Sezon 2011/12 1. kolejka

rafik30
Posty: 371
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 17:12
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: rafik30 »

1) POLITECHNIKA Wawa - DELECTA Bydgoszcz: na pierwszy rzut oka wydaje się,że moze to byc wyrównane spotkanie i zapewne tak będzie.Dużo zmian w jednym jak i drugim zespole szczególnie na pozycji przyjmujących.Ciekawi postawa Jakopina jako przyjmującego w Wawie i nowego rozgrywajacego czyli Steurwalda i atakujacego,który przyszedł z Bydgoszcz,Grzegorza Szymańskiego oraz nowych zawodników w Delekcie szczególnie gwiazdy zespołu Stephana Antigi oraz Marcina Wiki.Ciekaw jest takze debiutu trenera Makowskiego,który zamienił kobiety na mężczyzn oraz jak po mistrzostwach prezentować się bedzie Antti Siltala. TYP 2:3 gracz meczu: Konarski
2) LOTOS Gdańsk - SKRA Bełchatów: ponowny debiut w +lidze dla Gdańszczan i nowe,ciężkie wyzwanie dla druzyny trenera Rysia.Nowi zawodnicy i ogólnie skład poza malymi wyjatkami jak Grzesiu Łomacz czy atakujacy Oivanen to raczej przecietnosć a wręcz słabość i jednak w tym sezonie Gdańszczanie ligii nie zawojują a Skra rozpocznie marsz po kolejny tytuł bo to drużyna kompletna i główny faworyt rozgrywek.Na poczatek daje pewne "fory" i obstawiam wygrany set,ale to wszystko co moze ich dobrego spotkać. TYP 1:3 gracz meczu: Falasca
3) TYTAN Częstochowa - JASTRZĘBSKI Węgiel: Czestochowa straciła kilku zawodników i nikim ogranym i wartosciowym sie nie wzmocnili co pokazuja słabe mecze sparringowe i na pewno na początku brag zgrania z Fabianem Drzyzgą moze powodować komplikacje i slabe wyniki chociaż z czasem ten zespół będzie dojrzewał i stanie sie drużyną na miejsce 5-8.Jastrzębianie to ekipa licznych zmian i wielu ciekawych transferów na czele z dwójką,polskich przyjmujących Kubiak-Bartmann a także atakujacym Michałem Łasko i środkowym Robem Bontje. TYP 1:3 gracz meczu: Łasko
4) ASSECO Resovia - AZS Olsztyn: faworyt tego meczu wydaje sie jeden i na pewno nie jest nim drużyna gości mimo wielu transferów na kluczowyc pozycjach jak rozegranie(Herman).atak(Yudin) i przyjęcie(Ananiev) a szczególnie trener Tottolo.Jednak to gospodarze mają mocniejszy i ciekawszy zespół wzmocniony naprawdę znanymi siatkarzami jak Tichacek,Nowakowski czy Bojic.Resovia zatrzymala takze swoje główne ogniwa z zeszlego sezonu i jest jeszcze mocniejsza a to zwiastuje ciekawy sezon dla kibiców na "Podpromiu". TYP 3:1 gracz meczu: Akhrem
5) ZAKSA Kędzierzyn - FART Kielce: wydaje sie,ze ten mecz moze być najciekawszy oprócz "warszawskiego" po tym co pokazuje Fart w towarzyskich turniejach i Zaksa po składzie jakim dysponuje w nadchodzących rozgrywkach.Fart to przede wszystkim "francuski zaciąg" w osoabch Pujola i Kapfera oraz atakujacy ze Szwecji Marcus Nilsson.Zaksa to duet innych Fancuzów Samica-Rouzier i polski "sypacz" Zagumnyi doswiadczony polski duet przyjmujących Swiderski-Ruciak.Kędzierzyniane maja w tym sezonie prawdopodobnie kompletny skład i mogą zrobic wiele strachu Skrze i Resovii i obok tych drużyn powinni stanać na podium.Na którym jego stopniu to sie okaże w okolicach czerwca. TYP 3:2 gracz meczu: Rouzier
Rafał Osiński : Bydgoszczanin z krwi i kości-fan Chemika/Delecty,Pałacu,Zawiszy,Polonii,Artego
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: Pele »

Warszawa - Delecta - 1:3 - Kibicuję Bydgoszczy i mam nadzieję że mecz się odbędzie bo nie wiadomo co z licencją Polibudy. Ale wracając do aspektów sportowych to Moim zdaniem "nazwiska" w Bydgoszczy są lepiej dobrane. Gracz meczu: Antiga
Loto - Skra 0:3 - Bez litości dla beniaminka. Gracz meczu: Winiarski
Częstochowa - Jastrzębie 1:3 - AZS chyba nie ma potencjału aby powalczyć z "wieżą babel". Gracz meczu: Łasko
Asseco - Olsztyn 3:2 - JAkoś czuję, ze Tottolo poskładał fajną drużynę i postawi się Resovi. Gracz meczu: Lotman
ZAKSA - Fart 3:1 - Kędzierzyn przgerał z nimi w Warszawie i podrazniony zagra na maxa a Kielce już chyba wiele lepiej jak na Ambroziaku nie zagrają. Zawodnik meczu: Samica
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: Antonella Hard Core »

W Kędzierzynie zapowiada sie taka mała francuska wojna ponieważ na parkiecie w wyjściowych składach najprawdopodobniej będzie aż czterech reprezentantów Francji (A.Rouzier i G.Samica w Zaksie oraz P.Pujol i X.Kapfer w Farcie) czyli Francuzi będą stanowili dokładnie 1/3 wszystkich zawodników przebywających w jednym momencie na parkiecie.
Awatar użytkownika
Napoleon
Posty: 38
Rejestracja: 15 cze 2011, o 19:31

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: Napoleon »

[post przesłany do bukmachera]
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, o 16:26 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin Forum, pkt. 23. - zabrakło uzasadnienia
Awatar użytkownika
jast
Posty: 127
Rejestracja: 6 cze 2011, o 22:43
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: jast »

[post przesłany do bukmachera]
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, o 16:26 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin Forum, pkt. 23. - zabrakło uzasadnienia
olus449
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 18:12
Płeć: K
Lokalizacja: Tychy

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: olus449 »

[post przesłany do bukmachera]
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, o 22:10 przez nikt wazny, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: zabrakło uzasadnienia typów
Awatar użytkownika
KK fan
Posty: 890
Rejestracja: 21 mar 2010, o 20:06
Płeć: M

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: KK fan »

Warszawa - Bydgoszcz 1:3 MVP: Konarski - Politechnika słabo prezentuje się przed sezonem, do tego ma ogromne kłopoty z przyjęciem i raczej w tydzień nie za wiele zdążą zmienic. Licze jednak na zacięte spotkanie.

Gdańsk - Bełchatów 0:3 MVP: Wlazły - Jakoś Trefl nie przekonuje mnie w obecnym składzie, jeśli Oivanen nie rozstrzela Skry i Hietanen mu w tym nie pomoże to szybko się to spotkanie zakończy.

Częstochowa -Jastrzębie 2:3 MVP: Łasko - JW w tym sezonie dokonał bardzo znaczących wzmocnień, Czewa za to tylko się osłabiła odejściem Nowakowskiego. Stawiam że urwą seta, może nawet dwa bo to 1.kolejka więc może JW nie będzie dobrze zgrane.

Rzeszów - Olsztyn 3:1 MVP: Tichacek - Olsztynowi bez Yudina będzie ciężko coś urwac z Reską. Stawiam jednak że po walce jedną partię zgraną.

Kędzierzyn - Fart 3:1 MVP: Rouzier - Przewiduje małą wojenke. Pokładam nadzieję w tym że ostro zepniemy tyłki i tym że Marcus pod dachem Kędzierzyńskiej hali już tak wysoko nie polata ;)
Jak rozpoznać Polaka na wakacjach zagranicą:
http://www.youtube.com/watch?v=NJiFHerf ... re=related
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: figol »

Trefl - Skra 0-3 Wlazły, Kurek.Winiarski chciałem jeszcze z rozpędu napisać Antiga ;) ale niestety. Bełchatowianie mają taki potencjał że powinni poradzić sobie bardzo gładko z beniaminkiem, który oprócz Oivanena nie ma kim straszyć.
MVP: Kurek

Azs Częstochowa -Jastrzębski Węgiel 3-2 szykuje nam się ciekawe widowisko i ze względu sportowego gdzie spotykają się dwie dobre drużyny i ze względów pozaboiskowych takich jak powrót Bartmana do hali w Częstochowie, liczę na dobry i zacięty mecz z obydwu stron.
MVP: Wiśniewski

Resovia Rzeszów - Azs Olsztyn 3:1 Inauguracyjny mecz w którym faworyt jest tylko jeden i myślę że swój pierwszy mecz w sezonie Rzeszowscy siatkarze z pomocą kibiców wygrają, stawiam że będzie to zwycięstwo za 3pkt
MVP: Grozer

Kędzierzyn - Fart Kielce 2:3 Oglądałem wszystkie mecze Kielczan na niedawno rozgrywanym Memoriale Ambroziaka podobała mi się ta drużyna, grała fajną miłą dla oka siatkówkę no i ten potężny bombardier ze Szwecji Nilsson robi różnice.
MVP: Nilsson

Azs Warszawa - Delecta - 1:3 Azs dołował na Memoriale Ambroziaka po za przebłyskami dobrej gry Grześka Szymańskiego nie widziałem w tej drużynie nic co mogłoby im pomóc w walce z Delectą która ostatnie sparingowe mecze z Olsztynem wygrała.
MVP: Antiga
poznasz głupiego po czynach jego
Instict
Posty: 70
Rejestracja: 27 wrz 2011, o 12:25
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: Instict »

AZS Politechnika - Delecta: AZS ma na czas teraźniejszy dość sporą "dziurę" w przyjęciu, w dodatku nie już młody Szymański raczej im gry nie pociągnie cały mecz, maksymalnie seta ugrają. Typ 1:3, MVP: Konarski

Lotos - Skra: Tutaj pojedynek mistrza z beniaminkiem i mimo tego, że Lotos ma Łomacza i Oivanena to raczej nic nie nabroi w tym meczu. Typ 0:3, MVP: Wlazły

Tytan - Jastrzębski Węgiel: Dwóch doświadczonych z młodymi kontra wieża babel. Tytan raczej może namieszać w tym meczu tym, że są zgrani, a Jastrzębie jeszcze nie do końca. Łasko pewnie na początku będzie kończył prawie wszystkie piłki, lecz z czasem zaczną go blokować i pewnie Tytan ugra seta, maksymalnie dwa jak Janeczek będzie kończył i będzie go wspierało lewe skrzydło i Drzyzga będzie grał środkiem. Typ 2:3, MVP: Bartman

Asseco - AZS Olsztyn: Asseco raczej bezproblemowo i bez starty seta wygra to spotkanie. Jedynym problemem Resovii może być Akhrem bez optymalnej formy, ale Tichacek będzie na pewno wiedział do kogo rozgrywać. Typ 3:0, MVP: Tichacek

ZAKSA - Fart: Kędzierzyn na papierze jest mocniejszy, ale jak pokazał Memoriał Ambroziaka Fart również potrafi dobrze grać i wygrywać z lepszymi. Pujol z Nilssonem powinni dobrze współpracować lecz Szwed całego sezonu na wysokim poziomie gry nie pociągnie. ZAKSA będzie jeszcze podrażniona za ostatnią porażkę i u siebie na hali powinna odesłać Farta bez wygranego seta do Kielc. Rouzier powinien już lepiej współpracować z Zagumnym, jak jeszcze Samica i Ruciak będą kończyć na skrzydle to Kędzierzynianie wygrają mecz raczej bez większych problemów. Typ 3:0, MVP: Rouzier
MISTRZ MISTRZ KĘDZIERZYN!
Podwójna korona 16/17!
Streeter
Posty: 7458
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: Streeter »

Politechnika Warszawska 0:3 Delecta Bydgoszcz
MVP: Wika - Myślę że Bydgoszcz nie powinna mieć problemów z Warszawą w obecnej formie, MVP to jedynie moje pobożne życzenie o powrót do częstochowskiej formy Marcina.

Lotos Gdańsk 1:3 Skra Bełchatów
MVP: Winiarski - Gdańsk bez większych szans raczej, ale myślę, że jest w stanie ugrać seta.

AZS Częstochowa 0:3 Jastrzębski Węgiel
MVP: Vinhedo - Jastrzębie co prawda bez zgrania, ale skoro dało radę w sparingu Iskrze, to chyba Czewie tym bardziej da.

Asseco Resovia 3:1 Indykpol Olsztyn
MVP: Grozer - nie sądzę, żeby 3:0, ale Resovia powinna sobie poradzić za trzy punkty

ZAKSA KK 2:3 Fart Kielce
MVP: Pujol - mam nadzieję na chociaż jedną mini-sensację w pierwszej kolejce i uważam, że tutaj jest ona najbardziej realna.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
AsurBaniPal
Posty: 373
Rejestracja: 26 paź 2010, o 07:14

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: AsurBaniPal »

Politechnika Warszawska 1:3 Delecta Bydgoszcz
Ten mecz może zakończyć się każdym wynikiem jeszcze 2 sezony temu te zespoły mogły się bić o medale teraz się będą bić o 6 myśle że Antiga i Siltala powinni pociągnąć gre Delecty
MVP: Siltala

Lotos Gdańsk 0:3 Skra Bełchatów
Mówi się że Gdańsk nie popełnił błedów z przed kilku lat. Popełnił bo skład jeden ze słabszych w lidze na dodatek bez perspektyw. A Skra wygra bez problemów
MVP: Kurek

AZS Częstochowa 1:3 Jastrzębski Węgiel
Czestochowa może wygrać seta przez to że jastrzębski nie będzie zgrany. Ale indywidualności w zespole ptoków zrobią swoje a Bartman bo rozbracie z siatką pokaże sportową złość
MVP: Bartman

Asseco Resovia 3:0 Indykpol Olsztyn
Olsztyn razem z Częstochową i Treflem odstają od reszty zespołów Resovia która celuje w finał nawet przy slabszej dyspozycji pierwszej szóstki może wystawić swój drugi skład który i tak będzie lepszy od Olsztyna to będzie szybki mecz
MVP: Tichacek

ZAKSA KK 2:3 Fart Kielce
Fart to zespół któremu będę kibicował najbardziej w tym sezonie już w tamtym byli mi szczególnie bliscy robią super transfery i fajnie grają. Z zaksa taki wynik nie jest marzeniem 3-2 jak najbardziej w zasięgu kielczan
MVP: Max Nilsson
Maniek_91
Posty: 51
Rejestracja: 29 wrz 2011, o 08:53
Płeć: M

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: Maniek_91 »

Witam forumowicze, jestem tu nowy jednak myślę że co nieco wiem o siatkówce i postaram się wymieniać z wami swoimi opiniami, spostrzeżeniami i sugestiami

Politechnika Warszawska - Delecta Bydgoszcz
Myślę że cele tych zespołów na nowy sezon są nieco niższe aniżeli było to w roku ubiegłym.
Politechnika na papierze wypada moim zdaniem dość blado i typuję ją raczej do walki o utrzumanie. Zespół dość marnie pokazał się w memoriale Amroziaka przekrywając doktliwie wszystkie 3 mecze. Skleić zespół będzie się starał jeden z lepszych polskich szkoleniowców Radosław Panas. Co do składu moim zdaniem, zespół uległ osłabieniu. Sczególnie na kluczowej pozycji przyjmujących. Główne armaty stołecznego klubu w zeszłym sezonie Bartman i Kubiak wybrali kierunek Jastrzębski. Zastąpić ma ich reprezentant Słowenii, Vid Jakopin. Bez zmian zostały dość solidnie akurat obsadzone pozycje środkowych oraz libero. Zmiana nastąpiła również na pozycji atakującego i w moim odczuciu jest to także zmiana na minus. Doświadczonego, grającego równo i niemial perfekcyjnie obijającego blok Prygla zastąpił również doświadczony jednak widocznie mający najlepsze lata za sobą Szymański, którego mankamentem są przestoje w grze. Zmiana na plus uległa na pozycji rozgrywającego. Nieokrzesanego Neroja i zaledwie ,,niezłego'' Salasa zastąpił reprezentant Niemiec Steuerwald. Niemiec jednak zupełnie nie zachwycił na minionych mistrzostwach Europy.
Delecta natomiast dysponuje składem podobnym lub nawet lepszym niż przed rokiem jednak w porównaniu do wzmacniających się gwiazdami światowego formatu Rzeszowianach, Jastrzębianach czy Bełchatowianach nie robi to wielkiego wrażenia. Klub może pokusić się o miejsca 5-6 jednak wątpie by mieli urwać wiele punktów wielkiej czwórce. Dobrym krokiem był powrót solidnego libero Dębca. Atutem powinno być też zgranie zespołu. Główne zmiany odbyły się na pozycji przyjmującego. Grającego wiele lat w Bydgoszczy Sopkę, który straszył całą ligę atomową zagrywką zastąpi doświadczony Stephane Antiga który wciąż stanowi wielką klasę gry, szczególnie w przyjęciu,jednak nie posiada już tak dużej dynamiki i siły ataku, jak 4-5 lat temu. Sprowadzono także Marcina Wikę licząc na powrót tego gracza do formy po kilku nieudanych sezonach, oraz Wojciecha Gradowskiego z Częstochowy który słynie z dobrej gry defensywnej oraz mocnej zagrywki. W klubie został fin Antti Siltala. Dość przeciętnym punktem może okazać się środek bloku, gdzie nazwiska ustępują parom innych ligowców. Najmocniejszym punktem zespołu powinien być jednak słowacki rozgrywający Michal Masny, którego jednak z powodu urazu ominie początek sezonu. Szkoleniowcem bydgoszczan będzie były trener ,,Złotek'' Piotr Makowski, którego występu w nowej roli możemy być bardzo ciekawi.
Prawdopodobne składy :
Politechnika : Steuerwald, Szymański, Żaliński, Jakopin, Kreek, Nowak, Wojtaszek (L)
Delecta : Lipiński, Konarski, Antiga, Siltala, Jurkiewicz, Wrona, Dębiec (L)
Typ : 1 : 3
MVP : Dawid Konarski
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: d12343 »

:) jak to miło, że wraca +L...

Politechnika W-wska (1:3) Delecta Bydgoszcz
I już na przywitanie mecz-zagadka... Politechnika nie utrzymała swoich armat, za to w Delekcie nastąpił remont i jestem skłonna obstawiać ich jako faworyta tego meczu. Nowy trener ma do dyspozycji solidnych rzemieślników i spory potencjał na stworzenie teamu. Jestem ciekawa, jak wypadnie konfrontacja rozgrywających. Póki co typuję 3 pkt dla Bydgoszczy.
MVP: Konarski

Trefl Gdańsk (1:3) Skra Bełchatów
Jako że jestem z Trójmiasta, ciężko mi będzie zdobyć się na obiektywizm w typowaniu wyników tegorocznego beniaminka :) Cóż, tu jednak cud raczej nie nastąpi, a ewentualnych niespodzianek można się spodziewać, kiedy Trefl już okrzepnie. Jednak liczę, że odrobina zacięcia w grze pozwoli gdańszczanom ugrać choćby seta.
MVP: na początek Winiarski

AZS Częstochowa (3:2) Jastrzębski Węgiel
Pytanie brzmi, czy Czewa zaskoczy tak jak w poprzednim sezonie? Na straconej pozycji na pewno nie stoją, ale Jastrzębiu trzeba oddać błyskotliwe transfery, które (nie wiem, czy już od pierwszego meczu) mogą wywindować ich w okolice topu tegorocznej ligi. Zapowiada się mecz walki, dlatego w typowaniu podzielę punkty...
MVP: Drzyzga

Resovia Rzeszów (3:0) AZS Olsztyn
Resovia zapowiada się wreszcie ciekawie, kibice zrobią swoje i myślę, że Olsztyn wyjedzie z tego meczu z kwitkiem. Chociaż nie jest powiedziane, że Totolo nie wyciśnie ze swoich chłopaków jakiejś iskry... Póki co asekurancko stawiam na Rzeszów, choćby z tego względu, że grają u siebie.
MVP: Akhrem

Zaksa Kędzierzyn (3:1) Fart Kielce
Bardzo interesujący pojedynek francuskich nabytków obu stron:) Gospodarze mają wszelkie dane po temu, żeby od początku liczyć się w walce o punkty. Fart pokazał się z dobrej strony na niedawnym memoriale i coś mi się zdaje, że niejeden mecz w tym sezonie padnie ich łupem. Z tego względu jednak, że to w Farcie poprzestawiano więcej elementów, wskazuję Zaksę jako zwycięzcę.
MVP: Zagumny
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
Awatar użytkownika
michaek
Posty: 918
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: michaek »

Politechnika W-wska (0:3) Delecta Bydgoszcz
Antiga to dla Delecty wielkie wzmocnienie, z kolei Warszawa będzie grała uboższa o jednego przyjmującego. Patrząc na memoriałową formę akademików wynik wydaje się być przesądzony.
MVP: Stefan Antiga

Trefl Gdańsk (0:3) Skra Bełchatów
Skra nie lubi nerwów w pierwszym meczu sezonu, a tym bardziej nie lubi przegrywać. Wlazły, po wyleczeniu kontuzji( ;) ) rozpocznie ligę świeży i w świetnej formie co zaowocuje pewnym zwycięstwem za 3 punkty.
MVP: Mariusz Wlazły

AZS Częstochowa (3:2) Jastrzębski Węgiel
Pytanie brzmi, czy Czewa zaskoczy tak jak w poprzednim sezonie? Na straconej pozycji na pewno nie stoją, ale Jastrzębiu trzeba oddać błyskotliwe transfery, które (nie wiem, czy już od pierwszego meczu) mogą wywindować ich w okolice topu tegorocznej ligi. Zapowiada się mecz walki, dlatego w typowaniu podzielę punkty...
MVP: Drzyzga

Resovia Rzeszów (3:0) AZS Olsztyn
Resovia gra u siebie co obok silnego składu będzie dodatkowym atutem. Szybkie 3:0 musi być, bo mi się spieszy i na więcej setów nie mam czasu. :D A bardziej poważnie to gra pasów wygląda całkiem fajnie, Tichacek robi różnicę i podnosi wartość pozostałych graczy. Dobra zagrywka, środek i łapiący formę Alek dadzą Resovii 3 punkty. :)
MVP: Akhrem

Zaksa Kędzierzyn (3:1) Fart Kielce
Memoriał memoriałem, a tu zaczyna się walka o ligowe punkty i Zaksa zdaje sobie sprawę z ich cenności. Mocniejszy personalnie skład i chęć rewanżu dadzą powyższy wynik. MVP dostanie któryś nowy nabytek.
MVP: Samica
W sercu moim Sovia

"Co z tego, że mamy tak szeroki skład, skoro na boisku i tak może grać tylko sześciu z nas."
Paul Lotman
adii95
Posty: 84
Rejestracja: 25 maja 2010, o 19:30
Płeć: M

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: adii95 »

AZS Politechnika Warszawska (2:3) Delecta Bydgoszcz
Patrząc na składy obu drużyn, dochodzę do wniosku iż Politechnika znacznie się osłabiła, odeszły dwa najważniejsze ogniwa czyli Kubiak i Bartman. Na pewno ciężko będzie ich zastąpić, nawet Jakopinowi. Delecta jak co roku zmieniła część składu, transfery wyglądały słabo, jednak kiedy dołączył Antiga to skład na papierze wygląda nieźle. Ciężko typować kiedy nie wie się jak się prezentują oba zespoły więc w pierwszej kolejce muszę strzelać. Stawiam na Delecte (Antige).
MVP: Antiga

Trefl Gdańsk (1:3) Skra Bełchatów
Beniaminkowi na pewno będzie ciężko z mistrzami. Rok temu w Kielcach szybkie 0:3, dwa lata w Wieluniu ówczesny beniaminek był bardzo bliski tie-breaka. Ostatnie podejście gwiazdorskiego Trefla zakończyło się klapą, tym razem znów są niektórzy renomowani zawodnicy (Oivanen, Łomacz), więc zobaczymy. Stawiam na Skrę ale będzie im ciężko.
MVP: Wlazły

AZS Częstochowa (3:2) Jastrzębski Węgiel
Z AZS-u ciągle odchodzą ale jakoś sobie radzą. Za to w Jastrzębiu tym razem wymienili prawie wszystkich zawodników. Nie zagra Kubiak i szkoda . Ze względy na własną halę stawiam na Częstochowę.
MVP: Murek

Resovia Rzeszów (3:2) AZS Olsztyn

Transfery Resovii na plus, jednak Olsztyn też mocno się wzmocnił (rok temu też). W końcu odszedł Travica. Rok temu po MŚ grali w Wieluniu i ledwo co wygrali więc sądzę że również tym razem będzie pięć setów mimo że grają u siebie.
MVP: Ignaczak

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (3:0) Fart Kielce
Z kilkoma gwiazdami w składzie Fart jest kandydatem na czarnego konia tego sezonu. Myślę więc że ZAKSA szybko sprowadzi ich na ziemię i będzie zimny prysznic.
MVP: Świderski
Dumni po zwycięstwie - Wierni po porażce
damianho
Posty: 749
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: damianho »

AZS Politechnika Warszawska 1:3 Delecta Bydgoszcz
Warszawa nie błyszczy, kadrowo jest bardzo słaba Delecta też nie wygląda przy nich jakoś fenomenalnie ale mają Antige który może powalczyć wraz z Antim o 3 pkt w tym meczu.
MVP: Antiga

Trefl Gdańsk 1:3 Skra Bełchatów
Ten Trefl powalczy w dole tabeli. Sam Mikko będzie miał ciężko wygrać coś więcej niż jeden set z cały czas silną Skrą. W Bełchatowie w końcu przygotowywał się prawie cały zespół więc początek będzie w ich wykonaniu powalający.
MVP: Winiarski

AZS Częstochowa 0:3 Jastrzębski Węgiel
sam F.Drzyzga mówił że pierwsze mecze nie będą tak kolorowe a gra Częstochowian zostawia jeszcze wiele do życzenia. Mecz będzie dość szybki. Jastrzębski może w tym sezonie zdetronizować Skrę.
MVP: Lasko

Resovia Rzeszów 3:1 AZS Olsztyn
Jestem ciekaw nowego stworu który poprowadzi Kowal. Ten mecz pokaże czy Olsztyn stać na coś więcej niż walczenie o utrzymanie jak co roku.
MVP: Lotman

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 Fart Kielce
Tutaj czuję że Fart wygra ale bardziej doświadczona Zaksa może w decydujących momentach wytrzymać i wygrać ten mecz. Jestem ciekaw jak zaprezentuje się atakujący Farta bo on może napsuć dużo krwi zawodnikom z KK.
MVP: Rouzier
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: Bezowy »

AZS Politechnika Warszawska (1:3) Delecta Bydgoszcz
AZS w grach przedsezonowych słabiuśko. Skład słabszy niż rok temu, do tego zamieszanie z Kubiakiem i licencją. Seta mogą wygrać dzięki trenerowi który jest ich mocną stroną. Z drugiej strony siatki trener jest zagadką, sam jestem ciekaw czy sprawnie przerzuci się z kobitek ;) Choć powiadają, że z facetami łatwiej się dogadać, zobaczymy. Nazwiska też po stronie Bydzi więc trzy punkty jadą na Kujawy. Liczę, że to będzie sezon Konarskiego, bo tego potrzebuje reprezentacja.
MVP: Konarski

Trefl Gdańsk (0:3) Skra Bełchatów
Co tu argumentować? Mistrz i w dalszym ciągu główny faworyt ligi kontra beniaminek i główny kandydat do... eee, do niczego ;) Nie widzę żadnych argumentów po stronie Trefla. Jedyną szansą na urwanie seta będzie katastrofalna gra Skry, ale trudno to brać pod uwagę. Wlazły odpoczął i się ...ekhmyy, wyleczył (?) więc MVP.
MVP: Wlazły

AZS Częstochowa (2:3) Jastrzębski Węgiel
Dużo znaków zapytania, nie wiem na co stać te ekipy. Jak długo Czewa może ugrywać coś z niczego? Na co stać, szczególnie w pierwszym meczu, tą specyficzną (dla mnie) mieszankę Ptoków? Niemniej jednak JW do kandydat do medalu i nie wypada im przegrać.
MVP: Lasko

Resovia Rzeszów (3:0) AZS Olsztyn
Resovia jest stawiana przez większość forumowiczów na pozycji 3-4 w nadchodzącym sezonie. Ktoś napisał, że jak wypali to może bić się o złoto, a jak nie to skończy bez medalu. Zgadzam się z tym i jako kibic Sovii z wielką ciekawością będę śledził ich grę. Kluczowa będzie pozycja przyjmującego: jeżeli Olieg podtrzyma formę jaka miał przez dwa ostatnie sezony i jeżeli wypali któryś z pary Lotman / Bojić to będzie bardzo mocna. Olsztyn? Cóż, dość ciekawy team, ale dla mnie na miejsca 7-9, czas pokaże.
MVP: Grozer

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (3:1) Fart Kielce
Kielce zbudowały fajną drużynę, jednak Zaksa to drużyna kompletna. Kompletna, to nie znaczy, że nie istnieją żadne niebezpieczeństwa. Znak zapytania można postawić przy parze Świder/Ruciak, jeżeli coś tam się z różnych względów posypie (odpukać) to cała ta misterna konstrukcja może runąć. Choć i to niekoniecznie, bo Zagumny dalej będzie miał kim kończyć ataki i będzie wiedział jak to wykorzystać. Dla mnie Zaksa to murowany kandydat do medalu tylko nie wiem jakiego. Fart poszuka punktów w innych meczach.
MVP: Zagumny
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: weary_skier »

Nie chcę psuc zabawy, ale do tej pory bywało tak, że typy wraz z uzasadnieniami umieszczało się w "typerowym" temacie. Teraz typera chyba niema, bo nie sądzę, żeby lucassowi chciało się go prowadzic. Temat "kolejkowy" był przeznaczony do takich luźniejszych rozmów nt. spotkań.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: Fein »

I przede wszystkim odpalanym dopiero po starcie kolejki. Fajnie by było, gdyby jakiś moderator to ogarnął i rozdzielił tematy związane z konkretnymi kolejkami, sprzed jej odbycia i komentujące to, co się wydarzyło na boisku. :)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: madlark »

AZS Politechnika Warszawska (1:3) Delecta Bydgoszcz
Politechnika mocno osłabiona w stosunku do poprzedniego sezonu i dodatkowo jest wiele niewiadomych.
Bydgoszcz ma kilku boiskowych wyjadaczy, a i Makowski decydując się na zmianę opcji przyłoży się.
MVP: Antiga
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: tomasol »

Na razie Warszawianie "kontynuują" słabszą grę ze sparingów bo przegrywają z Bydgoszczą już 0:2.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: Nagor »

tomasol pisze:Na razie Warszawianie "kontynuują" słabszą grę ze sparingów bo przegrywają z Bydgoszczą już 0:2.
A to niespodzianka :] Bydgoszcz poczyniła kapitalne wzmocnienie pozbywając się Szymańskiego :D
...
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: Pele »

Nagor pisze:
tomasol pisze:Na razie Warszawianie "kontynuują" słabszą grę ze sparingów bo przegrywają z Bydgoszczą już 0:2.
A to niespodzianka :] Bydgoszcz poczyniła kapitalne wzmocnienie pozbywając się Szymańskiego :D
I to w dodatku do Warszawy z którą właśnie gra
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: weary_skier »

Jednak Warszawie udało się ugrac seta a może stac ich nawet na więcej. Mecz jednak słaby i senny, chciałem zobaczyc co tam słychac u Polek, ale tam nie lepiej...
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: tomasol »

No i na tym jednym secie się skończy. Wynik inauguracyjnego meczu nie może Warszawian nastrajać optymistycznie. Wyraźna i bezdyskusyjna porażka z przeciętną ekipą z Bydgoszczy to nie najlepszy prognostyk.
Streeter
Posty: 7458
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: Streeter »

Stefan MVP, czyli jednak nam się nie wypalił ten zawodnik. Ma ktoś może informacje o skuteczności poszczególnych zawodników i ilościach punktów?
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: Nagor »

Hm powinny być już wyniki na pls.pl ale ich nie ma :| Wawka zawsze zwlekała z ich wklejaniem także cierpliwości.
...
siwy91
Posty: 21
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 22:57

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: siwy91 »

Tragiczny poziom AZS, będa mieli problem aby ugrać 5 meczów i wypełnic halę wg wymogów PLS. Udany transfer Antigi do B.
rafik30
Posty: 371
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 17:12
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: rafik30 »

Delecta nie ma składu przecietnego tylko co njnmniej dobry a warto dodać,ze główny i podstawowy rozgrywajacy czyli Masny wcale nie grał a na razie mało wykorzystywany jest bardzo ciekawy zawodnik jak Antti Siltala.
Delekta naprawdę moze dużo ugrać w tym sezonie gdy do zdrowia wróci Michał Masny i bedzie więcej wariantów do gry oraz mocniejsza ławka.
Gdyby jeszcze Konarski miał podobnego zawodnika do zmiany np. Józefacki,który mógłby go zastąpić w momencie zmeczenia czy gorszej formy wtedy juz w ogóle wielki komfort miałby trener Makowski.
Z tym potencjalem sportowym i kadrowym zdecydowanie stawiam Delectę na miejsce 5-6 a Warszawę na 9-10,która jest po prostu kompromitujaca szczególnie Steurwald i słabiutki przyjęcie.
Rafał Osiński : Bydgoszczanin z krwi i kości-fan Chemika/Delecty,Pałacu,Zawiszy,Polonii,Artego
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2011/12 1. kolejka

Post autor: Nagor »

Tragiczny poziom AZS, będa mieli problem aby ugrać 5 meczów i wypełnic halę wg wymogów PLS.
To nie jest ich jedyny problem żeby spełnić warunki PLS :D No ale widzisz jak to jest egzekwowane, także nie ma co się tym martwić. A poziom sportowy można było się spodziewać, Jakopin wiosny nie czyni. Z resztą nawet nie wiem czy dotrwał na boisku do końca meczu. A Niemiec jak był słaby na ME tak jest słaby w PLS.
...
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”