I runda play-off Plusligi 2014/15

Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: Hirako »

Oto pary ćwierćfinałowe:

Resovia Rzeszów - Czarni Radom
Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn
Lotos Trefl - Transfer Bydgoszcz
Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin

Uważam że to będzie najciekawsza pierwsza runda od wielu lat. Poza pierwszą parą (bez urazy dla kibiców Radomia), w pozostałych trzech można się spodziewać dużo walki, a i wyniki mogą być różne ;) Oczywiście należy przypomnieć że gramy tylko do dwóch zwycięstw.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: ksjw90 »

W drugiej parze też nie będzie emocji. Szybkie, bezproblemowe 2-0 dla Bełchatowa tak jak w przypadku Rzeszowa. Trzy mecze mogą nas czekać jedynie w pozostałych dwóch parach ćwierćfinału.
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: jinx »

Myślę, że JW też wtopi i zajmie miejsca pod koniec 10
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: StanLee »

Tylko ja wierzę w Zaksę?
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: qtp »

StanLee pisze:Tylko ja wierzę w Zaksę?
Serio? Z Witczakiem, Lochem i "kulawymi" środkowymi na Skre w formie? Kielce można tak ogrywać, ale nic więcej.
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: jinx »

StanLee pisze:Tylko ja wierzę w Zaksę?
Ja wierzę, że da się w razie porażki (liczę na 3 spotkania) powiedzieć, że się odpadło z obecnym i przyszłym MP:D
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: reeman »

StanLee pisze:Tylko ja wierzę w Zaksę?
to jest nas dwóch
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: marakuja »

qtp pisze:
StanLee pisze:Tylko ja wierzę w Zaksę?
Serio? Z Witczakiem, Lochem i "kulawymi" środkowymi na Skre w formie? Kielce można tak ogrywać, ale nic więcej.
Widać, że kolega nie obserwuje na bieżąco ZAKSY. Loh to już nie jest ten samo Loh co był wcześniej, już lepiej atakuje, przyjmuję i nawet serwuje :) Witczakowi też formy idzie do góry może nie jest to samo co w zeszłym sezonie. Ze środkowych to zgadzam się co do Wiśni, ale Gladyr też dobrze gra i jest oszczędzany więc na play-offy powinien być w formie ;) Poza tym, już ZAKSA raz Skrę ograła, więc jak już raz to może drugi raz, a jak już dwa razy to i cztery :)
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
astronauta
Posty: 2919
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: astronauta »

jinx pisze:Myślę, że JW też wtopi i zajmie miejsca pod koniec 10
To głos rozumu czy też powszechnie znanej Twojej "miłości" do JW? ;)
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: jinx »

astronauta pisze:
jinx pisze:Myślę, że JW też wtopi i zajmie miejsca pod koniec 10
To głos rozumu czy też powszechnie znanej Twojej "miłości" do JW? ;)
Że w 4 się nie znajdzie, to moje przeczucie, a że pod koniec 10 to miłość:D
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: weary_skier »

StanLee pisze:Tylko ja wierzę w Zaksę?
Dużo musiałoby się zdarzyć na raz. Jakieś bombardowanie na zagrywce ze strony Zaksy i co najmniej jeden zawodnik Skry z trójki Conte, Uriarte, Wlazły bez formy.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
astronauta
Posty: 2919
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: astronauta »

jinx pisze:
astronauta pisze:
jinx pisze:Myślę, że JW też wtopi i zajmie miejsca pod koniec 10
To głos rozumu czy też powszechnie znanej Twojej "miłości" do JW? ;)
Że w 4 się nie znajdzie, to moje przeczucie, a że pod koniec 10 to miłość:D
Ja patrząc na parę Skra-Zaksa zastanawiam się do kogo pałam większą miłością i komu lepiej życzyć ;)
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
Pawel909
Posty: 740
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 13:16
Płeć: M

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: Pawel909 »

ksjw90 pisze:W drugiej parze też nie będzie emocji. Szybkie, bezproblemowe 2-0 dla Bełchatowa tak jak w przypadku Rzeszowa. Trzy mecze mogą nas czekać jedynie w pozostałych dwóch parach ćwierćfinału.
Naciesz się grą swojego Jastrzębia bo już długo mogą sobie nie pohasać :]
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: pk+ »

Jak dla mnie, a w typerach raczej nie mam szczęście ;) to Resovia, Skra i Trefl - wydają mi się pewniakami.

Jastrzębie występuje również w roli faworyta, ale tu najbardziej bym się spodziewał niespodzianki, ten sezon się Jastrzębianom nie układa i być może będą kontynuować złą passę.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: marakuja »

Pawel909 pisze:
ksjw90 pisze:W drugiej parze też nie będzie emocji. Szybkie, bezproblemowe 2-0 dla Bełchatowa tak jak w przypadku Rzeszowa. Trzy mecze mogą nas czekać jedynie w pozostałych dwóch parach ćwierćfinału.
Naciesz się grą swojego Jastrzębia bo już długo mogą sobie nie pohasać :]
Eeeejjj, mają swoją Akademię Talentów, więc skład na przyszły sezon mają :)
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
astronauta
Posty: 2919
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: astronauta »

Pawel909 pisze:
ksjw90 pisze:W drugiej parze też nie będzie emocji. Szybkie, bezproblemowe 2-0 dla Bełchatowa tak jak w przypadku Rzeszowa. Trzy mecze mogą nas czekać jedynie w pozostałych dwóch parach ćwierćfinału.
Naciesz się grą swojego Jastrzębia bo już długo mogą sobie nie pohasać :]
Oj, złośliwy z Ciebie człowiek, złośliwy. Jeśli jednak emeryt Gierek po 97 rozegranych setach tylko w Pluslidze + mecze w PP + mecze w LM, co czyni go najbardziej zapracowanym zawodnikiem w naszej lidze !!! wraz z francuskim rekonwalescentem z siłą uderzenia Werblińskiej po kontuzji przejdą kogokolwiek w PO, to Ty będziesz pierwszym, który powinien piać peany na ich cześć. ;)
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
astronauta
Posty: 2919
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: astronauta »

marakuja pisze:
Pawel909 pisze:
ksjw90 pisze:W drugiej parze też nie będzie emocji. Szybkie, bezproblemowe 2-0 dla Bełchatowa tak jak w przypadku Rzeszowa. Trzy mecze mogą nas czekać jedynie w pozostałych dwóch parach ćwierćfinału.
Naciesz się grą swojego Jastrzębia bo już długo mogą sobie nie pohasać :]
Eeeejjj, mają swoją Akademię Talentów, więc skład na przyszły sezon mają :)
Wy za to składu nie macie, ale za to treneiro z najwyższej półki :]
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: StanLee »

weary_skier pisze:
StanLee pisze:Tylko ja wierzę w Zaksę?
Dużo musiałoby się zdarzyć na raz. Jakieś bombardowanie na zagrywce ze strony Zaksy i co najmniej jeden zawodnik Skry z trójki Conte, Uriarte, Wlazły bez formy.
Nie, że wygrają, ale powalczyć mogą, a że tu jeden gorszy mecz może przesądzić o odpadnięciu, bo granie do dwóch...
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: marakuja »

astronauta pisze: Wy za to składu nie macie, ale za to treneiro z najwyższej półki :]
Ale za to z większymi perspektywami na przyszłość :)
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: madlark »

weary_skier pisze:
StanLee pisze:Tylko ja wierzę w Zaksę?
Dużo musiałoby się zdarzyć na raz. Jakieś bombardowanie na zagrywce ze strony Zaksy i co najmniej jeden zawodnik Skry z trójki Conte, Uriarte, Wlazły bez formy.
I koniecznie zaprzyjaźnieni sędziowie ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
astronauta
Posty: 2919
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: astronauta »

marakuja pisze:
astronauta pisze: Wy za to składu nie macie, ale za to treneiro z najwyższej półki :]
Ale za to z większymi perspektywami na przyszłość :)
:] Ja mam nadzieję zobaczyć Waszą walkę do ostatniej kropli krwi w meczach ze Skrą. Co do mojego JW: naprawdę nie zdziwi mnie porażka z Cuprum, na dziś to dwa bardzo wyrównane zespoły, mam nadzieję, że przewaga parkietu zrobi swoje (choć 4 zawodników Cuprum grało w JW, ale tylko Rusek na nowej hali).
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: Noworoczny »

Nie tylko w kontekście typera (sorki, bo miałem się nie wypowiadać w wątkach nietyperowych nt. naszej zabawy) na wygraną Zaksy ze Skrą zareagowałbym tak:
https://www.youtube.com/watch?v=51KZhYhzkPk
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Ron Swanson
Posty: 714
Rejestracja: 14 lis 2012, o 16:58
Płeć: M

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: Ron Swanson »

Czy na prawdę tak wiele musi się jeszcze zdarzyć by Zaksa wygrała? Bez przesady. Wiele już się zdarzyło... Złapaliśmy niezłą formę. W Skrze brakuje zmiennika na ataku i nie wiadomo czy Wlazły zdąży się wykurować. A nawet jak zdąży, to czy obecna niedyspozycja nie wybije go z rytmu? Z powodu kontuzji Winiara brakuje równorzędnego zmiennika na przyjęciu. Pierwszy mecz odbędzie się w Kędzierzynie. A dzięki "genialnemu" pomysłowi włodarzy plusligi forma play-offów bardzo sprzyja słabszym drużynom. Oczywiście, że Skra jest faworytem ale niewiele trzeba by doszło do sporej niespodzianki. Do tego wszystkiego Zator prawdopodobnie będzie się dwoił i troił by zagrać jak najlepiej przeciwko Skrze.

W meczy Jastrzębia i Lubina moim zdaniem faworytem jest Cuprum. Kontuzje robią swoje i myślę, że przesądzą o awansie Lubinian do kolejnej fazy.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: StanLee »

Ja to jednak na miejscu Skry bym się obawiał tych meczów. Tak, równie dobrze Zaksa może pograć jak cały sezon i wtedy wiadomo kto awansuje, ale pod względem stylu gry (nie mylić z poziomem, tu wiadomo, że Resovia) - Zaksa i Lotos są najbardziej niewygodne dla Skry. Będę trzymać za Kędzierzynem i na pewno obiektywny nie jestem, ale nie ma przypadku, że przez te dwa sezony kilka efektownych zwycięstw nad Skrą zespół Świdra zanotował.

Jastrzębie spokojnie przejdzie Cuprum...
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: Przemyslaw »

Ta runda PO jest tak bezsensowna, że na prawdę ogarnia mnie rozpacz. Osoby, które to wymyśliły już nigdy nic nie powinny mieć wspólnego z zawodową siatkówką.

Wiadomo, że dajmy na to dwóch głównych pretendentów do mistrzostwa - Skra i Rresovia, są głównymi faworytami również w tej fazie rozgrywek, ale...
I tu mamy to ale.
Przecież każdemu może zdarzyć się słabszy dzień. Jakieś drobne urazy, zatrucia pokarmowe, problemy osobiste poszczególnych zawodników i masa innych, mniej lub bardziej wpływających na dyspozycyjność danego dnia elementów.
Jeśli Resovia lub Skra przegrają 1 mecz na wyjeździe, wyobraźmy sobie presję w tych zespołach przed kolejnym meczem.
Ktoś powie, że t zawodowcy i każdy ma takie same warunki i zasady rywalizacji ale wówczas nasuwa się pytanie: po kiego kija cała runda zasadnicza i bezsensowne 26 spotkań?
No bo jeśli po 26 meczach, 5 miesiącach gry mają decydować dwa mecze w 1 rundzie PO ?
To jest jakiś absurd.

No ale jest jak jest i trzeba to przemęczyć. Mam nadzieje, że niespodzianek nie będzie, że to jednak faworyci zdecydowanie wygrają i w czwórce zobaczymy Resobię, Skrę, Trefl i ...

Ni potrafię wskazać faworyta meczu Lubin-Jastrzębski. Teoretycznie mogłoby się wydawać, żę JW bo głośniejsze nazwiska, tradycja, grali w LM itp, itp. Ale obecnie Lubin prezentuje się na prawdę fajnie i wcale za gorszy zespół bym ich nie uważał.

I tak na koniec taki jeszcze mały scenariusz ala SF:
Zaksa ogrywa Skrę, następnie Trefl w półfinale i w wielkim finale Resovię.
Zostają mistrzami Polski po 5 miesiącach katastrofalnej gry, uzyskując 7 lokatę po rundzie zasadniczej z 12 porażkami.
Byłby ubaw po pachy i sporo do przemyślenia dla działaczy :)
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: Abdullo »

Jest jeszcze gorzej niż piszesz. Cała gra może się skończyć w niecały tydzień. Jak złapie się np. tą grypę żołądkową to będzie po ptakach. Mecz środa - sobota(niedziele) to za mało czasu aby nawet zwykłe przeziębienie wyleczyć. Oj jak będzie mega niespodzianka czyli np. Skra odpadnie to będzie się działo.

Na dziś jest pytanie czy wyzdrowieje Mariusz i w jakiej formie będzie. Drugie to Winiarski. W Rzeszowie był słaby.

Z drugiej strony Zaksa, która od dłuższego czasu się na ten mecz szykuje. Od tego, zależy też posada Świdra. Wygra to wszystkie jego winy za ten sezon zostaną dopuszczone. Bo kto będzie pamiętał o rundzie zasadniczej jak drużyna awansuje. A że skład jest dobry to już inna sprawa. Zagumny zdobył nam Mistrzostwo Świata i stać go na genialny występ w tych meczach. Zatorski ma coś do udowodnienia i wcale gorszy niż Tile nie jest. O Piechockim nawet nie piszę. Conte jest dobry ale Koy jak ma dzień to może mu dorównać. Loh to nie jest ten sam zawodnik co na początku sezonu. Na ataku z "pół żywym" Wlazłym i Witczak może grać na podobnym poziomie. Polski Środek jest podobny. Liczę na 5 setów (bo im dłuższy mecz tym Skra bardziej słabnie) i awans Zaksy.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2015, o 08:35 przez Abdullo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: KChudz »

Przemyslaw pisze:I tak na koniec taki jeszcze mały scenariusz ala SF:
Zaksa ogrywa Skrę, następnie Trefl w półfinale i w wielkim finale Resovię.
Zostają mistrzami Polski po 5 miesiącach katastrofalnej gry, uzyskując 7 lokatę po rundzie zasadniczej z 12 porażkami.
Byłby ubaw po pachy i sporo do przemyślenia dla działaczy :)
To nie jest SF.
Podobna sytuacja miała miejsce kilka lat temu w lidze włoskiej.
Sisley Treviso zajął po rundzie zasadniczej 8 miejsce grając kaszanę.
W PO nie przegrali meczu i zdobyli Mistrza Włoch.
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: VernonRoche »

@StanLee, ty za Kędzierzynem? Nie żeby było to coś w tym nie tak, ale może nie mialem cię za zerowo obiektywnego Leeona, który zabiłby za Skrę, no ale..

@Przemysław nikt Po nie zmieni bo nikomu się to nie opłaci.
kanimo

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: kanimo »

Formula zmniejsza mozliwosc kombinacji i odpuszczenia jednego meczu, by przygotowac sie na nastepny .
Jedyna para, gdzie moze dojsc do sensacji i zespol grajacy kaszane przez cala runde moze awansowac jest para Skra/Zaksa.
To faktycznie byloby dosyc niesprawiedliwe i dodatkowo utwierdziloby pozycje Swidra :(

Tu moga zdecydowac niuanse, gorsza dyspozycja dnia. Moze tez wyjsc Piechockiemu (dobrze) i calemu zespolowi (szkoda) coaching na rzecz syna. Tille bowiem jest jak dla mnie zblizonej klasy libero co Zator. Ciut lepszy w obronie, troche gorszy w przyjeciu i lepszy w dograniu. Zas para Lisinac/Klos jest lepsza od srodka Zaksy.
Mam tylko nadzieje, ze Skra sie wyleczy. Akurat tydzien to starczy na zwykle przeziebienie i jelitowke. A Marechal od Winiara jest aktualnie lepszy.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: I runda play-off Plusligi 2014/15

Post autor: pewniak »

Skra zacznie mecz z Tille, bo głównym zagrożeniem Zaksy będzie zagrywka. Falasca nie zaryzykuje drugi raz z Piechockim w tak ważnym meczu.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”