Relacje TV z meczów PlusLigi

Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Kamil92 »

Przecież ja kompletnie nie o tym piszę. Napisałem tylko, że jak mają wprowadzać transmisję za 5 zł to jest to bez sensu i albo za darmo albo za wyższą kwotę (bez sensu z ich punktu widzenia).
Sam jestem za wprowadzeniem transmisji internetowych i jakbym mógł to bym się podpisał wszystkimi "rękami i nogami".
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: pk+ »

Jeśli w krajach gdzie siatkówka jest nieporównanie mniej popularna można za darmo oglądać mecze w internecie to raczej logiczne że w państwie gdzie siatkówka jest bardzo popularna te mecze powinny by w telewizji i idzie na tym zarobić z abonamentu za tą telewizję.

Niestety ale prawdopodobnie jest tak, że Polsat wie jakie są koszty i przychody, a +L (i PZPS też) która jest od dawna w uściskach z Polsatem jakie są koszty i zyski z transmisji nie wie. Czy dobrotliwie przyjmują do wiadomości że Polsat wciąż dokłada, czy może jakieś koperty lecą do kieszeni... pewnie się nie dowiemy.

Do tego dochodzi jeszcze fundamentalny błąd związku aby sprzedawać ligę mężczyzn i kobiet w jednym pakiecie - to zupełnie inne produkty, zupełnie inna atrakcyjność.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Ron Swanson
Posty: 715
Rejestracja: 14 lis 2012, o 16:58
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Ron Swanson »

Czy w środę po raz kolejny jest tylko 1 mecz transmitowany?...
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Joker »

Ron Swanson pisze:Czy w środę po raz kolejny jest tylko 1 mecz transmitowany?...
Tak Jastrzębie z Lotosem. Przez lige mistrzyń zapewne znów jedna transmisja żeby nas tak nie rozpieszczać.
Ron Swanson
Posty: 715
Rejestracja: 14 lis 2012, o 16:58
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Ron Swanson »

No tak... Bo co za dużo to nie zdrowo. Ciekawe czy będziemy mogli obejrzeć wszystkie mecze finału...
JacekAZS
Posty: 199
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 20:36
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: JacekAZS »

pk+ pisze:Jeśli w krajach gdzie siatkówka jest nieporównanie mniej popularna można za darmo oglądać mecze w internecie to raczej logiczne że w państwie gdzie siatkówka jest bardzo popularna te mecze powinny by w telewizji i idzie na tym zarobić z abonamentu za tą telewizję.

Niestety ale prawdopodobnie jest tak, że Polsat wie jakie są koszty i przychody, a +L (i PZPS też) która jest od dawna w uściskach z Polsatem jakie są koszty i zyski z transmisji nie wie. Czy dobrotliwie przyjmują do wiadomości że Polsat wciąż dokłada, czy może jakieś koperty lecą do kieszeni... pewnie się nie dowiemy.

Do tego dochodzi jeszcze fundamentalny błąd związku aby sprzedawać ligę mężczyzn i kobiet w jednym pakiecie - to zupełnie inne produkty, zupełnie inna atrakcyjność.

Przecież mowa o tym była już z tysiąc razy. Jeśli się nie mylę to ostatnio wyglądało to tak:

Gdy poprzednim razem PLS sprzedawał rozgrywki ligowe, podzielono ligę mężczyzn i kobiet. Polsat zakupił ligę mężczyzn. Ligi kobiet nikt nie chciał kupić więc zaproponowano oddać ją za darmo. Nadal nikt nie był nią zainteresowany więc PLS zdecydowało poprosić Polsat, aby przygarnął ligę pań gdyż inaczej bez telewizji straciłaby na atrakcyjności.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: weary_skier »

Zauważyliście nieśmiałe podpisy "statystyczne" pod nazwiskami zawodników?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Joker »

No jeszcze fajnie by było podczas meczu zobaczyć aktualne statystyki zawodnika lub nawet w głupiej tabelce kto ile zdobył i jakim elementem.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: pewniak »

Joker pisze:No jeszcze fajnie by było podczas meczu zobaczyć aktualne statystyki zawodnika lub nawet w głupiej tabelce kto ile zdobył i jakim elementem.
Nie wymagasz za dużo? W tym kraju problemem jest dodawanie głosów papierowych :) a ty chcesz skomplikowany program który na żywo pokaże punkty, procenty itp? :) :) :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Joker »

pewniak pisze:Nie wymagasz za dużo? W tym kraju problemem jest dodawanie głosów papierowych :) a ty chcesz skomplikowany program który na żywo pokaże punkty, procenty itp? :) :) :)
Nawet nie muszą być % tylko głupia tabelka z napisem np ATAK i po dwóch zawodników lub jeden z drużyny ile zdobył punktów. Takie coś pokazywać na przerwach technicznych i przed rozpoczęciem seta. Niby taka duperela, ale fajniej by się oglądało. Wśród speców jakich ma Polsat to naprawdę nie było by trudne do zorganizowania ;)
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Chal »

O takie Wam chodzi, jak choćby w tym filmiku w 0:46, 1:00, 1:18 czy 3:00?
https://www.youtube.com/watch?v=W08FabQZrQ8
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Joker »

Chal pisze:O takie Wam chodzi, jak choćby w tym filmiku w 0:46, 1:00, 1:18 czy 3:00?
https://www.youtube.com/watch?v=W08FabQZrQ8
Dokładnie
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: lucass90 »

Jerzy Mielewski @Mielewski · 39 min. 39 minut temu
Ze względu na niedostępność hali w Gdańsku w dniu 22.11 bardzo
Prosimy o zmianę meczu LOTOS-Asseco na mecz Effector -ZAKSA... 1/2
Jerzy Mielewski @Mielewski · 37 min. 37 minut temu
To informacja którą dostaliśmy od plusligii kilka tygodni temu. Pamiętajcie że mecze do transmisji wybiera PLUSLIGA ! 2/2
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Guilder »

Jerzy Mielewski @Mielewski · 37 min. 37 minut temu
(...) Pamiętajcie że mecze do transmisji wybiera PLUSLIGA ! 2/2
O, a z tego nie zdawałem sobie sprawy. Cenna informacja. Teraz wiem, w którą stronę kierować ewentualny gniew. ;)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Joker »

Szkoda, że PlusLiga ma do wyboru 1 albo 2 mecze w kolejce...
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: maciek77 »

Popko siedzi to może coś się zmieni
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: lucass90 »

Mnie osobiście nie chce się wierzyć, że Polsat nie ma absolutnie nic do powiedzenia w kwestii doboru transmitowanych meczów.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: bakek »

Mnie osobiście nie chce się wierzyć, że Polsat nie ma absolutnie nic do powiedzenia w kwestii doboru transmitowanych meczów.
Mi też się nie chce w to wierzyć.

Plusliga powinna zapewnić transmisje nawet w nieco gorszej jakości dla pozostałych meczów. Dochodzi do dziwnej sytuacji, gdzie jest zapotrzebowanie na transmisję, a mecz nie jest pokazywany.
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: mikser »

Oczywiście wierzymy, że polsat jako jedyna transmitująca +L stacja, musi się dostosowywać do innych w kwestii transmisji i na nic nie ma wpływu. Tak samo jak wierzyliśmy we wszystkie tłumaczenia nt. zakodowania mistrzostw ;) Polsat zawsze się wyłga. Mielewski to trybik w maszynie, przecież nie powie nic, co postawiłoby w niekorzystnym świetle stację, która go karmi.
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: kibic_siatki »

siatkarz014
Posty: 87
Rejestracja: 10 mar 2012, o 18:47
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: siatkarz014 »

http://pls-m-web.azurewebsites.net/Live ... x?ID=23410 ja polecam tą relacje + relacja z radio centrum :)
Matius

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Matius »

Podejrzewam, że transmisje robią na zasadzie każdy zespół musi mieć równy czas antenowy z fazy zasadniczej ligi. Z góry ustalili kto kiedy ma transmisje i nie ma zmiłuj się. W każdym razie uważam, że powinni zrobić transmisje z 3 meczy w tygodniu: jeden i drugi potencjalny hit kolejki uznaniowy na podstawie aktualnej dyspozycji, czyli nie planowany z góry, trzeci na aktualnej zasadzie minimalnej ilości transmisji dla każdego zespołu.
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Defit »

http://m.przegladsportowy.pl/zuzel/ekst ... 1,984.html

Wszystkie sroki za ogon chcą złapać, a o jedną zadbać nie potrafią...
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Pele »

Guilder pisze:
Jerzy Mielewski @Mielewski · 37 min. 37 minut temu
(...) Pamiętajcie że mecze do transmisji wybiera PLUSLIGA ! 2/2
O, a z tego nie zdawałem sobie sprawy. Cenna informacja. Teraz wiem, w którą stronę kierować ewentualny gniew. ;)
I to Plusliga zadecydowała żeby nie transmitować meczów o brąz. Bo po co :]
Oj oj
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: pk+ »

Pele pisze:
Guilder pisze:
Jerzy Mielewski @Mielewski · 37 min. 37 minut temu
(...) Pamiętajcie że mecze do transmisji wybiera PLUSLIGA ! 2/2
O, a z tego nie zdawałem sobie sprawy. Cenna informacja. Teraz wiem, w którą stronę kierować ewentualny gniew. ;)
I to Plusliga zadecydowała żeby nie transmitować meczów o brąz. Bo po co :]
Oj oj
i o 10 minutowej przerwie w zeszły sezonie też Plusliga decydowała :)
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: pewniak »

Czy ktoś wie, kiedy będzie rozstrzygać się kwestia przyznania praw do transmisji z +L na kolejne lata? czy to nie jest tak, że obecny Zarząd PZPS robi sporo (jesli nie wszystko) by ta decyzja została podjęta jeszcze przez obecny skład?
Najbliższe Walne Zgromadzenie nie może wybrać nowego prezesa, może tylko odwołać obecnego. Potem okręgowe związki mają 30 dni na zgłaszanie kandydatur. Nowy szef PZPS zostałby więc wybrany nie wcześniej niż w połowie 2015 roku
http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 1,282.html
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Joker »

pewniak pisze:Czy ktoś wie, kiedy będzie rozstrzygać się kwestia przyznania praw do transmisji z +L na kolejne lata?
Obrazek
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Noworoczny »

A to nie przyznali już Słoneczku praw na pięć kolejnych lat tuż po aresztowaniu? Swoją drogą to też możliwy scenariusz. Są jakieś problemy z rozliczeniami za MŚ, ozłocony Miro fika. Piotrek dzwoni do kolegów z resortu, szast prast i prawa w kieszeni.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: compact »

Jutro o 15 podpisanie umowy między PLPS i Polsatem i konferencja prasowa, może nas czymś zaskoczą :D
Matius

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Matius »

compact pisze:Jutro o 15 podpisanie umowy między PLPS i Polsatem i konferencja prasowa, może nas czymś zaskoczą :D
Myślę, że będzie niezła niespodzianka. Zamiast ilości Polsat będzie stawiał na jakość! Będzie jedna transmisja meczu z kolejki!
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”