych we Francji sie narzuca (Isaacson) .
Pełna zgoda.
Quinn gra już drugi sezon we Francji, wygląda na to, że się sprawdził. Czy jest gotowy na czołówkę +L, to nie wiem. W meczu z Projektem w Pucharze CEV nie błyszczał.
Tavares poszedł do Lubina, pograł dwa sezony. Taką drogę widziałbym dla Isaacsona.

Z innych graczy grających w Marmara SpikeLigue: tak jak pisałaś, Koukartsev na młocie
Sypa - jest ten Tizi Oualou, o którym wspomniałaś. Worsley - nie jestem do niego przekonany, To chyba tyle.

Atak - Oprócz gościa z Argentyny, taki Chizoba ciągnie Nantes.

Przyjęcie - Suikhonen: Hunter pisał an początku sezonu, że gość miał dobry poprzedni sezon w Plessis, ale nie był przekonany co do jego prydatności do gry o medal. Tymczasem gość wygląda na topowego gracza na skrzydle. Nieźle drugi z młodych Finów, Martilla. Pothron słabo, ale brałbym go jako inwestycję w przyszłość do takiego Lubina zanim ucieknie do Włoch.

Środek - w ubiegłych latach dało się wyciągnąć dobrych graczy z Ligue A, teraz za bardzo nic nie widać na horyzoncie. Za gwiazdę robi Demyanenko, także tego. Słabo przyszłe(?) gwiazdy reprezentacji USa, Gasman i Marshmann.

Libero - brać D'Agostino.

NCAA: generalnie gracze wychodzący z tej ligi nie są gotowi na +L (patrz Gabi, Parapunov, Thelle czy Isaacson w pierwszym sezonie). Potrzebują sezonu-dwóch w takich Niemczech czy Francji. Są wyjątki, takie jak Nikołov. W 2024 nie widzę za bardzo nikogo do wzięcia. Grek Chakas ma z tego co liczę jeszcze dwa sezony, a świetnie rokujący sypacz Rowan jeszcze ze trzy. Nie pamiętam co z ido Davidem, czy już skończył.

Zacząłem na nowo śledzić Bundesligę. Jest ten Rohrs, grający w Luneburgu, którego widzieliśmy na przeciw JW w LM. Zbalansowany gracz, brać jak najszybciej. Pamiętam narzekania na Brandta, a tymczasem chłop gra bardzo dobrze. Graven na libero do obserwacji, ale na razie słaby sezon.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2023, o 16:37 przez rafak, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4453
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Diomedea »

Rohrs co go nie ogladam to gra fajnie. Brac. :D

Na sypie na dol tabeli to nie wiem czy jest zapotrzebowanie. Moze w Norwidzie. Lublin pewnie zostanie z Komenda.
Katowice-moga szukac, pewnie podpisali na krotko. Lubin?
Ostatnio zmieniony 19 gru 2023, o 16:27 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7949
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

przemik pisze: 19 gru 2023, o 15:54 Artem TT
"Karol Urbanowicz w kolejnym sezonie będzie zawodnikiem Zaksy Kędzierzyn-Koźle".

I druga plotka - Łukasz Kaczmarek dogadany z JW.
Ciężko będzie się przebudować Zaksie biorąc pod uwagę z jakiej puli talentu będzie musiał korzystać Szpaczek, co pokazuje ten Urbanowicz właśnie. Zresztą widzieliśmy to już rok temu, po prostu liga chińska kończyła się w styczniu, a nie w lutym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”