AZS Olsztyn

Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Chal »

No to teraz hipotetyczna sytuacja. Założyłem z kolegą biznes i dorobiliśmy się całkiem sporych pieniędzy. Okazuje się, że według badań marketingowych przydałoby się zwiększenie popularności i rozpoznawalności marki. Sęk w tym, że grupa docelowa odbiorców naszego flagowego produktu jest dość ściśle zawężona, więc żeby nie wyrzucać pieniędzy w błoto, reklama powinna być skanalizowana jak najmocniej na jej przedstawicieli. Jako kibic AZS-u wychodzę z pomysłem, żeby wejść w sponsoring klubu, tyle tylko, że muszę udowodnić wspólnikowi, który sportem się zupełnie nie interesuje, że będzie to ekonomicznie uzasadnione.

I tutaj pojawia się pytanie. Czy dostanę z klubu jakieś aktualne badania marketingowe wskazujące profil przeciętnego kibica, strukturę wiekową, płciową, zarobkową itp.? Najlepiej z wyszczególnieniem na kibiców pojawiających się w hali, jak i tych śledzących poczynania klubu za pomocą różnorakich mediów. Czy klub jest mi w stanie przedstawić jakąś spójną strategię marketingową, w którą moja firma mogłaby się wpasować?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: AZS Olsztyn

Post autor: iron »

Chal pisze:
I tutaj pojawia się pytanie. Czy dostanę z klubu jakieś aktualne badania marketingowe wskazujące profil przeciętnego kibica, strukturę wiekową, płciową, zarobkową itp.? Najlepiej z wyszczególnieniem na kibiców pojawiających się w hali, jak i tych śledzących poczynania klubu za pomocą różnorakich mediów. Czy klub jest mi w stanie przedstawić jakąś spójną strategię marketingową, w którą moja firma mogłaby się wpasować?
Teraz z doświadczenia: to zależy od klubu. Nie wiem jak wygląda to w AZS ale wiem jak wygląda w innym klubie PL. Niestety miernie :x Na pytanie o takie właśnie dane odpowiedź była, że dysponują tym co im przesyła Plus Liga. Żadnych własnych badań na temat rozpoznawalności, docieralności, struktury kibiców przychodzących na mecz itd. Nic własnego! A na dokładkę jakieś kwoty z kosmosu "na dzień dobry". Mimo, że faktyczne umowy opiewały na mniejsze kwoty. Jak dla mnie słabe podejście do nowych, nie strategicznych sponsorów.
No sympathy for fools...
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: AZS Olsztyn

Post autor: weary_skier »

W takim towarzystwie to Górski wygląda jak jakiś odrealniony gość. Na prywatną prosbę potrafi wyliczyć jak zmienią się wartości reklamowe Resovii po wpadce z Pucharu Polski.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: aezakmi »

Rozpoznawalność marki... Sponsoring ligowej siatkówki to kosztowne hobby bez pokrycia. Gdyby nie państwowe firmy, spółki skarbu państwa, to bylibyśmy w czarnej d****. To jest raczej mecenat, czyli bezinteresowne wspieranie sportu, a nie sponsoring. Mało też jest takich pasjonatów, jak Adam Góral. Najzwyczajniej w świecie za taką kasę można mieć reklamę w TV, na największych portalach internetowych, czy iść w piłkę nożną, gdzie jest dużo więcej odbiorców.
Awatar użytkownika
hvar
Posty: 113
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:21
Płeć: M
Lokalizacja: skądinąd

Re: AZS Olsztyn

Post autor: hvar »

aezakmi pisze: Najzwyczajniej w świecie za taką kasę można mieć reklamę w TV, na największych portalach internetowych, czy iść w piłkę nożną, gdzie jest dużo więcej odbiorców.


Jakby na życzenie, właśnie dzisiaj na swojej stronie internetowej Polski Związek Piłki Ręcznej wrzucił newsa dotyczącego wartości telewizyjnej sponsoringu sportowego z podziałem na dyscypliny za 2016r.-> http://zprp.pl/archiwa/48670
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: aezakmi »

hvar pisze: Jakby na życzenie, właśnie dzisiaj na swojej stronie internetowej Polski Związek Piłki Ręcznej wrzucił newsa dotyczącego wartości telewizyjnej sponsoringu sportowego z podziałem na dyscypliny za 2016r.-> http://zprp.pl/archiwa/48670
Ranking nabity właśnie przez spółki skarbu państwa. Jakby ich odjąć to wtedy zobaczylibyśmy, gdzie najchętniej udają się prywatne firmy, prywatni inwestorzy i gdzie im się to najbardziej opłaca. Już tak kolorowo by nie było z naszą siatkówką (siatkówką ligową - oddzielmy ligę od reprezentacji). I tutaj właśnie jest taki Olsztyn, gdzie ciężko jest o mecenat ze spółki skarbu państwa, a trzeba szukać prywatnych sponsorów, co nie jest takie proste. Top6 i 4 kluby: JSW, PGE, Azoty, KGHM. Weź tu się przebij, konkuruj na dłuższą metę.
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Bezowy »

Ale o czy my mówimy? Z rzeszowskiego podwórka, to budżet Resovii składa się w 50% z hojności Asseco, Pozostałe 50% to cała masa mniejszych i większych firm, a te 50% to pewnie i tak więcej niż cały budżet AZS-u. Olsztynowi, w tej chwili naprawdę trzeba niewiele więcej niż ma, żeby się bić o medale. Jedno solidne wzmocnienie, podwyżka dla Włodiego, ile to może kosztować? Przecież niecałą bańkę! Naprawdę nie da się na Warmii znaleźć firmy / firm co tą bańkę dorzucą? Nie chce mi się wierzyć. A wcale nie trzeba się ograniczać tylko do Warmii...

A pomysły, żeby tą bańkę dorzuciło miasto lub uniwerek, są absurdalne.
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: mmb »

Bezowy pisze:Z rzeszowskiego podwórka, to budżet Resovii składa się w 50% z hojności Asseco, Pozostałe 50% to cała masa mniejszych i większych firm, a te 50% to pewnie i tak więcej niż cały budżet AZS-u.
Są jeszcze karnetowcy, którzy są bodajże drugim sponsorem?
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

Włodi nie będzie grał w Olsztynie w następnym sezonie
krzysiu
Posty: 5484
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: krzysiu »

Czyli najważniejszy element siatkówki w Olsztynie odpada ..
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Szampon093 »

Powrót do Bełchatowa :D
ciorny17
Posty: 8553
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: ciorny17 »

Szampon093 pisze:Powrót do Bełchatowa :D

Przy ewentualnym pozostaniu Kurka i chęci zatrzymania Szalpuka, no way Wojtek się nie zgodzi, bo może po jego social life można wywnioskować, że śmieszek to ma poukładane.
Kłamca.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Szampon093 »

ciorny17 pisze:
Szampon093 pisze:Powrót do Bełchatowa :D

Przy ewentualnym pozostaniu Kurka i chęci zatrzymania Szalpuka, no way Wojtek się nie zgodzi, bo może po jego social life można wywnioskować, że śmieszek to ma poukładane.
Wolalbym Wojtka niz Szalpuka na obecna chwile, ale Kurek + Włodarczyk = strzelnica.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: drukjul »

ciorny17 pisze:
Szampon093 pisze:Powrót do Bełchatowa :D

Przy ewentualnym pozostaniu Kurka i chęci zatrzymania Szalpuka, no way Wojtek się nie zgodzi, bo może po jego social life można wywnioskować, że śmieszek to ma poukładane.
To w ogóle zakładacie, że sam Szalpuk to może chcieć zostać w Bełchatowie w sytuacji, kiedy ma w zasadzie 100% pewność że w przyszłym sezonie przy Kurku-przyjmującym znów będzie tylko rezerwowym? :o Kiedy rok temu Artur przechodził do Skry, mówił w wywiadach że po to podpisał właśnie tylko roczny kontrakt z Bełchatowem, żeby w takiej przykrej sytuacji w jakiej się znalazł teraz mieć wolne ręce i móc poszukać klubu gdzie będzie mógł grać w podstawowej "6". Bartek Bednorz to ma chyba faktycznie związane ręce, bo kontrakt ze Skrą ma podpisany zdaje się aż do końca sezonu 2017-18, więc nawet gdyby chciał odejść i np. wrócić do Olsztyna to bez zgody Piechockiego nie może.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: estril1992 »

Szampon093 pisze:
ciorny17 pisze:
Szampon093 pisze:Powrót do Bełchatowa :D

Przy ewentualnym pozostaniu Kurka i chęci zatrzymania Szalpuka, no way Wojtek się nie zgodzi, bo może po jego social life można wywnioskować, że śmieszek to ma poukładane.
Wolalbym Wojtka niz Szalpuka na obecna chwile, ale Kurek + Włodarczyk = strzelnica.
Jak Włodi odejdzie to sam jestem ciekaw gdzie pójdzie :D.Był w Skrze , Cuprum ostatni sezon w Olsztynie, może teraz do AZS pójdzie ale Warszawa :D
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: drukjul »

estril1992 pisze: Jak Włodi odejdzie to sam jestem ciekaw gdzie pójdzie :D.Był w Skrze , Cuprum ostatni sezon w Olsztynie, może teraz do AZS pójdzie ale Warszawa :D
Nope. W Warszawie też już grał, jeszcze jako rozgrywający.

A poza tym Antiga mówił, że nie będzie sprowadzał gwiazd. :D
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Chal »

Skoro sponsoring to wyłącznie mecenat, to strasznie dużo tych mecenasów w Rzeszowie. No ale właśnie, ktoś już zauważył różnicę.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: estril1992 »

drukjul pisze:
estril1992 pisze: Jak Włodi odejdzie to sam jestem ciekaw gdzie pójdzie :D.Był w Skrze , Cuprum ostatni sezon w Olsztynie, może teraz do AZS pójdzie ale Warszawa :D
Nope. W Warszawie też już grał, jeszcze jako przyjmujący.

A poza tym Antiga mówił, że nie będzie sprowadzał gwiazd. :D
A to zapomniałem nawet o tym , że grał w Wawie , wyleciało z głowy.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: AZS Olsztyn

Post autor: leeon »

Warszawa mi wychodzi dla WW. Jak Skra zatrzyma Kurka to obok musi być Penchev.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Chal »

Nie sądzę ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: drukjul »

leeon pisze:Warszawa mi wychodzi dla WW. Jak Skra zatrzyma Kurka to obok musi być Penchev.
Jakiegoś niezłego Polaka na przyjęciu trzeba jednak będzie trzymać w kwadracie jako ewentualną zmianę dla Bartka, gdyby ten znów po sezonie reprezentacyjnym cierpiał na gwałtowne wahania nastroju. ;)

Dlatego już znaczniej bardziej prawdopodobny niż powrót Wojtka wydaje mi się powrót do Warszawy Szalpuka. Choć ten ma prawo mieć w sumie chyba uzasadnione pretensje do Antigi, że ten ostatecznie w roku olimpijskim postawił na Bednorza i nie zabrał go do Rio. Z drugiej strony Blain też miał w tej decyzji część odpowiedzialności, więc nie ma chyba u Artura w tym temacie jakiś ukrytych specjalnie złych emocji, czy żalów w stosunku do obu francuskich szkoleniowców.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Chal »

Jaki miałby mieć Włodarczyk powód, żeby wracać do Skry, jeśli zostanie tam Kurek?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: drukjul »

Sądzę, że takie same jak bardzo wielu siatkarzy, w tym sam Włodarczyk cztery lata temu, którzy w przeszłości decydowali się na przejście do Bełchatowa mając zupełnie jasną świadomosc, że trafią tam na ławkę rezerwowych.

Tak to już jest że jedni wolą mazurskie jeziora, a inni pejzaż z kominami. Zwłaszcza tymi płacowymi. A o gustach się nie dyskutuje i pewnie bardzo dobrze. Każdy w życiu ma prawo mięć trochę inne priorytety i wybierać to co uważa za słuszne i korzystne dla siebie.
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: mily66 »

http://olsztyn.wm.pl/406273,Jest-pozwol ... z4dZtxBFIR

Tak a propos remontu hali, ktoś coś wie czy od kilku miesięcy brak info? Nie mogę się dokopać do nowszych informacji.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: drukjul »

Widzę, że w pierwszym meczu z Lubinem o V miejsce Palacios odreagowuje za spędzony w ławie cały sezon i szaleje. Śliwka też gra dziś całkiem nieźle.

A Wojtek Włodarczyk to pechowo złapał jakaś kontuzję w tym I secie na koniec sezonu, czy też myślami był już w nowym klubie i przeszedł obok meczu?
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: AZS Olsztyn

Post autor: maciek77 »

Może Gardini zabierze WW ze sobą? :D
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

No to sezon się skończył.
To można już oficjalnie.
Boswinkiel odchodzi.
Włodarczyk- kierunek Warszawa
Śliwka- też raczej odejdzie- choć uważam,że powinien zostać. Po powtórzy efekt Bednorza z tego roku czyli drzazgi z d.py będzie wyciągał.
Ogólnie sezon na duży plus , super walka i zaangażowanie.
Brawo.
eleles
Posty: 205
Rejestracja: 2 wrz 2014, o 13:56
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: eleles »

Jak długi kontrakt ma Kochanowski?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

eleles pisze:Jak długi kontrakt ma Kochanowski?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
Jeszcze z tego co mi wiadomo 1+1.
kanimo

Re: AZS Olsztyn

Post autor: kanimo »

Sliwka nie jest panem swego losu. To Resovia zdecyduje.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”