Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7949
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Szkoda tego Bednorza: przyszedł, uratował z grubsza sezon skazany na porażkę Zaksy przez jej niekompetencję, zamiast iść do jakichś Włoch; został, jest w sumie i tak najlepszym graczem tej Zaksy w tym sezonie, zwłaszcza, że podobno sobie pyka z urazem; i tak mu się dostaje, bo nie wpisuje się w oczekiwany przez część siatkarskich kibiców profil fajnego chłopaka, który w życiu nie powiedział niczego kontrowersyjnego, bo gryzie się w język; w drużynie, gdzie jedynym zawodnikiem grającym na swoim poziomie jest libero (co wskazuje na ogólną dyspozycję Zaksy jako klubu), ew. 19-letni Rumun, który ostatnio zrobił -7 przez 3 sety, a jego zmianą był koleś z drugiej ligi (co jest 'krytyką' sytuacji kadrowej Zaksy, nie potężnego Kitikata ani Zapłackiego). Pisane z perspektywy osoby, której Bednorz jest kompletnie obojętny i częściej pisałem o nim krytycznie niż pozytywnie (bo często był 'przereklamowany').

Oczywiście rozumiem efekt tłustych 7 lat i konieczność spersonalizowanej krytyki, wytłumaczenie możliwe, że jest prostsze niż brak charakterologicznej kompatybilności, tj. nie może wiecznie żreć, a jak żreć przestaje to nie znaczy, że wynika to z jakichś tam działań jednostek. Raz na osiem lat to nawet Zaksie może nie pyknąć. Co z kolei nie znaczy, że Zaksa nie mogłaby grać lepiej, ale w budowaniu ekipy z graczy na dorobku, Zaksa minus Rumun jest w tym momencie w pozycji, gdzie ma najstarszy w lidze skład, który wszystko już wygrał. I tutaj z ekipy, która powinna w kontrolowany sposób skończyć w top5 tabeli, z okazyjnymi porażkami z Las Palmas, i rotacją w składzie, wzorem poprzedniego sezonu, jest trochę w pozycji, że nie-zdrowy Bednorz musi grać od deski do deski/podobnie Kaczmarek po pełnym sezonie reprezentacyjnym w wyjściowym składzie/filarem jej gry ma być w porywach 19-letni junior, a to wszystko cały sezon grając niepełnym składem, grając co 4 dni, bez realnej możliwości pełnoprawnego treningu. Co, znowu, nie tłumaczy wszystkiego, ale też jakoś łatwo zrozumieć, dlaczego np. trener w ekstraordynaryjnych okolicznościach nie do końca sobie radzi, można też zrozumieć dlaczego np. Kaczmarek i Bednorz grają jak grają, a przynajmniej nie przypisywać, że Bednorz oduczył się serwować przez kontrakt w Resovii.

Dalej myślę, że ten sezon jest do odratowania, vide ubiegłoroczna Piacenza, która w podobnych okolicznościach zanotowała podobny sezon i dobrą siatkówkę pokazała przez 20% sezonu, nawet jeśli np. w Pucharze CEV odpadła sobie casualowo z Roeselare, a Puchar Włoch i brąz ligi wstydu nie robią. Tutaj Pucharu Polski nie będzie, ale za dwa miesiące, jeśli w końcu Zaksa będzie zdrowa, rzeczywiście może to wyglądać inaczej.
bono
Posty: 3525
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: bono »

Tylko w sumie po co ma wyglądać inaczej.
Lepie możej żeby ktoś w tym klubie wyciągnął wnioski po nie udanym sezonie i od przyszłego roku budował nową drużynę być może z nowym prezesem i trenerem.
A tak jakimś cudem może będzie brąz, w klubie zwalą na kontuzje i wszystko dalej będzie cacy.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Orzi »

WysokiPortorykanczyk pisze: 13 sty 2024, o 13:01 Szkoda tego Bednorza: przyszedł, uratował z grubsza sezon skazany na porażkę Zaksy przez jej niekompetencję, zamiast iść do jakichś Włoch; został, jest w sumie i tak najlepszym graczem tej Zaksy w tym sezonie, zwłaszcza, że podobno sobie pyka z urazem; i tak mu się dostaje, bo nie wpisuje się w oczekiwany przez część siatkarskich kibiców profil fajnego chłopaka, który w życiu nie powiedział niczego kontrowersyjnego, bo gryzie się w język; w drużynie, gdzie jedynym zawodnikiem grającym na swoim poziomie jest libero (co wskazuje na ogólną dyspozycję Zaksy jako klubu), ew. 19-letni Rumun, który ostatnio zrobił -7 przez 3 sety, a jego zmianą był koleś z drugiej ligi (co jest 'krytyką' sytuacji kadrowej Zaksy, nie potężnego Kitikata ani Zapłackiego). Pisane z perspektywy osoby, której Bednorz jest kompletnie obojętny i częściej pisałem o nim krytycznie niż pozytywnie (bo często był 'przereklamowany').

Oczywiście rozumiem efekt tłustych 7 lat i konieczność spersonalizowanej krytyki, wytłumaczenie możliwe, że jest prostsze niż brak charakterologicznej kompatybilności, tj. nie może wiecznie żreć, a jak żreć przestaje to nie znaczy, że wynika to z jakichś tam działań jednostek. Raz na osiem lat to nawet Zaksie może nie pyknąć. Co z kolei nie znaczy, że Zaksa nie mogłaby grać lepiej, ale w budowaniu ekipy z graczy na dorobku, Zaksa minus Rumun jest w tym momencie w pozycji, gdzie ma najstarszy w lidze skład, który wszystko już wygrał. I tutaj z ekipy, która powinna w kontrolowany sposób skończyć w top5 tabeli, z okazyjnymi porażkami z Las Palmas, i rotacją w składzie, wzorem poprzedniego sezonu, jest trochę w pozycji, że nie-zdrowy Bednorz musi grać od deski do deski/podobnie Kaczmarek po pełnym sezonie reprezentacyjnym w wyjściowym składzie/filarem jej gry ma być w porywach 19-letni junior, a to wszystko cały sezon grając niepełnym składem, grając co 4 dni, bez realnej możliwości pełnoprawnego treningu. Co, znowu, nie tłumaczy wszystkiego, ale też jakoś łatwo zrozumieć, dlaczego np. trener w ekstraordynaryjnych okolicznościach nie do końca sobie radzi, można też zrozumieć dlaczego np. Kaczmarek i Bednorz grają jak grają, a przynajmniej nie przypisywać, że Bednorz oduczył się serwować przez kontrakt w Resovii.

Dalej myślę, że ten sezon jest do odratowania, vide ubiegłoroczna Piacenza, która w podobnych okolicznościach zanotowała podobny sezon i dobrą siatkówkę pokazała przez 20% sezonu, nawet jeśli np. w Pucharze CEV odpadła sobie casualowo z Roeselare, a Puchar Włoch i brąz ligi wstydu nie robią. Tutaj Pucharu Polski nie będzie, ale za dwa miesiące, jeśli w końcu Zaksa będzie zdrowa, rzeczywiście może to wyglądać inaczej.
Tylko czy wtedy nie będzie już za późno? Tak się kalendarz Zaksie ułożył, że poorana urazami, zmęczona grą na dwóch frontach będzie grała ze średniakami, którzy takiej Zaksie mogą naklepać. Gdy Olek i David wrócą i dojdą do mniej więcej optymalnej formy, to pozostaną im sami potentaci, na których to może nie wystarczyć. Tym bardziej, że jeśli będą mieli do wyboru spiąć się na jeden mecz, aby wyeliminować Zaksą z play-offów, albo odpuścić i ryzykować starcie z nimi w play-offach, to wybór jest oczywisty.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7949
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

bono pisze: 13 sty 2024, o 14:29 Tylko w sumie po co ma wyglądać inaczej.
Lepie możej żeby ktoś w tym klubie wyciągnął wnioski po nie udanym sezonie i od przyszłego roku budował nową drużynę być może z nowym prezesem i trenerem.
A tak jakimś cudem może będzie brąz, w klubie zwalą na kontuzje i wszystko dalej będzie cacy.
Zaksa tak czy siak przejdzie przebudowę, a Prezes będzie miał ostateczny test w zakresie tego jaką drużynę zbuduje na przyszły sezon, tzn. przechodzi ten test w tym momencie właśnie.

Zenit Kazań po odejściu Leona obrazuje to co mam na myśli: tam po czterech LM z rzędu, pomimo super zawodników, w pewnym momencie był kłopot z wygraniem czegokolwiek, nawet w R*sji. Tyle mówimy o zmęczeniu fizycznym w kontekście siatkarskiego kalendarza, a dla mnie ważniejsze (bo kariery siatkarskie są raczej długie) jest to psychiczne, ilu widzieliśmy topowych graczy w okolicach 30-tki albo odpuszczających klubowe granie i idących do Japonii, albo grających w klubach (nawet formatu Ngapetha czy Andersona) na pół gwizdka. Właśnie dlatego, że każdy ma inny próg, ale też każdy chce prędzej czy później poluzować szelki.

A Zaksa z pozycji tego fajnego (w europejskiej skali) underdoga - teraz jest tym Kazaniem. Co nie znaczy, że skończy jak ten Zenit post-2018, ale niektórzy chyba to wszystko chcą oceniać w próżni gdy wszystko ma określony kontekst.
Orzi pisze: 13 sty 2024, o 15:51 Tylko czy wtedy nie będzie już za późno? Tak się kalendarz Zaksie ułożył, że poorana urazami, zmęczona grą na dwóch frontach będzie grała ze średniakami, którzy takiej Zaksie mogą naklepać. Gdy Olek i David wrócą i dojdą do mniej więcej optymalnej formy, to pozostaną im sami potentaci, na których to może nie wystarczyć. Tym bardziej, że jeśli będą mieli do wyboru spiąć się na jeden mecz, aby wyeliminować Zaksą z play-offów, albo odpuścić i ryzykować starcie z nimi w play-offach, to wybór jest oczywisty.
Tak, dlatego pozwoliłem sobie gdzieś napisać, że odpadnięcie z LM, przy braku Pucharu Polski, mogłoby dla Zaksy być na rękę. O same playoffy raczej bym się nie bał jeśli nie będzie więcej kontuzji, ale jakby Zaksa miała w obecnej formie, przy zbliżającej się orce (Włosi kończą rundę zasadniczą miesiąc wcześniej, lol), grać na dwa fronty, to kompletnie tego nie widzę. A tak 6-8 miejsce i lepszy kalendarz niż ekipy z czołówki grające w pucharach/Final Four Pucharu Polski - i można marzyć.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1067
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: mitam »

osobiście uważam, że w tej chwili Prezes powinien odsunąć od drużyny Kaczmarka i Bednorza... Bez względu na konsekwencje punktowe... Zapewne trzon nowego zespołu właśnie sie tworzy. Idealnym rozwiązaniem dla sztabu i prezesa byłoby w tej chwili ogłoszenie transferu jakiejś gwiazdy. Byłby to sygnał że mamy wizję nowego składu.
Chciałbym/ chciałabym jeszcze dodać, że mój wpis o tym że to Zwierzu jest problemem Zaksy odbił sie szerokim echem. W social mediach jestem nazywany/a idiotą, bucem jednak mój post jest cytowany. Cieszę się że niektórym kibicom otworzyły się oczy. Tym wszystkim którzy uważają że się nie znam że wymyślam historie science fiction powiem, że macie do tego prawo. Nikt mi nie musi wierzyć. Boli was fachowcy że nie wiecie kim jestem i za wszelką cenę dążycie do ustalenia kim jestem. Tym którzy się śmieją że uważamy że Zwierzu przeniesie swoją toksycznośc do szatni w Jastrzębiu powiem tak : oby nie, choć jestem pewien/na że to wcześniej lub później nastąpi. Sam zainteresowany również się miota, co innego mówi w wywiadach a co innego robi na boisku.
Niepodawanie ręki Prezesowi po meczu to naprawdę mały problem całego konfliktu.
Czekam na stanowcze ruchy zarządu w stosunku do zawodników, którzy nie wykonują swojej pracy w takim stopniu w jakim są wynagradzani.
buzinga
Posty: 1278
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: buzinga »

mitam pisze: 13 sty 2024, o 16:40 osobiście uważam, że w tej chwili Prezes powinien odsunąć od drużyny Kaczmarka i Bednorza... Bez względu na konsekwencje punktowe... Zapewne trzon nowego zespołu właśnie sie tworzy. Idealnym rozwiązaniem dla sztabu i prezesa byłoby w tej chwili ogłoszenie transferu jakiejś gwiazdy. Byłby to sygnał że mamy wizję nowego składu.
Chciałbym/ chciałabym jeszcze dodać, że mój wpis o tym że to Zwierzu jest problemem Zaksy odbił sie szerokim echem. W social mediach jestem nazywany/a idiotą, bucem jednak mój post jest cytowany. Cieszę się że niektórym kibicom otworzyły się oczy. Tym wszystkim którzy uważają że się nie znam że wymyślam historie science fiction powiem, że macie do tego prawo. Nikt mi nie musi wierzyć. Boli was fachowcy że nie wiecie kim jestem i za wszelką cenę dążycie do ustalenia kim jestem. Tym którzy się śmieją że uważamy że Zwierzu przeniesie swoją toksycznośc do szatni w Jastrzębiu powiem tak : oby nie, choć jestem pewien/na że to wcześniej lub później nastąpi. Sam zainteresowany również się miota, co innego mówi w wywiadach a co innego robi na boisku.
Niepodawanie ręki Prezesowi po meczu to naprawdę mały problem całego konfliktu.
Czekam na stanowcze ruchy zarządu w stosunku do zawodników, którzy nie wykonują swojej pracy w takim stopniu w jakim są wynagradzani.
Załóżmy że jestem w stanie Ci uwierzyć. Odpowiedz teraz mi tylko na jedno pytanie. Co robi w takim razie Kaczmarek w składzie Zaksy na ten sezon? Jeśli przeboje z nim w roli głównej były już w ubiegłym sezonie to dla mnie jest oczywiste, że dogrywasz sezon, a w następnym Cię tu nie ma. Każdego obowiązują zasady, nie ma świętych krów. Ani prezes taką krową nie jest, ani trener ani zawodnik.

PS. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie nie będzie żadnych gwiazd. Tylko chłopaki głodne wygrywania i rozwijania się. Cały czas marzę o wykupie Marttili z Mozny w miejsce Śliwki. Taki chłopaków potrzeba w Kędzierzyniem, żadnych gwiazdorów. Zenit poległ po erze Leon, bo wziął Ngapetha, któremu raz się chce a raz nie. Tu trzeba takich walczaków jak przedwczoraj młody Rybak ciągnął na swoich placach reprezentację U20 z Ukraińcami.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3943
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Klugenhammer »

Orzi pisze: 13 sty 2024, o 15:51 Gdy Olek i David wrócą i dojdą do mniej więcej optymalnej formy, to pozostaną im sami potentaci, na których to może nie wystarczyć.
Jeśli za kilka tygodni ZAKSA w pełnym składzie w końcówce sezonu zasadniczego nie będzie w stanie wygrywać meczów z zespołami poziomu Zawiercia czy Warszawy, to nie będzie ich też stać na wygrywanie z nimi chwilę później w play offach.
Po co nam wtedy te play offy? Żeby powalczyć z Nysą czy Gdańskiem o 7 miejsce?
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: KibicSiatki »

mitam pisze: 13 sty 2024, o 16:40 osobiście uważam, że w tej chwili Prezes powinien odsunąć od drużyny Kaczmarka i Bednorza... Bez względu na konsekwencje punktowe... Zapewne trzon nowego zespołu właśnie sie tworzy. Idealnym rozwiązaniem dla sztabu i prezesa byłoby w tej chwili ogłoszenie transferu jakiejś gwiazdy. Byłby to sygnał że mamy wizję nowego składu.
Chciałbym/ chciałabym jeszcze dodać, że mój wpis o tym że to Zwierzu jest problemem Zaksy odbił sie szerokim echem. W social mediach jestem nazywany/a idiotą, bucem jednak mój post jest cytowany. Cieszę się że niektórym kibicom otworzyły się oczy. Tym wszystkim którzy uważają że się nie znam że wymyślam historie science fiction powiem, że macie do tego prawo. Nikt mi nie musi wierzyć. Boli was fachowcy że nie wiecie kim jestem i za wszelką cenę dążycie do ustalenia kim jestem. Tym którzy się śmieją że uważamy że Zwierzu przeniesie swoją toksycznośc do szatni w Jastrzębiu powiem tak : oby nie, choć jestem pewien/na że to wcześniej lub później nastąpi. Sam zainteresowany również się miota, co innego mówi w wywiadach a co innego robi na boisku.
Niepodawanie ręki Prezesowi po meczu to naprawdę mały problem całego konfliktu.
Czekam na stanowcze ruchy zarządu w stosunku do zawodników, którzy nie wykonują swojej pracy w takim stopniu w jakim są wynagradzani.
Sabotazysta jest Kaczmarek co sezon pójdzie przez niego na straty , przez jego ego i fochy .
Wspominana sytuacja co mogła nastąpić, że prezes po meczu Barkomem zwrócił mu uwagę na brak zaangażowania, tylko co w tym meczu zrobił takiego, 6 ataków specjalnie wywalił w aut , a wyglądał tak jakby ktoś łańcuchem zatargał na boisko i kazał grać ,szybko został zmieniony, gdzie grał w ataku Takvam . Jeszcze też kilka meczów opuścił
Bednorz to ściemniać, udaje że zaangażowany , w przyjęciu ma problemy jak w Olimpiakosie , a jak ma piłki na wyrównanie w górze na skończenie to wyrzuca w aut, najemnik co mocno gwiazdorzy .
Kluth jest w ataku , ściągnąć jeszcze teraz przyjmującego i niech pogra Szymański .
Kaczmarek i Bednorz im nie zależy, więc niech nie grają , nawet niech nie uczestniczą w treningach .

Jest takie powiedzenie jesteś tak dobry jak Twój mecz . Widać jak Kaczmarek i Bednorz są dobrzy .

Dla Grbicia będą obserwacje zawodników do powołań do reprezentacji i wybranie najlepszej 13 na Igrzyska Olimpijskie.
Na jakiej podstawie ma powołać Kaczmarka jak jest Kurek, w formie są Bołądz i Butryn , więc sportowo z nimi przegrywa.
Na pozycji przyjmujących jest Semeniuk świetnie mu idzie we Włoszech , Fornal w równej formie, Śliwka za miesiąc będzie w grze, Leon też wraca, z nimi będzie rywalizował Szalpuk, to przekreślony będzie Bednorz.
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: KibicSiatki »

Odswierzylem Artema komentarz dodany w styczniu 2023 czyli rok temu w plotki transferowe na sezon 2023/24 , gdzie Kaczmarek domagał się rozwiązania kontraktu .
Teraz widać dlaczego robi sabotaz i mści się, bo miał już w tym obecnym trwającym sezonie w klubie co był dogadany rok temu . Dlaczego nie podaje ręki prezesowi i na wszystko ma wymówki
To jest SKANDAL i powinien być odsuniety od drużyny.
Nie ma świętych krów, jeden zawodnik to nie klub , głównie je tworzą kibice, społeczność lokalna, sponsorzy i cała struktura funkcjonowania .
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 624
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: MAG siatki »

WysokiPortorykanczyk pisze: 13 sty 2024, o 13:01 Szkoda tego Bednorza: przyszedł, uratował z grubsza sezon skazany na porażkę Zaksy przez jej niekompetencję, zamiast iść do jakichś Włoch; został, jest w sumie i tak najlepszym graczem tej Zaksy w tym sezonie, zwłaszcza, że podobno sobie pyka z urazem; i tak mu się dostaje, bo nie wpisuje się w oczekiwany przez część siatkarskich kibiców profil fajnego chłopaka, który w życiu nie powiedział niczego kontrowersyjnego, bo gryzie się w język; w drużynie, gdzie jedynym zawodnikiem grającym na swoim poziomie jest libero (co wskazuje na ogólną dyspozycję Zaksy jako klubu), ew. 19-letni Rumun, który ostatnio zrobił -7 przez 3 sety, a jego zmianą był koleś z drugiej ligi (co jest 'krytyką' sytuacji kadrowej Zaksy, nie potężnego Kitikata ani Zapłackiego). Pisane z perspektywy osoby, której Bednorz jest kompletnie obojętny i częściej pisałem o nim krytycznie niż pozytywnie (bo często był 'przereklamowany').

Oczywiście rozumiem efekt tłustych 7 lat i konieczność spersonalizowanej krytyki, wytłumaczenie możliwe, że jest prostsze niż brak charakterologicznej kompatybilności, tj. nie może wiecznie żreć, a jak żreć przestaje to nie znaczy, że wynika to z jakichś tam działań jednostek. Raz na osiem lat to nawet Zaksie może nie pyknąć. Co z kolei nie znaczy, że Zaksa nie mogłaby grać lepiej, ale w budowaniu ekipy z graczy na dorobku, Zaksa minus Rumun jest w tym momencie w pozycji, gdzie ma najstarszy w lidze skład, który wszystko już wygrał. I tutaj z ekipy, która powinna w kontrolowany sposób skończyć w top5 tabeli, z okazyjnymi porażkami z Las Palmas, i rotacją w składzie, wzorem poprzedniego sezonu, jest trochę w pozycji, że nie-zdrowy Bednorz musi grać od deski do deski/podobnie Kaczmarek po pełnym sezonie reprezentacyjnym w wyjściowym składzie/filarem jej gry ma być w porywach 19-letni junior, a to wszystko cały sezon grając niepełnym składem, grając co 4 dni, bez realnej możliwości pełnoprawnego treningu. Co, znowu, nie tłumaczy wszystkiego, ale też jakoś łatwo zrozumieć, dlaczego np. trener w ekstraordynaryjnych okolicznościach nie do końca sobie radzi, można też zrozumieć dlaczego np. Kaczmarek i Bednorz grają jak grają, a przynajmniej nie przypisywać, że Bednorz oduczył się serwować przez kontrakt w Resovii.

Dalej myślę, że ten sezon jest do odratowania, vide ubiegłoroczna Piacenza, która w podobnych okolicznościach zanotowała podobny sezon i dobrą siatkówkę pokazała przez 20% sezonu, nawet jeśli np. w Pucharze CEV odpadła sobie casualowo z Roeselare, a Puchar Włoch i brąz ligi wstydu nie robią. Tutaj Pucharu Polski nie będzie, ale za dwa miesiące, jeśli w końcu Zaksa będzie zdrowa, rzeczywiście może to wyglądać inaczej.
Niezmiernie wzruszył mnie Twój wpis. Nie mogę ochłonąć po jego przeczytaniu. Odpakowałem już dwie kolejne paczki chusteczek higienicznych :]

Bawią mnie te podwójne standardy. Gdy kibice Resovii spacyfikowali swoich grajków po meczu z Francuzami, to jakoś nikt nie obruszył się tym faktem 8-) Natomiast ostra reakcja kibiców i komentatorów najwyraźniej poskutkowała, bo dziś Rzeszów pewnie ograł Warszawę, a tego się chyba mało kto spodziewał. Na Torwarze walczono zaciekle o każdy punkcik. Tam nikt nie odpuszczał po jednej, ani po drugiej stronie. Spotkanie mogło się podobać, bo widać było emocje i zaangażowanie. A o to w siatkówce przecież chodzi.

Zatem nie mam żadnych wątpliwości, że kibice ZAKSY mają dokładnie takie same prawa do krytykowania zawodników ZAKSY (za ich BRAK ZAANGAŻOWANIA podczas ważnych spotkań) - jak kibice Resovii względem siatkarzy Resovii. I żadnym Wysokim Portorykańczykom, Niskim Chińczykom i Średnim Senegalczykom nic do tego, bo Puchar Polski ZAKSIE już przepadł, Liga Mistrzów być może też przepadła, a i Play Offy stoją pod bardzo dużym znakiem zapytania. Napisałeś, że:
za dwa miesiące, jeśli w końcu Zaksa będzie zdrowa, rzeczywiście może to wyglądać inaczej.
To ja odpowiem.... może, ale nie musi. Za dwa miesiące może już nie być czego zbierać, a NAM ma się to prawo nie podobać, tak jak nie podobałoby się to kibicom jakiejkolwiek innej drużyny. Jedni to przyjmą milczeniem, a drudzy o tym napiszą. Na szczęście są tacy, którzy nie lubią w takich sytuacjach siedzieć cicho, bo nie chcą, aby do upadku ich drużyny doszło w milczeniu i za cenę fałszywej poprawności.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2024, o 19:14 przez MAG siatki, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1067
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: mitam »

buzinga pisze: 13 sty 2024, o 16:59 Co robi w takim razie Kaczmarek w składzie Zaksy na ten sezon? J
To pytanie należy skierować do kapitana Olka, który poręczył za Zwierza w tamtym sezonie...
Cieszy mnie, że nie tylko ja widzę co sie dzieje w klubie. Brakuje mi tylko jakiegoś sygnału z trybun dla tych zawodników, którym zależy. Dla sztabu - Paweł mimo wszystko wrzeszczy i dopinguje w każdym meczu - dla Zarządu, Prezesa - że kibice mają dość gwiazdorów i ich zachowania.
Klub kibica nie podejmuje żadnej reakcji, ci od transparentu też cisza....
Ten sezon nie jest jeszcze stracony
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Kiepski »

Jak czytam niektóre komentarze co po niektórych kibiców ZAKSY, to jak bym miał deja vu, jak swego czasu było z kibicami Skry, a następnie Resovii ( słynny bicz boży). Kiedyś wszystko ma swój koniec, zawodnicy już są wypaleni Zaksa i coś takiego musiało nadejść. Teraz to wszystko ma do pokazania prezes jaki jest operatywny i jest to dla niego próba, żeby klub przeszedł płynnie te zmiany. I na tym bym się skupił, bo pewne rzeczy wiadome są od dawna, a mam wrażenie że prezes jest w innej bajce. Oczywiście jest to tylko moje zdanie. Każdy może mieć swoje
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: KibicSiatki »

mitam pisze: 13 sty 2024, o 19:10
buzinga pisze: 13 sty 2024, o 16:59 Co robi w takim razie Kaczmarek w składzie Zaksy na ten sezon? J
To pytanie należy skierować do kapitana Olka, który poręczył za Zwierza w tamtym sezonie...
Cieszy mnie, że nie tylko ja widzę co sie dzieje w klubie. Brakuje mi tylko jakiegoś sygnału z trybun dla tych zawodników, którym zależy. Dla sztabu - Paweł mimo wszystko wrzeszczy i dopinguje w każdym meczu - dla Zarządu, Prezesa - że kibice mają dość gwiazdorów i ich zachowania.
Klub kibica nie podejmuje żadnej reakcji, ci od transparentu też cisza....
Ten sezon nie jest jeszcze stracony
Kaczmarkowi wypłacać pieniądze do końca kontraktu, niech sam trenuje biegając wokół Kędzierzyn-Koźle 2 godziny jako jednostka do zrealizowania. Klub czy trener nie musi mu tłumaczyć dlaczego taki trening dla niego zrobił. Swoją rękę Kaczmarek to niech pucuje dla Gogola.
Rok temu w styczniu 2023 domagał się od prezesa zerwanie kontraktu o czym ,wtedy wspomniał Artem, widać już był wtedy dogadany na obecny sezon z tym klubem , co ma odejść po dopiero po tym sezonie .
Wolę Klutha co z ambicją, zaangażowaniem w każdej akcji zagra .
buzinga
Posty: 1278
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: buzinga »

Kiepski pisze: 13 sty 2024, o 19:52 Jak czytam niektóre komentarze co po niektórych kibiców ZAKSY, to jak bym miał deja vu, jak swego czasu było z kibicami Skry, a następnie Resovii ( słynny bicz boży). Kiedyś wszystko ma swój koniec, zawodnicy już są wypaleni Zaksa i coś takiego musiało nadejść. Teraz to wszystko ma do pokazania prezes jaki jest operatywny i jest to dla niego próba, żeby klub przeszedł płynnie te zmiany. I na tym bym się skupił, bo pewne rzeczy wiadome są od dawna, a mam wrażenie że prezes jest w innej bajce. Oczywiście jest to tylko moje zdanie. Każdy może mieć swoje
Mam trochę podobne zdanie. Winni są zawodnicy, ale jednak ktoś zbudował przyjęcie z Żalińskim w składzie. Tam był potrzebny wszechstronny zawodnik w stylu Kwasowskiego lub zatrzymanie Staszewskiego. Jak się Wojtek połamał prezes poszedł po nazwisko i wziął Szymańskiego. Kolejny ofensywny przyjmujący. Jęczałem wtedy, że nie takiego profilu gracza potrzebujemy. Nie chciałem jęczeć dalej, że bierzemy chłopaka bez formy i zanim go odbudujemy to albo się połamie albo już nie będzie potrzebny. Potrzebny był ktoś na teraz w dobrej formie. No i ktoś taki był w 1 lidze. Trzeba było tylko poszukać. Tym kimś jest Ociepski z Avii Świdnik. Objawienie tamtych rozgrywek. Ten 31 latek gra sezon życia i jest takim trochę Patrykiem Łabą na sterydach. Trzeba było go wykupić, bo dziś brakuje takiego zawodnika do rotacji. Oglądałem ich 4 mecze. Robił im robotę Marcin. Poza badziewną zagrywką, nieźle blokuje, dobrze broni i przyjmuje. W ataku na prawym skrzydle jest pierwszą opcją w P1 i na lewym też dobrze chodzi. Wiadomo, że w Pluslidze byłoby gorzej, ale to dalej były gość, który polepiłby kilka elementów jak Staszewski rok temu. Adrian rok temu dał nam jednak dużo do momentu pojawienia się Bednorza. Zjebaliśmy rotację na najważniejszej pozycji na boisku. Brawo zarząd.
buzinga
Posty: 1278
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: buzinga »

mitam pisze: 13 sty 2024, o 19:10
buzinga pisze: 13 sty 2024, o 16:59 Co robi w takim razie Kaczmarek w składzie Zaksy na ten sezon? J
To pytanie należy skierować do kapitana Olka, który poręczył za Zwierza w tamtym sezonie...
Cieszy mnie, że nie tylko ja widzę co sie dzieje w klubie. Brakuje mi tylko jakiegoś sygnału z trybun dla tych zawodników, którym zależy. Dla sztabu - Paweł mimo wszystko wrzeszczy i dopinguje w każdym meczu - dla Zarządu, Prezesa - że kibice mają dość gwiazdorów i ich zachowania.
Klub kibica nie podejmuje żadnej reakcji, ci od transparentu też cisza....
Ten sezon nie jest jeszcze stracony
Dzięki za odpowiedź. Mi się wydaje, że jednak wisimy na dyspozycji Kaczmarka. Jeśli Łukasz nie zrozumie z kim i o co gra to sezon będzie na straty.
bono
Posty: 3525
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: bono »

Tu nie tyko chodzi o Kaczmarka - my nie mamy bloku,obrony i przyjęcia.A i zagrywki i jeszcze organizacji gry.Czyli niczego.

P.S.I jeszcze zwyczajnie j*j
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1808
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: hardy »

Co za pomysły tutaj są. Pozbądźmy sie Kaczmarka i Bednorza, a następne mecze będziemy przyjmować Citigoiem i Zapłackim ewentualnie Banachem.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1067
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: mitam »

hardy pisze: 13 sty 2024, o 20:24 Co za pomysły tutaj są. Pozbądźmy sie Kaczmarka i Bednorza, a następne mecze będziemy przyjmować Citigoiem i Zapłackim ewentualnie Banachem.
efekt będzie taki sam a atmosfera w szatni wyraźnie się polepszy
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3240
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Kicu »

Nie do końca ogarniam o cholerę chodzi z Kaczmarkiem i Bednorzem. Strzelanie fochów i robienie takich akcji w roku olimpijskim? Kupy się to nie trzyma, bo jeśli komuś zaszkodzą to przede wszystkim sobie. Bednorz pewniakiem w kadrze nigdy nie był, a Kaczmarek w tym sezonie jest jakieś dwie półki niżej niż Butryn i Bołądź.
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Bruninho »

Kaczmarek wie, że ma pewnie miejsce w kadrze na igrzyska choćby zagrał sezon na - 20% efektywności ataku i spadł z ligi. To jest jedna z przyczyn tych problemów, gdyby miał jakiekolwiek obawy, świadomość, że nadal musi walczyć o miejsce w zespole do Paryża to musiałby grać sezon na maksa i nie mógłby sobie pozwolić na pewne zachowania i momentami słabiutki poziom gry, ale wie że Grbić go zabierze tak czy siak więc może mieć wywalone bezkarnie, bo wie, że żadnych konsekwencji w kontekście kadry narodowej nie poniesie.
A co do Bednorza to on po ostatnim sezonie reprezentacyjnym stracił nadzieję, że ma jakieś szanse na przebicie się do wąskiej kadry na przyjęciu, tam czwórka jest zabetonowana jak wszyscy będą zdrowi, może być najwyżej 5 przyjmującym i jechać na igrzyska jako ten 13 zawodnik i sobie pooglądać kolegów z trybun. Bartek, który przychodzi rok temu do Zaksy miał jeszcze iskrę nadziei, że jak zagra kozacko w Zaksie (a zagrał) to będzie w grze o wąską kadrę ale ostatnie lato go tej nadziei pozbawiło. Więc też ma teraz trochę wywalone bo wie, że jakby nawet grał wspaniale w tym sezonie to jego szanse nadal będą bliskie zeru.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3240
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Kicu »

Bruninho pisze: 13 sty 2024, o 21:02 Kaczmarek wie, że ma pewnie miejsce w kadrze na igrzyska choćby zagrał sezon na - 20% efektywności ataku i spadł z ligi. To jest jedna z przyczyn tych problemów, gdyby miał jakiekolwiek obawy, świadomość, że nadal musi walczyć o miejsce w zespole do Paryża to musiałby grać sezon na maksa i nie mógłby sobie pozwolić na pewne zachowania i momentami słabiutki poziom gry, ale wie że Grbić go zabierze tak czy siak więc może mieć wywalone bezkarnie, bo wie, że żadnych konsekwencji w kontekście kadry narodowej nie poniesie.
A ja uważam, że Grbić samobójcą nie jest. Może i w mniejszym lub większym stopniu przywiązuje się do nazwisk, jak niemal każdy trener, ale nie poświęci Igrzysk, żeby zrobić przyjemność Łukaszowi. Oczywiście nie wykluczam, że Kaczmarek na IO pojedzie. Jednak nie za wszelką cenę i nie w momencie, gdy będzie w fatalnej formie.
Dziwi to wszystko tym bardziej, że kilka lat temu ŁK mocno przeżył brak powołania na kadrę (albo na którąś konkretną imprezę). Pamiętam jak Świder, będąc wtedy prezesem ZAKS-y mówił, że Kaczmarek przyjechał do Kędzierzyna mocno załamany. Także na jego miejscu zastanowiłbym się dobrze 10 razy. No ale to już jego sprawa. W przyszłym sezonie, w razie czego, nie będzie to już zmartwienie ZAKS-y.
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: KibicSiatki »

Kicu pisze: 13 sty 2024, o 20:54 Nie do końca ogarniam o cholerę chodzi z Kaczmarkiem i Bednorzem. Strzelanie fochów i robienie takich akcji w roku olimpijskim? Kupy się to nie trzyma, bo jeśli komuś zaszkodzą to przede wszystkim sobie. Bednorz pewniakiem w kadrze nigdy nie był, a Kaczmarek w tym sezonie jest jakieś dwie półki niżej niż Butryn i Bołądź.
Kaczmarek to wiadomo, bo chciał w styczniu 2023 rozwiązać kontrakt z Zaksa o czym informował Artem, to teraz mści się i robi sabotaz.
Bednorz to najemnik wie ,że nie musi się poświęcać, bo zostało mu ponad 3 miesiąca ściemniania i odejdzie.
Grbic za co ma ich powołać ? Za zasługi to się wstawia medal do gabloty , a jesteś taki dobry jak Twój ostatni mecz , jak mówi powiedzenie.
Kaczmarek to słabszy w tym mencie jest od Butryna, Bołądzia, Sasaka, Kurka , Kapicy .
Bednorz jest bez szans z taką formą.
Awatar użytkownika
Citizen
Posty: 156
Rejestracja: 3 maja 2021, o 01:12
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Citizen »

WysokiPortorykanczyk pisze: 13 sty 2024, o 13:01 Szkoda tego Bednorza: przyszedł, uratował z grubsza sezon skazany na porażkę Zaksy przez jej niekompetencję, zamiast iść do jakichś Włoch; został, jest w sumie i tak najlepszym graczem tej Zaksy w tym sezonie, zwłaszcza, że podobno sobie pyka z urazem; i tak mu się dostaje, bo nie wpisuje się w oczekiwany przez część siatkarskich kibiców profil fajnego chłopaka, który w życiu nie powiedział niczego kontrowersyjnego, bo gryzie się w język; w drużynie, gdzie jedynym zawodnikiem grającym na swoim poziomie jest libero (co wskazuje na ogólną dyspozycję Zaksy jako klubu), ew. 19-letni Rumun, który ostatnio zrobił -7 przez 3 sety, a jego zmianą był koleś z drugiej ligi (co jest 'krytyką' sytuacji kadrowej Zaksy, nie potężnego Kitikata ani Zapłackiego). Pisane z perspektywy osoby, której Bednorz jest kompletnie obojętny i częściej pisałem o nim krytycznie niż pozytywnie (bo często był 'przereklamowany').

Oczywiście rozumiem efekt tłustych 7 lat i konieczność spersonalizowanej krytyki, wytłumaczenie możliwe, że jest prostsze niż brak charakterologicznej kompatybilności, tj. nie może wiecznie żreć, a jak żreć przestaje to nie znaczy, że wynika to z jakichś tam działań jednostek. Raz na osiem lat to nawet Zaksie może nie pyknąć. Co z kolei nie znaczy, że Zaksa nie mogłaby grać lepiej, ale w budowaniu ekipy z graczy na dorobku, Zaksa minus Rumun jest w tym momencie w pozycji, gdzie ma najstarszy w lidze skład, który wszystko już wygrał. I tutaj z ekipy, która powinna w kontrolowany sposób skończyć w top5 tabeli, z okazyjnymi porażkami z Las Palmas, i rotacją w składzie, wzorem poprzedniego sezonu, jest trochę w pozycji, że nie-zdrowy Bednorz musi grać od deski do deski/podobnie Kaczmarek po pełnym sezonie reprezentacyjnym w wyjściowym składzie/filarem jej gry ma być w porywach 19-letni junior, a to wszystko cały sezon grając niepełnym składem, grając co 4 dni, bez realnej możliwości pełnoprawnego treningu. Co, znowu, nie tłumaczy wszystkiego, ale też jakoś łatwo zrozumieć, dlaczego np. trener w ekstraordynaryjnych okolicznościach nie do końca sobie radzi, można też zrozumieć dlaczego np. Kaczmarek i Bednorz grają jak grają, a przynajmniej nie przypisywać, że Bednorz oduczył się serwować przez kontrakt w Resovii.

Dalej myślę, że ten sezon jest do odratowania, vide ubiegłoroczna Piacenza, która w podobnych okolicznościach zanotowała podobny sezon i dobrą siatkówkę pokazała przez 20% sezonu, nawet jeśli np. w Pucharze CEV odpadła sobie casualowo z Roeselare, a Puchar Włoch i brąz ligi wstydu nie robią. Tutaj Pucharu Polski nie będzie, ale za dwa miesiące, jeśli w końcu Zaksa będzie zdrowa, rzeczywiście może to wyglądać inaczej.
Wydawałoby się, że jak już natrzaskałeś tyle postów to powinieneś co nie co rozumieć z siatkarskiego środowiska, więc albo próbujesz świadomie wprowadzić jakąś absurdalną narracje o mesjanizmie Bednorza albo po prostu masz problem z rozumieniem podstawowych kwestii.

Na wypadek, gdyby chodziło o to drugie to wyjaśnie Ci wprost. Bednorz nie przyszedł do ZAKSY z powodu swojego miłosierdzia, miłości do klubu i chęci ratowania go z opresji, tylko ze względu na swój własny interes, który wynikał z:
1) Możliwości grania z większością reprezentacji Polski w tym z rozgrywającym, a jak wiadomo powszechnie jego wielką ambicją było i jest dostać się do reprezentacji do której od lat bezskutecznie się dobijał.
2) Potencjału ZAKSY w wyciąganiu formy zawodników do najwyższego poziomu.
3) Potencjału ZAKSY do zdobywania wszelkich możliwych tytułów klubowych.
4) Całkiem dobrych pieniądzy, które w tamtym czasie (połowa sezonu) niekoniecznie mógł wyłożyć inny klub plusligi.

Daruj zatem proszę nam wszystkim swoją narracje o biednym Bartku, który tyle uczynił dla klubu a teraz niewdzięczni kibice na niego zrzucają odpowiedzialność (z mojego poprzedniego wpisu wynika zrzucenie ewentualnej odpowiedzialności na prezesa, a nie de facto na Bednorza, który jest jaki jest). Cóż bardzo dziwne, że pomimo swojego miłosierdzia do klubu z Kędzierzyna ewakuuje się do Resovii w przyszłym sezonie. Jego kontuzja nie ma tutaj nic do rzeczy, bo facet ma wylane i dobitnie to pokazał w ostatnim meczu. Zupełna obojętność bez względu na wygraną lub przegraną akcje w jego zachowaniu.

Takie posty jak twoje to można pisać w przypadku zawodników takich jak Śliwka czy Semeniuk, a nie o Bednorzu, zwłaszcza w świetle ostatnich jego zachowań, więc jeżeli liczysz po raz kolejny na wprowadzanie narracji o bezczelnych kibicach ZAKSY to na pewno nie będę pozostawiał tego bez odzewu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7949
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kicu pisze: 13 sty 2024, o 21:11 A ja uważam, że Grbić samobójcą nie jest. Może i w mniejszym lub większym stopniu przywiązuje się do nazwisk, jak niemal każdy trener, ale nie poświęci Igrzysk, żeby zrobić przyjemność Łukaszowi.
Kaczmarek pojedzie na Igrzyska jeśli będzie zdrowy, bo mocno ograniczona jest korelacja między poziomem gry z sezonu ligowego, a reprezentacyjnego, Grbic na tym etapie poza kontuzjami za bardzo nie przejmuje się tym co się dzieje w sezonie ligowym (nawet jeśli tego nie przyzna, bo nie wypada). Ale ja tam myślę, że Kaczmarek się jakoś zmotywuje na ważne mecze, rok temu były podobne zarzuty, a potem wygrał Zaksie dwumecz z Trentino, ale czy Zaksa doczłapie do podobnych meczów, i Sammelvuo odrobi lekcję (bo zawodowy sport na tym poziomie nie działa tak, że ktoś sobie powie "a teraz zaczynam serwować na lepszym poziomie niż GKS Katowice"), to inna sprawa.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2024, o 22:30 przez WysokiPortorykanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1067
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: mitam »

WysokiPortorykanczyk pisze: 13 sty 2024, o 22:26
Kicu pisze: 13 sty 2024, o 21:11 A ja uważam, że Grbić samobójcą nie jest. Może i w mniejszym lub większym stopniu przywiązuje się do nazwisk, jak niemal każdy trener, ale nie poświęci Igrzysk, żeby zrobić przyjemność Łukaszowi.
Kaczmarek pojedzie na Igrzyska jeśli będzie zdrowy, bo mocno ograniczona jest korelacja między poziomem gry z sezonu ligowego, a reprezentacyjnego, Grbic na tym etapie poza kontuzjami za bardzo nie przejmuje się tym co się dzieje w sezonie ligowym (nawet jeśli tego nie przyzna, bo nie wypada). Ale ja tam myślę, że Kaczmarek się jakoś zmotywuje na ważne mecze, rok temu były podobne zarzuty, a potem wygrał Zaksie dwumecz z Trentino, ale czy Zaksa doczłapie do podobnych meczów, i Sammelvuo odrobi lekcję, to inna sprawa.
w tamtym roku sprawę rozwiązał kapitan i od tego momentu było w miare dobrze...
obawiam się w tym roku już jest za późno aby ktoś ogarnął Kaczmarka, a ten ma złych doradców i idzie w zaparte
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Orzi »

Kicu pisze: 13 sty 2024, o 21:11
Bruninho pisze: 13 sty 2024, o 21:02 Kaczmarek wie, że ma pewnie miejsce w kadrze na igrzyska choćby zagrał sezon na - 20% efektywności ataku i spadł z ligi. To jest jedna z przyczyn tych problemów, gdyby miał jakiekolwiek obawy, świadomość, że nadal musi walczyć o miejsce w zespole do Paryża to musiałby grać sezon na maksa i nie mógłby sobie pozwolić na pewne zachowania i momentami słabiutki poziom gry, ale wie że Grbić go zabierze tak czy siak więc może mieć wywalone bezkarnie, bo wie, że żadnych konsekwencji w kontekście kadry narodowej nie poniesie.
A ja uważam, że Grbić samobójcą nie jest. Może i w mniejszym lub większym stopniu przywiązuje się do nazwisk, jak niemal każdy trener, ale nie poświęci Igrzysk, żeby zrobić przyjemność Łukaszowi. Oczywiście nie wykluczam, że Kaczmarek na IO pojedzie. Jednak nie za wszelką cenę i nie w momencie, gdy będzie w fatalnej formie.
Dziwi to wszystko tym bardziej, że kilka lat temu ŁK mocno przeżył brak powołania na kadrę (albo na którąś konkretną imprezę). Pamiętam jak Świder, będąc wtedy prezesem ZAKS-y mówił, że Kaczmarek przyjechał do Kędzierzyna mocno załamany. Także na jego miejscu zastanowiłbym się dobrze 10 razy. No ale to już jego sprawa. W przyszłym sezonie, w razie czego, nie będzie to już zmartwienie ZAKS-y.
To samo mówiliśmy o Heynenie i Kubiaku, a jak się skończyło wszyscy wiemy.

Tylko tutaj Nikola ma jeszcze jakie takie usprawiedliwienie, bo Kacz wygrał mu dwa złota zaledwie rok przed igrzyskami.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 534
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: pietrus72 »

Czytam każdy wątek przez Was napisany ,dużo polemiki na temat naszych jak to mówią zdrajców, dużo rozważań i wniosków co gdyby było ale ...mamy teraz klimat który odzwierciedla nasze myśli.Kaczmarek fakt rok temu miał już odchodzić, sam z nim rozmawiałem przez chwilę i zapytałem go wprost ,trochę uśmiał się skąd takie info ,że odchodzę...jedyna myśl że przytrzymał go Śliwka z kontraktem na rok. Tak samo z Bednorzem. Teraz tych dwóch nie będzie ,chcieli podwyżki ale p.Szpaczek na to nie pozwolil ,Bednorz to najemnik sezonowy jak Kochanowski, Huber też odwalał w poprzednim sezonie i robił ścieżkę swojego niezadowolenia na ławce rezerwowych. Trudno mleko wylało się, myśli teraz co zrobi Śliwka i Shoji...obaj zastanawiają nad konkretem kontraktu. Śliwka na 90,,% odejdzie ,to myślę że Shoji też .. za rok odejdzie Janusz i Smith -konczy karierę , Fin także opuści ten bałagan z zawodnikami bo on nie jest winny ,bo zapytać i zobaczyć w stronę rezerwy Banach Zapłacki Kluth Gil ...kim mamy grać ??? Kluth powinien odżyć w innym klubie ,tutaj będąc już chyba 3 sezon nic nie wnosi. Aaa... Wspomnę odejdzie na pewno Paszycki kończy karierę i Wiltenburg to też temat jak Kluth. Gil zostanie jak wyklaruje sytuacja ze Stępniem . Banach on zostanie u nas do emerytury 😂.. najważniejsze co dzisiaj nasi pobratymcy zagrają :D bo Skra ma tylko 3 pkt do nas i będą walczyć o ósemkę ,w środę Belgowie ,najważniejszy mecz i patrzeć co zrobi Ziraat z Olympiakosem. Potem jedziemy do Nysy 🤦 kolej na AZS Olsztyn ( wczoraj walczyli z Zawierciem) także wspomnieć że każdy mecz z takim składem mamy ciężko o punkty. Licząc kontuzje naszych potrwa jeszcze 1.5 -2 miesiące...aha Zalinski też odejdzie ,pójdzie do Czarnych ,częściej go widzę na hali w Radomiu ,był ostatnio i rozmawiał z P.Zagumnym :)
Dziubsonik
Posty: 44
Rejestracja: 21 gru 2022, o 12:23
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Dziubsonik »

Jak prezes chciałby sie pozbyć Kaczmarka to zrobiłby to bez problemu już w zeszłym sezonie. Wystarczyło zbadać go alkomatem w hotelu przed dowolnym meczem wyjazdowym.. zresztą nie tylko jego.
Arw165
Posty: 1429
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Arw165 »

Pamiętam, jak Erik Shoji się śmiał, że kibice Zaksy mają śmieszne zwyczaje. ;)
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 395
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: KentuckiFan »

Wystarczy celować zagrywką w Bednorza albo dać jemu lub Zwierzowi zaatakować i Skra ma punkt. Proste i mega smutne, bo Chitigoi jednak może być broniony tym, że do nich równając to żółtodziób.
Dyskutować zawsze warto.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”