Jastrzębski Węgiel

23_Janne
Posty: 169
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 13:53
Płeć: M
Lokalizacja: SWD

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: 23_Janne »

W przypadku Dawida Murka - bardzo chciałbym jego pozostania w Jastrzębiu, ale odnoszę wrażenie, że decyzja zostanie podjęta w Bełchatowie (zresztą, tam jest ewentualność, że postawią nawet na 2 nowych przyjmujących - wybór z tria: Murek, Kurek, Wika) - jeżeli jednak zdecydują się na Dawida, Jastrzębski powinien sięgnąć po Piotrka Gruszkę...
Z innej beczki, ciekawa jest sytuacja Marcina Wiki: wspomina się o Skrze, Resovii, nawet jego pozostaniu w Częstochowie... dlaczego do tej rywalizacji (hipotetycznie rzecz ujmując) nie miałby włączyć się także JW (wszak Wika najlepsze mecze w sezonie zagrał właśnie przeciwko Jastrzębiu)...
Przyjęcie JW (szczególnie w końcówce sezonu) dalekie było od doskonałości - dlatego wzięcie pod uwagę każdej opcji, mającej poprawić grę w tym elemencie, jest jak najbardziej wskazane...
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: ludi14 »

Wika raczej zostanie w Czewie albo pójdzie do Skry.
23_Janne
Posty: 169
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 13:53
Płeć: M
Lokalizacja: SWD

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: 23_Janne »

Do Skry to on raczej nie pójdzie... Jastrzębie byłoby dla niego sensownym rozwiązaniem, szczególnie po odejściu Dawida - i transferze Gierka do Resovii.
Zresztą, na tej pozycji w JW potrzebny będzie jeszcze jeden transfer, gdyż nie wyobrażam sobie, żeby Rafa zostal na przyszły sezon...
Pavello
Posty: 50
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 11:06
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Pavello »

Rafa to taka slabsza odmiana Bakiewicza. Przyjecie ma naprawde dobre, poatakowac tez potrafi. Zagrzewac druzyne do walki to w Jastrzebiu chyba najlepiej mu szlo. Zagrywke ma slaba , ale nad nia jeszcze moze pracowac:]
Tylko...po odejsciu Murka JW jest naprawde w trudnej sytuacji i nie wyobrazam sobie nie sciagnac Woickiego i Wiki, jesli ten klub chce jeszcze walczyc o podium
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Ann »

23_Janne pisze:gdyż nie wyobrażam sobie, żeby Rafa zostal na przyszły sezon...
A dlaczego sobie nie wyobrażasz? Rafa pokazał się ze znakomitej strony w końcówce sezonu. Yudin cierpiał na chroniczny brak formy i gdyby nie Rafa (jako drugi przyjmujący) to Jastrzębie pewnie nie weszłoby nawet do czwórki, chyba że nagle Mateusz Gorzewski wystrzeliby z formą... ;)
Sam zawodnik bardzo chce zostac w Jastrzębiu, tylko znów pojawia się temat ilości obcokrajowców.
Reasumując taki Rafa by się Jastrzębiu bardziej przydał na nowy sezon niz Yudin z taką formą jaką prezentował od momentu styczniowej kontuzji.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Arff »

Jastrzębie nie ma wyjścia musi!!! zatrudnić młodych zdolnych... o czym zresztą mówił sam Santili... jakieś pomysły ?? =] zobaczymy... może ostatnia kadra juniorów osiągnęła niewiele... ale w przyszłym roku wypada symboliczna data 6 lat po MŚ juniorów w 2003 i 12 lat po 1997... zobaczymy może dane jest naszym juniorom co 6 lat zdobywanie złotego medalu MŚ ?? =] bo chłopaki radzą sobie świetnie i kilku małych punktów brakowało w grupie żeby zdobyć medal MŚ kadetów w tym roczniku... może wśród tych chłopaków wypadałoby poprzebierać, Drzyzga już jest blisko Częstochowy...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: szyderca »

Ale Jastrzębie ma młodych zdolnych, złotych chłopców z-cy prezesa Grodeckiego Zbigniewa. Mam tu na mysli Michała Stępnia, Mateusza Gorzewskiego, Michała Kamińskiego, a w kolejce czeka juz młody Bartman. Pozostała trójka ma ważne kontakty jeszcze przez rok - o ile sobie dobrze przypominam.
23_Janne
Posty: 169
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 13:53
Płeć: M
Lokalizacja: SWD

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: 23_Janne »

Ann pisze: Rafa pokazał się ze znakomitej strony w końcówce sezonu. Yudin cierpiał na chroniczny brak formy i gdyby nie Rafa (jako drugi przyjmujący) to Jastrzębie pewnie nie weszłoby nawet do czwórki, chyba że nagle Mateusz Gorzewski wystrzeliby z formą... ;)
Szanuję Twoje zdanie, ale mnie nie przekonałaś. Rafa samą końcówkę sezonu (mam na myśli serię z Olsztynem) miał bardzo bladą. W półfinałach z AZS-em Częstochowa prezentował się lepiej - ale wynikało to raczej z momentami przerażająco słabej dyspozycji Igora, na tle którego wypadał korzystniej...
Nie zgodzę się też ze stwierdzeniem, że JW nie wszedłby do czwórki, gdyby nie Rafa: w serii z ZAK-są dosyć przyzwoicie spisywał się Yudin, odciążając w ataku przede wszystkim Dawida Murka. I to w głównej mierze zapewniło drużynie półfinały.
Nie wspomnę, że także blok to przepaść w bezpośrednim porównaniu tych dwóch graczy.
Chciałbym zwrócić jednak uwagę na okoliczności, w jakich Rafa w ogóle został sprowadzony: w trakcie sezonu, w zasadzie z dnia na dzień - i tak naprawdę nawet dla znawców siatkówki był wielką niewiadomą.
Sytuacja jest jasna - jeżeli klub w przyszłym sezonie chce ponownie powalczyć o "czwórkę", potrzeba naprawdę poważnych wzmocnień - nie tylko uzupełnień składu. A Rafa takim (całkiem solidnym zresztą) uzupełnieniem składu był.
Acha - Gorzewski, jak wiemy, też nie "wystrzelił" z formą - może w przyszłym roku ;) .
23_Janne
Posty: 169
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 13:53
Płeć: M
Lokalizacja: SWD

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: 23_Janne »

szyderca pisze:a w kolejce czeka juz młody Bartman.
Ale obawiam się, ze w kolejce po Bartmana czeka też m.in. Resovia ;)
szymon_jw
Posty: 10
Rejestracja: 26 mar 2008, o 19:56
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: szymon_jw »

23_Janne pisze:
szyderca pisze:a w kolejce czeka juz młody Bartman.
Ale obawiam się, ze w kolejce po Bartmana czeka też m.in. Resovia ;)
Jakoś nie wydaje mi się żeby młody Bartman chciał zostać 4 przyjmującym w Resovi. Po Mitroviciu, Gierczyńskim, Łuce(a bliski przejścia jest podobno jeszcze Wika). Dlatego uważam że Rafa powinien wypaść a ściągniemy Bartmana i Samice:)
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Ann »

szymon_jw pisze:Dlatego uważam że Rafa powinien wypaść a ściągniemy Bartmana i Samice:)
Samica w Jastrzębiu na pewno nie zagra :) Jastrzębie może i nie afiszuje się swoimi posunięciami, ale równiez takie czyni.
Woicki jednak nie zagra w Jastrzębiu, choć było blisko... (ostatnia szansa, że włodarze przemyslą sprawę drugi raz tylko.. .co na to Paweł...) a co przy ilości obcokrajowców (gdy sprowadzony zostanie obokrajowiec na sypacza) będzie równało się temu, że w zespole nie zostane również drugi Iwanow, mimo, że póki co obie strony się zainteresowane przedłużeniem kontraktu.
szymon_jw
Posty: 10
Rejestracja: 26 mar 2008, o 19:56
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: szymon_jw »

Ann pisze: Samica w Jastrzębiu na pewno nie zagra :)
hmm skąd ta pewność;)póki piłka w grze wszystko się może zdarzyć tym bardziej że Santilli sam przyznał że za Murka klub powinien zakontraktować jakiegoś wartościowego zawodnika z zagranicy:) poczekamy zobaczymy
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Ann »

szymon_jw pisze:Samica w Jastrzębiu na pewno nie zagra :)
hmm skąd ta pewność;)póki piłka w grze wszystko się może zdarzyć tym bardziej że Santilli sam przyznał że za Murka klub powinien zakontraktować jakiegoś wartościowego zawodnika z zagranicy:) poczekamy zobaczymy
Po prostu mi zaufaj :) nie można grać z taką ilością obcokrajowców, jaka byłaby gdyby jeszcze Samica przyszedł do Jastrzębia.
Pavello
Posty: 50
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 11:06
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Pavello »

A z Wika marzenia juz prysly. Marcin w Rzeszowie. Nie wiem czy to dobry znak, ze JW jeszcze zadnego transferu nie zrobilo..Wszystko z rynku schodzi :/ Czarno widze nastepny sezon ojj czarno :/
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Chal »

Pavello, spokojnie, w Olsztynie też póki co cicho, aż nagle działacze tradycyjnie zaskoczą nas jakąś bombą, więc u Was może być podobnie ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Ted »

Od kiedy sięgam pamięcią o jakikolwiek wyciek informacji z Jastrzębia było ciężko, a nawet jesli się już jakieś informacje w prasie pojawiały, natychmiast na stronie internetowej pojawiał się komunikat, że wszelkie spekulacje są wyssane z palca i wiarygodnych informacji dowiesz się tylko z klubu. A wracając do transferów Jastrzębskiego Węgla, szpeca od siatkówki mają tam niezłego, tylko czasami trudno się z nim dogadać, no i zdaje się budżet już nie ten.
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: szyderca »

Zachowanie Ptoków to od lat przysłowiowa "cicha woda" Nagrali sie w ostatnich latach trochę z Knack Roeselare i jak znam życie zaskoczą kimś z zagranicy. Może właśnie stamtąd? Ciekawie przedstawia się sytuacja ze środkowymi. Z tego co zdążyłam się zorientować kontrakt ma Jurek, w zawieszeniu jest Ivanov, Czarnowski negocjował kase, a od Kucharzy wrócił złoty chłopak Grodeckiego - Stępień. Śmiałabym sie po pachy, gdyby okazało się, że Ptoki po cichu dogadują sie z Kadziewiczem :D
szymon_jw
Posty: 10
Rejestracja: 26 mar 2008, o 19:56
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: szymon_jw »

[quote="szyderca" Nagrali sie w ostatnich latach trochę z Knack Roeselare i jak znam życie zaskoczą kimś z zagranicy. Może właśnie stamtąd? [/quote]

No to strzał w 10:D Ben Hardy i Nico Freriks nowymi zawodnikami Jastrzębskiego Węgla. Tylko ciekaw jestem jak rozwiążą sprawe z ilością obcokrajowców. Aktualnie są to:Hardy, Freriks, Yudin, Rafa, Ivanov. Marzy mi sie teraz powrót Kadzia:D
revis
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 16:24
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: revis »

szymon_jw pisze:[quote="szyderca" Nagrali sie w ostatnich latach trochę z Knack Roeselare i jak znam życie zaskoczą kimś z zagranicy. Może właśnie stamtąd?
No to strzał w 10:D Ben Hardy i Nico Freriks nowymi zawodnikami Jastrzębskiego Węgla. Tylko ciekaw jestem jak rozwiążą sprawe z ilością obcokrajowców. Aktualnie są to:Hardy, Freriks, Yudin, Rafa, Ivanov. Marzy mi sie teraz powrót Kadzia:D[/quote]


Prawie pewne jest odejście Rafy, raczej E.Ivanov out też. Dojdzie jeszcze 1-2 polaków na przyjęcie może ktoś na środek oprócz Stępnia i będzie dobrze dla JSW
AZS szkoli inni biorą...
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: blaise »

co wy gadacie, że aktualnie jest Rafa..
on kontrakt miał tylko do końca sezon i aktualnie jest wolnym zawodnikiem.
.
revis
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 16:24
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: revis »

No, no odszczekuje, bo FIVB nic nie wprowadził w tym sezonie. Jak myślicie jaką strategię przyjmie PLS w tym sezonie?? 4 ( 3 na boisku) czy 3( 2 na boisku) ??? Jeśli ta 2 opcja to do JSW raczej dojdzie 2 polskich przyjmujący ( Pęcherz? Bartmann? Gruszka?) i nie przedłużą kontraktu z Rafą. Jeśli ta 2 to hmm. E.Ivanov out?
AZS szkoli inni biorą...
23_Janne
Posty: 169
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 13:53
Płeć: M
Lokalizacja: SWD

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: 23_Janne »

Zakładam, że jednak opcja 4/3 - w przeciwnym wypadku sytuacja trochę się komplikuje...

Bez złudzeń: Hardy na pewno nie zastąpi Murka, potrzebny jest jeszcze jeden polski przyjmujący - i to taki, który będzie jednocześnie liderem drużyny (takim byłby Gruszka, Pęcherz raczej nie ;) - a coś czuję, że najbardziej prawdopodobne jest pozyskanie ...Bartmana :] ).
Przyjście Freriksa uważam za bardzo ciekawy transfer - zobaczymy, jak zgra się z ekipą (np. jak często będzie grał środkiem:D ).
Poza tym stale pozostają 2 kluczowe kwestie: środkowego (Kadziu? Byłoby nieźle, ale mam wątpliwości czy jego przyjście jest realne - zobaczymy też, czy zostaną "Puszka" i Czarnowski), no i drugiego atakującego, odciążającego "Pryka" (transfer Grygla byłby bardzo dobrym pociągnięciem - przy czym jest jeszcze pytanie, co dalej z Kamińskim - dla którego całej kariery przyszły sezon może okazać się decydujący).

Zapowiedź dyr. Grodeckiego o włączeniu się do walki o mistrzostwo w przyszłym sezonie zweryfikują dopiero kolejne transfery. Jak na razie brzmi ona dość niewiarygodnie :o
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: PAWKENS »

To Stępień do JSW ??? Nic o tym nie słyszałem...
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: szyderca »

PAWKENS pisze:To Stępień do JSW ??? Nic o tym nie słyszałem...
Smutne to ... :)
Wraca z wypożyczenia.
Jezdziec Chaosu
Posty: 91
Rejestracja: 16 paź 2007, o 21:30
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Jezdziec Chaosu »

Ciekawe jest to, że rok temu Totollo prosił Grodeckiego o kredyt zaufania, chciał budować nowy zespół w oparciu o młodych zawodników. Wtedy to nie przeszło i Jastrzębie podziękowało Włochowi. Teraz przyszedł jego następca, trochę tańszy i projekt z zeszłego sezonu przeszedł. Ciekawa jestem co będzie się robiło z trójką juniorów - Kamiński, Stępień, Gorzewski. Zdecydują się ich wypożyczyć do słabszych zespołów aby się ogrywali, czy też będą grzali kwadrat dla rezerwowych.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Arff »

To Jastrzębie stawia na młodzież ?? to bardzo dobra informacja =]
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
revis
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 16:24
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: revis »

Jezdziec Chaosu pisze:Ciekawe jest to, że rok temu Totollo prosił Grodeckiego o kredyt zaufania, chciał budować nowy zespół w oparciu o młodych zawodników. Wtedy to nie przeszło i Jastrzębie podziękowało Włochowi. Teraz przyszedł jego następca, trochę tańszy i projekt z zeszłego sezonu przeszedł. Ciekawa jestem co będzie się robiło z trójką juniorów - Kamiński, Stępień, Gorzewski. Zdecydują się ich wypożyczyć do słabszych zespołów aby się ogrywali, czy też będą grzali kwadrat dla rezerwowych.
Ekhm, jakoś do tej pory zdawało mi się, że to Totolo podziękował JSW ;)
AZS szkoli inni biorą...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Guilder »

revis pisze:
Jezdziec Chaosu pisze:(...)Wtedy to nie przeszło i Jastrzębie podziękowało Włochowi(...)
Ekhm, jakoś do tej pory zdawało mi się, że to Totolo podziękował JSW ;)
Dobrze Ci się wydaje, wręcz prosili go, żeby został. Ten zrezygnował, ale na odchodnym polecił im swojego kolegę ;)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Jezdziec Chaosu
Posty: 91
Rejestracja: 16 paź 2007, o 21:30
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Jezdziec Chaosu »

Dennis Guilder pisze:
revis pisze:
Jezdziec Chaosu pisze:(...)Wtedy to nie przeszło i Jastrzębie podziękowało Włochowi(...)
Ekhm, jakoś do tej pory zdawało mi się, że to Totolo podziękował JSW ;)
Dobrze Ci się wydaje, wręcz prosili go, żeby został. Ten zrezygnował, ale na odchodnym polecił im swojego kolegę ;)
To oficjalna informacja jaka przedostała się do prasy. Prawda jest taka, że Totolo chętnie by został, ale chciał kontrakt o 25% większy, na co niezgodził się zarząd =]
revis
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 16:24
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: revis »

Skąd te informacje???
AZS szkoli inni biorą...
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”