Sezon 2011/12 4.kolejka

Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: tomasol »

Zestaw par obecnej kolejki:
ZAKSA- Asseco Resovia
Indykpol AZS - Delecta\Chemik
PGE Skra - Tytan AZS Częstochowa
Fart - Politechnika
Lotos Trel - Jastrzębski Węgiel

Myślę, że najciekawiej powinno być w Kędzierzynie i Olsztynie gdzie końcowy wynik jest sprawą otwartą bo grają ze sobą zespoły o podobnych potencjałach. W pozostałych faworyci są raczej wyraźni i zwyciężyć powinny Skra, Jastrzębie i Fart.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: Guilder »

Jak na razie hit kolejki wygląda jak zmagania młodzików. Masa błędów i różnego rodzaju pomyłek.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
cartman
Posty: 190
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 07:27
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: cartman »

Ciekaw jestem czy Grozer będzie płakał w szatni po meczu, dlatego, że kibice z Kedzierzyna na niego gwiżdżą:D(nie mogłem się powstrzymać;)) a co do meczu to faktycznie festiwal błędów jak na razie:/ mam nadzieję, że sie poziom podniesie tego spotkania bo jak na razie ciężko sie to ogląda :/
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: tomasol »

Mecz rzeczywiście nie najlepszy i trochę nudnawy prawdę mówiąc. Kędzierzynianie seta wygrali dzięki mniejszej ilości pomyłek własnych za to Resovia robi ich całe zatrzęsienie. Zwłaszcza w przyjęciu zagrywki, dograniu piłek i rozegraniu, choć te ostatnie jest konsekwencją dwóch pierwszych. Bo na siatce Rzeszowianie wyglądali (przynajmniej wizualnie) lepiej.
W Resovii zastanawiają mnie dwie rzeczy: dlaczego szansy nie dostanie Bojić, bo Lotman nic wielkiego nie pokazuje i dlaczego Mika nie próbuje zagrywać z wyskoku skoro na mistrzostwach Europy wychodziło mu to nie najgorzej ???
ciorny17
Posty: 8595
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: ciorny17 »

W 1. secie wystawy Zagumnego to jakaś komedia. Rozumiem jedna czy dwie niedokładne piłki ale 6 czy 7 to jak na tej klasy rozgrywającego trochę za dużo.
Kłamca.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: tomasol »

Festiwalu pomyłek w zespole Resovii ciąg dalszy. Gospodarze naprawdę nie muszą za wiele robić aby zdobyć punkt - w kilku ostatnich akcjach wystarczyło dostarczenie piłki na drugą stronę siatki.
nerwus
Posty: 534
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:26
Płeć: M

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: nerwus »

Sędzia który 2 tygodnie temu nie potrafił liczyć do 25 dzis znów sedziuje. W efekcie 2 błędy w jednej piłce ( tej weryfikowanej). Moze wideoweryfikacja jest nie doskonała ale sędziowanie przez sędziów spaślaków nie nadązajacych za piłka to prawdziwy problem.
Awatar użytkownika
Grembi
Posty: 647
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 20:42
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: Grembi »

Gontariu z Dobrowolem jaką zmiane dali :o
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: adi_tiger »

Moim zdaniem w końcówce 1 i 2 seta błędy rozgrywaczy (1 set Tichaczek, 2 set Dobrowoski). Dwie piłki setowe do Miki wręcz fatalne, jak on to miał skończyć ? Wrzucone w siatkę i za szybkie...
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: tomasol »

Tichaczka można tłumaczyć złym przyjęciem, bo nie tyle piłkę wystawiał co musiał ją ratować. Dobrowolskiego nic już nie tłumaczy zrobił po prostu błąd. W końcu na boisku pojawił się Bojić bo Lotman grał słabo a Mika jeszcze słabiej.
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: picaporte »

Czy ktoś widział, czy ktoś wie co było w końcówce drugiego seta weryfikowane aż 3 krotnie? [raz Rzeszów, dwa razy Kędzięrzyn]
riki tiki tak!
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: tomasol »

picaporte pisze:Czy ktoś widział, czy ktoś wie co było w końcówce drugiego seta weryfikowane aż 3 krotnie? [raz Rzeszów, dwa razy Kędzięrzyn]
Rzeszowianie kłócili się o dotknięcie siatki przez Kędzierzynian a Kędzierzynianie o przejście linii środkowej przez Mikę, ale co sprawdzali za pierwszym razem to nie wiem, ale wiem, że cała ta zabawa trwała za długo.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: weary_skier »

Zgłoszenie Zagumnego musiało być potraktowane jako jedno, bo tylko tyle zawodnicy Kędzierzyna mieli.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
chrison
Posty: 105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: chrison »

brawo Kędzierzyn!
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: leeon »

cartman pisze:Ciekaw jestem czy Grozer będzie płakał w szatni po meczu, dlatego, że kibice z Kedzierzyna na niego gwiżdżą:D(nie mogłem się powstrzymać;)) a co do meczu to faktycznie festiwal błędów jak na razie:/ mam nadzieję, że sie poziom podniesie tego spotkania bo jak na razie ciężko sie to ogląda :/
a ktoś kiedyś "płakał w szatni"? to raczej pewni "kibice" chcieli płaczu - nie mogłem się powstrzymać

co do meczu - zadziwiająco słabo jak na 2 drużyny robiące najlepsze wrażenie po 3 kolejkach PLS. Obaj borbardierzy dziś nienajlepiej. ZAKSA wygrywa zasłużenie, w Resovii za dużo błędów.
Awatar użytkownika
KK fan
Posty: 890
Rejestracja: 21 mar 2010, o 20:06
Płeć: M

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: KK fan »

Moża to co powiem to niedorzeczne ale jeśli twardo Kędzierzyn będzie kompletował te punkty, to jest szansa żeby wygrac faze zasadniczą w tym roku? ;) Wiadomo że to dopiero 4 kolejki lecz tak dobrego startu w lidze bardzo dawno nie było. Drugi z rzędu słabszy mecz Antka oby się odkuł na Belgradzie w środę. Super Rucek i Samika.
Jak rozpoznać Polaka na wakacjach zagranicą:
http://www.youtube.com/watch?v=NJiFHerf ... re=related
koloss
Posty: 104
Rejestracja: 1 paź 2011, o 20:11
Płeć: M

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: koloss »

poziom meczu kiepski poza poziomem świetnej gry w obronie ZAKSY.
Masa błędów po jednej i drugiej stronie- czy na pewno Plusliga jest coraz mocniejsza?
Dużo więcej błędów popełniła Resovia i jak już poprzednik napisał wystarczyło dostarczyć piłke na stronę pasów aby Ci popełnili błąd. Cieszy ilość zmian w momencie kiedy są problemy na boisku- to jest na plus w porównianiu do poprzedniego sezonu. Na plus także to, że zmiennicy wcale nie są gorsi od szóstkowych graczy.
Martwi ciągły brak formy Tichaczka. Nawet pomimo złego przyjęcia rozgrywający tej klasy nie powinien popełniać aż tylu błędów. Martwi także poprawianie taktyki Kowala przez Igłę.
Ogólnie gratulacje dla ZAKSY za solidny mecz z ich strony szczególnie we wspomnianej obronie oraz w obijaniu bloku. Tak jak przewidywałem Rouzier będzie miał słabszy mecz i miał go dzisiaj i bałem się, że Ruciak się włączy do ataku no i się włączył.
Niestety słabszy dzień miała też cała drużyna Resovii.
PS. Spodziewałem się lepszej atmosfery na trybunach, mam wrażenie, że kibice dostosowali się do poziomu meczu. Może ktoś z KK jak wróci z hali powie jak było naprawdę.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2011, o 15:31 przez koloss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grembi
Posty: 647
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 20:42
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: Grembi »

Szkoda porażki, każdy set przegrany dwoma punktami. Za dużo przestojów i własnych błędów. Ale patrząc z drugiej strony można być pozytywnie nastawionym. Wróći Alek, dobre zmiany dali Gontariu, Bojic i Dobrowolski, więc pole manewru Kowal ma. Trzeba czekać aż Tichacek zgra się z drużyną i będzie dobrze.
Machabe
Posty: 179
Rejestracja: 13 maja 2011, o 20:09
Płeć: M

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: Machabe »

Czy mi się wydawało, czy sędziowie znowu zgubili jeden punkt, a raczej dodali? Tym razem Zaksie. Przy stanie 20 - 20 w drugim secie Witczak wywalił w trybuny, nawet komentator powiedział, że zerwał atak. 21 punkt dostała Zaksa, sędziowie dali piłkę Resovii, na tablicy Reska dostała 21 punkt, ale Zaksie nie odjęli.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: OlaMleko »

Mecz nieciekawy, choć emocjonujący ;) Cieszy wygrana za trzy punkty. Teraz najbardziej ciekawi mnie przebieg spotkania Skra-AZS. Domyślam się, że ewentualne relacje tylko w radiu?
Awatar użytkownika
KK fan
Posty: 890
Rejestracja: 21 mar 2010, o 20:06
Płeć: M

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: KK fan »

Machabe pisze:Czy mi się wydawało, czy sędziowie znowu zgubili jeden punkt, a raczej dodali? Tym razem Zaksie. Przy stanie 20 - 20 w drugim secie Witczak wywalił w trybuny, nawet komentator powiedział, że zerwał atak. 21 punkt dostała Zaksa, sędziowie dali piłkę Resovii, na tablicy Reska dostała 21 punkt, ale Zaksie nie odjęli.
To co powtarzamy mecz nie? ;)
Jak rozpoznać Polaka na wakacjach zagranicą:
http://www.youtube.com/watch?v=NJiFHerf ... re=related
Machabe
Posty: 179
Rejestracja: 13 maja 2011, o 20:09
Płeć: M

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: Machabe »

KK fan pisze:To co powtarzamy mecz nie? ;)
Ja się pytam czy tak było, czy mi się tylko wydawało. ???
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: weary_skier »

Resovia kolejny mecz zagrała w ustawieniu z jednym środkowym. Skra się nabrała, Zaksa nie.
Gratulacje dla Kędzierzyna. Mecz wygrany przede wszystkim małą ilością błędów i znacznie lepszymi zawodnikami na przyjęciu, gdyby Rouzier zagrał tak jak ze Skrą, mecz skończyłby się dużo szybciej.

A teraz takie małe typowanie. Na ile procent obstawiacie przyjście nowego przyjmującego po sezonie do Resovii? Lotman jest słabiutki, Mika to tylko w opiniach innych dobry siatkkarz, a Boic, cholera go wie, on nie gra.
Pojawiają się głosy, że to błąd sypaczy, że posłali setowe piłki do Miki. What the...?! Przeciez każdy chciał, aby młodzi się ogrywali. Tyle, że jak już się mają ogrywać to niech grają na równych warunkach. W środę Mika dostawał rozegrane piłki, dziś musiał kończyć sytuacyjne. Efekt widzieliśmy.
A pomysł Kowala z wprowadzeniem Grozera w koncówce meczu na zagrywkę...:D:D:D.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: Asta »

Co do weryfikacji. Jak obie drużyny miały rację w weryfikacji to moim zdaniem powinno być bez punktu... - nie powstrzymałem się!!
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: kalosz »

Oj słabiutko cała Resovia(prócz Gontariu), mam wrażenie, że ZAKSA też pod kreską, ale ataki Samiki czy niektóre próby Ruciaka całkiem całkiem:)
Być może to za wcześnie na ferowanie wyroków, ale Resovia ma bardzo dużo powodów do niepokoju. Po kilku nieudanych atakach Lotman i Mika byli już ugotowani, nie mieli pomysłu na atak, a przyjęcie też pozostawiało wiele do życzenia. Grozer nie najgorzej, ale dziś Rumun był lepiej dysponowany. Najbardziej martwi mnie jednak Tichacek, który popełnia zbyt dużo błędów, a to już 4 jego mecz i ani trochę nie podniósł poziomu od pierwszego meczu z Olsztynem. I znów w tym sezonie - tak jak w trzech poprzednich - będziemy czekać na cudowny szczyt formy na play-offy? Znów rozpoczynamy budowanie?
No cóż, oczekuję że Kowal dobrze zareaguje, nie ma sensu grać Lotmanem, który nic nie wnosi w ataku. Gra Resovii może wyglądać lepiej po powrocie Akhrema i Kosoka, ale co będzie jak zabraknie ich w play-offach?
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
gargamel25
Posty: 222
Rejestracja: 14 maja 2010, o 18:04

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: gargamel25 »

Tak oglądałem ten mecz i miałem wrażenie ,że Kowal do nich mówi ...a oni go totalnie olewają.Zwłaszcza Igła pare razy sie przejechał po nim :D
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: leeon »

niestety PLS powinien porozmawiać z Polsatem, bo pokazanie tylko jednego meczu to jakiś żart. Patrzę co jest/będzie na kanałach sportowych Polsatu i mamy kolejny mecz piłki (s)kopanej, którego ze względu na fatalny poziom rodzimych piłkarzy nie da się oglądać, piłka ręczna, powtórka z KMŚ (i tu mógłby być mecz PLS na żywo), piłka nożna liga ukraińska, rosyjska (???????). Już pomijam to, że to samo jest na kilku kanałach. Słabo naprawdę - zaściankowe rozgrywki futbolowe wygrywają z siatkówką.
Awatar użytkownika
Grembi
Posty: 647
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 20:42
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: Grembi »

Igła tak, ale reszta traktuje go jak na trenera przystało. Kowal zresztą lubi brać poszczególnych zawodników na indywidualne rady, od ustawienia pozostałych jest... Igła :D
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: weary_skier »

leeon pisze:Słabo naprawdę - zaściankowe rozgrywki futbolowe wygrywają z siatkówką.
Przecież to nie wina polsatu...
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2011/12 4.kolejka

Post autor: leeon »

weary_skier pisze:
leeon pisze:Słabo naprawdę - zaściankowe rozgrywki futbolowe wygrywają z siatkówką.
Przecież to nie wina polsatu...
może czegoś nie wiem, ale kto decyduje o ramówce?;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”