Playoff - ćwierćfinały

ciorny17
Posty: 8559
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: ciorny17 »

To nie jest normalne, żeby mecz w środku tygodnia grać o 15.
Na koniec kolejna granica absurdu przekroczona.
Obrazek
Kłamca.
Streeter
Posty: 7368
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: Streeter »

Diomedea pisze: 12 kwie 2024, o 15:24 Okno transferu medycznego nie dotyczy. Wypada gracz podstawowy, majacy 70% zagranych bodajze setow, robisz transfer medyczny. Jest tam napisane, ze to poza okienkiem.
Zapis że poza okienkiem jest o tyle logiczny, że jaki sens ma transfer medyczny w okienku? Jeżeli w trakcie okienka połamie Ci się zawodnik, to po prostu kontraktujesz kolejnego. Jeżeli poza okienkiem, to przysługuje Ci transfer medyczny, o ile to nie był taki kot jak czwarty przyjmujący w Jastrzębiu, ktokolwiek tam nim w tym roku akurat jest.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Arw165
Posty: 1431
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: Arw165 »

PioterZJastrzebia pisze: 12 kwie 2024, o 14:58 Tak, okno w tym sezonie kończyło się (o ile dobrze pamiętam) z końcem roku.
A nawet 24.01.2024 r., jak Zaksa kontraktowała 4 rozgrywającego. Okno trwało do końca stycznia.
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: Przemyslaw »

A jaki sens ma zapis, że zawodnik musi wystąpić w 70% rozegranych setów?
Wejdzie na zagrywkę i zaliczony set? Wejdzie na podwyższenie bloku i zaliczony set?
Zresztą wg. mnie bez sensu dyskusja, Resovia nikogo nie ściągnie. Bucki będzie grał.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 423
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: Artem »

Nie ma takiej możliwości, aby dokonać transferu medycznego w przypadku Resovii. Mimo, że klub chciał, Boyer nie rozegrał 80% setów w sezonie.
PioterZJastrzebia
Posty: 1243
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: PioterZJastrzebia »

Jeśli wierzyć danym z PlusLigi, Resovia rozegrała w tym sezonie 121 setów, a Boyer pojawił się w 98 setach. Daje to 81%.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: lukecik »

JW - AZS

Już pisałem o tym meczu kilka stron wcześniej. Postawa Olsztyna to duży zawód, spodziewałem się bardziej zaciętego meczu. Może paradoksalnie na wyjeździe napsują JW więcej krwi.

Stal - Warta

Bardzo wolno wchodziliśmy mecz, ale w pięknym stylu odwróciliśmy losy pierwszego seta, gdy zaczęła funkcjonować zagrywka, a Nysa przestała wszystko kończyć. Ładnie gospodarze zaczęli, ale było wiadomo, że całego meczu na tym poziomie nie pociągną i dość szybko spuchli. Ten przegrany set mimo dużej przewagi też im nie pomógł.
U nas znakomity Kwolo, który z jakichś niezrozumiałych względów został obrabowany ze statuetki MVP. Mam nadzieję, że Miguel ją oddał Bartoszowi, bo po takim meczu w wykonaniu Kwolka należałoby to zrobić. Sezon kończymy za dwa tygodnie, można przez taki czas utrzymać topową formę i liczę na to, że Kwolo da radę. Potrzebujemy go w takim gazie na półfinały, by przejść Warszawę. Clevenot musi się dźwignąć, bo on z kolei wpadł w dołek. Jeśli się nie mylę, to skończył tylko jeden atak w normalny sposób, reszta to jakieś kiwki, obicia, plasy, a co chciał mocniej zaatakować to albo go blokowali, albo podbijali. W sumie wykręcił 5/13 (gdzie Kwolo i Butryn atakowali blisko po 30 razy) i jak mówię, wszedł mu tylko jeden normalny atak...
Jak normalnie marudzę i widzę szklankę do połowy pustą niż pełną, tak jestem teraz optymistą i myślę, że jutro postawimy kropkę nad stosunkowo łatwo i szybko zameldujemy się w półfinale. Mam nadzieję, że mój wyjątkowy optymizm nie sprowadzi na nas kataklizmu w postaci sensacji.

Trefl - Resovia

Najbardziej wyrównany mecz ze wszystkich ćwierćfinałów i nie powinno to dziwić, wszak grają ze sobą 4. i 5. drużyna w tabeli. Ciężko będzie Gdańskowi wygrać za 3 punkty w Rzeszowie, musieliby naprawdę zagrać partidazo + liczyć na małą obniżkę formy gospodarzy. Brak Boyer to będzie potężne osłabienie, ale duet Defalco-Luati wygląda na tyle dobrze, że powinni to ogarnąć z Buckim czy nawet Klemenem na ataku.

LUK - Projekt

Ależ szkoda, że Lublin stać było tylko na jednego seta. Tutaj też nie widzę szans na jakieś inne rozstrzygnięcie w rewanżu, niż gładka wygrana Warszawy. Mam wrażenie, że Projekt dalej w delikatnej zapaści, ale na rywala spoza ścisłej czołówki to ciągle starczy. W Lublinie brakuje wyraźnie atakującego oraz przynajmniej jednego środkowego z prawdziwego zdarzenia. Niestety Malina i Heniu nie zagrają o medale.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 423
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: Artem »

PioterZJastrzebia pisze: 12 kwie 2024, o 19:21 Jeśli wierzyć danym z PlusLigi, Resovia rozegrała w tym sezonie 121 setów, a Boyer pojawił się w 98 setach. Daje to 81%.
Mój błąd. Chodziło o 80% meczów, w których wyszedł w pierwszej szóstce.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7953
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nie wiem czy jest liga, gdzie w trakcie playoffów można przeprowadzać transfery, więc trochę sorry not sorry, ale też śmiesznie z tymi limitami, bo trochę od czapy, więc jednak trochę sorry.
dedede
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: dedede »

Resovia może też grać na trzech przyjmujących tym bardziej że Cebulj grał już tak w reprezentacji Słowenii ostatnio
landka
Posty: 216
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: landka »

Imponująco rozpoczął mecz rewanżowy Olsztyn. Oby to utrzymali, a mogą być emocje w Jastrzębiu.
zbycho123
Posty: 224
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: zbycho123 »

Jak Olsztyn utrzyma ten poziom gry to będzie złoty set
kuchyk1ng
Posty: 185
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: kuchyk1ng »

ale jakby popatrzeć na zagranicznych zawodników obu zespołów to wypada to zabawnie
podstawowy przyjmujący kadry Niemiec vs trzeci przyjmujący kadry Polski (tak było rok temu)
drugi rozgrywający Francji vs trzeci rozgrywający USA
pierwszy atakujący Francji vs pierwszy atakujący Brazylii

Rozłam dzieje się na środku, drugim przyjęciu i libero, ale jakieś tam punktu zahaczenia Olsztyn ma.
PioterZJastrzebia
Posty: 1243
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: PioterZJastrzebia »

No cóż, nie utrzymali
kuchyk1ng
Posty: 185
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: kuchyk1ng »

Szybko się skończyło, ale trzeba przyznać, że Jastrzębie fatalnie zagrywało. Skorygowali to i już był mecz jednostronny. Strasznymi potworami są Jastrzębianie.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 631
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: bez_nazwy »

kuchyk1ng pisze: 13 kwie 2024, o 15:28 Szybko się skończyło, ale trzeba przyznać, że Jastrzębie fatalnie zagrywało. Skorygowali to i już był mecz jednostronny. Strasznymi potworami są Jastrzębianie.
I na co komu była ta zażarta walka o 8 miejsce
hottakesbot
Posty: 1049
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: hottakesbot »

Tymczasem mag Winiarski na najlepszej drodze do spektakularnego choke'u. Stal prowadzi 1:0 i 18:11 w drugim.
Szary Wilk
Posty: 8019
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: Szary Wilk »

Grande Winiar
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: lukecik »

lukecik pisze: 12 kwie 2024, o 19:33 Jak normalnie marudzę i widzę szklankę do połowy pustą niż pełną, tak jestem teraz optymistą i myślę, że jutro postawimy kropkę nad stosunkowo łatwo i szybko zameldujemy się w półfinale. Mam nadzieję, że mój wyjątkowy optymizm nie sprowadzi na nas kataklizmu w postaci sensacji.
:]
hottakesbot
Posty: 1049
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: hottakesbot »

Umówmy się, gdyby Winiarski nie był Polakiem, wyleciałby już dawno z Zawiercia z hukiem po tylu mniejszych i większych wpadkach.
zajczik
Posty: 383
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: zajczik »

Chyba dwa najlepsze sety w przyjęciu Gierżota:)
Diomedea
Posty: 4468
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: Diomedea »

Nysa wreszcie utrzymala przyjecie. Brawo Gierzot. Mozna?-mozna. Forum przeczytal? :]
Szymura tez swietnie. Przypomnial, dlaczego byl uwazany za okoloreprezentacyjny talent.
A moze to powolania?
I od razu lepsza dystrybucja. Jankowski, ktory dostal chyba 1 pilke, a moze 0 w poprzednim meczu, teraz skonczyl 4/5 przez 2 sety. Hula pajp.
Zagrywka i blok tez ok.
Ladna 2 sety. Stal chyba probuje wygrac na stojaco.

Ciekawe ile wytrzymaja na tej jakosci.
hottakesbot
Posty: 1049
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: hottakesbot »

Butryn zjazd do bazy.
Szary Wilk
Posty: 8019
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: Szary Wilk »

No i po Nysie. A było naprawdę blisko.
Virulent
Posty: 69
Rejestracja: 15 paź 2022, o 13:49
Płeć: M

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: Virulent »

Ufff


Ale było ciężko w dużych bólach się ten awans rodził
przemik
Posty: 1582
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: przemik »

Ale zaraz - ten tie break to już bez znaczenia ??
___
Noworoczny Kibic Siatki
PioterZJastrzebia
Posty: 1243
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: PioterZJastrzebia »

przemik pisze: 13 kwie 2024, o 18:53 Ale zaraz - ten tie break to już bez znaczenia ??
Zawiercie potrzebowało dwóch setów i dwa sety wygrało, więc... tak, bez znaczenia
przemik
Posty: 1582
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: przemik »

Pytałem wcześniej czy wystarczy ugrać dwa sety to mi Szary napisał że gra się do dwóch wygranych.
Czyli po grzybach i to znaczy że Projektowi też wystarcza dwa sety.
Meczu nie oglądałem, ale widzę że Nysa to był trudny kęs do przełknięcia dla Warty.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2024, o 19:01 przez przemik, łącznie zmieniany 1 raz.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Szary Wilk
Posty: 8019
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: Szary Wilk »

przemik pisze: 13 kwie 2024, o 18:53 Ale zaraz - ten tie break to już bez znaczenia ??
Mądre głowy we władzach PlusLigi wymyślili sobie ligę z 16 zespołami. Tak bardzo im na tym zależało, że aż z Ukrainy gości zaprosili. A potem zrobili play offy w formie mecz-rewanż jak w Lidze Mistrzów. Nie wiem czy dało się bardziej zabić rywalizację. Pogratulować tylko pomysłowości tym inteligentom.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2785
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: Simao »

Patrząc na dzisiejszy mecz Zawiercia z Nysą szkoda, że nie trafimy na nich w półfinale (jeśli oczywiście awansujemy) tylko na JW. Szanse z JW bez Boyer są tylko iluzoryczne. Ostatnie pięć lat to ciągle porażki z tym rywalem. W sumie to lepiej od razu odpuścić, dać pograć zmiennikom i przygotować się na walkę o brąz. W rywalizacji z Projektem bądź Zawierciem będzie szansa na zakończenie sezonu z medalem. Na pewno powalczymy. Dużo kibiców Resovii będzie usatysfakcjonowanych, jeśli w obecnej sytuacji zakończymy sezon z brązowym medalem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”