Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: rafael86 »

odnośnie tych informacji na temat Winiarskiego, warto zwrócić uwagę na jedna ważna sprawę, a mianowicie limit obcokrajowców w lidze włoskiej

w pierwszej 6 może grać co najwyżej 3 zagranicznych graczy i na ten moment są to Raphael, Vissotto (zmiennicy to również obcokrajowcy) oraz Kaziyski. Tak więć o ile żaden z wymienionych nie ma statusu gracza "włoskiego" (Juantorena tak jak pozostali uciekinierzy z Kuby zapewne taki dostanie) to Winiar przynajmniej w lidze skazany byłby na ławke

podsumowując, powyższy fakt + dotychczasowa wiarygodność serwisu supervolley sprawia że w mojej opinni transfer jest bardzo bliski realizacji
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: Fein »

rafael86 pisze:odnośnie tych informacji na temat Winiarskiego, warto zwrócić uwagę na jedna ważna sprawę, a mianowicie limit obcokrajowców w lidze włoskiej

w pierwszej 6 może grać co najwyżej 3 zagranicznych graczy i na ten moment są to Raphael, Vissotto (zmiennicy to również obcokrajowcy) oraz Kaziyski. Tak więć o ile żaden z wymienionych nie ma statusu gracza "włoskiego" (Juantorena tak jak pozostali uciekinierzy z Kuby zapewne taki dostanie) to Winiar przynajmniej w lidze skazany byłby na ławke
To w końcu wprowadzili te ograniczenia ? Można prosić o jakieś źródło ?
Awatar użytkownika
Marion
Posty: 72
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 19:29
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: Marion »

Trzech to może grać u nas, we Włoszech CZTERECH, to chyba nie jest zbyt trudne do zapamiętania... Właśnie dlatego Itas postarał się o Salę i aktualnie cała trojka środkowych to Włosi po to, żeby już się więcej nie powtórzyła sytuacja z poprzedniego sezonu.
vii
Posty: 444
Rejestracja: 25 maja 2008, o 17:13
Płeć: M

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: vii »

Uhh mimo moich niedowierzan zwracam honor... Winiar do SKRY. Prawdopodobnie (ale to akurat juz za super volleyem) Murek do Czewy. Jak pierwszy to jest duza bomba. Tak Murek do Czewy to mam mieszane uczucia.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: pk+ »

vii pisze:Uhh mimo moich niedowierzan zwracam honor... Winiar do SKRY. Prawdopodobnie (ale to akurat juz za super volleyem) Murek do Czewy. Jak pierwszy to jest duza bomba. Tak Murek do Czewy to mam mieszane uczucia.

Wypożyczać Murka jak jakiegoś młokosa na dorobku... świetny pomysł.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Zlatanov
Posty: 240
Rejestracja: 28 cze 2008, o 20:55

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: Zlatanov »

Czy myślisz że wypożyczaliby go gdyby sam się nie zgodził? Jak dla mnie postawili sprawę jasno, że za dużo sobie nie pogra i tyle, a że Dawid Murek to człowiek ambitny woli chyba grę w Częstochowie niż siedzenie na ławce lub co gorsze na trybunach w Bełchatowie... Co do Czewy to jeśli to będzie ich jedyny transfer to może być z nimi różnie ale jeśli oprócz Murka przyjdzie jeszcze jeden przyjmujący to wtedy mają całkiem niezły skład... Wszystko oczywiście hipotetycznie...
vii
Posty: 444
Rejestracja: 25 maja 2008, o 17:13
Płeć: M

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: vii »

A kto mialby jeszcze do Czewy dojsc? Maja juz 3 przyjmujacych. Ew taki Murek bylby 4tym i sklad zamkniety. Chyba ze jeszcze jakiegos juniora. Bo wtapie aby w takim wypadku by to jakis tam ukrainiec czy wenezuelczyk o ktorych pisal wczesniej Chal.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: lucass90 »

Nie wiem jak u innych kibiców AZS-u, ale u mnie Murek ma dożywotni "szacun", więc jeśli by przyszedł to powitałbym go z otwartymi ramionami ;) Chociaż nie wiem czy chciałoby mu się grać na swoim najwyższym poziomie wiedząc, że o medale raczej nie powalczy...

Dla mnie w zaistniałej sytuacji idealnym rozwiązaniem byłoby : Kubiak (na długi kontrakt) + Murek, Wierzba - Out gdzieś do I ligi.
Jeśli skończy się tylko na Murku, to też będzie OK. Na reszcie będziemy mieli zawodnika, który potrafiłby zastąpić Gierka w 100%.

Skład:

Kardos (Drzyga)
Murek, Łuka (Kubiak, Gradowski)
Nowakowski, Wrona (Wiśniewski)
Janeczek (Mikołajczak)
Zatorski

...wygląda bardzo solidnie...


Mimo wszystko chciałbym powiedzieć, że wkurza mnie to kumpelstwo Pakosza z Piechockim.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Kulusiek
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2009, o 15:30
Płeć: M

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: Kulusiek »

a mi szkoda będzie Bartka Kurka, jeśli zostanie to ławka, to samo Bąkiewicz. Idealne rozwiązanie to Kurek do Jastrzębia i świetna para Abramov-Kurek na przyjęciu, Igor w ataku i mają super skład.

Zaś Murek w Częstochowie będzie liderem, jeśli oczywiście tam przejdzie. Wszyscy skreślają Dawida w tym Bełchatowie, więc ja bym na jego miejscu tam nie zostawał, bo jak tu piszecie, ze trybuny itp... Może Dawid będzie w lepszej formie, takiej jak w Jastrzębiu to co Antiga na trybuny, bo Winiarski ma super przyjęcie?
Zlatanov
Posty: 240
Rejestracja: 28 cze 2008, o 20:55

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: Zlatanov »

Ogólnie to chyba jeszcze żadnego oficjalnego info o Winiarskim nie było prawda? Chociaż jak wrócili już do rozmów należy przypuszczać że zakończą się pozytywnie... Hm a wyjaśnijcie jak to jest z wypożyczeniem, AZS płaciłby tyle rocznie Murkowi ile Skra? Czy tylko jakąś część?
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: lucass90 »

Zlatanov pisze:Hm a wyjaśnijcie jak to jest z wypożyczeniem, AZS płaciłby tyle rocznie Murkowi ile Skra? Czy tylko jakąś część?
To jest kwestia dogadania, jeśli wypożyczenie byłoby na rok czasu, to myślę że kluby podzieliłyby się w płaceniu pensji Murkowi 50:50. Wątpię by AZS było stać na opłacenie całego kontraktu Dawidowi...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
dwrchuck
Posty: 137
Rejestracja: 9 lut 2008, o 23:39
Płeć: M

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: dwrchuck »

Klub, który pozyskuje gracza przez wypożyczenie płaci za niego pensję. Więc po co Skra miałaby płacić 50% jego wynagrodzenia?
Awatar użytkownika
tclancy22
Posty: 1167
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 19:46
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: tclancy22 »

Wydaje mi sie, ze nasz AZS musialby pozyskac jakies dodatkowe srodki finansowe do tego transferu. Ale niestety pachnie mi ta informacja lekka kaczka dziennkarska. Byc moze do rozmow w Winiarskim Skra wrocila, ale nie ma co juz zaklepywac w AZS-ie Murka :) Oczywscie, jest pewna wspolpraca miedzy Skra a AZS-em - wspolne sparingi, wypozyczanie zawodnikow, kiedys oddawanie prawie calych skladow:D (w kontekscie odejscia calej masy AZSiakow do Belchatowa pare lat temu) i dobry kontakt miedzy prezesami Pakoszem a Piechockim. Biorac pod uwage, ze Bosek prowadzi teraz sprawe a jest przy okazji naszym dyrektorem sportowym, moze dawac nadzieje.
A gdyby juz doszlo do tego, ze Murak gralby u nas - bylbym bardzo zadowolony. To jest dokladnie taki zawodnik, jaki przydalby sie nam. W dodatku to jest dla mnie symbol AZSu z moich pierwszych ogladanych meczow w Hali Polonia. To byloby cos;)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: Mate »

Kulusiek pisze:a mi szkoda będzie Bartka Kurka, jeśli zostanie to ławka, to samo Bąkiewicz. Idealne rozwiązanie to Kurek do Jastrzębia i świetna para Abramov-Kurek na przyjęciu, Igor w ataku i mają super skład.

Zaś Murek w Częstochowie będzie liderem, jeśli oczywiście tam przejdzie. Wszyscy skreślają Dawida w tym Bełchatowie, więc ja bym na jego miejscu tam nie zostawał, bo jak tu piszecie, ze trybuny itp... Może Dawid będzie w lepszej formie, takiej jak w Jastrzębiu to co Antiga na trybuny, bo Winiarski ma super przyjęcie?
Tak, tak ;) . Mistrz będzie wzmacniać swojego głównego przeciwnika :D . Może jeszcze Winiara i Antigę im dać ;) .

A co do Murka to kibice AZS-u znający się na rzeczy nie będę wymagać od niego za wiele. Oczywiście jeżeli w ogóle zagra w Częstochowie. Ma swój wiek i myślę, że nie powtórzy przynajmniej w 60% sezonu 07/08. Kontuzje go wyniszczyły i tyle. Ale i tak będzie dużym wzmocnieniem Częstochowy, która teraz musi szukać lidera w zespole. W tamtym sezonie liderami byli Bartman i trochę Mlyakov, teraz oprócz Janeczka(Mikołajczaka) nie ma nikogo.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: lucass90 »

dwrchuck pisze:Klub, który pozyskuje gracza przez wypożyczenie płaci za niego pensję.
To nie jest żadna reguła. Pensja przy wypożyczeniu naprawdę jest kwestią dogadania. Jeśli myślicie, że Częstochowa weźmie Murka wraz jego bełchatowską pensją, to... no, w każdym razie pozdrawiam...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
dwrchuck
Posty: 137
Rejestracja: 9 lut 2008, o 23:39
Płeć: M

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: dwrchuck »

To może najlepiej niech Skra da im te 250tys. w geście dobroci. Częstochowę będzie stać co najmniej na połowę bełchatowskich zarobków Murka?
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: lucass90 »

dwrchuck pisze:To może najlepiej niech Skra da im te 250tys. w geście dobroci. Częstochowę będzie stać co najmniej na połowę bełchatowskich zarobków Murka?
Nie wiem, ponoć budżet jest większy o te 20%, ale skoro stać na było na zaoferowanie Mlyakovowi większych pieniędzy niż kluby z Włoch, to sądzę że może nie być wcale tak źle... No i w klubie nie ma już zawodnika, który ponoć zarabiał najwięcej ze wszystkich - Andrzeja Stelmacha.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
tclancy22
Posty: 1167
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 19:46
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: tclancy22 »

Nie ma tez Przemka Michalczyka ktory mial kontrakt w pierwszej trojce pod wzgledem kwtoy w nim zawartej.
Pakosz mowil jednak o tym, ze skoczyla waluta, ktora w przypadku sciagania zawodnikow zagranicznych stawia budzet na rowni z tym z roku poprzedniego. Wydaje mi sie, ze jest troche inaczej, bo przeciez w Lidze Mistrzow nie zagramy a taki Klub 100 rozwija sie calkiem niezle.
Wiem, ze kasa w klubie na zawodnika jest i to nawet niezla. W mojej opinii i tak na Murka nas nie stac, bo przeciez jego transfer do Skry byl rok temu hitem. Wiadomo, ze w Belchatowie musial zarabiac do tej pory sporo. Ale mwoiac szczerze, nie mam zielonego pojecia ile Dawid w Belchatowie zarabial i jak bardzo AZS-owi brakowalby funduszy aby byc wyplacalnym wobec niego. Jedno jest pewne... zarabialby w zlotowkach co jest korzystne :)
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: lucass90 »

No właśnie, mówiono że koszt jednego meczu w LM to bagatela 100 tys. zł :o A co do zarobków Murka, to słyszałem kiedyś że w Skrze wszyscy zarabiają w Euro, Polacy też. Także myślę, że Dawid albo zgodzi się na obniżkę zarobków, albo (w przypadku wypożyczenia) wspomoże nas Skra (blah).

Tak czy siak uważam, że Murek, jeśli już do nas przejdzie, powinien być transferem definitywnym. No bo po co za rok Skrze jeszcze starszy Murek ? Przecież mają i Kurka i Bąkiewicza, Antiga jak wino - im starszy tym lepszy... Do tego dojdzie jakiś szpanerski transfer i miejsca dla Dawida zabraknie. Dlatego do Częstochowy powinien przeprowadzić się już na stałe...

Ponoć kiedyś jego marzeniem było zakończenie kariery w Częstochowie... No cóż, zapraszamy.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: Guilder »

lucass90 pisze:
dwrchuck pisze:To może najlepiej niech Skra da im te 250tys. w geście dobroci. Częstochowę będzie stać co najmniej na połowę bełchatowskich zarobków Murka?
Nie wiem, ponoć budżet jest większy o te 20%, ale skoro stać na było na zaoferowanie Mlyakovowi większych pieniędzy niż kluby z Włoch, to sądzę że może nie być wcale tak źle... No i w klubie nie ma już zawodnika, który ponoć zarabiał najwięcej ze wszystkich - Andrzeja Stelmacha.
Ja bym powiedział, że to o niczym nie świadczy. Mlyakov żadnym wirtuozem nie jest, i po prostu włoskie kluby nie chcą przepłacać za kogoś takiego. Jakby Włochom zależało, podkupiliby go luzem.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
cruelsamoan
Posty: 120
Rejestracja: 3 maja 2009, o 10:30
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: cruelsamoan »

AZS CZESTOCHOWA -
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: KadrO »

Winiar jednak w Skrze i to na 3 lata :| To gdzie pójdzie Murek...
Lynn
Posty: 971
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: Lynn »

Winiarski + Antiga, Murek, Kurek, Bąkiewicz
teraz ciekawe kogo się pozbedą
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: KadrO »

PGE Reprezentacja Bełchatów, albo Reprezentacja Bełchatowa ... :

Bąkiewicz, Kurek, Winiarski, Wlazły, Gacek, Możdżonek, Pliński, -

PS : W sumie mamy taką dużą łatę po Zagumnym w lidze, no i w sumie wzmocnienie.

PS2 :
Michał Kubiak otrzymał propozycję gry w występującej w Serie A2 Pallavolo Padova. – W poniedziałek wyjeżdża na testy do Włoch – mówi Andrzej Grzyb, prowadzący transfer Kubiaka.



21-letni siatkarz na brak ofert nie może narzekać. Wcześniej zainteresowani jego osobą były AZS Częstochowa, Neckermann AZS Politechnika Warszawa oraz z izraelskiego Maccabi Tel Awiw. Z dwoma ostatnimi klubami ustalił nawet warunki, ale wciąż się waha (Częstochowa ostatecznie zrezygnowała).
Czyżby rozsławił go Memoriał ?
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: hubert »

W kontekście Skry tylko nie mówcie o wyrównanej lidze :P
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: pk+ »

hubert pisze:W kontekście Skry tylko nie mówcie o wyrównanej lidze :P
W tej chwili to wygląda że Skra będzie miała silniejszą pakę niż obecna reprezentacja Polski... bo reprezentacja nie może skorzystać obecnie z usług Winiarskiego i Wlazłego, a w Skrze grać będą.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Lynn
Posty: 971
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: Lynn »

dwoma ostatnimi klubami ustalił nawet warunki, ale wciąż się waha (Częstochowa ostatecznie zrezygnowała).
wszystko układa się w logiczna całość. Teraz pytanie kto przejdzie do Czewy z Bełchatowa?
Awatar użytkownika
tclancy22
Posty: 1167
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 19:46
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: tclancy22 »

A jednak... Nie wierzylem w to szczerze mowiac i od samego poczatku pachnialo mi to tym blogiem sprzed miesiaca gdzie byly napisane rozne bzdury. A chyba sv nie leci w kulki i nie wymysla wypowiedzi dzialaczy.
Szokujaca jest tez dla mnie dlugosc kontraktu. Winiarskiego musiala przyciagnac ogromna kasa. Teraz ciekawe, czy Skra postanowi sie kogos pozbyc czy Kondzio Piechocki ma szalony pomysl wyslania na trybuny jakas gwiazde.
Pierwszym kandydatem do zmieny barw klubowych wydaje sie byc Murek. Ja dalej bede utrzymywal, ze nas nie stac na niego a jeszcze Jastrzebie moze powalczyc jak i pewnie kluby zagraniczne. Porobilo sie bardzo ciekawie.
Ale nie ma co... Gdyby tak Murek zagral w AZSie w przyszlym sezonie, bylbym wniebowziety.
ps. a Skra dokonala oczywscie wielkiego wzmocnienia.
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: blaise »

nagadujcie sobie na tą Skrę ile chcecie, ale dzięki niej znowu odżyła (przynajmniej u mnie) nadzieja w siłę naszej rodzimej ligi, a przy okazji jeszcze prawdopodobnie skorzysta jakiś drugi klub na wypożyczeniu któregoś ze zbędnych kadrowo aktualnie siatkarzy..
Jakby JW nie dało dupska to w ogóle byłoby miodnie 8-)
.
vii
Posty: 444
Rejestracja: 25 maja 2008, o 17:13
Płeć: M

Re: Plotki, słuchy, pomysły i fakty - czyli transfery 2009!

Post autor: vii »

Lynn pisze:
dwoma ostatnimi klubami ustalił nawet warunki, ale wciąż się waha (Częstochowa ostatecznie zrezygnowała).
wszystko układa się w logiczna całość. Teraz pytanie kto przejdzie do Czewy z Bełchatowa?
Mnie sie wydaje ze o ile mialby ktos przechodzic to Murek. Kurka na pewno nie puszcza a Baku jako superrezerwowy na pewno zostanie. Jednakze prosze nie ropatrywac tego w tych kategoriach ze SKRA ma Winiara to na pewno kogos odda Czewie. Tak moze byc ale wcale nie musi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”