Jastrzębski Węgiel

szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: szyderca »

Wzięło mnie na taką refleksję, że przed sezonem wiele mówiło się, że po odejściu Łukasza jednego z autorów "olsztyńskiej nocy" oraz Daniela Plińskiego z zespołu Ptoków, pozostanie wielka dziura. Tymczasem wydaje mi się, że ich odejście po sprowadzeniu Jurka i Ivanova w zasadzie nie jest odczuwalne na bloku. Nie wiem jaką skuteczność w bloku mieli obaj środkowi, ale czytając statystyki z meczów pucharowych musiało to wyglądać bardzo przyzwoicie.
>Petr<
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:39
Płeć: M
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: >Petr< »

Pliński w meczu z jastrzębiem wypadł słabo. Ponoć skończył 2 ataki (?). Z kolei Ivanow uporał się z kontuzjami które go nękały w skrze i jak widać zaczyna udowadniać swoją wartość
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Mania »

W ostatecznym rozrachunku bilans JW po stracie wicemistrzów świata nie jest taki zły. Najważniejsze, że jest chemia w zespole a i sportowo nie jest najgorzej. Prygiel w pełni rekompensuje stratę Gela, a Jurkiewicz z Ivanowem to znakomita para środkowych, a do tego dobry zmiennik w osobie Czarnowskiego.
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
kiity
Posty: 8
Rejestracja: 11 mar 2008, o 18:35
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: kiity »

Mania pisze:urkiewicz z Ivanowem to znakomita para środkowych
co do Ivanowa to wątpliwości nie mam , ale Jurkiewicz?? Ten chłop ani porządnie zaatakować nie umie, a co dopiero zaserwować !!! Jedynie co mi sie w nim podoba to ,że dobrze blokuje.
kiity
Posty: 8
Rejestracja: 11 mar 2008, o 18:35
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: kiity »

A co sądzicie o Igorze Yudinie ??? Według mnie jest to znakomity siatkarz i bardzo szybko się rozwija :D Jego ataki są po prostu boskie, a zwłaszcza jak łapie piłkę na wysokim poziomie :D Zagrywkę też ma bardzo mocną-udowodnił to w meczu finałowym pucharu Polski z Częstochową :] Niestety martwi mnie to, że słabo przyjmuje :| , ale może się chłopak wyrobi ;p
Awatar użytkownika
Arekprees
Posty: 267
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:16
Płeć: M
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Arekprees »

no wkasnie moim zdaniem rafa jest leprzy w tym elemencie a ja bym raczej postawil na przyjecie zagrywki a rafa atak tez ma dobry wkoncu to brazyliczyk
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Mania »

Hmmm dziwne, ale ja mam zupełnie inne odczucia co do poziomu przyjęcia przez Yudina. Nawet specjalnie zwróciłam na to uwagę podczas PP. Fakt, że przyjmuje najmniej (co dziwne skoro jest taki słaby to powinni go celować i eliminować z ataku...), ale nie robi tego aż tak źle. W meczu z Częstochową szło mu naprawdę dobrze. :)
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
kiity
Posty: 8
Rejestracja: 11 mar 2008, o 18:35
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: kiity »

Jeśli chodzi o cały turniej PP to ja też nie mam do tego zawodnika żadnych zastrzeżeń bo mi również wydaje się, że dobrze przyjmował ;) ale pisząc poprzednio, że martwi mnie jego przyjęcie miałam na myśli ligę. Robił wiele błędów w przyjęciu, a konsekwencją tego było to, że na przyjęcie wchodził Rafa. A jeśli chodzi o celowanie w niego zagrywką to wydaje mi sie , że pod ostrzałem jest Murek, który ciągnie grę w Jastrzębiu.Sądzę, że to taktyka zespołów. :P Tak np. było podczas finału PP gdzie większość w niego celowała, aby go zmęczyć.
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: szyderca »

Zwróciłabym uwagę na Patryka Czarnowskiego. Od występów gościnnych w Poznaniu bardzo spodobał mi sie ten chłopak. Jeszcze miesiąc, dwa uparcie sądziłam, że jest to czarna dziura w jastrzębskim bloku, która jeszcze jako tako atakuje, ale w grze pasywnym blokiem w ogóle nie istnieje.

Tymczasem... Miło się zaskoczyła, w finale to on przedłużył nadzieję Ptoków na Puchar Polski. Przede wszystkim zaczał grać czujniej na siatce (np mecz z Wkręt-metem czy ZAKSĄ), no i zagrywka, ale to chyba efekt tego, że wyleczył kontuzję. I to co mówił Wojtek Drzyzga, w Jastrzębiu dali mu w końcu pograć i nie jest zawodnikiem typu przynieś, wynieś, pozamiataj.
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: GrindkamiL »

Ubolewam z powodu odejścia Czarnowskiego z Olsztyna..Jest to świetny zawodnik i szczerze sie dziwie czemu Jurkiewicz gra w 6.. ??? mnie sie gra Yudina podoba.bedzie z niego kawał gracza, o ile pozostanie w Jastrzębiu to beda mieli z niego kiedys pożytek.A ma chłopak od kogo się uczyć-Dawid Murek
nie siłą lecz rozumem
Awatar użytkownika
Arekprees
Posty: 267
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:16
Płeć: M
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Arekprees »

no czarnowski przynajmniej zdaza do bloku
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: szyderca »

GrindkamiL pisze:(Czarnowski) (...) Jest to świetny zawodnik i szczerze sie dziwie czemu Jurkiewicz gra w 6.. ???
No nie przesadzajmy, póki co jest znaczna różnica między Patrykiem a Wojtkiem i to na korzyść tego drugiego. Patryk miał kapitalne dwa mecze, ale to niczego jeszcze nie przesądza, przecież wiadomo, że jedna (dwie) jaskółki wiosny nie czynią ;)
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: GrindkamiL »

ja nie widze wielkiej roznicy..Czarnowski jest 2 razy bardziej dynamiczny i ma lepsza zagrywke.Jurkiewicz ma lepszy blok.Fakt faktem że Patryś jest bardziej perspektywicznym zawodnikiem
nie siłą lecz rozumem
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: szyderca »

A co z atakiem?
Co do zagrywki... kiedy grał w Olsztynie, zagrywał miękkie baloniki. Dziwi mnie również żal za zawodnikiem, który w Ptokach zagrał w lidze więcej niż podczas całego kontraktu w Olsztynie. Jednak jestem w stanie to zrozumieć, kibice Ptoków również żałują Wiki, o którym tak naprawdę zrobiło się głośno, gdy zaczął grać w Medalikolandii.
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: GrindkamiL »

atak lepszy ma Czarnowski i nie wmówisz mi że tak nie jest
nie siłą lecz rozumem
Awatar użytkownika
dzolls
Posty: 56
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:49
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: dzolls »

GrindkamiL pisze:mnie sie gra Yudina podoba.bedzie z niego kawał gracza, o ile pozostanie w Jastrzębiu to beda mieli z niego kiedys pożytek.A ma chłopak od kogo się uczyć-Dawid Murek
Igor zostaje u nas do sezonu 2009/2010 póki co ;D
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :)

Zbiliśmy Mistrza! :):)
hagi1212
Posty: 34
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 12:06
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: hagi1212 »

Mam pytanko do kibiców Jastrzębskiego. Dostane bilet na jutrzejszy mecz jeśli zjawie się pod lodowiskiem w oklicach 1,5h przed meczem? Za odpowiedź z góry dziękuje.
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: szyderca »

A to nie lepiej do klubu zadzwonić? Przecież klub zajmuje się dystrybucją biletów.
ed57
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2008, o 12:04
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: ed57 »

Lubie Jastrzębie gdyż z podziwem patrze na gre Murka. Przykro mi jednak ale JASTRZEBIA obecnie nie mozna nazwac ZESPOLEM. Kazdy gra wlasna gre.Zespolowo gra 2 zawodnikow Murek i Rusek. To chyba za malo zeby wygrywac. Sama walecznoscia Murka nie da wie wejsc na szczyty.Gdyby Prygiel troche sie ruszal moze daliby rade, a tak to zal talentu Murka.
kiity
Posty: 8
Rejestracja: 11 mar 2008, o 18:35
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: kiity »

ed57 pisze:JASTRZEBIA obecnie nie mozna nazwac ZESPOLEM. Kazdy gra wlasna gre.Zespolowo gra 2 zawodnikow Murek i Rusek. To chyba za malo zeby wygrywac
zgadzam się z Tobą w 100%.

Zwróciłabym uwagę na postawę Rafy, który probuje podbudować atmosferę w drużynie ;)
A tak szczerze mówiąc to bolączką JSW jest przyjęcie. Yudin po kontuzji nie odszedł do tej formy, którą prezentował przedtem, ale z przyjęciem to on zawsze miał problemy :| Rusek w ostatnim czasie też najlepiej nie przyjmuje :x a Murek to chyba ma już dość kierowanych na niego zagrywek.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: PAWKENS »

kiity pisze: Zwróciłabym uwagę na postawę Rafy, który probuje podbudować atmosferę w drużynie ;)
Czyli on chce odbudować tę atmosferę ??? Mam małe wątpliwości przez emotikonek, który umieściłaś na końcu :]
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
kiity
Posty: 8
Rejestracja: 11 mar 2008, o 18:35
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: kiity »

PAWKENS nie wiem czy oglądałeś jakieś ostatnie mecze JW, ale to widać, że atmosfera w drużynie po przegranych meczach z AZS Częstochowa nie jest najlepsza, a Rafa próbuje ją podbudować. Wystarczyło sie mu przyjrzeć na meczach z Olsztynem pomimo, że JW przegrywał, Rafa jako jedyny motywował resztę drużyny do gry.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Ted »

Morale po meczach z Częstochową na pewno spadło, porażki z Mlekpolem dodatkowo zrobiły swoje. Robertowi Pryglowi brakuje zmiennika, widać to było w ostatnim meczu z olsztynianami. Dawid Murek niezwykle eksploatowany zawodnik, trzyma grę w tym zespole. Yudin moim zdaniem w ogóle jest nieobecny na boisku i to nie jest kwestia kontuzji, którą przeszedł ostatnio, mam wrażenie jakby chodził w chmurach.
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Wojciech »

Ted pisze: Yudin moim zdaniem w ogóle jest nieobecny na boisku i to nie jest kwestia kontuzji, którą przeszedł ostatnio, mam wrażenie jakby chodził w chmurach.
Hehe, moze sie chlopak zakochal? W sumie pora i wiek idealna.. :D No a mowiac powaznie to cos faktycznie jest na rzeczy. Moze w przyjęciu nigdy guru nie byl, ale za to atak zawsze mial skuteczny, do tego jeszcze dochodzi ten wyskok (przydatny w bloku) i wysokosc na jakiej zbija pilki.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: PAWKENS »

Ted pisze:Morale po meczach z Częstochową na pewno spadło, porażki z Mlekpolem dodatkowo zrobiły swoje. Robertowi Pryglowi brakuje zmiennika,
Właśnie, dlaczego Santili ani na chwilę w tym sezonie nie wpuścił Kamińskiego ??? Rok temu grał przecież świetnie zamiast Gela, w tym kontuzję wyleczył już jakiś czas temu...
Hehe, moze sie chlopak zakochal? W sumie pora i wiek idealna..
:] :]
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
Arekprees
Posty: 267
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:16
Płeć: M
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Arekprees »

ed57 pisze:. Kazdy gra wlasna gre.Zespolowo gra 2 zawodnikow Murek i Rusek. To chyba za malo zeby wygrywac. Sama walecznoscia Murka nie da wie wejsc na szczyty.Gdyby Prygiel troche sie ruszal moze daliby rade, a tak to zal talentu Murka.
zgadzam sie w 100% uwazam ze spotkala sie tam grupa zawodnikow o diametralnie rózniacych sie charakterach i to chyba jest wlasnie problem widac to bylo przede wszystim na lini mikolaj ivanow roberto santilli ktory nie raz dezaprobowal uwagi trenera a niestety siatkowka nie wybacza braku zespołowosci bylo az za bardzo widac w tym roku
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2008, o 08:59 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Słownik - 20 zł, szacunek innych uczestników Forum - bezcenny
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Ted »

PAWKENS pisze:Właśnie, dlaczego Santili ani na chwilę w tym sezonie nie wpuścił Kamińskiego ??? Rok temu grał przecież świetnie zamiast Gela, w tym kontuzję wyleczył już jakiś czas temu...
Sprawdź proszę protokoły meczów Jastrzębskiego Węgla z początku sezonu, np. mecz z Delectą.
W play-off może i by zagrał, gdyby nie kontuzja, która wg początkowych informacji miała go wykluczyć z gry do końca sezonu. Co prawda Michał uczestniczył ostatnio w rozgrzewce, ale nie wiem czy jest w pełni sił i czy uraz do końca został wyleczony.
crea
Posty: 21
Rejestracja: 11 paź 2007, o 16:17
Płeć: K
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: crea »

Uraz Michała Kamińskiego do końca jeszcze nie jest wyleczony i jak wspominał kolega wyżej, kontuzja której się nabawił wykluczyła go z rogrywek w tym sezonie... ucierpiał na tym sam zawodnik jak i klub, bowiem nie raz prosiło się by Robert Prygiel usiadł i odetchnął na ławce. W trakcie sezonu owszem wchodził za niego przyjmujący Mateusz Gorzewski, no ale poza dwoma czy trzema skutecznymi akcjami przy takich zmianach, niczym szczególnym się nie wykazał. Z drugiej strony trudno oczekiwać od niego cudów skoro jego występy w tym sezonie można policzyć na palcach.

Wszystkim dał się sezon we znaki, który dla zawodników z Jastrzębia cóż nie skończył się jakimś sukcesem. Przegrany finał PP, 4 miejsce w PLS no i LM, w której pozostawili po sobie dobre wrażenie.

Podsumowując, znakomity sezon kapitana, lidera Dawida Murka, który ciągnął grę zespołu... niestety nie wszyscy zawodnicy się do niego dostosowali i efekty widać było w decydujących spotkaniach z Częstochową i Olsztynem. Czego zabrakło, tak jak wspominał kolega, dobrej gry Igora Yudina... o ile początek sezonu dobry, to niestety z każdym meczem było gorzej, i coraz częściej na boisku zastępował go Rafa. O grze rpzgrywającego wolę się nie wypowiadać, żałuję tylko, że Grzegorz Łomacz nie dostawał wielu szans do gry. Z gry środkowych na wyróżnienie zasługuje Evgeni Ivanov, hmm Wojtek Jurkiewicz co było ewdentnie widać, nie dogadał się z rozgrywającym a Patryk Czarnowski zbyt mało grał, a jeśli już to jego współpraca z Łomaczem bardziej mi się podobała. Słowa uznania dla naszego libero, który w porównaniu z poprzednim sezonem zrobił ogromne postępy.

Może zbyt krytczny ton mojej wypowiedzi, więc co wrażliwszych z góry przepraszam;)
23_Janne
Posty: 169
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 13:53
Płeć: M
Lokalizacja: SWD

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: 23_Janne »

Z punktu widzenia Jastrzębskiego Węgla sytuacja na rynku transferowym jak na razie przypomina tę ...sprzed roku (odejście 3 "wice" - a pozyskanie w zasadzie jednego adekwatnego zastępcy (E. Iwanow)). Podczas, gdy inne zespoły zgłaszające wysokie aspiracje na przyszły sezon (Olsztyn, Resovia, nawet Czewa - o Skrze nie ma nawet sensu wspominać) non stop przewijają się w przeróżnych spekulacjach dotyczacych potencjalnych wzmocnień - cisza jedynie jeżeli chodzi o JW, zastanawiające... :|
Hmm, oby nie było przebudzenia z ręką w nocniku - bo z aktualną kadrą (choć nie wiem na ile zwrot "aktualna kadra" jest jeszcze właściwy -biorąc pod uwagę (oby tylko) pogłoski dotyczące odejścia Dawida Murka) realnie patrząc wygląda to na walkę o miejsca 5-6 w przyszłym sezonie :(
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Mania »

Ciężki sezon dla Jastrzębi, oj ciężki. Dobrze, że się już skończył.

Dawid Murek pokazał, że potrafi być liderem z krwi i kości. Szkoda, że ponownie zdrowie nie wytrzymało tego morderczego tempa. Przy ubiegłorocznych, mniejszych obciążeniach, wytrzymał do samego końca, wprawdzie grał już na blokadzie ostatnie mecze...

Przypominając sobie sceptyczne głosy co poniektórych tutaj, sezon można zaliczyć na umiarkowany plus. Niektórzy mówili nawet, że JW wypadnie poza 4, że ze Skrą nie mają szans (a jako jedyni pokonali ich dwukrotnie, w tym w meczu o niebagatelną stawkę :) ), że w LM będzie wstyd (nie było, nawet pewna miła niespodzianka nastąpiła), że Prygiel nie da rady (a dał), że Ivanow z Jurkiewiczem to słabi środkowi (nie aż tacy, prawda?), że Yudin to młokos nie zdolny do pociągnięcia gry, kiedy nie idzie (dawał Młody radę, szkoda, że przyplątał sie jakiś uraz i zawahanie formy) , że Niki Ivanow może grać już tylko gorzej (a momentami grał naprawdę dobrze :D )... i w sumie żadna z tych zapowiedzi nie sprawdziła się w 100%. Częściowo owszem. Najbardziej można żałować kontuzji Kamińskiego, bo i Pryku potrzebuje oddechu oraz jednak tej niewystarczającej ławki rezerwowych. Osobiście żałuję też odejścia Siezieniewskiego, choć wiem, że obie strony chciały tej zmiany. Przyjście Rafy było niezłym posunięciem, choć muszę przyznać, że ciężko go oceniać za całokształt.

Na przyszły sezon JW potrzebuje świetnego lub dwóch bardzo dobrych przyjmujących, solidnego sypacza i chyba nikt nie pogardziłby jakimś fajnym środkowym. ;-)
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”