Verva Warszawa Orlen Paliwa 2019/2020

RobertBaklarzan
Posty: 145
Rejestracja: 7 lut 2018, o 14:38
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: RobertBaklarzan »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 22 paź 2019, o 10:51 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Byłem zmuszony skasować post, gdyż nie chcemy tutaj dyskusji o polityce.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: jaet »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 22 paź 2019, o 10:51 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Byłem zmuszony skasować post, gdyż nie chcemy tutaj dyskusji o polityce.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
greatworldofvolley
Posty: 131
Rejestracja: 18 maja 2018, o 14:37
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: greatworldofvolley »

I znowu to samo gadanie, że Warszawa nie ma kibiców. Z tego co widziałem to klub kibica jest więc się nie bój. Pierwsze słyszę też że ktoś przychodzi na mecz żeby błyszczeć w światłach reflektorów. Owszem sukcesy sportowe jak i znani siatkarze zwiększają zainteresowanie, ale jakby nie patrzeć to Kurka już nie ma i według mnie dla przeciętnego Kowalskiego w Warszawie teraz nie ma nikogo specjalnego kogo można podziwiać. Mnie cieszy że ludzie chętniej przychodzą na mecze Warszawy i wypełniają hale, nawet jeśli nie interesowali się wcześniej siatkówką. Może przyszli dla Kurka, może zobaczyć walkę o medale, jeżeli zostaną na dłużej to można tylko się cieszyć. Nie jest też tak że wszyscy kibice Politechniki uciekli i zapomnieli o tym sporcie. Na pewno są i tacy którym nie podoba się atmosfera ale to już kwestia gustu i może Dj-a nad którego obecnością wartoby się zastanowić. Jak już mówiłem bardziej podoba mi się taka sytuacja niż np puste areny w Lubinie, Bydgoszczy czy powoli pustoszejące w chociażby Kędzierzynie i innych miastach. Po co szukać problemu w miejscu gdzie go nie ma. Ja się cieszę, że będę mógł dalej chodzić na mecze w Warszawie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

Nie wiem, czy istnieje klub kibica, ale wiem, że istnieje profil twitterowy klubu kibica warszawskiej drużyny, i jest on na bieżąco aktualizowany.

https://twitter.com/kkonicowwa
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 401
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Dawno nie czytałem tak bardzo kuriozalnych wypowiedzi. Z jednej strony chcemy, żeby siatkówka była bardziej popularnym, masowym i docenianym sportem. Z drugiej przedstawiamy postulaty powrotu meczów do świetlic, bazujących na popularnym "kiedyś to było". Co jak co, ale Warszawa miała świetną, fantastycznie dopingującą publiczność (co jeszcze jakiś czas temu nie był tak oczywste np. przytoczone wyżej mecze Skry z Poltechniką, w których publiczność dopingowała Wlazłego i spółkę, zamiast swojej drużyny). Warto także wspomnieć o świetnej działalnośći klubu w obszarze mediów społecznościowych.
keczup
Posty: 47
Rejestracja: 29 wrz 2019, o 10:59
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: keczup »

Klub kibica Warszawy istnieje i ma się dobrze :)
A osoby odpowiedzialne za social media w warszawskiej drużynie są mistrzami w swoim fachu.
Awatar użytkownika
Langenscheidt
Posty: 29
Rejestracja: 12 paź 2019, o 15:05
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Langenscheidt »

Noworoczny pisze:Nie wiem, czy istnieje klub kibica, ale wiem, że istnieje profil twitterowy klubu kibica warszawskiej drużyny, i jest on na bieżąco aktualizowany.

https://twitter.com/kkonicowwa
To temat na długą dyskusję, ale prawda jest taka, że jutro miną dwa lata od samorozwiązania stowarzyszenia Klubu Kibica, a to co zostało i do czego kieruje m.in. ten link, to samozwańczy nieformalnie działający twór, który dogadał się swego czasu z Onico i na nieformalnych zasadach sobie działa, w mocno specyficzny sposób.
"Nowymi członkami Ligi mogą zostać kluby spełniające warunki określone w §13 i §18. Dopuszczenie do członkostwa w Lidze następuje w drodze uchwały (...) PLS podjętej najpóźniej do dnia 30 czerwca."
Reg. Prof. Współzaw. W Piłce Siatk. §12 ust. 2.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Hirako »

Jaśnie Państwo z Warszawy dostali tę swoją licencję wreszcie czy nie? Bo chciałbym wiedzieć, czy mecz jutro jest na pewno
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
keczup
Posty: 47
Rejestracja: 29 wrz 2019, o 10:59
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: keczup »

Niech Jaśnie Państwo z Kędzierzyna się nie martwią i szykują gardła, bo przyda się dobry doping.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Bartek O »

Hirako pisze:Jaśnie Państwo z Warszawy dostali tę swoją licencję wreszcie czy nie? Bo chciałbym wiedzieć, czy mecz jutro jest na pewno
Przecież już o godzinie 13 dostałeś od dyrektora Działu Komunikacji Polskiej Ligi Siatkówki SA. zapewnienie, że mecz w ramach Superpucharu Polski odbędzie się zgodnie z planem.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: qtp »

Hirako pisze:Jaśnie Państwo z Warszawy dostali tę swoją licencję wreszcie czy nie? Bo chciałbym wiedzieć, czy mecz jutro jest na pewno
Jak się nie odbędzie to Zaksa zagra sobie mecz jedna 6 na drugą i też będzie ok
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: krzychszp »

Jak myślicie na co stać drużynę z Warszawy w rundzie jesiennej?
Grają bez atakującego więc ja raczej stawiałbym na środek tabeli.
nogciu
Posty: 49
Rejestracja: 9 maja 2018, o 11:32

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: nogciu »

Chyba zaczynają się 'oficjalne' reformy m. in. na portalach społecznościowych.
https://www.facebook.com/projektwarszaw ... permPage=1
greatworldofvolley
Posty: 131
Rejestracja: 18 maja 2018, o 14:37
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: greatworldofvolley »

krzychszp pisze:Jak myślicie na co stać drużynę z Warszawy w rundzie jesiennej?
Grają bez atakującego więc ja raczej stawiałbym na środek tabeli.
Mają bardzo dobre przyjęcie, będą mogli grać dużo środkiem, Kropek też sobie dobrze radził na ataku w memoriale więc ja bym stawiał trochę wyżej niż środek.
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: adamow »

krzychszp pisze:Jak myślicie na co stać drużynę z Warszawy w rundzie jesiennej?
Grają bez atakującego więc ja raczej stawiałbym na środek tabeli.
A czemu mają grać bez atakującego? Kontuzja Udrysa nie jest poważna i za około miesiąc wróci więc tylko w pierwszych 3-4 kolejkach nie zagra. A Onico i tak musi ściągnąć jakiegoś drugiego atakującego na wysokim poziomie bo Vanden Dries, który miał być zmiennikiem Rosjanina odszedł gdzieś do Chin.
nogciu
Posty: 49
Rejestracja: 9 maja 2018, o 11:32

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: nogciu »

"Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że począwszy od sezonu 2019/2020 warszawska męska drużyna siatkarska biorąca udział w rozgrywkach PlusLigi oraz Ligi Mistrzów, będzie występować w ramach Klubu Projekt Warszawa. Spółka Projekt Warszawa Sp. z o.o. nabyła skutecznie od spółki Onico Warszawa S.A. akcje Polskiej Ligi Siatkówki oraz uzyskała stosowną promesę otrzymania licencji Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Do środowego meczu o Superpuchar Polski drużyna przystąpi pod nazwą Projekt Warszawa. Jednocześnie spółka prowadzi zaawansowane rozmowy z potencjalnym Partnerem tytularnym.

Serdecznie dziękujemy za pomoc wszystkim osobom, które przyczyniły się do utrzymania siatkówki w Warszawie. W dniu 22.10.2019 o godzinie 18:00 uruchomiona zostanie sprzedaż biletów na sobotni mecz Projekt Warszawa – MKS Będzin. Mecz 26.10.2019 rozpocznie się o godzinie 19:00 w Hali COS Torwar.

Dziękujemy za obecne wsparcie kibiców i liczymy na nie dalej.

Wszelkie pytania do Klubu Projekt Warszawa prosimy kierować na adres: kontakt@projektwarszawa.waw.pl"
Lynn
Posty: 971
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Lynn »

to mieli nie grać na torwarze...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: drukjul »

nogciu pisze: Spółka Projekt Warszawa Sp. z o.o. nabyła skutecznie od spółki Onico Warszawa S.A. akcje Polskiej Ligi Siatkówki oraz uzyskała stosowną promesę otrzymania licencji Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
"
Promesę :D

"Rzecz cała w wielkim skrócie zabili go i uciekł". :]

Ale przyznam się, że osobiście bardzo lubię happy endy.
Awatar użytkownika
Langenscheidt
Posty: 29
Rejestracja: 12 paź 2019, o 15:05
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Langenscheidt »

Poza pierwszym meczem, to wszystkie pozostałe to tak średnio wiadomo gdzie będą grane, bo nawet w miejskim wykazie imprez masowych na listopad żaden ich mecz nie jest wpisany. A z meczami na innych halach w Warszawie będzie ciężko, bo dużo terminów pokrywa się z meczami Wisły czy Legii. No ale, skoro "Cuda, cuda ogłaszają" w tym roku już na dwa miesiące przed Świętami, to i na to znajdą radę.
"Nowymi członkami Ligi mogą zostać kluby spełniające warunki określone w §13 i §18. Dopuszczenie do członkostwa w Lidze następuje w drodze uchwały (...) PLS podjętej najpóźniej do dnia 30 czerwca."
Reg. Prof. Współzaw. W Piłce Siatk. §12 ust. 2.
Lynn
Posty: 971
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Lynn »

poza tym na stronie jest napisane, że grają 27.10.2019 w niedziele o 20 30

to kiedy w końcu grają? ;)
DuszanKubica
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2019, o 19:54
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: DuszanKubica »

Dzięki Bogu mamy koniec tej sagi. Miejmy nadzieje ze z korzyścią dla wszystkich.

Czyli jak rozumiem „Projekt Warszawa” to zupełnie nowy klub który nabył prawa do gry oraz akcje PLS po Onico Warszawa? Czyli ten klub nie jest aktualnym V-ce mistrzem Polski? Przejmuje tylko miejsce w lidze po Onico Warszawa? Czy jestem w błędzie?
uszat
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: drukjul »

DuszanKubica pisze:Dzięki Bogu mamy koniec tej sagi. Miejmy nadzieje ze z korzyścią dla wszystkich.

Czyli jak rozumiem „Projekt Warszawa” to zupełnie nowy klub który nabył prawa do gry oraz akcje PLS po Onico Warszawa? Czyli ten klub nie jest aktualnym V-ce mistrzem Polski? Przejmuje tylko miejsce w lidze po Onico Warszawa? Czy jestem w błędzie?
Pytania są tendencyjne. ;)

Jeżeli na nową spółkę Projekt Warszawa przeniesiono hurtem zarówno wszystkie prawa, jak i obowiązki (np. wobec zawodników i sztabu trenerskiego, szeregowych pracowników klubu) wynikające z dotychczasowej działalności spółki- klubu sportowego Onico Warszawa, a nawet wszystkie profile tegoż ostatniego w mediach społecznościowych, to tytuł wicemistrzowski nawet na logikę też można było na nowy klub przenieść. Co za problem? "Rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki, na cuda trzeba chwilę poczekać" :D
Ostatnio zmieniony 22 paź 2019, o 17:06 przez drukjul, łącznie zmieniany 2 razy.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Son »

DuszanKubica pisze:Dzięki Bogu mamy koniec tej sagi. Miejmy nadzieje ze z korzyścią dla wszystkich.

Czyli jak rozumiem „Projekt Warszawa” to zupełnie nowy klub który nabył prawa do gry oraz akcje PLS po Onico Warszawa? Czyli ten klub nie jest aktualnym V-ce mistrzem Polski? Przejmuje tylko miejsce w lidze po Onico Warszawa? Czy jestem w błędzie?
Nie wiem czy jest potrzeba, aż tak głęboko wchodzić w szczegóły. Dla mnie jest to jednak Vice Mistrz Polski.
Zaksa na maksa
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: knightrider »

Jeżeli to wyjdzie wszystko na prawdę że klub z W-wy przetrwa w takim składzie to bdb wiadomość dla ligi. Skrzydła Kwolek,Tillie, Udrys to w dalszym ciągu faworyt do medalu z aspiracją do złota przy odejściu tylko Łukasika oraz utrzymaniu całego składu z Anastasim.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3944
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Klugenhammer »

Fajnie, że miejsce po ONICO nie zostanie puste i zajmie je inny klub z Warszawy. Rozgrywki z nieparzystą liczbą zespołów byłyby irytujące dla wszystkich.
Niemniej jednak w tym całym ratowaniu siatkówki w stolicy pogwałcono chyba wszystkie możliwe przepisy. Już samo określenie "promesa licencji" rozwala system :D
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1069
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: mitam »

Życzę kibicom z Warszawy jak najlepiej ale obawiam się że za max 2 miesiące będzie projekt kaput....
keczup
Posty: 47
Rejestracja: 29 wrz 2019, o 10:59
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: keczup »

Warszawa wyszła na prostą i się utrzymała, skończyło się życzenie im upadku, więc teraz zaczyna się trzymanie kciuków, że będzie powtórka Stoczni.
A może by tak - dla odmiany - zamiast życzyć problemów przeciwnikom zająć się kibicowaniem swojej drużynie?
greatworldofvolley
Posty: 131
Rejestracja: 18 maja 2018, o 14:37
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: greatworldofvolley »

Skoro to Orlen ma się zaangażować w sponsoring klubu to raczej nie dopuści do upadku klubu bo źle by to wyglądało. Nie ukrywam że bardzo fajnie się czyta wszystkie dobre życzenia i zmartwienia że klub zaraz upadnie mimo że wszystko na ten moment temu przeczy, więc bardzo bym prosił żeby niektórzy już dali sobie spokój z komentowaniem na tym forum :)
Awatar użytkownika
Langenscheidt
Posty: 29
Rejestracja: 12 paź 2019, o 15:05
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Langenscheidt »

DuszanKubica pisze:Dzięki Bogu mamy koniec tej sagi. Miejmy nadzieje ze z korzyścią dla wszystkich.

Czyli jak rozumiem „Projekt Warszawa” to zupełnie nowy klub który nabył prawa do gry oraz akcje PLS po Onico Warszawa? Czyli ten klub nie jest aktualnym V-ce mistrzem Polski? Przejmuje tylko miejsce w lidze po Onico Warszawa? Czy jestem w błędzie?
Zależy jak, w takich okolicznościach, rozumiemy określenie klub sportowy.
Jeżeli pytasz od strony czysto "gospodarczo-handlowej", to spółka akcyjna, która jeszcze nie istnieje, będzie nowym klubem sportowym, który jedynie przejął akcje, by stać się członkiem-akcjonariuszem Ligi. Nie przejął "praw do gry", bo czegoś takiego nie mógł zrobić.
Jeżeli pytasz od strony bardziej "historyczno-mentalnej", to Projekt Warszawa będzie trzecim warszawskim klubem, który będzie reprezentował Warszawę od czasu powstania PLS. Pierwszy był AZS Politechnika od października 2005 do października 2017. Drugim było Onico od października 2017 do października 2019. Trzecim będzie Projekt od... kiedyś.
Wrzucanie do jednego worka w jednym czy drugim przypadku AZS PW i Onico jest co najmniej dyskusyjne, a tak naprawdę to niemożliwe, bo AZS był klubem o specyficznej strukturze własnościowej - akcje spółki posiadały: wyższa uczelnia + studenckie sportowe stowarzyszenie przyuczelniane powstałe w 1916 roku. (Podobnie jest w Olsztynie z tamtejszym AZS, w Częstochowie było trochę inaczej, ale to już trzeba by długo wyjaśniać [jak ktoś potrzebuje, to chętnie na priv napiszę - łącznie ze źródłami książkowymi] - niemniej wszystkie trzy kluby były wyjątkowe w całym gronie ligowym). W momencie wykupienia 100% akcji od uczelni i stowarzyszenia przez Onico SA zamknięto rozdział akademickiego klubu i w całości się odcięto od tradycji i historii klubu akademickiego, więc był to nowy klub całkowicie prywatny, przejmujący miejsce w +Lidze, który z AZS PW łączył tylko ten sam numer KRS - bo tak było łatwiej, szybciej i zgodnie z przepisami (sic!).
Teraz Onico Warszawa S.A. pozbyło się akcji +Ligi, ale kupił je podmiot (sp. z o.o.) z innym numerem KRS (i być może przekaże podmiotowi docelowemu (S.A.) o jeszcze innym numerze KRS), innej nazwie niż poprzedni klub, braku historii i osiągniętych sukcesów. Więc nie jest Wicemistrzem.
keczup pisze:Warszawa wyszła na prostą i się utrzymała, skończyło się życzenie im upadku, więc teraz zaczyna się trzymanie kciuków, że będzie powtórka Stoczni.
A może by tak - dla odmiany - zamiast życzyć problemów przeciwnikom zająć się kibicowaniem swojej drużynie?
Szczerze? Takie wyjście - to nie wyjście. Jakby wszystko było zrobione zgodnie z prawem, to 90% osób debatujących o warszawskim reprezentancie w +Lidze by zaakceptowało takie rozwiązanie i dyskutowało tylko o kwestiach sportowych. Skrajni malkontenci zawsze będą, ale ja do nich nie należę.
Ja bardzo chcę w swoim rodzinnym mieście widzieć fajny klub, fajnie grający, mający tradycję, historię i szacunek do pewnych świętości. Ale to, co się obecnie dzieje, to jest robienie z Warszawy niestety pośmiewiska (na ćwierkającym portalu jest dużo jasnych opinii, wyrażanych też przez piszących na tym forum, ale też przez wiele osób ze środowiska siatkarskiego, które patrzą trzeźwo na całą sytuację) i doprowadzenia do sytuacji, w której każdy mecz będzie mógł być z automatu weryfikowany jako walkower przeciwko Projektowi Warszawa, bo lista nieprawidłowości i niezgodności także z aktami prawnymi dużo poważniejszymi niż jakiś regulamin ligi będzie długa. I zamieszanie będzie się tylko piętrzyło.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2019, o 21:54 przez Langenscheidt, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nowymi członkami Ligi mogą zostać kluby spełniające warunki określone w §13 i §18. Dopuszczenie do członkostwa w Lidze następuje w drodze uchwały (...) PLS podjętej najpóźniej do dnia 30 czerwca."
Reg. Prof. Współzaw. W Piłce Siatk. §12 ust. 2.
DuszanKubica
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2019, o 19:54
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: DuszanKubica »

Jeżeli pytasz od strony bardziej "historyczno-mentalnej", to Projekt Warszawa będzie trzecim warszawskim klubem, który będzie reprezentował Warszawę od czasu powstania PLS. Pierwszy był AZS Politechnika od października 2005 do października 2017. Drugim było Onico od października 2017 do października 2019. Trzecim będzie Projekt od... kiedyś.
Pierwsza byla "Stolarka Wolomin" w latach 2001/2002 jesli mnie pamiec nie myli. Hala przypominala nieco zwykla sale gimnastyczna ale byla bardzo dobra atmosfera i fajni kibice.



Pod reszta twojego posta, musze sie podpisac obiema rekami, niestety.
uszat
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”