Plotki transferowe na sezon 24/25

Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1491
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Biciut »

Powroce z pytaniem. Kto jest w orbicie zainteresowan JW?
Wczoraj ogladałem puchar Włoch i Loser pasuje idealnie na środek tylko czy nie jest tak, że kibice chcą, klub nic nie wie, a zawodnik wie kim jest Mendez innymi słowy zadecydowały detale ;)
Jak z przyjęciem? Pytali o Leona? Równiez by pasowal do Fornala i Popiwczaka w lini
choe
Posty: 218
Rejestracja: 2 mar 2020, o 14:31
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: choe »

Z innej beczki - w środowisku słychać coraz częstsze głosy mówiące o fuzji Gorzowa Wielkopolskiego z Lubinem.
Arw165
Posty: 1441
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Arw165 »

Kuba Balcerzak pisał na FB, że Loser jest już podpisany we Włoszech.
Miszczu-xdd
Posty: 551
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Miszczu-xdd »

Ja natomiast ponowie swoje pytanie, czy ktoś ma pojęcie jak będzie wyglądał skład Skry w następnym sezonie ?
Szary Wilk
Posty: 8027
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Szary Wilk »

Miszczu-xdd pisze: 28 sty 2024, o 18:16 Ja natomiast ponowie swoje pytanie, czy ktoś ma pojęcie jak będzie wyglądał skład Skry w następnym sezonie ?
Jeszcze nie ma żadnych konkretów. Nikogo nie podpisali. Toczą rozmowy z kilkoma zawodnikami. Chyba faktycznie mają największe zaległości w karuzeli transferowej, bo wszyscy inni już szukają tylko brakujących elementów w układance, a Skra musi całą linię przyjęcia zbudować.
Miszczu-xdd
Posty: 551
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Miszczu-xdd »

Szary Wilk pisze: 28 sty 2024, o 18:21
Miszczu-xdd pisze: 28 sty 2024, o 18:16 Ja natomiast ponowie swoje pytanie, czy ktoś ma pojęcie jak będzie wyglądał skład Skry w następnym sezonie ?
Jeszcze nie ma żadnych konkretów. Nikogo nie podpisali. Toczą rozmowy z kilkoma zawodnikami. Chyba faktycznie mają największe zaległości w karuzeli transferowej, bo wszyscy inni już szukają tylko brakujących elementów w układance, a Skra musi całą linię przyjęcia zbudować.
No nie napawa to zbytnio optymizmem...
Obserwator29
Posty: 71
Rejestracja: 17 kwie 2020, o 20:11
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Obserwator29 »

Informacje sprzed kilku dni od Pasiniego, że Łomacz, Konarski i Diez na dwa lata w Skrze mogą być prawdziwe czy nie brać tego na poważnie?

Wczoraj jeszcze Sara Kalisz pisała na X, że Konar blisko pozostania, ale na ostatniej prostej pojawiły się wyboje.
Pomocniczka
Posty: 2165
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Pomocniczka »

Miszczu-xdd pisze: 28 sty 2024, o 15:38
Szary Wilk pisze: 28 sty 2024, o 14:47 Skra może jeszcze zaskoczyć.
Zagaduję, że chodzi o przyjęcie.. Jakaś podpowiedź? :D
Zawodnik, który omc grał w kadrze. Rusin.
Pomocniczka
Posty: 2165
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Pomocniczka »

Szary Wilk pisze: 27 sty 2024, o 23:50 Perugia nie puści Płotnickiego. Poza tym, skoro jest Clevenot, nie ma sensu robić transferu. Do wymiany byłby Kwolek. I tutaj transfer miałby sens, gdyby zamiast Perry'ego był polski libero. Może Kamil Szymura? Chociaż to oczywiście nie ta półka co Australijczyk.

//edit: Artem potwierdził, że Kwolek zostanie, więc dla mnie zwykły fejk z tym Płotnickim.
Kwolek? Do wymiany? A pamiętam, jak ktoś napisał, że Śliwka jest lepszy, to kazali zamykać wątek.
Szary Wilk
Posty: 8027
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Szary Wilk »

Pomocniczka pisze: 28 sty 2024, o 21:00
Szary Wilk pisze: 27 sty 2024, o 23:50 Perugia nie puści Płotnickiego. Poza tym, skoro jest Clevenot, nie ma sensu robić transferu. Do wymiany byłby Kwolek. I tutaj transfer miałby sens, gdyby zamiast Perry'ego był polski libero. Może Kamil Szymura? Chociaż to oczywiście nie ta półka co Australijczyk.

//edit: Artem potwierdził, że Kwolek zostanie, więc dla mnie zwykły fejk z tym Płotnickim.
Kwolek? Do wymiany? A pamiętam, jak ktoś napisał, że Śliwka jest lepszy, to kazali zamykać wątek.
Bo kiedyś różnica między nimi była sporo mniejsza, a wręcz czasami niezauwazalna. Kwolek był topowym graczem w lidze. A Śliwka w kadrze nie spłacał kredytu zaufania. Teraz mam inne zdanie. To źle, że je zmieniam w oparciu o ocenę aktualnej dyspozycji obu?
Pomocniczka
Posty: 2165
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Pomocniczka »

To akurat się chwali. Słabo, że nie widziałeś tego przed laty, kto ma papiery na granie a kto na bycie solidnym ligowcem.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 632
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: bez_nazwy »

Skra patrzy na gracza z północy Polski
przemik
Posty: 1595
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: przemik »

Szary
To nie wiedziałeś, że ci co grają w ZAKSie mają papiery na duże granie, a reszta tylko na bycie solidnymi ligowcami.
Np Kwolek albo Fornal.
Co innego Zaliński albo Staszewski otarli się o kadrę - prawie.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Miszczu-xdd
Posty: 551
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Miszczu-xdd »

bez_nazwy pisze: 28 sty 2024, o 21:16 Skra patrzy na gracza z północy Polski
Orczyk ?
Szary Wilk
Posty: 8027
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Szary Wilk »

Pomocniczka pisze: 28 sty 2024, o 21:07 To akurat się chwali. Słabo, że nie widziałeś tego przed laty, kto ma papiery na granie a kto na bycie solidnym ligowcem.
Tyle, że Kwolek miał papiery na duże granie. Wszedł do kadry jako najmłodszy pod względem duzyxh turniejów (21 lat, MŚ 2018) Szybko zaczął być ligowym topem. Miał super możliwości- długie ręce, dobrze ułożony nadgarstek, bardzo dobre przyjęcie I zagrywka.

Problem w tym, że miał kontuzje i co najgorsze, urazy dotyczyły zazwyczaj tego samego miejsca. Śliwka czy Fornal mają końskie zdrowie. W jaki sposób przewlekłe i nawracające kontuzje niszczą zawodnika, najlepiej widać po Mice. Może w przypadku Kwolka doszły też czynniki pozasportowe, nie wiem.

Także wybacz, ale piszesz bzdury, bo według mnie Kwolek miał czysto sportowo większy potencjał od Śliwki "na starcie". Olek lepiej się rozwinął i wycisnął z kariery więcej, miał też dużo lepsze środowisko do rozwoju, ma też sporo mocniejszy mental. Ale uwzględniając wyłącznie talent, to Kwolek byĺ jednym z największych w rocznikach 90 w górę.

Po Kaczmarku też się nikt nie spodziewał, że aż tak daleko zajdzie. Za to oczekiwania były bardzo duże co do Muzaja. I przykładów można znaleźć więcej. Ktos myslal, że Firlej będzie teraz takim kotem, a Kozub co najwyżej zmiennikiem lub siatkarzem poniżej poziomu PlusLigowego? Nie.

A biorąc pod uwagę 20 letniego Bartmana i 20 letniego Butryna (choć to inne roczniki), powiedziałbyś, że który będzie lepszy? Bartman, bez 2 zdań. A kto faktycznie więcej z niej wycisnął? Butryn, zdecydowanie. Bartman dlugo jechał na fejmie młodych lat. Aż przepadł.
kamil1999
Posty: 5586
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kamil1999 »

Kwolek podobnie jak jego kolega z młodzieżowych reprezentacji miał super wejście w ligę.
Więc to, że ktoś widział widział w nim potencjał na top światowy ma uzasadnienie.
Czemu został gdzieś w tyle za top Polakami? Niekoniecznie coś musiało pójść nie tak.
Czasami zawodnik bardzo szybko osiąga już może nie pełnię możliwości, ale poziom bliski tej pełni i jego dalszy rozwój już nie jest tak szybki.
Ja większy potencjał widziałem zawsze w Fornalu mimo, że jego pierwsze sezony w PL to była dużo gorsza gra od Kwolka, ale tam widziałem lepszy potencjał tak fizyczny jak i techniczny niż u Kwolka. Podobnie zresztą z Kochanowskim tylko, że on już w Olsztynie osiągnął poziom ścisłego światowego topu na środku bloku i dalej go trzyma.
Niemniej możemy się teraz mądrzyć po fakcie, ale mieliśmy prawo oczekiwać, że Kwolek wyciągnie więcej że swojej kariery. Co nie zmienia faktu, że szary na Śliwkę mimo wszystko był długo ślepy sugerując się bardziej elementami wizualnymi niż jego faktyczną przydatnością w drużynie, która jest i była spora.
Choć Olek tak jak Fornal długo dorastał sportowo.
zupa93
Posty: 540
Rejestracja: 1 maja 2011, o 14:49
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: zupa93 »

Szary Wilk pisze: 28 sty 2024, o 21:50 A biorąc pod uwagę 20 letniego Bartmana i 20 letniego Butryna (choć to inne roczniki), powiedziałbyś, że który będzie lepszy? Bartman, bez 2 zdań. A kto faktycznie więcej z niej wycisnął? Butryn, zdecydowanie. Bartman dlugo jechał na fejmie młodych lat. Aż przepadł.
Co do pozostałych przykładów zgoda, ale tu zgodzić się nie można.

Bartman:
Sukcesy ligowe: złoto Plusligi (jako szóstkowy w finale), srebro KMŚ, srebro "LM południowoamerykańskiej", x innych medali klubowych w ligach siatkarsko egzotycznych (w tym Turcja 2008)...
Sukcesy reprezentacyjne: złoto ME 2009, srebro MŚ 2011, złoto i brąz LŚ, uczestnik IO, wielokrotny reprezentant Polski na turniejach najwyższej rangi i poza ME 2009 wszystko jako szóstkowy reprezentant

Butryn:
Sukcesy klubowe: brąz Młodej Ligi? awans do Plusligi?
Sukcesy reprezentacyjne: brąz i złoto LN (odpowiednio jako rezerwowy oraz bez wyjazdu na turniej finałowy)

Natomiast prawdą jest, że 30 letni Butryn jest prawdopodobnie graczem większego kalibru niż 30-letni Bartman.

Sorry za offtop.
kuchyk1ng
Posty: 203
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kuchyk1ng »

U Kwolka kontuzje nie spowodowały zniszczenia kariery czy formy, ale bardziej rozwoju. Kto go pamięta z pierwszego sezonu w Onico wie, że teraz gra na podobnym poziomie. Może dosłownie w niektórych elementach się minimalnie poprawił, a w niektórych pogorszył. U Śliwki, Fornala itd. (całej reszty) widać było od przejścia do seniora rokroczny rozwój. Kwolkowi kontuzje zniszczyły rozwój. A najbardziej w tym rozwoju to szkoda zagrywki, która była jego koronnym elementem, a troszkę nie poszła do przodu względem sześciu lat.
Diomedea
Posty: 4479
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Diomedea »

Bartman duzo wczesniej zaczal wieksze granie, wczesniej kadre (chyba okolo 21 roku zycia). Sporo gral kadra-klub- kadra, co Karolowi jeszcze sie nie zdarzylo w pelnym wymiarze. Zostal min najlepiej punktujacym ( a moze atakujacym?) LS 2012.
Byl bardziej eksploatowany, wiec i jako 30 latek wygladal gorzej;
Zupelnie nieporownywalne kariery.

Moze podobnie z Kwolkiem, bo zgodze sie z tym ze dojrzal szybko, sporo tez gral. Glowe w sensie pewnosci siebie, to on mial solidniejsza od Olka imho. Moze byl mniej zdeterminowany, bardziej docenial przyjemnosci zycia ;) . Wczesniej tez zalozyl rodzine, zostal ojcem. To jednak wymaga jakiegos wkladu energii.
Zobaczymy, moze za pare lat Kwolek jako defensywny powroci jak koledzy sie wyeksplatuja i troche odpuszcza.
Mnie u Kowloka do dzis dziwi to zgubienie zagrywki datujace sie od czasow Vitala.
Edit-widze, ze juz kolega wspomnial o zagrywce. I dziwne jednak, ze nie poprawil bardziej bloku.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Orzi »

Szary Wilk pisze: 28 sty 2024, o 15:46
hottakesbot pisze: 28 sty 2024, o 15:43 Szary Wilk nie jest żadnym insiderem, tylko ma internetowych znajomych insiderów, z którymi rozmawia, a potem podaje info jako swoje.

A Resovia z Kozubem wygląda lepiej niż z Drzyzgą, fakt nie opinia. To że Kozub to nie jest rozgrywający na granie o medale Plusligi to inny temat.
Oczywiście, że to nie moje info i zaznaczałem to więcej niż raz. Nie jestem insiderem. Nigdy nie piszę wszystko i piszę tylko te rzeczy, które są "blisko" i nie są nagięciem cudzego zaufania. Nie podaję źróła, bo wiem, że te osoby by sobie tego nie życzyły. Po prostu jak coś czasem wiem, to częścią się podzielę jakąś częścią, ale nigdy niczego nie podaję za pewnik i nie zdradzam zbyt wiele.

Ale skoro lecą już takie zarzuty w moim kierunku, to może dam sobie spokój z pisaniem czegokolwiek na temat plotek transferowych. Tyle, że poza Artemem wielu użytkowników, którzy czymś się podzielą, też nie są insiderami i wiedzą od kogoś. Więc trochę szkoda wątku. I wtedy zostanie Bruninho i jego bzdury wyssane z palca.

Co do 2 części wypowiedzi - pełna zgoda.
Pisz, pisz. Hot musi czasem być krawędziowa, bo nick zobowiązuje, ale fajnie takie info poczytać, nawet jeśli nie wszystko się sprawdzi
Pomocniczka
Posty: 2165
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Pomocniczka »

zupa93 pisze: 28 sty 2024, o 23:44
Szary Wilk pisze: 28 sty 2024, o 21:50 A biorąc pod uwagę 20 letniego Bartmana i 20 letniego Butryna (choć to inne roczniki), powiedziałbyś, że który będzie lepszy? Bartman, bez 2 zdań. A kto faktycznie więcej z niej wycisnął? Butryn, zdecydowanie. Bartman dlugo jechał na fejmie młodych lat. Aż przepadł.
Co do pozostałych przykładów zgoda, ale tu zgodzić się nie można.

Bartman:
Sukcesy ligowe: złoto Plusligi (jako szóstkowy w finale), srebro KMŚ, srebro "LM południowoamerykańskiej", x innych medali klubowych w ligach siatkarsko egzotycznych (w tym Turcja 2008)...
Sukcesy reprezentacyjne: złoto ME 2009, srebro MŚ 2011, złoto i brąz LŚ, uczestnik IO, wielokrotny reprezentant Polski na turniejach najwyższej rangi i poza ME 2009 wszystko jako szóstkowy reprezentant

Butryn:
Sukcesy klubowe: brąz Młodej Ligi? awans do Plusligi?
Sukcesy reprezentacyjne: brąz i złoto LN (odpowiednio jako rezerwowy oraz bez wyjazdu na turniej finałowy)

Natomiast prawdą jest, że 30 letni Butryn jest prawdopodobnie graczem większego kalibru niż 30-letni Bartman.

Sorry za offtop.
Nie można jednak pisać o sukcesach Butryna z pominięciem najważniejszego.
choe
Posty: 218
Rejestracja: 2 mar 2020, o 14:31
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: choe »

Jeśli uda się pospinać kwestie limitowe Jean Patry zamelduje się w Indykpolu AZS Olsztyn.
Arw165
Posty: 1441
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Arw165 »

Podstawowy atakujący Brazylii zastąpiony podstawowym atakującym Francji? Zacnie w Olsztynie, jeśli mówimy o samych nazwiskach :)
kamil1999
Posty: 5586
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kamil1999 »

Zacnie na pewno, ale są dużo tańsi a nie gorsi atakujący do wzięcia niż Patry.
Później znów kibice Olsztyna będą się dziwić, że taki Gdańsk jest wyżej w tabeli i gra lepszą siatkówkę
Pawel9221
Posty: 1191
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Pawel9221 »

kamil1999 pisze: 29 sty 2024, o 11:07 Zacnie na pewno, ale są dużo tańsi a nie gorsi atakujący do wzięcia niż Patry.
Później znów kibice Olsztyna będą się dziwić, że taki Gdańsk jest wyżej w tabeli i gra lepszą siatkówkę
Dużo tansi i nie gorsi ? dla mnie slowo niegorsi sugeruje, ze ten sam poziom. Proszę o nazwiska spełniający te 2 kryteria :) Takie realne, bo taki Mujanovic, to moze bylby tanszy, ma potencjal, ale na pewno nie jest to poziom Patryego, a nazwiska Kapica, Muzaj tez do mnie nie trafiaja zbytnio, ze to ten sam poziom
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Bruninho »

choe pisze: 29 sty 2024, o 10:46 Jeśli uda się pospinać kwestie limitowe Jean Patry zamelduje się w Indykpolu AZS Olsztyn.
Bruninho pisze: 25 sty 2024, o 21:58Patry
Pisałem kilka dni temu w wątku Olsztyna.
kamil1999 pisze: 29 sty 2024, o 11:07 Zacnie na pewno, ale są dużo tańsi a nie gorsi atakujący do wzięcia niż Patry.
Później znów kibice Olsztyna będą się dziwić, że taki Gdańsk jest wyżej w tabeli i gra lepszą siatkówkę
Zgadzam się, w takim zespole jak JW Patry może się jeszcze obronić będąc tylko częścią układanki, ale on średnio nadaje się na konia pociągowego dla Olsztyna ala Hadrava, Butryn czy Alan. Juz lepszy byłby np taki Faure.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1051
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: hunter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 27 sty 2024, o 01:25 który niekoniecznie gra tam lepiej od potężnego Moritza Reicherta.
Optycznie gra lepiej.
Dostaje więcej sytuacyjnych i całkiem nieźle sobie radzi. Raczej gra na wyższej efektywności, wydaje mi się, że lepiej przyjmuje i lepiej zagrywa, gdzie zagrywka była/jest chyba największym atutem Niemca. W bloku obaj są równie słabi.
Druga kwestia to wiek. Reichert jest albo już u szczytu albo za chwilę będzie, Fin ma jednak więcej czasu na rozwój.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7969
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Patry to dolna półka plusligowych atakujących: wprawdzie jest szansa, że zmobilizuje się na playoffy, problem w tym, że Olsztyn gra o playoffy, a tutaj jego poziom z trzech-czterech ostatnich sezonów to będzie za mało. Odrzucając nazwisko, bo komuś się włączy zaraz 'ma fajne nazwisko' i wspomnienia z ćwierćfinału IO sprzed 3 lat, które jeszcze wywołają jakieś negatywne emocje.
Arw165
Posty: 1441
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Arw165 »

kamil1999 pisze: 29 sty 2024, o 11:07 Zacnie na pewno, ale są dużo tańsi a nie gorsi atakujący do wzięcia niż Patry.
Później znów kibice Olsztyna będą się dziwić, że taki Gdańsk jest wyżej w tabeli i gra lepszą siatkówkę
To mogło Jastrzębie zaoszczędzić już na drugiego przyjmującego czy środkowego. ;/
kamil1999
Posty: 5586
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kamil1999 »

Pawel9221 pisze: 29 sty 2024, o 11:11
kamil1999 pisze: 29 sty 2024, o 11:07 Zacnie na pewno, ale są dużo tańsi a nie gorsi atakujący do wzięcia niż Patry.
Później znów kibice Olsztyna będą się dziwić, że taki Gdańsk jest wyżej w tabeli i gra lepszą siatkówkę
Dużo tansi i nie gorsi ? dla mnie slowo niegorsi sugeruje, ze ten sam poziom. Proszę o nazwiska spełniający te 2 kryteria :) Takie realne, bo taki Mujanovic, to moze bylby tanszy, ma potencjal, ale na pewno nie jest to poziom Patryego, a nazwiska Kapica, Muzaj tez do mnie nie trafiaja zbytnio, ze to ten sam poziom
Taki Buchegger w Serie A ciągnie mocno swój zespół. Zawsze był super prospektem tylko kontuzję mu zachamowały karierę. Nie gorszy jeśli nie lepszy.
Kogoś z dwójki atakujących Perugii też może by się dało wyciągnąć bo nie wiem czy taka sytuacja gdzie żaden nie jest podstawowym a grają na zmianę odpowiada obu. Któregoś z młodych Brazylijczyków może dało by się wyciągnąć za kasę wyłożoną na Patry. Darlan lub Chizoba. Osobiście Cagliariego też bym wolał, ale to już może lekko kontrowersyjne i dyskusyjne. Faure to też lepszy atakujący. Oni na już by byli lepsi niż Patry a jeszcze jest całe grono młodych z potencjałem których można rozwinąć. Ogólnie atakujących na poziomie Olsztyna nie brakuje. Najtrudniej będzie w tym sezonie o przyjmujących na odpowiednim poziomie tak IMO i tu by się przydało zaoszczędzić kasę na tą pozycję.
Wracając do Patryiego to jest to jeden z bardziej przecenianych atakujących świata. W tej reprezentacji zagrał bo Boyer wypadł poprzez konflikt z Ngapethem. Udało mu się zagrać super kwalifikacje i turniej IO i w zasadzie tylko tyle. W lidze włoskiej grał od początku do końca przeciętnie. We francuskiej grał dobrze, ale nic nie zwiastowało jakiś jego wielki talent bo Boyer robił dużo lepsze liczby. Teraz gra co najwyżej solidnie, ale dalej większość ligowców czyli Bołądź, Butryn, Alan, Konar, Boyer, Kapica czy nawet Kaczmarek czy Filipiak gra od niego lepszy sezon.
Jako 2/3 opcja w ataku dostająca rozegrane piłki nie robi nawet tego przyzwoitego 50% skuteczności Boyera, Butryna czy ...Konara, który tak na oko bo Bołądziu jest najbardziej wartościowym atakującym tego sezonu. Nawet wyciągnięcie Webera z Warszawy było by ciekawszym ruchem bo on ma przynajmniej spory potencjał a Patry ma co najwyżej potencjał na solidnego ligowca polskiej lub włoskiej ligi.
Arw165 pisze: 29 sty 2024, o 11:23
To mogło Jastrzębie zaoszczędzić już na drugiego przyjmującego czy środkowego. ;/
Pewnie tak i to samo pisałem przed sezonem, ale prezes już od dłuższego czasu upatrzył sobie Patry. On jeszcze go chciał przed Boyerem.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2024, o 11:30 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”