PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

PioterZJastrzebia
Posty: 1250
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: PioterZJastrzebia »

Arw165 pisze: 4 paź 2022, o 19:34
PioterZJastrzebia pisze: 4 paź 2022, o 19:31 To też drugi mecz gdzie bardzo dobrze prezentuje się Clevenot. Ale on, jeśli mnie pamięć nie myli, i początek poprzedniego sezonu miał mocny, potem trochę spuścił z tonu.
Spuścił z tonu czy po prostu złapał kontuzję po której bywało różnie?
Nawet oba.
dyletant
Posty: 5111
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: dyletant »

Na razie Tuaniga gra na poziomie Droszyńskiego.

Kiedy/jeśli się ogarnie możemy powalczyć z każdym.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Szary Wilk
Posty: 8037
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: Szary Wilk »

Skąd redakcja bierze statystyki? Bo według tych PlusLigowych Boyer zdobył 27 punktów (a nie 24), a Fornal 13 (a nie 10), a Clevenot 19 (nie 18)
Ostatnio zmieniony 4 paź 2022, o 22:55 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: lukecik »

Komiczny mecz w Kędzierzynie. Lublin, w którym upatrywałem czarnego konia rozgrywek, na razie kompletnie rozczarowuje. Fakt, że Kaczmarek włączył tryb terminatora, ale jednak Zaksa grała na dwóch skrzydłowych, a LUK nawet nie powalczył poza krótkim fragmentem w drugim secie. Dla mnie to jednak kompromitacja, że de facto przegrali mecz z jednym zawodnikiem. Choć nie ukrywam, z dużym strachem piszę te słowa, gdyż może się okazać, że w niedzielę Kaczmarek w pojedynkę przejedzie się po nas w Zawierciu. :] Ciekawe, ile czasu na zregenerowanie się potrzebuje Olek. Jeśli do niedzieli dalej nie będzie mógł atakować, to może w końcu nam się uda odnieść historyczne, bo pierwsze zwycięstwo z Zaksą u siebie.
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: dezerter »

Jak Komenda zaprezentował się w meczu?
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: lukecik »

Słabo. W drugim secie pogoń lublinian zaczęła się od podwójnej zmiany, a w trzecim chyba już w ogóle się nie pojawił na boisku.
kamil1999
Posty: 5592
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: kamil1999 »

dyletant pisze: 4 paź 2022, o 19:40 Na razie Tuaniga gra na poziomie Droszyńskiego.

Kiedy/jeśli się ogarnie możemy powalczyć z każdym.
Pamiętam, że wejście w Suwałki też miał ciężkie.
Sądzę, że z biegiem czasu będzie tylko lepiej
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: Orzi »

Cały Kaczmarek. W klubie niesamowity, a przyjdzie reprezentacja i będzie się kopał w czoło...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: grzegorzg »

jeep pisze: 4 paź 2022, o 18:19 Nie wiem czemu niektórzy zaczęli już skreślać Lipińskiego. Jak na razie w obydwu meczach jest b. dobry na przyjęciu. W tym 1 secie atak też OK. AZS ze swoim składem może być kandydatem do podium. No, zobaczymy.
Nie wiem czy to do mnie, bo popełniłem w ub sezonie kilka postów krytycznych wobec Lipińskiego, chcociaż w zasadzie nigdy nikogo nie skreślam, nawet Drzyzgi w kadrze ;) , ale się odniosę.
Lipa w swoich "dobrych czasach" potrafił nie tylko zauroczyc jakims elementem gry, ale przede wszystkim grac niezwykle efektywnie, a o to chyba chodzi. ;) W ub sezonie z tą efektywnoscia gry było słabo zazwyczaj, a poczatek tego sezonu tez obiecujacy w żadnym wypadku nie jest. Pisanie o podium z takimi liczbami przyjmujacych w sensie ratio, jest mocną przesadą. Ale oczywiście to początki... ;)
Faktem jest jednak, że póki co, Żaliński na tle obu panów to profesor...
Halabank
Posty: 68
Rejestracja: 13 kwie 2021, o 08:07

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: Halabank »

Nie chce gdybać już na początku sezonu ale posąg Komendy z Chicago upada. Po słabym sezonie w Rzeszowie, po dwóch latach w Nysie gdzie przyjęcie było kiepskie i ogólnie słaby zespół to teraz kiedy szedł do poukładanego Lublina myślałem, że wróci do formy i się odnajdzie, sam chyba tak mówił. Po dwóch meczach nic się nie zmieniło, zamiast rozgrywać to wystawia, jest czytelny a gra kombinacyjna kończy się na oddaniu piłki przeciwnikowi. Drugi rozgrywający też niczym nie zaskoczył i nie przekona mnie mówienie bo początek sezonu, bo to ZAKSA. Patrząc na grę Pająka to chyba Lublin zamienił siekierkę na.... Gra w kadrze chyba powoli odchodzi w zapomnienie.
bono
Posty: 3530
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: bono »

Dobrze że Kaczmarek nie grał za dużo w kadrze bo już by ZAKSA miała 2 mecze w plecy ;)
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1809
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: hardy »

Lublin wczoraj grał praktycznie bez obrony. Wszystko wchodziło w parkiet, albo po obronie w trybuny.
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 395
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: KentuckiFan »

lukecik pisze: 4 paź 2022, o 22:39 Ciekawe, ile czasu na zregenerowanie się potrzebuje Olek. Jeśli do niedzieli dalej nie będzie mógł atakować, to może w końcu nam się uda odnieść historyczne, bo pierwsze zwycięstwo z Zaksą u siebie.
Nie sądzę, że wystarczy mu te kilka dni, przecież wyraźnie było widać, że boi się podskoczyć. Może gdyby mógł nie grać to odpoczynek przyspieszył by proces regeneracji. Fajnie by było jakby chociaż Staszewski mógł zacząć skakać i może Karyagin był chociaż "opcją" na zmianę, bo Kris Zapłacki z II ligi i Kornel Banach raczej nie wejdą w buty Semena ;) Oczywiście zawsze mogą przesunąć terminatora Kaczmarka na odbiór i Kluth też podziała na ataku, ale póki co to Sammelvuo chyba aż takim szarlatanem nie jest.
Dyskutować zawsze warto.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: hubert »

Hawryluk w Olsztynie na ile jest podpisany ?
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
dyletant
Posty: 5111
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: dyletant »

3 albo 4 lata, sprawdzę.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: qtp »

Lemański, Schulz, Łukasik - najwyższy blok w historii PL ?
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 950
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: Indyk AZS Ol »

Ale Łukasik, Lemański i Schulz zgasili światło Zawiercianom :o :o
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
przemik
Posty: 1601
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: przemik »

Zawiercie gasi swiatło radomianom.
0-2 dla gości.

Koniec meczu.
3-0 dla Zawiercia.
MVP - Dawid Konarski.

Kapitalna gra Warty.
Okazuje się, że Kwolek wyjęty z marazmu warszawskiego to zupelnie inny zawodnik.
Świetna gra naszego reprezentacyjnego przyjmującego.
___
Noworoczny Kibic Siatki
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7982
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Osobiście, kapitalnej gry Zawiercia nie widziałem (Kwolka i Konara - owszem), za to Radom wyglądał tak, jak można było się przed sezonem obawiać, że będzie wyglądać, potężny występ libero i skrzydłowych.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: lukecik »

Były małe komplikacje na początku meczu, bardzo szybko wpadliśmy w dołek przy zagrywce Tammemy, zwłaszcza Uros, który dostawał śmieci przy niedokładnym przyjęciu i wyłapywał czapę za czapą, w efekcie czego radomianie zdobyli aż 6 punktów z rzędu i prowadzili 9-3. Na szczęście szybko się otrząsnęliśmy, zaczęliśmy grać swoje i wygraliśmy tę pierwszą partię, a kolejne dwie to była już formalność. Świetny mecz Konara, bardzo dobry Kwolka i Dananiego, choć dwa bezpośrednie błędy w przyjęciu popełnił, to jednak wykręcił bardzo dobre procenty. Uros dostał aż 7 czap, ale chyba ani jednej nie złapał po normalnie rozegranej akcji, wszystko to były jakieś dziwolągi od Tavaresa bądź wystawy z co najmniej piątego metra po szarpanym przyjęciu.
Z naszych szóstkowych graczy to chyba właśnie Tavares jest w najsłabszej dyspozycji. O ile niedokładne piłki do Kwolka na tym etapie są jeszcze zrozumiałe, tak te paskudne wystawy do Urosa już nie. Trzeba też zaznaczyć, że u Portugalczyka obecnie mocno kuleją wystawy do szóstej strefy. Musi się spiąć Portugalczyk, bo w niedzielę część śmieci, które dziś wpadały, wpadać już nie będą.


Resovia na razie całkiem wyrównany bój toczy z Lwowem. Jakoś mam wrażenie, że grają z zaciągniętym hamulcem ręcznym i myślą, że mecz się sam wygra bez większego nakładu sił.
Znów grali hymny przed meczem. Mam nadzieję, że na tym koniec, bo jeśli to będzie praktykowane co kolejkę, będzie to zalatywać już groteską. Dali im na powitanie w pierwszym meczu wyjazdowym, domowym i to powinno wystarczyć. To nie są rozgrywki międzynarodowe tylko w ramach tej samej ligi krajowej.
Szary Wilk
Posty: 8037
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: Szary Wilk »

Ktoś jakiś link? Udostępniłem sobie net z telefonu, bo jestem na nowym mieszkaniu i ten jeden link na strumyku mi nie hula, reszta losowych transmisji działa bez zarzutu. Jak znajdzie się dobra duszyczka ,to może priv, dziękuję.

//Edit: Mam i oglądam. I powiem tak. Po frekwencji wnioskuję, że siatkówka w Krakowie by się przydała. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że większość hali to Ukraińcy. Ludzie przyszli zobaczyć siatkówkę. Gdyby mieli własną drużynę, to byłoby na plus dla frekwencji.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: Simao »

Nie mogę oglądać meczu Resovii, niestety praca :| , ale po wyniku widzę, że Resovia nie gra za dobrego meczu. Sety są wyrównane. Po statystykach można stwierdzić, że dobrze w ataku, ale są problemy w przyjęciu, zagrywka też bez szału. Odnośnie Lwowa to w ataku bardzo dobrze Tupchii.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: michal1983 »

Nie narzekaj. To są punkty obligatoryjne których w ostatnich latach ewidentnie brakowało.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Szary Wilk
Posty: 8037
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: Szary Wilk »

Simao pisze: 5 paź 2022, o 19:09 Nie mogę oglądać meczu Resovii, niestety praca :| , ale po wyniku widzę, że Resovia nie gra za dobrego meczu. Sety są wyrównane. Po statystykach można stwierdzić, że dobrze w ataku, ale są problemy w przyjęciu, zagrywka też bez szału. Odnośnie Lwowa to w ataku bardzo dobrze Tupchii.
Z tego co oglądam od jakiegoś czasu, to po prostu Lwów jest taki słaby. Tak samo jak słaba jest Warszawa. Jeszcze trochę poczekacie zanim się dowiecie czy Resovia progresuje. Według mnie Resovia jednak będzie odstawać od Jastrzębia, ZAKSY czy Zawiercia i nie zmieni się tam dużo, ale zobaczymy.

Już któryś raz słyszę od komentatorów, jak to Lwów teraz się przekonuje o sile PlusLigi. No wow, Ameryki nie odkryli. Nie wiem po co w ogóle został ten klub zaproszony, skoro składa się z siatkarzy za słabych na PlusLigę. Z całej ich kadry tylko Tupchii by się nadał.
Diomedea
Posty: 4503
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: Diomedea »

Na razie grali z 2 zespolami dosyc mocnymi (ja za taki uwazam tegoroczny Gdansk). A pograja tez i z Radomiem i z BB i ze Stala.
Jak wygraja, to co zaproponujesz usuniecie tych przegranych plskich druzyn?
Ostatnio zmieniony 5 paź 2022, o 19:47 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: Simao »

W tym trzecim secie wynik się rozjechał na korzyść Resovii, wysoka wygrana. Drugi set to stracona dosyć duża przewaga pod sam koniec seta. Takie rzeczy nie powinny się przytrafiać. W szczególności z takim rywalem. Jednak to dopiero początek sezonu. Pewne jest raczej to, że przez cały sezon będzie problem z przyjęciem. Najważniejsze, aby Resovia nadrabiała to w innych elementach, między innymi zagrywką. Atak będzie raczej na dobrym poziomie, mam nadzieję, że blok i obrona również. Inaczej ciężko będzie o miejsce w trójce.
Szary Wilk
Posty: 8037
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: Szary Wilk »

Muzaj 15 pkt. 11/19 = 58 % skuteczności, 47 % efektywności, 3 asy i 1 blok. Dobry mecz. Jako ligowiec Muzaj grał zeszły sezon naprawdę dobry i ten pewnie też będzie przynajmniej przyzwoity. Szkoda tylko, że swoich mankamentów dalej nie umie poprawić i w reprezentacji nie błyszczy.

Defalco kolejny niezbyt udany mecz, podciągając na taki sobie. Zobaczymy czy się dogada z Fabianem, ale w przyjęciu kulał.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7982
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

W statystykach wpisali Rossarda zamiast Kochana? Bo nie wiem czy zastanawiać się z Medeim stawiającym na parę Cebulj-Defalco.
Szary Wilk
Posty: 8037
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: Szary Wilk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 5 paź 2022, o 19:36 W statystykach wpisali Rossarda zamiast Kochana? Bo nie wiem czy zastanawiać się z Medeim stawiającym na parę Cebulj-Defalco.
Tak. Kochanowski nie ma uzupełnionych statystyk za ten mecz, a Rossard ma 8/9 w ataku i 1 as+3 bloki, to jest niemożliwe. Poza tym Kochanowski ponownie został MVP.
Ostatnio zmieniony 5 paź 2022, o 19:43 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: Simao »

WysokiPortorykanczyk pisze: 5 paź 2022, o 19:36 W statystykach wpisali Rossarda zamiast Kochana? Bo nie wiem czy zastanawiać się z Medeim stawiającym na parę Cebulj-Defalco.
Właśnie nie rozumiem tego, miałem pytać o to, kto grał na środku, bo meczu nie oglądałem.
Dzięki za wyjaśnienie sytuacji Szary Wilku :)
Ostatnio zmieniony 5 paź 2022, o 19:44 przez Simao, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”