Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: fwasilcz »

przemik pisze: Tyle, że Wlazły już nic nie musi nikomu udawadniać, a juz na pewno nie Winiarskiemu. Marketingowo świetny ruch Gdańska... sportowo.... taki sobie.
Mi tu chodzi głównie o udowodnienie Piechockiemu, że zrobił błąd nie przedłużając z nim kontraktu. Coś jak 39 punktów po powrocie z przyjęcia na atak, żeby utrzeć nosa Nawrockiemu.
Ale tak jak pisałem, to jest raczej mój wishful thinking, możliwe że transfer będzie nietrafiony.

Inna sprawa, że był głosy, że na Wlazłego znalazł się osobny sponsor/dodatkowe pieniądze. Nie wiem, czy to prawda (w ogłoszeniu nie było nic na ten temat), ale jeśli tak to nie do końca mamy sytuację że "za te pieniądze można było znaleźć kogoś lepszego". Bardziej "dostajesz Wlazłego gratis, albo szukaj sobie opcji ekonomicznej". I jeśli tak było, to ocena takiego transferu będzie diametralnie inna.
Ale niestety istnieje duże ryzyko, że Trefl zmieni się z ekipy walczaków na dorobku, w ekipę klasowych zawodników po przejściach, co często kończy się źle.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

compact pisze:Jakim liderem, przecież on sportowo puszczał farbę w co najmniej 3/4 poważnych spotkań z dobrymi, twardo grającymi zespołami...
Jak to nie jest liderem? A kto biega wokół kolegów, poklepuje ich i przybija im piątki? :D
Diomedea
Posty: 4466
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Filipiak, Ebadipur i Sander maja charaktery do liderowania.
Nie sadze, by jakies tam problemy polityczne rzutowaly na stosunki w zespole. Nie kazdy obywatel identyfikuje sie z polityka rzadzacych i US to dotyczy.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: compact »

Nie wykluczam oczywiście, że będzie mega zmotywowany i zapakuje Skrze w tym sezonie 2x 40 puntów, ale to tylko gorzej o nim będzie świadczyć - skoro gra o MP, PP, LM z topowymi zespołami tego typu uczuć nie potrafiła w nim wywołać.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7951
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

johnnyrotten pisze:Czasem mógłbyś trochę przystopować z takimi komentarzami, bo tutaj akurat mogło być tak, jak napisałem, zatem i Gałązka miał prawo pisać w ten sposób.
Włosi piszą, że Stern może trafić do Padwy (3. czerwca).

Maciej Trąbski pisze, że sytuacja z atakującym Radomia się skomplikowała (3. czerwca).

Marcin Gałązka pisze, że Stern najprawdopodobniej trafi do Radomia (4. czerwca).

Stern oficjalnie ogłoszony w Padwie (5. czerwca).

Myślę, że nie.
kompocisko
Posty: 22
Rejestracja: 11 wrz 2017, o 20:43

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: kompocisko »

Mimo wszystko jakoś we Wlazłego wierzę, że zapewni atak na dobrym poziomie. Dużo większe wątpliwości mam co do Mateusza. Transfer budzi radość, no bo to trochę już "tutejszy chłopak", bardzo lubiany. Tyle, że każdy doskonale wie, że ostatni niezły sezon zagrał 3 lata temu, choć i wtedy już miał przerwy spowodowane urazami.

Lipiński to niezły zawodnik, ale jednak gorszy od Halaby, zwłaszcza w ataku. Paweł pokazywał niesamowitą dynamikę, zagrywkę też miał świetną. To nie lepiej było postawić na swojego Jakubiszaka? Trzeci przyjmujący Janikowski, a kto czwarty?

Szkoda odejścia Schotta, to niedoceniany zawodnik. Robił sporo czarnej roboty, miał niezłą zagrywkę i atak, ogólnie zbilansowany zawodnik. Trochę pod tym kątem przypomina swojego rodaka Schwarza, którzy też grał w Gdańsku.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: compact »

Jak Winiarski ułoży system gry jak w Skrze, no to może statystycznie to wyjdzie nienajgorzej dla Wlazłego, ale lewoskrzydłowi będą zamordowani. Dolna połowa tabeli według mnie, chyba że Mika się wyleczy i nas wszystkich zaskoczy, bez niego gra na wysokiej piłce będzie wyglądać no, dyskusyjnie.
Camillo Marcotti

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Camillo Marcotti »

Z drugiej strony, jeśli nie teraz, to kiedy? Koronawirus, brak kadry, jeżeli nawet to nie postawi Mateusza na nogi to chyba niestety trzeba będzie myśleć o innym zajęciu, niż siatkówka.
Kliper
Posty: 301
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Kliper »

WysokiPortorykanczyk pisze:
johnnyrotten pisze:Czasem mógłbyś trochę przystopować z takimi komentarzami, bo tutaj akurat mogło być tak, jak napisałem, zatem i Gałązka miał prawo pisać w ten sposób.
Włosi piszą, że Stern może trafić do Padwy (3. czerwca).

Maciej Trąbski pisze, że sytuacja z atakującym Radomia się skomplikowała (3. czerwca).

Marcin Gałązka pisze, że Stern najprawdopodobniej trafi do Radomia (4. czerwca).

Stern oficjalnie ogłoszony w Padwie (5. czerwca).

Myślę, że nie.
Szkoda :( Napewno miał ofertę z Padwy i Radomia ale wybrał Włochy
1.Padwa blisko Słoweni,
2.kasa poziom rozgrywek
3.po epizodzie w Bydgoszczy z wypłatami.
Camillo Marcotti

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Camillo Marcotti »

Kliper pisze: Szkoda :( Napewno miał ofertę z Padwy i Radomia ale wybrał Włochy
1.Padwa blisko Słoweni,
2.kasa poziom rozgrywek
3.po epizodzie w Bydgoszczy z wypłatami.
To wszystko prawda, można też dodać, że chyba każdy obcokrajowiec wolałby mieszkać w Padwie niż w Radomiu.

Szkoda, bo ze Sternem skład Radomia wyglądałby bardzo przyzwoicie. Oczywiście wciąż może tak wyglądać, jeszcze kilku atakujących zostało (tym bardziej dziwi mnie ten Ben Tara w Nysie).
Kliper
Posty: 301
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Kliper »

Camillo Marcotti pisze:
Kliper pisze: Szkoda :( Napewno miał ofertę z Padwy i Radomia ale wybrał Włochy
1.Padwa blisko Słoweni,
2.kasa poziom rozgrywek
3.po epizodzie w Bydgoszczy z wypłatami.
To wszystko prawda, można też dodać, że chyba każdy obcokrajowiec wolałby mieszkać w Padwie niż w Radomiu.

Szkoda, bo ze Sternem skład Radomia wyglądałby bardzo przyzwoicie. Oczywiście wciąż może tak wyglądać, jeszcze kilku atakujących zostało (tym bardziej dziwi mnie ten Ben Tara w Nysie).
Oby przyszedł jakiś ciekawy atakujący napewno jeszcze kilku zostało bez klubów.
ciorny17
Posty: 8559
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Camillo Marcotti pisze:Z drugiej strony, jeśli nie teraz, to kiedy? Koronawirus, brak kadry, jeżeli nawet to nie postawi Mateusza na nogi to chyba niestety trzeba będzie myśleć o innym zajęciu, niż siatkówka.
Ale wiesz, że sam czas nic nie zrobi? Każdy kto choć trochę widział jak Mateusz się prowadził i jaką momentami prezentował etykę pracy wiele by wyjaśniało. Już nie chcę wchodzić w szczegóły, ale jak ktoś zaciska żeby i widać, że walczy i chce dla siebie dobrze, to efekt też widać.
Kłamca.
barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: barti522 »

Kliper pisze: Oby przyszedł jakiś ciekawy atakujący napewno jeszcze kilku zostało bez klubów.
Jest Torres, Finger, Bakun, Udrys, Gasparini, Wendt, Miskevich, Teppan, Egleskalns czy Buchegger
Spokojnie wystarczy kogoś dla Radomia a na upartego nawet dla Radomia i Warszawy gdyby Ziobrowski nie był jednak jeszcze pewny. :D
Camillo Marcotti

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Camillo Marcotti »

ciorny17 pisze:
Camillo Marcotti pisze:Z drugiej strony, jeśli nie teraz, to kiedy? Koronawirus, brak kadry, jeżeli nawet to nie postawi Mateusza na nogi to chyba niestety trzeba będzie myśleć o innym zajęciu, niż siatkówka.
Ale wiesz, że sam czas nic nie zrobi? Każdy kto choć trochę widział jak Mateusz się prowadził i jaką momentami prezentował etykę pracy wiele by wyjaśniało. Już nie chcę wchodzić w szczegóły, ale jak ktoś zaciska żeby i widać, że walczy i chce dla siebie dobrze, to efekt też widać.
Sam czas nie zrobi, ale na pewno może pomóc. Sposobu życia i podejścia do sportu Mateusza nie znam, więc ciężko mi się wypowiedzieć w tej kwestii. Aczkolwiek odnoszę wrażenie (może mylne, bo nie śledzę równie szczegółowo co naszej innych lig - z braku czasu robię to jedynie pobieżnie), że nasi zawodnicy generalnie są bardziej podatni na urazy niż zawodnicy innych narodowości, nawet z podobnych rejonów. I to bez względu na pokolenia, bo w 77 był Murek, Świder, w 83 Winiarski, potem 88 Kurek też trochę tych urazów miał, z młodszych choćby wspomniany tu Mika, Szalpuk, Lemański. Albo Polacy są zbudowani z jakichś innych materiałów, albo coś w którymś etapie szkolenia wydaje się zawodzić.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Matson »

Leman był stosunkowo często widywany w rzeszowskich klubach wieczorami wiec akurat tutaj moze mieć wpływ sposób prowadzenia się :p Co do reszty to nie sadze ze kontuzjuja się jakoś ponad normę. Proszę sprawdzić sobie ile Jaeshke miał już kontuzji a niby Amerykanie słyną z przygotowania fizycznego i dobrej budowy. Inny przykład Lyneel. Można by z każdej nacji wymieniać.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7951
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Camillo Marcotti pisze:Sam czas nie zrobi, ale na pewno może pomóc. Sposobu życia i podejścia do sportu Mateusza nie znam, więc ciężko mi się wypowiedzieć w tej kwestii. Aczkolwiek odnoszę wrażenie (może mylne, bo nie śledzę równie szczegółowo co naszej innych lig - z braku czasu robię to jedynie pobieżnie), że nasi zawodnicy generalnie są bardziej podatni na urazy niż zawodnicy innych narodowości, nawet z podobnych rejonów. I to bez względu na pokolenia, bo w 77 był Murek, Świder, w 83 Winiarski, potem 88 Kurek też trochę tych urazów miał, z młodszych choćby wspomniany tu Mika, Szalpuk, Lemański. Albo Polacy są zbudowani z jakichś innych materiałów, albo coś w którymś etapie szkolenia wydaje się zawodzić.
To już w dużej mierze kwestia przypadku i indywidualnych możliwości. Swego czasu za wzór pod względem przygotowania fizycznego uchodzili Włosi - ale ostatnio przytaczałem tutaj wyliczankę, że właściwie wszyscy włoscy przyjmujący tego młodszego pokolenia na reprezentacyjnym poziomie, mieli duże problemy ze zdrowiem. Savani - w wieku 30 lat był już skończony, Kovar, Randazzo i Parodi - poważne urazy, Lanza - problemy przeciążeniowe. A z drugiej strony, w 2013 roku, Piacenza z 37-letnim Zlatanowem i 40-letnim Papim na przyjęciu była bliska wygrania scudetto. No i w efekcie, Włosi nie mają drugiego przyjmującego do pary z Juantoreną. I tak po prawdzie, ile krajów w siatkówce poradziłoby sobie z sytuacją, gdzie czterech czołowych przyjmujących albo nie gra w kadrze, albo mocno obniżyło loty przez urazy? Ze trzy?

Co do Miki, nie można wykluczać jego powrotu do formy, ale to jest coś, czego nie powinno się zakładać z góry - w sensie, Mika poza przebłyskami w Gdańsku (gdzie całościowo i tak grał tak sobie) od kilku lat jest cieniem samego siebie i jak ktoś go podpisuje docelowo w roli większej niż rola trzeciego przyjmującego, to niesamowicie ryzykuje.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Aranger »

Jeśli chodzi o Mikę, to przestałem się łudzić, że z tego coś może jeszcze być jakoś w trakcie sezonu w Rzeszowie. A wielka szkoda, bo czasem jak jeszcze ma dobry dzień (na początku sezonu w Olsztynie choćby), to patrzy się na jego grę z dużą przyjemnością.

Nic mi się w tym gdańskim składzie nie klei, jeśli Winiar zrobi z tego TOP8, to będzie można mówić co o podobnym sukcesie co 5 miejsce zrobione w bardzo dobrym stylu z ostatniego sezonu.
Rekkiuu
Posty: 55
Rejestracja: 19 kwie 2020, o 16:25
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Rekkiuu »

Milan Katić i Dusan Petković na dłużej w Skrze
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

WysokiPortorykanczyk pisze:
johnnyrotten pisze:Czasem mógłbyś trochę przystopować z takimi komentarzami, bo tutaj akurat mogło być tak, jak napisałem, zatem i Gałązka miał prawo pisać w ten sposób.
Włosi piszą, że Stern może trafić do Padwy (3. czerwca).

Maciej Trąbski pisze, że sytuacja z atakującym Radomia się skomplikowała (3. czerwca).

Marcin Gałązka pisze, że Stern najprawdopodobniej trafi do Radomia (4. czerwca).

Stern oficjalnie ogłoszony w Padwie (5. czerwca).

Myślę, że nie.
OK, myślałem, że Gałązka pisał o tym parę dni wcześniej.

Tymczasem Maciej Trąbski potwierdza moje przypuszczenia:

Stern, którego miałem pisać dwa dni temu, jest już we Włoszech. Podobna sytuacja co z Ruciakiem. Był już o włos i zadzwonili z innego klubu. Dochodzą mnie słuchy, że z Kaliberdą może być podobnie, ale nic pewnego
Wariackie to okienko
Kliper
Posty: 301
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Kliper »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 5 cze 2020, o 13:29 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przestrzegaj odpowiedniego cytowania.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: mewa »

CHCIAŁBYM PRZYPOMNIEĆ - że ten wątek jest o prawdopodobnych transferach i plotkach transferowych, a nie o tym, co i kiedy ktoś napisał na twitterze.
Camillo Marcotti

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Camillo Marcotti »

WysokiPortorykanczyk pisze: Co do Miki, nie można wykluczać jego powrotu do formy, ale to jest coś, czego nie powinno się zakładać z góry - w sensie, Mika poza przebłyskami w Gdańsku (gdzie całościowo i tak grał tak sobie) od kilku lat jest cieniem samego siebie i jak ktoś go podpisuje docelowo w roli większej niż rola trzeciego przyjmującego, to niesamowicie ryzykuje.
Tu jest chyba największy problem jeżeli chodzi o Gdańsk, bo przynajmniej z obecnych doniesień wynika, że planują go do szóstki. O ile w Olsztynie transfer Miki nie był jakimś wydarzeniem bardzo na plus ani na minus (właśnie przez to, co mówisz, że było trzech dobrych przyjmujących - Żaliński, Andriga i Mika), w przypadku Gdańska może się już odbić negatywnie, jeżeli Janikowski będzie go miał zastąpić na dłużej.
garbi
Posty: 28
Rejestracja: 5 mar 2016, o 16:00
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: garbi »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 5 cze 2020, o 13:46 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
zwykly74
Posty: 213
Rejestracja: 14 lis 2013, o 00:33
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: zwykly74 »

Camillo Marcotti pisze:Z drugiej strony, jeśli nie teraz, to kiedy? Koronawirus, brak kadry, jeżeli nawet to nie postawi Mateusza na nogi to chyba niestety trzeba będzie myśleć o innym zajęciu, niż siatkówka.
Dopóki są chętni, którzy dobrze zapłacą za coś co lubisz robić to czemu przestawać ? ;)
Camillo Marcotti

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Camillo Marcotti »

zwykly74 pisze: Dopóki są chętni, którzy dobrze zapłacą za coś co lubisz robić to czemu przestawać ? ;)
No tak. Mika obecnie pełni rolę niegdyś Wiki - jego też przez wiele lat kupowano z myślą, że przypomni sobie czasy Częstochowy.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Zapowiedź Szymury na social mediach JW 8-)
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Camillo Marcotti pisze:
zwykly74 pisze: Dopóki są chętni, którzy dobrze zapłacą za coś co lubisz robić to czemu przestawać ? ;)
No tak. Mika obecnie pełni rolę niegdyś Wiki - jego też przez wiele lat kupowano z myślą, że przypomni sobie czasy Częstochowy.
W przypadku Miki raczej ten scenariusz nie zostanie powielony, bo z jego zdrowiem nie widzę szans, żeby pograł (nawet jako strażak) do 36 roku życia (a Wika w tym wieku grał w Olsztynie).

Za parę miesięcy stuknie trzydziestka, a już od kliku sezonów Mateusz ma problemy z kontuzjami, jakie wielu siatkarzy dotykają u schyłku kariery. To są chroniczne kłopoty, a nie przejściowe - według mnie chłopak ma ogromny talent do sportu, a jednocześnie brak mu niestety zdrowia do zawodowego grania. Mocno się zdziwię, jeżeli pogra dłużej niż przez najbliższe 3-4 lata.
kamil1999
Posty: 5583
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Vilgefortz pisze:Zapowiedź Szymury na social mediach JW 8-)
Zgadza się. Nie da się go z nikim pomylić. Żałuję Lyneela bo to był duch drużyny i jej lider kiedy był zdrowy, ale kto wie? Może to strzał w dziesiątkę. Szymura jakby nie patrzeć jest dużo młodszy i mniej podatny na kontuzje. U nas się może jeszcze bardziej rozwinąć i może zostać na dłużej? A zeszły sezon miał równie dobry co choćby Szerszeń.
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: dezerter »

weary_skier pisze:Mam takie wrażenie, że od wczoraj poznaliśmy przyszłych medalistów na najgorszy transfer przyszłego sezonu, a będą to Mika, Wlazły i Bartman. Pytanie tylko o koleność...
Panie kolego. Gdzie mogę przeczytać o tym "otwartym konflikcie" pomiędzy Zibi, a Komenda?
Poproszę o linki do takich "otwartych" wypowiedzi.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Matson »

Robert Taht udzielił wywiadu w którym powiedział ze kontrakt miał podpisany od lutego. To potwierdza ze bajki prezesa ze skład wymyślał trener można olać. Cebulij tez mówił ze był podpisany wcześniej niż trener. Taht powiedział ze zaraz po nim podpisał Tammema. Podejrzewam ze jedynym transferem Giullianiego jest Drzyzga i może Jendryk
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”