PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Bartek O »

mucha-07 pisze:
WolskiPatriota pisze:Z jakiej racji meczów Chemika z Katowicami i Szczecina z Radomiem nie ma w TV?
Mecze towarzyskie AZERBEJDŻAN-WYSPY OWCZE i AUSTRIA-IRLANDIA PÓŁNOCNA w jak zwykle faworyzowanej piłce nożnej. To nie jest #LigaMistrzowSwiata
Uprzedziliscie mnie. Również chciałem wyrazić swoje wielkie zadowolenie z powodu braku transmisji mało interesującego meczu Stoczni z Czarnymi. Podobnie jak zapewne np. Michał Kubiak zaplanuje swój dzień tak, żeby o godzinie 17.50 zasiąść wygodnie przed telewizorem i obejrzeć szlagiery piłkarskiej Ligi Narodów. Zastanawiam się tylko, czy wybrać mecz Turków ze Szwedami, czy starcie piłkarskich potęg wspomniane przez Was powyżej.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Aranger »

W TV nie ma, ale całe szczęście w internecie mają być.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: qtp »

Noworoczny pisze:Oglądam powtórkę i widzę, że Szymura mimo niskiego wzrostu i małego skoka bardzo pięknie atakuje.
Na Podpromiu też pięknie atakował i dobrze przyjmował, generalnie po wejściu na parkiet wyglądał na zawodnika z wyższej półki niż Śliwka, szkoda że Gardini jest zaślepiony i nie ma w Zaksie rywalizacji na tej pozycji
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: wieloryb_wacek »

Przecież przez wejście Szymury za Śliwkę Zaksa prawie przegrała mecz, bo Szymura nie przyjmował, nie blokował ani nie bronił. Gardini oczywiście zobaczył to z opóźnionym zapłonem, i próbował ratować sytuację wpuszczając Śliwkę w samej końcówce. Już pisałem, ale wg mnie wystarczy ograniczyć liczbę piłek do Śliwki na kontrze i/lub na lewym, i Zaksa będzie wyglądać lepiej. Nie rozumiem kompletnie, czemu Śliwka zupełnie jest pomijany przy ataku z prawej strony. Szczególnie, że Kaczmarek jako były przyjmujący wcale nie atakuje słabo z lewego.

@oglądalność meczu Wysp Owczych - a ja akurat jestem ciekaw statystyk oglądalności, i wcale nie jestem przekonany, że Plusligę ogląda więcej ludzi niż mecze słabeuszy w Fussball.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2018, o 12:36 przez wieloryb_wacek, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Bartek O »

Aranger pisze:W TV nie ma, ale całe szczęście w internecie mają być.
Dobra wiadomość dla tych kilkunastu, max. kilkudziesięciu kibiców, którzy z całkowicie niezrozumiałych dla mnie powodów będą woleli obejrzeć mecz siatkówki niż potyczkę Azerbejdżanu z Wyspami Owczymi. Polsat zrobił rzecz dla mnie niepojetą. Dwa takie mecze w jednym czasie? Szwecję w starciu z Turkami obejrzy jakieś 4,5 miliona moich rodaków, natomiast Azerbejdżan vs Wyspy Owcze pewnie około 4 milionów Polaków. I ciekawe który z ww. piłkarskich szlagierów wybierze Kapitan naszej siatkarskiej Drużyny Mistrzów Świata! :-D ;-).

Całkiem poważnie - na ilość pokazywanych meczów siatkówki w tym sezonie faktycznie narzekać nie mamy prawa. Ale brak transmisji z tego meczu, jakoś wyjątkowo mnie sfrustrował.
JacekAZS
Posty: 199
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 20:36
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: JacekAZS »

@oglądalność meczu Wysp Owczych - a ja akurat jestem ciekaw statystyk oglądalności, i wcale nie jestem przekonany, że Plusligę ogląda więcej ludzi niż mecze słabeuszy w Fussball.
A mi się wydaje, że większą oglądalność od PlusLigi ma tylko Ekstraklapa piłkarzy. Choć i tu mam wątpliwości. Wiem, że parę lat temu PlusLiga miała największą oglądalność że wszystkich sportów w tv.

Jeśli ktoś ma jakiej aktualne dane, to z chęcią bym się I'm przyjrzał
Ostatnio zmieniony 17 lis 2018, o 13:26 przez JacekAZS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Noworoczny »

Pisałem wcześniej, że to ze Śliwką Zaxa wygrała tie-breaka, a nie z Szymurą, ale po obejrzeniu powtórki mam mieszane uczucia. Przez te pół seta Śliwka miał następujące zagrania: wystraszył w odbiorze Zatorskiego, przez co ten popsuł przyjęcie. Przyjął serwis w buraki. Jeden odbiór floata sposobem górnym przyjął nisko na trzeci metr (choć Toniutti pięknie zdołał z tego zagrać krótką do Wiśniewskiego. Jedną zagrywkę przebił na drugą stronę a drugą wpakował w siatkę. Pierwszą piłkę do ataku przebił nad blokiem - Redwitz podbił. Drugim atakiem wpakował się w środek bloku (strata punktu). Dopiero w ostatniej akcji meczu zdobył punkt obijając blok po prostej.
Czy z Szymurą by było gorzej? Nie sądzę, ale też i się nie dowiemy. Wczoraj zagrał pięknie.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: estril1992 »

Chyba zapominacie że telewizja ma też inne sporty nie tylko siatkówka.Kibice interesują się nie tylko siatkówką , ale piłką nożną , tenisem czy sportami walki , a mam takie wrażenie że co niektórzy tylko by chcieli oglądać siatkówkę i nic innego.Trochę szacunku dla kibiców co chcą obejrzeć mecz tenisa czy piłki.
WolskiPatriota
Posty: 355
Rejestracja: 13 paź 2018, o 07:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: WolskiPatriota »

estril1992 pisze:Chyba zapominacie że telewizja ma też inne sporty nie tylko siatkówka.Kibice interesują się nie tylko siatkówką , ale piłką nożną , tenisem czy sportami walki , a mam takie wrażenie że co niektórzy tylko by chcieli oglądać siatkówkę i nic innego.Trochę szacunku dla kibiców co chcą obejrzeć mecz tenisa czy piłki.
Znasz jakiegoś kibica interesującego się meczem towarzyskim w wykonaniu Wysp Owczych?
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: estril1992 »

Wysp Owczych może nie , ale już Szwecji z Turcją tak.Nie chodzi mi o wybór meczu chodzi mi o to że każdy wiedział kiedy zaczyna się LN w piłkę to tv to pokazuję.... a kiedy się nakładają na siebie transmisje z LN i Plusligi to chyba muszą jakoś to podzielić , tak ? a tutaj wielki zaskoczenie , że nie ma jednego czy dwóch spotkań w tv..
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: drukjul »

Je suis Rene Teppan. Wspierajmy i manifestujmy solidarność z Estończykiem, bo znów długo może sobie nie pograć. :D
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Bartek O »

estril1992 pisze:a tutaj wielki zaskoczenie , że nie ma jednego czy dwóch spotkań w tv..
Zaskoczenie, że nie ma tego, konkretnego meczu. Natomiast jest inny, konkretny mecz. Wysp Owczych z Azerbejdzanem. Jestem trochę zdziwiony Twoim zdziwieniem naszym zaskoczeniem / niepocieszeniem :-D
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: drukjul »

Janikowski zmienia Kwolka już w połowie I seta - nie wróży to dobrze Onico w dzisiejszym meczu. Nawet ugranie jednego seta w Bełchatowie może dziś być problemem dla zespołu Antigi.
PabloFX
Posty: 822
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: PabloFX »

Równie dobrze Wyspy Owcze mogly być transmitowane na platformie IPLA ;)
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: aezakmi »

drukjul pisze:Je suis Rene Teppan.
Raczej "Dziń dybry". Jesteśmy w Polsce.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: wieloryb_wacek »

drukjul pisze:Janikowski zmienia Kwolka już w połowie I seta - nie wróży to dobrze Onico w dzisiejszym meczu. Nawet ugranie jednego seta w Bełchatowie może dziś być problemem dla zespołu Antigi.
Janikowski radzi sobie przyzwoicie, szczególnie w przyjęciu. Tym bardziej dziwi, że za Łukasika na poprawę przyjęcia w 2 linii wchodził do tej pory Wiese, który nie ogarniał.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Hirako »

Jak widzę tego rezerwowego atakującego Skry to nie wiem czy się śmiać czy płakać :D
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: kanimo »

wieloryb_wacek pisze:Przecież przez wejście Szymury za Śliwkę Zaksa prawie przegrała mecz, bo Szymura nie przyjmował, nie blokował ani nie bronił. Gardini oczywiście zobaczył to z opóźnionym zapłonem, i próbował ratować sytuację wpuszczając Śliwkę w samej końcówce. Już pisałem, ale wg mnie wystarczy ograniczyć liczbę piłek do Śliwki na kontrze i/lub na lewym, i Zaksa będzie wyglądać lepiej. Nie rozumiem kompletnie, czemu Śliwka zupełnie jest pomijany przy ataku z prawej strony. Szczególnie, że Kaczmarek jako były przyjmujący wcale nie atakuje słabo z lewego.

@oglądalność meczu Wysp Owczych - a ja akurat jestem ciekaw statystyk oglądalności, i wcale nie jestem przekonany, że Plusligę ogląda więcej ludzi niż mecze słabeuszy w Fussball.
Pierwszy raz sie z toba zgadzam w 100%.
Szymura, jak Bednorz. Dobrze wyglada, balansuje sie roznie.
Olek poprawil blok, jest sporo lepszy od Rafala. Mial zawsze dobry atak z prawego (wiadomo, leworeczny). Moze, przy pracy nad tempem i dynamika, przy swoim dobrym widzeniu gry, moglby fajnie chodzic z pipa.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Aranger »

Co się stało z tym przyjęciem Kwolka w ostatnich kolejkach. :|
ciorny17
Posty: 8558
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: ciorny17 »

Od czasów radomskich nie przypominam sobie tak źle przyjmującego Artura.

Brizard dramat.

Mecz słabiutki.
Kłamca.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: wieloryb_wacek »

Łomacz też dramat. Jak sobie radzi Kędzierski we Włoszech?
WolskiPatriota
Posty: 355
Rejestracja: 13 paź 2018, o 07:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: WolskiPatriota »

kanimo pisze:
wieloryb_wacek pisze:Przecież przez wejście Szymury za Śliwkę Zaksa prawie przegrała mecz, bo Szymura nie przyjmował, nie blokował ani nie bronił. Gardini oczywiście zobaczył to z opóźnionym zapłonem, i próbował ratować sytuację wpuszczając Śliwkę w samej końcówce. Już pisałem, ale wg mnie wystarczy ograniczyć liczbę piłek do Śliwki na kontrze i/lub na lewym, i Zaksa będzie wyglądać lepiej. Nie rozumiem kompletnie, czemu Śliwka zupełnie jest pomijany przy ataku z prawej strony. Szczególnie, że Kaczmarek jako były przyjmujący wcale nie atakuje słabo z lewego.

@oglądalność meczu Wysp Owczych - a ja akurat jestem ciekaw statystyk oglądalności, i wcale nie jestem przekonany, że Plusligę ogląda więcej ludzi niż mecze słabeuszy w Fussball.
Pierwszy raz sie z toba zgadzam w 100%.
Szymura, jak Bednorz. Dobrze wyglada, balansuje sie roznie.
Olek poprawil blok, jest sporo lepszy od Rafala. Mial zawsze dobry atak z prawego (wiadomo, leworeczny). Moze, przy pracy nad tempem i dynamika, przy swoim dobrym widzeniu gry, moglby fajnie chodzic z pipa.

Atuty Śliwki są widoczne tylko na tle słabych rywali. Kiedy on zagrał dobrze z kimś mocnym?
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: wieloryb_wacek »

WolskiPatriota pisze:Atuty Śliwki są widoczne tylko na tle słabych rywali. Kiedy on zagrał dobrze z kimś mocnym?
W półfinale MŚ, pozdrawiam. Zresztą z Resovią, która naprawdę dobrze serwowała, przyjmował rewelacyjnie. Nie nazywa się Rafał Buszek, więc pół forum po nim jeździ nawet jak gra dobrze, hehe.
WolskiPatriota
Posty: 355
Rejestracja: 13 paź 2018, o 07:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: WolskiPatriota »

wieloryb_wacek pisze:
WolskiPatriota pisze:Atuty Śliwki są widoczne tylko na tle słabych rywali. Kiedy on zagrał dobrze z kimś mocnym?
W półfinale MŚ, pozdrawiam. Zresztą z Resovią, która naprawdę dobrze serwowała, przyjmował rewelacyjnie. Nie nazywa się Rafał Buszek, więc pół forum po nim jeździ nawet jak gra dobrze, hehe.
Ale co to za przyjmujący bez ofensywy? Taki ktoś to jest dziura na pozycji.

Jak przeciwnik strzela na zagrywce to nie ma znaczenia, czy będzie przyjmował Śliwka czy Szymura, tak czy inaczej będą problemy i granie na wysokiej piłce. Ale takie coś przejdzie, jeśli ma się Kurka w drużynie (półfinał MŚ), a nie Kaczmarka, który jest bardzo przeciętny czy nawet słaby na sytuacyjnych.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: wieloryb_wacek »

WolskiPatriota pisze:Jak przeciwnik strzela na zagrywce to nie ma znaczenia, czy będzie przyjmował Śliwka czy Szymura, tak czy inaczej będą problemy i granie na wysokiej piłce. Ale takie coś przejdzie, jeśli ma się Kurka w drużynie (półfinał MŚ), a nie Kaczmarka, który jest bardzo przeciętny czy nawet słaby na sytuacyjnych.
No tyle że przeciwnik strzelał na zagrywce i nie było gry na wysokiej piłce właśnie dlatego, że Śliwka przyjmował bardzo dobrze. Poza tym jestem przekonany, że Śliwka grałby lepiej, gdyby dostawał więcej piłek na prawym, i mniej trudnych piłek na lewym ataku. Toniutti go bardzo nimi obciążał, a przecież to nie jego zadanie. Gra na wysokiej piłce zaczęła się po wejściu Szymury. Zresztą nie tylko Kaczmarek nie jest tytanem wysokich piłek, ale Deroo też, więc dobre przyjęcie jest w tym systemie gry nadrzędne.

(proszę o przeniesienie do tematu o odpowiedniej kolejce). Piszę wyżej o meczu z Resovią, nie z USA.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2018, o 16:05 przez wieloryb_wacek, łącznie zmieniany 1 raz.
WolskiPatriota
Posty: 355
Rejestracja: 13 paź 2018, o 07:42
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: WolskiPatriota »

Jak nie było gry na wysokiej piłce? Przecież Śliwka przyjmował tylko 10 razy przez 3 sety. Co druga akcja była na wysokiej piłce, ale z Kurkiem nie było to aż tak widoczne, bo kończył większość ataków.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Kamil92 »

Świetnie dzisiaj przyjmuje Janikowski. Nie wiem jak to wyglądało wcześniej, ale dzisiaj szacunek za przyjęcie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Noworoczny »

Ta Warszawa jest daremna. Rozumiem, że gra się tak, jak przeciwnik pozwala, ale widziałem fragment meczu pierwszej ligi i to było lepsze od tego, co prezentowało Onico!
Widać, że Zaxa po prostu nie będzie miała z kim przegrać.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Riad69
Posty: 493
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Riad69 »

ZAKSA nie może ciagle wygrywać dla dobra polskiej siatkówki. Jeszcze Śliwka sobie wkręci ,że jest gwiazdą ligi :)
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: PlusLiga 2018/2019 - 8 kolejka

Post autor: Bartek O »

Riad69 pisze:ZAKSA nie może ciagle wygrywać dla dobra polskiej siatkówki. Jeszcze Śliwka sobie wkręci ,że jest gwiazdą ligi :)
Ale Twój komentarz odnośnie Śliwki wziął się z czegoś konkretnego? Rozumiem, że Twoim życzeniem jest, żeby ZAKSA nie została Mistrzem Polski. Ja również mam innych faworytów. Ale Twojego komentarza nie rozumiem. Akurat Olek to wyjątkowo skromny, fajny i raczej pełen pokory chłopak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”