PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2908
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: hubert »

Skrzypek pisze: Fornal i Kwolek. Obaj nie zachwycili. Bartosz dobrze radził sobie w 2 secie, natomiast w 3. partii zawiódł i po prostu zabrakło mu skuteczności. Tomasz natomiast notuje fatalny początek sezonu. Bariera 40% w ataku staje się dla niego zbyt trudna do pokonania. Radzi sobie w przyjęciu, czasami dorzuci coś w zagrywce, ale ofensywnie jest słaby, ma strasznie sztywny tułów i atakując pracuje jedynie ręką. Przy przeciętnym zasięgu to za mało. Oby nie wyrósł z niego jedynie defensywny przyjmujący, bo warunki fizyczne ma dobre.
Żaden z nich nie jest ofensywny i nie będzie. O ile defensywnych to mamy w ciul (w kontekście kadry) to ofensywnych nie bardzo. Będzie Leon i potem długo nic i gdzieś tam majaczy się Mika (jak zdrowy) i może Bednorz. Zobaczymy co pokaże Łukasik bo parametrowo poza Leonem najlepszy jest.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: Aranger »

Skoro nie mógł zagrać, to wiadomo, że to dobra wróżba nie jest, ale mam (być może błędne) wrażenie, że gorzej brzmi i wygląda nagły strzał bólu przed meczem (a wydawało mi się, że tak właśnie było), niż wycofanie go z gry przez wcześniej znany uraz po podjęciu próby na rozgrzewce.

Zachwycający występ Kwolka to nie był, ale raczej dość dobry, jak na przyjmującego bardzo mocno obciążony przez rozgrywającego (prawie 30 ataków w 3 sety), swoje skończył, efektywność i przyjęcie utrzymał. Do takiej formy jak w poprzednim sezonie późną jesienią i wczesną zimą, gdzie kosił mecz po meczu, jeszcze trochę brakuje.
Franko
Posty: 251
Rejestracja: 21 kwie 2018, o 11:11
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: Franko »

hubert pisze:
Skrzypek pisze: Fornal i Kwolek. Obaj nie zachwycili. Bartosz dobrze radził sobie w 2 secie, natomiast w 3. partii zawiódł i po prostu zabrakło mu skuteczności. Tomasz natomiast notuje fatalny początek sezonu. Bariera 40% w ataku staje się dla niego zbyt trudna do pokonania. Radzi sobie w przyjęciu, czasami dorzuci coś w zagrywce, ale ofensywnie jest słaby, ma strasznie sztywny tułów i atakując pracuje jedynie ręką. Przy przeciętnym zasięgu to za mało. Oby nie wyrósł z niego jedynie defensywny przyjmujący, bo warunki fizyczne ma dobre.
Żaden z nich nie jest ofensywny i nie będzie. O ile defensywnych to mamy w ciul (w kontekście kadry) to ofensywnych nie bardzo. Będzie Leon i potem długo nic i gdzieś tam majaczy się Mika (jak zdrowy) i może Bednorz. Zobaczymy co pokaże Łukasik bo parametrowo poza Leonem najlepszy jest.
Aha czyli podstawowy mistrz świata Szalpuk się nie liczy, a może jest defensywny?
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: kanimo »

Aranger pisze:Skoro nie mógł zagrać, to wiadomo, że to dobra wróżba nie jest, ale mam (być może błędne) wrażenie, że gorzej brzmi i wygląda nagły strzał bólu przed meczem (a wydawało mi się, że tak właśnie było), niż wycofanie go z gry przez wcześniej znany uraz po podjęciu próby na rozgrzewce.

Zachwycający występ Kwolka to nie był, ale raczej dość dobry, jak na przyjmującego bardzo mocno obciążony przez rozgrywającego (prawie 30 ataków w 3 sety), swoje skończył, efektywność i przyjęcie utrzymał. Do takiej formy jak w poprzednim sezonie późną jesienią i wczesną zimą, gdzie kosił mecz po meczu, jeszcze trochę brakuje.
Patrz, a mnie sie wydaje, ze bol (bo taki najczesciej jest pierwszy sygnal) i kontuzja ciagnaca sie przez jakis czas, szczegolnie jesli to jest to kiedys operowane kolano, sa gorszym sygnalem niz jakies strzykniecia na treningu. Trwanie objawow nigdy nie jest dobrym zwiastunem.
Mlody byl, jak go operowali na krzyzowe i nie wiem czy sztuczne lakotki juz u nas wtedy wstawiali. A pamietam, ze lakotka poszla mu wtedy na pewno. Co przy tej masie do ladowania oznacza mocne urazy bezposrednio na chrzastke stawowa.
Szkoda, fajnie to wzgladalo i wydaje sie, ze w stosunku do poczatku sezonu w Bielsku to mocno sie « wysuszyl ». Miejmy nadzieje, ze dmuchaja na zimne i chlopak jeszcze pogra.

Co do ofensywnych to jest Szalupa, Bednorz. Moze troche drgnie kariera Jakubiszaka, odrobine wchodzil.
Kwolek sam mowil, ze z tym wzrostem, to ciezko jako ofensywny. Ale MS wygralismy z Kubiakiem, i Kurkiem wiec mysle, ze to da Kwolkowi kopa do dalszej pracy by do poziomu Kubiego dorosnac. A armata na prawy sie znajdzie, jest 2 mlodszych kandydatow.
Gorzej na przyjeciu. Warto przygladac sie Janikowskiemu, parametry ma (2,01). Wiem, ze wczoraj bylo slabiutko, ale to pierwsze koty za ploty. Troche mu brakuje tego « zeba » , sportowej zawzietosci.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: TommyLeeJones »

Luźno nawiązując do wczorajszego meczu zwanego "Derbami Mazowsza".

Czy Radom leży na Mazowszu? Nie pochodzę z tamtych rejonów ale zawsze wydawały mi się Małopolską. Plejadzie historyków i geografów także się tak wydaje, łącznie z prof. Google i poczciwą ciocią Wikipedią. "Derby Mazowieckiego" jeszcze bym przełknął ale Mazowsza? Chyba, że sami Radomianie czują inaczej, nie będę wtedy polemizował.
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: kuki91 »

Ogolnie Radom to przedmiescie i zaplecze Warszawy ;) duzo ludzi do pracy tam dojezdza, i tak dalej. Mam tam rodzibe, wg mnie blizej do mazowsza ;)
Kliper
Posty: 301
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: Kliper »

kuki91 pisze:Ogolnie Radom to przedmiescie i zaplecze Warszawy ;) duzo ludzi do pracy tam dojezdza, i tak dalej. Mam tam rodzibe, wg mnie blizej do mazowsza ;)
Radom to przedmieście Warszawy ?? haha przedmieście Warszawy to Piaseczno albo Pruszków Radom leży 100km od Warszawy i ma ponad 220 tysięcy mieszkańców więc jakie przedmieście.

Tommy masz racje Radom to historyczna Małopolska ale w województwie Mazowieckim powinni mówić derby Mazowieckiego.

Wracając do meczu to Onico wiele nie pokazało kolejny świetny występ Żalinskiego, z meczu na mecz rozkręca się Żygałow Fornal trochę lepiej ale brakuje mu formy z poprzednich sezonów.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: drukjul »

Kliper pisze: Tommy masz racje Radom to historyczna Małopolska ale w województwie Mazowieckim powinni mówić derby Mazowieckiego.
.
100% zgoda. Mówienie, czy pisanie że Radom to Mazowsze to taki sam wielbłąd i ignorancja, jak Olsztyn na Mazurach, czy Elbląg na Warmii. Takie miasta jak Częstochowa, Zawiercie, czy Będzin również nie leżą na Górnym Śląsku, mimo że podobnie jak Katowice i Jastrzębie należą do województwa śląskiego. Czeka nas zresztą w tej kolejce w poniedziałek mecz Będzin-Jastrzębski Węgiel i na całe szczęście nikt nie usiłuje tego meczu nazywać pojedynkiem derbowym. ;)
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: perykles »

drukjul pisze:
Kliper pisze: Tommy masz racje Radom to historyczna Małopolska ale w województwie Mazowieckim powinni mówić derby Mazowieckiego.
.
100% zgoda. Mówienie, czy pisanie że Radom to Mazowsze to taki sam wielbłąd i ignorancja, jak Olsztyn na Mazurach, czy Elbląg na Warmii. Takie miasta jak Częstochowa, Zawiercie, czy Będzin również nie leżą na Górnym Śląsku, mimo że podobnie jak Katowice i Jastrzębie należą do województwa śląskiego. Czeka nas zresztą w tej kolejce w poniedziałek mecz Będzin-Jastrzębski Węgiel i na całe szczęście nikt nie usiłuje tego meczu nazywać pojedynkiem derbowym. ;)
Na terenu województwa śląskiego mamy teoretycznie dwa mecze derbowe :D pierwszy czyli derby Górnego Śląska Gieksa - Jastrzębie i drugi derby Zagłębia Będzin - Zawiercie ;) oczywiście trzeba to traktować z przymróżeniem oka ale chyba kiedyś widziałem na fb Będzina, że mecz z Jastrzębiem nazywali derbami :D
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: aezakmi »

Jerzy Mielewski zadebiutował w Pluslidze. Myślę, że powtórka na polsatsport.pl będzie, bo flocik w jego wykonaniu był całkiem niezły. :D Gdyby ktoś pytał, to był prezent z okazji urodzin. Dostał tort i potem sobie zaserwował, a Kadziu skomentował.
Wlazły zaczął mecz na ławce i Skra od razu męczy się ze swoją grą. 9:14, Olsztyn dobrze wszedł w mecz.
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: Milten »

Gra Teppanem i Szalpukiem w obecnej formie to sabotaż.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: wieloryb_wacek »

Kanciasta ta gra Skry jak na razie. Piechocki w kolejnym meczu bardzo fajnie przyjmuje flota, jak nie on.
ciorny17
Posty: 8580
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: ciorny17 »

wieloryb_wacek pisze:Kanciasta ta gra Skry jak na razie. Piechocki w kolejnym meczu bardzo fajnie przyjmuje flota, jak nie on.
Ogólnie Kacper to coby nie mówić (urusla nie wierzę, że to piszę) ale obko Kochanowskiego to w tym sezonie póki co najlepszy zawodnik Skry.

Szalpuka bardzo szybko dopadł "kac" po MŚ.
Kłamca.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: Aranger »

Gra Teppanem i Szalpukiem w obecnej formie to sabotaż.
To nie oni byli głównym problemem w tym secie. Szalpuk zdobył 7 punktów, Teppen 4 i dołożył tę zagrywkę w końcówce. Bardzo uważnie nie oglądam, ale wydaje mi się, że Skra po prostu nie złamała w wystarczającym stopniu pierwszej akcji Olsztyna.

A liga jest teraz o tyle dobra, że z kimkolwiek nie gra potencjalny faworyt, to jeśli nie nałoży wystarczającej presji na rywala nawet z dołu tabeli, to od razu jest przez niego sprowadzany do parteru.

Piechocki faktycznie super.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2018, o 14:32 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: Verdungo »

ciorny17 pisze:
wieloryb_wacek pisze:Kanciasta ta gra Skry jak na razie. Piechocki w kolejnym meczu bardzo fajnie przyjmuje flota, jak nie on.
Ogólnie Kacper to coby nie mówić (urusla nie wierzę, że to piszę) ale obko Kochanowskiego to w tym sezonie póki co najlepszy zawodnik Skry.

Szalpuka bardzo szybko dopadł "kac" po MŚ.
Oby Piechocki tak grał cały sezon, natomiast jeśli chodzi o Szalpuka to lepiej teraz niż poźniej ;)
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: wieloryb_wacek »

Piechocki mógłby się jeszcze oduczyć przewracania się po przyjmowaniu flotów 20 kmh, bo może nie zdążyć do asekuracji, hehe. Ale może się czepiam.
ciorny17
Posty: 8580
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: ciorny17 »

Verdungo pisze: Oby Piechocki tak grał cały sezon, natomiast jeśli chodzi o Szalpuka to lepiej teraz niż poźniej ;)
Nie no oczywiście, ale żeby było później musi być też coś teraz, a przy słabiej grającym Arturze, patrzysz w kwadrat i widzisz Orczyka i Katica. Nie jest to najlepszy widok.
Kłamca.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: Verdungo »

ciorny17 pisze:
Verdungo pisze: Oby Piechocki tak grał cały sezon, natomiast jeśli chodzi o Szalpuka to lepiej teraz niż poźniej ;)
Nie no oczywiście, ale żeby było później musi być też coś teraz, a przy słabiej grającym Arturze, patrzysz w kwadrat i widzisz Orczyka i Katica. Nie jest to najlepszy widok.
Lepiej tam nie zaglądać ;) Na pewno słabo Skra wygląda w elemencie zagrywki. Sporo psują a korzyści za wiele z zagrywki nie mają.

PS. Z taką grą to Skra znowu dzisiaj pogubi punkty. Albo tie-break, albo 3 punkty stracone dzisiaj. Katic i Orczyk na przyjęciu :]
Ostatnio zmieniony 27 paź 2018, o 14:51 przez Verdungo, łącznie zmieniany 2 razy.
batmanowski
Posty: 434
Rejestracja: 15 cze 2013, o 11:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: batmanowski »

Ale piach ze strony Skry.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Johny94
Posty: 188
Rejestracja: 4 maja 2012, o 13:05
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: Johny94 »

Moze i Skra nie gra dziś swojej najlepszej siatkówki, ale trzeba oddać Olsztynowi, że prezentują się świetnie. Super Hadrava, dobre przyjęcie, umożliwiające kombinacyjną grę Woickiego i do tego przyjmujący robią swoje.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: aezakmi »

Krytykowany Marcel Lux, dzisiaj bardzo fajnie uzupełnia grę swojego zespołu. A Hadrava z Woickim grają, jak w końcówce poprzedniego sezonu. I już mają punkt!
tomkasz
Posty: 88
Rejestracja: 2 paź 2008, o 08:45
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: tomkasz »

Nie tyle Skra jest zaskoczeniem, co właśnie postawa AZSu. Przecieram oczy ze zdumienia mając ciągle w pamięci mecze z Katowicami i Czarnymi.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: Verdungo »

Przeczuwam szybkie 3:0 dla Olsztyna, AZSowi siedzi dzisiaj zagrywka, czego nie można powiedzieć o Skrze.
batmanowski
Posty: 434
Rejestracja: 15 cze 2013, o 11:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: batmanowski »

Będzie 3:0.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: Aranger »

Indywidualnie Kochanowski dzisiaj rozbija bank.
batmanowski
Posty: 434
Rejestracja: 15 cze 2013, o 11:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: batmanowski »

Szalpuk fatalnie atak kiepski odbija się od bloku w przyjęciu beznadziejnie.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
lipa210
Posty: 407
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:11
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: lipa210 »

Nie ma prawego skrzydła w Skrze, Teppan grał najlepszy mecz w Skrze (czyli grał średnio) ale Piazza musiał coś zmienić a jedyny wartościowy zawodnik na ławce to Wlazly, ale dostał kilka piłek na lewe, które kiwnal i Lomacz przestał mu wystawiać.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: Verdungo »

batmanowski pisze:Szalpuk fatalnie atak kiepski odbija się od bloku w przyjęciu beznadziejnie.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Problem w tym, że nie ma kto wejść za niego.

PS. Szkoda, bo liczyłem na dobry mecz a widowisko kiepskie.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1809
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: hardy »

Piechocki przyjął dołem i się nie przewrócił
batmanowski
Posty: 434
Rejestracja: 15 cze 2013, o 11:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: batmanowski »

Mógł dać Katica. Gorzej się grać nie da.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”