Plotki transferowe 23/24

Diomedea
Posty: 4466
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Diomedea »

Bedzie spora we wszystkim poza atakiem.
Muzaj sredniawo blokuje i broni, serwis bez rewelacji. Mocno jednostronny zawodnik, zgodze sie z Wysokim.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Blanco »

Gdybym był cyniczny, to bym napisał, że pól sezonu na bardzo fajnym poziomie w ciągu ostatnich czterech lat wystarczyło Boyerowi, by złapać kontrakt w Resovii. Bo z jednej strony Resovia znów po nazwisku i chwilowym wyskoku formy (gdzie ten wyskok dziwnie się zbiega z końcem kontraktu) bierze gościa, który w ostatnich sezonach to tak o w Weronie a na podsumowanie z niej out, sezon na ławce w JW i ławka przy takim o Patrym w reprezentacji, a z drugiej strony, jeśli wzięcie Butryna serio się wiązało z koniecznością buy-outu, to ten Boyer, biorąc jeszcze pod uwagę, że to relatywnie młody zawodnik, a rynek jest trudny (to, co opisał Wysoki), nie wygląda tak źle.
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: dezerter »

Zksiak pisze: 14 gru 2022, o 14:22
Mlody922 pisze: 14 gru 2022, o 09:23 Kogo widzielibyście na ataku w Resce w przyszłym sezonie?
Ponoc oferte z Resovii dostal Wassim BenTara.
Dodaj, że wg. Mac... :]
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Resofan »

BenTarę to Resovia może sondowała rozmawiając z Bojlerem, na zasadzie "jak jeden nie wypali, to będzie drugi". W obu jednocześnie to ja absolutnie nie wierzę. Zostanie pewnie Bucki, bo lepszego zmiennika trudno będzie znaleźć. A co do Bojlera, to mam mieszane uczucia z uwagi na jego nierówną grę, bo nawet trudno tu mówić o formie. No ale Resovia potrafiła sporą część sezonu z powodzeniem grać Buckim jako pierwszym, więc się to jakoś może zbilansuje. Co do Cebuli to też mam mieszane uczucia, ale mocny zmiennik też powinien choć częściowo zbilansować jego chimeryczność. I tak kluczowym będzie pozostanie (lub nie) DeFalco, bo nie bardzo wiadomo czy ma on kontrakt jeszcze na przyszły sezon (wie ktoś?). Wygląda na to, że w szóstce będą dwie zmiany (bo jeszcze Kłos) i może dlatego Cebula został przedłużony. Chyba prezes boi się "trzęsień ziemi" jakich Resovia doświadczała w ostatnich latach i dlatego chce zachować stabilność składu, co w tym sezonie (przynajmniej na razie) się sprawdza. I wydaje się to słuszne.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 611
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: rzr »

Lepszy Cebulj w garści niż <tu wstaw nazwisko topowego przyjmującego> na dachu.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1491
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Biciut »

Resofan pisze: 16 gru 2022, o 19:17 BenTarę to Resovia może sondowała rozmawiając z Bojlerem, na zasadzie "jak jeden nie wypali, to będzie drugi". W obu jednocześnie to ja absolutnie nie wierzę. Zostanie pewnie Bucki, bo lepszego zmiennika trudno będzie znaleźć. A co do Bojlera, to mam mieszane uczucia z uwagi na jego nierówną grę, bo nawet trudno tu mówić o formie. No ale Resovia potrafiła sporą część sezonu z powodzeniem grać Buckim jako pierwszym, więc się to jakoś może zbilansuje. Co do Cebuli to też mam mieszane uczucia, ale mocny zmiennik też powinien choć częściowo zbilansować jego chimeryczność. I tak kluczowym będzie pozostanie (lub nie) DeFalco, bo nie bardzo wiadomo czy ma on kontrakt jeszcze na przyszły sezon (wie ktoś?). Wygląda na to, że w szóstce będą dwie zmiany (bo jeszcze Kłos) i może dlatego Cebula został przedłużony. Chyba prezes boi się "trzęsień ziemi" jakich Resovia doświadczała w ostatnich latach i dlatego chce zachować stabilność składu, co w tym sezonie (przynajmniej na razie) się sprawdza. I wydaje się to słuszne.

Zarząd robił te trzęsienia ziemi, a nie się ich bał ;)
DeFalco z tego co pamiętam podpisał na dwa lata jednak nie będzie problemu z wykupem kontraktu miała żadna znacząca ruska drużyna
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 423
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Artem »

Z ciekawości sprawdziłem w mediach społecznościowych jak ogłaszali Defalco i widnieją tylko takie wpisy: "Torey Defalco, amerykański przyjmujący w sezonie 2022/2023 będzie reprezentował barwy Asseco Resovii Rzeszów."
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1491
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Biciut »

Artem pisze: 16 gru 2022, o 22:10 Z ciekawości sprawdziłem w mediach społecznościowych jak ogłaszali Defalco i widnieją tylko takie wpisy: "Torey Defalco, amerykański przyjmujący w sezonie 2022/2023 będzie reprezentował barwy Asseco Resovii Rzeszów."
Niestety nie pamiętam źródła i również przekopałem "internety" dla sprawdzenia. Widnieje tylko taka wzmianka jaką Artem przytoczył.
Ktoś tutaj wspomniał o zainteresowaniu JW Kochanowskim. Przecież on ma kontrakt na kolejny sezon, co nie?
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Resofan »

Biciut pisze: 16 gru 2022, o 21:36 Zarząd robił te trzęsienia ziemi, a nie się ich bał ;)
Oczywiście, że zarząd je robił. Ja napisałem, że teraz prezes się ich boi. Zwróć uwagę, że odkąd nastał Maciąg wiele kontraktów jest podpisywanych na 2-3 sezony, a zmian w składzie jest o wiele mniej.
Biciut pisze: 16 gru 2022, o 23:02
Artem pisze: 16 gru 2022, o 22:10 Z ciekawości sprawdziłem w mediach społecznościowych jak ogłaszali Defalco i widnieją tylko takie wpisy: "Torey Defalco, amerykański przyjmujący w sezonie 2022/2023 będzie reprezentował barwy Asseco Resovii Rzeszów."
Niestety nie pamiętam źródła i również przekopałem "internety" dla sprawdzenia. Widnieje tylko taka wzmianka jaką Artem przytoczył.
Ktoś tutaj wspomniał o zainteresowaniu JW Kochanowskim. Przecież on ma kontrakt na kolejny sezon, co nie?
Kochanowski tak jak Drzyzga i Zatorski ma jeszcze kontrakt na przyszły sezon.
A co do DeFalco, to najwidoczniej tylko na ten i widząc jaką politykę prowadzi Maciąg pewnie ten kontrakt jest jednoroczny na życzenie zawodnika a nie zarządu. Tym większa obawa, czy po sezonie gdzieś nie "wyfrunie".
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Szary Wilk
Posty: 8019
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Szary Wilk »

A zaskoczę was jak napiszę, że mało kogo we Włoszech w tej chwili stać na wykupienie i kontrakt Defalco? Wam się chyba wydaje, że u nas gra się za czapkę gruszek. Spójrzcie na sytuację w Lube czy Modenie. Tam finansowo nie jest tak jak było lata temu. Kierunek włoski jest jednak bardziej interesujący dla wielu zawodników z uwagi na to, że życie we włoszech > życie w Polsce.

Wiadomo, że kasę ma Perugia, na pewno ma ją Piacenza, ale poza tym już nie jest takie eldorado. Naszym zawodnikom też się nie opłaca grać we Włoszech, bo w Polsce dostają większe kontrakty (także z powodu paszportu, ale nie tylko). Dlatego poza Kurkiem i Semeniukiem wszyscy kadrowicze grają w Polsce. Jeśli nie dostajesz lukratywnego kontraktu z Perugii lub oferty z Azji, to po prostu grasz u nas, bo się opłaca.

A ze SPRAWDZONYMI obcokrajowcami nie jest inaczej, stąd na 99 % Defalco zostanie w PlusLidze, zostaje Boyer i dlatego też Kovacević ma długi kontrakt.

Myślicie, że Lube by nie chciało teraz Bieńka? On gra jak biały Simon. Chcieliby, ale ich po prostu nie stać.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 423
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Artem »

Z tego co da się wywnioskować podczas rozmów to w Rzeszowie nawet nie chcą myśleć, że będą musieli szukać kogoś za Defalco. Pewnie jak dojdzie do ostatecznych konwersacji to wyłożą określoną sumę pieniędzy na stół i na tym się skończy.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7951
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

@Artem pisze na Twitterze, że DeFalco zostaje.
choe
Posty: 218
Rejestracja: 2 mar 2020, o 14:31
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: choe »

Mateusz Bieniek zagra w sezonie 2023/2024 w barwach Jastrzębskiego Węgla (informacja na ten moment, ale raczej się nic w tej kwestii nie zmieni).
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: TommyLeeJones »

Dla Bieńka jak najbardziej logiczny ruch. Dla Skry strata obu środkowych oznacza (W TYM MOMENCIE ale nie widzę opcji, by ściągnęli choćby porównywalnych) duże osłabienie - środek to ostatnia pozycja, która mogła stanąć w szranki z dowolnym adwersarzem. Skra najpewniej będzie próbowała czarować, na razie jest mocny Butryn, także limity będą sprzyjać. Niemniej mam wrażenie, że Skra już oficjalnie ugruntuje się w roli "brązowy medal to maks, realnie piąte miejsce jest ok". Łomacz rok starszy, przyjęcie chybotliwe, totalna prowizorka, na libero spuszczę litościwie zasłonę milczenia.
BeachCoach
Posty: 8
Rejestracja: 8 gru 2022, o 13:15
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: BeachCoach »

WysokiPortorykanczyk pisze: 23 gru 2022, o 21:49 @Artem pisze na Twitterze, że DeFalco zostaje.
To jest naprawde dobry ruch Resovii zwlaszcza ze DeFalco jest w gazie juz drugi sezon i z pewnoscia jest gotowy na powrot to Wloch.
Ostatnio zmieniony 24 gru 2022, o 12:34 przez BeachCoach, łącznie zmieniany 1 raz.
mi9901
Posty: 26
Rejestracja: 2 maja 2020, o 09:32
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: mi9901 »

W Prawdzie Siatki mówią, że Bieniek może wybrać kierunek wschodni.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: qtp »

Myśle że przy odejściu Bieńka Kłos jednak zostanie w Bełchatowie, za duża dziura by się zrobiła.
ciorny17
Posty: 8559
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: ciorny17 »

qtp pisze: 23 gru 2022, o 22:19 Myśle że przy odejściu Bieńka Kłos jednak zostanie w Bełchatowie, za duża dziura by się zrobiła.
Urbanowicz może w Bełchatowie wylądować
Kłamca.
pwpl97
Posty: 355
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: pwpl97 »

ciorny17 pisze: 23 gru 2022, o 22:38
qtp pisze: 23 gru 2022, o 22:19 Myśle że przy odejściu Bieńka Kłos jednak zostanie w Bełchatowie, za duża dziura by się zrobiła.
Urbanowicz może w Bełchatowie wylądować
Kłos 100% Rzeszów. W Bełchatowie inny młody obiecujący środkowy. 😉
Diomedea
Posty: 4466
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Diomedea »

Poreba, czy Urbanowicz?
mi9901
Posty: 26
Rejestracja: 2 maja 2020, o 09:32
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: mi9901 »

Diomedea pisze: 23 gru 2022, o 23:14 Poreba, czy Urbanowicz?
Poręba ma wylądować w Zaksie
Diomedea
Posty: 4466
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Diomedea »

Ponoc to nieaktualne. Tylko pytam, czy oznacza to pojscie do innego zespolu z topu?
No i ponoc. :D
zbycho123
Posty: 224
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: zbycho123 »

Zaksa powinna za wszelką cenę ściągnąć de Falco skoro facet jest jeszcze nie dogadamy na przyszły sezon z Resovia .To gracz klasy Semeniuka i jedyny gracz w naszej lidze który go zastąpi 1:1
buzinga
Posty: 1282
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: buzinga »

zbycho123 pisze: 24 gru 2022, o 11:28 Zaksa powinna za wszelką cenę ściągnąć de Falco skoro facet jest jeszcze nie dogadamy na przyszły sezon z Resovia .To gracz klasy Semeniuka i jedyny gracz w naszej lidze który go zastąpi 1:1
Zaksa pytała o niego rok temu jak jeszcze grał w Olsztynie, ale jak się dowiedzieli ile daje Resovia zrezygnowali z wyścigu o Amerykanina. Teraz DeFalco tym bardziej nie jest w zasięgu finansowym Kędzierzyna. Mógł i zapewne trafiłby na Opolszczyznę gdyby Semeniuk odszedł rok wcześniej do Perugii w pakiecie z Grbiciem. Niewykluczane, że i tak po roku Rzeszów by go wyciągnął tak jak wyciągnął Kochana i Zatora. Także takie rozważania nie mają obecnie sensu. Jedyny rozsądny ruch dla Zaksy to sprowadzenie Gierżota i inwestowanie w jego rozwój.
Ostatnio zmieniony 24 gru 2022, o 11:43 przez buzinga, łącznie zmieniany 1 raz.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: reeman »

Właśnie dogadany
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7951
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Jeżeli potwierdzi się Bieniek w Jastrzębskim i Kłos w Resovii, a pewnie się potwierdzi, to o ruchach innych klubów będzie można zacząć rozmawiać gdy skończą je JW i Resovia, mniej więcej o takiej dominacji na rynku transferowym będzie można mówić w przypadku tych dwóch klubów. Dawno czegoś takiego nie było, nawet we Włoszech tak mocno nie dominuje Perugia pod tym względem.

Szczęśliwie, znając Resovię i Jastrzębski, pewnie je już skończyli. :]

Wesołych Świąt!
Miszczu-xdd
Posty: 551
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Miszczu-xdd »

WysokiPortorykanczyk pisze: 24 gru 2022, o 11:58 Jeżeli potwierdzi się Bieniek w Jastrzębskim i Kłos w Resovii, a pewnie się potwierdzi, to o ruchach innych klubów będzie można zacząć rozmawiać gdy skończą je JW i Resovia, mniej więcej o takiej dominacji na rynku transferowym będzie można mówić w przypadku tych dwóch klubów. Dawno czegoś takiego nie było, nawet we Włoszech tak mocno nie dominuje Perugia pod tym względem.

Szczęśliwie, znając Resovię i Jastrzębski, pewnie je już skończyli. :]

Wesołych Świąt!

Bieniek kierunek Chiny.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3943
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Klugenhammer »

choe pisze: 23 gru 2022, o 21:58 Mateusz Bieniek zagra w sezonie 2023/2024 w barwach Jastrzębskiego Węgla
Miszczu-xdd pisze: 24 gru 2022, o 12:17 Bieniek kierunek Chiny.
To może jedno i drugie, tzn do stycznia 2024 w Chinach, a później przelot do Jastrzębia i playoffy w +L? ;)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7951
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Taaak, tą samą miałem odpowiedź w głowie. Żeby się nie okazało, że 30 meczów w rundzie zasadniczej + przedłużone okienko transferowe spowodują, że najlepsi gracze będą regularnie jeździć na wakacje zbierać jabłka i banany, tzn. juany, do Chin. ;)
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Matson »

WysokiPortorykanczyk pisze: 24 gru 2022, o 13:03 Taaak, tą samą miałem odpowiedź w głowie. Żeby się nie okazało, że 30 meczów w rundzie zasadniczej + przedłużone okienko transferowe spowodują, że najlepsi gracze będą regularnie jeździć na wakacje zbierać jabłka i banany, tzn. juany, do Chin. ;)
Niestety tak to zaczyna wyglądać. Play offy zaczynają tracić sens, a raczej runda zasadnicza bo zajęcie pierwszego miejsca wcale nie musi teraz oznaczać trafienie na łatwiejszego przeciwnika
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”